Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιαουρτι απο πότε


Μαράκι

Recommended Posts

έχουμε συζητήσει διάφορες φορές για το θέμα γιαουρτάκι κι έτσι τυχαία επέλεξα αυτό για να σας πω την εμπειρία μας

 

 

με ρώτησαν στον παιδικό να του ξεκινήσουν το κανονικό γιαούρτι την αγελαδίτσα

παρακάμπτοντας τον παιδίατρο μου που είχε πει μετά το χρόνο αυτά, κι εφόσον είχα δει ότι πολλές μανούλες δίνουν γιαουρτάκι κανονικό πριν τον χρόνο κι εφόσον ο δικός μου εεε είναι πλέον και 10,5 έδωσα το οκ μου

 

Το αποτέλεσμα ήταν ότι τελικώς τον πείραξε :?

Γέμισε σπιθουράκια στην κοιλιά και στην πλάτη που έμοιαζαν πολύ με δροτσίλα (και που τελικώς δεν ήταν δροτσίλα)

Με παραξένεψε πολύ το γεγονός γιατί αναρωτιόμουν πως ήταν δυνατόν όλο το καλοκαίρι να μην γεμίσει το παιδί δροτσίλα εκτός από ελάχιστα σημεία και να έβγαλε στο ξαφνικό μέσα στη δροσιά του Σεπτέμβρη

Ζήτησα απ τον σταθμό να του διακόψουν το γιαούρτι και το παιδί καθάρισε μέσα σε δύο ημέρες

 

 

Συμπέρασμα?

Σε ότι αφορά εμένα τουλάχιστον, τα αγελαδινά προϊόντα, μετά τον χρόνο και σταδιακά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας σημερα πηγαμε στο γιτρο και μου ειπε να ξεκινησω γιαουρτι. Μεχρι τωρα το απογευμα τρωγαμε κρεμα. Το γιαουρτι το δινω λιγο για πρωτη φορα η όσο θελει? Μετα συμπληρωνω κρεμα ή γαλα? Ξεχασα να το ρωτησω και παιρνω τηλ και δεν μπορω να τον πιασω. Ευχαριστω

 

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ιδέα, μιας και εμείς τώρα μόλις αρχίζουμε στις στερεές τροφές, φαντάζομαι ότι όπως εισάγεις τα υπόλοιπα έτσι θα πράξεις και με αυτό, δηλ: την πρώτη φορά δοκιμάζεις, βλέπεις αντιδράσεις, δίνεις και γάλα (αφού κατά πάσα πιθανότητα δεν θα φάει ένα ολόκληρο γιαουρτάκι) και κάθε μέρα μειώνεις την ποσότητα γάλακτος, αυξάνοντας παράλληλα την ποσότητα γιαουρτιού.

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμας το εφαγε ολο το γιαουρτι ευκολα. Εξαλλου τους ειναι γνωριμη η γευση του γαλατος. Τωρα καμια φορα της ανοιγω και δευτερο αν δω οτι πειναει κι αλλο.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με την Ω-Μαμυ......ανυπομονουσα αν του δωσω γιαουρτι στον 8ο, επειδη ηξερα οτι επιτρεποταν, αλλα η παιδιατρος μας ειπε οτι πλεον το γιαουρτι δινεται μετα τον χρονο, λογω αλλεργιων και προβληματων που μπορει να προκαλεσει (οποιοδηποτε γιαουρτι)....ετσι τους ειπαν στα συνεδρια που παρακολουθουν........

 

Γι αυτο και οι αποψεις γιατρων διιστανται πανω στο θεμα του γιαουρτιου.......προφανως αλλοι παρακολουθουν συνεδρια κι αλλοι οχι!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χτες είχαμε εμβόλιο και μας έδωσε ο παιδίατρος και ένα χαρτί για τη διατροφή των μωρών. Λέει ότι το γιαουρτάκι (αγελαδίτσα παρακαλώ...) το ξεκινάμε στον 8ο και ότι αν θέλουμε ντε και καλά ας τους δώσουμε νωρίτερα τα παιδικά, αν και εκείνος θα προτιμούσε κατευθείαν αγελαδίτσα στον 8ο και μάλιστα να το τρώμε το απόγευμα. Εγώ πάλι λέω να βρω τη λύση κάπου στη μέση... Πάω να διαβάσω και τα υπόλοιπα γιαουρτοποστ και βλέπουμε! :D

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χτες είχαμε εμβόλιο και μας έδωσε ο παιδίατρος και ένα χαρτί για τη διατροφή των μωρών. Λέει ότι το γιαουρτάκι (αγελαδίτσα παρακαλώ...) το ξεκινάμε στον 8ο και ότι αν θέλουμε ντε και καλά ας τους δώσουμε νωρίτερα τα παιδικά, αν και εκείνος θα προτιμούσε κατευθείαν αγελαδίτσα στον 8ο και μάλιστα να το τρώμε το απόγευμα. Εγώ πάλι λέω να βρω τη λύση κάπου στη μέση... Πάω να διαβάσω και τα υπόλοιπα γιαουρτοποστ και βλέπουμε! :D

 

 

Τελικά τι γράφουν;;

Link to comment
Share on other sites

  • 12 χρόνια μετά...

Επαναφέρω το θέμα, θα ήθελα να μάθω τι οδηγίες είχατε από τους παιδιάτρους σας σε σχέση με το γιαούρτι, δηλ. από ποια ηλικία να ξεκινήσει και τι είδος. Κάποιοι συστήνουν τα τύπου advance από έξι μηνών δεδομένου ότι τα αμιγώς γαλακτοκομικά πχ φρέσκο γάλα τυρί κλπ δίνονται γύρω στο χρόνο. Έχω ακούσει και νωρίτερα. Γενικά θα ήθελα να αποφύγω την εισαγωγή αμιγώς γαλακτοκομικων πριν το έτος γιατί ο μεγάλος γιος είχε μια ελαφρα αλλεργία, από την άλλη το γιαούρτι είναι μια καλή εναλλακτική αντί των κρεμων του εμπορίου, τι προτείνετε; Ο μικρός μου γιος είναι έξι μηνών. Ο μεγάλος έτρωγε τύπου advance από έξι μηνών , τώρα θα ήθελα να τα αποφύγω αν γίνεται. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Επαναφέρω το θέμα, θα ήθελα να μάθω τι οδηγίες είχατε από τους παιδιάτρους σας σε σχέση με το γιαούρτι, δηλ. από ποια ηλικία να ξεκινήσει και τι είδος. Κάποιοι συστήνουν τα τύπου advance από έξι μηνών δεδομένου ότι τα αμιγώς γαλακτοκομικά πχ φρέσκο γάλα τυρί κλπ δίνονται γύρω στο χρόνο. Έχω ακούσει και νωρίτερα. Γενικά θα ήθελα να αποφύγω την εισαγωγή αμιγώς γαλακτοκομικων πριν το έτος γιατί ο μεγάλος γιος είχε μια ελαφρα αλλεργία, από την άλλη το γιαούρτι είναι μια καλή εναλλακτική αντί των κρεμων του εμπορίου, τι προτείνετε; Ο μικρός μου γιος είναι έξι μηνών. Ο μεγάλος έτρωγε τύπου advance από έξι μηνών , τώρα θα ήθελα να τα αποφύγω αν γίνεται. Ευχαριστώ!

Εγώ έδινα και στους δύο από 7 μηνών φρέσκο κατσικίσιο ή πρόβειο μετά από προτροπή του παιδιάτρου. Το advance καλά κάνεις και θέλεις να το αποφύγεις, δεν είναι γιαούρτι αλλά επιδόρπιο γιαουρτιού και δεν προσφέρει τίποτα πέρα από το να συνηθίσουν τις γλυκές γεύσεις. 

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sunshine8 είπε:

Επαναφέρω το θέμα, θα ήθελα να μάθω τι οδηγίες είχατε από τους παιδιάτρους σας σε σχέση με το γιαούρτι, δηλ. από ποια ηλικία να ξεκινήσει και τι είδος. Κάποιοι συστήνουν τα τύπου advance από έξι μηνών δεδομένου ότι τα αμιγώς γαλακτοκομικά πχ φρέσκο γάλα τυρί κλπ δίνονται γύρω στο χρόνο. Έχω ακούσει και νωρίτερα. Γενικά θα ήθελα να αποφύγω την εισαγωγή αμιγώς γαλακτοκομικων πριν το έτος γιατί ο μεγάλος γιος είχε μια ελαφρα αλλεργία, από την άλλη το γιαούρτι είναι μια καλή εναλλακτική αντί των κρεμων του εμπορίου, τι προτείνετε; Ο μικρός μου γιος είναι έξι μηνών. Ο μεγάλος έτρωγε τύπου advance από έξι μηνών , τώρα θα ήθελα να τα αποφύγω αν γίνεται. Ευχαριστώ!

Αν δεν υπάρχει αλλεργία τα γαλακτοκομικά από αγελάδα δίνονται έβδομο με όγδοο γιαούρτι με πέτσα τυρί χωρίς αλάτι κλπ. Εσένα είχε γενικά η στο μοσχάρι και κατ επέκταση στα παράγωγα του; Αν μόνο στο μοσχάρι, κατσικίσιο γιαούρτι μπορείς να ξεκινήσεις τον επόμενο μήνα. αν έδινες αντβανς όμως τι αλλεργία ελαφριά είχε; Αν έχουν τέτοιες αλλεργίες δεν δίνουμε τέτοια γενικά. Ο αλλεργιολογος σας τι λέει; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Επαναφέρω το θέμα, θα ήθελα να μάθω τι οδηγίες είχατε από τους παιδιάτρους σας σε σχέση με το γιαούρτι, δηλ. από ποια ηλικία να ξεκινήσει και τι είδος. Κάποιοι συστήνουν τα τύπου advance από έξι μηνών δεδομένου ότι τα αμιγώς γαλακτοκομικά πχ φρέσκο γάλα τυρί κλπ δίνονται γύρω στο χρόνο. Έχω ακούσει και νωρίτερα. Γενικά θα ήθελα να αποφύγω την εισαγωγή αμιγώς γαλακτοκομικων πριν το έτος γιατί ο μεγάλος γιος είχε μια ελαφρα αλλεργία, από την άλλη το γιαούρτι είναι μια καλή εναλλακτική αντί των κρεμων του εμπορίου, τι προτείνετε; Ο μικρός μου γιος είναι έξι μηνών. Ο μεγάλος έτρωγε τύπου advance από έξι μηνών , τώρα θα ήθελα να τα αποφύγω αν γίνεται. Ευχαριστώ!

πλεον εχουν βγει τα κρι κρι (πρωτο γιαουρτακι μου)που ειναι κανονικο γιαουρτι αλλα ειδικα φτιαγμενο για μωρα. δεν ειναι επιδορπιο απλα ειναι η καλλιεργεια τετοια που ειναι πιο ελαφρια για μωρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι said:

Αν δεν υπάρχει αλλεργία τα γαλακτοκομικά από αγελάδα δίνονται έβδομο με όγδοο γιαούρτι με πέτσα τυρί χωρίς αλάτι κλπ. Εσένα είχε γενικά η στο μοσχάρι και κατ επέκταση στα παράγωγα του; Αν μόνο στο μοσχάρι, κατσικίσιο γιαούρτι μπορείς να ξεκινήσεις τον επόμενο μήνα. αν έδινες αντβανς όμως τι αλλεργία ελαφριά είχε; Αν έχουν τέτοιες αλλεργίες δεν δίνουμε τέτοια γενικά. Ο αλλεργιολογος σας τι λέει; 

To advance το εκοψα όταν ανακαλύψαμε αλλεργια στα γαλακτοκομικά (του έφερναν έντονη δυσκοιλιότητα). Και τα ξαναεβαλα σιγά σιγά μετα το χρόνο.

 

Από ότι ξέρω όλοι οι παιδίατροι συστήνουν φρέσκο γάλα από το έτος, οπότε πως γίνεται να δίνεται πρόβειο - στραγγιστο γιαούρτι από οχτώ μηνών, αυτό δεν έχω καταλάβει.

 

Υπάρχει και επιλογή κατσικίσιου γιαουρτιού ενδεχομένως πιο ασφαλής;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Επαναφέρω το θέμα, θα ήθελα να μάθω τι οδηγίες είχατε από τους παιδιάτρους σας σε σχέση με το γιαούρτι, δηλ. από ποια ηλικία να ξεκινήσει και τι είδος. Κάποιοι συστήνουν τα τύπου advance από έξι μηνών δεδομένου ότι τα αμιγώς γαλακτοκομικά πχ φρέσκο γάλα τυρί κλπ δίνονται γύρω στο χρόνο. Έχω ακούσει και νωρίτερα. Γενικά θα ήθελα να αποφύγω την εισαγωγή αμιγώς γαλακτοκομικων πριν το έτος γιατί ο μεγάλος γιος είχε μια ελαφρα αλλεργία, από την άλλη το γιαούρτι είναι μια καλή εναλλακτική αντί των κρεμων του εμπορίου, τι προτείνετε; Ο μικρός μου γιος είναι έξι μηνών. Ο μεγάλος έτρωγε τύπου advance από έξι μηνών , τώρα θα ήθελα να τα αποφύγω αν γίνεται. Ευχαριστώ!

Εμάς στους 8 μήνες μας είπε να δίνουμε κανονικά οποίο γιαούρτι θέλουμε (όχι επιδόρπιο αλλά κανονικό). Δεν είχε κάποιο πρόβλημα ποτέ και είναι όντως μια καλή εναλλακτική αντί για κρέμες, λύνει τα χέρια κ σε συνδυασμούς με φρούτα ή βρώμη κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

To advance το εκοψα όταν ανακαλύψαμε αλλεργια στα γαλακτοκομικά (του έφερναν έντονη δυσκοιλιότητα). Και τα ξαναεβαλα σιγά σιγά μετα το χρόνο.

 

Από ότι ξέρω όλοι οι παιδίατροι συστήνουν φρέσκο γάλα από το έτος, οπότε πως γίνεται να δίνεται πρόβειο - στραγγιστο γιαούρτι από οχτώ μηνών, αυτό δεν έχω καταλάβει.

Άρα ξεκίνα με κατσικίσιο πρόβειο καλύτερα. Δεν δίνεις φρέσκο γιατί η πρωτεινη γάλακτος κάνει κακό στο έντερο πριν το έτος κολίτιδες αιμορραγίες κλπ. Τα επεξεργασμένα προϊόντα τυράκι γιαούρτι και σκόνη γάλακτος δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα. Γι'αυτό σου φαίνεται περίεργο. Είναι πάντως πολύ καλή τροφή το γιαουρτακι με πέτσα η και χωρίς αν δεν την δέχεται καθώς και τα τυριά! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως η δική μου με αλλεργία στα γαλακτοκομικα από ημερών,  τρώει αφού έκλεισε τον έβδομο μήνα πρόβειο. Με το ζόρι, αλλά τρώει. Την αλλεργία την έχει ξεπεράσει βέβαια

Link to comment
Share on other sites

το φρεσκο γαλα μετα τον χρονο.παραγωγσ κ νωροτερα.οπως λεει η λουκουμαδακι.γιαουρτι κ τυρια αναλατα απο 7μ.προβειο κ κατσικισιο,εδινα κ αγελαδινο,δ ειχαμε θεμα με αλλεργια τα κανονικα με την πετσα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πότε αρχίσαμε (8 μηνών έτρωγε ήδη σίγουρα) αλλά από την αρχή η παιδιατρος μας είπε κανονικό προβειο ή κατσικίσιο με πέτσα. Δεν δώσαμε ποτέ ούτε κρέμα ούτε παιδικό γιαούρτι. Αγελαδινό δεν έχει φάει ακόμα που είναι ενάμισι, δεν έχουμε ρωτήσει την παιδίατρο αν μπορούμε. Το πρόβειο αρχικά δεν το πολυηθελε (είναι πιο ξινό) και έβγαζε και έναν ερεθισμό γύρω από το στόμα για λίγη ώρα (κι εγώ στα χέρια που έχω μονιμα εκζεματα) οπότε έτρωγε πιο πολύ κατσικίσιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν η νέα παιδίατρος λέει γιαούρτι αγελαδινό μετά το έτος..το κατσικίσιο δεν το πολυσύνιστα γιατί λέει πολλές φορές κάνουν τα παιδιά αναιμία κ δεν έχει φυλλικό οξύ. Έτσι μου είπε έτσι σας λέω! Μου σύστησε για απογευματινό τραχανά ή ζυμαρικό τύπου πεπονακι (τώρα είναι έβδομο προς όγδοο ο μικρός). Αλλά βρε κορίτσια ο τραχανάς δεν έχει γάλα;; μάλιστα κάποιοι έχουν κ αυγό, έχω μπερδευτεί!

 

Το πρωί τρώει φρούτα με όρεξη, το μεσημέρι χορτοσουπα με κρέας ή κοτόπουλο, το απογευματινό είναι το θέμα μου για να ξεφύγω από τις ετοιματζιδικες κρέμες του εμπορίου τύπου φαρίνα λακτε κλπ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 said:

Λοιπόν η νέα παιδίατρος λέει γιαούρτι αγελαδινό μετά το έτος..το κατσικίσιο δεν το πολυσύνιστα γιατί λέει πολλές φορές κάνουν τα παιδιά αναιμία κ δεν έχει φυλλικό οξύ. Έτσι μου είπε έτσι σας λέω! Μου σύστησε για απογευματινό τραχανά ή ζυμαρικό τύπου πεπονακι (τώρα είναι έβδομο προς όγδοο ο μικρός). Αλλά βρε κορίτσια ο τραχανάς δεν έχει γάλα;; μάλιστα κάποιοι έχουν κ αυγό, έχω μπερδευτεί!

 

Το πρωί τρώει φρούτα με όρεξη, το μεσημέρι χορτοσουπα με κρέας ή κοτόπουλο, το απογευματινό είναι το θέμα μου για να ξεφύγω από τις ετοιματζιδικες κρέμες του εμπορίου τύπου φαρίνα λακτε κλπ

 

Γιαούρτι μπορεί να φάει από την εισαγωγή των τροφίμων στους 6 μήνες.

 

Ο τραχανάς έχει και γάλα και αυγό καμιά φορά σε κάποια ποσότητα αλλά σε σύσταση αποξηραμένη και τρώγεται αφού μαγειρευτεί. Δεν υπάρχει σύγκριση με τα φρέσκα γαλακτοκομικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Sunshine8 είπε:

Λοιπόν η νέα παιδίατρος λέει γιαούρτι αγελαδινό μετά το έτος..το κατσικίσιο δεν το πολυσύνιστα γιατί λέει πολλές φορές κάνουν τα παιδιά αναιμία κ δεν έχει φυλλικό οξύ. Έτσι μου είπε έτσι σας λέω! Μου σύστησε για απογευματινό τραχανά ή ζυμαρικό τύπου πεπονακι (τώρα είναι έβδομο προς όγδοο ο μικρός). Αλλά βρε κορίτσια ο τραχανάς δεν έχει γάλα;; μάλιστα κάποιοι έχουν κ αυγό, έχω μπερδευτεί!

 

Το πρωί τρώει φρούτα με όρεξη, το μεσημέρι χορτοσουπα με κρέας ή κοτόπουλο, το απογευματινό είναι το θέμα μου για να ξεφύγω από τις ετοιματζιδικες κρέμες του εμπορίου τύπου φαρίνα λακτε κλπ

πολυ καλος ο τραχανας για απογευμα,αλλα λογικο να θες κτ διαφορετικο

υπαρχει γλυκος γαλατενιος τραχανος,ξινος που εχει γιαουρτι,σταρενιος που ειναι απλα υδατανθρακας,κ λαχανικων.προτιμουσα τους δυο τελευταιους.για αυγο δ νομιζω,οι χυλοπιτες εχουν

μα ετσι κ αλλιως το γιαουρτι δ θα το δωσεις ουτε για τον σιδηρο ουτε για το φολικο

τωρα αν δ θες να δωσεις,οπως σας ειπε η γιατρος θα βρεις αλλες επιλογες

εδινα μετα τους 9απογευματινο κ ειχαμε επιλογες

παντως το μαγειρεμενο γαλακτοκομικο μεσα στον τραχανα πχ,δ ειναι το ιδιο με το απλο

για τυρια σας ειπε;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sunshine8 είπε:

Λοιπόν η νέα παιδίατρος λέει γιαούρτι αγελαδινό μετά το έτος..το κατσικίσιο δεν το πολυσύνιστα γιατί λέει πολλές φορές κάνουν τα παιδιά αναιμία κ δεν έχει φυλλικό οξύ. Έτσι μου είπε έτσι σας λέω! Μου σύστησε για απογευματινό τραχανά ή ζυμαρικό τύπου πεπονακι (τώρα είναι έβδομο προς όγδοο ο μικρός). Αλλά βρε κορίτσια ο τραχανάς δεν έχει γάλα;; μάλιστα κάποιοι έχουν κ αυγό, έχω μπερδευτεί!

 

Το πρωί τρώει φρούτα με όρεξη, το μεσημέρι χορτοσουπα με κρέας ή κοτόπουλο, το απογευματινό είναι το θέμα μου για να ξεφύγω από τις ετοιματζιδικες κρέμες του εμπορίου τύπου φαρίνα λακτε κλπ

Λοιπόν αν το θέμα είναι να φάει γιαούρτι, όπως είχα γράψει και παλιότερα η μικρή μου τρώει πρόβειο και είναι το γνωστό θέμα που όλοι οι γιατροί λένε διαφορετικά πράγματα στους γονείς. Στο πρώτο έδινες κανονικά γιαούρτι; 

Αν σε προβληματίζει τι δίνεις για απόγευμα γενικά, εγώ πολλές φορές δίνω το μεσημεριανό γεύμα ή με λίγο κρέας αν δεν έχει φάει καλά το μεσημέρι ή σκέτα λαχανικά - ζυμαρικά( κριθαράκι, μακαρόνια τραχανά κτλ,). Έχω κάνει κρέμα βρώμης με αποξηραμένα δαμάσκηνα κ μπανάνα. Τώρα και βρώμη αυγό μπανάνα ( μετά τον δέκατο μήνα) , τραχανά επίσης έδωσα με λαχανικά . Επίσης, μπορείς να φτιάξεις δικό σου ρυζαλευρο κρέμα ( αν δίνεις αλεσμενα- εμένα ακόμα τρώει αλεσμενα δυστυχώς κ κάποιες τροφές σαν σνακ σε κανονική μορφή). Εγώ επειδή είχα θέμα με το απογευματινό ψαχτηκα να κάνω δικές μου κρέμες δημητριακών. Έχω κάνει και δικά μου μπισκότα βρώμης( τα σνακ πού λέγαμε). 

Link to comment
Share on other sites

Για τυριά όχι δεν μου είπε.

Η αλήθεια είναι ότι έχω κάποιες γραπτές οδηγίες θα τις κοιτάξω πιο αναλυτικά.

Στο πρώτο παιδί έδινα τύπου επιδόρπια γιαουρτιού και ήθελα να το αποφύγω τώρα.

Ωραίες οι ιδέες για απογευματινό, ευχαριστω.

Όσον αφορά το γιαούρτι επειδή είναι κάτι εύκολο το έχω στο μυαλό μου δηλ το ανοίγεις και το τρώει ούτε μαγείρεμα ούτε αλεσμα. Αλλά μάλλον θα το τρεναρω λίγο. Πάντως να χρονισει για να φάει γιαούρτι μου φαίνεται πολύ

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...