Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας!Εχω ένα καλό καρότσι peg-perego αλλά τώρα το καλοκαίρι θέλω να αγοράσω ένα πιο ελαφρύ καρότσι για τις βόλτες μας,δηλαγή ένα <<καλοκαιρινό>>.Τι μου προτείνετε?Είισης τι αξεσουάρ πρέπει να έχει?Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας!Εχω ένα καλό καρότσι peg-perego αλλά τώρα το καλοκαίρι θέλω να αγοράσω ένα πιο ελαφρύ καρότσι για τις βόλτες μας,δηλαγή ένα <<καλοκαιρινό>>.Τι μου προτείνετε?Είισης τι αξεσουάρ πρέπει να έχει?Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα!

Χθες παρέλαβα το maclaren quest sport από http://www.olivers-baby-care.co.uk/ και μου φαίνεται σούπερ!

Το πήραμε και μεις ακριβώς για τον ίδιο λόγο. Ένα πιο ελαφρύ καρότσι από το quinny, εύκολα διαχειρίσιμο από την γιαγιά μας και για εξορμήσεις στις παραλίες :)

Πήρα μαζί και την ομπρελίτσα του και περιείχε και το αδιάβροχό του.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Καθώς περιμένω τον μικρούλη μου κι έχω αρχίσει τις αγορές, μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:

Τα ξαδέρφια μου είχαν την καλή διάθεση να μου παραχωρήσουν το "χειμερινό" τους καρότσι. Το καρότσι γυρίζει είτε προς τη μαμά είτε προς το δρόμο, έχει κουκούλα, ποδόσακο και φυσικά "ξαπλώνει" εντελώς. (http://www.babystar.gr/productsdetails.asp?LangId=156&sid=4259&productid=29544&cid=2)

Η ερώτηση μου είναι η εξής: Το καλοκαίρι το μωράκι μας θα είναι 2-3 μηνών. Πρέπει να πάρω και "καλοκαιρινό" καρότσι για να είναι πιο δροσερό από αυτό που ήδη έχω; Τα καλοκαιρινά ξαπλώνουν τελείως ώστε να είναι κατάλληλα για τόσο μικρά παιδάκια;

 

Ευχαριστώ!!!

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!Αφού παρακολουθώ εδω και καιρο σαν επισκεπτρια, έκανα λογαριασμο για να υποβάλω το εξής ερωτημα: Θα παιρνατε ενα καροτσακι που δεν βρισκεις τπτ στο νετ σχετικα με αυτή την εταιρεια? Είδαμε το εξης καροτσακι

http://www.babybeds.gr/product_info.php?cPath=10&products_id=49

στην τιμή των 190 ευρώ εδω στη Θεσσαλονικη και προβληματιζομαι παρα πολυ.Η τιμή ειναι δελεαστικοτατη και τα παρεχομενα επισης (σαν το Plikko Switch με την τσαντα μεσα στο πακετο),τα πλαστικα μονο μου φαινονται λιγο μαπα σε σχεση με τα Plikko, αλλα όσο και να ψάξω δε βρισκω το οτιδηποτε για την εταιρεια. Οι καιροί ειναι πολυ δυσκολοι για να δινεις 500 ευρω για ενα καροτσι. Αν κάποια το έχει ή γνωριζει καποιο link θα εκτιμουσα ιδιαιτερως τη βοηθεια ή εστω μια γνωμη

το ειδα εγώ από οντά μερικές μέρες πριν... δεν ήταν άσχημο σαν τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά εγώ το θεώρησα βαρύ σαν καρότσι... Αν σου κάνουν τα καρότσια της per perego για παράδειγμα και δεν τα θεωρεις βαρια... παρήγγειλέ το. θα πρότεινα να επικοινωνήσεις πρώτα μαζί τους τηλεφωνικά, είναι πολύ εξυπηρετικοί γενικά. εγώ παρήγγειλα από εκεί το κρεβάτι και την αλαξιέρα σε πολύ καλή τιμή

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ΣΟΣ. Πρέπει να επιλέξω καρότσι. Έχω δει μερικά από αυτά που προτείνετε. Κατά τη γνώμη σας ποιό είναι καλύτερο για επαρχία με δρόμους με λακούβες και πεζόδρομους; Το TRIO LOOLA UP της BEBE COMFORT ή TRIO HIGH TREK της BEBE COMFORT;

Καλησπέρα!!

εμεις επιλέξαμε το 2ο .. μιας και ζούμε σε επαρχεία ...

το παραλλάβαμε και είναι πολύ όμορφο και μοιάζει να ναι πολύ πολύ άνετο...

αγοράσαμε και το πορτ-μπεμπέ του και καθ.αυτ/του που προσαρμόζονται πάνω του!

Δεν το δοκιμάσαμε ακόμα γιατί περιμένουμε τον μπέμπη από μέρα σε μέρα..:wink:

το μόνο που πρέπει να προσέξετε είναι αν έχετε αρκετά μεγάλο πορτμπαγκαζ στο αυτ/το σας.. θέλει πολύ χώρο όταν το μαζεύεις..

ελπίζω να σε βοήθησα:D

JzE3p3.png

qzlPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ για δεύτερο μικρότερο/ελαφρύτερο/καλοκαιρινό καρότσι, μήπως γνωρίζετε τα συγκεκριμμένα?

 

http://www.mytoys.de/ESPRIT-Liegebuggy-Esprit-Flash-Chic-black/Buggys-Zubeh%C3%B6r/ESPRIT-edc-by-ESPRIT/KID/de-mt.cw.br02.11.10/2000556

 

http://www.mytoys.de/ABC-Design-Luxus-Liegebuggy-TakeOff-rubin/Restposten/KID/de-mt.ba.ca02.25/1991005

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

εμεις επιλέξαμε το 2ο .. μιας και ζούμε σε επαρχεία ...

το παραλλάβαμε και είναι πολύ όμορφο και μοιάζει να ναι πολύ πολύ άνετο...

αγοράσαμε και το πορτ-μπεμπέ του και καθ.αυτ/του που προσαρμόζονται πάνω του!

Δεν το δοκιμάσαμε ακόμα γιατί περιμένουμε τον μπέμπη από μέρα σε μέρα..:wink:

το μόνο που πρέπει να προσέξετε είναι αν έχετε αρκετά μεγάλο πορτμπαγκαζ στο αυτ/το σας.. θέλει πολύ χώρο όταν το μαζεύεις..

ελπίζω να σε βοήθησα:D

Σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ....θα καταλήξω στο trio high trek! Είχα πάει σε ένα κατάστημα και το είδα και από κοντά. Τελικά είναι πολύ ελαφρύ και ανθεκτικό! Και εμείς θα πάρουμε όλο το σετ. Προτείνεις να πάρω και καλαθούνα; Επειδή το πορτ-μπεμπέ δεν στέκεται μόνο του...είναι κοίλο από κάτω...(?)Τώρα για πορτπαγκάζ....θα δούμε. Έχουμε toyota YARIS (μικρό).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ....θα καταλήξω στο trio high trek! Είχα πάει σε ένα κατάστημα και το είδα και από κοντά. Τελικά είναι πολύ ελαφρύ και ανθεκτικό! Και εμείς θα πάρουμε όλο το σετ. Προτείνεις να πάρω και καλαθούνα; Επειδή το πορτ-μπεμπέ δεν στέκεται μόνο του...είναι κοίλο από κάτω...(?)Τώρα για πορτπαγκάζ....θα δούμε. Έχουμε toyota YARIS (μικρό).

Με το καλό .... θα δεις είναι πολύ βολικό και μεγάλο το πορτ μπεμπέ...

Η καλαθούνες ειναι το πολύ για κανα 3μηνό..

εμείς επιλέξαμε ενα λικνάκι που μπορείς να εχεις το μωρό εως 6 μηνών κοντά σου με ασφάλεια..

:idea:θυμήσου να παραγγήλεις για το καροτσάκι (πορτ μπεμπε) την κουνουπιερίτσα του (την ίδια της εταιρίας)... καλοκαιρι ερχεται... τα κουνουπάκια καραδοκούν... δεν ειναι ακριβή και πιάνει πολύ καλά όλο το πορτ μπεμπέ...

φιλια !!!!!!:-P

JzE3p3.png

qzlPp3.png

Link to comment
Share on other sites

:confused:καλησπερα.και μεις σκεφτομαστε να αγορασουμε το stokke αλλα την εκδοση χωρις το πορτ μπεμπε γιατι με το μωρο θα πηγαινοερχομαστε καθημερινα και δεν το εμπιστευομαι απο αποψη ασφαλειασ θα ηθελα να βαλω το καθισμα αυτοκινητου που κουμπωνει στο καροτσι.επισης δεν μας αρεσουν τα καροτσια που εχουν 500 εξαρτηματα.εχετε να προτεινεται κατι αλλο???
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη,

Θέλουμε να αγοράσουμε ένα 2ο πιό ελαφρύ καρότσι για το καλοκαιράκι.Καταλήξαμε στο Inglesina Trip.Tο έχει κάποια κοπέλα να μου πεί εντυπώσεις?Είναι μόνο 6,5 κιλά μαζί με την κουκούλα!!!(για μας είναι διαφορά μιάς και έχουμε Quinnykai είναι αρκετά βαρύ.)Ακόμα πείτε τις εντυπώσεις σας απο το χρώμα "fammia" είναι αγοράκι το μωρό μας και ο μπαμπάς μας το σκέφτεται!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό .... θα δεις είναι πολύ βολικό και μεγάλο το πορτ μπεμπέ...

Η καλαθούνες ειναι το πολύ για κανα 3μηνό..

εμείς επιλέξαμε ενα λικνάκι που μπορείς να εχεις το μωρό εως 6 μηνών κοντά σου με ασφάλεια..

:idea:θυμήσου να παραγγήλεις για το καροτσάκι (πορτ μπεμπε) την κουνουπιερίτσα του (την ίδια της εταιρίας)... καλοκαιρι ερχεται... τα κουνουπάκια καραδοκούν... δεν ειναι ακριβή και πιάνει πολύ καλά όλο το πορτ μπεμπέ...

φιλια !!!!!!:-P

-----------------------------

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.....δεν είχα σκεφτεί για κουνουπιέρα....!!! Άντε να δούμε. Πρέπει να προγραμματίσω πολλά ακόμα, γεννάω 23 Ιουλίου και ο καιρός πλησιάζει....! ΧΧΧ:wink:

Link to comment
Share on other sites

-----------------------------

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.....δεν είχα σκεφτεί για κουνουπιέρα....!!! Άντε να δούμε. Πρέπει να προγραμματίσω πολλά ακόμα, γεννάω 23 Ιουλίου και ο καιρός πλησιάζει....! ΧΧΧ:wink:

Με το κάλο το μπεμπέκι σας.. και οι αγορές σας .......

και γώ περιμένω τον μπέμπη μου έως την Δευτέρα...............:P

JzE3p3.png

qzlPp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θέλω τα φώτα σας. Έχω πάρεί το maclaren 4seasons....και ρωτώ...... για πόσα κιλά μωράκι είναι? Μέχρι πόσο χρωνών θα μπορώ να το βάζω μέσα. Γράφει η ετικέτα 15kg (αλλά και 55libres-που σημειωτέων είναι 22kg περίπου) - έχω μπερδευτεί. Αν είναι όντως μέχρι 15 κιλά, τότε θα το πάω πίσω. το μωρό μου έρχεται σε 8 ημέρες και δεν έχω πολλά περιθώρια.... Help

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα.

Τελικά αλλάξαμε γνώμη για τo 2o καρότσι μας, διαλέξαμε το quest της maclaren το χρώμα zodiac και το παραγγείλαμε εχθές απο το ping pong .

http://3.bp.blogspot.com/_Bs1Lb0JVBJs/SvfIpRJ8D7I/AAAAAAAABnE/yiIRj2tMGL0/s1600-h/maclaren_zodiac_stroller%5B1%5D.jpg

(μας αρέσει γιατί είναι μονόχρωμο)!

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπαρχει αυτό το χρώμα στην Ελλάδα.Αν και στην αρχή δεν σκεφτόμασταν καν για maclaren (ο λόγος ήταν η απόσυρση στην Αμερική)τελικά εκεί καταλήξαμε γιατί ήταν το πιό βολικό και ελαφρύ.Ελπίζω να είναι μία καλή επιλογή!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξερω οτι μπορει να το χετε ξανασυζητησει αλλα εχει παρει καμια σας της peg perego pliko p3 on track modular? και αν ναι ηταν ευχαριστημενη? εχω πελαγωσει με τοσα καροτσια που κυκλοφορουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Ειμαι μέλλουσα τριδυμομαμά και καθώς διανύω τον 7ο μήνα, εχω αρχίσει να σκέφτομαι το θέμα 'καρότσι'.

Στην αρχή σκεφτόμουν για το Triplette της PegPerego αλλα ειδα οτι ειναι ακρετά βαρύ (σχεδόν 28 κιλά) χωρίς παιδιά επάνω, μόνο τα καθίσματα.

Στη συνέχεια, σκεφτήκαμε για ενα διπλό καρότσι (διδύμων - Duette H' Aria twin PegPerego) το οποίο ειναι πολυ πιο ελαφρύ και να ενώνω ενα 3ο με τους ειδικούς συνδετήρες, αλλα δεν ξέρω πόσο βολικό θα είναι αυτό. Σκεφτόμενη κιόλας τους δρόμους κ' τα πεζοδρόμια στην Αθήνα..... δεν ξέρω. Το εχει δοκιμάσει κανείς αυτό το κόλπο??

Εχετε κάτι να μου προτείνετε?? Ιδέα? Λύση?

xx

SM

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Ειμαι μέλλουσα τριδυμομαμά και καθώς διανύω τον 7ο μήνα, εχω αρχίσει να σκέφτομαι το θέμα 'καρότσι'.

Στην αρχή σκεφτόμουν για το Triplette της PegPerego αλλα ειδα οτι ειναι ακρετά βαρύ (σχεδόν 28 κιλά) χωρίς παιδιά επάνω, μόνο τα καθίσματα.

Στη συνέχεια, σκεφτήκαμε για ενα διπλό καρότσι (διδύμων - Duette H' Aria twin PegPerego) το οποίο ειναι πολυ πιο ελαφρύ και να ενώνω ενα 3ο με τους ειδικούς συνδετήρες, αλλα δεν ξέρω πόσο βολικό θα είναι αυτό. Σκεφτόμενη κιόλας τους δρόμους κ' τα πεζοδρόμια στην Αθήνα..... δεν ξέρω. Το εχει δοκιμάσει κανείς αυτό το κόλπο??

Εχετε κάτι να μου προτείνετε?? Ιδέα? Λύση?

 

Το βρήκα τυχαία δεν ξέρω αν είναι καλό

http://www.pramworld.co.uk/product/6786/Lots_of_Babies_T3_Triple

με το καλό τα μωράκια σου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Ειμαι μέλλουσα τριδυμομαμά και καθώς διανύω τον 7ο μήνα, εχω αρχίσει να σκέφτομαι το θέμα 'καρότσι'.

Στην αρχή σκεφτόμουν για το Triplette της PegPerego αλλα ειδα οτι ειναι ακρετά βαρύ (σχεδόν 28 κιλά) χωρίς παιδιά επάνω, μόνο τα καθίσματα.

Στη συνέχεια, σκεφτήκαμε για ενα διπλό καρότσι (διδύμων - Duette H' Aria twin PegPerego) το οποίο ειναι πολυ πιο ελαφρύ και να ενώνω ενα 3ο με τους ειδικούς συνδετήρες, αλλα δεν ξέρω πόσο βολικό θα είναι αυτό. Σκεφτόμενη κιόλας τους δρόμους κ' τα πεζοδρόμια στην Αθήνα..... δεν ξέρω. Το εχει δοκιμάσει κανείς αυτό το κόλπο??

Εχετε κάτι να μου προτείνετε?? Ιδέα? Λύση?

αγαπητή νομίζω οτι η λύση με τον συνδεσμό δεν θα σε βολέψει καθόλου και προτείνω να μην την δοκιμάσεις , εγω θα επερνα αν και οντως βαρυ -στο σηκωμα οχι στο τσουλημα- το peg perego. Με το καλό..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξερω οτι μπορει να το χετε ξανασυζητησει αλλα εχει παρει καμια σας της peg perego pliko p3 on track modular? και αν ναι ηταν ευχαριστημενη? εχω πελαγωσει με τοσα καροτσια που κυκλοφορουν.

 

απολυτα ευχαριστημενη...μονο που τοτε δεν ηξερα για νετ και το πηρα 350 ευρω....τώρα πχ στο Λητω το εχει εως και 410! εχουνε ξεφυγει!!!

 

Τωρα θα το παρει και ο αδερφος μου για τον μπεμπη, το πιο φθηνο ειναι στο Mytoys.de me 180 ευρώ μόλις!!!!!!!!!(και 16 τα μεταφορικα)

 

αν ξερει καμια αλλη κοπελα καπου φθηνοτερα ας με ενημερώσει...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ,εγω σκεφ το mclaren xlr η το Pliko p3....

ειμαι πολυ μπερδεμενη..το ενα πιο ακριβο, ειναι πολυ ελαφρυ αλλα κοιταει μονο μπροστα...ασε που εχω διαβασει και γ τις αποσυρσεις που ειχαν..εφτιαξαν το προβλημα που υπηρχε αραγε??

το αλλο πιο δυσκινητο ,πιο οικονομικο,κοιταει κ τη μαμα...μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε κ οταν ειναι πιο μεγαλο το παιδι??το mclaren σιγουρα...

ποτε βαζουμε τα μικρα να κοιτανε μπροστα??απ τον εκτο κ μετα περιπου??

μετα σκεφ,κ που θα το παμε μικρο μικρο??μαλλον θα μασ βολεψει ο μαρσιποσ...ουφ!!

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

οι αποσυρσεις ηταν πραγματικα γελοιες για το μακλαρεν!!!!σε οποιοδηποτε καροτσι μπορει να γινει αυτο που εγινε με το μακλαρεν.εμεις αυτοεχουμε.δεν με πειραζει το γεγονος που κοιταει μονο μπροστα,αυτο αλλωστε οπως ειπες ειναι για τους πρωτους μηνες.εγω την βλεπω απο πανω απο το παραθυρακι παντως.το πηραμε μεσω ιντερνετ 300 ευρω.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα θελω τα φωτα σας μου χαρισαν το καροτσακι της bebe confort loola αλλα θελω να αλλαξω τα υφασματα κ την κουκουλα που εχει σπασει μηπως εχετε ακουσει ποσο κανουν η που μπορω να τα αγορασω??

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ο επισημος αντιπροσωπος ειναι τα lapin αλλα δεν ειμαι σιγουρη...

δες κι εδω.... http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=52744

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...