Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εγω Εκαβη εκανα οτι καλυτερο μπορουσα, ακομα κ το χαμογελο του παιδιου πηρα, κ μου ειπαν οτι χρειαζονται 2μαρτυρε,ς αλλα δεν ερχοταν κανεις απο την πολυκατοικια,καλεσα οπως σου ειπα κ την υπολοιπη οικογενεια,τωρα το μονο που μου μενει ειναι να κανω αυτο που εκανε η Ματα,ισως να φοβηθει λιγο ισως κ να ντραπει.

Δεν ξερω δεν την εχω ικανη να μπορει να χτυπησει 2αγγελουδια,απλα σαλταρισμενη ειναι κ ξεσπαει πανω τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 810
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:shock::shock:

Τι γίνεται δίπλα μας ρε παιδιά...

Ekabn πρόσεχε!

Κοντά εκεί που μένουμε, κάποιος (γυαλίζει το μάτι του βέβαια) έστησε καραούλι ένα βράδυ και τον έδειρε αυτόν που κάλεσε την αστυνομία γιατί ενοχλούνταν από τα σκυλάδικα στη διαπασών που έβαζε..

Μερικοί είναι επικίνδυνοι.. Πρόσεχε!

 

Βρε παιδιά, αυτοί οι "νταήδες" με φτάνουν στην τρέλα λέμε!

 

Εμ σε ενοχλούν, εμ σε τρελαίνουν, εμ θα μας δείρουν κι όλας?! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη συνήθως δεν πρόκειται για νταήδες, αλλά για τρελούς! Σαλταρισμένους! Κυκλοφορούν πολλοί σαλταρισμένοι εκεί έξω! Της κουμπάρας μου που μούτζωσε έναν στο αυτοκίνητο, ο άλλος βγήκε έξω, της άνοιξε την πόρτα για να τη δείρει!

Γενικά πρέπει να προσέχουμε. Eιδικά εμείς οι γυναίκες. Δεν ξέρουμε τι τρέλα κουβαλάει ο καθένας. (Συγνώμη για το off-topic).

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το βαλω εξω απο την πορτα της,κ οχι στην πολυκατοικια για να καταλαβει οτι παει για την συγκεκριμενη κ μονο.Ελπιζω μονο να βγει σε καλο,κ να μην κανω καμια βλακεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντιγόνη

Ειρήνη συνήθως δεν πρόκειται για νταήδες, αλλά για τρελούς! Σαλταρισμένους! Κυκλοφορούν πολλοί σαλταρισμένοι εκεί έξω! Της κουμπάρας μου που μούτζωσε έναν στο αυτοκίνητο, ο άλλος βγήκε έξω, της άνοιξε την πόρτα για να τη δείρει!

Γενικά πρέπει να προσέχουμε. Eιδικά εμείς οι γυναίκες. Δεν ξέρουμε τι τρέλα κουβαλάει ο καθένας. (Συγνώμη για το off-topic).

Κι εμένα μου έχει συμβεί επάνω στην Καβάλας και μάλιστα επειδή κούνησα το κεφάλι μου περιφρονητικά.

Αλλά το χειρότερο ήταν καλοκαίρι κολλημένοι στην Καβάλας προς Αθήνα με τα παράθυρα ανοιχτά.Βγάζω φλας για να αλλάξω λωρίδα δεξιότερα και πράγματι πίσω μου αλλά αρκετά μακρυά ερχόταν ένα μηχανάκι.Εγώ έκανα δεξιά και το μηχανάκι που εως τότε έφτασε κοντά χωρίς όμως να φάνηκε ότι υπάρχει πρόβλημα,σταμάτησε φυσικά γιατί δεν μπορούσε να προχωρήσει άλλο λόγω κίνησης και το τι άκουσε ο τετράχρονος γιος μου που καθόταν πίσω για τη μάνα του δεν μπορώ να περιγράψω.

Η ανωμαλία στο μεγαλείο της.Τρόμαξα και πάσχιζα να κάνω στην άκρη κλείνοντας παράθυρα και κλειδώνοντας όσο πιο γρήγορα μπορούσα!!!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

8elw ta fwta sas.... otan leme ksylo, ennoume otan sapizoume to paidi sto ksylo, otan tou fairomaste biaia me ton xeiristo tropo, 'h akoma kai otan faei merikes ston popo 'h thn palamh epeidh px. ebale to xeri sthn priza... dystyxws den 8a pw oti ton den exw xtyphsei ton mikro, giati 8a htan psemmata kai polles fores eimai poly eknevrismenh mazi tou.. eidika twra pou kanei oti pernaei apo to xeri tou na me pikarei -logw zhlias perissotero gia ton erxomo tou mwrou-. kserw, den exw thn ypomonh pou 8a'prepe kai ola ayta pou diabazw me kanoun na noiw8w foberes typseis, omws thn wra tou 8ymou kai mia ston popo 8a faei, kai timwria ston dwmatio tou 8a paei, kai 8a ypswsw kai ton tono ths fwnhs mou... afto ennoeitai kakometaxeirhsh? kai emeis mikra -px. egw, o aderfos mou, filoi, tis fagame apo tous goneis mas, akoma kai me th pantofla) omws den giname oute biaioi me allous, oute trelloi, oute problhmatikoi... kai panta 8ewrousa -oxi epeidh tis etrwga otan eprepe- oti den einai kako to ligo me metro, alla to poly kai to biaio... kserw 8eio o opoios monimos etrwge ksylo mikros kai akouge tis brisies kai kanei ta idia eite sthn gynaika, eite sta paidia, kai feretai asxhma akoma kai stous ypallhlous tou... den eimai etsi...

den 8elw to paidi mou na me nomizei skyla kai kakia mana otan megalwsei... 'h oti den ton agapaw... molis tou tis breksw to metaniwnw kai meta milame kai tou zhtaw sygnwmh... akoma kai otan koimatai... niw8w poly perierga...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πέρασα και εγώ όταν ήρθε το μωρό στο σπίτι. Εκδήλωνε την ζήλια της με αυτόν τον τρόπο. Δηλαδή ξυπνάγαμε πηγαίναμε στην κουζίνα, βάζαμε το χέρι στην πρίζα, πηγαίναμε στο μπάνιο έγλειφε λίγο σαμπουάν, πηγαίναμε στο σαλόνι ανέβαινε στην τραπεζαρία καιέξυνε με τα μολύβια της τα έπιπλα κτλ. Και εγλω πάνω στην κούραση την αυπνία, τους πόνους της γέννας άρχισα να τις ρίχνω καμμία που και που. Εννοείται ότι αισθανόμουνα τρελές τύψεις και μίλησα με την ψυχολόγο του σχολείου της. Ξέρεις τι μου είπε? Αφού μου ξεκαθαρισε ότι με καταλάβαίνει μου είπε να σκεφτώ στην διάρκεια της ημέρας πόσους θέλω να δείρω. Συναδέρφους, άλλους οδηγούς, γείτονες ή οποιαδήποτε άλλον μας σπάει τα νεύρα. Τους δέρνω. όχι.Λοιπόν θα ξεσπάω μόνο στο πλασματάκι που αγαπάω περισότερο και είναι και ανυπεράσπιστο. παράλληλα με διαβεβαίωσε ότι αυτη ηπράκτικη δεν φέρνει κανένα μα κανένα αποτέλεσμα ίσα ίσα το παίδι αισθάνεται την απόρριψη. Από τότε δεν το ξαναέκανα ποτέ μα ποτε. Είναι φάση και περνάει. Προσπάθησε να διοχετεύεις την ενεργητικότητα του πχ στην παιδική χαρά, σε παιδότοπο, συζήτα μαζί του, πές του παραμύθια και φρόντιζε κάποιες αταξίες να μην τις σχολιάζεις. Για παράδειγμα μην ξεχνάς τα προστατευτικά της πρίζας και ας βάλει το χέρι του. Μολίς δεί ότι πιά δεν σου αποσπα έτσι την προσοχή δεν θα το ξανακάνει. ¨η για το σαμπουάν που σου είπα πρίν το έκανε γιατί ο άντρας μου πάνω στην βιασυνη του να φύγει το πρωί το ξεχνούσε σε προσβάσιμο για την μικρή σημείο. Κάθε πρωί λοιπόν που ξυπνάω πάω και το βάζω ψηλά. Ολα θα πάνε καλύτερα. Μέτρα μέχρι το δέκα, αναπνοές κτλ. Μην εκτονώνεσαι στο παιδάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

το γραπτο σου απο μοο του εχει αντιθεσεις τις οποιες ομως θεωρω φυσιολογικες μια ςεχεις απενεχοποιησει την σωματικη και λεκτικη τιμωρια

λες

kai emeis mikra -px. egw, o aderfos mou, filoi, tis fagame apo tous goneis mas, akoma kai me th pantofla) omws den giname oute biaioi me allous, oute trelloi, oute problhmatikoi...

και λίγες γραμμες πιο πριον γραφεις :

dystyxws den 8a pw oti ton den exw xtyphsei ton mikro, giati 8a htan psemmata kai polles fores eimai poly eknevrismenh mazi tou

το βλεπεις ή το βλέπω μονο εγω!

ενω τελικα πιστευω οτι ασκουμε σωματικη και λεκτικη βία σατ παιδια μας γιατι το εχουμε απενοχοποιησει....

εγω πχ αν ρηξω καπου καπου καμια ξυλια στοα πδι μου ή αν αο αντρας μου το κανει κι αυτος και μετα ερθει και η κορη μου και μου πει μαμα με βαραει ο γκομενος ...οτι και να της πω θα ειναι λιγο ....

αφου εγω πρωτη θα της εχω μαθει οτι καμια σφαλιαρα που και που δεν βλαπτει!!!!

εγω ειμαι παιδι που δεν με ακουμπησαν ποτε ουτε για αστειο οι δικοι ου και ουτε και μου φωναξαν , εχω λοιπον κι εγω μαθει πως γινετε .... να μεγαλωνεις ενα παιδι χωρις τακ τακ στο παμπερσ και χωρις καμια φαπα ...δεν λεω ειναι δυσκολο ....αλλα κι εγω απο την ΑΛΛΗ ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΑ !!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΑΛΗΘΕΙΑ

 

γραφεις ακομα

eidika twra pou kanei oti pernaei apo to xeri tou na me pikarei -logw zhlias perissotero gia ton erxomo tou mwrou-.

 

το ποσο λαθος εισαι δεν μπορω να στο περηγραψω , αληθεια...

....

ξερεις κατι επιδη υποψιασομαι μια ενοχη σε αυτα που γραφεις (θελω να πιστευω δλδ οτι αισθανεσαι οτι κανεις λαθος αλλα λογο κουρασης, μη υπομονης, αυξημενων υποχρεωσεων κλπ κλπ δεν τα καταφερνεις να εισαι σωστη)

θα σου πρωτηνα να μην αισθανεσαι ενοχη αλλα να προσπαθησεις να αλλαξεις αυτο που κανεις (υπάρχει πλουσια βιβλιογραφεια και ειδικοι που σιγουρα θα μπορεσουν να σε βοηθησουν)

Link to comment
Share on other sites

to paidi den to blepw san sako tou box pou ekei 8a ksespasw otan exw nebra... afto einai to mono sigouro! kai den nomizw oti eimai h monadikh mama pou exei riksei 2-3 ston popoulh tou paidiou ths... an oxi oloi kapoioi apo emas to'xoume kanei alla sigoura den eimaste perhfanoi gi'afto... an den eniw8a asxhma 8a koitaga apaksiwtika to topic kai den 8a to sxoliaza kan! apanthsa akribws giati niw8w to la8os mou. kai 8a grapsw isws pali mia anti8esh: p.x. blepeis to paidi sou na kanei kati epikyndyno eite gia ekeinon eite gia kapoion allo, 'h na xalasei kati, otidhpote telos pantwn... ekeinh thn wra den ypswneis ton tono ths fwnhs sou? den petagesai na peis me entash "mhn to ksanakaneis ayto!" dhl. poso "xalarh" mana na to paiksw kai na ton afhsw....? eida paidaki sthn paidikh xara thn trith pou petakse sprwxnontas apo thn trambala ena 2xrono sxedon mwraki. kai h mana tou ston kosmo ths milage sto kinhto kai apla gia ta matia tou patera tou mikrou pou epese eipe ena xliarotato "giati ton esprwkses?" kai synexise anenoxlhth thn koubenta... afth dhl. einai kalyterh mana pou den to malwse? an htan to diko mou paidi 8a ton eixa parei na fygoume kai 8a empaine kai timwria. dhl. afto to paidaki pou esprwkse kai erikse katw ena kata poly mikrotero tou xwris na to malwsei kaneis kai oute na pei ena sygnwmh ma8ainei kalytera?

oso gi'ayto aria146:

ξερεις κατι επιδη υποψιασομαι μια ενοχη σε αυτα που γραφεις (θελω να πιστευω δλδ οτι αισθανεσαι οτι κανεις λαθος αλλα λογο κουρασης, μη υπομονης, αυξημενων υποχρεωσεων κλπ κλπ δεν τα καταφερνεις να εισαι σωστη)

 

einai afto akribws pou niw8w apo tote pou gennhsa! oti dhl. oloi perimenoun sthn gwnia na me krinoun kai egw prepei na eimai se ola kyria asxeta an apo thn kourash, to agxos, ta nebra, kontebw na pesw katw... den misw to paidi mou oute 8elw to kako tou... st'alh8eia den kserw pws fainomai sta matia sas ayth th stigmh, pantws den eimai h skyla mana pou isws nomizete...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα,η σκυλα μανα κανει πολλα παραπανω απο το να ριχνει μια στο pampers του μωρου της,οποτε μην τσιτωνεις.Απλα θα σε ρωτησω,εχει αποτελεσμα :?:.Αφου ειναι αποδεδειγμενο οτι το παιδι το κανει για να τραβηξει την προσοχη,δωστου προσοχη παραπανω.Εχω 2 κορες μια 20 μηνων και μια 8 μηνων.Ειμαι μονη μου,ο μπαμπας μας ταξιδευει,ειμαι πτωμα,αλλαζω πανες ολη μερα,ξενυχταω,ταιζω εναλλαξ και ξερεις πως ειναι,Ομως αναγκαστικα,θα μπουσουλιξω με την μεγαλη μου,θα παιξω και θα ασχοληθω εστω και αν το μονο που θελω ειναι να ψοφησω στον καναπε.Σε καταλαβαινω,αλλα ειναι η μονη λυση για να αποφυγεις αντιζηλιες.Και στην τελικη ειναι συγκινιτικο να σε αγαπαει ενα πλασμα τοσο πολυ που να θελει την αμεριστη προσοχη σου.Τι λες :?: .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

ma den einai oti den asxoloumaste mazi tou... oloi apo panw tou eimaste... kai akribws afto einai pou me fobizei wres wres mhpws ginei kai kakoma8hmeno. tou leme dhl. oi goneis kati na mhn kanei, meta h pe8era mou leei ela mwre aston kai kanei telika afto pou 8elei ekeinos... den einai oti den asxoloumai mazi tou... kai ta paramy8ia tou, kai to paixnidi tou, kai oi boltes, ola... kai kyriws h agaph... ayth den tou'leipse pote... kai mou leei synexeia pws m'agapaei... den 8elw omws na to desei oti ela mwre 8a klapsw kai 8a griniaksw kai 8a mou kanoun ta xathria... giati arketes fores gi'afto malwnoume...

dhl. fainetai twra oti kai ton xtypaw alla den asxoloumai kai mazi tou? :cry: ti na pw... prepei na'mai h monadikh telika... :cry:

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ετοιμη ανα πασα ωρα και στιγμη να φουντωσεις,γλυκεια μου,ηρεμησε.Οχι,δεν φαινεται οτι δεν ασχολεισαι,ισα,ισα,εγω μιλαω για την υπερβολικη και αποκλειστικη ασχολια με το μεγαλο.Τωρα αφου το εφαρμοζεις ηδη,βαλτου μια τιμωρια,παρε του το αγαπημενο του παιχνιδι,αφου τον προειδοποιησεις πρωτα και φυσικα αν μετα ειναι καλο παιδακι,να του το ξαναδωσεις.Εμενα η τιμωρια μου ειναι το καροτσι.Επειδη αρχισε πριν 2 μηνες να περπαταει και γουσταρει με τρελα,αν κανει κατι πολυ κακο την προειδοποιω οτι θα την βαλω στο καροτσι,αν συνεχισει την βαζω και μετα απο καμια ωρα την κατεβαζω.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

απο που να αρχησω ...?

ενα ενα λοιπον....

δεν ειπα εισαι σκυλα, θεωρω πιο ειληκρηνες και ΕΝΤΥΜΟ καποιος να πει οκ το χτυπαω δεν ειναι σωστο αλλα το κανω , απο το να πει : μα γιατι τοσο κατα της βίας δλδ εσυ δεν του φωναζεις ?

εσυ εκανες το πρωτο και στην συνεχεια το δευτερο (αλλα το θεωρω αμυνα σου)

ΟΧΙ ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ...παω και χτυπιεμε μονη , ειμαι στην τσιτα 24 ωρες το 24 ωρο διοτι δεν μενω μονη με το παιδι μου μενω με τους δικους μου και δεν μπορω να τους υποχρεωσω να φτιαξουν το σπιτι ετσι ωστε να ειναι 100% φιλικο προς ενα παιδι ...(δεν θελουν πχ να βαλουν συρμα στο κενο στα καγκελα του μπαλκονιου γιατι τους χαλα το ντεκορ και η πολυκατοικια θα τους βαλει χερι ...εγω δλδ το παιδι πρπει να το εχω κλεισει μεσα? να μην βγαινει στο μπαλκόνι? η να ειμαι εκει και να του βαραω τα ποδια μεχρι να μαθει να μην κρεμετιετε το μισο στο κενο? οχι ..δεν κανω τιποτα απο ολα αυτα ...οταν βγαινουμε στο μπαλκόνι για να μαθεις την μεθοδο μου δλδ κανουμε το εξεης το οποιο και εφαρμόζω ΠΑΝΤΟΥ.

αλλαζω τον τονο της φωνης μου

την κανω πιο μπασα

την κοιταω στα ματια

και της λεω ΜΗ ... ΜΕ ΤΟ Η ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΟ ....

εχω μαρτηρες να σου πουν οτι πιανει σε οτι κι αν της λεω μετα μη και μαλιστα εχει γηνει και το παιχνιδι μας .... εχει μεγαλη ελευθερια κινησεων αλλα οταν παει να κανει κατι που δεν πρεπει ακουει αυτο το μη και αυτοματα μενει κοκαλλο και σταματα οτι κι αν κανει(και συχνα κουνα τα χερακια στο αερα σαν να λεει και καλα " οκ οκ δεν κανω τιποτα , δεν κανω τιποτα) .... με κοιτα μετα της χαμογελω της λεω μπραβο και συνεχιζει να κανει κατι αλλο....

αγαπητη δεν ειπα οτι εισαι αχρηστη

ουτε σκυλα

ουτε κακια μανα

απλα σου λεω οτι η μεθοδος αυτη θελει τροπο !!!

δεν ειπε κανεις οτι δεν ασχολεισαι ...θα ηταν μεγαλη βλακεια να το πει καποιος απο την στιγμη που δνε σε ξερει και μονο απο αυτο .....

εισαι εγγυος επισης ανυσηχιες τρεχουν στο μυαλο σου

εχεις υποχρεωσεις και ποιος αλλος ξερει τι προβληματα

αλλα μην ασκεις εξουσια στο παιδι με μετρο ...δλδ μια ξυλια στο χερι δεν ειναι μετρο ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΥΨΗ ΚΑΙ ΠΟΝΟς ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ αυτο λεω....

με την βία κανεις δεν συνετηστηκε ποτε ουτε καν τα σκυλια , ισα ισα τα ερμα κι αυτα αν φανε ξυλο μονο επιθετικα μπορουν να γηνουν τιποτα αλλο .....

(υ.σ)

απλα εχω σαν αρια, κουραστει να απομυθοποιουμε την βία στα παιδια λεκτικη σωματικη τοσο, δεν εχει να κανει με σενα ....

Link to comment
Share on other sites

h alh8eia einai oti oi ormones mou xoreboun pentozalh teleytaia kai eimai monimws sthn tsita! :evil: otan den pianei to "sou milaw mexri na katalabeis" 'h to "mila monos sou mexri na katalabeis oti den 8a perasei to diko sou giati px. den mporeis na trws 10 kinder thn hmera apla kai mono gia na mhn klais (epeidh h giagia ton lypatai na ths klaiei px gia kinder 'h koulourakia, e as tou dwsoume mhn klaiei... grrrrrrr!), tote piptei rabdos...

den kanw epi8esh se kamoia sas, isa isa prospa8w na milhsw me kapoion pou sigoura exei diaforetikh gnwmh apo th dikh mou kai mporei na mou milhsei me epixeirhmata kai oxi aerologies... apla 8es na to peis entash, ormones, egymosynh, fobos, trella, oti 8es pes to... pername fash... :roll:

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω.Ακουστε και αυτο.Μια μανα εχει δυο γιους οι οποιοι πια ειναι 30 φευγα χρονων.Ο μεγαλος ηταν σαν παιδακι μεγαλος μπελας και τις ετρωγε που και που,βεβαια εκανε παλαβα πραγματα,να φανταστητε ειχε παρει το σπιτι μιας γειτονισας φωτια και ηρθε η πυροσβεστικη και πηγε και εβαλε και αυτο φωτια στο σπιτι για να ξαναερθει η πυροσβεστικη γιατι του αρεσε.Το μικρο αγορακι ηταν ενα αγιο παιδακι,ησυχο,οποτε δεν το ειχανε χτυπησει ποτε.Το αποτελεσμα.Το μεγαλο παιδι εδερνε τον μικρο του αδερφο.Εδερνε τα παιδια στο σχολειο καθημερινα.Και τωρα που εχουν μεγαλωσει,παρολο που ειναι αξιολογα παιδια και τα δυο,ο μεγαλος εξακολουθει να ζηλευει τον μικρο.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα πριν δω την απαντηση σου Αφροδιτη μου.Ζητα απο την γιαγια να μην του προσφερει τα παντα με την μια,αυτη φταιει,το παιδι δικαιως ζηταει αφου η γιαγια σου λεει μου το δινει,γιατι οχι κι'εσυ.δικιο εχει ο κακομοιρουλης.Βεβαια,θα μου πεις και αυτηνης εγγονακι της ειναι,αλλα αφου σου δημιουργει προβλημα,πεστο.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

προσεξε τωρα κατι...

η γιαγια τον κακομαθαινει και του δηνει συνεχεια kinder κι αντι να τα χωσεις στην γιαγια και να της πεις κοιτα (υποθετικο διαολογος τωρα)

ΚΟΜΕΝΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΗΝΕΙ ΤΗΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ

εσυ πας και ξεσπας μετα στο παιδι

και ποιος ειναι ο υπαιτιος?

η γιαγια που δεν συμορφονεται στις επιθιμιες διαπαιδαγωγησης και διατροφης ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!

καταλαβαινεις τι γινετε?

εγω απ την αλλη να σου πω τι θα εκανα (οχι οτι σε ενδιαφερει ...αλλα λεμε τωρα ας κανω τον ¨ξερολα¨ (τροπος του λεγειν ) )

θα προσπαθουσα να αποσπασω την προσοχη του παιδιου απο το κιντερ ΠΟΥ ΚΑΚΟς ΕΧΕΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ....

οκ δεν πιανει αυτο

αλλο

θα του εδηνα κατι αλλο.... με τον εξης διαολογο...

δυστηχος ο κιντερας δεν εκανε σημερα αυγα ...εγω τον πειρα τηλεφωνο να φερει αλλα δεν εφερε ουτε στο ψιλικατζιδικο ουτε στο σουπερ μαρκετ ...αλλα κοιτα....(με τεραστια χαρα και εκπληξη ) μου εδωσαν ενα κοκκινο μηλο και μου ειπαν οτι ειναι για σενα μεχρι να ξαναφερουν .... (και θα εκανα την πολυ λυπημενη που το παιδι μου το αφησαν ακαλυπτο με αυτην την καταναλοτικη σκευορια εις βαρος του!!!)

η σφαλιαρα εδω που κολλαει?

η φωνη?

δοκιμασε το και θα δεις .....

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη,Μαργαριτα,οχι Αφροδιτη.Αρια,εισαι απιστευτη,δεν παιζεσαι.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

(epeidh h giagia ton lypatai na ths klaiei px gia kinder 'h koulourakia, e as tou dwsoume mhn klaiei... grrrrrrr!), tote piptei rabdos...

:

 

Φιλενάδα τότε μήπως έπρεπε η ράβδος να πέφτει στην γιαγιά; Προσπάθησε να πείσεις όσους ασχολούνται με το μικρό ότι πρέπει να έχετε μια κοινή στάση απέναντι του και κοινή αντιμετώπιση σε αυτά που ζητάει και στον τρόπο που τα ζητάει.

Έγω δεν έχω παιδιά ακόμη, παρόλο που το θέλω πολύ, οπότε συγνώμη για την παρέμβαση :wink:

Link to comment
Share on other sites

Σαν μελλουσα μανουλα Μαρια μου,καλα κανεις και περεμβαινεις,αντε πολυ γρηγορα και με το καλο :!: .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

h giagia enw einai arni kata t'alla -den 8a m'elega pe8eroplhkth- einai ths apopshs oti ekane 4 paidia kai 8eloun ypomonh kai ekeinh ksserei... ti krima omws pou egw 8elw na ma8w monh mou kai oxi apo ekeinhn.. pou 8elw na symboulebomai ton paidiatro kai oxi ekeinh... pou ths exw paei apeires fores kontra -sto tsak na malwsoume- gia to an prepei 'h oxi na faei allo ena glyko! kai poses fores enw kanw parathrhsh gia to na mhn anebainei o mikros p.x. panw sto trapezi ekeinh leei ela mwre, edw eimai ton prosexw... mprosta tou... dhl. egw ti eimai ? to diakosmhtiko stoixeio? ths eipa thn allh fora eygenika men me sponta de, oti ta paidia prepei na akolou8oun mia grammh ayth twn goniwn... oxi n'akoun 18 apopseis kai na kanoun oti ta bolebei... h apanthsh ths? :nai alla, otan ton afhneis gia douleia p.x. emena 8a prepei na akousei... re an8rwpe tou 8eou, na ton prosexeis ston afhsa, oxi na mou ton megalwseis opws 8es... den katalabainei leme.... sigoura mes to malwma tou mikrou kyriws ftaiei ekeinh... alla, ti na peis... elpizw se kalyteres meres opou 8a metakomisoume...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε δυσκολη θεση.Βαλε τον αντρα σου να ξεκαθαρισει την κατασταση,αφου πρωτα βεβαιωθεις οτι σε υποστηριζει.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

symfwnei m'emena... kai "malwnei" thn mama tou opote eykairei... dhl. opote paei na parei ton mikro kai einai mpoukomenos -dhl. synexeia!- kanei ayto pou leme ta lew ths nyfhs -giou dhl.- na t'akouei h mana mou... p.x e, to'de pou trwgame, na mhn faei? ma afou 8a katebei na piei to gala tou... giati na faei m@@@@@? ela mwre ligo efage dws tou na piei ligo gala... oxi den 8a tou dwsw, giati me thn lemargia pou exei o mikros kai thn m@@@@@ pou dernei esas den 8a kanw peiramata sto stomaxi tou na dw an 8a ksernaei 'h oxi to brady... kanoume apla ypomonh kai ta xwnoume pou kai pou me to ganti ... 'h xwris...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...