Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ BPD/OFD


Recommended Posts

Καλησπερα, θελω να ρωτησω για το BPD/OFD.ειμαστε ελαχιστα εκτος του κατωτατου φυσιολογικου απλως οι τιμες του BPD και του OFD ειναι μεσα στις φυσιολογικες. ο γιατρος μας ειπε οτι η διαιρεση βγαινει λιγο εκτος του κατω φυσιολογικου γιατι το κεφαλακι πατιεται στη θεση που βρισκεται τωρα. Εχει καμια κοπελα παρομια εμπειρια να μου πει καμια γνωμη; Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, **nikos** said:

Καλησπερα, θελω να ρωτησω για το BPD/OFD.ειμαστε ελαχιστα εκτος του κατωτατου φυσιολογικου απλως οι τιμες του BPD και του OFD ειναι μεσα στις φυσιολογικες. ο γιατρος μας ειπε οτι η διαιρεση βγαινει λιγο εκτος του κατω φυσιολογικου γιατι το κεφαλακι πατιεται στη θεση που βρισκεται τωρα. Εχει καμια κοπελα παρομια εμπειρια να μου πει καμια γνωμη; Ευχαριστω πολυ.

Χωρις λιγο αγχωνεστε, θα έλεγα να εμπιστευτειτε το γιατρό σας και να μην ταλαιπωρείτε το μυαλο σας με διαφορα που μπορει να διαβασει κανεις στο ιντερνετ. Σκοπος ειναι να κρατησετε και λίγο αντοχες για όταν με το καλο έρθει το μωρακι σας :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

κανεις δεν εχει καποια εμπειρια;

 

Να σας κάνω μία ερώτηση?Επειδή κι εγώ έκλεισα για β επιπέδου στον Σπηλιόπουλο,μείνατε ευχαριστημένοι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ειχα ακριβώς τις ίδιες μετρήσεις στο τρίτο μου παιδάκι.γεννηθηκε υγιέστατη.τωρα είναι 8 1/2 μηνών και μας έχει τρελάνει.μην ανησυχείτε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/8/2019 at 2:42 ΜΜ, Thean είπε:

Καλημέρα.ειχα ακριβώς τις ίδιες μετρήσεις στο τρίτο μου παιδάκι.γεννηθηκε υγιέστατη.τωρα είναι 8 1/2 μηνών και μας έχει τρελάνει.μην ανησυχείτε καθόλου.

Με το γινόμενο της διαίρεσης λίγο πιο κάτω από το φυσιολογικό κατώτατο;

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε BPD κάτω από το όριο, OFD στον μέσο όρο, BPD/OFD κάτω από το όριο. Εύρημα άνευ σημασίας, λόγω θέσης. Το μωρό γεννήθηκε φυσιολογικό.

Σωστά αναφέρατε, κάποιος βαθµός δολιχοκεφαλίας αποτελεί φυσιολογικό προσωρινό εύρηµα σε εγκάρσια ή ισχιακή προβολή.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.το κλάσμα ήταν λίγο έξω από τα κατώτατα φυσιολογικά ενώ η επιμέρους μετρήσεις φυσιολογικές.και όλα πήγαν καλά.επειδη και γω το είχα συζητήσει με δύο γυναικολόγους δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.εξαρταται από τη θέση του μωρου.καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, samsympan είπε:

Είχαμε BPD κάτω από το όριο, OFD στον μέσο όρο, BPD/OFD κάτω από το όριο. Εύρημα άνευ σημασίας, λόγω θέσης. Το μωρό γεννήθηκε φυσιολογικό.

Σωστά αναφέρατε, κάποιος βαθµός δολιχοκεφαλίας αποτελεί φυσιολογικό προσωρινό εύρηµα σε εγκάρσια ή ισχιακή προβολή.

Εμάς το bpd και το ofd είναι φυσιολογικά, όχι στα κατώτατα έπιπεδα αλλά το γινόμενο βγαίνει ίσα ίσα εκτός γραμμων(προς τα κάτω). Αυτό το δόλιχοκεφαλια, τι είναι;

ΟΤαν λες λόγο θέσης;;;

Για την ακρίβεια το όριο στο γινόμενο είναι 0,72 και εμείς έχουμε 0,71. Λογικά δεν θα πρέπει να είναι κάτι ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...