Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Baby1980 είπε:

astrogea μου ποτε τελειώνει η αντιβίωση που παίρνεις?Και μετα πως θα συνεχίσετε?Ποσο χρόνων εισαι?

Ειμαι 45 και τελειωνει την τριτη.

Μετα θα μου πει τι θα κανουμε.

Το σιγοηρο ειναι οτι θα κανω την εξεταση του νικα παλι ωστε να δουμε αν εψυγε η λοιμωξη!

4 ώρες πρίν, tralala87 είπε:

 

Ενώ είχα ένα ωοθυλακιο και το πήραν όταν ξύπνησα από την νάρκωση μου είπαν ότι ήταν άδειο...

Γιατι σε ναρκωσαν για να σου παρουν  ενα?

Συνηθως στο παιρνουν ξυπνια χωρις φαρμακα

Εμενα επι 9 μηνες μου επαιρναν 1 ή 2 χωρις καν μεθη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eutuxoulis, τι βολτίτσα! Έδω παλευα με το πλύσιμο των χόρτων τόση ώρα! Να πλένω, να πλένω και να μη φευγει το κοκκινόχωμα! Ασε που ο γιατρός θέλει να περπαταω απο τη Δευτερα. Τώρα νομίζει πως είμαι καναπε-κρεββάτι. Καλή σου επιτυχία αύριο με μια τριψήφια χοριακή!!! Περιμένουμε πως και πως!

Baby, καλα είμαι. Βασικά, σήμερα είμαι καλύτερα απο χθες καο προχθες  γιατί είχα χαμηλα κάποια τραβήγματα και πονακια σαν αυτα της περιοδου. Μάλλον θα μεγαλώνει η μήτρα. Και πολύ πόνο στο στήθος.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , astrogea είπε:

Ειμαι 45 και τελειωνει την τριτη.

Μετα θα μου πει τι θα κανουμε.

Το σιγοηρο ειναι οτι θα κανω την εξεταση του νικα παλι ωστε να δουμε αν εψυγε η λοιμωξη!

Γιατι σε ναρκωσαν για να σου παρουν  ενα?

Συνηθως στο παιρνουν ξυπνια χωρις φαρμακα

Εμενα επι 9 μηνες μου επαιρναν 1 ή 2 χωρις καν μεθη!

Σοβαρά? Δεν γνωρίζω να σου πω αλλά από την αρχή μου είπαν για νάρκωση... Θα δούμε και την επόμενη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Georgia72 είπε:

Eutuxoulis, τι βολτίτσα! Έδω παλευα με το πλύσιμο των χόρτων τόση ώρα! Να πλένω, να πλένω και να μη φευγει το κοκκινόχωμα! Ασε που ο γιατρός θέλει να περπαταω απο τη Δευτερα. Τώρα νομίζει πως είμαι καναπε-κρεββάτι. Καλή σου επιτυχία αύριο με μια τριψήφια χοριακή!!! Περιμένουμε πως και πως!

Baby, καλα είμαι. Βασικά, σήμερα είμαι καλύτερα απο χθες καο προχθες  γιατί είχα χαμηλα κάποια τραβήγματα και πονακια σαν αυτα της περιοδου. Μάλλον θα μεγαλώνει η μήτρα. Και πολύ πόνο στο στήθος.

Ευχαριστώ Georgia72.  Και εγώ περιμένω.  Θα σας ενημερώσω όταν έχω νέα.  

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ.  Ευτυχώς που έχω και εσάς.  Κανείς δεν καταλαβαίνει την αγωνία μου. Πήγα γύρω στις 11:00 για το αίμα.  Θα μου στείλουν το αποτέλεσμα με mail το απόγευμα γύρω στις 6:00 στέλνουν απαντήσεις συνήθως.  Θα δούμε.  Στην αρχή της προσπάθειας ήμουν πολύ αισιόδοξη σχεδόν σίγουρη.  Τώρα έχω απογοητευτεί δεν ξέρω γιατί.  Τέλος πάντων ότι είναι τώρα θα δείξει.  Υπομονή.  Σας φιλώ και σας ευχαριστώ πολύ για την παρέα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Georgia72 είπε:

Αχ και περίμενα να ξέρουμε μέχρι το μεσημέρι. Ψυχραιμια.

Georgia72  πήγα και εκανα την χοριακη  με το ταμείο μου στην βιοιατρικη μόνο με 1,5 ευρώ ενώ στο κέντρο θέλουν

25 € για κάθε εξέταση αίματος που κάνεις.  Δεν είναι στο πακέτο της εξωσωματικης καμία εξέταση αίματος καθολη τη διάρκεια της προσπάθειας.  Τραγικό αν σκεφτείς πόσα λεφτά τους έδωσα.  Γι αυτό θα περιμένω μέχρι το απόγευμα.  

Link to comment
Share on other sites

Eytixoulis τωρα γυρισα απο τη δουλεια!Συγνωμη που δεν σου εγραψα το πρωι αλλα επαθα κριση πανικου και μου γυρισαν τα χερια και το στομα!

Περασα πολυ δυσκολα για μια ωρα!

Καλα αποτελεσματα!

Περιμενω με μεγαλη αγωνια να μαθω!

Νιωθω σαν να αναμενω για τον εαυτο μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με πηγαινε ο ανδρας μου στη δουλεια με το αυτοκινητο και ειχε πολυ κινηση!

Θα αργουσαμε 30' .

Δεν μου αρεσει να αργω και κυριως  μια μερα σαν τη σημερινη που θα πηγαινα για πρωτη φορα αε εναν αλλο παιδικο για να βοηθησω!

Ηταν 30 παιδια μονα του με μια μονο δασκαλα συμβασιουχο χωρις υπευθυνη να βοηθησει! Εχω παθει κι αλλες φορες αλλα τοσο σοβαρη μονο το φεβρουαριο οταν εβαλα βαλβιδα γλαυκωματος στο ματι

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου καταλαβαίνω ότι θες να εισαι συνεπής και υπεύθυνη,αλλα δεν πρέπει να σε αγχώνουν τόσο πολύ αυτά.Για σκέψου να παθαινες τιποτα χτυπά ξύλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο αλλα εκεινη τη στιγμη ειχα μαζεψει πολλα και δεν ημουν σε θεση να το διαχειριστω ψυχολογικα!

Προσπαθω να γινω λιγο αδιαφορη αλλα δεν μπορω ακομα!

Εχω αντιμετωπισει πολυ μεγαλη κακια ακομβ και για λαθη που κανω λογω μικρου οπτικου πεδιου μου αλλα δεν κατανοουν οτι βλεπω μονο απο το ενα ματι κι αυτο εχει βαλβιδα!

Μου την λενε με το παραμικρο!Οταν βεβαια συμβει κατι ασημαντο και κλαιγονται ή μου ζητουν να βοηθησω ζητουν την κατανοηση μου! Και το προβλημα τους μπορει να ειναι τοσο απλο οσο ενας πονος στο στομαχι ή ενας απλος πονοκεφαλος

Ευτυχως εχουν κανει πολες στη δουλεια εξωσωματικη και δειχνουν κατανοηση οταν λειπω και αφορα το συγκεκριμενο θεμα!

 

Link to comment
Share on other sites

Astrogea δεν χάθηκε ο κόσμος αν αργήσεις.  Σε παρακαλώ να προσέχεις.  Κορίτσια τίποτα ακόμα.  Θα σας ενημερώσω όμως όταν έχω νέα.  Ευτυχώς που υπάρχει και η παρέα μας και ξεχνιεμαι.  

 Astrogea το περιβάλλον στη δουλειά σου δεν πρέπει να είναι καλό.  Δεν φέρεται έτσι σε έναν άνθρωπο που προσπαθεί τόσο πολύ και με τέτοια προβλήματα. Μη μασάς.  Εσύ τώρα έχεις ένα στόχο και θα τον πετύχεις.  Μην αναλωνεσαι με τέτοια πράγματα.  Δεν το αξίζουν.  Να προσέχεις.  

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!

Παω στη δουλεια με κεφι και χαρα και απο την ωρα που θα μπω ολο γκρινια και προβληματα ακουω!

Μεχρι τωρα δεν εδινα σημασια και εκανα οτι δεν ακουγα αλλα μου εκανε πλυση εγκεφαλου η  μια δασκαλα  λεγοντας μου ,καθ ολη τη διαρκεια της ημερας,οτι

 λεει ασχημα πραγματα για μενα η αλλη και την παρασκευη διαπιστωσα απο ενα γεγονος που συνεβει με ενα γονιο οτι το δραματοποιησε και το εκανε πιο σοβαρο ενω δεν ηταν και καταλαβα οτι μου ελεγε ψεματα και για την αλλη?

Δεν προλαβα ομως να το καταλαβω παρα μονο αφου τσακωθηκα με την αλλη η οποια την υπερασπηστηκε κι ολλας!

Που να ξερε τι λεει πισω απο την πλατη της!

Και τελικα βρεθηκα και κερατας και δαρμενος!

Τελος παντον ειναι και τα cyclacur μαλλον που με κανουν πιο ευερεθιστη!

Περιμενουμε τα αποτελεσματαααααααα!!

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, eutixoulis είπε:

Georgia72  πήγα και εκανα την χοριακη  με το ταμείο μου στην βιοιατρικη μόνο με 1,5 ευρώ ενώ στο κέντρο θέλουν

25 € για κάθε εξέταση αίματος που κάνεις.  Δεν είναι στο πακέτο της εξωσωματικης καμία εξέταση αίματος καθολη τη διάρκεια της προσπάθειας.  Τραγικό αν σκεφτείς πόσα λεφτά τους έδωσα.  Γι αυτό θα περιμένω μέχρι το απόγευμα.  

Εγω στο προυφουμενο κεντρο που εμεινα εγκυος εδινα 19 € και μεχρι την 7η εβδομαδα εκανα 15 χοριακες! Καθε 2 με 3 ημερες!

15×19€......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , astrogea είπε:

Εγω στο προυφουμενο κεντρο που εμεινα εγκυος εδινα 19 € και μεχρι την 7η εβδομαδα εκανα 15 χοριακες! Καθε 2 με 3 ημερες!

15×19€......

Αίσχος...... 

Ρε κορίτσια με ξέχασαν από την βιοιατρικη ή  δεν ξέρουν πως γράφεται ο άσσος????????  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Baby1980 είπε:

eutixoulis Πάρτους ένα τηλ να μη βασανίζεσαι άλλο!!!!

Baby1980 τους πήρα τώρα.  Μου είπαν ότι τα mail και το δικό μου μαζί έχουν  δρομολογηθει και θα έρθει.  Πότε?  Μπορεί σε 5' μπορεί σε μια ώρα.  Φυσικά και δεν δίνουν απαντήσεις από το τηλέφωνο.  Τι να πω!  Τις άλλες φορές που μου έστελναν τους άσσους 18:01' μου πέταγαν τον άσσο στα μούτρα.  Υπομονή.  Όλα του γάμου δύσκολα και η νύφη???????????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...