Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

κορίτσια κι εγώ έψαχνα να παραγγείλω καρότσι κλπ από κανένα site αλλά τελικά όλα τα παρήγγειλα από έναν γνωστό μου με μαγαζί με είδη μπεμπέ...σε μερικά προιόντα είδα διαφορά σε μερικά άλλα είχαν ίδια τιμή...παρήγγειλα καρότσι peg-perego uno και κάθισμα αυτοκινήτου baby star...το internet με πιστωτικές κλπ το φοβάμαι λίγο μόνο αν έχει αντικαταβολή αγοραζω όπως το cosycorner με τα αυτοκόλλητα
Παρότι υπάρχουν και μαγαζιά πολύ αξιόπιστα, όπου δεν έχεις να φοβηθείς κάτι αν δώσεις τα στοιχεία της πιστωτικής σου, υπάρχει και μια ακόμα πιο ασφαλής λύση: με όσα καταστήματα είναι συμβεβλημένα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το PayPal.

Αυτό είναι ουσιαστικά ένας μεσολαβητής μεταξύ σας, που εποπτεύει την όλη συναλλαγή, εγγυάται μέχρι ενός ποσού 500 ευρώ και διεκπεραιώνει την πληρωμή χωρίς κοινοποίηση των στοιχείων της πιστωτικής κάρτας στο άλλο μέλος.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστώ πολύ....μια φίλη μου είπε ότι μπορώ να βγάλω πιστωτική μιας χρήσης..στην ουσία δεν είναι πιστωτική απλά την φορτώνεις με το ποσό που θα δώσεις και μετά τέλος!!!!!ελπίζω να μην είναι το ίδιο με αυτό που μου είπες..θα νιώσω πολύ χαζή

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ....μια φίλη μου είπε ότι μπορώ να βγάλω πιστωτική μιας χρήσης..στην ουσία δεν είναι πιστωτική απλά την φορτώνεις με το ποσό που θα δώσεις και μετά τέλος!!!!!ελπίζω να μην είναι το ίδιο με αυτό που μου είπες..θα νιώσω πολύ χαζή
Μην ανησυχείς, το IQ σου είναι μια χαρά -πρόκειται για διαφορετικά πράγματα. :lol:
.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαστε και μεις...μόλις χθές παραλάβαμε το ZIPPY μας σε Oliva και είναι τέλειο. Εύκολο στην συναρμολόγηση πολύ εύκολο...το δέμα του ήταν τέλεια σφραγισμένο και πιστέψτε με μετά από 15 μετακομίσεις να το αναγνωρίζω αυτό! Κατά τα άλλα μου φαίνεται απίστευτο που έχουμε ένα καρότσι σπίτι και είναι για μας... :lol::lol:

 

 

Zoil μήπως θυμάσαι το στρωματάκι του πορτ μπεμπε που περίπου το βρήκες γιατί και μας εκεί θα κοιμάται για κανά μήνα και μη σου πω.....????

Voila! Κι εδώ είναι το κιτ που επιτρέπει τη χρήση του πορτ-μπεμπέ για μεταφορά του μωρού με το αυτοκίνητο, ώστε να μην αναγκάζεσαι να το μεταφέρεις από αυτό στο κάθισμα αυτοκινήτου και το αντίστροφο. Νομίζω πάντως ότι σ' εμάς δεν πολυχρειάζεται, λόγω καλοκαιριού.

 

Εναλλακτική λύση επίσης (αλλά ακριβότερη) σχετικά με το στρωματάκι του port-bebe είναι αυτό που πήραμε εμείς --> Εδώ

Οι κάτοχοι του Zippy αυξανόμαστε - μήπως να οργανώσουμε κανένα zippyclub? :lol::lol::lol:

Γειά σου Νταντι!!!Σε έψαχνα για να δω πως γεννήθηκε το μωράκι σου και αν πήγαν όλα καλά επειδη από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είχαν μια μέρα διαφορά στην ΠΗΤ!!

Τελικά από ότι βλεπω μας περάσατε δύο ολόκληρες εβδομάδες!!

Το 08 γέννήσατε ή το 09???

Ντάντι να το κάνουμε αυτό το ζιπι κλαμπ!!

Και εγώ αυτό πήρα τελικά αλλα μόνο το καρότσι.

Καρεκλάκι πήραμε το μαξι κοζι με τη βάση αιζοφιξ και είμαστε ΠΑΑΑΡΑ πολυ ευχαριστημένοι!!!

Το καρότσι δεν το δοκιμάσαμε ακόμα αφου είμαστε μικρούλες!!

Εσεις το δοκιμάσατε???

Εντυπώσεις???

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μας ηρθε το Stokke Xplory. Είναι τελειο και πολυ μελετημενο εως τη τελευταια λεπτομερεια! Πολύ ελαφρύ, στρίβει ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ και από στυλ..δε το συζηταω! :cool:

Ηρθε μαζί με κουβερτούλα-plaid, αδιάβροχο για το πορτ-μπεμπε και αδιάβροχο για το καρότσι, κουνουπιερα, θέση για ποτήρι. Ειμαι ενθουσιασμένη!

Το μονο που θέλει είναι συναρμολογηση γιατί ερχεται σαν πακετο του ΙΚΕΑ :lol: θελει λιγη προσοχή μη σπασει τιποτα. Πάντως σε σχεση με το Bugaboo είναι πολύ σταθερό (εκεινο "επαιζε" πολυ) και τα πλαστικά του πολύ καλή ποιότητα.

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μας ηρθε το Stokke Xplory. Είναι τελειο και πολυ μελετημενο εως τη τελευταια λεπτομερεια! Πολύ ελαφρύ, στρίβει ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ και από στυλ..δε το συζηταω! :cool:

Ηρθε μαζί με κουβερτούλα-plaid, αδιάβροχο για το πορτ-μπεμπε και αδιάβροχο για το καρότσι, κουνουπιερα, θέση για ποτήρι.

mpiskotaki

ευχαριστουμε για την ενημερωση!!!

περιμενουμε εντυπωσεις κ απο τις βολτες σας αργοτερα...

αν θυμαμαι καλα σας το εκαναν δωρο ε???

τι χρωμα το πηρατε??? αν καταλαβα καλα εχει κ πορτ-μπεμπε (το οποιο ειναι φανταστικο) κ το καθισματακι για πιο μεγαλο παιδακι ε???

εμενα μου αρεσει πολυ αλλα ο αντρας μου λεει πως εχει μικρες ροδες...

(βεβαια ακομα εχουμε πολυυυυυυυ χρονο μπροστα μας αλλα μ αρεσει να ενημερωνομαι)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ώρες μας ήρθε και εμάς το καρότσι μας από το bimbomarket! Ανοίξαμε την τεράστια κούτα και είναι όλα μέσα και φυσικά άθικτα! Είμαι ενθουσιασμένη από τον επαγγελματισμό των ανθρώπων του site! Ανυπομονώ να το γεμίσω!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μας ηρθε το Stokke Xplory. Είναι τελειο και πολυ μελετημενο εως τη τελευταια λεπτομερεια! Πολύ ελαφρύ, στρίβει ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ και από στυλ..δε το συζηταω! :cool:

Ηρθε μαζί με κουβερτούλα-plaid, αδιάβροχο για το πορτ-μπεμπε και αδιάβροχο για το καρότσι, κουνουπιερα, θέση για ποτήρι.

mpiskotaki

ευχαριστουμε για την ενημερωση!!!

περιμενουμε εντυπωσεις κ απο τις βολτες σας αργοτερα...

αν θυμαμαι καλα σας το εκαναν δωρο ε???

τι χρωμα το πηρατε??? αν καταλαβα καλα εχει κ πορτ-μπεμπε (το οποιο ειναι φανταστικο) κ το καθισματακι για πιο μεγαλο παιδακι ε???

εμενα μου αρεσει πολυ αλλα ο αντρας μου λεει πως εχει μικρες ροδες...

(βεβαια ακομα εχουμε πολυυυυυυυ χρονο μπροστα μας αλλα μ αρεσει να ενημερωνομαι)

 

Το πήραμε σε μαυρο (σαν το μωρο της Ροζμαρι λεω για πλάκα!! :lol: ) τα υπόλοιπα χρώματα δε μ'αρεσανε, ηθελα κατι πιο μοντερνο και να μην λερωνει. Τα εχει και τα δυο, πορτμπεμπε κ καθισμα, με χιλιες δυο ασφαλειες και προδιαγραφες. Για τις ροδες κι εγω φοβομουν αλλα ειναι πολυ καλες, διπλωνουν κιολας για να ανεβαινεις σκαλες :wink:

Εχει επισης τσαντα για ψωνια πολυ μεγαλη. Μαλλον θα παρουμε και τον ποδοσακο για τον χειμωνα και την τσαντα-αλλαξιερα αν και ακριβη..μονο και μονο επειδη ταιριαζει με το ολο θεμα! Προς το παρον βολτα καναμε στο σπιτι..οταν το γεμισω με το μωρο και παρουμε τους δρομους θα σου πω εντυπωσεις. Παντως αξιζει τα λεφτα του, η διαφορά του με quinny kai Bugaboo ειναι στα 100-150 ευρω οποτε δεν ειναι και τοοοσο πολυ. :cool:

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στο θέμα της αγοράς καροτσιού. Σημειώνω πως στον μεγάλο άλλαξα τρια καρότσια: το πρώτο ήταν ενα κλασικό περιπάτου που ξάπλωνε και γινόταν πορτ μπεμπέ, το δεύτερο ενα μπαστούνι πολλαπλών θέσεων (μεχρι εντελώς οριζόντια δλδ) το οποίο το διαλύσαμε εντελώς, και το τελευταίο και το πιο λατρεμένο μου ήταν ομπρέλα πανάλαφρη με μαλακή πλάτη...

Για τον μπέμπη δεν έχουμε πάρει ακόμα καρότσι...

Θα θέλαμε ενα τρίροδο που είχαμε δει στο mothercare, επειδή μένω σε περιοχή με πολλές ανηφοροκατηφόρες, κι ακόμα σκέφτηκα οτι ίσως θα ήταν πιο ανθεκτικό στο ανέβα κατέβα στα λεωφορεία...Σκεφτόμαστε το συγκεκριμένο επειδή είναι οικονομικό, ελαφρύ για τρίροδο και το μόνο που δεν είναι πολυκαρότσι (που θα μας ήταν άχρηστο γιατί πορτ μπεμπέ και καθ. αυτοκινήτου δεν χρειαζόμαστε). Το βάρος του είναι 10 κιλα και κάτι...

Όμως τώρα σκέφτομαι οτι ίσως είναι βαρύ για μενα που μετακινούμε ή με τα πόδια ή με τα λεωφορεία...Και εχω βρει 2 καροτσάκια περιπάτου τετράροδα, ενα απο τα mothercare κι ενα απο τα prenatal με βάρος 7 κιλα και κάτι, ίδια -συμφέρουσα- τιμή και τα δυο...Κλείνουν σαν ομπρέλα και αναρωτιέμαι μήπως θα είναι καλύτερα να πάρω ενα απ' αυτά...Είναι πολλαπλών θέσεων μέχρι και εντελώς οριζόντια, αν θελήσει το μωρό να κοιμηθεί...Άλλωστε όταν μεγαλώσει πολύ και δεν μας ενδιαφέρει η πλάτη να είναι σκληρή, μπορώ να τον μεταφέρω με το πανάλαφρο που σας έλεγα πριν απο τον μεγάλο...

Τέλος, σκέπτομαι μήπως κι ενα μπαστούνι της maclaren θα ήταν καλό, που είναι ακόμα πιο ελαφρύ, πεντε κιλα κάτι, αλλά και πάλι αφού αργότερα μπορώ να το αντικαταστήσω με ενα ελαφρύτερο ακόμα καρότσι, ποιος ο λόγος να πάρω ενα πανομοιότυπο μόνο και μόνο επειδή έχει σκληρή πλάτη;

Αν σας μπέρδεψα συγγνώμη, και συγχωρήστε με και για το μεγάλο ποστ...Απλά ο άντρας μου δεν με βοηθάει στην επιλογή...Όλα του αρέσουν, όλα μια χαρά πρακτικά τα βρίσκει, οκ δεν θα το παντρευτούμε κιόλας το καρότσι, αλλά δεν θέλω να μου βγαίνει το λάδι στις ανηφόρες ούτε όμως να διαλύσει και σε χρόνο dt όπως το 2ο του μεγάλου...

Τι λετε βρε μανούλες εσείς;

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που είστε έμπειρες, πως σας φαίνεται αυτό το καρότσι?

Το είδα σε μαγαζί τυχαια προχτές και ξετρελλάθηκα....αλλά δε πολυξέρω κιόλας.....

Εχει και φωτό αναλυτικές στο Detail photos κάτω κάτω.

http://www.safety-1st.eu/product/detail.asp?ID=2961

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νυν και μέλλουσες μανουλίτσες!!!

 

Εντάσσομαι full στο zippyclub!!!! Μας βοηθήσατε πάρα πολύ στην επιλογή γιατί η αλήθεια είναι οτι με τόση ποικιλία χάνεις το μυαλό σου...

 

Διαλέξαμε το trio zippy system σε χρώμα biscotto ( ελπίζω να μην λερώνεται πολύ) καθώς επίσης και το auto kit για το πορτ μπεμπε. Ειμαι ένα βήμα πριν το παραγγειλω απο το bimbomarket. καμια τελευταια παρατηρηση?

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτική λύση επίσης (αλλά ακριβότερη) σχετικά με το στρωματάκι του port-bebe είναι αυτό που πήραμε εμείς --> Εδώ

Οι κάτοχοι του Zippy αυξανόμαστε - μήπως να οργανώσουμε κανένα zippyclub? :lol::lol::lol:

 

Γειά σου Νταντι!!!Σε έψαχνα για να δω πως γεννήθηκε το μωράκι σου και αν πήγαν όλα καλά επειδη από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είχαν μια μέρα διαφορά στην ΠΗΤ!!

Τελικά από ότι βλεπω μας περάσατε δύο ολόκληρες εβδομάδες!!

Το 08 γέννήσατε ή το 09???

Ντάντι να το κάνουμε αυτό το ζιπι κλαμπ!!

Και εγώ αυτό πήρα τελικά αλλα μόνο το καρότσι.

Καρεκλάκι πήραμε το μαξι κοζι με τη βάση αιζοφιξ και είμαστε ΠΑΑΑΡΑ πολυ ευχαριστημένοι!!!

Το καρότσι δεν το δοκιμάσαμε ακόμα αφου είμαστε μικρούλες!!

Εσεις το δοκιμάσατε???

Εντυπώσεις???

 

Τελικά γεννήσαμε 2 Γενάρη του 09 εκτάκτως με καισαρική! Μέχρι στιγμής έχουμε χρησιμοποιήσει το συνδυασμό με Port-bebe και χτες (για το εμβόλιο) με το Huggy SHP για το αυτοκίνητο. Το κανονικό κάθισμα ούτε κι εμείς το έχουμε δοκιμάσει αλλά τώρα που έρχεται η Άνοιξη προβλέπονται απανωτές βόλτες!!! :D Αν κρίνω απο τα μέχρι τώρα εξαρτήματα θα αποδειχτεί το τέλειο καρότσι!!

 

Να σου πω την αλήθεια πολύ θα μου άρεσε να είχα και το maxi-cosi κάθισμα αν και με το huggy όλα πήγαν καλά (βάση-ζώνες σταθερά) και ο μπέμπης ύπνοοοοοοο. :lol:

 

Το ...zippyclub είναι στα σκαριά βλέπω :D:D:D Με το που φτιάξει ο καιρός προτείνω ραντεβού σε πάρκο για ...κοντρίτσες, φωτογραφίες και φυσικά πάνω απ'όλα να γνωριστούμε!!!

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νυν και μέλλουσες μανουλίτσες!!!

 

Εντάσσομαι full στο zippyclub!!!! Μας βοηθήσατε πάρα πολύ στην επιλογή γιατί η αλήθεια είναι οτι με τόση ποικιλία χάνεις το μυαλό σου...

 

Διαλέξαμε το trio zippy system σε χρώμα biscotto ( ελπίζω να μην λερώνεται πολύ) καθώς επίσης και το auto kit για το πορτ μπεμπε. Ειμαι ένα βήμα πριν το παραγγειλω απο το bimbomarket. καμια τελευταια παρατηρηση?

 

Πήραμε ακριβώς το ίδιο στο ίδιο χρώμα.

Προσοχή, η κίτρινη ρίγα όπως φαίνεται στις φωτό είναι προς το πορτοκαλί αν αυτό σε κάνει να επιλέξεις το biscotto.

Όχι δεν φαίνεται να λερώνει. Θα πρότεινα να παραγγείλεις και κάποιο στρωματάκι για το port-bebe και αν σε ενδιαφέρει, υπάρχει της inglesina ειδική τσάντα αποθήκευσης του καροτσιού αλλά και ομπρέλλα για ηλιόλουστες βόλτες (όλα αυτά απο το bimbomarket.it)

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Πήραμε ακριβώς το ίδιο στο ίδιο χρώμα.

Προσοχή, η κίτρινη ρίγα όπως φαίνεται στις φωτό είναι προς το πορτοκαλί αν αυτό σε κάνει να επιλέξεις το biscotto.

Όχι δεν φαίνεται να λερώνει. Θα πρότεινα να παραγγείλεις και κάποιο στρωματάκι για το port-bebe και αν σε ενδιαφέρει, υπάρχει της inglesina ειδική τσάντα αποθήκευσης του καροτσιού αλλά και ομπρέλλα για ηλιόλουστες βόλτες (όλα αυτά απο το bimbomarket.it)

 

το χρωμα καθως και ολο το συστημα το ειδα στο λητω ( πηγα για test drive εκει και τα τσεκαρα ολα!) χτες ολοκληρωσα την παραγγελια αλλα πριν δω το ποστ :(

μαλλον θα το τιμησω το στρωματακι για το πορτ μπεμπε :)

 

Ευχαριστω για τις συμβουλες και περιμενω την ιδρυση του zippyclub για καμια κοντριτσα το καλοκαιρι ( αν και ο μπεμπης ο δικος μας θα ειναι κατηγορια φτερο... χιχχιχχχιχιχι (ΠΗΤ εχω 12 μαιου)

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νυν και μέλλουσες μανουλίτσες!!!

 

Εντάσσομαι full στο zippyclub!!!! Μας βοηθήσατε πάρα πολύ στην επιλογή γιατί η αλήθεια είναι οτι με τόση ποικιλία χάνεις το μυαλό σου...

 

Διαλέξαμε το trio zippy system σε χρώμα biscotto ( ελπίζω να μην λερώνεται πολύ) καθώς επίσης και το auto kit για το πορτ μπεμπε. Ειμαι ένα βήμα πριν το παραγγειλω απο το bimbomarket. καμια τελευταια παρατηρηση?

 

Καλησπέρα chiqui να σου πω μπράβο για την επιλογή σου δεν θα το μετανιώσεις έχω το zippy και εγώ και είμαι πααααααρα πολύ ευχαριστημένη! Να σου πω αν το παρεις απο το ιντερνετ να παραγγείλεις και την ομπρελίτσα την γκρι , τον σάκο του καροτσιού και τον δίσκο που είναι για μεγαλύτερο όταν θα είναι να ακουμάει το νερό του κτλ. Τα έχει πιο φθηνά στο bimbomarket από Ελλάδα(να φανταστείς την ομπρέλα την έχω παραγγέιλει από τον Νοέμβριο από το γνωστό πολυκατάστημα Λ..τώ και θα το έκαναν παραγγελία μόνο για μένα και τάχα μου έχει έλλειψη και δεν τα έχει φέρει ακόμα ο αντιπρόσωπος κτλπ.....έχει φτάσει Μάρτης ακόμα τηλέφωνο με παίρνουν!) για αυτό σου λέω είναι ευκαιρία να τα παραγγείλεις όλα μαζί! Εγω τα πήρα και τα χρησιμοποίησα ήδη εκτός του δίσκου!

 

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα chiqui να σου πω μπράβο για την επιλογή σου δεν θα το μετανιώσεις έχω το zippy και εγώ και είμαι πααααααρα πολύ ευχαριστημένη! Να σου πω αν το παρεις απο το ιντερνετ να παραγγείλεις και την ομπρελίτσα την γκρι , τον σάκο του καροτσιού και τον δίσκο που είναι για μεγαλύτερο όταν θα είναι να ακουμάει το νερό του κτλ. Τα έχει πιο φθηνά στο bimbomarket από Ελλάδα(να φανταστείς την ομπρέλα την έχω παραγγέιλει από τον Νοέμβριο από το γνωστό πολυκατάστημα Λ..τώ και θα το έκαναν παραγγελία μόνο για μένα και τάχα μου έχει έλλειψη και δεν τα έχει φέρει ακόμα ο αντιπρόσωπος κτλπ.....έχει φτάσει Μάρτης ακόμα τηλέφωνο με παίρνουν!) για αυτό σου λέω είναι ευκαιρία να τα παραγγείλεις όλα μαζί! Εγω τα πήρα και τα χρησιμοποίησα ήδη εκτός του δίσκου!

 

καλαμαράκι καταρχήν να σου πω οτι το nick σου το λατρεύω!!!! την παραγγελία για το καρότσι, βρεφικό κάθισμα και πορτ μπεμπε την έκανα αλλά έχω ακόμα καιρό μπροστά μου να παραγγείλω και τα υπόλοιπα.

 

Εμένα στο γνωστό πολυκατάστημα μου είπαν ότι το χρώμα biscotto είναι καινούργιο και γι αυτό καπέλο 30 ευρουλάκια στην ήδη εξωφρενικά υψηλή τιμή. ευτυχώς που ξεματιάστηκε ο άντρας μου ένα ολόκληρο σ/κ να διαβάσει 43 σελίδες ποστ και ενημερωθήκαμε για το bimbomarket :)

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

αχ είστε από τους τυχερόύς! εγώ το πήρα από ελλάδα το γνωστό πολυκατάστημα γιατί τότε πρώτον δεν γνωριζα την ύπαρξη του bimbomarket άσχετα αν ήμουν μέλος εδώ και δέυτερον τότε δεν έστελνε το bimbomarket στην Ελλάδα.. Μετά από την επιμονή διαφόρων μελών από εδώ έβαλε την ελλάδα με 30-40 ευρώ μεταφορικά! Ακόμα τα κλάιω τα 780ευροπουλάκια που έδωσα για το zippy.. Αλλά δεν πειράζει χαλάλι γιατί είναι ΤΟ καρότσι για μένα!!

 

Link to comment
Share on other sites

αχ είστε από τους τυχερόύς! εγώ το πήρα από ελλάδα το γνωστό πολυκατάστημα γιατί τότε πρώτον δεν γνωριζα την ύπαρξη του bimbomarket άσχετα αν ήμουν μέλος εδώ και δέυτερον τότε δεν έστελνε το bimbomarket στην Ελλάδα.. Μετά από την επιμονή διαφόρων μελών από εδώ έβαλε την ελλάδα με 30-40 ευρώ μεταφορικά! Ακόμα τα κλάιω τα 780ευροπουλάκια που έδωσα για το zippy.. Αλλά δεν πειράζει χαλάλι γιατί είναι ΤΟ καρότσι για μένα!!

 

 

εγά είχα φάει κόλλημα με το tri fix της peg perego αλλά ο άντρας επέμενε για το zippy και είπα να του κάνω το χατήρι ( με λίγα λόγια με κατάφερε..:):):) ) μαζί με το car kit για το πορτ μπεμπε και τα μεταφορικά γλύτωσα 180 ευρώ που δεν είναι και λίγα...

 

 

καλαμαράκι όταν με το καλό μου έρθει θα το πάω για tuning να σε νικήσω στις κόντρες τον Μάιο... Eσύ και η μπουμπού σου θα φάτε την σκόνη μας!!!!! :P χαχαχαχαχαχαχαχα

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

χμ.. έτσι ε? Από τώρα με προκαλείς? εγώ όμως θα είμαι αρχαία... και θα έχω εμπειρία χαχαχαχα για πανε να δεις .... έκανα Zippy Club!!!!!!!! Σε περιμένω για εγγραφή :D

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=17511

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλάβαμε κι εμείς το Zippy μας. Ότι και να πω για την ποιότητα και την ευχρηστία του, λίγα είναι!

Εν αναμονή της μπέμπας, το κάναμε τεστ-ντράιβ αδειανό στους διαδρόμους του σπιτιού, σαν τα χαζά! :lol:

.png
Link to comment
Share on other sites

χμ.. έτσι ε? Από τώρα με προκαλείς? εγώ όμως θα είμαι αρχαία... και θα έχω εμπειρία χαχαχαχα για πανε να δεις .... έκανα Zippy Club!!!!!!!! Σε περιμένω για εγγραφή :D

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=17511

 

Ε, καλά-kalamaraki μας έστειλες! τρέχω να γραφτώ :lol::lol::lol:

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες και από μένα! επειδή έχουμε αρχίσει σιγά σιγά με τον άντρα μου κ κοιτάμε καροτσάκια, θα ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες μανούλες αν μας προτείνουν αυτά με τις 3 ρόδες ή με τις 4...... :?

hATb.jpgppcCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασσουλα, καλημερα.

Εγω αν και δεν ειμαι εμπειρη μαμα, σε λιγο καιρο θα αποκτησουμε το πρωτο μας μωρακι, θα σου πω με πιο σκεπτικο αποφασησαμε να παρουμε εμεις καροτσι. Καταρχην θα πρεπει να αποφασισεις αν θελεις το συστημα που ειναι τα τρια πραγματα μαζι, πορτ μπεμπε, καροτσι, καρεκλακι αυτοκινητου, ολα αυτα κουμπωνουν στην ιδια βαση, ετσι καλυπτεις ολες τις υλικιακες φασεις που περναει το παιδι. Δευτερον πρεπει να σκεφτεις αν θελεις βαρυ ή ελαφρη καροτσι, τα τριτροχα ειναι πολυ πιο βαρια σε σχεση με τα 4τροχα! Αλλα και για ποια δουλεια το θελεις το καροτσι, για παραδειγμα το 3τροχο ειναι πολυ πιο ευελικτο και πιο ευκολο στην μετακινηση απο το 4τροχο...μερικα 3τροχα κιολας τα προτινουν και για την μετακινηση πανω στην αμμο της παραλιας!!

Εμεις απο την μερια μας, λογω του οτι μενουμε στο χωριο (οχι ομως πολυ χωριο!! Εχουμε ασφαλτο παντου κανονικα!!), αποφασισαμε να παρουμε τριτροχο, ειναι σχετικα το πιο ελαφρη της κατηγοριας του, για να μπορω να το βαζω και μονη μου στο πορτ μπαγκαζ του αυτ/του, διαλεξαμε και τα τρια μερη του (καροτσι, πορτ μπεμπε, καρεκλακι αυτοκινητου) να κουμπωνουν στην ιδια βαση και μας αρεσε πιο πολυ απο ολα γιατι ειναι λιγο πιο πολυ ντιζαΪνατο! Διαλεξαμε το Buzz 3 της Quinny. Το παραγγειλαμε απο το internet, που κι εσυ απο κει πρεπει να το παρεις, γιατι οι τιμες τους δεν εχουν καμια σχεση με την Ελλαδα! και το περιμενουμε να ερθει. Αααα!! Πηγαμε ομως σε καταστημα της Θεσσαλονικης και το ειδαμε απο κοντα! Ειδαμε παρα πολλα μεχρη να αποφασισουμε απο κοντα, μετα ομως κοιτουσαμε στο internet και παθαιναμε σοκ με τις διαφορες των τιμων!!!!

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο και να τα ειπα καλα, ετσι εμπειρες μαμαδες; (που κι εγω απο σας εμαθα!!! σας ευχαριστω για μια ακομα φορα!) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...