Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ, ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ INGLESINA ZIPPY (ΣΚΕΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ)..ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΝΟ, ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ???? ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΑΠΛΩΝΕΙ Η ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΠΕΡΙΤΤΑ ΕΞΟΔΑ ΓIAΤΙ ΕΧΩ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ PORT BEBE ΤΗΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ IΝGLESINA 0-18KG...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...

ΖΗΤΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tatianaki οπωσδηποτε να παρεις καθισμα που να ξαπλωνει τελειως για νεογεννητο.

νατασσουλα οσους ειχα δει με τριτροχο πριν γεννησω, ολοι βλαστημαγανε... :lol: Μου ειπαν οτι πιανει πολυ χωρο και οτι εχει νοημα οταν ζεις σε επαρχια και κινησε σε μερη που θελουν ...4Χ4..

Επισης πιανει πολυ περισσοτερο χωρο στο πορτ μπαγκαζ.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα.

:wink: είμαι νέα στο forum και ομολογώ οτι ξόδεψα αρκετές μέρες διαβάζοντας τα τόσα χρήσιμα θέματα εδώ.

Είμαι στον 6ο μήνα και περιμένω αγοράκι. Είμαι τώρα στην φάση αναζήτησης καροτσιού, άν και έχω ενδοιασμό μήν τυχόν βγούν μέχρι τον Ιούνιο νέα μοντέλα..

 

Παρόλα αυτά θα ήθελα τη γνώμη σας για το Loola Up της Bebeconfort γιατι διάβασα οτι είναι ελαφρύ, γυρίζει το κάθισμα να κοιτά τη μαμά και κλείνει εύκολα. Υπάρχει καμια μαμα που να το έχει?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά! :lol:

 

 

u1062855.png

sWNjp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ :D:lol: ..

ΑΧ, evip, ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ Loola Up, ΤΕΛΕΙΟ..ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΔΟΣΑΚΟ..ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ..??? :roll: ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΥΡΑΤΗ ΤΣΑΝΤΑ -ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΑΣΟΡΤΙ, ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :D ..

ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ INGLESINA ZIPPY...ΑΝ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ...

ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ...

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!

ΕΓΩ ΕΧΤΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΥΣ 5 ΜΗΝΕΣ :) ΓΕΝΑΩ ΣΤΙΣ 20 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΚΕΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΜΕΣΗΣ) :(

ΓΙΑ ΤΟ INGLESINA ZIPPY ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ZIPPY CLUB.. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ... ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ..:lol:

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε κοριτσια ειχα αποφασισει να αγορασουμε το ΖΙPPY της inglessina, ολα ωραια και καλα μου μου αρεσε παρα πολυ και ενω εχω ψαξει ολες τις λεπτομερειες και εχω καταλαβει οτι κανει για νεογεννητο ξαφνικα μου λεει η πωλητρια οτι δεν πεφτει τελειως η πλατη και στα νεογεννητα πρεπει να πηγαινει η πλατη οσο πιο κατω γινεται. Και ετσι καταληξαμε στη δευτερη επιλογη στη pegperego που η αληθεια ειναι οτι κατεβαινει τελειως η πλατη.

Link to comment
Share on other sites

MarcoPolo, ΤΙ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ PEG PEREGO ΠΗΡΕΣ??? PLIKO P3???

ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ BIMBOMARKET ΓΙΑ ΤΟ INGLESINA ZIPPY, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ :

 

The Inglesina Zippy stroller is suitable from the birth, the backrest is completely reclining and the quality is definately higher compared to other strollers and brands. If you are going to use this stroller with a newborn however, I would suggest you to buy a little mattress to put in it to make your baby's sleep more comfortable.

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ :roll::?

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Swsw,

 

απευθύνομαι σε εσένα γιατί ξέρω σίγουρα ότι έχεις παραλάβει το καρότσι quinny buzz 3 2009 απο το ping pong...

 

Λοιπόν....

Εχω σοβαρό πρόβλημα με την μπροστινή ρόδα του καροτσιού.. σε ασφαλτο και γενικά σε αγριες επιφάνειες είναι super!!!! Στις λείες επιφάνεις πχ πλακάκια η μάρμαρο δεν γυρίζει η ρόδα σαν να κολλάει δείχνει..με αποτέλεσμα να σέρνετε το καρότσι..

Έσένα είναι εντάξει???? Μήπως το έχει αντιμετωπίσει και κάποια άλλη κοπέλα? Θα στείλω email στο ping pong και θα πάρω τηλέφωνο επίσης αλλά θα βγάλω άκρη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dali μου σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! κ εγώ για το quinny κοιτάω. από πού το παρήγγειλες? το πήρατε?ioanna τί έγινε τελικά με τη μπροστά ροδα?

hATb.jpgppcCp3.png
Link to comment
Share on other sites

dali μου σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! κ εγώ για το quinny κοιτάω. από πού το παρήγγειλες? το πήρατε?ioanna τί έγινε τελικά με τη μπροστά ροδα?

 

Σήμερα εκατσα και την καθαρισα πολυ καλα... το δοκιμασα μεσα στο σπιτι που ειναι γυαλιστερο το πατωμα και δειχνει οτι δεν κολλάει καθόλου, τσουλαει μια χαρά δεν σερνετε ΚΑΘΟΛΟΥ... θα δειξει.... μηπως ειχε πιάσει γλίτσα και κολούσε.. λεω τώρα εγώ... θα παρω παντως τηλεφωνο στο ping pong απο βδομαδα.. να δω πως θα παει αυτες τις μερες...

Κατα τ αλλα είμαι πολύ ευχαριστημένη. το μονο μειονέκτημα ειναι οτι πιανει αρκετο χωρο στο πορτ μπαγκαζ :cry: !!!!!!!!

θα σας ενημερωσω!!!

Link to comment
Share on other sites

dali μου σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! κ εγώ για το quinny κοιτάω. από πού το παρήγγειλες? το πήρατε?ioanna τί έγινε τελικά με τη μπροστά ροδα?

 

Σήμερα εκατσα και την καθαρισα πολυ καλα... το δοκιμασα μεσα στο σπιτι που ειναι γυαλιστερο το πατωμα και δειχνει οτι δεν κολλάει καθόλου, τσουλαει μια χαρά δεν σερνετε ΚΑΘΟΛΟΥ... θα δειξει.... μηπως ειχε πιάσει γλίτσα και κολούσε.. λεω τώρα εγώ... θα παρω παντως τηλεφωνο στο ping pong απο βδομαδα.. να δω πως θα παει αυτες τις μερες...

Κατα τ αλλα είμαι πολύ ευχαριστημένη. το μονο μειονέκτημα ειναι οτι πιανει αρκετο χωρο στο πορτ μπαγκαζ :cry: !!!!!!!!

θα σας ενημερωσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι, γιατι κι εμενα μου αρεσε το quinny: Ποσο το βρισκετε? Γιατι πηγα σε ενα καταστημα και με το καρεκλακι αυτοκινητου και το πορτ μπεμπε μου ειπαν 1000 Ευρω!!!!! :cry: Το S3 chicco εχει 620! Αχ, και ημουν ετοιμη να το παρω, οταν μου ειπαν οτι η τιμη ειναι το καροτσακι σκετο σαστισα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι, γιατι κι εμενα μου αρεσε το quinny: Ποσο το βρισκετε? Γιατι πηγα σε ενα καταστημα και με το καρεκλακι αυτοκινητου και το πορτ μπεμπε μου ειπαν 1000 Ευρω!!!!! :cry: Το S3 chicco εχει 620! Αχ, και ημουν ετοιμη να το παρω, οταν μου ειπαν οτι η τιμη ειναι το καροτσακι σκετο σαστισα!

 

Καλησπέρα Λιζα Ν. θα ήθελα να σου προτείνω αν σε ενδιαφέρει να κοιτάξεις αυτην την ενότητα μήπως και το αγοράσεις από το ιντερνετ όπως πολλά κορίτσια από εδώ μεσα και να γλιτώσεις κάποιο σημαντικό και σεβαστό ποσό από το πορτοφόλι σου http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=12137&start=270 δεν ξέρω αν θα βρεις το καρότσι που θέλεις αλλά αξίζει να τα δεις λίγο για να καταλάβεις την μεγάλη διαφορά στις τιμες με Ελλάδα. Εγώ σήμερα αγόρασα-παρηγγειλα καθισματάκι αυτοκινήτου από αγγλία με συνολική διαφορά στην τιμή από Ελλάδα 120ευρώ! :D

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας κι απο μενα! Εμεις το καροτσι μας το παραγγειλαμε απο το http://www.pingpong-online.de απο εκει το παραγγειλανε και αλλα κοριτσια και ηταν ευχαριστημενες!

 

Νατασσουλα μου, μας βγηκε απο 1000 ευρω που το βρισκαμε και εμεις εδω, μαζι με ποδοσακο(80 ευρω) και καλαθακι για τα ψωνια(16 ευρω), 732 ευρω! Δηλαδη εδω θα μας εβγαινε περιπου 1095 ευρω! Κερδισαμε αρκετα πιστευω! 360 ευρω δεν ειναι και λιγα!!!!

 

Το προβλημα μου ομως ειναι πως ακομα δεν μου εχει ερθει!!! Τους πηρε τηλεφωνο ο αντρας μου και μιλησαν στα αγγλικα (οποτε ioanna21 μην ανησυχεις θα βγαλεις ακρη αμα τους παρεις τηλ.!) και του ειπαν πως θα το εστελναν και χθες την Πεμπτη θα το ειχα!!! Τιποτα ομως ακομα!!!

 

Γι'αυτο λοιπον ρωταω τα κοριτσια που αγορασαν πραγματα και συγκεκριμενα καροτσι, απο το pingpong, σε ποσο καιρο τους ηρθε σπιτι τους απο την ημερομηνια πληρωμης τους; (ioanna21 για σενα χτυπαει η καμπανα!!!! :D ) Βοηθηστε με γιατι κοντευω να σαλταρω!!!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε με γιατι κοντευω να σαλταρω!!!!!! :mad:

 

Μην στεναχωριέσαι καθόλου!!!!!!!!!!! Θα έρθουν....

Έκαναν 6 εβδομάδες (αλλά εγώ είχα πέσει τότε στα μπλόκα από τους αγρότες..).

Λογικά΄πρέπει να σου έχουν στείλει email απο την DBD για να βλέπεις που βρίσκεται το δέμα σου. Έμενα έτσι ήταν πάντως...

Τι χρώμα πήρες για το μπεμπουλινάκι σου???

Link to comment
Share on other sites

Ioanna21 μου, δεν μου στειλαν ακομα αυτον τον κωδικο, ενω ειπαν στον αντρα μου οτι θα τον εστελναν απο την Δευτερα ή την Τριτη που μας περασε! Το παραγγειλαμε στις 13/02/2009 και σημερα εχουμε 20/03/2009!!! Το θεμα ειναι οτι μενουμε σε χωριο και δεν ξερω μηπως αργει γιαυτο!! Αλλα ειμαστε δυπλα στα συνορα ρε παιδι μου!! Απο Ευζωνους ηρθε ή απο Προμαχωνα εσενα; Το παραγγειλαμε στο breen, ενα λαχανοκιτρινο ειναι απο οτι καταλαβα απο τις φωτογραφιες του. Εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ioanna21 μου, δεν μου στειλαν ακομα αυτον τον κωδικο, ενω ειπαν στον αντρα μου οτι θα τον εστελναν απο την Δευτερα ή την Τριτη που μας περασε! Το παραγγειλαμε στις 13/02/2009 και σημερα εχουμε 20/03/2009!!! Το θεμα ειναι οτι μενουμε σε χωριο και δεν ξερω μηπως αργει γιαυτο!! Αλλα ειμαστε δυπλα στα συνορα ρε παιδι μου!! Απο Ευζωνους ηρθε ή απο Προμαχωνα εσενα; Το παραγγειλαμε στο breen, ενα λαχανοκιτρινο ειναι απο οτι καταλαβα απο τις φωτογραφιες του. Εσεις;

 

Τον κωδικό μου τον έστειλαν 2 εβδομάδες μετα την παραγγελία που κάναμε. Από Προμαχώνα ήρθε. Όταν θα σου στείλουν τον κωδικό θα βλέπεις κάθε μέρα σε ποια χώρα βρισκεται το δέμα μην αγχώνεσαι πάνω κάτω κάνει 4-5 εβδομάδες. Μπορεί να λείπει κάτι απο την παραγγελία γιατί παρήγγειλες και αρκετά πραγματάκια... και να μην τα έχουν. Μην νομίζεις ότι τα έχουν εκει όλα κι αυτοί τα παραγγέλνουν με την σειρά τους από τις εταιρίες..

Πολύ ωραίο είναι το breen.. Εμείς πήραμε το γκρί - μαυρο.

 

Άσε το καρότσακι και

Χαλάρωσε και ΑΠΟΛΑΥΣΕ τις ημέρες που έχεις ακόμα το ζουζουνάκι μέσα στην κοιλίτσα σου....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα με θυμηθείς.... :wink::wink::wink:

 

Φιλιά!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα, κι εμεις παραγγειλαμε μεσω ping pong το quinny 3 buzz, μας ηλθε εντός της εβδομάδας σε χρωμα wave..Γενικά ειχαμε μια πολυ καλή συνεργασία..Dali, μην ανησυχεις, προφανώς το καροτσάκι δεν εχει φθάσει ακόμη στην εταιρεια, μόλις γινει η παραλαβή θα σου στειλουν τον κωδικό της παραγγελίας σου και εντος 3-5 ημερών θα ειναι στο σπίτι σου..Ακολουθει την πορεια Γερμανία- Αυστρία-Ουγγρία-Βουλγαρία -Ελλάδα..Ενημερώνεσαι καθημεινα με mail απο τη μεταφορική.

Link to comment
Share on other sites

Swsw,

 

απευθύνομαι σε εσένα γιατί ξέρω σίγουρα ότι έχεις παραλάβει το καρότσι quinny buzz 3 2009 απο το ping pong...

 

Λοιπόν....

Εχω σοβαρό πρόβλημα με την μπροστινή ρόδα του καροτσιού.. σε ασφαλτο και γενικά σε αγριες επιφάνειες είναι super!!!! Στις λείες επιφάνεις πχ πλακάκια η μάρμαρο δεν γυρίζει η ρόδα σαν να κολλάει δείχνει..με αποτέλεσμα να σέρνετε το καρότσι..

Έσένα είναι εντάξει???? Μήπως το έχει αντιμετωπίσει και κάποια άλλη κοπέλα? Θα στείλω email στο ping pong και θα πάρω τηλέφωνο επίσης αλλά θα βγάλω άκρη???

 

Ioanna21 , εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μπροστά ρόδα. Το αντίθετο μάλιστα έχω μείνει εξαιρετικά ικανοποιημένη με την φοβερή ποιότητα κύλισης του καροτσιού στο δρόμο. Είναι σα να πηγαίνει μόνο του, και χρειάζεται ελάχιστη προσπάθεια να το σπρώξεις. Το μόνο μειονέκτημα είναι ο όγκος του στο πορτ παγκαζ του αυτοκινήτου που δεν σου αφήνει πολλά περιθώρια να βάλεις πάρα πολλά πράγματα.

Dali και εμείς το Breen πήραμε (από το pingpong) και το χρώμα είναι φανταστικό (καλύτερο από τις φωτογραφίες)

Link to comment
Share on other sites

Στο δρομο και γενικά σε εξωτερικούς χωρους ειναι πολύ καλό! Στις λειες επιφανειες δεν γυρίζει η ροδα σωστά. σερνετε, την καθαρισα καλά και ειναι κάπως καλύτερα. θα δω πως θα παει.. Όσο για το πορτ μπαγκάζ το πιάνει οντως σχεδον όλο...

Link to comment
Share on other sites

Στο δρομο και γενικά σε εξωτερικούς χωρους ειναι πολύ καλό! Στις λειες επιφανειες δεν γυρίζει η ροδα σωστά. σερνετε, την καθαρισα καλά και ειναι κάπως καλύτερα. θα δω πως θα παει.. Όσο για το πορτ μπαγκάζ το πιάνει οντως σχεδον όλο...

ξέχασα να αναφέρω πως το εγχειρίδιο κάπου γράφει ότι οι τροχοί θέλουν περιστασιακά "λάδωμα" . Πες στο σύζυγο σου να τους ρίξει μια ματιά μήπως θέλουν απλά λάδωμα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...