Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

JEN ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΛΟΓΙΚΑ? ΣΤΟ EBABY ΤΟ ZIPPY ΕΧΕΙ 534 ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ 569 ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟ 1ο ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΕΝΩ ΣΤΟ 2ο ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ...Α!!! ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ SITE ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΙΡΡΥ ΕΧΕΙ ΛΑΒΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Η ΤΗ ΜΑΜΑ Η ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ!!

 

Και στο μπιμπομάρκετ περιλαμβάνονται οι φόροι στην τιμή. Το ζίππυ δεν έχει λαβές που βλέπει το μωρό τη μαμά.. Τουλάχιστον αυτό που αγόρασα εγώ πρόσφατα.. Τώρα αν πρόσθεσαν δεν το γνωρίζω.. Αυτό μπορείς να το δεις στη σελίδα της ινγκλεσινα που τα γράφει αναλυτικά. Πάντως βρε κορίτσια δεν το θεωρώ και τοσο σημαντικό αυτό. Ούτως ή άλλως έχεις το καρεκλάκι του αυτοκινήτου που μπαίνει πάνω στο καρότσι και κοιτάζει προς τη μαμά.. Μέχρι 8-9 μηνών φαντάζομαι κάθεται άνετα εκεί.. Ε μετά τα μωράκια μας θα θέλουν να χαζεύουν τριγύρω...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


JEN ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΛΟΓΙΚΑ? ΣΤΟ EBABY ΤΟ ZIPPY ΕΧΕΙ 534 ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ 569 ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟ 1ο ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΕΝΩ ΣΤΟ 2ο ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΥΤΗ...Α!!! ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ SITE ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΙΡΡΥ ΕΧΕΙ ΛΑΒΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Η ΤΗ ΜΑΜΑ Η ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ!!

 

Και στο μπιμπομάρκετ περιλαμβάνονται οι φόροι στην τιμή. Το ζίππυ δεν έχει λαβές που βλέπει το μωρό τη μαμά.. Τουλάχιστον αυτό που αγόρασα εγώ πρόσφατα.. Τώρα αν πρόσθεσαν δεν το γνωρίζω.. Αυτό μπορείς να το δεις στη σελίδα της ινγκλεσινα που τα γράφει αναλυτικά. Πάντως βρε κορίτσια δεν το θεωρώ και τοσο σημαντικό αυτό. Ούτως ή άλλως έχεις το καρεκλάκι του αυτοκινήτου που μπαίνει πάνω στο καρότσι και κοιτάζει προς τη μαμά.. Μέχρι 8-9 μηνών φαντάζομαι κάθεται άνετα εκεί.. Ε μετά τα μωράκια μας θα θέλουν να χαζεύουν τριγύρω...

 

smaroula εξαρτάται από το παιδάκι και εγώ το ζιπυ έχω και ήδη την έχω βάλει στο κανονικό καρότσι βλέπει μπροστά και δεν παραπονιέται αφού έτσι και αλλιως όταν την έβαζα στο καρεκλάκι στο καρότσι μόνο έμενα δεν κοιτούσε χαζευε τριγύρω της

 

Link to comment
Share on other sites

smaroula ΜΟΥ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΟΥ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ!

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ BIMBOMARKET ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ EBABY????ΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΘΥΜΑΣΑΙ!!!

ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΚΑΙ ΝΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 6-7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΒΟΛΤΑ ..ΕΙΔΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΛΕΟΝ!!!!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

LILLYPRO είναι όπως σου τα είπαν τα κορίτσια...με το ζιππυ δεν κοιτάει την μαμά αλλά δεν μας νοιάζει πολύ αυτό μιας και θα βάζουμε το καθισματακι αυτοκινήτου αν χρειαστεί (που δνε το νομιζω)

 

όταν έλεγα ότι έοχυν τις ίδιες τιμές αναφερομουν στα απλα καροτσια και οχι στα συστηματα 3 σε 1...αν δεις τις τιμες του στο σκετο καρότσι ζιππυ ειναι ακριβώς ίδια...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

smaroula ΜΟΥ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΟΥ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ!

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ BIMBOMARKET ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ EBABY????ΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΘΥΜΑΣΑΙ!!!

ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΚΑΙ ΝΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 6-7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΒΟΛΤΑ ..ΕΙΔΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΛΕΟΝ!!!!

 

Αν προχωρήσεις τη διαδικασία για αγορά και στα δύο καταστήματα θα δεις πως οι τιμές είναι ακριβώς οι ίδιες.. Βέβαια στο μπιμπομαρκετ έχει και κάποια ζιππυ προσφορά, αν σου αρέσουν τα συγκεκριμένα χρώματα.. Επίσης στο μπιμπομαρκετ καλό θα ήταν να τους στείλεις μαιλ για να επιβεβαιώσεις τα μεταφορικά, εφόσον είσαι σε επαρχία. Εγώ εδώ στο Ηράκλειο πλήρωσα 80 ευρώ με την ΤΝΤ κούριερ.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαν χαμένη πρωτάρισα και εγώ υποτιθεται πως μετα από όλα όσα είχα διαβάσει εδώ είχα σχεδον καταλήξει... Σκεφτόμουνα ή το inglesina zippy ή το Mac Laren xlr... Στα αρνητικά του Mac Laren xlr εβρισκα το περιοριστικό χρώμα (καφε -ροζ) οπότε αν το επόμενο παιδακι με το καλό είναι αγοράκι τι θα το κάνω?? και το ότι δεν έχει μπροστα μπάρα.

Στα αρνητικά του zippy έβρισκα το λίγο μεγαλύτερο βάρος και την αίσθηση ότι δεν ήταν τόσο ευκίνητο όσο το Mac Laren xlr......

Τελικά σήμερα μία φίλη μου μου είπε να μην διανοηθώ να πάρω καρότσι που δεν θα κοιτάζει προς τη μαμα το μωράκι γιατι διάβασε σε μια έρευνα πως αυτό το χαρακτηριστικό είναι πολύ σημαντικό για το μωρο.............

SOSSSSSSSSSSS δώστε μου τα φώτα σας οι πιο εμπειρες... Ειναι οντως σημαντικό αυτο που λέει η φίλη???

Αν όχι σε ποιο από τα δύο καρότσια λέτε να καταλήξω????

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Πωπω... Πως συγχίζομαι όταν ακούω ακραία πράγματα...

 

Βρε συ, τι πάει να πει να μην διανοηθείς να πάρεις καρότσι που δεν κοιτάζει προς τη μαμά? Δηλαδή τοοοοοοοσες γενιές που μεγάλωσαν και κοιτούσαν το δρόμο ή τον ουρανό, τι έπαθαν?

 

Κοίτα ποιο σ αρέσει και σε βολεύει και αστες κατα μέρους αυτές τις ακραίες συμβουλές...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά του Mac Laren xlr εβρισκα το περιοριστικό χρώμα (καφε -ροζ) οπότε αν το επόμενο παιδακι με το καλό είναι αγοράκι τι θα το κάνω??

 

Το XLR που αρέσει και εμένα σαν καρότσι αν και δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα. Για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν ξέρω να σου πω αλλά για το χρώμα όμως υπάρχουν και άλλες επιλογές. Δες στο http://www.pingpong-online.com/ αν πας στα maclaren και επιλέξεις xlr έχει και άλλα..

Εγώ που περιμένω αγόρι προφανώς δεν σκέφτομαι το ροζ!! :wink::D

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω... Πως συγχίζομαι όταν ακούω ακραία πράγματα...

 

Βρε συ, τι πάει να πει να μην διανοηθείς να πάρεις καρότσι που δεν κοιτάζει προς τη μαμά? Δηλαδή τοοοοοοοσες γενιές που μεγάλωσαν και κοιτούσαν το δρόμο ή τον ουρανό, τι έπαθαν?

 

Κοίτα ποιο σ αρέσει και σε βολεύει και αστες κατα μέρους αυτές τις ακραίες συμβουλές...

 

Συμφωνώ ακριβώς! :wink:

 

Εμείς καταλήξαμε στο zippy και θα πάρουμε και το καθισματάκι αυτοκινήτου που αν θέλεις κουμπώνει και πάνω στο καρότσι για να κοιτάει προς τη μαμά τις πρώτες μέρες αλλά δεν ξέρω αν τελικά θα το χρησιμοποιήσουμε έτσι...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαν χαμένη πρωτάρισα και εγώ υποτιθεται πως μετα από όλα όσα είχα διαβάσει εδώ είχα σχεδον καταλήξει... Σκεφτόμουνα ή το inglesina zippy ή το Mac Laren xlr... Στα αρνητικά του Mac Laren xlr εβρισκα το περιοριστικό χρώμα (καφε -ροζ) οπότε αν το επόμενο παιδακι με το καλό είναι αγοράκι τι θα το κάνω?? και το ότι δεν έχει μπροστα μπάρα.

Στα αρνητικά του zippy έβρισκα το λίγο μεγαλύτερο βάρος και την αίσθηση ότι δεν ήταν τόσο ευκίνητο όσο το Mac Laren xlr......

Τελικά σήμερα μία φίλη μου μου είπε να μην διανοηθώ να πάρω καρότσι που δεν θα κοιτάζει προς τη μαμα το μωράκι γιατι διάβασε σε μια έρευνα πως αυτό το χαρακτηριστικό είναι πολύ σημαντικό για το μωρο.............

SOSSSSSSSSSSS δώστε μου τα φώτα σας οι πιο εμπειρες... Ειναι οντως σημαντικό αυτο που λέει η φίλη???

Αν όχι σε ποιο από τα δύο καρότσια λέτε να καταλήξω????

 

θα σου πω για μένα για τους αλλους δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη... για ΄μενα έιναι άχρηστο τελικά γιατί η μικρή μόνο εμένα δεν κοιτάζει , κοιτάει και παρατηρει όλα τα άλλα εκτός από εμένα και ευτυχώς που πήρα το ζιπυ και έβγαλα λίγο το άχτι μου με τον δικό μου φόβο ποιο πολύ να με κοιτάει το παιδί τους πρώτους δυο μήνες με το πορτ μπεμπέ και μετά με το κάθισμα αυτοκινήτου γιατί την έχω βάλει τώρα στο κανονικό καρότσι και όύτε που την νοιάζει και χαζεύει γύρω της αλλά σου λέω και πάλι εξαρταται το παιδάκι και την μανούλα που έχει

 

Link to comment
Share on other sites

Την πατησαμε και μεις με το καροτσι γιατι διαλεξα με μονο κριτηριο το ποιο ηταν πιο ομορφο αλλα δε ειδα καθολου το θεμα πρακτικοτητα.Πηραμε το quinny το buzz topline ενα τριροδο πολυ ομορφο και διαφορετικο, σαν αυτα που εβλεπα πριν καν παντρευτω και τα θαυμαζα!Ειναι ομως πολυ μεγαλο ακομα και οταν ειναι κλειστο και πιανει ολο το πορτ μπαγκαζ.Εχει βεβαια και θετικα σαν καροτσι π.χ. προσαρμοζεται επανω το καθισματακι αυτοκινητου που στην αρχη το χρησιμοποιησα αρκετα με αυτο τον τροπο.Αγορασα και τον υπνοσακο που ειναι γι'αυτο το καθισματακι που ειναι επισης πολυ ομορφος.Αυτο ηταν πρακτικο στην αρχη επειδη ο Σταματουλης κοιμοταν μολις μπαιναμε στο ατοκινητο και ετσι δεν χρειαζοταν να τον βγαζουμε για να τον βαλουμε στο καροτσι, τον περναμε πακετο με το καθισματακι του.Ομως ένα αλλο αρνητικο ειναι οτι δεν ξαπλωνει η πλατη του καροτσιου και νομιζω οτι ειναι λιγο βασικο. Αν θες την γνωμη ενα χρονο και κατι μετα τη γεννηση του θα σου ελεγα να παρεις ενα ελαφρι μπαστουνι που να ξαπλωνει η πλατη του και να εχει τα βασικα (υπνοσακκο,αδιαβροχο,ομπρελα,μπασκετα αγορων).

Link to comment
Share on other sites

γεωργια 30 Eχω και εγω το ιδιο καροτσι και αυτό που με ενοχλεί ειναι οτι η πλατη δεν τοποθετειται τελείως καθετα για να καθεται κανονικα τωρα που μεγαλωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!!!

Και εγώ κάπως έτσι τα σκεφτόμουνα τα πράγματα και με επιβεβαιώσατε!! :)

mariaaaa αυτό θα κάνω, θα μπω στο σαιτ που πρότεινες!!

Σας ευχαριστωωωωω :D

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Θα σας μιλήσω κι εγώ για το inglesina zippy trio system (δηλαδή το καρότσι με το πορτ-μπεμπέ και το καθισματάκι αυτοκινήτου) απο την πλευρά του

μέλλοντα πατέρα!

 

Η ποιότητα του καροτσιού και των λοιπών αξεσουάρ είναι πάρα πολύ καλή. Κι αυτό φαίνεται απο την συναρμολόγηση.

Όλα "κουμπώνουν" άψογα και τα υλικά είναι αρίστης ποιότητας. Το έστησα μέσα σε λίγη ώρα χωρίς κόπο.

Αναρτήσεις σε όλες τις ρόδες, διπλό φρένο στις πίσω, σε ένα καρότσι ελαφρύ και πάρα πολύ καλά ζυγισμένο. Τί εννοώ με αυτό;

Μπορείς να κρεμάσεις αρκετό βάρος στα χερούλια (όπως π.χ μια φίσκα ωραία τσάντα σαν αυτή που περιλαμβάνεται) και να μην γείρει προς τα πίσω, όπως

για παράδειγμα το maclaren, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Οι ρόδες υπακούν σε κάθε σου κίνηση, έτσι, μανουβράρεται υπέροχα και με το ένα χέρι.

 

Το καρότσι το αγοράσαμε (μαζί με πολλά άλλα πραγματάκια) απο το bimbomarket.it με πιστωτική.

Ήρθε με TNT courier μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες σε άψογη κατάσταση.

Μου είχανε στείλει το τιμολόγιο ηλεκτρονικά καθώς και τον αριθμό πακέτου για να ξέρω ανα πάσα στιγμή που βρίσκονται τα πράγματα.

 

Εμείς ξετρελαθήκαμε με το καρότσι αλλά μένει το κρισιμότερο τεστ : πρέπει να αρέσει και στον μπέμπη που έρχεται σύντομα!!! :)

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ntantis με το καλό το μωρό σου....

Όλα όσα έγραψες εκφράζουν καιι εμένα απόλυτα μόνο που το καρότσι είναι το PLIKO P3 PEG PEREGO. Βγήκαμε βόλτα εχθές και ξετρελάθηκα...Τέλειο καρότσι.Και εμείς το πήραμε από το σαιτ που αναφέρεις μέσω paypal...Γλυτώσαμε περίπου 200 ευρώ...Α! και από εκεί πήραμε και το μπανάκι - αλλαξιέρα...ΣΟΥΠΕΡ!!!

Καλές βόλτες σε όλους και με το καλό όσοι περιμένετε τα μωράκια σας..

an1cCDg0g410030MDAwOGQ0fDAwMDU2NjlkYXxTZSBsYXRyZXlveW1lIGthcmRveWxhIG1hcyE.gif
Link to comment
Share on other sites

Ntanti σκεφτόμουνα για το inglesina αλλά όχι για το trio. Φαντάζομαι όσα λές (ποιότητα κτλ) θα ισχύουν και για το μεμονομένο καρότσι.. ίδια δεν είναι??? :oops:

Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω αν το καρεκλάκι αυτοκινήτου κουμπώνει σταθερά στο αυτοκίνητο επειδή πιο πριν στη συζήτηση κάποια μαμα είχε πει ότι το καρεκλάκι δεν ήταν σταθερό αλλά ''έπαιζε''

Αυτό θα μπορεί να μας το απαντήσει κ το kalamaraki που έχει το ίδιο καρότσι!!

Καλαμαράκι???????

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν είναι πρακτικό κ εύκολο να βγάζεις το καρεκλάκι από το αυτοκίνητο και να μετακινείς το παιδάκι πάνω σε αυτο??????? :roll::roll:

Ευχαριστώωωωω :lol::lol::lol:

 

Θα σας μιλήσω κι εγώ για το inglesina zippy trio system (δηλαδή το καρότσι με το πορτ-μπεμπέ και το καθισματάκι αυτοκινήτου) απο την πλευρά του

μέλλοντα πατέρα!

 

Η ποιότητα του καροτσιού και των λοιπών αξεσουάρ είναι πάρα πολύ καλή. Κι αυτό φαίνεται απο την συναρμολόγηση.

Όλα "κουμπώνουν" άψογα και τα υλικά είναι αρίστης ποιότητας. Το έστησα μέσα σε λίγη ώρα χωρίς κόπο.

Αναρτήσεις σε όλες τις ρόδες, διπλό φρένο στις πίσω, σε ένα καρότσι ελαφρύ και πάρα πολύ καλά ζυγισμένο. Τί εννοώ με αυτό;

Μπορείς να κρεμάσεις αρκετό βάρος στα χερούλια (όπως π.χ μια φίσκα ωραία τσάντα σαν αυτή που περιλαμβάνεται) και να μην γείρει προς τα πίσω, όπως

για παράδειγμα το maclaren, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Οι ρόδες υπακούν σε κάθε σου κίνηση, έτσι, μανουβράρεται υπέροχα και με το ένα χέρι.

 

Το καρότσι το αγοράσαμε (μαζί με πολλά άλλα πραγματάκια) απο το bimbomarket.it με πιστωτική.

Ήρθε με TNT courier μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες σε άψογη κατάσταση.

Μου είχανε στείλει το τιμολόγιο ηλεκτρονικά καθώς και τον αριθμό πακέτου για να ξέρω ανα πάσα στιγμή που βρίσκονται τα πράγματα.

 

Εμείς ξετρελαθήκαμε με το καρότσι αλλά μένει το κρισιμότερο τεστ : πρέπει να αρέσει και στον μπέμπη που έρχεται σύντομα!!! :)

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Ntanti σκεφτόμουνα για το inglesina αλλά όχι για το trio. Φαντάζομαι όσα λές (ποιότητα κτλ) θα ισχύουν και για το μεμονομένο καρότσι.. ίδια δεν είναι??? :oops:

Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω αν το καρεκλάκι αυτοκινήτου κουμπώνει σταθερά στο αυτοκίνητο επειδή πιο πριν στη συζήτηση κάποια μαμα είχε πει ότι το καρεκλάκι δεν ήταν σταθερό αλλά ''έπαιζε''

Αυτό θα μπορεί να μας το απαντήσει κ το kalamaraki που έχει το ίδιο καρότσι!!

Καλαμαράκι???????

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν είναι πρακτικό κ εύκολο να βγάζεις το καρεκλάκι από το αυτοκίνητο και να μετακινείς το παιδάκι πάνω σε αυτο??????? :roll::roll:

Ευχαριστώωωωω :lol::lol::lol:

 

Yioupi φυσικά και θα ισχύουν για το μεμονωμένο καρότσι. Όσο για το καρεκλάκι αυτοκινήτου το έχω ακόμη στη ζελατίνα. Σίγουρα, δεν είναι isofix η βάση του (huggy S.H.P 0+). Μπορείς απ'ότι κατάλαβα ξεφυλίζοντας το εγχειρίδιο να τη χρησιμοποιήσεις ή όχι (δηλαδή να δέσεις με τη ζώνη μόνο το καθισματάκι). Ελπίζω με σωστό δέσιμο και τοποθέτηση στο κάθισμα να μην παλατζάρει. Μόλις έχω νέα θα γράψω. αν κάποιος άλλος έχει εμπειρία ας μας φωτίσει :idea:

 

Υ.Γ πρέπει να "έρχονται" παρέα τα μωρά μας απ' ότι βλέπω :)

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

Ntantis με το καλό το μωρό σου....

Όλα όσα έγραψες εκφράζουν καιι εμένα απόλυτα μόνο που το καρότσι είναι το PLIKO P3 PEG PEREGO. Βγήκαμε βόλτα εχθές και ξετρελάθηκα...Τέλειο καρότσι.Και εμείς το πήραμε από το σαιτ που αναφέρεις μέσω paypal...Γλυτώσαμε περίπου 200 ευρώ...Α! και από εκεί πήραμε και το μπανάκι - αλλαξιέρα...ΣΟΥΠΕΡ!!!

Καλές βόλτες σε όλους και με το καλό όσοι περιμένετε τα μωράκια σας..

 

lilouko κι η δική σας επιλογή είναι εξαιρετική (εκτός απο σούπερ συμφέρουσα)! καλές βόλτες!

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

 

Yioupi φυσικά και θα ισχύουν για το μεμονωμένο καρότσι. Όσο για το καρεκλάκι αυτοκινήτου το έχω ακόμη στη ζελατίνα. Σίγουρα, δεν είναι isofix η βάση του (huggy S.H.P 0+). Μπορείς απ'ότι κατάλαβα ξεφυλίζοντας το εγχειρίδιο να τη χρησιμοποιήσεις ή όχι (δηλαδή να δέσεις με τη ζώνη μόνο το καθισματάκι). Ελπίζω με σωστό δέσιμο και τοποθέτηση στο κάθισμα να μην παλατζάρει. Μόλις έχω νέα θα γράψω. αν κάποιος άλλος έχει εμπειρία ας μας φωτίσει :idea:

 

Συγνώμη αλλά τι εννοείς οτι δεν είναι isofix?

Γιατί και εμείς αυτό θα πάρουμε και μέχρι τώρα πίστευα ότι είναι μιας και στο προσπεκτους μιλάει καθαρά για easy clip system και από την φωτογραφία φαίνεται να έχει ένα πλαστικό κομμάτι στην βάση του πάνω στην οποία κουμπώνει...χάνω κάτι?

 

μας προβλημάτισες

:roll::roll::roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε το pliko p3 peg perego on track. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη αν και λίγο βαρύ μιλάμε για καρότσι σκυλί. Εχω δει να βάζουν μέχρι και 3 παιδιά επάνω! Είναι αρκετά εύκολο να το μεταφέρεις με το αυτοκινήτου αφού βγαίνει μόνο με μια κίνηση! Το εύρισκα στα διάφορα μαγαζιά 750 ευρώ και το π'ηρα από κουκου 500 ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

 

Yioupi φυσικά και θα ισχύουν για το μεμονωμένο καρότσι. Όσο για το καρεκλάκι αυτοκινήτου το έχω ακόμη στη ζελατίνα. Σίγουρα, δεν είναι isofix η βάση του (huggy S.H.P 0+). Μπορείς απ'ότι κατάλαβα ξεφυλίζοντας το εγχειρίδιο να τη χρησιμοποιήσεις ή όχι (δηλαδή να δέσεις με τη ζώνη μόνο το καθισματάκι). Ελπίζω με σωστό δέσιμο και τοποθέτηση στο κάθισμα να μην παλατζάρει. Μόλις έχω νέα θα γράψω. αν κάποιος άλλος έχει εμπειρία ας μας φωτίσει :idea:

 

Συγνώμη αλλά τι εννοείς οτι δεν είναι isofix?

Γιατί και εμείς αυτό θα πάρουμε και μέχρι τώρα πίστευα ότι είναι μιας και στο προσπεκτους μιλάει καθαρά για easy clip system και από την φωτογραφία φαίνεται να έχει ένα πλαστικό κομμάτι στην βάση του πάνω στην οποία κουμπώνει...χάνω κάτι?

 

μας προβλημάτισες

:roll::roll::roll:

 

Jen, έτσι είναι τα πράγματα. Έχει μεν βάση αλλά δεν κουμπώνει στο isofix του καθίσματος. Το easy-clip αναφέρεται στο ότι το καθισματάκι κουμπώνει εύκολα πάνω σ'αυτή τη βάση αλλά και πάνω στο σκελετό του καροτσιού. Όπως προανέφερα, μπορείς να έχεις σταθερά τη βάση (η οποία στηρίζεται με την ζώνη του καθίσματος) κι εκεί πάνω να "κουμπώνεις" με το σύστημα easy-clip το καθισματάκι πάντα με φορά αντίθετη της κίνησης του αμαξιού.

Δεν με φόβισε εξ'αρχής το σύστημα μιας και όπως θα δεις στο video demo εδώ: http://www.inglesina.com/en/products/details.php?sectionid=18&itemid=427&category=&product=huggy-s.h.p.

δένει με μεγάλη ασφάλεια αν ακολουθήσεις τις οδηγίες ασφαλούς τοποθέτησης.

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

Ntantis σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Τώρα μόλις συνειδητοποιήσαμε πως δένει και δεν μας άρεσε καθόλου! :(

Καταρχήν που βολεύει αυτό το σύστημα easy clip τελικά μιας και είτε χρησιμοποιήσεις την βάση είτε όχι, και στις 2 περιπτώσεις πρέπει κάθε φορά που βάζεις/βγάζεις το καθισματάκι από το αυτοκίνητο να κουμπώνεις πάνω του και την ζώνη. Δηλαδή δεν γλιτώνεις το δέσιμο της ζώνης όπως και να έχει...

 

Κρίμα που δεν είναι isofix...ο σύζυγος μου σκέφτεται πλέον μετά από τις διευκρινήσεις σου να πάρουμε ένα isofix και ας μην έχουμε την δυνατότητα να τοποθετούμε το κάθισμα στο καροτσάκι (το βρίσκει πολύ περιττό)...ξέρετε ποιες εταιρείες έχουν τέτοιο? :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ntanti σκεφτόμουνα για το inglesina αλλά όχι για το trio. Φαντάζομαι όσα λές (ποιότητα κτλ) θα ισχύουν και για το μεμονομένο καρότσι.. ίδια δεν είναι??? :oops:

Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω αν το καρεκλάκι αυτοκινήτου κουμπώνει σταθερά στο αυτοκίνητο επειδή πιο πριν στη συζήτηση κάποια μαμα είχε πει ότι το καρεκλάκι δεν ήταν σταθερό αλλά ''έπαιζε''

Αυτό θα μπορεί να μας το απαντήσει κ το kalamaraki που έχει το ίδιο καρότσι!!

Καλαμαράκι???????

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν είναι πρακτικό κ εύκολο να βγάζεις το καρεκλάκι από το αυτοκίνητο και να μετακινείς το παιδάκι πάνω σε αυτο??????? :roll::roll:

Ευχαριστώωωωω :lol::lol::lol:

 

Θα σας μιλήσω κι εγώ για το inglesina zippy trio system (δηλαδή το καρότσι με το πορτ-μπεμπέ και το καθισματάκι αυτοκινήτου) απο την πλευρά του

μέλλοντα πατέρα!

 

Η ποιότητα του καροτσιού και των λοιπών αξεσουάρ είναι πάρα πολύ καλή. Κι αυτό φαίνεται απο την συναρμολόγηση.

Όλα "κουμπώνουν" άψογα και τα υλικά είναι αρίστης ποιότητας. Το έστησα μέσα σε λίγη ώρα χωρίς κόπο.

Αναρτήσεις σε όλες τις ρόδες, διπλό φρένο στις πίσω, σε ένα καρότσι ελαφρύ και πάρα πολύ καλά ζυγισμένο. Τί εννοώ με αυτό;

Μπορείς να κρεμάσεις αρκετό βάρος στα χερούλια (όπως π.χ μια φίσκα ωραία τσάντα σαν αυτή που περιλαμβάνεται) και να μην γείρει προς τα πίσω, όπως

για παράδειγμα το maclaren, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Οι ρόδες υπακούν σε κάθε σου κίνηση, έτσι, μανουβράρεται υπέροχα και με το ένα χέρι.

 

Το καρότσι το αγοράσαμε (μαζί με πολλά άλλα πραγματάκια) απο το bimbomarket.it με πιστωτική.

Ήρθε με TNT courier μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες σε άψογη κατάσταση.

Μου είχανε στείλει το τιμολόγιο ηλεκτρονικά καθώς και τον αριθμό πακέτου για να ξέρω ανα πάσα στιγμή που βρίσκονται τα πράγματα.

 

Εμείς ξετρελαθήκαμε με το καρότσι αλλά μένει το κρισιμότερο τεστ : πρέπει να αρέσει και στον μπέμπη που έρχεται σύντομα!!! :)

 

Να μαι και εγώ! Να σας λύσω τις απορίες από την πλευρά μιας μαμάς που τα κάνει όλα μόνη της καθώς ο μπαμπάς μας δουλεύει και γυρνάει αργα το απόγευμα στο σπίτι! Το καρότσι όντως είναι καταπληκτικό και εύκολο στην χρήση ακόμα και με το ένα χέρι όντως δεν πέφτει ή γέρνει ότι και να του βάλεις πάνω στα χερούλια και ενώ η θέση του βρέφους είναι κενή. Όσον αφορά το καθισματακι αυτοκινήτου το Huggy? διορθώστε αν το γράφω λάθος ΔΕΝ είναι isofix εκέινα είναι αλλα και πρέπει να το υποστηρίζει και το αμάξι σου για να τα αγοράσεις εμάς δεν το υποστηρίζει το opel corsa μοντέλο 2001. Έχει όμως την βάση χρώματος μάυρη την οποία την προσαρμόζεις στο αμάξι και την δένεις με την ζώνη του αυτοκινήτου (το δείχνει στις οδηγίες πάρα πολύ λεπτομερώς) και εσύ απλά μια φορά βάζεις την βάση στο αυτοκίνητο και την αφήνεις εκεί και όπωτε μεταφέρεις το μωρό σου το δένεις στο καθισματάκι και μετά βάζεις το καθισματάκι πάνω στην βάση και κάνει easy clip και μόλις κουμπωσει το κάθισμα στην βάση εσύ παίρνεις την ζώνη την μάυρη του καθίσματος του αυτοκινήτου και την περνάς πίσω από το καθισματάκι για να το τσιτώσεις και να το ασφαλίσεις άλλη μια φορά. Ακούγεται πάιδεμα το ξέρω ίσως να φταίει και η περιγραφή μου αλλα πιστέψτε με έμενα το ποιο δύσκολο κομμάτι είναι να την μεταφέρω από το σπίτι μέχρι το αυτοκίνητο μέσα στο καθισματάκι γιατί εχει γίνει 8 κιλά και κοψομεσιάζομαι!! Το κούμπωμα του καρεκλακίου είναι τυφλοσούρτης και γίνεται μηχανικά αν το κάνεις 5-6 φορές πιστέψτε μια μαμά που δεν βάζει πωπώ κάτω και κάνει όλες τις δουλείες της με την μπέμπα πληρωμές τραπεζών λογαριασμών ψώνια κτλπ και όλα αυτά με το αμάξι και το καρότσι. Συνήθεια είναι! Ελπίζω να βοήθησα

 

Link to comment
Share on other sites

Ntantis σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Τώρα μόλις συνειδητοποιήσαμε πως δένει και δεν μας άρεσε καθόλου! :(

Καταρχήν που βολεύει αυτό το σύστημα easy clip τελικά μιας και είτε χρησιμοποιήσεις την βάση είτε όχι, και στις 2 περιπτώσεις πρέπει κάθε φορά που βάζεις/βγάζεις το καθισματάκι από το αυτοκίνητο να κουμπώνεις πάνω του και την ζώνη. Δηλαδή δεν γλιτώνεις το δέσιμο της ζώνης όπως και να έχει...

 

Κρίμα που δεν είναι isofix...ο σύζυγος μου σκέφτεται πλέον μετά από τις διευκρινήσεις σου να πάρουμε ένα isofix και ας μην έχουμε την δυνατότητα να τοποθετούμε το κάθισμα στο καροτσάκι (το βρίσκει πολύ περιττό)...ξέρετε ποιες εταιρείες έχουν τέτοιο? :roll:

 

Νομίζω η kalamaraki ήταν πολύ κατατοπιστική και διευκρίνησε πλήρως τη λειτουργία του inglesina huggy. Για να σε ξεμπλέξω λίγο θα ήθελα να συμπληρώσω ότι γενικότερα όταν θέλεις να συνδυάζεις περίπατο και μπες-βγες στο αυτοκίνητο, η λειτουργία να μπορεί το καθισματάκι να κουμπώνει εύκολα και στη βάση του αμαξιού και στο καρότσι θα σας φανεί ιδιαίτερα πρακτική.

 

Καταλαβαίνω όμως την ανησυχία σας και σας προτείνω να ρίξετε μια ματιά και στο καθισματάκι της recaro που είναι isofix και το οποίο προτείνουν σε συνδυασμό με το καρότσι maclaren xlr. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα με isofix βάση.

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...