Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τιμες-κοστος στο Ελενα


drop_00

Recommended Posts

Από όσο θυμάμαι από αυτά που μας είχαν πει ο φυσιολογικός τοκετός είχε γύρω στα 1200 συν τη διαφορά στο δωμάτιο αν θες μονόκλινο - δίκλινο. Γύρω στα 1500 δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 176
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από όσο θυμάμαι από αυτά που μας είχαν πει ο φυσιολογικός τοκετός είχε γύρω στα 1200 συν τη διαφορά στο δωμάτιο αν θες μονόκλινο - δίκλινο. Γύρω στα 1500 δηλαδή.

Zoyzoynaki σου εχω στειλει π.μ αν το δεις απαντησε μου, ειναι σχετικα με την γεννα στο Ελενα..

ClTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βρε κοριτσια οι τιμες αυτες που λετε ισχυουν για το ελενας? σημερα πηγε στο λογιστηριο η φιλη μου και της ειπαν με το ικα το 2κλινο εχει 40ε τη μερα ενω το 1κλινο 60ε τη μερα...... και δεν χρεωνονται κατι εξτρα για τη γεννα μιλαμε για φτ.....εσεις γιατι πληρωσατε 1200ε??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΝΜ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

anthiet στο Έλενα πληρώνεις πλέον μόνο τη διαφορά για το δωμάτιο (αν θες δίκλινο ή μονόκλινο). Δεν έχεις κάποια χρέωση για τον τοκετό. Δεν παίρνεις όμως το επίδομα τοκετού με βάση τις αλλαγές που έχουν κάνει γιατί πληρώνεται το νοσοκομείο με αυτό το επίδομα. Πάρε και στο λογιστήριο του Έλενα αν θες για να το επιβεβαιώσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κορίτσια καλησπερα. Μπορεί καμία σας να βοηθήσει, μπαίνω στο μήνα μου σε 2 μέρες και δεν ξέρω ακόμα που θα γεννήσω. Η γιατρός μου γεννά στο Λητώ και μου ζήτησε 1500 € τα οποία και δεν τα έχω. Ξέρει καμία σας κάποιο γιατρό στο Έλενα αλλά να μην ζητήσει φακελάκι γιατί ο άντρας μου δεν το δέχεται το φακελάκι, στους γιατρούς αρρωσταίνει. Στο πρώτο παιδί ο γιατρός μας ζήτησε 1000€ και δεν του δώσαμε στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,

 

Είμαι στην 11 εβδ, και θα ήθελα να γεννησω στο Ελενα. Προς το παρόν ο γυναικολόγος στον οποίον πάω, είναι του ΟΑΕΕ εκτος Ελενα,ξεγενναει σε ιδιωτικες κλινικές όπου το κόστος ειναι απο 1000 μεχρι 1600 και αυτός παίρνει επιπλέον 1200. Δεν έχω τόσα γι αυτο θα ηθελα να πάω πλέον στο Ελενα αλλά ειμαι λίγο χαμένη με τον τροπο λειτουργείας. Εκλεισα ενα ραντεβου στα εξωτερικα γιατρεία, την επόμενη εβδομάδα, αλλά δεν ξέρω καθολου πώς λειτουργεί. Ημουνα στο εξωτερικο για αρκετά χρόνια και γυρισα Ελλάδα πριν εναμισι χρόνο και δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργει το συστημα. αααα !

Εχω και σε λίγο να κάνω την αυχενική και δεν ξέρω πού / πώς να την κάνω. Θα δω και με τον γυναικόλογο μου αν βλέπω πώς δεν βγάζω άκρη με αυτήν την εξέταση σε δημόσιο και μετά θα το ξαναψάξω για το Ελενα. Με έχει πιάσει αυχος !!!

Αν μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει για το τί να κάνω !!!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται.εγω ειμαι στο εβδομο μηνα κι αυριο εχω τον πρωτο ραντεβου με τον νεο μου γατρο στο Ελενα.Και γω αλλαξα επειδη η πρωην ιατρος μου ηταν στο ιασω.Επειδη ειμαι ανασφαλιστη θα πληρωσω κ νοσηλεια κ γιατρο.Το μονοκλινο ειναι 1300? και ο γιατρος θα μου παρει 1100.Αρα αν σου δινει γυρω στα 900(νομιζω)το ικα για τετρακλινο βαζεις την διαφορα αν θες αλλο δωματιο.Οσο για τον γιατρο δυστυχως αν θες αποκλειστικοτητα πρεπει να πληρωσεις εξτρα....αλλιως με εφημερευοντα γιατρο ειναι δωρεαν.

Αυτα απο οτι γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Είμαι στην 11 εβδ, και θα ήθελα να γεννησω στο Ελενα. Προς το παρόν ο γυναικολόγος στον οποίον πάω, είναι του ΟΑΕΕ εκτος Ελενα,ξεγενναει σε ιδιωτικες κλινικές όπου το κόστος ειναι απο 1000 μεχρι 1600 και αυτός παίρνει επιπλέον 1200. Δεν έχω τόσα γι αυτο θα ηθελα να πάω πλέον στο Ελενα αλλά ειμαι λίγο χαμένη με τον τροπο λειτουργείας. Εκλεισα ενα ραντεβου στα εξωτερικα γιατρεία, την επόμενη εβδομάδα, αλλά δεν ξέρω καθολου πώς λειτουργεί. Ημουνα στο εξωτερικο για αρκετά χρόνια και γυρισα Ελλάδα πριν εναμισι χρόνο και δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργει το συστημα. αααα !

Εχω και σε λίγο να κάνω την αυχενική και δεν ξέρω πού / πώς να την κάνω. Θα δω και με τον γυναικόλογο μου αν βλέπω πώς δεν βγάζω άκρη με αυτήν την εξέταση σε δημόσιο και μετά θα το ξαναψάξω για το Ελενα. Με έχει πιάσει αυχος !!!

Αν μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει για το τί να κάνω !!!

 

Ευχαριστώ

 

 

Καλησπέρα και με το καλό....

Εγώ θα γεννήσω σε εναν μήνα περίπου στο Έλενα...ο γιατρός που με παρακολουθεί με ανέλαβε από την αρχή,6η εβδομάδα.

Καταρχήν έχεις κλείσει ραντεβού με κάποιον συγκεκριμένο γιατρό?αν ναι τότε κάτι θα σου έχουν πει και έτσι μπορεί να σε ενημερώσουν για το άν ζητά κάποια αμοιβή.

Θα πας λοιπόν κανονικά στα εξωτερικά θα πληρώσεις την επίσκεψή σου και θα σε δει ο γιατρός(ιστορικό κτλ). Από εκεί και πέρα θα σε ενημερώσει αυτός για τα υπόλοιπα.

Την αυχενική μπορείς να την κάνεις στο Έλενα που έχει πιστοποιημένους εμβρυολόγους, τα ραντεβού όμως αργούν και επειδή αναφέρεις πως είσαι ήδη στην 11η εβδομάδα σίγουρα δεν θα βρεις. Πέραν τούτου, πολλές μανούλες, ανάμεσα σε αυτές κι εγώ επιλέγουν να την κάνουν έξω (σε ιδιωτικό) για να είναι σίγουρες ότι θα δοθεί η δέουσα προσοχή και δεν θα γίνει κάτι βιαστικά λόγω φόρτου εργασίας στο δημόσιο...Έκανα και την β' επιπέδου σε ιδιωτικό, αν με ρωτήσεις τώρα θα σου πω πως στο επόμενο θα τα κάνω όλα στο Έλενα, δε βρίσκω τον λόγο πραγματικά...έχοντας κάνει μέχρι στιγμής 2 doppler στο Έλενα είμαι υπερευχαριστημένη με όλους, μαίες, γιατρούς, όλοι ευγενέστατοι, καθησυχαστικοί, εξυπηρετικοί, σου αφιερώνουν τον χρόνο που χρειάζεται ,επιτρέπουν στον σύζυγο να μπαίνει και όλα μια χαρά. Άσε που γνωρίζεις και περισσότερο προσωπικό και αυτό με βοήθησε προσωπικά να νιώσω πιο άνετα....Απλά πρέπει να κανονίζεις τα ραντεβού σου 1μιση μήνα πριν...αυτό...Αύριο θα πάω και για τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού, αν θέλεις κάτι άλλο ευχαρίστως να σε βοηθήσω...

[

Link to comment
Share on other sites

efffiiiii καλησπέρα!

διάβασα την απάντηση σου σε κάποια άλλη κοπέλα κι επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα για να γεννήσω στο Έλενα, θα ήθελα να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες (εάν γνωρίζεις φυσικά!).

Επειδή δεν έχω γιατρό στο Έλενα και είμαι ήδη 23 εβδομάδων - μέχρι τώρα πάω σε ιδιωτικό γιατρό αλλά είναι πολλά τα χρήματα και δεν μπορώ να τα δώσω - γνωρίζεις εάν ο δικός σου αναλαμβάνει προχωρημένη εγκυμοσύνη? αν ναι θα μπορέσεις σε παρακαλώ να μου πεις κάποια πράγματα γι'αυτόν και να μου δώσεις και το τηλέφωνο του με πμ αν γίνεται!

Επίσης, ξέρεις εάν επιτρέπειται να είναι παρών στην γέννα ο πατέρας? Γιατί διάβασα κάπου μέσα στο φόρουμ ότι είναι ανάλογα τον γιατρό και πρέπει να έχει και ένα χαρτί από την ψυχοπροφυλακτική ότι παρακολούθησε τα μαθήματα!

Σε ζάλισα το ξέρω απλά πρέπει να αποφασίσω άμεσα και έχω αγχωθεί πολύ!!!!

Με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σου και με ένα πόνο!!!

 

 

Καλησπέρα και με το καλό....

Εγώ θα γεννήσω σε εναν μήνα περίπου στο Έλενα...ο γιατρός που με παρακολουθεί με ανέλαβε από την αρχή,6η εβδομάδα.

Καταρχήν έχεις κλείσει ραντεβού με κάποιον συγκεκριμένο γιατρό?αν ναι τότε κάτι θα σου έχουν πει και έτσι μπορεί να σε ενημερώσουν για το άν ζητά κάποια αμοιβή.

Θα πας λοιπόν κανονικά στα εξωτερικά θα πληρώσεις την επίσκεψή σου και θα σε δει ο γιατρός(ιστορικό κτλ). Από εκεί και πέρα θα σε ενημερώσει αυτός για τα υπόλοιπα.

Την αυχενική μπορείς να την κάνεις στο Έλενα που έχει πιστοποιημένους εμβρυολόγους, τα ραντεβού όμως αργούν και επειδή αναφέρεις πως είσαι ήδη στην 11η εβδομάδα σίγουρα δεν θα βρεις. Πέραν τούτου, πολλές μανούλες, ανάμεσα σε αυτές κι εγώ επιλέγουν να την κάνουν έξω (σε ιδιωτικό) για να είναι σίγουρες ότι θα δοθεί η δέουσα προσοχή και δεν θα γίνει κάτι βιαστικά λόγω φόρτου εργασίας στο δημόσιο...Έκανα και την β' επιπέδου σε ιδιωτικό, αν με ρωτήσεις τώρα θα σου πω πως στο επόμενο θα τα κάνω όλα στο Έλενα, δε βρίσκω τον λόγο πραγματικά...έχοντας κάνει μέχρι στιγμής 2 doppler στο Έλενα είμαι υπερευχαριστημένη με όλους, μαίες, γιατρούς, όλοι ευγενέστατοι, καθησυχαστικοί, εξυπηρετικοί, σου αφιερώνουν τον χρόνο που χρειάζεται ,επιτρέπουν στον σύζυγο να μπαίνει και όλα μια χαρά. Άσε που γνωρίζεις και περισσότερο προσωπικό και αυτό με βοήθησε προσωπικά να νιώσω πιο άνετα....Απλά πρέπει να κανονίζεις τα ραντεβού σου 1μιση μήνα πριν...αυτό...Αύριο θα πάω και για τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού, αν θέλεις κάτι άλλο ευχαρίστως να σε βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης, ξέρεις εάν επιτρέπειται να είναι παρών στην γέννα ο πατέρας? Γιατί διάβασα κάπου μέσα στο φόρουμ ότι είναι ανάλογα τον γιατρό και πρέπει να έχει και ένα χαρτί από την ψυχοπροφυλακτική ότι παρακολούθησε τα μαθήματα!

Ο μπαμπάς, θεωρητικά, μπορεί να'ναι μέσα αν παρακολουθήσει τα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής της Τρίτης και Τετάρτης. Και λέω "θεωρητικά" γιατί τα παρακολούθησε και ο δικός μου, πήραμε το χαρτί, συμφώνησε η γιατρός, το υπέγραψε και την ώρα που έκανα την εισαγωγή, ο φορέας και ένας νοσηλευτής δεν τον άφησαν να μπει (δεν είχε έρθει η γιατρός ακόμα). Τους φωνάζαμε ότι έχουμε κάνει τα τυπικά της διαδικασίας και αυτοί έκαναν ότι δε μας ακούν..οι ηλίθιοι :evil: Τελικά ο άντρας μου μπήκε με το έτσι θέλω και εννοείται δεν του'παν τπτ αφού είχαν άδικο. Αυτό για να ξέρετε να επιμείνετε αν σας τύχουν βλαμμένοι και σας.

Ap1rp3.png
Link to comment
Share on other sites

efffiiiii καλησπέρα!

διάβασα την απάντηση σου σε κάποια άλλη κοπέλα κι επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα για να γεννήσω στο Έλενα, θα ήθελα να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες (εάν γνωρίζεις φυσικά!).

Επειδή δεν έχω γιατρό στο Έλενα και είμαι ήδη 23 εβδομάδων - μέχρι τώρα πάω σε ιδιωτικό γιατρό αλλά είναι πολλά τα χρήματα και δεν μπορώ να τα δώσω - γνωρίζεις εάν ο δικός σου αναλαμβάνει προχωρημένη εγκυμοσύνη? αν ναι θα μπορέσεις σε παρακαλώ να μου πεις κάποια πράγματα γι'αυτόν και να μου δώσεις και το τηλέφωνο του με πμ αν γίνεται!

Επίσης, ξέρεις εάν επιτρέπειται να είναι παρών στην γέννα ο πατέρας? Γιατί διάβασα κάπου μέσα στο φόρουμ ότι είναι ανάλογα τον γιατρό και πρέπει να έχει και ένα χαρτί από την ψυχοπροφυλακτική ότι παρακολούθησε τα μαθήματα!

Σε ζάλισα το ξέρω απλά πρέπει να αποφασίσω άμεσα και έχω αγχωθεί πολύ!!!!

Με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σου και με ένα πόνο!!!

 

Καλησπέρα Lia...Ο γιατρός μου δυστυχώς δεν αναλαμβάνει προχωρημένες εγκυμοσύνες...σίγουρα αναζητώντας εδώ μέσα όμως κάποιον θα βρεις, μην αγχώνεσαι αλλά μην το αφήσεις κιόλας....

 

Από εκεί και πέρα για να μπει ο σύζυγος μαζί ισχύει ότι αναφέρει η κοπέλα από πάνω(σόρυ δεν θυμάμαι τώρα το όνομα). Εμείς τα παρακολουθήσαμε αυτήν την εβδομάδα τα μαθήματα....ο γιατρός μου όμως αν και δέχεται τον σύζυγό μου μέσα(και θα συννενοηθεί αυτός με την αίθουσα τοκετών) αρνείται να υπογράψει την αίτηση από τα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής......:confused::confused::confused:

Σίγουρα κάποιο λόγο έχει και τους το έχει ανακοινώσει ότι δεν βάζει την υπογραφή του σε αυτό το χαρτί.....

[

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια και τις 2 σας για τις άμεσες απαντήσεις σας! Το ψάχνω το θέμα και δεν θα το αφήσω, ελπίζω να βρω έναν καλό γιατρό!!!

Να'στε καλά και όλα καλά Efi με το μωράκι σου! Με ένα πόνο!!

 

Καλησπέρα Lia...Ο γιατρός μου δυστυχώς δεν αναλαμβάνει προχωρημένες εγκυμοσύνες...σίγουρα αναζητώντας εδώ μέσα όμως κάποιον θα βρεις, μην αγχώνεσαι αλλά μην το αφήσεις κιόλας....

 

Από εκεί και πέρα για να μπει ο σύζυγος μαζί ισχύει ότι αναφέρει η κοπέλα από πάνω(σόρυ δεν θυμάμαι τώρα το όνομα). Εμείς τα παρακολουθήσαμε αυτήν την εβδομάδα τα μαθήματα....ο γιατρός μου όμως αν και δέχεται τον σύζυγό μου μέσα(και θα συννενοηθεί αυτός με την αίθουσα τοκετών) αρνείται να υπογράψει την αίτηση από τα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής......:confused::confused::confused:

Σίγουρα κάποιο λόγο έχει και τους το έχει ανακοινώσει ότι δεν βάζει την υπογραφή του σε αυτό το χαρτί.....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα σε όλους και όλες.

Μένω μόνιμα Κύπρο, Άρα ασφάλιση ελληνικη ΙΚΑ κ τέτοια δεν έχω, αλλά αποφάσισα να γεννήσω ελλάδα για τη βοήθεια της μαμάς.

Έχω όμως ευρωπαϊκή κάρτα νοσηλείας.

Έγραψα κ στην ευρωπαϊκή ένωση να με ενημερώσουνε τί δικαιούμαι με την κάρτα αυτή (κ Θα ενημερώσω διότι ισχύει κ αντίστροφα, αν δηλαδή αποφασίσει μια ελληνίδα να πάει εξωτερικό να γεννήσει ή χρειαστεί να γίνει αυτό έκτακτα), αλλά πρός το παρόν, ανιχνέυω τη χειρότερη περίπτωση, στην οποία θα τα πληρώσω όλα από την τσέπη μου.

Άρα, ξέρετε να με διαφωτίσετε τί πλήρώνει κάποιος :confused:?

1. Σε δωμάτιο μονόκλινο ή λούξ?

2. για πρωινό ραντεβού?

3. για πρωινό υπέρηχο?

4. Τον υπέρηχο πρέπει να τον προγραμματίσει ο γιατρός, ή πάω κ με στέλνει κατευθείαν? μια μέρα θα μείνω αθήνα που να μην είναι αργία....Help!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται.εγω ειμαι στο εβδομο μηνα κι αυριο εχω τον πρωτο ραντεβου με τον νεο μου γατρο στο Ελενα.Και γω αλλαξα επειδη η πρωην ιατρος μου ηταν στο ιασω.Επειδη ειμαι ανασφαλιστη θα πληρωσω κ νοσηλεια κ γιατρο.Το μονοκλινο ειναι 1300? και ο γιατρος θα μου παρει 1100.Αρα αν σου δινει γυρω στα 900(νομιζω)το ικα για τετρακλινο βαζεις την διαφορα αν θες αλλο δωματιο.Οσο για τον γιατρο δυστυχως αν θες αποκλειστικοτητα πρεπει να πληρωσεις εξτρα....αλλιως με εφημερευοντα γιατρο ειναι δωρεαν.

Αυτα απο οτι γνωριζω

για ποιό λόγο ακριβώς έδωσες τα 1100 του γιατρού? Δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα γεννήσω σε λίγες μέρες με καισαρική στο Ελενας. Ρώτησα για το κόστος και μου είπαν 130 ευρω τη μέρα για μονόκλινο (όχι λουξ) με ικα. Νόμιζα ότι ήταν πολύ λιγότερα. Μήπως έχει κάποια κοπέλα πρόσφατη γέννα εκει να μας πει?

mwSKp2.png7XZrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα γεννήσω σε λίγες μέρες με καισαρική στο Ελενας. Ρώτησα για το κόστος και μου είπαν 130 ευρω τη μέρα για μονόκλινο (όχι λουξ) με ικα. Νόμιζα ότι ήταν πολύ λιγότερα. Μήπως έχει κάποια κοπέλα πρόσφατη γέννα εκει να μας πει?

 

 

Δεν νομιζω να ειναι τοσα,55 ευρω εδωσα εγω για φυσιολογικο σε απλο μονοκλινο.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μήπως γέννησε καμία πρόσφατα να μας πει τελικά το κόστος για το μονόκλινο ή δίκλινο τελικά τώρα που έκανε και την αύξηση του 30% ο ΕΟΠΥΥ? είτε με φυσιολογικό είτε καισαρική-γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γέννησε καμία πρόσφατα να μας πει τελικά το κόστος για το μονόκλινο ή δίκλινο τελικά τώρα που έκανε και την αύξηση του 30% ο ΕΟΠΥΥ? είτε με φυσιολογικό είτε καισαρική-γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

 

 

Τον Ιουνιο το δικλινο ειχε 35 ευρω την ημερα και το απλο μονοκλινο 55 ευρω την ημερα.Γεννησα φυσιολογικα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...