Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγαπημένα καλλυντικά


ilonka19

Recommended Posts

Βρε κορίτσια έχω βγάλει κανα-δυο σπυράκια, έχετε να προτείνετε κανενα προϊόν για τοπική χρήση? Κάτι που να τα μαραίνει?

Δεν έχω ακμή, απλά κανά δυο κοκκινάκια που θέλω να ισοπεδωθούν/ εξαφανιστούν τ ώ ρ α! Να φύγουνε! Να πάνε αλλού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 800
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!Εγώ μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την apivitaτην απλή ενυδατική. Αλλά δεν άντεχα άλλο την μυρωδιά της γι αυτό την άλλαξα, παρόλα αυτά ήταν πολύ καλή και άργησα να βρω μια παρόμοια. επίσης και οι darphin είναι πολύ καλές αλλά κορίτσια πανάκριβες. Τώρα βέβαια έχω πορωθεί με τα προιόντα oriflame γι αυτό και έγινα μέλος να τα αγοράζω. Αν θέλετε πληροφορίες στείλτε μου πμ. Επίσης προτείνω και μακ ανεπιφύλακτα. Για μένα η χειρότερη είναι seventeen, για το προσωπό μου πάντα μιλάω

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μου εφεραν προσφατα δωρο διαφορα παιδικα καλλυντικα (σαμπουαν αφρολουτρα αντιηλιακα κ.α) της εταιρειας ****. Προσωπικα πρωτη φορα τα ειδα.

Τα ξερετε? Ειναι καλα? Να τα χρησιμοποιησω στα παιδια?

ευχαριστω!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

clinique ενυδατική, καλλυντικά art deco kai mac

αφρολουτρο johnson's παιδικο και αφρολουτρο αναλογα τα κεφια!

 

 

Εχω ακουσει τα χειροτερα για τα υλικα που χρησιμοποιουν ...... για ψαξτο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

make up,concealer,blush,powder ολα της clinique σκιες,κραγιον,γκλος clinique,maybelline new york k erre due τα μολυβια μου ολα της erre due τα silky eye pencil,αλλα μασκαρα δεν αλλαζω με τιποτα! Εννοω την colossal volum'express της maybelline.Ενυδατικη,απολεπιση,καθαρισμος,κλπ ΠΡΟΣΩΠΟΥ χρησιμοποιω την σειρα της vichy aqualia thermal κ απο αρωματα τα αγαπημενα μου ειναι η dolce the one,dior hypnotic poison,versace bright crystal,boss orange,dkny pure,burberry london k burberry summer,paris hilton can can.Bεβαια ολα απο λιγο γιατι τα λυπαμαι να τα τελειωνω γρηγορα.:D αυτα απο μενα!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

A ξεχασα κ αλλο αρωμα το light blue των dolce...!! ενυδατικες σωματος χρησιμοποιω κυριως της seventeen που εχουν το διακριτικο γκλιτερ.Μου αρεσουν τα αρωματα τους πολυ.Το καλοκαιρι ιδιως με το μαυρισμα ειναι σουπερ. κ μανο-οζες-βερνικια οπως τα λεει η καθε μια,ειμαι ευχαριστημενη με τις desir care.απο τα χοντος της παιρνω.Κ οι erre due ειναι ωραιες.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μετά απο αρκετή περιπλάνηση αποφάνθηκα:

Καλύτερες cosmetic κρέμες οι CLARINS.

Καλύτερες κρέμες απο φαρμακείο APIVITA.

Καλύτερες κρέμες απο dealers,****.

Από αρώματα έχω το μισό Χόντο, αυτόν τον καιρό πάντως φοράω μία της **** και την Burberry Brit εναλλάξ.

Επίσης το σπίτι μου είναι γεμάτο μπουκαλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι μου προτεινετε για καλο καθαριστικο και ξεβαφτικο .... σκεφτομουν ΚΟΡΡΕ....

Μακραν το καλυτερο ντεμακιγιαζ , ειναι το λαδι του shu uemura.

τσουζει βεβαια η τιμη αλλα....οτι πληρωνεις παιρνεις!;)

και τα σαπουνια ολα οπως και οι κρεμες της payot ειναι κορυφαια προιοντα!

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

ενυδατική froika

make up clinique

πούδρα clinique, tommy g

ρουζ clinique tommy g

σκιές clinique, seventeen, ysl, lancome, erre due, bourjois

μάσκαρα la roche-posay, lancome, clinique

μολύβι ματιών τελευταία μόνο la roche posay, λόγω ευαισθησίας.

κραγιόν, λιπ channel, clinique, l' oreal, seventeen, tommy g

άρωμα miracle lancome. αυτή την εποχή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και τα σαπουνια ολα οπως και οι κρεμες της payot ειναι κορυφαια προιοντα!

Και αυτά είναι λίγο τσιμπημένα αλλά όντως πολύ καλά.

Ωραίο foundation είναι αυτό του Dior που είναι και ενυδατική και σε πολύ καλή τιμή (33 ευρώ).Μολύβι ματιών επίσης Dior. Mάσκαρα δεν θυμάμαι μάρκα αλλά είναι μία με κολλαγόνο. Κρέμα ματιών lancaster (χμ, έτσι κι έτσι - πείτε καμιά ιδέα). Ενυδατική φοράω μια της La Roche-Posay (δεν ξέρω πώς γράφεται). Καλή είναι. Lip gloss του Κορρέ.Πάντως να πώ, ότι μια φορά είχα αγοράσει τα μαντηλάκια καθαρισμού Κορρέ με ρόδι και μου είχαν προκαλέσει αλλεργία. Άναψα μιλάμε, είχε και 40 βαθμούς έξω! Ωραίο γαλάκτωμα καθαρισμού και λοσιόν είναι και της Lancome. Για ρουζ χρησιμοποιώ ένα υγρό σε μπρονζε, αλλά δεν θυμάμαι μάρκα αυτή τη στιγμή.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

η δερματολόγος μου μου είπε μακριά από κορρέ και άπιβίτα.

για ντεμακιγιάζ έχω ένα φαρμακείου, eubos, αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες. τέλειο. μου το έδωσε η δερματολόγος.

αντιηλιακή la roche posay.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτά είναι λίγο τσιμπημένα αλλά όντως πολύ καλά.

Ωραίο foundation είναι αυτό του Dior που είναι και ενυδατική και σε πολύ καλή τιμή (33 ευρώ).Μολύβι ματιών επίσης Dior. Mάσκαρα δεν θυμάμαι μάρκα αλλά είναι μία με κολλαγόνο. Κρέμα ματιών lancaster (χμ, έτσι κι έτσι - πείτε καμιά ιδέα). Ενυδατική φοράω μια της La Roche-Posay (δεν ξέρω πώς γράφεται). Καλή είναι. Lip gloss του Κορρέ.Πάντως να πώ, ότι μια φορά είχα αγοράσει τα μαντηλάκια καθαρισμού Κορρέ με ρόδι και μου είχαν προκαλέσει αλλεργία. Άναψα μιλάμε, είχε και 40 βαθμούς έξω! Ωραίο γαλάκτωμα καθαρισμού και λοσιόν είναι και της Lancome. Για ρουζ χρησιμοποιώ ένα υγρό σε μπρονζε, αλλά δεν θυμάμαι μάρκα αυτή τη στιγμή.

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει και εγώ με τα μαντηλάκια καθαρισμού ρόδι του ΚΟρρέ! Αναψοκοκκίνησε το πρόσωπό μου!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πρόβλημα τριχόπτωσης τώρα τελευταία, χθές πήγα να κάνω εξετάσεις αίματος να δώ τα επίπεδα του σιδήρου μου. Και πράγματι ήταν οριακά χαμηλός. Εκτός από σίδηρο που μου συνέστησε η μικροβιολόγος, τη ρώτησα αν χρειάζεται να πάρω κανα σαμπουάν ειδικό για αυτή την περίπτωση. Και μου είπε πάρε ένα της Propoline, μακριά από Κορρέ γιατί κάτι ακούγεται ότι είναι μεταλλαγμένα...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

της propoline είχα χρησιμοποιήσει πριν χρόνια,μαζί με τη λοσιόν. καλό.

τώρα χρησιμοποιώ δύο σαμπουάν, εναλλάξ. δεν τα θυμάμαι, αλλά είναι πανάκριβα.

πολύ βασικό είναι να μην τα μαζεύουμε-κουράζουμε με κοκκαλάκια, στέκες... με λακ, αφρό, ζελέ. να μην τα καταπονούμε με την πετσέτα όταν σκουπίζουμε τα μαλλιά με την πετσέτα.

το πιστολάκι με μέτρο, όπως και οι βαφές.

καλή διατροφή με σαλάτες, λαχανικά, φρούτα, πολύ νερό.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, η διατροφή μου είναι καλή, ούτε κάνω κάποια δίαιτα (δεν μπορώ άλλωστε). Η αλήθεια είναι ότι τώρα το καλοκαίρι, τα έπιανα συνεχώς τα μαλλιά μου ακόμα και στον ύπνο. Δεν τα βάφω, δεν βάζω λακ ή τζελ, μόνο αφρό και ελάχιστο πιστολάκι γιατί δεν το άντεχα με τη ζέστη. Εκεί που εντοπίσαμε την αιτία του προβλήματος είναι στο ότι κάθε μήνα στην περίοδο μετά την 2η εγκυμοσύνη χάνω πολύ αίμα το οποίο δεν δύναται να αναπληρώσει ο οργανισμός με αποτέλεσμα να πέφτει η φερριτίνη μου. Θα πάω και στο δερματολόγο αργότερα να δω τι θα μου πει κι αυτός.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου καλλυντικά, μόνο ενυδατική και κανα κραγιόν. Για το χειμώνα όμως σκέφτομαι να αγοράσω τα βασικά και να ξαναρχίσω να βάφομαι τουλάχιστον στην δουλειά, χρόνου επιτρέποντως!

Καταρχήν, θέλω άμεσα να πάρω μια ενυδατική και κατά προτίμηση να είναι και ελαφρύ μεικ απ ταυτόχρονα. Από ότι είδα παραπάνω σημείωσα της Maybeline, new affinitone και της dior foundation. Επίσης, είναι και η καινούργια της olay.

Έχετε να συστήσετε καμμία από αυτές ή κάποια άλλη?

 

Επίσης, βρε κορίτσια, βάλτε και καμμια τιμούλα μέρες που είναι!

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

αγαπημένα καλλυντικά...

 

1)κρέμα προσώπου Nutimetics (το βερύκοκκο)

2)σαμπουάν-μάσκα-κρέμα μαλλιών apivita για ενυδάτωση με ελιά και δε θυμάμαι

3)πουδρα nutrimetics Mineral Velvet Finish Powder και ρουζ της ίδιας εταιρείας

4)μάσκαρα Helen Rubinstein

5)σκιές και μανό ότι μ αρέσει σαν χρώμα εκτός αν είναι ειδική περίσταση

 

Μήπως ξέρετε κανένα καλό σπρευ απ αυτό που βάζουν οι αισθητικοί για να μη φεύγει το μακιγιάζ?

pevwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου καλλυντικά, μόνο ενυδατική και κανα κραγιόν. Για το χειμώνα όμως σκέφτομαι να αγοράσω τα βασικά και να ξαναρχίσω να βάφομαι τουλάχιστον στην δουλειά, χρόνου επιτρέποντως!

Καταρχήν, θέλω άμεσα να πάρω μια ενυδατική και κατά προτίμηση να είναι και ελαφρύ μεικ απ ταυτόχρονα. Από ότι είδα παραπάνω σημείωσα της Maybeline, new affinitone και της dior foundation. Επίσης, είναι και η καινούργια της olay.

Έχετε να συστήσετε καμμία από αυτές ή κάποια άλλη?

 

Επίσης, βρε κορίτσια, βάλτε και καμμια τιμούλα μέρες που είναι!

Σου συστήνω ανεπιφύλακτα την dior foundation, έχει και δείκτη προστασίας, δεν θυμάμαι αν έγραψα τιμή πιο πάνω, αλλά κάνει 33 ευρώ και πίστεψέ με εγώ που μακιγιάρομαι κάθε μέρα, την πρώτη φορά μου κράτησε ένα χρόνο σχεδόν.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...