Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική σε φυσικό κύκλο?


Recommended Posts

οχι ακομα θα επρεπε?

μου ειπε να παω μολις αδιαθετησω!!

 

οχι βέβαια... κάποιοι γιατροί στο φυσικό δίνουν και κάποια φάρμακα (έστω και ήπια) και κάποιοι άλλοι όχι... φαντάζομαι θα εξαρτάται από την κάθε περίπτωση ξεχωριστά... κι΄εγώ θα πάω όταν αδιαθετήσω και τότε θα μου πει και εμένα αν θα πάρω φάρμακα καθόλου ή όχι :wink:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 906
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αααααχχ ελπιζω μονο σε θαυμα!!!

ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αυτο που παω να κανω... εχω εμπιστοσυνη στο γιατρο μου και πιστη στο Θεο!!!! Φοβαμαι μην απογοητευτω .....

Και ποσες φορες θα μπορεσω να το ξανακανω? Τα λεφτα ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα την ογδοη!

να σου πω εγω εχω την εντυπωση οτι η ωορηξια μου γινεται γυρω στην 9η. Στο προηγουμενο γιατο μου που πηγα για σπερματεγχυση ξεκινησα τους υπερηχους τη 3η μερα????????????????????

Link to comment
Share on other sites

:confused: ορμονικό έλεγχο σου ζήτησε ή δεν χρειάζεται στον φυσικό κύκλο? εγώ πάντως αφού αδιαθετήσω σκέφτομαι να κάνω και μια μέτρηση για τα επίπεδα των ορμονών την 2η-3η ημέρα, να την έχω έτοιμη καλού κακού...:confused: ή δεν χρειάζεται????????:confused: θα πάρω τηλ. να ρωτήσω όταν έρθει η ώρα μάλλον... ας αφήσω τις πρωτοβουλίες κατά μέρος...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!

 

 

Έχω θέμα!!! Μου χάλασε ο κύκλος μου και δεν βλέπω να πηγαίνω για φυσικό κύκλο!!! Θεούλη μου, γιατί , τι συναίβει τώρα και έγινε αυτό???? Τί κάνουμε τώρα?

 

Να πάρω τον γιατρό? Να περιμένω άλλες 2 με 3 μέρες????

Τι κάνω ρε κορίτσια? HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLP

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!

 

 

Έχω θέμα!!! Μου χάλασε ο κύκλος μου και δεν βλέπω να πηγαίνω για φυσικό κύκλο!!! Θεούλη μου, γιατί , τι συναίβει τώρα και έγινε αυτό???? Τί κάνουμε τώρα?

 

Να πάρω τον γιατρό? Να περιμένω άλλες 2 με 3 μέρες????

Τι κάνω ρε κορίτσια? HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLP

 

 

 

τι εννοεις σου χαλασε ο κυκλος?

εν ειχες ωορηξια?

γιατι?

αγχωθηκες πολυ?

μονο τοτε αναστελλεται η ωορηξια!!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις σου χαλασε ο κυκλος?

εν ειχες ωορηξια?

γιατι?

αγχωθηκες πολυ?

μονο τοτε αναστελλεται η ωορηξια!!

 

 

Έχω καθυστέρηση 5 μέρες, ενώ εδώ και 3 μήνες και με την θεραπεία της προλακτίνης έχουμε σταθεροποιήσει τον κύκλο μου....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τώρα τι γίνεται τί συμβαίνει ρε γμτο????

 

Τι να κάνω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω καθυστέρηση 5 μέρες, ενώ εδώ και 3 μήνες και με την θεραπεία της προλακτίνης έχουμε σταθεροποιήσει τον κύκλο μου....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τώρα τι γίνεται τί συμβαίνει ρε γμτο????

 

Τι να κάνω???

 

 

 

να παρεις το γιατρο σου αμεσως!!!

μη φοβασαι!!!

χχχχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και καλή επιτυχία σε όλες. Γράφω πρώτη φορά και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για γιατρούς που δέχονται να εφαρμόσουν εξωσωματική σε φυσικό κύκλο ή έστω με πολύ μικρή χρήση ορμονών σε δημόσιο όμως νοσοκομείο καθότι τα οικονομικά σε αυτή τη φάση είναι πολύ δύσκολα και επιπλέον θα ήθελα να δοκιμάσω και έτσι την τύχη μου, μιας και πολλά κορίτσια έχουν πετύχει με αυτό τον τρόπο ακόμη και σε ηλικία μετά τα σαράντα όπως είμαι κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεά σου φίλη,,

 

σου έχω στείλει πμ.

 

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ@@!!!

 

Κορίτσια γεια σας και καλή επιτυχία σε όλες. Γράφω πρώτη φορά και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για γιατρούς που δέχονται να εφαρμόσουν εξωσωματική σε φυσικό κύκλο ή έστω με πολύ μικρή χρήση ορμονών σε δημόσιο όμως νοσοκομείο καθότι τα οικονομικά σε αυτή τη φάση είναι πολύ δύσκολα και επιπλέον θα ήθελα να δοκιμάσω και έτσι την τύχη μου, μιας και πολλά κορίτσια έχουν πετύχει με αυτό τον τρόπο ακόμη και σε ηλικία μετά τα σαράντα όπως είμαι κι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,,,,!!!!

 

Τί κάνετε πως είστε????

 

Είμαι αγχωμένη. Πηγα κ εκανα χοριακη, αφου μίλησα με το γιατρο!

 

Λέτε βρε κορίτσια, να υπάρχει περίπτωση? Αφού δεν το πηγαίναμε κατα τις μέρες της ωορρηξίας κ να σας πω ήρθμε λίγες φορές σε επαφή.

 

 

Ωχ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΛΕ!!!

Αύριο θα ξέρω κατά τις 12.00!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Πως θα κοιμηθώ δεν παίζει.... ΗΕLP!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι στη φάση που λέτε. Με τη friendly μιλάω και μέσω ενός άλλου τόπικ ("Μετά την εμβρυομεταφορά"). Είμαι 36 ετώ και μετά από 2 χρόνια ανεπιτυχών προσπαθειών, αποφασίσαμε να πάμε σε εξωσωματική σε φυσικό κύκλο γιατί απεχθάνομαι τις ορμόνες. Τις δύο πρώτες φορές χάσαμε την ωορρηξία (έχω κύκλο ρολόι, οι γιατροί επέμεναν να κάνω την Pregnyl και έσπαγε νωρίτερα) αυτή τη φορά ακολούθησα το σώμα μου, τους είπα "δεν κάνω τίποτα. Εγώ 11η μέρα έχω ωορρηξία, θα έρθω το πρωί"... δεν χρειάστηκε καν να το επιβεβαιώσω με υπέρηχο. Εννοείται μια χαρά το προλάβαμε. Αυτά ως εδώ για να ξέρετε να ακούτε το ΔΙΚΟ ΣΑΣ σοφό σώμα που ξέρει τι σας λέει πιστέψτε με.

Μετά την ωοληψία (που την έκανα χωρίς νάρκωση και δεν πόνεσε καθόλου σημειωτέον.. άρα ως εδώ: μηδέν φάρμακα) για δυο μέρες οι εμβρυολόγοι παρακολούθησαν τη γονιμοποίηση του ωαρίου μου (αν διαιρείται κανονικά κλπ.) και μου όταν μου είπαν ότι έχουμε ένα ωραιότατο κύτταρο 7 διαιρέσων (που θεωρούνται λέει καλές - μη με ρωτάτε κι εγώ πρωτάρα είμαι!) έκανα την εμβρυομεταφορά. Εκεί και αν δεν κατάλαβα τίποτα! Το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι γίνεται ταυτόχρονα με υπέρηχο και πρέπει να έχεις πιει πολλά νερά περιμένοντας και κατουριέσαι!:P

Όλα αυτά έγιναν στο κέντρο Embryoland και θα σας πω αν θέλει κάποια το γιατρό με π.μ. Πληρώσαμε 1400 ευρώ για την όλη διαδικασία και τώρα είναι η 8η μέρα που.. κλωσσάω το αυγό μου με μεγάλη προσμονή και αισιοδοξία (εντάξει και κάποια συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα στο ενδιάμεσο. σημ: ΕΔΩ είναι τα δύσκολα... πως περιμένεις 14 μέρες μέχρι τη χοριακή;;;;;)

Ελπίζω την άλλη Πέμπτη που θα την κάνω να σας έχω καλά νέα και να βοηθήσω έτσι όσες το σκέφτονται. Πάντως ως εδώ (ήμουν πολύ επιφυλακτική και φοβητσιάρα) μου έχει φανεί... παιχνιδάκι. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα, σχεδόν σαν φυσική σύλληψη μου έχει φανει!

Σας φιλώ και καλή επιτυχία σε όλες όσες θέλουν να γίνουν μανούλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια...

Dinami μπράβο, πολύ αισιόδοξο το μυνημά σου. Σου ευχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...

Mary περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα, και σου ευχομαι να είναι θετικότατα...

Και εγώ κάνω φυσικό κύκλο με λίγα φάρμακα όμως, και είναι αυτό που λένε να προλάβεις... Αυτή την φορά δεν πρόλαβα και έκανα ωορηξία νωρίτερα και έχασα τα τρία αυγουλάκια... Τον Μαίο τώρα ξανά και βλέπουμε...

an1cMac09j60000Nzc3MTE3ZHw0MzU2NjdkYXxteSB6b3V6b3VuYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι στη φάση που λέτε. Με τη friendly μιλάω και μέσω ενός άλλου τόπικ ("Μετά την εμβρυομεταφορά"). Είμαι 36 ετώ και μετά από 2 χρόνια ανεπιτυχών προσπαθειών, αποφασίσαμε να πάμε σε εξωσωματική σε φυσικό κύκλο γιατί απεχθάνομαι τις ορμόνες. Τις δύο πρώτες φορές χάσαμε την ωορρηξία (έχω κύκλο ρολόι, οι γιατροί επέμεναν να κάνω την Pregnyl και έσπαγε νωρίτερα) αυτή τη φορά ακολούθησα το σώμα μου, τους είπα "δεν κάνω τίποτα. Εγώ 11η μέρα έχω ωορρηξία, θα έρθω το πρωί"... δεν χρειάστηκε καν να το επιβεβαιώσω με υπέρηχο. Εννοείται μια χαρά το προλάβαμε. Αυτά ως εδώ για να ξέρετε να ακούτε το ΔΙΚΟ ΣΑΣ σοφό σώμα που ξέρει τι σας λέει πιστέψτε με.

Μετά την ωοληψία (που την έκανα χωρίς νάρκωση και δεν πόνεσε καθόλου σημειωτέον.. άρα ως εδώ: μηδέν φάρμακα) για δυο μέρες οι εμβρυολόγοι παρακολούθησαν τη γονιμοποίηση του ωαρίου μου (αν διαιρείται κανονικά κλπ.) και μου όταν μου είπαν ότι έχουμε ένα ωραιότατο κύτταρο 7 διαιρέσων (που θεωρούνται λέει καλές - μη με ρωτάτε κι εγώ πρωτάρα είμαι!) έκανα την εμβρυομεταφορά. Εκεί και αν δεν κατάλαβα τίποτα! Το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι γίνεται ταυτόχρονα με υπέρηχο και πρέπει να έχεις πιει πολλά νερά περιμένοντας και κατουριέσαι!:P

Όλα αυτά έγιναν στο κέντρο Embryoland και θα σας πω αν θέλει κάποια το γιατρό με π.μ. Πληρώσαμε 1400 ευρώ για την όλη διαδικασία και τώρα είναι η 8η μέρα που.. κλωσσάω το αυγό μου με μεγάλη προσμονή και αισιοδοξία (εντάξει και κάποια συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα στο ενδιάμεσο. σημ: ΕΔΩ είναι τα δύσκολα... πως περιμένεις 14 μέρες μέχρι τη χοριακή;;;;;)

Ελπίζω την άλλη Πέμπτη που θα την κάνω να σας έχω καλά νέα και να βοηθήσω έτσι όσες το σκέφτονται. Πάντως ως εδώ (ήμουν πολύ επιφυλακτική και φοβητσιάρα) μου έχει φανεί... παιχνιδάκι. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα, σχεδόν σαν φυσική σύλληψη μου έχει φανει!

Σας φιλώ και καλή επιτυχία σε όλες όσες θέλουν να γίνουν μανούλες!

 

Πολύ ενθαρρυντική η εμπειρία σου. Γενικά όσες κάνετε φυσικούς κύκλους παίρνετε pregnyl; Το σωστό αυτό είναι βέβαια αλλά και αυτές ορμόνες είναι.

Εμένα μου κάναν την πρώτη ωοληψία με μέθη. Εχω ακούσει ότι σε άλλες πονάει και σε άλλες όχι όταν δεν κάνουν μέθη. Αλλά ακόμα και λίγο να πονάει νομίζω ότι δεν πειράζει γιατί γλυτώνεις το φάρμακο της μέθης.

Μπορείς να μου στείλεις σε pm το όνομα του γιατρού; Επίσης αν γνωρίζετε κάποιον σε δημόσιο νοσοκομείο που να κάνει φυσικούς κύκλους.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!!!

Με το καλό τα θετικά αποτελέσματα σας!!!!!

 

Θα θελα να μου στείλες με Pm, το γιατρό σου αν γίνεται!!!

Εγώ έχω καθυστέρηση και έτσι θα πάω στο γιατρό γαι να με δει και να μιλήσουμε, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό. Και να ξεκινήσουμε σε φυσικό κύκλο!

 

 

 

 

Κορίτσια, είμαι στη φάση που λέτε. Με τη friendly μιλάω και μέσω ενός άλλου τόπικ ("Μετά την εμβρυομεταφορά"). Είμαι 36 ετώ και μετά από 2 χρόνια ανεπιτυχών προσπαθειών, αποφασίσαμε να πάμε σε εξωσωματική σε φυσικό κύκλο γιατί απεχθάνομαι τις ορμόνες. Τις δύο πρώτες φορές χάσαμε την ωορρηξία (έχω κύκλο ρολόι, οι γιατροί επέμεναν να κάνω την Pregnyl και έσπαγε νωρίτερα) αυτή τη φορά ακολούθησα το σώμα μου, τους είπα "δεν κάνω τίποτα. Εγώ 11η μέρα έχω ωορρηξία, θα έρθω το πρωί"... δεν χρειάστηκε καν να το επιβεβαιώσω με υπέρηχο. Εννοείται μια χαρά το προλάβαμε. Αυτά ως εδώ για να ξέρετε να ακούτε το ΔΙΚΟ ΣΑΣ σοφό σώμα που ξέρει τι σας λέει πιστέψτε με.

Μετά την ωοληψία (που την έκανα χωρίς νάρκωση και δεν πόνεσε καθόλου σημειωτέον.. άρα ως εδώ: μηδέν φάρμακα) για δυο μέρες οι εμβρυολόγοι παρακολούθησαν τη γονιμοποίηση του ωαρίου μου (αν διαιρείται κανονικά κλπ.) και μου όταν μου είπαν ότι έχουμε ένα ωραιότατο κύτταρο 7 διαιρέσων (που θεωρούνται λέει καλές - μη με ρωτάτε κι εγώ πρωτάρα είμαι!) έκανα την εμβρυομεταφορά. Εκεί και αν δεν κατάλαβα τίποτα! Το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι γίνεται ταυτόχρονα με υπέρηχο και πρέπει να έχεις πιει πολλά νερά περιμένοντας και κατουριέσαι!:P

Όλα αυτά έγιναν στο κέντρο Embryoland και θα σας πω αν θέλει κάποια το γιατρό με π.μ. Πληρώσαμε 1400 ευρώ για την όλη διαδικασία και τώρα είναι η 8η μέρα που.. κλωσσάω το αυγό μου με μεγάλη προσμονή και αισιοδοξία (εντάξει και κάποια συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα στο ενδιάμεσο. σημ: ΕΔΩ είναι τα δύσκολα... πως περιμένεις 14 μέρες μέχρι τη χοριακή;;;;;)

Ελπίζω την άλλη Πέμπτη που θα την κάνω να σας έχω καλά νέα και να βοηθήσω έτσι όσες το σκέφτονται. Πάντως ως εδώ (ήμουν πολύ επιφυλακτική και φοβητσιάρα) μου έχει φανεί... παιχνιδάκι. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα, σχεδόν σαν φυσική σύλληψη μου έχει φανει!

Σας φιλώ και καλή επιτυχία σε όλες όσες θέλουν να γίνουν μανούλες!

Link to comment
Share on other sites

Σας έστειλα με προσωπικό μήνυμα το γιατρό.

Η pregnyl χρειάζεται υποτίθεται για να "σπάσει" πιο προγραμματισμένα το ωοθηλάκιο και να συλλέξουν το ωάριό σου για το φυσικό κύκλο. Όμως εγώ που παρακολουθώ τον κύκλο μου 2 χρόνια τώρα με τεστ ωορρηξίας και πονάκια που έχω σαν ένδειξη... ξέρω ότι αυτό συμβαίνει σταθερά την 11η μέρα. (και σκεφτείτε ότι με τόσο στανταρ ωορρηξία δεν είχα καταφέρει να μείνω έγκυος τόσο καιρό, όταν όλες αυτό ψάχνουν.. ΤΟ σπάσιμο!) Εμένα λοιπόν, η pregnyl το μόνο που έκανε, ήταν να μου προκαλεί νωρίτερα την ωορρηξία και να τη χάνουμε... ή να υπολογίζουν οι γιατροί 36 ώρες μετά και να μου λένε με σιγουριά "έλα τη 12 να στο πάρουμε" και αυτό να συνεχίζει ακάθεκτο να σπάει την 11η!

Τέλος πάντων. Δυο φορές έγινε. Την τρίτη που κατάλαβα πως δουλεύει ο οργανισμός μου και έπεισα και τους γιατρούς, ούτε πρεγκνύλ ούτε τίποτα. Ραντεβού είχαμε με το ωαριάκι μου και το πήραμε!

αυτά... καλή μας επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Α.. και προσωπικά, πιο πολύ με πονάει η βελόνα για την εξέταση αίματος, παρά το ένα τσίμπημα που μου έκαναν στην ωοληψία. Μπορεί να ήταν και "ελαφροχέρης" πάντως, μη μιλάω εξ'ονόματος όλων... και πάρω καμιά στο λαιμό μου!

Link to comment
Share on other sites

dinami είναι γεγονός ότι χρειάζεται και πολύ τύχη στον φυσικό πέρα από την εμπειρία του γιατρού. Το κακό είναι ότι οι περισσότεροι γιατροί δεν συμφωνούν με τον εντελώς φυσικό κύκλο. Πρέπει να τους πείσεις. Μετά χρειάζεται άλλη "μάχη" για να τους πείσεις για την pregnyl. Oπως και για να μην γίνει μέθη.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου μόνος του τα πρότεινε όλα. Ειδικα δε, στο θέμα της μέθης (επειδή είμαι γνωστή κότα) επέμενα εγώ περισσότερο και αυτός ήταν απολύτως αρνητικός!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα δημόσια, ειδικά αν έχεις ένα ωάριο, το παίρνουν συνήθως χωρίς μέθη, ενώ στα ιδιωτικά ίσως και επειδή πληρώνεις αρκετά λεφτά δεν αρνούνται τη μέθη. Εγώ έχω κάνει ωοληψία χωρίς νάρκωση και είχα 4 ωάρια και παρόλο που δεν πόνεσα, δεν θα έλεγα ότι είναι και ευχάριστη.:o Σίγουρα αν έχεις πάρα πολλά ωάρια είναι δύσκολο να γίνει, αλλά για ένα μόνο ωάριο νομίζω δεν αξίζει να κάνεις νάρκωση γιατί είναι θέμα δευτερολέπτων, αρκεί να μείνεις ψύχραιμη και ακίνητη.:cool:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...ενδιαφέρομαι και εγώ για την εξωσωματική σε φυσικό κύκλο...

Το πρόβλημά μας είναι στην κινητικότητα των σπερματοζωαρίων, έχουμε κάνει ήδη δύο αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και ο γιατρός μιλάει για εξωσωματική, δεν θέλω να βομβαρδιστώ στις ορμόνες....

Πείτε μου σας παρακαλώ επείδη τώρα αρχίζω να ασχολούμαι με το θέμα αυτό και έχω νύχτα....σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας έστειλα με προσωπικό μήνυμα το γιατρό.

Η pregnyl χρειάζεται υποτίθεται για να "σπάσει" πιο προγραμματισμένα το ωοθηλάκιο και να συλλέξουν το ωάριό σου για το φυσικό κύκλο. Όμως εγώ που παρακολουθώ τον κύκλο μου 2 χρόνια τώρα με τεστ ωορρηξίας και πονάκια που έχω σαν ένδειξη... ξέρω ότι αυτό συμβαίνει σταθερά την 11η μέρα. (και σκεφτείτε ότι με τόσο στανταρ ωορρηξία δεν είχα καταφέρει να μείνω έγκυος τόσο καιρό, όταν όλες αυτό ψάχνουν.. ΤΟ σπάσιμο!) Εμένα λοιπόν, η pregnyl το μόνο που έκανε, ήταν να μου προκαλεί νωρίτερα την ωορρηξία και να τη χάνουμε... ή να υπολογίζουν οι γιατροί 36 ώρες μετά και να μου λένε με σιγουριά "έλα τη 12 να στο πάρουμε" και αυτό να συνεχίζει ακάθεκτο να σπάει την 11η!

Τέλος πάντων. Δυο φορές έγινε. Την τρίτη που κατάλαβα πως δουλεύει ο οργανισμός μου και έπεισα και τους γιατρούς, ούτε πρεγκνύλ ούτε τίποτα. Ραντεβού είχαμε με το ωαριάκι μου και το πήραμε!

αυτά... καλή μας επιτυχία!

 

 

καλημερα dinami και σε ολα τα κοριτσια καινουρια και παλια!!!!

Δυστυχως σταθηκα ατυχη αυτο το μηνα το αυγο μου με προδωσε και εσπασε μεταξυ 10-11 μερας και ο γιατρος ειπε οτι ειναι πολυ νωρις!!!

Ετσι δε καταφερα τιποτα!!!!

Και δεν ειναι αυτο τοσο που με απογοητευσε οσο το οτι ο γιατρος αρχισε να μου μιλαει για τις ορμονες να τα παρω δηλ να τελειωνω αλλα και το οτι μου ειπε οτι ειναι κακο που το ωαριο δεν ωριμαζει κι ετσι δε θα μπορουμε να το παρουμε σε κανονικο μεγεθος (απ'οτι καταλαβα).

Εκει που φοβομουν και σκεφτομουν τη μεθη Να!!! τα αποτελεσματα ο πιο σημαντικος παραγοντας που ομως εγω τον ειχα αποκλεισει στο μυαλο μου. Σας τα ειπα και παλιοτερα δε πρεπει να σκεφτομαι εγωιστικα.

Πραγματικα με κανουν ολοι να σκεφτομαι να παρω ορμονες ακομα και ο αντρας μου χτες μου ειπε να το ξανασκεφτω. Περυσι τετοια εποχη ουτε που το σκεφτομουνα και τωρα να το κανω? και να τα παρατησω τοσο ευκολα? μου φαινεται αδιανοητο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ομως ξερω οτι αφου εκει θα καταληξω θα σκεφτομαι γιατι δε το εκανα νωριτερα....... ποτε δε ξερεις ποσο διαρκει αυτος ο γολγοθας δυστυχως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΟΥΦ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...