Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΝΟΣΟΣ ΤΩΝ ΧΟΙΡΩΝ-ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ.....


ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitrali

    Dimitrali 111 δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 70 δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 69 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 66 δημοσιεύσεις

Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική

ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης δείτε εδώ πως λειτουργεί

http://parents.org.gr/news/a354

 

Ο σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, και η παρέμβαση για την εξομάλυνση διαφορών είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕ

 

Σε περίπτωση μη συμμόρφωσής σας με τους κανόνες του φόρουμ θα αναγκαστούμε να κλειδώσουμε το θέμα.

Απαγορεύεται η χρήση προσβλητικών εκφράσεων, η παράθεση χυδαίου , άσεμνου ή προστατευόμενου απο νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας υλικού και οι προσωπικές επιθέσεις.Ο σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ

Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανία πουλάει τα πλεονάζοντα εμβόλια

 

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 7 Δεκεμβρίου 2009, 21:22

 

Σε άλλες χώρες σκοπεύει να πουλήσει η Γερμανία τις δόσεις του εμβολίου κατά της γρίπης Η1Ν1 που περισσεύουν, λόγω του μικρού αριθμού πολιτών που έχουν επιδιώξει να εμβολιαστούν μέχρι σήμερα.

 

Μόλις το 15% του νοσηλευτικού προσωπικού και το 5% των πολιτών έχουν εμβολιαστεί, σύμφωνα με τον υπουργό Υγείας, Philipp Rösler.

 

Τα κρατίδια έχουν παραλάβει 9,6 εκατομμύρια εμβόλια, ενώ συνολικά 50 εκατομμύρια θα έχουν παραδοθεί στις Αρχές μέχρι τα τέλη Μαρτίου 2010.

 

Σύμφωνα, όμως, με τα στοιχεία της εφημερίδας Westfalen-Blatt, μόλις 4-5,8 εκατομμύρια άνθρωποι έχουν εμβολιαστεί, μέχρι στιγμής, παρά τις συνεχείς εκκλήσεις των Αρχών.

 

Για το λόγο αυτό, οι Αρχές των κρατιδίων ζήτησαν από την ομοσπονδιακή κυβέρνηση να πουλήσει τα πλεονάζοντα εμβόλια σε άλλες χώρες.

 

Μέχρι σήμερα, στη Γερμανία έχουν καταγραφεί 190.000 κρούσματα της νέας γρίπης και έχουν πεθάνει 86 άνθρωποι, η πλειοψηφία των οποίων έπασχε από άλλα βαριά νοσήματα.

 

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=85149&cid=5

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να δω λίγο από την εκπομπή εκείνο το βράδυ ( αν και δεν είναι φαν του Μάκη), τον άκουσα να λέει ότι η γυναίκα έκανε το εμβόλιο, εμφάνισε κάποια συμπτώματα ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ αλλά δεν βρίσκει κανέναν στα τηλέφωνα που έλεγε το χαρτί και επίσης δεν βρήκε υποστήριξη από γιατρούς μέχρι που έβγαλε το θέμα της στον αέρα, για να δει παραπέρα τι γίνεται.

 

Τουλάχιστον ο Τριανταφυλλόπουλος (που συμφωνώ μαζί σου ότι ορισμένες φορές γίνεται τρομολάγνος )το κάνει με το ονομά του και την υπογραφή του.

Τώρα ο καθένας που ανεβάζει ένα ανυπόγραφο blog μπορεί να ερμηνεύει τα πράγματα όπως θέλει, αν αρχίσουμε να ανεβάζουμε "ρεπορτάζ" από ανώνυμα blog σωθήκαμε.

 

Άλλο το πως ερμηνεύεις αυτό που ακούς και άλλο αυτό που όντως ειπώθηκε (και όχι μόνο για την συγκεκριμένη περίπτωση).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Αθήνα, 7 Δεκεμβρίου 2009

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Σε συνέχεια του από 4.12.2009 Δελτίου Τύπου σχετικά με το περιστατικό

62χρονης γυναίκας, με συμπτώματα που είχαν αναφερθεί ως ανεπιθύμητη ενέργεια του

πανδημικού εμβολίου κατά της νέας γρίπης Η1Ν1, που της χορηγήθηκε, το

ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ. ανακοινώνει ότι :

Μετά από την ολοκλήρωση του κλινικού και εργαστηριακού ελέγχου της

ασθενούς, προκύπτει ότι η συμπτωματολογία της δεν συνδέεται με το εμβόλιο που

της χορηγήθηκε.

Από το Γραφείο Τύπου

210 5212035

210 5212095"

 

Έχει πει κάποιος από μας κάτι διαφορετικό;

 

ΠΙθανόν η κυρία να έπασχε και πριν από Πάρκινσον αλλά το δελτίο τύπου δεν αποσαφηνίζει τίποτα. Μόνο πως η συμπτωματολογία δεν συνδέεται με το εμβόλιο, κάτι που λέγεται συνεχώς σχεδόν για όλες τις παρενέργειες που καταγγέλονται.

 

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εφαγα μιση ωρα στο ιντερνετ και βρηκα το πληρες ονομα του και τον τιτλο:Julio Sotelo Morales, head of the Coordinating Committee of the National Health Institutes and Highly Specialized Hospitals.

 

Πουθενα δεν τον βρηκα να αναφερεται ως αυτος που βρηκε τον ιο (μάλλον εφεύρεση του δημοσιογραφου για να δωσει αξία στο ρεπορταζ καθοτι ο ανθρωπος αυτος δεν δουλευει σε εργαστηρια αλλα σε επιτροπές),και το περιεργο ειναι οτι πουθενα αλλου στον κοσμο δεν εχει κανει τετοιες δηλωσεις.

Δηλαδη ενας μεξικανος επικεφαλής της συντονιστικής επιτροπής των Εθνικών Ινστιτούτων Υγείας και εξειδικευμένων νοσοκομείων, αποφασισε να μιλησει αποκλειστικα στην Real news,περιεργο σκηνικο.

 

Δεν αμφισβητω τα λεγομενα του παντως,υποθετω οτι αυτα πιστευει και αυτα ειπε ο ανθρωπος και ετσι μεταφερθηκαν, και μπορει να θεωρει μια αξιοπιστη φωνη.Χαιρομαι να βλεπω ετσι μια εποικοδομητικη συζητηση γιατι με links απο τρελους και UFOλογους δεν γινεται κατι τετοιο.

 

Προς αποφυγή εντυπώσεων:

 

Ο κύριος Julio Sotelo Morales δεν είναι κάποιος τυχάρπαστος επιστήμονας που ανακοινώνει προσωπικές εκτιμήσεις. Αντιγράφω:

INFORMATIVE BULLETIN ON THE INFLUENZA A(H1N1) EMERGENCY

May 11, 2009 5:00 P.M.

The Health Secretary’s Press Conference

May 11

Health Secretary José Ángel Córdova gave a press conference with Julio Sotelo Morales, head

of the Coordinating Committee of the National Health Institutes and Highly Specialized

Hospitals; and Jacqueline Arzoz Padrés, head of the Economic Analysis Unit to provide updated

information on the influenza A(H1N1) virus.

και παρακάτω:

Dr. Julio Sotelo Morales, head of the Coordinating Committee of the National Health Institutes

and Highly Specialized Hospitals, said that an advisory committee was created on April 24,

2009 to find scientific answers to the unknowns of the influenza A(H1N1) virus outbreak. The

goal of the committee is to develop models for addressing the phenomenon, contributing to the

development of vaccines and making detection, monitoring and treatment of influenza cases as

efficient as possible. The committee began with a special fund of 10 million pesos which has

increased today to 83 million pesos. He said that the best instrument countries have to prevent

outbreaks such as the current one is scientific research.

The advisory committee is made up of researchers from various institutions, such as the

National Autonomous University of Mexico (UNAM), the National Polytechnic Institute, the

Metropolitan Autonomous University (UAM), the National Health Institutes and various other

health institutes in the country.

πηγή: INFORMATIVE BULLETIN ON THE INFLUENZA A(H1N1) EMERGENCY

 

Nομίζω είναι σαφές πως ο εν λόγω κύριος είναι στη χώρα του ένας απ' τους υπεύθυνους για την αντιμετώπιση του ιού Η1Ν1.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

"Αθήνα

, 7 Δεκεμβρίου 2009

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Σε συνέχεια του από

4.12.2009 Δελτίου Τύπου σχετικά με το περιστατικό

62

χρονης γυναίκας, με συμπτώματα που είχαν αναφερθεί ως ανεπιθύμητη ενέργεια του

πανδημικού εμβολίου κατά της νέας γρίπης Η1Ν1, που της χορηγήθηκε, το

ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ. ανακοινώνει ότι :

Μετά από την ολοκλήρωση του κλινικού και εργαστηριακού ελέγχου της

ασθενούς

, προκύπτει ότι η συμπτωματολογία της δεν συνδέεται με το εμβόλιο που

της χορηγήθηκε.

Από το Γραφείο Τύπου

210 5212035

210 5212095"

 

Έχει πει κάποιος από μας κάτι διαφορετικό;

 

ΠΙθανόν η κυρία να έπασχε και πριν από Πάρκινσον αλλά το δελτίο τύπου δεν αποσαφηνίζει τίποτα. Μόνο πως η συμπτωματολογία δεν συνδέεται με το εμβόλιο, κάτι που λέγεται συνεχώς σχεδόν για όλες τις παρενέργειες που καταγγέλονται.

 

 

ποιος ο λογος ν αμφισβητησεις το δελτιο?λεει καθαρα οτι δε συνδεεται με το εμβολιο.και μιλαει για τη συγκεκριμενη γυναικα κ μονο για τη συγκεκριμενη συμπτωματολογια για τη συγκεκριμενη παρενεργεια.κανω λαθος???

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπόν

ξέρω θα σας φανει αδιαφορο γιατι εδω απ ότι βλεπω εχουν πιάσει δουλεια καποιοι να αμφισβητούν πηγες και ονόματα ....

λοιπόν εδω και μερες ειμαστε οικογενειακός αρρωστοι (συγγατοικώ με τους γονείς μου ...)

πρωτα το παιδι

μετα εγω

και μετα η μανα μου (ευπαθη ομαδα, υπερβαρη αναπνευστικό αυχενικό)

ο μπαμπας την γλύτωσε !

 

διάροια , εμετοι , ελαφρή πυρετο ... τα συμπτωματα

ενα γκουχου γκουχου .... ολούθε!!!

 

μας ειδαν γιατροι

(ηρθε δυο φορές η παιδιατρος σπιτι ....και μια που πηγαμε στο ικα παιδιατρο παθολογο παιδι κι εγω)

 

η μαμα ομως σημερα πήγαι πνευμονολόγο

αν και ηταν καλα αλλα λόγο ιστορικού να την ακούσει

της λεει λοιπον :

 

κατα 99,9% περασατε τον H1N1

παλι καλα κυρία ..... ταδε..... γιατι το περασατε ελεφρα !

(αυτα ηταν τα λόγια της ...ημουν κι εγω μπροστα με το παιδι μας ερηξε κι εμας ενα γρηγορο ακροαστικο τετοιο τσεκ απαυατό :))

 

σημειώνω δε η μαμα μου εχει κανει το αντιγρυπικό το κλασικο οχι το νέο το ¨τούμπανο¨ το αμφιλεγόμενο (δε με ακουσε καλα να παθει )

 

λοιπόν

γυρίζω σπιτι και παίρνω τηλ την κλασική γιατρο μας την παιδιατρο και της ρωτάω :

 

α: ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ να δουμε αν εχουμε περασει τον ιο κι εγω και η μικρη εκτός απο νοσοκομεία?

ΜΟΥ ΛΕΕΙ : ααααααααααααααα ΤΕΛΟς ΤΑ ΤΕΣΤ

α: παρακαλώ?

Παιδ.: δεν κάνουν ποια τεστ ΜΟΝΟ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΗΤΗ 150 Ε!

α :ΓΙΑΤΙ ?

παιδ :γιατι βγήκε το εμβόλιο και τα δημόσια διαγνωστικά κεντρα σταμάτησαν να κανουν το τεστ !

δλδ λέω

αν κάποιος δε θελει να κανει το εμβολιο ή θελει αλλα πριν θελει να δει αν εχει αντισώματα δε μπορει να το κανει ?

ΟΧΙ (μου λεει)μόνο ιδιωτικα. το τεστ το κάνουν ποια μονο στα νοσοκομεία για τα πολύ βαρυα περισστατικά που θελουν αν διαπιστωσουν - διαγνώσουν τον ιο !!!!

 

:shock:

τελικά ένας ιός ηταν ρε παιδια

πάει περασε

και το όλο θέμα εξακολουθεί και εμενει στο μπικινι !

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην περαστικά!!!! Πριν ένα μηνα ο γαμπρος μου ειχε συμπτωματα γριπης με υψηλό πυρετο, πήγε στο νοσοκομειο, του εδωσαν αγωγή χωρις καμια εξεταση για το συγκεκριμενο ιό. Του ειπαν ότι όλες οι ιωσεις τωρα πια, κατα 99%, είναι η νεα γριπη και δεν κανουν εξετασεις για τα κρουσματα ειναι πάρα πολλά.

Πριν 2 εβδομαδες πήρα τηλεφωνο σε ιδιωτκό γνωστο κέντρο και ρωτησα αν υπάρχει κάποιο τεστ που να τσεκαρει αν έχουμε αντισωματα, αν περάσαμε δηλαδη τη γριπη ώστε να μην κανουμε το εμβόλιο. Μου ειπαν ότι τετοια εξεταση δεν υπήρχε ποτε, παρα μόνο αν περναμε τωρα τη γριπη (150 ευρω).

Δηλαδη, τεστ για αντισωματα δεν υπήρχε ποτε και τεστ για το αν ειναι η γνωστη γριπη σταματησε να γινεται από τα νοσοκομεια από τοτε που έγιναν πάρα πολλά τα κρουσματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προς αποφυγή εντυπώσεων:

 

Ο κύριος Julio Sotelo Morales δεν είναι κάποιος τυχάρπαστος επιστήμονας που ανακοινώνει προσωπικές εκτιμήσεις.

 

Nομίζω είναι σαφές πως ο εν λόγω κύριος είναι στη χώρα του ένας απ' τους υπεύθυνους για την αντιμετώπιση του ιού Η1Ν1.

[/size][/font][/size][/font][/size][/font][/size][/font]

 

Νομιζω οτι αρεσκεσαι να δημιουργεις θεματα εκει που δεν υπαρχουν.

 

Ο εν λογω κυριος επ ουδενι δεν ειναι "αυτος που ανακαλυψε τον Η1Ν1".

 

Ειναι σαφεστατα ενας απο τους υπευθυνους αντιμετωπισης του ιου στο Μεξικο,ουδεποτε ειπα κατι διαφορετικο ουτε αμφισβητησα την επιστημονικη του επαρκεια.

 

Η μονη μου απορια ειναι γιατι ξαφνικα ο ....μεξικανος Γιαμαρέλος εδωσε αποκλειστικη συνεντευξη στην Ελλαδα και στην Real News.

Link to comment
Share on other sites

Ειδατε χτες πάλι τον Τριανταφυλλόπουλο; Εγω γελαω που ολοι στο πανελ οταν τους ρωταει δεν εχουν κανει το εμβόλιο :) :) :) Και αυτος ο Ανευλαβής που ειπε ολους τους γιατρους ηλίθιους που δεν το κάνουν ακυρώνεται απο μονος του οταν μιλάει έτσι.

Παντως εδειξε και ενα περιστατικο που ανεφερε παρενεργειες και ειναι χρήστης του φόρουμ! Καλα ονομα δεν θα πω σε καμια περιπτωση γιατι δεν εχω δικαιωμα αλλα μου εκανε εντυπωση....ελπιζω να ειναι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Η μονη μου απορια ειναι γιατι ξαφνικα ο ....μεξικανος Γιαμαρέλος εδωσε αποκλειστικη συνεντευξη στην Ελλαδα και στην Real News.

 

Ίσως γιατί η real news του έστειλε ένα μαιλ και τον ρώτησε θέλετε κύριε να μας δώσετε μια συνέντευξη? (όπως πιστεύω ότι θα επιθκοινώνησε και με άλλους επιστήμονες τους εξωτερικού).

Αυτός θα έψαξε θα είδε ότι η real news είναι μια εφημερίδα με μεγάλη κυκλοφορία στην Ελλάδα και δέχτηκε.

 

Το ίδιο κάνουν και οι δικοί μας επιστήμονες με τις εφημερίδες του εξωτερικού άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν νομιζω οτι μια μεγάλη εφημερίδα θα δημοσιευε κατι αναληθές απο τη στιγμή που θα μπορουσε να βγει ο οποιοσδήποτε επιστήμονας και να πει τι λετε ρε ποιος ειναι αυτος....εντάξει δηλαδη μη το ξεφτιλίσουμε το θέμα.....θα τους γιουχάραν...αλλο που δεν θέλει ο Ελληνας να του δωσεις αφορμή.

Link to comment
Share on other sites

Την είδηση αυτή για τον Σοτέλο και τη σύστασή του να μη γίνουν μαζικοί εμβολιασμοί επανέλαβε στο ραδιόφωνο σήμερα και ο ίδιος ο Χατζηνικολάου.

 

Εν τω μεταξύ στη Γερμανία έχει εμβολιαστεί ένα πολυ χαμηλό ποσοστό του πληθυσμού και η συγκεκριμένη χώρα ψάχνει αγοραστες για τα εμβόλια που της έμειναν αμανάτι...

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως δεν νομιζω οτι μια μεγάλη εφημερίδα θα δημοσιευε κατι αναληθές απο τη στιγμή που θα μπορουσε να βγει ο οποιοσδήποτε επιστήμονας και να πει τι λετε ρε ποιος ειναι αυτος....εντάξει δηλαδη μη το ξεφτιλίσουμε το θέμα.....θα τους γιουχάραν...αλλο που δεν θέλει ο Ελληνας να του δωσεις αφορμή.

 

Έτσι νομίζω κι εγώ. Ο Χατζηνικολάου είναι ένας φτασμένος δημοσιογράφος. Γιατί να ρισκάρει την αξιοπιστία του και να πει κάτι που δεν ισχύει τη στιγμή που οποιοσδήποτε γιατρός μπορεί να τον διαψεύσει;

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ στη Γερμανία έχει εμβολιαστεί ένα πολυ χαμηλό ποσοστό του πληθυσμού και η συγκεκριμένη χώρα ψάχνει αγοραστες για τα εμβόλια που της έμειναν αμανάτι...

 

Σημερινό δημοσίευμα της BILD:

 

Μόνο περίπου πέντε τοις εκατό της Γερμανίας έχει εμβολιασθεί κατά της γρίπης των χοίρων.

Το κράτος όμως έχει παραγγείλει 50 εκατομμύρια δόσεις εμβολίων.

Τώρα θέλουν να πουλήσουν το πλεόνασμα των εμβολίων η να το δωρίσουνε.

Οι πρώτες 2,2 εκατομμύρια δόσεις Pandemrix αναμένεται να παραδοθούν πριν από το νέο έτος.

Αφγανιστάν, Ουκρανία και Μολδαβία έχουν ενδιαφέρον για τα εμβόλια.

Η ομοσπονδιακή κυβέρνηση συμβουλεύει τους Γερμανούς να συνεχίσουν σθεναρά τον εμβολιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγα τον σοβαρο δημοσιογραφο...η ορντινάτσα του Κουρη...

Απλα στο mega που τον ειχαν σουζα,ειχε φτιαξει μια σοβαροφανή εικόνα.

 

Aλλα αν θελετε να δειτε τον πλεον ασοβαρο , o Eυαγγελατος εφτιαξε portal,και εκανε αποκλειστικο θεμα το οτι ο ΕΟΦ παρακολουθει το εμβολιο για τυχον παρενέργειες.Ουαου ρε μεγάλε,μετα την αποκαλυψη οτι φτιαχνουν σαπουνια απο ζωικο λιπος (ποιος να το φανταζοταν) αλλη μια τρισμεγιστη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστευω οτι ΟΛΟΙ οι δημοσιογραφοι στην χωρα μας ειναι κατευθυνόμενοι απλα δεν νομιζω οτι θα βγουν να πουν κατι που τσεκάρεται ευκολα ως ψέμα. Το να αποκρύπτουν την αληθεια αλλο θέμα.....

Link to comment
Share on other sites

Mε αυτή τη λογική μιλάω κι εγώ. Δεν σχολιάζω τι είδους δημοσιογράφος είναι ο Χατζηνικολάου, απλά πιστεύω ότι δε θα έλεγε κάτι που τσεκάρεται εύκολα από ανθρώπους που γνωρίζουν.

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

Παντως εδειξε και ενα περιστατικο που ανεφερε παρενεργειες και ειναι χρήστης του φόρουμ! Καλα ονομα δεν θα πω σε καμια περιπτωση γιατι δεν εχω δικαιωμα αλλα μου εκανε εντυπωση....ελπιζω να ειναι ολα καλα

 

αυτου του φορουμ?

που το ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ στη Γερμανία έχει εμβολιαστεί ένα πολυ χαμηλό ποσοστό του πληθυσμού και η συγκεκριμένη χώρα ψάχνει αγοραστες για τα εμβόλια που της έμειναν αμανάτι...

 

 

Να μην πάνε μακριά... ας έρθουν εως την Ελλάδα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγα τον σοβαρο δημοσιογραφο...η ορντινάτσα του Κουρη...

Απλα στο mega που τον ειχαν σουζα,ειχε φτιαξει μια σοβαροφανή εικόνα.

 

Aλλα αν θελετε να δειτε τον πλεον ασοβαρο , o Eυαγγελατος εφτιαξε portal,και εκανε αποκλειστικο θεμα το οτι ο ΕΟΦ παρακολουθει το εμβολιο για τυχον παρενέργειες.Ουαου ρε μεγάλε,μετα την αποκαλυψη οτι φτιαχνουν σαπουνια απο ζωικο λιπος (ποιος να το φανταζοταν) αλλη μια τρισμεγιστη επιτυχια!

 

Το ποιόν θεωρεί κάποιος σοβαρό είναι τελείως υποκειμενικό. Εσύ π.χ. είσαι με τον Τριχόπουλο και μόνο όταν μιλάει αυτός ακούς (κατά δική σου δήλωση).

Το θέμα μας είναι ΤΙ ΛΕΝΕ οι σοβαροί (και μη) και πως αυτά μπορούμε να τα διασταυρώσουμε.

Και η Στάη έφτιαξε πόρταλ και λέει τα δικά της. Το θέμα μας είναι ότι όλα αυτά τα πόρταλ είναι ανθρώπων επωνύμων (σοβαρών ή μη, είπαμε αυτό είναι υποκειμενικό) και αυτά που λένε είναι στη κρίση του καθενός και είναι ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥΣ.

Άλλο πράγμα το blog και άλλο ένα "ενυπόγραφο" πόρταλ (συγνώμμη που γίνομαι κουραστική όταν ξαναλέω το ίδιο πράγμα).

Link to comment
Share on other sites

αυτου του φορουμ?

που το ξερεις?

 

Ξερω το μέλος βρε φιστικάκι μου! Αλλα εχω να την δω καιρό...μαλλον εφυγε στον μεγάλο διωγμό :) την ήξερα και μεσω φεισμπουκ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...