Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντιγριππικο εμβόλιο / εμβόλια στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Γεια σας,

Βρίσκομαι στην 15η εβδομάδα και η γυναικολόγος μου , μου πρότεινε τέλος του μήνα να κάνω το αντιγριπικο εμβόλιο. Έχω ενδοιασμούς κατά πόσο είναι ακίνδυνο για τα έμβρυα. Υπάρχει κάποια εγκυουλα που να το έχει ψάξει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας

Οι πληροφορίες που αφορούν το θέμα που αναρτήσατε

βρίσκονται εδώ 

 

https://hsog.gr/wp-content/uploads/2020/06/EMGE-No-32.pdf

στην κατευθυντήρια οδηγία της Ελληνικής Μαιευτικής και Γυναικολογικής Εταιρείας.

Διαβάστε το έντυπο καθώς εξηγεί πάρα πολλούς παράγοντες τους οποίους οι ίδιοι οι γιατροί, υιοθετούν στις συμβουλές τους προς εσάς.

 

 

ΑΝΟΣΟΠΟΊΗΣΗ ΚΑΤΆ ΤΗΝ ΚΎΗΣΗ Κατευθυντήρια Οδηγία No 32 Απρίλιος 2020 ΠΕΡΙΕΧΌΜΕΝΑ

I. Εισαγωγή.................................................................................................................................

ΙΙ. Εμβολιασμοί που συστήνονται σε κάθε κύηση...............................................................

III. Εμβολιασμοί που συστήνονται με βάση συγκεκριμένες ιατρικές ενδείξεις..............

IV. Εμβολιασμοί που αντενδείκνυνται στην κύηση ............................................................

V. Παθητική Ανοσοποίηση κατά τη διάρκεια της κύησης.................................................

VΙ. Ενεργητική Ανοσοποίηση και Θηλασμός........................................................................

VΙΙ. Συμπεράσματα ...................................................................................................................

VΙΙΙ. Βιβλιογραφία...................................................................................................................

 

 

 

Το θέμα δεν μπορεί να τεθεί υπό συζήτηση καθώς για την αξιολόγησή του απαιτουνται ιατρικές γνώσεις. 

Το φόρουμ έχει δημιουργηθεί για την ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών αλλα όχι για την αξιολόγηση ήδη θεσμοθετημένων οδηγιών σχετικά με συγκεκριμένες ιατρικές καταστάσεις τις οποίες οι γονείς (εφόσον δεν είναι ειδικοί) δεν έχουν την απαραίτητη τεχνογνωσία,

ενώ η οποίαδήποτε συλλογή στατιστικής, μέσω ενός φόρουμ, δεν μπορεί να αποτελέσει επιχείρημα θετικό ή αρνητικό για την υιοθέτηση ή όχι μιας οδηγίας από τον θεράπων ιατρό σας. 

 

  • Μου αρέσει 1

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...