Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγαπημένα καλλυντικά


ilonka19

Recommended Posts

Γραψτε αν έχετε βρει κάποια καλλυντικά τα οποία σας έχουν ενθουσιάσει (γιατί εκτός από μητέρες ειμαστε και γυναικες).

Αρχίζω λοιπόν

Βάση που μπαίνει κάτω από το μεικ-απ Sephora (περίπου 10 ευρώ) κάνει ένα δέρμα χαρτι.

Σκιές ματιών Chanel. Ωραία χρώματα, δεν χαλάει το μακιγιάζ μετά από πολλές ώρες και δεν σπάνε όσες φορές και αν έχουν πέσει κατω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 800
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραίο ( και χρήσιμο) θέμα!

 

Η κρέμα προσώπου Sugar του Κορρέ.

 

Το consiler στο βαζάκι της Mac.

 

H μάσκαρα Telescopic της Loreal (πολύ καλύτερη από τις περισσότερες "επώνυμες")

 

Το peeling Idealist της Este Lauder (το μόνο peeling που δεν μου βγάζει σπυράκια μετα από 1-2 ημέρες)

 

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα μου αρεσει.

λοιπον} περιποιηση προσωπου ολα clarins

μασκαρα lancome & YSL

πηλινγκ κ μασκες estee lauder

κραγιον κ λιπ γκλος mac & chanel

αρωματα guerlain

κ περιποιηση σωματος dior

αυτα :D

Link to comment
Share on other sites

Για τα κορίτσια των 35-40 ετών, υπάρχει μια φανταστική κρέμα ημέρας. Είναι η HAPPYLOGY της GUERLAIN. Φοριέται σε καθαρή επιδερμίδα κάθε πρωί. Πρέπει να βάλεις μικρή ποσότητα. Έχει υπέροχο άρωμα, αντιρυτιδική και αντιηλιακή προστασία, απορροφάται εύκολα και κάνει την επιδερμίδα λαμπερή. Το μόνο μείον η απαγορευτική τιμή της. Κοστίζει γύρω στα 80 ευρώ.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

τέλειο θέμα!!!!

κρέμες δεν χρησιμοποιώ παρά μόνο μια ενυδατική του dior.

καλλυντικά όλα από mac,έχω ξετρελαθεί!!!κρατάνε ώρες.

και άρωμα armani code,δεν το αλλάζω με τίποτα :wink:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελειο θεμα!

 

Λοιπον μετα απο πολλες δοκιμες και ψαξιμο κατεληξα στο υπεροχο υγρο κονσιλερ του Dior...Tελειο αποτελεσμα και σταθεροτητα.

 

Επισης και στο θεμα πουδρα ο Dior ειναι δασκαλος.Ματ αποτελεσμα,χρωμα ακριβως στο δερμα μου και καλυψη της γυαλαδας.

 

Τα αρωματα επισης του Dior ειναι τα αγαπημενα μου με πρωτο και καλυτερο το Dolce Vita βεβαια...

 

Κρεμες προσωπου ημερας προτιμω της Vichy.Μεχρι τωρα ειχα την Oligo 25 τωρα πηρα μια πιο ελαφρυα...Επισης και ο αφρος καθαρισμου της Vichy Oligo 25 ειναι ιδανικος για καθαρισμα σε συνδυασμο με ντεμακιγιαζ.

 

Μασκαρα,σκιες,ρουζ,μολυβια κλπ βολευομαι κατα περιπτωση και δεν εχω αγαπημενη εταιρια...

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο θεματάκι...

 

Λοιπόν, από σειρά προσώπου Νivea Visage Young. Ενυδατική που έχει αντηλιακή προστασία και μέικ απ από φαρμακείο τη Santell -πολύ καλή!-

Επίσης ενυδατική με μέικ απ της Maybelline, New Affinitone.

Μέικ απ σε σκόνη γιατί έχω λιπαρό δέρμα το νέο της Max Factor

Σκιές έχω διάφορες, αυτές που μου βγήκαν καλές ήταν:

sephora - crazy priorities, dior, seventeen, max factor, bourjois, maybelline, erre due, MAC

Μολύβι ματιών: Καλά της dior, erre due και του Κορρέ από Φαρμακείο.

Μάσκαρα: Maybelline και της Lancome με τη δόνηση (άψογη...)

Κραγιόν: L'oreal το διπλό.. Λιπ γκλος ότι να'ναι δε μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση κάποιο...

Ρουζ: MAC σε πέρλες(έχουν γενικά ωραία καλλυντικά...)

Πούδρα: Max Factor, σε σκόνη.

Όζες: μακράν οι καλύτερες που έχω πάρει οι Dior.

Άρωμα:Βανίλια sephora, Hypnose Lancome, Hypnotic Poison elixir Dior.

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ ωραιο θέμα...

Οπου καλλυντικά ...η Μαλάμω (εγω) πρώτη!!!!!!! :lol:

Λοπόν η κρέμα ειναι οτι σου "κάτσει¨καλλυτερα στην επιδερμίδα...Μετά απο μεγάλη περιπλάνηση με επιλεκτικές μάρκες και ευρειας προιόντα τελικά κετέλιξα σε κρέμες ημέρας απο το φαρμακειο...Καλύτερη τιμή και το ίδιο αποτελεσματική απο μάρκες μεγάλες και γνωστές...

 

Τα mac θεωρούνται στην Αμερική τα επαγγελματικότερα ειδη μακιγιάζ που χρησιμοποιούν σε πασαρέλες και φωτογραφήσεις περιοδικών...αρα κατεπέκταση ειναι καλά και σε μεγάλη συσκευασία...(διαρκούν πολύ...)

 

Πολύ καλά καλλυντικά ειναι και τα FRESH LINE χωρις προσθετα και με πολύ καλή διάρκεια και ωραια συσκευασία...αρκει να εχεις fresh line κοντά σου γιατι δεν εχει παντού...Εκει θα βρεις και φυσικές μασκες προσώπου σε μικρή συσκευασία για 3-4 εφαρμογές, και φρέσκες...κρατάνε μόνο σε ψυγειο...Οι κρέμες του δεν μαρεσουν, για την ακριβεια δεν μου πάνε...

 

Αρρώματα διάφορα αναλόγως με την ψυχολογία του καιρού!!!!!

 

Κρέμα ματιών την έκοψα γιατι απλοποιησα τα πράγματα στην ζωή μου...οχι πολλά πολλά...δεν εχω χρόνο!!

Βερνίκια νυχιών αυτά που κρατάνε πάρα πολύ ειναι της estee lauder αλλά δεν εχει καλό χρωματολόγιο...Πάρα πολύ καλά ήταν τα DESIRE αν τα γράφω καλά...καλή διάρκεια και πολλα...παρα πολλα χρώματα...

 

Πουδρα με maik up μαζί το καλύτερο ειναι της fresh line το κεικ...ετσι το λέει!!

Πολύ καλή για χρόνια ήταν και η antibactirial της manhatan...πάρα πολύ καλή και οικονομική....Ολοι με ρωτουσαν τι ειχα βάλει...Ποιος ξέρει...ισως ειχε κάτσει ωραια και το χρώμα

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

- Εκπληκτική μάσκαρα (ειδικά για κοντές βλεφαρίδες) είναι η μάσκαρα της Guerlain.

- Πολύ καλη ενυδατική (& ματιών) είναι η Εviol (στα φαρμακεία)

- Kρέμες σώματος, όλα τα Βοdy Butter του The Body Shop.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω για την φροντίδα του προσωπου και σώματος χρησιμοποιώ του Κορρέ. Απο μακιγιάζ διάφορα αλλα τα mac ειναι πολύ καλά και θα το γυρίσω εκεί σιγά σιγά (οταν αρχισω πάλι να βάφομαι γιατι τώρα μεσα στο σπιτι...) :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για την περιποιηση του προσωπου χρησιμοποιω πριοντα Darphin Hydraskin light,αιθεριο ελαιο και μασκα ενυδατωσης.Τα θεωρω τσιμπημενα για την τσεπη μου,αλλα αυτα μου ταιριαζουν.

Link to comment
Share on other sites

 

Όζες: μακράν οι καλύτερες που έχω πάρει οι Dior.

 

 

 

Tί είναι οι όζες?

 

 

όζες είναι τα βερνίκια νυχιών (στη βόρρειο ελλάδα!) Προήλθε απο το oz που έγραφαν στα πρώτα μπουκαλάκια που ήρθαν στην Ελλάδα. Εμείς τα λέμε μανό απο το όνομα της πρώτης μάρκας που κυκλοφόρησε!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

 

Όζες: μακράν οι καλύτερες που έχω πάρει οι Dior.

 

 

 

Tί είναι οι όζες?

 

 

όζες είναι τα βερνίκια νυχιών (στη βόρρειο ελλάδα!) Προήλθε απο το oz που έγραφαν στα πρώτα μπουκαλάκια που ήρθαν στην Ελλάδα. Εμείς τα λέμε μανό απο το όνομα της πρώτης μάρκας που κυκλοφόρησε!

 

Ουαου!!! Τι μαθαίνω τώρα στα γεράματα!!! :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση! :lol:

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

 

Όζες: μακράν οι καλύτερες που έχω πάρει οι Dior.

 

 

 

Tί είναι οι όζες?

 

 

όζες είναι τα βερνίκια νυχιών (στη βόρρειο ελλάδα!) Προήλθε απο το oz που έγραφαν στα πρώτα μπουκαλάκια που ήρθαν στην Ελλάδα. Εμείς τα λέμε μανό απο το όνομα της πρώτης μάρκας που κυκλοφόρησε!

 

Ουαου!!! Τι μαθαίνω τώρα στα γεράματα!!! :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση! :lol:

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Όζες: μακράν οι καλύτερες που έχω πάρει οι Dior.

 

 

 

Tί είναι οι όζες?

 

 

όζες είναι τα βερνίκια νυχιών (στη βόρρειο ελλάδα!) Προήλθε απο το oz που έγραφαν στα πρώτα μπουκαλάκια που ήρθαν στην Ελλάδα. Εμείς τα λέμε μανό απο το όνομα της πρώτης μάρκας που κυκλοφόρησε!

 

Ουαου!!! Τι μαθαίνω τώρα στα γεράματα!!! :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση! :lol:

καλα που μου το ειπατε γιατι θα ανεβω στη Δραμα την επομενη εβδομαδα. :wink::lol:
Link to comment
Share on other sites

Ημουνα σιγουρη οτι θα βρεθει καποια κοπελα απο νοτιο Ελλαδα να απορησει με το τι ακριβως ειναι η οζα.Ακριβως το ιδιο αναρωτηθηκα κι εγω πριν μερικα χρονια οταν ακουσα τη λεξη "μανο".Δεν ηξερα τι ηταν...χοχοχο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

σας μιλαει ο χοντος εχω τοσα καλλυντικα που θα μπορουσα να τα πουλαω τα αγοραζω επειδη ειμαι εθισμενη και οχι (απαραιτητα) επειδη τα χρησιμοποιω.Tελευταιο αποκτημα ενα σερουμ της LA PRAIRE το οποιο υποσχεται πολλα για τους μαυρους κυκλους που εχουνε εγκατααταθει στα ματακια μου.Παντως κρυβονται πολυ καλα με το TOUCH ECLAT του YSL. Σκιες σιγουρα MAC μασκαρα DIORSHOW make up ICON DIOR.

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

πωπωωω..

εντυπωσιαστηκα..

υπαρχουν τοσες μαρκες?

εγω εχω ενα μεικ απ (ουτε θυμαμαι τι μαρκα) καμποσο καιρο ενα ρουζ και 2-3 σκιες...

αυτα.

α και μια ενυδατικη..φαρμακειου..

ετσι για να λεω πως κατι εχω κι εγω..

 

καλα κανετε..οχι σαν εμενα ..που μια φορα ντυθηκα και βαφτηκα γιατι θα παντρευα ενα ζευγαρι και ακομα το θυμουνται.. :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένω σταθερή σε όλα τα καλλυντικά. Υπάρχουν όμως και κάποια που δεν τα αλλάζω.

Όπως για παράδειγμα την μάσκαρα της estee την Magna Scopic, και το περίγραμμα χειλιών της Dior.

Από κρέμες προσώπου, συνήθως παίρνω τις estee. Την clinique την προτιμώ για πούδρα μια και είναι αρκετά καλυπτική και συμπαγής. Η μάσκαρα της είναι από τις πιο διακριτικές και δεν την παίρνω ποτέ, γιατί θέλω τόνισμα στα βλέφαρα και όγκο, επειδή εχω μικρά μάτια και συνήθως δεν βάζω σκιές.

Έχω πάρει και την σκιά την άσπρη της clinique και ήμουν ευχαριστημένη. Στα κραγιόν ελίσομαι. Με έχει βολέψει πάρα πολύ ένα της loreal, που όμως έχει καταργηθεί και πλέον δεν το βρίσκω. Όταν το είχα ανακαλύψει ότι θα καταργηθεί, φρόντισα και προμηθεύτηκα καμιά 3-4 για να έχω, μια που δεν ήταν από τα ακριβά όπως οι άλλες εταιρίες. Σε λίγο όμως θα τελειώσουν τα αποθέματα μου...και θα πρέπει να βρώ άλλο!! :( Τί κακό κι αυτό να καταργούν κάποια κραγιόν!!!!! :mad: Ετσι είχα πάθει και με κάποιο της estee.

Α..και η clinique, έχει πολύ ενυδατικά κραγιόν και αν βρείς το κατάλληλ χρώμα, είναι καλά για ενυδάτωση και τον χειμώνα.

Σας βάζω και ένα λίνκ που βρήκα με μικρά μυστικά για μακιγιάζ!

 

http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=1856

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ωραίο θεματάκι ... ακρως χαλαρωτικό ...

Λοιπόν έχουμε και λέμε ... κραγιόν και πούδρα ασυζητητι dior, σκιες αν και δεν φοράω ιδιαίτερα πολλά χρώματα μου αρέσουν αυτές της estee και της bourjois.

Μάσκαρα που είναι το φετιχ μου, δηλαδή αν μου έλεγαν να βάλω μόνο ένα καλλυντικό θα επέλεγα σίγουρα αυτή, θεωρώ οτι οι καλύτερες ειναι της lancome ... έντονο βλέμμα αλλά και απαλή υφή και φυσικά ένα πέρασμα μονο ποτέ δεν είναι αρκετό :lol:.

Ρουζ έχω κολλήσει με ένα συγκεκριμένο της bourjois αλλα τελευταία βολεύτηκα πολυ με αυτό που είναι σε μορφή μους της vichy, γρήγορο και αποτελεσματικό.

Στο προιον που έχω κάνει όμως διατριβή είναι το consilear ... έχω δοκιμάσει τα πάντα και θεωρώ κορυφαίο αυτο του body shop ( αυτό που είναι σε μολυβι που ξύνεται). Καλυπτικό μεν αόρατο δε...

Make up φοράω πολύ σπάνια ... με έχει βολέψει ένα απλό της estee.

Οζες αυτες τις seventeen που στεγνώνουν γρήγορα, φανταστικές ...

Μολύβια ματιών και χειλιών διάφορα, δεν παίρνω κάτι συγκεκριμένο, συνήθως βολεύομαι απο το body shop για αυτά.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν: γενικά δεν βάφομαι, παρά μόνο όταν βγαίνω, αλλά έχω κι εγώ κάποια αγαπημένα.

 

Από σκιές, συνιστώ ανεπιφύλακτα τις ColorAppeal Platinum της L'oreal. Φανταστικά μεταλλιζέ χρώματα και κρατάει πάααρα πολλή ώρα. Επειδή πήγα να γεννήσω με πρόκληση, είχα βάλει μια τέτοια σκιά πριν πάω. Αποτέλεσμα ήταν ότι 12 ώρες μετά, στο δωμάτιο πια, την είδαν οι φίλες μου και με έλεγαν ψωνάρα!

 

Κονσήλερ χρησιμοποιώ από τότε που γέννησα (αϋπνία...), το Touch Eclat της Υves Saint Laurent.

 

Αλλά αυτό που δεν αποχωρίζομαι ποτέ είναι το liposan μου, το μπλε.

Link to comment
Share on other sites

εμενα με εχει εντυπωσιασει το κονσιλερ της RADIANT.οικονομικο και αψογο.περιπου 13ευρω εχει και κραταει καιρο.επειδη το εντονο προβλημα που ειχα με τους κυκλους μου εχει χειροτερεψει λογω κουρασης και ξενυχτιου με τον μικρο,βαζω λιγο και περνω τα πανω μου μολις με κοιταω στον καθρεπτη :P:P:P

το χρησιμοποιει καμια;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...