Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Georgia καλη επιτυχια!!!Γιατι πιστευω οτι ολα θα πανε τελεια?

Το ενδομητριο σου ειναι πολυ καλο.

Εμενα μου εκανε εμβρυομεταφορα με 7+ το καλοκαιρι.

Πριν 2 χρονια εμεινα εγκυος με 7.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23 Σεπτεμβρίου 2017 at 10:06 ΠΜ, Biancita είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Δεν σας κρύβω πως έχω εκνευριστεί πολύ. Εύχομαι σε όλες μας καλά αποτελέσματα :) 

 

Παρομοιως.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξερει καποια κοπελα αν βοηθουν  τη γυναικα οι βιταμινες profertil?

Αγορασα για το συζηγο και μου ειπαν οτι βοηθαει πολυ και τις γυναικες!

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει για 2 μήνες, δεν είδαμε διαφορα στις ορμονες και στα ωάρια. Και είναι πολυ ακριβές. Συμφωνα με 2ο γιατρο που ρωτησα,μου ειπε οτι βοηθανε οσο βοηθανε και οποιεσδήποτε πολυβιταμινες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ειμαι καινούργια στο φορουμ και με συγχωρειτε αν κανω καποια λάθη. Εχω κι εγω καποιες ανεπιτυχείς εγκυμοσύνες και λόγω ορμονικων θεματων και πωα μου εχουνε συστήσει οι γιατροι να κανω ivf με δανεικά. Όσες απο εσάς το αποφασίσατε, ποσο εύκολο ή δύσκολο ηταν να το ξεκινήσετε ;Κανατε προηγουμενως οτι μπορουσατε με δικα σας ωαρια; Καλή επιτυχία σας εύχομαι και να γίνουμε ολες μανούλες σύντομα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Sansa και καλως ήρθες.

Προσωπικά έχω κανει μια σπερματεγχυση και τρεις εξωσωματικες με δικα μου ωαρια. Καταλήξαμε και εμεις στα δανεικα. Μου πηρε 1,5 χρονο να το αποφασισω και δεν σου κρυβω πως ακομα με βασανιζει η αποφαση αυτη. Ελπιζω στην πορεια να το διαχειριστω καλυτερα. Πηρα μεγαλη δυναμη απο κορίτσια που το περασαν και εχουν καταθεσει στις πρωτες σελιδες του θεματος τις εμπειριες τους καθως και απο τον συζυγο μου.

Καλή επιτυχια και σε σενα κοπέλα μου!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου csndy crash,που χαθηκες!

Για πες κανενα νεο απο το γιατρο σου.Ανεβηκες πανω?

Eutixoulis που εισαι. Πως πας?  σημερα πηγα στη γυναικα του γιατρου μας!

Την ενδοκρινολογο,

Georgia  καλο σου βρααδυυυυ!

 Sansa αν θελεις κατι και μπορω να βοηθησω πολυ ευχαριστως!

 καληνυχτααααα,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καντι εγω τον πηρα και του ειπα να μην αγχωθει με εμενα και να βγαλει τα αποτελεσματα των εξετασεων που εχουν προτεραιοτητα.Αλλωστε εγ  κανω θεραπεια ,μετα την υστεροακοπηση,βρηκα τι ειχα!

Εχει στεναχωρηθει πολυ που τον πηγαν πισω  οι ζημιες.

Ειναι πολυ καλος ανθρωπος ,μου εχει μιλησει παρα πολλες ωρες για να μου δωσει διαφορες πληροφοριες που χρειαζομουν και δεν μπορω να του θυμωσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε; Εγώ σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Εύχομαι να έχουμε όλες μας το μωρακι μας ή τα μωράκια μας του χρόνου!

Καλό βράδυ. :)

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia72 καλή επιτυχία! !! Candy Crash σε ευχαριστώ πολύ  για τις συμβουλές και την ειλικρίνεια, astrogea και παλι ευχαριστώ που προθημοποιησε να βοηθήσεις. Εγώ κορίτσια σας εύχομαι να είστε καλά, συνειδητοποιημενες και να σας αγαπουν πολύ. Γιατί κάνετε/ κάνουμε πολλές θυσίες γι αυτά τα μωράκια μας (και τους άντρες μας,το σοι..)Τώρα αυτο βεβαια ειναι μεγάλη κουβέντα, ελπιζω να καταλαβετε τι εννοω και να μην με παρεξηγήσετε. Καλό βράδυ σε ολες

Link to comment
Share on other sites

eutixoulis ελπιζω και γω να ειναι η τυχερη μας χρονια!!με το καλο να ξεκινησουμε!!astrogea την αλλη Παρασκευη ερχομαι και θα σου στειλω πμ αν μπορεις να βρεθουμε!!georgia καλη επιτυχια!!!κανε καλο ποδαρικο!!ολες θα περιμενουμε με αγωνια να μας πεις τα ευχαριστα!!ειμαι συγουρη πως θα μεινεις εγκυος!!

Sansa μου εχεις δικιο και για τη θυσια και για το σοι..ομως εγω θα σου πω κατι αλλο..στη δικη μου συνειδηση ειναι απαραδεκτο να καθομαι να ξοδευω την υγεια μου με ορμονες και..μεθες και ενα σωρο ιστρικες επεμβασεις,περαν της τεραστιας ψυχολογικης επιβαρυνσης(στρες,απογοητευση απο κενα ωοθηλακια λογο πωα,αρνητικες χοριακες..).Ολες οι γυναικες που υποβαλομαστε σε διαδικασιες εξωσωματικης αυτοαποκαλουμαστε αγωνιστριες..αληθεια γιατι ξεχναμε πως υπαρχουν ανθρωποι της ηλικειας μας που αγωνιζονται απλα και μονο να κρατηθουν στη ζωη?αυτοι ειναι οι αγωνιστες.

   Ναι το κανω για τα σογια,το κανω για τον αντρα μου αλλα πανω απ ολα και ολους το κανω για μενα, γιατι μου αξιζει μια καλητερη ζωη και οχι μια χρονια κατασταση σωματικου και ψυχικου πονου.Μη βιαστητε να με πειτε υπερβολικη η ριψασπης,ειπαμε εχω πωα...

Επεξεργάστηκαν by Candy Crash
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , astrogea είπε:

Καντι εγω τον πηρα και του ειπα να μην αγχωθει με εμενα και να βγαλει τα αποτελεσματα των εξετασεων που εχουν προτεραιοτητα.Αλλωστε εγ  κανω θεραπεια ,μετα την υστεροακοπηση,βρηκα τι ειχα!

Εχει στεναχωρηθει πολυ που τον πηγαν πισω  οι ζημιες.

Ειναι πολυ καλος ανθρωπος ,μου εχει μιλησει παρα πολλες ωρες για να μου δωσει διαφορες πληροφοριες που χρειαζομουν και δεν μπορω να του θυμωσω!

 

Το είδε το δικό μου δείγμα γι αυτο σας ρώτησα. Συμφωνώ οτι ειναι καλος, αλλα εχω πάει πολυ πίσω .... και συνεχίζω την αντιβιωση....

πρίν από 35 λεπτά , Georgia72 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε; Εγώ σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Εύχομαι να έχουμε όλες μας το μωρακι μας ή τα μωράκια μας του χρόνου!

Καλό βράδυ. :)

 

Με το καλο κορίτσι μου μια τελεια χοριακη μετα απ ολα αυτα που περασες!

Link to comment
Share on other sites

Candy μου δεν σε βρίσκω καθολου υπερβολική και καταλαβαίνω απόλυτα όσα λες...Είσαι αυτο που εγραψα πριν: συνειδητοποιημενη. Ότι αποφασίζει η καθεμια μας δεν το βρισκω υπερβολή και θα υποστηριζω και υπερασπιζομαι την απόφαση της καθεμιάς μας.:)

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε; Εγώ σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Εύχομαι να έχουμε όλες μας το μωρακι μας ή τα μωράκια μας του χρόνου!

Καλό βράδυ. :)

Καλη επιτυχια.Απο την καρδια μου μια τεραστια χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...