Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός - το αργότερο μία ώρα μετά τη γέννηση του μωρού.


Recommended Posts

Για να πιεζει, πρεπει να ειμαι κ διαθεσιμο να σου δειξει. Στα ιδιωτικα καταλαβαινω οτι λογω ελλειψης προσωπικου υπαρχει η ψυχικη διαθεση μεν (στις περισσοτερες τουλαχιστον) αλλα στην πραξη ειναι ανεφικτο να ασχοληθουν με οποια ζηταει βοηθεια. να κατσουν απο πανω της για ωρα δηλαδη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 504
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Έσπερος εχεις δικιο ομως δεν θα επρεπε να ειναι ετσι. Τα ιδιωτικα νοσοκομεια δεν εχουν καμια δικαιολογια να ειναι ετσι υποστελεχομενα. Οταν πληρωνεις τοσα χρηματα θα επρεπε να εχουν διαθεσιμη τουλαχιστον 1 μαια ανα ασθενη! Και δυστυχως αυτο δεν συμβαινει μονο στα μαιευτηρια αλλα στα περισσοτερα νοσοκομεια. Εχω δουλεψει σε κεντρο αποκαταστασης οπου ο ασθενης πληρωνε εξτρα απο τη συμμετοχη του εοπυυ 250 ευρω την ημερα και ειχαν 2 νοσηλευτριες ανα 35 ασθενεις και μετα το μεσημερι εναν γιατρο για 100 ασθενεις!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοειται! Αλλα δεν ειναι μονο η ελλειψη προσωπικου. εμενα με ειχε νευριασει που τα πρωινα μπαινοβγαιναν κ ολοι αυτοι οι πλασιε, ασφαλιστες, διαφημιστες, κ ας ησουν απασχολημενη, κι ας ηταν οι μαιες μεσα. θυμαμαι να προσπαθω να δω τι γινοταν με τις θηλες μου κ το στομα του μικρου, με τη μαια μαζι, κ να ειναι απο πανω μου μια διαφημιστρια που ζητουσε να της γραψω το μειλ μου. κ χαζεμενοι ολοι οι συγγενεις που ειχα πανω απο το κεφαλι μου, να μην τη διωχνει κανεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2018 at 12:16 PM, anath said:

Φανταζομαι στο μεταξυ  βρέθηκε καποια διαθέσιμη μαια/παιδιατρος να ταισει το μωρο με μπουκαλι όλη αυτή την ώρα!

οχι δεν το τάισαν (ήταν αρκετά πεινασμένο όταν μου το φέραν)

 

θεωρώ οτι δεν δίνανε μπουκάλι διότι και η διπλανή μου που άφησε το μωρό στις μαίες για να παρακολουθήσει μάθημα θηλασμού την ψάχνανε όταν πείνασε το μωρό και έκλαιγε

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου εμπειρίες ήταν πραγματικά αυτες που έγραψα παραπάνω. Πριν 2,5 χρόνια ακριβώς έλεγα στην παιδίατρο (αυτη που είχε ταίσει ήδη το μωρό μου) ότι θα κάνω αποκλειστικό θηλασμό και η απάντησή της ήταν: "ωραία, στις 3 ώρες να τον ξυπνήσεις και να του δώσεις ένα μπουκάλι, τον έχω ταίσει γιατί πεινούσε!" Το σκέφτομαι και τραβάω τα μαλλιά μου!

Χαιρομαι που διαβαζω πιο θετικες εμπειρίες από μανούλες που γέννησαν τα τελευταία χρόνια.... Το ίδιο ακούω και από φίλες μου που γέννησαν από το 2016 και μετά!

Ελπίζω να έχει αλλάξει και ουσιαστικά η νοοτροπία, όχι μόνο για τα τυπικά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...