Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

α!!!! τον ξερω!!!!!!!!!!!!!!

ρε, τον πρωην μου παντρευτηκες!!!!!!!!

 

νιααααααααααα χαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

δεν ηξερες, δεν ρωταγες!!!!

 

Το χειρότερο είναι ότι το ήξερα και μου άρεσε!

(εμότικον ξαπλωμένο στο ντιβάνι του ψυχαναλυτή αναλύει τα παιδικά του χρόνια)

 

Εγώ θα του έτρωγα το αυτί σε θερμοκρασία δωματίου!!

 

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!

Χθες έβγαλα το σχετικό λογύδριο περί σεβασμού, αμοιβαιότητας κλπ (καλά πια το παίζω στα δάχτυλα) και σήμερα έχει δολιοφθορά:Άσε να δεις που θα ψάχνει τα χαρτιά του το βράδυ, θα ιδρώνει, θα ξειδρώνει και όταν ουπς θα τα βρώ εγώ (χι χι:twisted:) θα σηκώσω το φρύδι και θα πω μόνο τσ..τσ...τσ...

Έτσι περνάνε οι ημέρες στο σπίτι των γερόντων του Μάπετ Σόου.

 

ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΩ;;;ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ το εχω σκεφτειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν νομιζω...αν και ωρες ωρες μου ερχεται να τον σκοτωσω και οχι να τον χωρισω.. που να ξαναβρω τετοιο κορμι και τετιοα ματια..Αχ! ειμαι καψουρα τι να κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μισό μου.. και όπως λέμε κιόλας, μισό αυτός, μισό εγώ, κάναμε το ένα..το μωράκι που περιμένουμε σε λίγες ημέρες. δεν θα σκεφτόμουν ποτέ να χωρίσω με αυτόν τον άνθρωπο. ακόμη και αυτή τη στιγμή συγκινούμε. προχθές το βράδυ και ενώ καθόμασταν στον κήπο του σπιτιού μας, τον είδα που είχε δακρύσει και όταν τον ρώτησα γιατί, μου είπε οτι τον πονάει η ιδέα οτι κάποια στιγμή ίσως μετά απο πολλά χρόνια, εμείς οι δύο θα χωριστούμε... Μπορεί να σας φαίνεται χαζό, όμως εγώ το θεώρησα τόσο γλυκό.. είμαστε μαζί 7 χρόνια και εύχομαι να αργήσει πάαααααααρα πολυ να έρθει το τέλος... νιώθω απίστευτα τυχερή που γνώρισα αυτόν τον άνδρα, όσες φορές και άν έχουμε τσακωθεί, εμ..υπάρχουν κι αυτά. αλλιώς δεν γίνεται.! όλα όμως τα ξεπερνάς. Η καθημερινότητά μας είναι ο παράδεισός μας..!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Είναι το μισό μου.. και όπως λέμε κιόλας, μισό αυτός, μισό εγώ, κάναμε το ένα..το μωράκι που περιμένουμε σε λίγες ημέρες. δεν θα σκεφτόμουν ποτέ να χωρίσω με αυτόν τον άνθρωπο. ακόμη και αυτή τη στιγμή συγκινούμε. προχθές το βράδυ και ενώ καθόμασταν στον κήπο του σπιτιού μας, τον είδα που είχε δακρύσει και όταν τον ρώτησα γιατί, μου είπε οτι τον πονάει η ιδέα οτι κάποια στιγμή ίσως μετά απο πολλά χρόνια, εμείς οι δύο θα χωριστούμε... Μπορεί να σας φαίνεται χαζό, όμως εγώ το θεώρησα τόσο γλυκό.. είμαστε μαζί 7 χρόνια και εύχομαι να αργήσει πάαααααααρα πολυ να έρθει το τέλος... νιώθω απίστευτα τυχερή που γνώρισα αυτόν τον άνδρα, όσες φορές και άν έχουμε τσακωθεί, εμ..υπάρχουν κι αυτά. αλλιώς δεν γίνεται.! όλα όμως τα ξεπερνάς. Η καθημερινότητά μας είναι ο παράδεισός μας..!

 

Πω πω ρε κοπελια υπαρχουν και τετοια ζευγαρια?????:confused:

Εμεις ειμασταν ετσι τους πρωτους 7 μηνες...

Εγω ειμαι στο club των απο πανω :lol: του να φυγουν να τη κανουν, να του φανε το αυτι σε θερμοκρασια δωματιου και αλλα τετοια λατρεμενα καθημερινης οικιοτητας...

Δε ξερω ρε κοριτσια τι φταιει αλλα το 99,99999 των ζευγαριων που γνωριζω ειναι στην ιδια κατασταση.Η ζωη μας εχει γινει ενα ατελειωτο κουβαρι υποχρεωσεων και ψαχνουμε ενα σακο του μποξ (το προσωπικο μας σακο, το σακο που επιλεξαμε, το σακο που παντρευτηκαμε, το σακο το σωστο, το προστιχο κλπ) για να βγαλουμε επανω του ολα τα νευρα της ημερας.

Παντως δεν μπορω να αποφασισω αν τελικα ο ανθρωπος ειναι μονογαμικο ον και εννοειται πως μου εχει περασει απο το μυαλο πολλακις να τη κανω.

Ομως οταν ερχονται αυτες οι λιγες αλλα τοσο πολυτιμες στιγμες ηρεμιας σκεφτομαι ποσο τυχερη ειμαι που εχω μια τοσο αληθινη οικογενεια, με τις κακες αλλα και με τις καλες τις στιγμες μα πανω απ'ολα με αγνες προθεσεις ο ενας προς τον αλλον

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια πως γινεται ενας αντρας να τον κανουν οτι θελουν οι γονεις του κ να τουσ αφηνει να διαλυουν το σπιτι του????κ να το βλεπει κιολας κ να μη κανει τιποτα απλα για "να μη τους στεναχωρησει???"ποτε δεν θα το καταλαβω..ψηφισα ναι εννοειται οτι σκεφτομαι το χωρισμο κ το διαζυγιο κ το εχω αποφασισει κιολας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωχ κοπελα μου εχεις προβλημα με τους γονεις του???

κριμα δεν ειναι να χαλασεις το σπιτι σου γι αυτους?

εχεις δικιο σε αυτα που λες αλλα ισως να περιμενες λιγο ακομα?

ολες τα περναμε λιγο πολυ....

μετακομισε μακρια τους......

 

εμενα μου προτεινε να χτισουμε κοντα στα πεθερικα και του ειπα αν θελεις να μαλωνουμε καθε μερα πανε χτισε...τελικα το σκεφτηκε καλυτερα και ευτυχως αλλαξε γνωμη αλλα ειναι παρα πολυ συνενοησιμος ο καλος μου...

 

καθιστε να μιλησετε ηρεμα και λογικα....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τον τελευταίο καιρό το σκέφτομαι συχνά.Εφόσον εχει κάνει το χρέος του(τεκνοποίηση)...Πάντως άν χωρίσω το σίγουρο είναι οτι δε θα ξαναπαντρευτώ.Μου φτάνει και με το παραπάνω η μια φορά.Πώς καταντήσαμε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που τσακωνόμαστε για πράγματα που έχουμε ξανατσακωθεί! Κρατάει κανά τέταρτο και μετά μου περνάει

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ το σκέφτηκα και το παρασκέφτηκα...Πριν το γάμο μού ήτανε όλο αγάπες και λουλούδια και μετά ανακάλυψε όλα τα προβλήματα στη ζωή του. Άμα δεν θέλεις ευθύνες τι παντρεύεσαι ρε κύριε? Κάτσε με τη μανούλα σου να γλυτώσουμε κι εμείς! Η μεγαλύτερη φρίκη μου ήταν που δεν ασχολήθηκε ΚΑΘΟΛΟΥ με το μωρό επί 2 χρόνια και όσες ώρες ήταν σπίτι, καθόταν με τα μούτρα κολλημένα στον υπολογιστή (εγώ πάλι τώρα τον ανακάλυψα). Οπότε όταν άρχισα να σκέφτομαι για δεύτερο, είδα ότι δεν την πάλευα και του λέω "κοίταξε να δεις, εγώ δεν θα αφήσω το παιδί μου χωρίς αδέλφια για την πάρτη σου...μάθε να φέρεσαι σαν γονιός, αλλιώς να τελειώνουμε για να κοιτάξω να βρω έναν άνθρωπο που να συνεννοούμαι". Να δείτε για πότε έστρωσε!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια πως γινεται ενας αντρας να τον κανουν οτι θελουν οι γονεις του κ να τουσ αφηνει να διαλυουν το σπιτι του????κ να το βλεπει κιολας κ να μη κανει τιποτα απλα για "να μη τους στεναχωρησει???"ποτε δεν θα το καταλαβω..ψηφισα ναι εννοειται οτι σκεφτομαι το χωρισμο κ το διαζυγιο κ το εχω αποφασισει κιολας

 

αυτο ξαναπεστο!!!εγω απο την περασμενη εβδομαδα - μετα τον τελευταιο ξυλοδαρμο- οπου κατεληξα στα επειγοντα του Αγιου Δημητριου, εβαλα μπροσ τα ασφαλιστικα μετρα...

γιατι οπωσ λεει κι ο ποιητησ "δευτερηζωη δεν εχει"

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απειρες φορές το έχω σκεφτείνα χωρίσω διοτι είμαστε τα 2 ακρως αντίθετα αλλά αυτά που περασαμε κατα τη διαρκεια του γάμου ήταν εμπειρίες που μας έδεσαν πολύ και με την αγάπη που προσπαθουμε να μη παψει ποτε αποκτησαμε τα 2 μας παιδάκια και τωρα περιμένουμε και το τρίτο.Και το ρητό που μου αρέσει πολύ είναι μετά απο μια βροχη ερχεται ο ήλιος.

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι το έχω σκεφτεί πολλές φορές όπως όμως σκέφτομαι και ότι δε μ' αρέσει να βλέπω τα μούτρα μου στον καθρέφτη. μετά μου περνάει και χαμογελάω στον καθρέφτη και τον άντρα μου γουστάρω... είναι αυτό που ειπώθηκε από την twinmum81, σοφή κουβέντα!!!

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο ξαναπεστο!!!εγω απο την περασμενη εβδομαδα - μετα τον τελευταιο ξυλοδαρμο- οπου κατεληξα στα επειγοντα του Αγιου Δημητριου, εβαλα μπροσ τα ασφαλιστικα μετρα...

γιατι οπωσ λεει κι ο ποιητησ "δευτερηζωη δεν εχει"

 

 

Victoria τι έγινε?Έχασα τα νέα σου.Φύγατε από το σπίτι με το γιο σου?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ??????????

ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΣΤΙΣ 25-10-2008.ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ Κ ΕΦΥΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΜΠΑΡΟ.............!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ.

ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΣΚΑΣΕ ΤΟ ΤΗΛ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ. ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 09 ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΑΘΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΑΝ Θ ΒΡΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗ.

ΤΟ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 09 ΕΦΥΓΑ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΣΤΗ ΘΗΒΑ,ΟΠΟΥ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝΕ.........ΠΙΟ ΑΠΟΤΟΜΟΣ ΠΙΟ ΚΤΗΤΙΚΟΣ, ΠΟΛΥ ΖΗΛΙΑΡΗΣ, ΕΡΙΣΤΙΚΟΣ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ.............ΑΠΟΞΕΝΩΘΗΚΑ,ΑΠΟΜΟΝΩΘΗΚΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ, ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΚΕΝΟ.

ΜΟΝΗ ΛΥΤΡΩΣΗ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ........ΕΝΟΙΩΘΑ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΝΑ ΜΕ ΕΛΕΓΧΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ.

ΕΚΑΝΑ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΜΑΣΤΕ ΣΥΧΝΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ.ΜΕΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ.....

ΚΑΜΙΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ,ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ....ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΑΠΟΣΤΟΜΟΤΙΚΟΣ Κ ΑΠΟΚΑΡΔΙΟΤΙΚΟΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΡΑΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΔΕΧΟΜΟΥΝΑ.

ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ Κ ΒΓΑΙΝΩ ΣΕ ΑΔΕΙΑ.ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΗΤΑΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ. ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕ ΕΝΑΣ ΓΑΜΟΣ-ΤΡΑΓΙΚΟΣ Κ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΜΟΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΑΟΣ....ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΝΕΡΟ.

ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΗΤΑΝ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ.

Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜ.....20-05-10.ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ.....ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΑΝ ΠΟΛΥ.

ΕΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΕΞΩΔΙΚΑ,ΦΩΝΕΣ, ΚΑΥΓΑΔΕΣ, ΑΠΕΙΛΕΣ, Κ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΛΙΣΩ.

ΕΙΠΑ ΤΕΛΟΣ....ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΥΓΙΣΕ.......

ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣΤΑ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ, ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΠΙΘΥΜΗΣΕΙ.

ΒΛΕΠΟΜΑΣΤΕ ΙΣΩΣ ΠΙΟ ΣΤΕΝΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ.

ΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ ΤΟΥ ΕΝΑΝΤΙΟΥ.

ΨΗΦΙΖΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΝΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΟΤΑΝ ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΙΔΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ..............ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ Κ ΠΟΣΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ.

ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΣΑΣ ΠΟΥΝ "ΓΙΑΤΙ????" ΠΕΙΤΕ ΤΟΥΣ..."ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ, Κ ΑΝ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΑΠΑΣΧΟΛΕΙ, ΤΡΑΒΗΞΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ."

ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ....ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΙΚΟ ΕΓΩΙΣΜΟ ΝΑ ΤΟΝΩΣΟΥΝ, ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΝΕΣ...............!

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ.....ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ.................

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ναι το σκεφτηκα 2-3 φορες......... την μερα!!!!!!!!!!

αλλες 2-3 φορες την βδομαδα σκεφτηκα να τον βρισω κλωτσησω δαγκωσω!!!!!

Ε! και 1-2 φορες τον μηνα οτι τον αγαπω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

αυτο ξαναπεστο!!!εγω απο την περασμενη εβδομαδα - μετα τον τελευταιο ξυλοδαρμο- οπου κατεληξα στα επειγοντα του Αγιου Δημητριου, εβαλα μπροσ τα ασφαλιστικα μετρα...

γιατι οπωσ λεει κι ο ποιητησ "δευτερηζωη δεν εχει"

 

να πας σε ιατροδικαστή αν έχεις σημάδια! θα σου χρειαστεί!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!

Ειδικά μέρες σαν τις σημερινή όπου ο αγαπημένος μου mr Ξερόλας, γύρισε με νεύρα, μας τόνισε ότι το φαγητό ήταν μέτριο, προφανώς γιατί δεν ψήστηκε στους 167,4 βαθμόύς Κελσίου, σήκωσε υποτιμητικά το φρύδι κάνοντας τσου..τσου...τσου και προσθέτοντας "πότε θα μάθεις να προσέχεις "γιατί δεν είχε κλείσει καλά η κατάψυξη κλπ κλπ κλπ.

Τι να πω κι εγω. Το "καλυτερο" μου ειναι οταν ερχεται και μου σηκωνει στη "σωστη" γωνια κλισης το μπιμπερο την ωρα που ταιζω. Μη τυχον και παρεκλινει καμια μοιρα. Και ολα τα παραπανω που ανεφερες. (Μηπως εχουμε παντρευτει τον ιδιο αντρα;) Να, κατι τετοια με κανουν κι εμενα να σκεφτομαι σοβαρα το διαζυγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΕΙ ΔΙΑΖΥΓΕΙΟ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΑΜΟΥ ΒΙΟΥ???

ΧΩΡΙΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 20 ΗΜΕΡΩΝ....

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΝΟΜΙΚΑ?ΕΦΥΓΕ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ....

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ????(ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ "ΑΥΤΟΝ" ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΑΤΕΡΑ)

* ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 3 ΑΤΟΜΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΖΗΛΕΙΑΣ)

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΕΙ ΔΙΑΖΥΓΕΙΟ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΑΜΟΥ ΒΙΟΥ???

ΧΩΡΙΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 20 ΗΜΕΡΩΝ....

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΝΟΜΙΚΑ?ΕΦΥΓΕ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ....

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ????(ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ "ΑΥΤΟΝ" ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΑΤΕΡΑ)

* ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 3 ΑΤΟΜΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΖΗΛΕΙΑΣ)

 

Βρες δικηγόρο άμεσα. Το διαζύγιο βγαίνει αυτεπάγγελτα με την απομάκρυνση/εγκατάλειψη συζυγικής στέγης, αλλά δεν ξέρω πόσο χρόνο χρειάζεται. Το συναινετικο θέλει μόνο 6 μήνες κι αν το "τρέξει" ο δικηγόρος, ίσως βγει και σε λιγότερο.

 

Το να μην βλέπει το παιδί θέλει εισαγγελική απόφαση. Δεν έχει να κάνει με το τι θέλεις εσύ. Το δικαστήριο θα κρίνει αν είναι ακατάλληλος, αλλά συνήθως δεν στερούν από κανέναν γονιό το δικαίωμα να βλέπει το παιδί του. Θα στα πει ο δικηγόρος σου.

Link to comment
Share on other sites

Βρες δικηγόρο άμεσα. Το διαζύγιο βγαίνει αυτεπάγγελτα με την απομάκρυνση/εγκατάλειψη συζυγικής στέγης, αλλά δεν ξέρω πόσο χρόνο χρειάζεται. Το συναινετικο θέλει μόνο 6 μήνες κι αν το "τρέξει" ο δικηγόρος, ίσως βγει και σε λιγότερο.

 

Το να μην βλέπει το παιδί θέλει εισαγγελική απόφαση. Δεν έχει να κάνει με το τι θέλεις εσύ. Το δικαστήριο θα κρίνει αν είναι ακατάλληλος, αλλά συνήθως δεν στερούν από κανέναν γονιό το δικαίωμα να βλέπει το παιδί του. Θα στα πει ο δικηγόρος σου.[/quote

 

ΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΛΟΠΗΣ ΚΑΙ ΨΕΥΔΟΥΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ?

Link to comment
Share on other sites

Συναινετικό μπορείτε να βγάλετε μόνο αν είστε ένα χρόνο παντρεμένοι.

Αλλιώς κανονικά με αγωγή για ισχυρό κλονισμό της έγγαμης σχέσης (είτε είναι για εγκατάλειψη είτε για μοιχεία είτε για ενδοοικογενειακή βία και λοιπά).

 

Σαν δικηγόρος μιλάω.

Πάντως υπάρχει πολλή αντιδικία στα δικαστήρια και ψυχική φθορά. Οπλίσου με υπομονή.

 

Αν τίθεται θέμα βίας μπορείς να απευθυνθείς και στο ΕΚΑΨΥ

2310 272725 ή τηλ. στη γραμμή ΣΟΣ δίπλα σου 8001188881

Link to comment
Share on other sites

βια δεν υπηρχε οχι....μονο τοτε μπορουσαν να του απαγορεψουν να το βλεπει?

να κανω μια γενικη ερωτηση.συνηθως ποσο στοιχιζουν τα διαζυγια?αναλογα τον δικηγορο?αν βγει συναινετικο βαζουμε και οι δυο δικηγορο?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το μεγάλο διάλειμμα. Γύρισα και γω στο μικράκι μου;)

 

Ως μαμά μιλάω τώρα. Μάλλον είσαι πολύ ταραγμένη από αυτά που έχουν συμβεί. Φρόντισε το παιδάκι σου να είναι ήσυχο και μακριά από τη "φουρτούνα". Για εκείνο θα είναι πάντα ο μπαμπάς του (ναι, ο ψεύτης, ο κλέφτης, κτλ) αλλά όταν θα είναι μεγαλύτερο θα του εξηγήσεις. Προς το παρόν ακόμα κι αν το βλέπει μια φορά την εβδομάδα είναι μια πατρική φιγούρα.

 

Δεν γνωρίζω τι έχει γίνει μεταξύ σαες αλλά πρέπει να έχει γίνει κάτι πολύ άσχημο για να μην μπορεί ο πατέρας να έχει δικαίωμα επικοινωνίας με το τέκνο είτε με εισαγγελική απόφαση (αφού υποβάλεις μήνυση/έγκληση) είτε με ασφαλιστικά μέτρα.

(Εδώ και σε περίπτωση ασέλγειας στο ίδιο το παιδι, γνωρίζω ότι του επιτρέπουν να το βλέπει παρουσία τρίτου...)

 

Το συναινετικό δεν νομίζω ότι είναι λύση για σένα. Θα πρέπει να υποβάλεις αίτηση στο πολυμελές πρωτοδικείο της περιοχής σου αφού συμπληρώσετε ένα χρόνο παντρεμένοι, ανάλογα με το φόρτο εργασίας των δικαστηρίων θα προσδιοριστεί η δικάσιμος και στη συνέχεια θα γίνει η πρώτη συζήτηση. Μετά από 6 μήνες πρέπει να γίνει και η β συζήτηση, όπου θα σας ρωτήσουν αν εξακολουθείτε ακόμα να θέλετε να χωρίσετε. Από την άλλη είναι και το πλέον ανώδυνο (σε σύγκριση με την αντιδικία). Θα υπογράψετε κι ένα ιδ. συμφωνητικό για την επιμέλεια του τέκνου και τις ώρες επικοινωνίας μ' αυτό

 

Στο συναινετικό μπορείτε να έχετε τον ίδιο δικηγόρο. Και να τον πληρώστε μισά μισά. Οι τιμές είναι πολύ διαφορετικές από περιοχή σε περιοχή. Και όπως προβλέπεται θα αλλάξουν με την απελευθέρωση του επαγγέλματος.

 

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα. Κουράγιο στις δύσκολες ώρες που περνάς.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...