Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

Καλημερα μηπως καποια μανουλα εχει ψωνισει καροτσι απ την βιοτεχνια motherbaby αυτα που φτιαχνει η βιοτεχνια που ειναι παρα πολυ οικονομικα να μου πει αν ειναι καλο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μηπως καποια μανουλα εχει ψωνισει καροτσι απ την βιοτεχνια motherbaby αυτα που φτιαχνει η βιοτεχνια που ειναι παρα πολυ οικονομικα να μου πει αν ειναι καλο;

 

Είχα ψωνίσει από εκεί διάφορα πράγματα και έμεινα ευχαριστημένη, όχι καρότσι όμως. Για την βιοτεχνία αυτή, δες εδώ υπάρχει θέμα, κάνε μια ερώτηση.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

kelly-mad και εγώ έχω καταλήξει στα peg-perego και το έχω ήδη παραγγείλει.

Πήραμε το switch peg-perego (car seat-καρότσι-port bebe) σε μωβ χρώμα.

Μου φάνηκε βολικό, ανοίγει εύκολα και αλλάζουν τα εξαρτήματα εύκολα.

Θα δείξει στην πορία φυσικά..........

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τοσο καιρο και ακομα δεν εχω καταληξει τι θα κανω με το καροτσι.Θελω αλλα δε ξερω ποιο μοντελο μπορει καποια μανουλα να με βοηθησει;

εγώ έχω το κλασσικό pliko p3 αλλά θα προτιμούσα το switch, ένας φίλος μου που το έχει είναι πολύ ευχαριστημένος.Επίσης θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και τα 3ροδα της perego είναι πιο βολικά ,το δικό μου είναι λιγάκι βαρύ και οι 4 διπλές ρόδες με ζορίζουν δεν ακολουθούν πάντα....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα επειδη μας χαρισαν το καθισματακι αυτοκινητου που ειναι για νεογεννητα πηραμε απλο καροτσι και οχι 3 σε 1 και επειδη ο πωλητης ηταν πολυ καλος και δε κοιταξε να μας δωσει το ακριβοτερο μας εξηγησε 5 πραγματα και καταληξαμε στο Peg-perego pliko p3 compact completo.Πιστευω να ειναι καλο ειναι 8,5 kg.Ολα ειναι θεμα παιδιου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα!καλο καλοκαρι!ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ για καροτσια!εχω ενα καροτσι maxi cosy αλλα τελικα κατεληξα πως δεν με βολευει!ειναι μεγαλο,βαρυ,και κλεινε δυσκολα λιγο!μεχρι τωρα δεν ειχα θεμα γιατι το μωρο ηταν μικρο!βλεποντας ομως στο δρομο πιο ντιζαινατα και ευκολα καροτσια και τωρα που το μωρο ειναι 6 μηνων σκεφτομαι να αλλαξω και θελω λιγακι την βοηθεια σας!λοιπον θελω ενα καροτσι σταθερο,καλο,ανετο για το μωρο(να παει βολτες πολλες ωρες αλλα και αν χρειαστει να κοιμηθει)να μην ειναι πολυ ακριβο ....αυτα!!!ζηταω πολλα!???περιμενω τισ γνωμες σας!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,κοριτσια εγω εχω ξαναγραψει οτι το πρωτο μας καροτσι ηταν xt maclaren...υπεροχο καροτσι σε ολα του,μας εβγαλε περα μεχρι 12 μηνων και τωρα αποθηκευτηκε για το επομενο να ειμαστε καλα....γιατι παρολο που ειναι απο τα ελαφρυτερα καροτσια ακομη κι αυτο με την κορακλα μου στα 12 κιλα γινεται ασηκωτο....

Πηγα λοιπον οταν χρονισε και πηρα ενα σπαστο της disney με 50 ευρω αρχικη τιμη(εγω εδωσα μονο 25 βεβαια) και βρηκα την υγεια μου...Πουπουλο μου φαινεται κι επισης στεκεται και ορθιο κατι που δεν γινεται στο μακλαρεν...

Εχετε το υποψιν και αυτο για μεγαλυτερα μωρα που δεν κοιμουνται στο καροτσι και δεν χρειαζονται ανακλιση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

 

Θα ηθελα τη συμβουλη σας, αν εχει ψωνισει καποιος απο το Winstanleys pram world.

 

Σκεφτομαι να παρω το bugaboo bee με καποια αξεσουαρ αλλα χωρις το καθισματακι αυτοκινητου γιατι θα μου το δωσουν.

Εντωμεταξυ λεει οτι κανουν προσφορες κ να τηλεφωνησεις να σου πουν, στα σκετα καροτσια.

Εγω δεν τηλεφωνησα, εστειλα μειλ με την παραγγελια που θελω να κανω που ειναι καροτσι συν 3 αξεσουαρ κ τους ειπα να μου κανουν καλυτερη τιμη, αλλα μου απαντησαν οτι δεν εχουν προσφορες αυτη τη στιγμη!

 

Να παρω τηλεφωνο? δισταζω....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Θελω να παρω αλλο καροτσι τωρα για τον χειμωνα με ποδοσακο καλυμα βροχης χερουλι μεταφορας κι εχω πελαγωσει δεν ξερω τι να κοιταξω και που αγανακτησα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια!!! ψαχνω καροτσι απλο κ σχετικα φτηνο αν γινεται.θα το χρησιμοποιησουμε με το που γεννηθει η μπεμπα μας. δεν θελω πολυκαροτσα γιατι η κουμπαρα μου θα μας δωσει το καθισμα αυτ/του για νεογ. κ τπ πορτ μπεμπε γι'αυτο κ ψαχνω κατι πολυ απλο.

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα...διανυω τον 7 μηνα της πρωτης μου εγκυμοσυνης και αρχισα να ψαχνω για καροτσι για την μπεμπα μου...!!!μου αρεσε πολυ το silver cross pop vogue

και ηθελα να ρωτησω εαν το εχει καποια κοπελα και εαν εχει μεινει ευχαριστημενη...εχω πελαγωσει με τοοοοοσα καροτσια..........:(!!!!!ευχαριστω πολυ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω αλλο καροτσι τωρα για τον χειμωνα με ποδοσακο καλυμα βροχης χερουλι μεταφορας κι εχω πελαγωσει δεν ξερω τι να κοιταξω και που αγανακτησα!!!!!

 

δες το peg-perego pliko P3 τα έχει όλα και ψάξε και για προηγούμενης σεζόν είναι πιο οικονομικά.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

 

εχω αρχισει και ψαχνω για καροτσι , το κακο ειναι οτι το σπιτι μου εχει μια μεγαλη απο σταση με χωματοδρομο-κατσικοδρομο πριν βγω σε ασφαλτωμένο δρομο, αρα πιστευω οτι μ βολευει πιο πολυ ενα τριροδο για να μην ταλαιπωρηθεί κ τ μωρακι μου στις βολτες μας

 

εχει καμια το Mura 3 να μου πει εντυπωσεις. περιμενω τις απαντησεις σας . ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά, μετά από πολύ διάβασμα, δεν έχω καταλήξει αν τα συστήματα "συμφέρουν" ή οχι... Γενικά είμαστε προς το Peg Perego Pliko P3 Trio (sta 500 eurw mesw internet), αλλά το port bebe του κάνει για ύπνο τουλάχιστον τους πρώτους μήνες που θα "πρέπει" να το έχουμε κοντά μας ή είναι σκληρό όπως έχω δει σε κάποια σχόλια; :confused:

 

Επίσης με την αγορά 3πλου (γιατί τα 2πλα από ότι κατάλαβα δε συμφέρουν αφού το port bebe - καθισματάκι αυτοκινήτου δεν είναι καθόλου άνετο λόγω των ζωνών) συστήματος "γλυτώνουμε" την αγορά relax (όχι πως ξέρω ακριβώς τί είναι), καλαθούνας και λίκνου (ούτε αυτό ξέρω...);:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bender δυστυχώς δεν υπάρχει απάντηση στην ερώτησή σου, γιατί ο καθένας βολεύεται με διαφορετικά πράγματα, και αυτό ισχύει τόσο για τους γονείς όσο και για τα μωρά! Π.χ. ο δικός μου από τότε που ξεπετάχτηκε (μετά τον 3ο μήνα) δεν βολεύεται στο καθισματάκι αυτοκινήτου ενώ αντιθέτως λατρεύει το ρηλάξ της Chicco. Ένα άλλο μωράκι μπορεί να είναι το αντίθετο. Η καλύτερη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να κοιτάξετε να πάρετε ό,τι μπορείτε μεταχειρισμένο από συγγενείς και φίλους, ειδικά ό,τι χρησιμοποιείται για λίγους μήνες μόνο (π.χ. καλαθούνα, λίκνο, ρηλάξ) για να δείτε τι βολεύει το μωρό και μετά ό,τι βολέψει πολύ, το παίρνετε καινούριο αν θέλετε.

 

Εμείς πορτ μπεμπέ δεν είχαμε. Στην αρχή το μωρό κοιμόταν σε καλαθούνα, μετά σε λίκνο, και από τον 5ο μήνα στην κούνια του. Το πορτ μπεμπέ και η καλαθούνα είναι λίγο-πολύ το ίδιο πράγμα. Το πορτ μπεμπέ είναι συνήθως πιο μικρό και φυσικά πιο εύχρηστο, αφού εφαρμόζει πάνω στο καρότσι. Το πορτ μπεμπέ αξίζει τα λεφτά του αν το μωρό είναι μικρόσωμο και επίσης αν γεννηθεί άνοιξη-καλοκαίρι και πηγαίνετε από την αρχή πολλές βόλτες. Αν είσαστε περισσότερο στο σπίτι τους πρώτους 2-3 μήνες, το πορτ μπεμπέ δεν έχει αξία, εκτός αν έχεις μεγάαααααλο και ευρύχωρο σπίτι ώστε να κοιμίζεις το μωρό στο καρότσι (μέσα στο πορτ μπεμπέ) και να το σπρώχνεις από δωμάτιο σε δωμάτιο αντί να το κουβαλάς μέσα στην καλαθούνα. Όπως και να 'χει αν πάρεις πορτ μπεμπέ δεν χρειάζεσαι καλαθούνα και αν πάρεις καλαθούνα δεν χρειάζεσαι πορτ μπεμπέ (αρκεί να έχεις καθισματάκι αυτοκινήτου κατάλληλο για νεογέννητο, για όταν πάτε βόλτα οδικώς).

 

Το λίκνο είναι ένα μικρό κρεβατάκι, μεγαλύτερο από την καλαθούνα και μικρότερο από την κούνια. Τα περισσότερα λίκνα είναι ρηχά, και χρησιμοποιούνται μέχρι τον 5ο άντε 6ο μήνα το πολύ ή μέχρι το μωρό να αρχίσει να κρατιέται από τα κάγκελα και να κάνει σάλτα. Βολεύουν γιατί είναι μικρά - αν δεν έχεις πολύ χώρο στην κρεβατοκάμαρά σου για να βάλεις κούνια, αλλά θέλεις να έχεις το μωρό μαζί τους πρώτους μήνες, το βάζεις σε λίκνο. Αλλά μπορείς κάλλιστα να το βάλεις τους πρώτους μήνες σε πορτ μπεμπέ/καλαθούνα και μετά στην κούνια ή κατευθείαν σε κούνια, αν και στα περισσότερα μωράκια αρέσει να είναι στριμωγμένα στην αρχή, οπότε είναι πιο άνετα στην καλαθούνα παρά στην κούνια.

 

Το ρηλάξ είναι ένα καθισματάκι που όταν το ακουμπάς ταλαντώνεται και νανουρίζει το μωρό. Βολεύει για να έχεις το μωρό ημι-ξαπλωμένο και δεμένο ώστε να μην φοβάσαι μην πέσει κατά τη διάρκεια της ημέρας ή για να κοιμηθεί για 1-2 ωρίτσες.

 

Βασικά στην αρχή τα μωράκια είναι συνέχεια αγκαλιά ή ξαπλωμένα στο πορτ μπεμπέ/καλαθούνα. Μετά τα βάζεις στο ρηλάξ την ημέρα και στο λίκνο ή στην κούνια το βράδυ. Από τον 6ο μήνα που αρχίζουν να κάθονται, τα βάζεις στο κάθισμα φαγητού την ημέρα ή και στο πάτωμα, και στην κούνια το βράδυ. Κατά τη γνώμη μου το ρηλάξ είναι απαραίτητο, γιατί δεν μπορείς να έχεις το μωρό συνέχεια στα χέρια ή ξάπλα - εκτός αν το "φοράς" με μάρσιππο. Βέβαια αντί για ρηλάξ μπορείς να χρησιμοποιήσεις το καροτσάκι μέσα στο σπίτι, αλλά το καροτσάκι συνήθως πιάνει περισσότερο χώρο και δεν μπορείς π.χ. να το βάλεις πάνω σε ένα κρεβάτι, ενώ το ρηλάξ πάει παντού.

 

Δεν ξέρω αν σε φώτισα με την απάντησή μου, πάντως δες και εδώ που έχει ξανασυζητηθεί το ίδιο θέμα: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=33771

Link to comment
Share on other sites

bender η τοποθετηση της Little Monkey νομιζω ειναι πολυ διαφωτιστικη!!!!!!!!!!

Αυτο που θελω να συμπληρωσω ειναι το εξης:Οπως ειπε η Little Monkey υπαρχει το πορτ μπεμπε,η καλαθουνα,το λικνο και τελος η κουνια!!!

Επειδη δεν μου χωρουσε κουνια μεσα στο δωματιο.....πορτ μπεμπε το θεωρουσα τελειως περιττο,οι καλαθουνες που εβλεπα σε φιλους κτλ μου φαινονταν πολυ μικρες ειχα προσανατολιστει σε λικνο,αλλα παλι κολουσα διοτι ειχε εναν σχετικο ογκο και δεν με βολευε να το μετακινω μεσα στο σπιτι.Ετσι βρηκαμε μια πολυ καλη καλαθουνα λιγο πιο μικρη απο λικνο,αλλα τεραστια απο τις συνηθισμενες καλαθουνες,πηραμε και μια βαση με ροδες και το παιδακι μας κοιμοταν εκει μεχρι που εγινε 5 μηνων και πηγε στην κουνια της!Αλλα να φανταστεις και τωρα που κοντευει να γινει 15 μηνων χωραει ανετα στην καλαθουνα(και δεν το λες και μικροσωμο το κοριτσακι μου).Πραγματικα μας βολεψε πααααρα πολυ και γλιτωσαμε απο περιττα εξοδα!!!Μπορουσαμε να την μεταφερουμε σε ολο στο σπιτι.....οταν θελαμε να παμε στην μανα μου πχ. που μενει απο πανω,αφηναμε την βαση και με τα χερουλια την πηγαιναμε!

Καροτσι ειχαμε παρει να ξαπλωνει τελειως και ετσι μπορουσαμε να την βαζουμε απο νεογεννητο(ετσι περιττο το ποτρ μπεμπε).

Και καθισμα αυτοκινητου ειχαμε παρει ξεχωριστα απο το καροτσι γιατι ηθελα συγκεκριμενη εταιρια!!!

 

Το σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει κατι στανταρ...αυτο που βολεψε εμενα μπορει να μην σε βολεψει και παει λεγοντας!!

Απλως προτεινα μια λυση που σε βγαζει απο την αγορα ποτρ μπεμπε και λικνου!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Όντως είστε απίστευτες (ο εκτυπωτής είναι μακριά και για αυτό θα αναβάλλω λίγο την εκτύπωση) :)

 

Το port bebe των συστημάτων ενδύκνειται, δηλαδή, περισσότερο για μεταφορά ή και ύπνο σε κάποιο άλλο σπίτι αλλά όχι για πλήρη ύπνο; Αν ναι έστω και για τον περιστασιακό ύπνο για πόσο μηνών φθάνει;

 

Δεν κατάλαβα το Αν είσαστε περισσότερο στο σπίτι τους πρώτους 2-3 μήνες, το πορτ μπεμπέ δεν έχει αξία, εκτός αν έχεις μεγάαααααλο και ευρύχωρο σπίτι ώστε να κοιμίζεις το μωρό στο καρότσι (μέσα στο πορτ μπεμπέ) και να το σπρώχνεις από δωμάτιο σε δωμάτιο αντί να το κουβαλάς μέσα στην καλαθούνα

Αφού το πορτ μπεμπέ κάθεται και μόνο του (π.χ. πάνω στον καναπέ ή στο πάτωμα) γιατί να χρειαστεί να το κουμπώσεις στο καρότσι (όταν είσαι σπίτι);

Link to comment
Share on other sites

Το port bebe των συστημάτων ενδύκνειται, δηλαδή, περισσότερο για μεταφορά ή και ύπνο σε κάποιο άλλο σπίτι αλλά όχι για πλήρη ύπνο; Αν ναι έστω και για τον περιστασιακό ύπνο για πόσο μηνών φθάνει;

Κοίτα, εξαρτάται από το μέγεθος του πορτ μπεμπέ και το μέγεθος του παιδιού! Εγώ πορτ μπεμπέ δεν έχω χρησιμοποιήσει, αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι μικρότερα και στενότερα από τις καλαθούνες (και ενδεχομένως σκληρότερα, αλλά μπορείς να πάρεις ένα πιο μαλακό στρωματάκι ή να στρώσεις κουβερτούλες). Όπως και να' χει πάνω από 5-6 μήνες δεν θα βγάλεις στην καλύτερη περίπτωση. Δεν είναι τόσο θέμα μεγέθους αλλά βάθους - από τη στιγμή που το μωρό αρχίσει να κουνιέται πολύ και να κινδυνεύει να πεταχτεί έξω από το πορτ μπεμπέ ή την καλαθούνα, πας απαραίτητα σε λίκνο ή ακόμα καλύτερα σε κούνια για τον βραδυνό ύπνο. Την ημέρα δεν πειράζει τόσο γιατί υποτίθεται ότι μπορείς να το έχεις στο νου σου όσο κοιμάται, αλλά το βράδυ χρειάζεσαι παραπάνω ασφάλεια. Μερικά μωρά χοροπηδάνε από πιο νωρίς. Εγώ ας πούμε τον πιθηκάκο μου τον έβγαλα από την καλαθούνα νωρίτερα, στα τέλη του τρίτου μήνα αν θυμάμαι καλά, ακόμα και για τον μεσημεριανό ύπνο.

 

Δεν κατάλαβα το Αν είσαστε περισσότερο στο σπίτι τους πρώτους 2-3 μήνες, το πορτ μπεμπέ δεν έχει αξία, εκτός αν έχεις μεγάαααααλο και ευρύχωρο σπίτι ώστε να κοιμίζεις το μωρό στο καρότσι (μέσα στο πορτ μπεμπέ) και να το σπρώχνεις από δωμάτιο σε δωμάτιο αντί να το κουβαλάς μέσα στην καλαθούνα

Αφού το πορτ μπεμπέ κάθεται και μόνο του (π.χ. πάνω στον καναπέ ή στο πάτωμα) γιατί να χρειαστεί να το κουμπώσεις στο καρότσι (όταν είσαι σπίτι);

Δεν χρειάζεται να το κουμπώσεις στο καρότσι, απλά αυτό είναι το αβαντάζ του πορτ μπεμπέ έναντι της καλαθούνας. Αν δεν είσαι σε θέση να εκμεταλλευτείς το πλεονέκτημά του (δηλ. το κούμπωμα στο καρότσι), γιατί να πάρεις πορτ μπεμπέ και όχι καλαθούνα; :wink:

 

 

Αν προσπαθείς να επιλέξεις μεταξύ πορτ μπεμπέ και καλαθούνας, έχεις να κάνεις την εξής σύγκριση:

  • Πορτ μπεμπέ: μικρότερο, σκληρότερο, ακριβότερο (γιατί πληρώνεις έξτρα το πολυκαρότσι), κουμπώνει στο καρότσι και άρα είναι βολικότερο για μετακινήσεις εντός και εκτός σπιτιού
  • Καλαθούνα: μεγαλύτερη, ανετότερη, φτηνότερη, δεν βολεύει στις μετακινήσεις εκτός σπιτιού (αλλά μπορείς να πάρεις βάση με ρόδες για μέσα στο σπίτι - έξτρα έξοδο)

Και τα δύο θα σε εξυπηρετήσουν για 3-6 μήνες το πολύ, αναλόγως με το παιδί.

 

Αν δεν βγάζεις άκρη πες μου να στα ξαναπώ. Κι εγώ πριν 6 μήνες δεν είχα ιδέα ποιο ήταν τι!!

Link to comment
Share on other sites

Εεεπίσης, για πόσο περίπου καιρό πρέπει ή τουλάχιστον εσείς κρατήσατε το μωρό μέσα στην κρεβατοκάμαρά σας;

Λένε ότι είναι καλό να έχεις το μωρό στην κρεβατοκάμαρά σου για τουλάχιστον 6 μήνες, ιδανικά για ένα χρόνο. Εμείς ακόμα δεν το έχουμε πάει στο δικό του δωμάτιο. Όσο μπορούμε, θα το κρατήσουμε στο δικό μας (μέχρι να χρονίσει).

Link to comment
Share on other sites

Εεεπίσης, για πόσο περίπου καιρό πρέπει ή τουλάχιστον εσείς κρατήσατε το μωρό μέσα στην κρεβατοκάμαρά σας;

 

Δεν υπαρχει συγκεκριμενο χρονικο!!Αλλοι λενε ετσι...αλλοι λενε γιουβετσι!!

Πανω απ ολα θα δεις τις αναγκες του μωρου σου!!!!

Εμεις την πηγαμε στο δωματιο της 5 μηνων (αναγκαστηκα κατε εμε) διοτι δεν χωρουσε η κουνια στο δωματιο μας και το μωρο δεν γινοταν να το αφησουμε να κοιμαται αλλο στην καλαθουνα!

Το ουσιαστικο προβλημα το εχουμε εμεις οι γονεις (τουλαχιστον αυτο καταλαβα απο μενα)!!

Απο την στιγμη που η μικρη μας πηγε στο δωματιο της κοιμοταν πραγματικα πολυ πιο ηρεμα και πιο πολλες ωρες!!!

Στην αρχη το αγχος εγω το ειχα και ειχα καταντησει ζομπι τα πρωτα βραδια να πηγαινω συνεχεια να την κοιταω!!!

Οι περισσοτεροι λενε οτι καλο θα ειναι μεχρι το πολυ 6 μηνες να κοιμαται στο δωματιο των γονιων......γιατι αλλιως ειναι δυσκολο να συνηθισει να κοιμαται μονο του!

Αλλοι παλι λενε οτι οσο περισσοτερο τοσο καλυτερα!!!

Διαλεγεις και παιρνεις...χαχαχα!!

Παντως τελικα δεν το μετανοιωσα που την πηγα τοσο νωρις στο δωματιο της!!Εχει γινει πολυ ανεξαρτητη!!!;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!! εχω διαβασει απο μανουλες μεσα στο φορουμ για τα καροτσια του mothercare..εμενα με ενδιαφερει το καθισματακι αυτοκινητου 0+ της συγκεκριμενης εταιρειας,αλλα δεν ξερω κατα ποσο ασφαλης ειναι. αν καποια μανουλα το εχει θελω τα φωτα σας....

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα με ενδιαφερει το καθισματακι αυτοκινητου 0+ της συγκεκριμενης εταιρειας,αλλα δεν ξερω κατα ποσο ασφαλης ειναι.

Πόσο ασφαλής είναι η Mothercare;

 

Bender, καλά ψώνια! Και για ό,τι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...