Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύ γκρίνια 5μηνων αγόρι


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα αγοράκι 5 μηνών και πραγματικά μας έχει βγάλει το λάδι με τον άντρα μου..καταλαβαίνω ότι είναι στη φάση που βγάζει δόντια και τα δοκιμάζω όλα πολύ αγκαλιά βόλτες στήθος υπομονή και όταν όλα αυτά έχουν γίνει υπάρχουν μέρες που γκρινιάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ με αποτέλεσμα να δυσκολεύεται να κοιμηθεί…ποτε σταματά αυτή η φάση ρε παιδιά; Θα ναι για πολύ καιρό έτσι μέσα στη γκρίνια ;;;; Δηλαδή ήμαρτον δεν υπάρχει η γκρίνια που βγάζει αυτό το παιδί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Βίκυ τσιμουρτου είπε:

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα αγοράκι 5 μηνών και πραγματικά μας έχει βγάλει το λάδι με τον άντρα μου..καταλαβαίνω ότι είναι στη φάση που βγάζει δόντια και τα δοκιμάζω όλα πολύ αγκαλιά βόλτες στήθος υπομονή και όταν όλα αυτά έχουν γίνει υπάρχουν μέρες που γκρινιάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ με αποτέλεσμα να δυσκολεύεται να κοιμηθεί…ποτε σταματά αυτή η φάση ρε παιδιά; Θα ναι για πολύ καιρό έτσι μέσα στη γκρίνια ;;;; Δηλαδή ήμαρτον δεν υπάρχει η γκρίνια που βγάζει αυτό το παιδί 

Καλησπέρα , σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ο πρώτος μου γιος ήταν ακριβός έτσι , όλο γκρίνια. Όσο μεγάλωνε καταλάβαινα ότι αυτός είναι ο χαρακτήρας του παιδιού και ότι θα πρέπει να δουλέψουμε πολύ σκληρά για να τα βγάλουμε πέρα μαζί του. Είναι 3 σχεδόν. Έχω τρία παιδιά και αυτός πάντα με δυσκολεύει περισσότερο από όλους. Υπομονή να κάνετε. Αγάπη να δώσετε πολύ και αυτό θα πάρετε πίσω. Εγώ είδα βελτίωση κοντά στον χρόνο. Όταν πια άρχισε να παίζει , να μπουσουλάει , να εξερευναει  τα πάντα γύρο του και κάπως σταμάτησε να γκρινιάζει όλη μέρα. Φαντάσου είχαμε ελέγξει και το παθολογικό κομμάτι τότε γιατί θέλαμε να βεβαιωθούμε αν όντως αυτή η ασταμάτητη γκρίνια δεν οφείλετε σε κάτι παθολογικό. Είναι και τα δόντια σίγουρα σε αυτή την ηλικία που θα τον ενοχλούν πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Βίκυ τσιμουρτου είπε:

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα αγοράκι 5 μηνών και πραγματικά μας έχει βγάλει το λάδι με τον άντρα μου..καταλαβαίνω ότι είναι στη φάση που βγάζει δόντια και τα δοκιμάζω όλα πολύ αγκαλιά βόλτες στήθος υπομονή και όταν όλα αυτά έχουν γίνει υπάρχουν μέρες που γκρινιάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ με αποτέλεσμα να δυσκολεύεται να κοιμηθεί…ποτε σταματά αυτή η φάση ρε παιδιά; Θα ναι για πολύ καιρό έτσι μέσα στη γκρίνια ;;;; Δηλαδή ήμαρτον δεν υπάρχει η γκρίνια που βγάζει αυτό το παιδί 

Εγώ πέρασα μαρτυρικά . Ως τον 1,5 χρόνο ήταν έτσι. Γκρίνια χωρίς σταματημό όλη μέρα . Ελάχιστος ύπνος. Μια κατάσταση που με οδηγούσε στην τρέλα. Εκ των υστέρων πιστεύω ότι μπορεί να έφταιγαν τα δοντια. Δοκίμασε κ κανένα τζελ. Εγώ άργησα να της βάλω αλλά όταν το βρήκα κ έβαζα κάποιες στιγμές ηρεμούσε αρκετά. Πάντως σε καταλαβαίνω,είναι πολύ δύσκολο να ναι έτσι το παιδί. Εγώ έκλαιγα συνέχεια κ δν ήθελα να πηγαίνω πουθενά γιατί ένιωθα χάλια . Να θυμάσαι θα περάσει 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...