Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

Εγω οταν ειχα ψαξει για το buzz το pingpοng ηταν το φθηνοτερο(καροτσι 2009,καρεκλακι,πορτμπεμπε,ποδοσακος,καλαθακι αγορων συνολο 732 ευρω). Αν το σαιτ που μου λες εχει κ paypal μαλλον ειναι αξιοπιστο. Πες μας σωστα τη διευθυνση γιατι e-baby.gr δεν βρισκω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Swsw, εχεις δικιο για την διευθυνση, εκανα λαθος, το σωστο ειναι http://www.ebaby.gr , εχει pay pal, αλλα το θεμα ειναι οτι εαν, λεει, πληρωσεις μεσω αυτου, σε χρεωνει 3,85% εξτρα χρεωση! Τι να πω δεν ξερω! Πολυ με εχει μπερδεψει! ΑΑΑ!!! Επισης δεν μπορω να αγορασω τα εξτρα που πηρες εσυ, γιατι δεν τα διαθετει :!: Τι να κανω; Εχω καταμπερδευτει!!!

 

Να σε ρωτησω και κατι ακομα; Ή οποια αλλη κοπελα εχει αυτο το καροτσι και ξερει, εαν θελω να βαλω τσαντα που βαζεις μεσα τα πραγματα του μωρου (αυτη με τις πανες, γαλατα, κτλ) εχει υποδοχη το καροτσι για να κρεμεται η τσαντα; Εχει δικη του τσαντα αυτο το καροτσι; Τι θα χρειαστει να κανω σε αυτη την περιπτωση; Εσυ τι κανεις; Ή τι θα κανεις; Σε ζαλισα παλι ε; Απλα νοιωθω οτι ειναι το ολο ζητημα πολυ μπερδεμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες παραγγείλαμε και εμείς το καρότσι που επιθυμούσαμε από το bimbomarket.it

 

Είναι αυτό : http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=5719&c_id=33&cf_id=40

 

Από την αρχή θέλαμε το συγκεκριμένο καρότσι μόνο που εκτός από το ότι εδώ κοστίζει 600 ευρώ έναντι 449 που κοστίζει στο συγκεκριμένο site, στην Ελλάδα δεν υπάρχει αυτό το χρώμα. Σε αυτά που υπήρχαν θα αγοράζαμε το saturn, δηλαδή το μπλέ-γαλάζιο (που είναι τα αγαπημένα μας χρώματα) και όταν θα βγάζαμε τη μπέμπα βόλτα θα μας έλεγαν "αχ τι ωραίο αγοράκι!". Έτσι, να ναι καλά το ίντερνετ! Μαζί παραγγείλαμε και το car kit για το πόρτ μπεμπέ έναντι 25 ευρώ, το οποίο κάποια κοπέλα ανέφερε ότι αγόρασε από Ελλάδα έναντι 40 ευρώ! Σύνολο παραγγελείας μαζί με τα μεταφορικά, 504 ευρώ. Εδώ υπενθυμίζω πως ήθελα 600 μόνο για το καρότσι. Τώρα με 500 θα έρθει στην πόρτα μου. Βέβαια με χάλασε το ότι δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο αλλά εγώ φταίω που το αμέλησα και δεν το παράγγειλα όταν ήταν διαθέσιμο εντός 3-5 ημερών.

Αλλά και πάλι θα έρθει σε μια χαρά στιγμή, να προλάβω να το καθαρίσω πριν βάλω μέσα τη μπουμπού!

 

Κάτι ακόμα χρησιτικό για τις αγορές μέσω ίντερνετ. Όποτε σας δίνεται η δυνατότητα, να χρησιμοποιείται μέθοδο paypal για λόγους ασφαλείας. Με αυτό τον τρόπο, το paypal λειτουργεί ως διαμεσολαβητής ανάμεσα σε εσάς και εκεί όπου πάνε τα χρήματά σας, ο οποίος αναλαμβάνει να κρίνει την αξιοπιστία της επιχείρησης και μόνον τότε αποδεσμεύει τα χρήματά σας και του τα δίνει. Με λίγα λόγια, δεν μπορεί να υπάρξει υποκλοπή των στοιχείων της κάρτας σας και να σας υπερχρεώσει. Το έμαθα πρόσφατα και είπα να το μοιραστώ!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. ... θα περιμένω με αγωνία :D απο ποιο site το παραγγείλατε και πόσο? (ολο ερωτήσεις είμαι)

 

Δε το παραγγείλαμε απο site...μας το εκαναν δωρο από κάποιο κατάστημα στην Αθηνα αλλά και αυτοί από έξω το παράγγειλαν γιατί θελαμε μαυρο και δεν το ειχαν διαθεσιμο. Σε καμια 10ρια μερες θα το εχουμε και θα σου πω εντυπωσεις! Πάντως από φωτο ειναι απαιχτο :cool:

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Swsw, εχεις δικιο για την διευθυνση, εκανα λαθος, το σωστο ειναι http://www.ebaby.gr , εχει pay pal, αλλα το θεμα ειναι οτι εαν, λεει, πληρωσεις μεσω αυτου, σε χρεωνει 3,85% εξτρα χρεωση! Τι να πω δεν ξερω! Πολυ με εχει μπερδεψει! ΑΑΑ!!! Επισης δεν μπορω να αγορασω τα εξτρα που πηρες εσυ, γιατι δεν τα διαθετει :!: Τι να κανω; Εχω καταμπερδευτει!!!

 

Να σε ρωτησω και κατι ακομα; Ή οποια αλλη κοπελα εχει αυτο το καροτσι και ξερει, εαν θελω να βαλω τσαντα που βαζεις μεσα τα πραγματα του μωρου (αυτη με τις πανες, γαλατα, κτλ) εχει υποδοχη το καροτσι για να κρεμεται η τσαντα; Εχει δικη του τσαντα αυτο το καροτσι; Τι θα χρειαστει να κανω σε αυτη την περιπτωση; Εσυ τι κανεις; Ή τι θα κανεις; Σε ζαλισα παλι ε; Απλα νοιωθω οτι ειναι το ολο ζητημα πολυ μπερδεμα!!!!!

τσαντα εχει το καροτσακι που εφαρμοζει αναμεσα απο τις ροδες κ συμπεριλαμβανεται στην τιμη του καροτσιου. Εγω προτεινω να το παρεις απο το pingpong που τα εχει ολα κ συμφερει. Παντως να το υπολογισεις 5-7εβδ απο την παραγγελια σου(το αναφερει αλλωστε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα, ειμαστε νεοι στο forum και σε 2 μηνες θα γινουμε για πρωτη φορα γονεις..Ο προβληματισμος μας εγκειται στην αγορα του καροτσιου..Επιλέξαμε το Quinny Buzz 3-ειναι αλήθεια ενα απο τα αγαπημενα- και λίγο πριν το παραγγειλουμε στα ebaby, ρωτησαμε γονεις που ηδη το είχαν προμηθευτει..Η πλειονοτητα μας συνεστησε να το αγορασουμε ανεπιφυλακτα- σημειωτεον μιλαμε για το τριτροχο με τη μονή μπροστα ροδα.Χθες , δυο μητερες φανηκαν αρκετα απογοητευμενες με το νεο μοντελο (και παλι τριτροχο , αλλα με τη διπλή μικρή ρόδα εμπροσθεν),διοτι το νεο μοντελο -παντα κατα τα λεγομενα τους- δεν ειναι τοσο ευελικτο σαν τον προκατοχο του..Έχει καποιος εμπειρία /γνώμη επι του θεματος ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Σημερα τελικα παραγγειλαμε το καροτσι μας! Επιτελους!!!! Παραγγειλαμε το quinny, buzz 3.

 

Swsw μου, το πηραμε τελικα απο εκει που το πηρες κι εσυ, στην ιδια τιμη, τα ιδια που πηρες!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ, να ειστε καλα και με το καλο το μπεμπε σας!!!

(Αν θα εχω καποιες αποριες σχετικα με την παρακολουθηση της παραγγελιας, θα σου πω, να με ξαναβοηθησεις!!!Ελπιζω να μην σε πειραζει!)

 

Χριστοφορε και Ντινα, εγω αυτο που λετε το ειδα στο youTube, αλλα επειδη πηγα και το ειδα απο κοντα αυτο το καροτσι και το ''περπατησα'' λιγακι και ο αντρας μου το περιεργαστηκε σε εκεινο το σημειο (οπως και σε πολλα αλλα σημεια!), δεν ειδαμε κανενα προβλημα να εχει ή να ειναι σε θεση να παρουσιασει. Τωρα αν ειναι να βγαλει κατι το τελευταιο μοντελο (του 2009, με τις 2 μικρες ροδες) γιατι η εταιρια να το αλλαξε; Μηπως τελικα το παλιο ειχε περισσοτερα προβληματα και καναν το καινουριο μοντελο; Τι να πω δεν ξερω! Εμεις παντως το παραγγειλαμε σημερα και το περιμενουμε!!! Οπως και την μπεμπουλα μας!!! Με το καλο και το μωρακι σας!

Link to comment
Share on other sites

Με'γεια. Με το καλο να ερθει καταρχην το μωρακι σου κ κατα δευτερο το καροτσι σου. Αληθεια ποιο χρωμα πηρες?δεν πιστευω να ζηλεψες κ να πηρες το ιδιο? χαχαχα(αστειευομαι) .

Τωρα οσον αφορα την μπροστα διπλη ροδα,εμεις μεχρι στιγμης ειμαστε οκ (δεν ξερω τι θα γινει μετα απο πολλες βολτες,αλλα φαινεται ποιοτικο καροτσι). Επισης ειναι ενα παλιο προβλημα σε καποια παλιοτερα καροτσια οπου ενδεχομενως να το βελτιωσαν οπως βελτιωσαν το ασφαλισμα το καροτσιου κατα το κλεισιμο με ενα ειδικο κλιπ κ οχι με ενα λαστιχακι. Γι'αυτο κ επιλεξαμε μοντελο του 2009 ωστε να αποφυγουμε τυχοντα ελλατωματα του παρελθοντος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις κάναμε και μεις την παραγγελία μας για το inglesina zippy oliva ..και από ότι θυμάμαι εσείς που το έχετε και το πήρατε από το bimbomarket ήρθε και η βάση για το κάθισμα αυτοκινήτου σωστά? Τα μεταφορικά ήταν μόλις 30 € και μάλιστα για την Κω!!!

Είμαι κατενθουσιασμένη που επιτέλους το κάναμε και αυτό και περιμένω πως και πως να έρθει τώρα :lol::lol::D:D:D:D:lol::lol:

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις κάναμε και μεις την παραγγελία μας για το inglesina zippy oliva ..και από ότι θυμάμαι εσείς που το έχετε και το πήρατε από το bimbomarket ήρθε και η βάση για το κάθισμα αυτοκινήτου σωστά? Τα μεταφορικά ήταν μόλις 30 ? και μάλιστα για την Κω!!!

Είμαι κατενθουσιασμένη που επιτέλους το κάναμε και αυτό και περιμένω πως και πως να έρθει τώρα :lol::lol::D:D:D:D:lol::lol:

 

φυσικά συμπεριλαμβάνεται και η βάση! καλορίζικο καλές βόλτες! εμείς ήδη το βγάλαμε στο 40ήμερα για την πρώτη βόλτα μέχρι την εκκλησία. Το setup ήταν με το Port-bebe και η κύλιση του inglesina zippy άψογη!

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια κανω λαθος??? πηγα στο ebaby kai to maclaren θαρρω το εχει πιο ακριβο απο την αγορα!!!

http://www.ebaby.gr/maclaren/maclaren-eanuooe-triumph-ni-rasperry-pink.html

 

Αυτο ας πουμε σε γνωστο μαγαζι εχει 145€.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις κάναμε και μεις την παραγγελία μας για το inglesina zippy oliva ..και από ότι θυμάμαι εσείς που το έχετε και το πήρατε από το bimbomarket ήρθε και η βάση για το κάθισμα αυτοκινήτου σωστά? Τα μεταφορικά ήταν μόλις 30 ? και μάλιστα για την Κω!!!

Είμαι κατενθουσιασμένη που επιτέλους το κάναμε και αυτό και περιμένω πως και πως να έρθει τώρα :lol::lol::D:D:D:D:lol::lol:

 

φυσικά συμπεριλαμβάνεται και η βάση! καλορίζικο καλές βόλτες! εμείς ήδη το βγάλαμε στο 40ήμερα για την πρώτη βόλτα μέχρι την εκκλησία. Το setup ήταν με το Port-bebe και η κύλιση του inglesina zippy άψογη!

 

Αχ αλήθεια μπράβο και καλή συνέχεια...και μεις μάλλον αγοράκι έχουμε..α και σ'ευχαριστώ

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην παρέα!

 

Μετά από κάμποσο ψάξιμο έχω περιορίσει τη short-list για σύστημα καρότσι/κάθισμα αυτοκινήτου/πορτ μπεμπέ, στα δύο συστήματα της Inglesina: το Zippy και το Otutto. Θα ήθελα λίγη βοήθεια για τη σωστή επιλογή μεταξύ των δύο, από όσες φίλες τυχαίνει να έχουν κάποιο από αυτά ή έστω να το έχουν δοκιμάσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια κανω λαθος??? πηγα στο ebaby kai to maclaren θαρρω το εχει πιο ακριβο απο την αγορα!!!

http://www.ebaby.gr/maclaren/maclaren-eanuooe-triumph-ni-rasperry-pink.html

 

Αυτο ας πουμε σε γνωστο μαγαζι εχει 145?.

 

Δες καλύτερα στο http://www.ebaby.it το ιταλικο σαιτ. Από εκεί νομίζω έχουν πάρει κάποιες από το φορουμ. Αν και νομιζω οτι δεν εχει maclaren. Πάντως έχεις δικιο είναι πιο ακριβο..Δεν είχα προσέξει ότι υπάρχει και ελληνικο ebaby..

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην παρέα!

 

Μετά από κάμποσο ψάξιμο έχω περιορίσει τη short-list για σύστημα καρότσι/κάθισμα αυτοκινήτου/πορτ μπεμπέ, στα δύο συστήματα της Inglesina: το Zippy και το Otutto. Θα ήθελα λίγη βοήθεια για τη σωστή επιλογή μεταξύ των δύο, από όσες φίλες τυχαίνει να έχουν κάποιο από αυτά ή έστω να το έχουν δοκιμάσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Καλημέρα!

Πρίν από πολλές σελίδες είχα και εγώ την ίδια απορία με σενα όπου και κατεληξα με την βοήθεια εδώ των μελών στο zippy (προσωπικα μιλάω)...Το καρότσι αυτό είναι πολύ εύχρηστο και ελάφρύ και οι διαφορες με το ottuto είναι ότι το δεύτερο θα έχει λιγο μεγαλύτερο πορτ μπεμπε και μπορεί να γυρνάει το χερούλι του ,που όπως έχεις δει είναι ενιαίο μια στη μαμα και μια στο δρόμο σε αντίθεη με το zippy που την μαμά βλέπει το κάθισμα και το πορτ μπεμπε που για αρχή είναι μια χαρά και όπως έχουν πει και φίλες ότι μετά το μωρό που θα έχει μεγαλώσει λίγο μόνο εσένα δεν θα θέλει να κοιτάει..χιχι :lol: Λίγο πιο συμαζεμένο είναι επίσης το zippy εαν έχεις και θέμα πως θα χωράει στο αυτοκίνητο κτλ Κατα τα άλλα και τα δυο είανι από τα πιο ελάφρια καρότσια...Εμεις έχει μια βδομάδα που το παραγγείλαμε στο χρώμα olive μια που θέλαμε και κάτι ουδέτερο!!!Ελπίζω να βοήθησα... :):):)

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια χαρά στην παρέα!

 

Μετά από κάμποσο ψάξιμο έχω περιορίσει τη short-list για σύστημα καρότσι/κάθισμα αυτοκινήτου/πορτ μπεμπέ, στα δύο συστήματα της Inglesina: το Zippy και το Otutto. Θα ήθελα λίγη βοήθεια για τη σωστή επιλογή μεταξύ των δύο, από όσες φίλες τυχαίνει να έχουν κάποιο από αυτά ή έστω να το έχουν δοκιμάσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Κι εγώ το ίδιο δίλημμα είχα! Αν ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες έχω γράψει κάπου τα υπερ και τα κατά του κάθε καροτσιού καθώς τα είχα δοκιμάσει και τα δύο.. Όταν βέβαια τα έγραψα δεν είχα μπέμπη.. Τώρα αν ήταν να ξαναπάρω καρότσι πάλι το ζιπυ θα έπαιρνα. Είναι πολύ ελαφρύ και εύχρηστο! Ανοίγει και κλείνει πανεύκολα! Τα μόνα μειονεκτήματα είναι τα εξής (σε σχέση με το οτουτο). Δεν γυρίζει προς τη μαμά, κάτι που θα το ήθελα καθώς στην πρώτη βόλτα συνεχως σταματούσα για να τον κοιτάξω. Λόγω χειμώνα την πρώτη βόλτα με το καρότσι την κάναμε 3 μηνών. Στο πορτ μπεμπέ πλέον δε χωρούσε και το κάθισμα του αυτοκινήτου δεν προστατεύεται με μεγάλη κουκούλα για να το έβαζα πάνω στο καρότσι. Άρα μόνο με το απλό καροτσάκι μπορούσα να τον βγάλω. Άνοιξη καλοκαίρι θα χρησιμοποιούσα σίγουρα τις δυο παραπάνω λύσεις. Άλλο μειονέκτημα το μικρό πορτ μπεμπέ. Μας εξυπηρέτησε τρομερά αλλά μέχρι 2 μηνών. Μετά το μωρό ήταν αρκετά στενόχωρα. Και δεν είμαστε και από τα εύσωμα μωράκια.. Κατά τ'άλλα είναι τέλειο καρότσι. Τα πλεονεκτήματα του οττούτο είναι το μεγάλο πορτμπεμπέ (φαντάζομαι μέχρι 4-5 μηνών θα μπαίνει άνετα ένα κανονικό μωράκι) και το γεγονός ότι γυρίζει προς τη μαμά. Μειονέκτημα είναι το βάρος του (3 κιλά περίπου παραπάνω από το ζιπυ στο απλό καρότσι) και το ενιαίο χερούλι (για πολλούς εξυπηρετικό). Ελπίζω να βοήθησα. Με το καλό να έλθει το μωράκι σου!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην παρέα!

 

Μετά από κάμποσο ψάξιμο έχω περιορίσει τη short-list για σύστημα καρότσι/κάθισμα αυτοκινήτου/πορτ μπεμπέ, στα δύο συστήματα της Inglesina: το Zippy και το Otutto. Θα ήθελα λίγη βοήθεια για τη σωστή επιλογή μεταξύ των δύο, από όσες φίλες τυχαίνει να έχουν κάποιο από αυτά ή έστω να το έχουν δοκιμάσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Κι εγώ το ίδιο δίλημμα είχα! Αν ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες έχω γράψει κάπου τα υπερ και τα κατά του κάθε καροτσιού καθώς τα είχα δοκιμάσει και τα δύο.. Όταν βέβαια τα έγραψα δεν είχα μπέμπη.. Τώρα αν ήταν να ξαναπάρω καρότσι πάλι το ζιπυ θα έπαιρνα. Είναι πολύ ελαφρύ και εύχρηστο! Ανοίγει και κλείνει πανεύκολα! Τα μόνα μειονεκτήματα είναι τα εξής (σε σχέση με το οτουτο). Δεν γυρίζει προς τη μαμά, κάτι που θα το ήθελα καθώς στην πρώτη βόλτα συνεχως σταματούσα για να τον κοιτάξω. Λόγω χειμώνα την πρώτη βόλτα με το καρότσι την κάναμε 3 μηνών. Στο πορτ μπεμπέ πλέον δε χωρούσε και το κάθισμα του αυτοκινήτου δεν προστατεύεται με μεγάλη κουκούλα για να το έβαζα πάνω στο καρότσι. Άρα μόνο με το απλό καροτσάκι μπορούσα να τον βγάλω. Άνοιξη καλοκαίρι θα χρησιμοποιούσα σίγουρα τις δυο παραπάνω λύσεις. Άλλο μειονέκτημα το μικρό πορτ μπεμπέ. Μας εξυπηρέτησε τρομερά αλλά μέχρι 2 μηνών. Μετά το μωρό ήταν αρκετά στενόχωρα. Και δεν είμαστε και από τα εύσωμα μωράκια.. Κατά τ'άλλα είναι τέλειο καρότσι. Τα πλεονεκτήματα του οττούτο είναι το μεγάλο πορτμπεμπέ (φαντάζομαι μέχρι 4-5 μηνών θα μπαίνει άνετα ένα κανονικό μωράκι) και το γεγονός ότι γυρίζει προς τη μαμά. Μειονέκτημα είναι το βάρος του (3 κιλά περίπου παραπάνω από το ζιπυ στο απλό καρότσι) και το ενιαίο χερούλι (για πολλούς εξυπηρετικό). Ελπίζω να βοήθησα. Με το καλό να έλθει το μωράκι σου!

 

Εγώ παντως την έβαζα στο πόρτ μπεμπέ μέχρι 3μιση μηνών δεν ήταν στενάχωρα και της ανέβαζα και την πλατούλα για να βλέπει :D

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην παρέα!

 

Μετά από κάμποσο ψάξιμο έχω περιορίσει τη short-list για σύστημα καρότσι/κάθισμα αυτοκινήτου/πορτ μπεμπέ, στα δύο συστήματα της Inglesina: το Zippy και το Otutto. Θα ήθελα λίγη βοήθεια για τη σωστή επιλογή μεταξύ των δύο, από όσες φίλες τυχαίνει να έχουν κάποιο από αυτά ή έστω να το έχουν δοκιμάσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Κι εγώ το ίδιο δίλημμα είχα! Αν ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες έχω γράψει κάπου τα υπερ και τα κατά του κάθε καροτσιού καθώς τα είχα δοκιμάσει και τα δύο.. Όταν βέβαια τα έγραψα δεν είχα μπέμπη.. Τώρα αν ήταν να ξαναπάρω καρότσι πάλι το ζιπυ θα έπαιρνα. Είναι πολύ ελαφρύ και εύχρηστο! Ανοίγει και κλείνει πανεύκολα! Τα μόνα μειονεκτήματα είναι τα εξής (σε σχέση με το οτουτο). Δεν γυρίζει προς τη μαμά, κάτι που θα το ήθελα καθώς στην πρώτη βόλτα συνεχως σταματούσα για να τον κοιτάξω. Λόγω χειμώνα την πρώτη βόλτα με το καρότσι την κάναμε 3 μηνών. Στο πορτ μπεμπέ πλέον δε χωρούσε και το κάθισμα του αυτοκινήτου δεν προστατεύεται με μεγάλη κουκούλα για να το έβαζα πάνω στο καρότσι. Άρα μόνο με το απλό καροτσάκι μπορούσα να τον βγάλω. Άνοιξη καλοκαίρι θα χρησιμοποιούσα σίγουρα τις δυο παραπάνω λύσεις. Άλλο μειονέκτημα το μικρό πορτ μπεμπέ. Μας εξυπηρέτησε τρομερά αλλά μέχρι 2 μηνών. Μετά το μωρό ήταν αρκετά στενόχωρα. Και δεν είμαστε και από τα εύσωμα μωράκια.. Κατά τ'άλλα είναι τέλειο καρότσι. Τα πλεονεκτήματα του οττούτο είναι το μεγάλο πορτμπεμπέ (φαντάζομαι μέχρι 4-5 μηνών θα μπαίνει άνετα ένα κανονικό μωράκι) και το γεγονός ότι γυρίζει προς τη μαμά. Μειονέκτημα είναι το βάρος του (3 κιλά περίπου παραπάνω από το ζιπυ στο απλό καρότσι) και το ενιαίο χερούλι (για πολλούς εξυπηρετικό). Ελπίζω να βοήθησα. Με το καλό να έλθει το μωράκι σου!

 

Εγώ παντως την έβαζα στο πόρτ μπεμπέ μέχρι 3μιση μηνών δεν ήταν στενάχωρα και της ανέβαζα και την πλατούλα για να βλέπει :D

 

Εμεις kalamaraki ειχαμε μεσα στο πορτ μπεμπε μονιμα και την προστατευτικη παντα απο το καρ κιτ και ηταν ακομα πιο στενα. Δεν αρεσε καθολου στο μπεμπη μετα τους 2 μηνες. Αλλά τον πρώτο καιρό του άρεσε πάρα πολύ να κοιμάται εκεί. Και στην παιδίατρο όπως και στις πρώτες του μετακινήσεις με το αυτοκίνητο το πορτ μπεμπέ χρησιμοποιούσαμε. Δεν μπορώ να πω.. Την απόσβεσή του την έκανε..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως την έβαζα στο πόρτ μπεμπέ μέχρι 3μιση μηνών δεν ήταν στενάχωρα και της ανέβαζα και την πλατούλα για να βλέπει :D
Ποιο πορτ-μπεμπέ έχεις εσύ kalamaraki;
.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις kalamaraki ειχαμε μεσα στο πορτ μπεμπε μονιμα και την προστατευτικη παντα απο το καρ κιτ και ηταν ακομα πιο στενα. Δεν αρεσε καθολου στο μπεμπη μετα τους 2 μηνες. Αλλά τον πρώτο καιρό του άρεσε πάρα πολύ να κοιμάται εκεί. Και στην παιδίατρο όπως και στις πρώτες του μετακινήσεις με το αυτοκίνητο το πορτ μπεμπέ χρησιμοποιούσαμε. Δεν μπορώ να πω.. Την απόσβεσή του την έκανε..
Σμαρούλα το μεγάλο πορτ-μπεμπέ είναι ο βασικός λόγος που εξετάζω το Otutto. Η -πολύ εξυπηρετική- πωλήτρια με την οποία έχω μιλήσει στο bimbomarket, μου είπε ότι στο Zippy χωράνε τα παιδιά μέχρι 3 μηνών, ενώ στο Otutto μέχρι 4.

 

Για να πω την αλήθεια πάντως, μου αρέσει κάπως καλύτερα και δείχνει ακόμα πιο ποιοτικό -όχι ότι το Zippy δεν είναι πάρα πολύ καλό- τουλάχιστον στις φωτογραφίες. Όσες τα έχετε δει και τα δύο από κοντά, δεν ξέρω αν μπορείτε να το σχολιάσετε αυτό.

 

Βέβαια με προβληματίζει κάπως το μεγαλύτερο βάρος του, καθώς και το αν αξίζει το επιπλέον κόστος.

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πρίν από πολλές σελίδες είχα και εγώ την ίδια απορία με σενα όπου και κατεληξα με την βοήθεια εδώ των μελών στο zippy (προσωπικα μιλάω)...Το καρότσι αυτό είναι πολύ εύχρηστο και ελάφρύ και οι διαφορες με το ottuto είναι ότι το δεύτερο θα έχει λιγο μεγαλύτερο πορτ μπεμπε και μπορεί να γυρνάει το χερούλι του ,που όπως έχεις δει είναι ενιαίο μια στη μαμα και μια στο δρόμο σε αντίθεη με το zippy που την μαμά βλέπει το κάθισμα και το πορτ μπεμπε που για αρχή είναι μια χαρά και όπως έχουν πει και φίλες ότι μετά το μωρό που θα έχει μεγαλώσει λίγο μόνο εσένα δεν θα θέλει να κοιτάει..χιχι :lol: Λίγο πιο συμαζεμένο είναι επίσης το zippy εαν έχεις και θέμα πως θα χωράει στο αυτοκίνητο κτλ Κατα τα άλλα και τα δυο είανι από τα πιο ελάφρια καρότσια...Εμεις έχει μια βδομάδα που το παραγγείλαμε στο χρώμα olive μια που θέλαμε και κάτι ουδέτερο!!!Ελπίζω να βοήθησα... :):):)

Ευχαριστώ για τη βοήθεια Lilly! To Otutto είχες την ευκαιρία να το δεις, πριν επιλέξεις;
.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις kalamaraki ειχαμε μεσα στο πορτ μπεμπε μονιμα και την προστατευτικη παντα απο το καρ κιτ και ηταν ακομα πιο στενα. Δεν αρεσε καθολου στο μπεμπη μετα τους 2 μηνες. Αλλά τον πρώτο καιρό του άρεσε πάρα πολύ να κοιμάται εκεί. Και στην παιδίατρο όπως και στις πρώτες του μετακινήσεις με το αυτοκίνητο το πορτ μπεμπέ χρησιμοποιούσαμε. Δεν μπορώ να πω.. Την απόσβεσή του την έκανε..
Σμαρούλα το μεγάλο πορτ-μπεμπέ είναι ο βασικός λόγος που εξετάζω το Otutto. Η -πολύ εξυπηρετική- πωλήτρια με την οποία έχω μιλήσει στο bimbomarket, μου είπε ότι στο Zippy χωράνε τα παιδιά μέχρι 3 μηνών, ενώ στο Otutto μέχρι 4.

 

Για να πω την αλήθεια πάντως, μου αρέσει κάπως καλύτερα και δείχνει ακόμα πιο ποιοτικό -όχι ότι το Zippy δεν είναι πάρα πολύ καλό- τουλάχιστον στις φωτογραφίες. Όσες τα έχετε δει και τα δύο από κοντά, δεν ξέρω αν μπορείτε να το σχολιάσετε αυτό.

 

 

Βέβαια με προβληματίζει κάπως το μεγαλύτερο βάρος του, καθώς και το αν αξίζει το επιπλέον κόστος.

 

Κι εγώ τα είχα δει και τα δύο και τα είχα δοκιμάσει. Κι εμένα μου άρεσε περισσότερο το οττούτο αισθητικά. Αλλά έχει διαφορά στο βάρος..

Αν τα δοκιμάσεις χωρίς μωράκι δε θα καταλάβεις διαφορές.. Κι εγώ για το πορτμπεμπέ το ήθελα το οττουτο. Αλλά κόλλησα και στα χερούλια του..

Εσύ ότι νομίζεις ότι θα σε εξυπηρετήσει καλύτερα. Και η Καλαμαρακι νομίζω έχει το πορτ μπεμπε ζιπυ.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως την έβαζα στο πόρτ μπεμπέ μέχρι 3μιση μηνών δεν ήταν στενάχωρα και της ανέβαζα και την πλατούλα για να βλέπει :D
Ποιο πορτ-μπεμπέ έχεις εσύ kalamaraki;

 

εγώ έχω του zippy :D

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πρίν από πολλές σελίδες είχα και εγώ την ίδια απορία με σενα όπου και κατεληξα με την βοήθεια εδώ των μελών στο zippy (προσωπικα μιλάω)...Το καρότσι αυτό είναι πολύ εύχρηστο και ελάφρύ και οι διαφορες με το ottuto είναι ότι το δεύτερο θα έχει λιγο μεγαλύτερο πορτ μπεμπε και μπορεί να γυρνάει το χερούλι του ,που όπως έχεις δει είναι ενιαίο μια στη μαμα και μια στο δρόμο σε αντίθεη με το zippy που την μαμά βλέπει το κάθισμα και το πορτ μπεμπε που για αρχή είναι μια χαρά και όπως έχουν πει και φίλες ότι μετά το μωρό που θα έχει μεγαλώσει λίγο μόνο εσένα δεν θα θέλει να κοιτάει..χιχι :lol: Λίγο πιο συμαζεμένο είναι επίσης το zippy εαν έχεις και θέμα πως θα χωράει στο αυτοκίνητο κτλ Κατα τα άλλα και τα δυο είανι από τα πιο ελάφρια καρότσια...Εμεις έχει μια βδομάδα που το παραγγείλαμε στο χρώμα olive μια που θέλαμε και κάτι ουδέτερο!!!Ελπίζω να βοήθησα... :):):)

Ευχαριστώ για τη βοήθεια Lilly! To Otutto είχες την ευκαιρία να το δεις, πριν επιλέξεις;

 

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ούτε το ένα ούτε το άλλο δεν είχα και έχω δει live ,μια που το περιμένω απο μέρα σε μέρα το zippy..βασίστηκα εδώ στις γνώμες, λίγο απο το ίντερνετ και αυτά.... ότι και να πάρεις καλό θα έιναι για τους λόγους που θα το διαλέξεις!!!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...