Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Είπα να πάρω και εγώ για το μικρό μου γυαλάκια και "έσπασε το πόδι του ο Δίας...". Έσκασα, λες και τα δικά μας λεφτά δεν είναι ίδια. Κοίταξα στο amazon και εκεί πουλάει το "μικρό ηλιοτρόπιο". Από μεταφορικά, άσε... Αν βρεις κάτι ενδιαφέρον πιο γρήγορα από εμάς, κάνε ένα κόπο, συμφουρίτισσα. Μπας και προλάβουμε πριν ξαναποκλείσουν την Ελλάδα. Καλημέρα, δεν είπα...

 

το 'μικρό ηλιοτρόπιο' τι είναι;

το αμαζον τα εχει 13 λιρες και 0 μεταφορικα.

υπαρχουν και εδω http://mybabycenter.gr/index.php?target=categories&category_id=198

και εδω http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=1139

που εχει και πειπαλ

δεν ξερω απο που θα τα παρω τελικα...μαλλον θα τα παρω μαζεμενα οπου βρω και τα υπολοιπα χρειαζουμενα για το καλοκαιρι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα παντω που εφυγε το δεμα σημερα απο gym λεει DHL Global Mail Standard... και ο Θεος βοηθος!!!!

 

Αυτό το λέει σε όλες τις αποστολές αλλά φτάνουν με το ταχυδρομείο.

Απλά μέχρι τώρα δεν είχε περάσει καμία από τελωνείο. Αν συμβεί και σε άλλη κοπέλα ας μας ενημερώσει γιατί ίσως είδαν ότι υπάρχει κίνηση και αποφάσισαν να μας την πέσουν.

Link to comment
Share on other sites

το 'μικρό ηλιοτρόπιο' τι είναι;

το αμαζον τα εχει 13 λιρες και 0 μεταφορικα.

υπαρχουν και εδω http://mybabycenter.gr/index.php?target=categories&category_id=198

και εδω http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=1139

που εχει και πειπαλ

δεν ξερω απο που θα τα παρω τελικα...μαλλον θα τα παρω μαζεμενα οπου βρω και τα υπολοιπα χρειαζουμενα για το καλοκαιρι

 

'Μικρο ηλιοτροπιο' ειναι το littlesunflower, ο πωλητης του ebay που σχεδον αν οχι ολες μας αγορασαμε τα γυαλακια...αυτα τα site που λες τα ειχα δει κι εγω αλλα προσεξε να παρεις τα καινουργια babybanz τα adventure που εχουν τη σιλικονη για καλυτερη εφαρμογη...τουλαχιστον στο mybabycenter απ'οτι θυμαμαι εχει τα παλια μοντελα...εαν παλι δεν σε νοιαζει να ειναι πιο παλιο μοντελο...no problem!!!:wink:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

 

Ωχ ωχ ωχ. Μην μου λες τέτοια και περιμένω 2 παραγγελίες από εκεί. Πόσα μεταφορικά πλήρωσες? 20 δολλάρια ή 40?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

'Μικρο ηλιοτροπιο' ειναι το littlesunflower, ο πωλητης του ebay που σχεδον αν οχι ολες μας αγορασαμε τα γυαλακια...αυτα τα site που λες τα ειχα δει κι εγω αλλα προσεξε να παρεις τα καινουργια babybanz τα adventure που εχουν τη σιλικονη για καλυτερη εφαρμογη...τουλαχιστον στο mybabycenter απ'οτι θυμαμαι εχει τα παλια μοντελα...εαν παλι δεν σε νοιαζει να ειναι πιο παλιο μοντελο...no problem!!!:wink:

 

α, ναι!

νομιζω οτι πρεπει να παρω τα kids banz γιατι εχουμε περιμετρο κεφαλιου 51-52εκ. Αλλα αυτο ηθελα να ρωτησω τι διαφορα εχουν τα adventure απο τα κλασσικα; τα adventure ειναι τα πιο καινουρια;

εχω διαλεξει αυτα

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00361LHK2/ref=noref?ie=UTF8&m=A39C5DUOUNY1R3&s=baby&psc=1

και αυτα

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003DP4Y3I/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A39C5DUOUNY1R3

(ε βασικα δεν εχει και αλλα το αμαζον)

αυτα εχει και το ελληνικο σαιτ...

μπηκα και στο σαιτ του ηλιοτροπιου και ειδα οτι απο εκει μπορω να παραγγειλω με 5 λιρες μτφ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

 

Ωχ τι κρίμα....

Είσαι η πρώτη που της συμβαίνει αν δεν κάνω λάθος.

Και μου κάνει πολύ εντύπωση.

Αφού λες ότι είχες επιλέξει την απλή αποστολή, θα σε παρακαλέσω, όταν με το καλό πάρεις το δέμα σου να μας ενημερώσεις με τι εταιρεία εστάλει.

USPS ή άλλη?

 

 

Και εμενα το ιδιο. Έχω ψωνίσει περισσότερα από $ 123 και δεν πληρωσα τελωνείο. Λες να ημουν τυχερή ή έχουν αλλάξει τα πράγματα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/Kidz-Banz-Adventure-UVA-UVB-Boys-Kids-Sunglasses-2-5y-/290411901168?pt=UK_Boys_Accessories&var=&hash=item895ecec10e

εαν δεις λιγο πιο κατω στη σελιδα σου εξηγει τι ειναι τα adventure...

edit -- κοριτσια εστειλα εγω mail...μολις μου απαντησουν σας ενημερωνω

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας την πρόταση μιας κοπέλας από αυτό το thread, έκανα και εγώ παραγγελία από το emanaviko.

Τα πράγματα ήταν όλα μια χαρά (καλύτερα από του Σκλαβενίτη που καταλήγω συνήθως να ψωνίζω), οι τιμές καλές (απολύτως συγκρίσιμες με Σ.Μ.) και η εξυπηρέτηση άψογη. Θα τους ξαναχρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://cgi.ebay.co.uk/Kidz-Banz-Adventure-UVA-UVB-Boys-Kids-Sunglasses-2-5y-/290411901168?pt=UK_Boys_Accessories&var=&hash=item895ecec10e

εαν δεις λιγο πιο κατω στη σελιδα σου εξηγει τι ειναι τα adventure...

edit -- κοριτσια εστειλα εγω mail...μολις μου απαντησουν σας ενημερωνω

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το 'μικρό ηλιοτρόπιο' τι είναι;

το αμαζον τα εχει 13 λιρες και 0 μεταφορικα.

υπαρχουν και εδω http://mybabycenter.gr/index.php?target=categories&category_id=198

και εδω http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=1139

που εχει και πειπαλ

δεν ξερω απο που θα τα παρω τελικα...μαλλον θα τα παρω μαζεμενα οπου βρω και τα υπολοιπα χρειαζουμενα για το καλοκαιρι

 

Είναι ανάλογα με τον πωλητή τα έξοδα αποστολής. Με μια πεταχτή ματιά που έριξα αρχίζουν από 4?+ και μέχρι όσα λείπουν στον καθένα 21?+. Θα το κοιτάξω, απλά τώρα με τη γαστρεντερίτιδα που μας κυνηγάει, δεν είχα χρόνο.

 

Καλα δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε με το Littlesunflower....απο εδω μονο παραγγειλαμε τοσες κοπελες και σε καμια δεν δημιουργηθηκε προβλημα...κατσε να στειλω ενα mail να ρωτηξω και σας λεω τα καθεκαστα!!!

Το θυμάμαι. Να'σαι καλά ρε φιλενάδα! Δε με χαρακτηρίζει η ευγένειά μου στο γραπτό λόγο... Όχι ,τίποτα άλλο μην τα κάνω χειρότερα...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα με τον πωλητή τα έξοδα αποστολής. Με μια πεταχτή ματιά που έριξα αρχίζουν από 4?+ και μέχρι όσα λείπουν στον καθένα 21?+. Θα το κοιτάξω, απλά τώρα με τη γαστρεντερίτιδα που μας κυνηγάει, δεν είχα χρόνο.

 

 

Κι εσεις γαστρεντεριτιδα???? Τι κακο ειναι αυτο βρε παιδακι μου???? Ευτυχως ο υιος την περασε και τωρα βασανιζομαι μονο εγω...τουλαχιστον να μην κολλησει το μωρο. Αντε ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ!!!!:lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και σας παραθετω την απαντηση

 

We're sorry but we have had a large number of packages go astray over the last 6 weeks and we can therefore no longer ship to Greece because as a small family business we cannot absorb losses like those we have had. We know it's frustrating as a buyer but we cannot start sending sunglasses which only sell for around £10 tracked at a cost of over £5 because we'll start getting poor feedback for shipping charges and that impacts on our ability to sell on ebay.

We continue to ship to Greece from our own website where postage is a flat £4.95 but I'm guessing that you wouldn't want to pay that for postage when you paid £1.50 last time.

 

Edit --- τα σχολια ειναι περιττα!!! Για μια ακομη φορα οι Ελληναρες ΕΚΤΟΣ!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω Ελευθερια μου!

Παντως δεν ειναι ο πρωτος πωλητης που εξαιρει την Ελλαδα...μου εχει τυχει κι αλλες φορες να ειναι εκτος η Ελλαδα και οκ δεχομαι οτι και τα ταχυδρομεια στην Αγγλια δεν ειναι super ουαου αλλα οχι και αυτο το πραγμα βρε παιδια!!! Βεβαια εγω ειμαι απο τις τυχερες γιατι εχω πεσει σε καλο ταχυδρομο και οταν εχω πακετακι μου χτυπαει παντα το κουδουνι αλλιως δεν θα εβρισκα ουτε τα μισα με τους 'καλους' μου συγκατοικους στην πολυκατοικια!!!! Παντως μου εχει τυχει τουλαχιστον 2 φορες να εχω δεμα στα ΕΛΤΑ και να καααααααααααααααθεται να με περιμενει να παω να το παρω εγω μετα απο προφητικο ονειρο που ειδα!!! Το πεκετο ειχε σφραγιδα παραλαβης 28/02 και πηγα εγω για ασχετο δεμα στις 15/03 και μου λεει η κοπελια 'καλε κατι μου θυμιζει το ονομα' και μου βγαζει και το αλλο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:...αντε γεια!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα ΕΛΤΑ, παρέλεβε μια κοπέλα ένα δέμα. Έφυγε και μετά από 5 λεπτά ξαναγύρισε. Ξέρετε τι είχε γίνει? Της έδωσε λάθος δέμα η υπάλληλος. Το όνομα πάνω στο δέμα ήταν άλλο. Η συγκεκριμένη κοπέλα το επέστρεψε, κάποια άλλη όμως???

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και σας παραθετω την απαντηση

 

We're sorry but we have had a large number of packages go astray over the last 6 weeks and we can therefore no longer ship to Greece because as a small family business we cannot absorb losses like those we have had. We know it's frustrating as a buyer but we cannot start sending sunglasses which only sell for around £10 tracked at a cost of over £5 because we'll start getting poor feedback for shipping charges and that impacts on our ability to sell on ebay.

We continue to ship to Greece from our own website where postage is a flat £4.95 but I'm guessing that you wouldn't want to pay that for postage when you paid £1.50 last time.

 

Edit --- τα σχολια ειναι περιττα!!! Για μια ακομη φορα οι Ελληναρες ΕΚΤΟΣ!!!!

 

εχουν δικιο οι ανθρωποι..οποτε οκ απο το σαιτ μονο..5 λιρες δεν ειναι πολλα..

εχετε παρει καπελακια/μαγιο απο εκει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παρήγγειλα στις 30 Μαρτίου από Fragrancex

και σήμερα παρέλαβα!!!!:-D:grin::-D

Βέβαια αυτή την φορά η αποστολή είχε tracking number, ίσως να οφείλεται σε αυτό :eek:!!!

Πάντως πολύ το χάρηκα, γιατί αλλιώς το άρωμα δεν θα το έπαιρνα από εδώ, μου ήρθε 30-35 ευρώ πιο οικονομικά :-)!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από littlewoodseurope την καλοκαιρινή γκαρνταρόμπα της μικρής. Πολύ ευχαριστημένη είμαι και από την ποιότητα και από τις τιμές αλλά και από την αποστολή. (Ίδια μέρα παραγγελία-αποστολή, 10 ημερολογιακές μέρες σπίτι μου).

Παρέλαβα και την παραγγελία από ubershop από την οποία επίσης είμαι ευχαριστημένη. Οι φθηνότερες τιμές που θα μπορούσα να βρω (και έψαξα πολύ...) και 10 ημέρες παράδοση ταχυδρομείο.

Αντιθέτως κάτι έχει πάθει το τράκινγκ της dhl και δεν υπάρχει καμία πρόοδος στο δέμα μου από το αμαζον...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με, οι έμπειρες γιατί δεν ξέρω τι να κάνω

 

Στις 30/03 έκανα παραγγελία από Littlewoods, αξίας 86,50 ευρώ.

Επειδή δεν ΄δεχόταν τον κωδικό για δωρεάν μεταφορικά, τους έστειλα μήνυμα να μου αφαιρέσουν τα 5 ευρώ εκ των υστέρων, όπως είχε ξανασυμβεί και σε άλλη παραγγελία μου.

Πληρώνω με paypal και χρεώνομαι 86,50.

Στέλνει επιβεβαίωση παραγγελίας το Littlewoods, όπου με χρεώνει 81,50.

Περιμένω refund τα 5 ευρώ...τίποτα.

Τους στέλνω μέηλ, μου απαντάνε αμέσως και μου λένε ότι δε μου οφείλουν τίποτα γιατί αυτοί χρέωσαν 81,50 !! (σωστό)

Και στη σελίδα μου στο paypal γιατί συνεχίζω να είμαι χρεωμένη 86,50?.

Τώρα μου είπαν ότι πρέπει να απευθυνθώ εγώ στο paypal....και να πω ΄τι?

Μπλόκαρα ολίγον......κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

ASOS.COM????????????

 

Καλημέρα κορίτσια, ψωνίζω συχνά από αυτο το site γιατι εχει free delivery αλλα η τελευταια μου παραγγελία που έκανα στις 15 Μαρτίου, δεν εμφανίστηκε ακόμα! Συνήθως κάνει 10 μέρες να έρθει το δέμα στην Ελλάδα αλλά αυτή τη φορά τζίφος!...Λέτε νε χάθηκε το δέμα μου στα ΕΛΤΑ?

Ο ταχυδρόμος έρχετε σχεδόν κάθε μέρα αλλά το δεματάκι μου ακόμα να φανεί...

Εχει καμία άλλη κοπέλα πρόβλημα από το ΑSOS????

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με, οι έμπειρες γιατί δεν ξέρω τι να κάνω

 

Στις 30/03 έκανα παραγγελία από Littlewoods, αξίας 86,50 ευρώ.

Επειδή δεν ΄δεχόταν τον κωδικό για δωρεάν μεταφορικά, τους έστειλα μήνυμα να μου αφαιρέσουν τα 5 ευρώ εκ των υστέρων, όπως είχε ξανασυμβεί και σε άλλη παραγγελία μου.

Πληρώνω με paypal και χρεώνομαι 86,50.

Στέλνει επιβεβαίωση παραγγελίας το Littlewoods, όπου με χρεώνει 81,50.

Περιμένω refund τα 5 ευρώ...τίποτα.

Τους στέλνω μέηλ, μου απαντάνε αμέσως και μου λένε ότι δε μου οφείλουν τίποτα γιατί αυτοί χρέωσαν 81,50 !! (σωστό)

Και στη σελίδα μου στο paypal γιατί συνεχίζω να είμαι χρεωμένη 86,50?.

Τώρα μου είπαν ότι πρέπει να απευθυνθώ εγώ στο paypal....και να πω ΄τι?

Μπλόκαρα ολίγον......κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

Να επικοινωνήσεις με το πέιπαλ. Πήγαινε στο resilution centre και άνοιξε case για αυτά τα 5 Ευρώ. Θα κάνουν το refund.

Εγώ που είχα πρόβλημα με την παραγγελια, με χρέωσε το πέιπλ 3 φορές και μου επέστρεψαν και τις 3 όλο το ποσό με τον τρόπο που σου είπα. Το θέμα είναι ό,τι το ένα refund δεν φαίνεται ακόμη στην κάρτα και θέλω να επικοινωνήσω με πέιπαλ να δω τι τρέχει.

Ξέρει καμιά πως επικοινωνούμε γιατί ψάχνω ψάχνω και άκρη δεν βρίσκω!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ASOS.COM????????????

 

Καλημέρα κορίτσια, ψωνίζω συχνά από αυτο το site γιατι εχει free delivery αλλα η τελευταια μου παραγγελία που έκανα στις 15 Μαρτίου, δεν εμφανίστηκε ακόμα! Συνήθως κάνει 10 μέρες να έρθει το δέμα στην Ελλάδα αλλά αυτή τη φορά τζίφος!...Λέτε νε χάθηκε το δέμα μου στα ΕΛΤΑ?

Ο ταχυδρόμος έρχετε σχεδόν κάθε μέρα αλλά το δεματάκι μου ακόμα να φανεί...

Εχει καμία άλλη κοπέλα πρόβλημα από το ΑSOS????

 

Εγώ νομίζω ό,τι είναι θέμα ΕΛΤΑ. Δεν πας από εκεί μια βόλτα να κάνεις μια ερώτηση?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...