Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Eμένα μου έδωσαν όνομα.

 

"Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία σας.

 

Για την Global Sales,

 

 

 

Λες δηλαδή να είναι μούφα;...Κάτσε θα κάνω κανα google search...

 

Δεν ξερω αν ειναι μουφα ή οχι.....

δεν μπορω να το ξερω αυτο χωρις αποδειξεις...ουτε μπορω να το επικαλεστώ

 

απλα εμενα δεν με πειθει

ενα ονομα και μια διεθυνση

 

οπως ειπε και η active member δεν ειναι δα και το Πλαισιο για να μη ζητησω περισσοτερα διαπιστευτηρια.

 

οπου δεν ξερω και δεν πειθομαι παντα παιρνω αντικαταβολη

 

αλλα εγω ειμαι εγω....και αυτη ειναι μονο η δικη μου αποψη

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσάκι αν μπορεις στειλε πμ τον πωλητη

 

και νομιζω πως αν το δεις στο πευπαλ το ριφαντ εισαι οκ

πληρωσε τον πρωτα ομως ενημερωσε τον τι εγινε τελικα

θα στο στείλω σαρακοστιανό μου έδεσμα :lol::lol:

 

Κοριτσακι μουκαλησπερα,

εκανες αποδοχη;

καλησπέρα καλό μου :D

όχι, δεν μου ήρθε κάτι στο μαιλ μου, πάντως αν κατάλαβα καλά η επιστροφή έγινε στην πιστωτική μου κάρτα και όχι στο paypal σωστά ??

 

(γιατί είμαι και λίγο άσχετη :lol::lol: επίσης νόμιζα ότι αποδοχή κάνεις μόνο την πρώτη φόρα που σου στέλνουν χρήματα πάλι βλακείες λέω ?? γιατί την πρώτη φορά θυμάμαι που έκανα αποδοχή την δεύτερη δεν θυμάμαι να έκανα) άτιμα γεράματα 8-):cool:

 

βρε good luck ποιος στράφηκε εναντίον σου και ποιος σε κατηγόρησε? Σε αυτό εδώ το θέμα προσπαθούμε να αλληλοβοηθηθούμε και να αλληλοπροστατευθούμε επίσης! Αν δεν το κάναμε αυτό το θέμα δεν θα μετρούσε 460 σελίδες και πολλές θα κλαίγαμε τα λεφτά μας...

Εσύ καλά έκανες και το έγραψες και εμείς καλά κάναμε και επισημάναμε κάποια sos...

συμφωνώ με την προλαλήσασα :-P:razz: μπορεί τελικά και να συμφέρει αν το φεε είναι μόνο 15 λίρες ανεξαρτήτου ποσού ......

Link to comment
Share on other sites

(γιατί είμαι και λίγο άσχετη :lol::lol: επίσης νόμιζα ότι αποδοχή κάνεις μόνο την πρώτη φόρα που σου στέλνουν χρήματα πάλι βλακείες λέω ?? γιατί την πρώτη φορά θυμάμαι που έκανα αποδοχή την δεύτερη δεν θυμάμαι να έκανα) άτιμα γεράματα 8-):cool:

Ποτε δεν εχω κανει αποδοχη σε refund και ειναι κανονικα πιστωμενα στην καρτα μου οταν βλεπω λογαριασμο

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω το ανεφερα και ενιωσα λιγο ασχημα με ολες αυτες τις επισημανσεις που γραψατε, επικοινωνησα κι'εγω και μου εδωσαν στοιχεια, ονομα διευθυνση,ΑΦΜ και επισης δινουν και ΑΠΟΔΕΙΞΗ! Πειτε με ευκολοπιστη, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε να εμπιστευτω τοσα χρονια καποια Salopeta που μενει στο πουθενα και αν χρειαζοταν δε θα ειχα τροπο να τη βρω, ενω σ'αυτη την περιπτωση πρεπει να βρω μονο τρωτα σημεια.

Εδω και καιρο μου ειχε πει μια κοπελα οτι χρησιμοποιησε την εταιρια αυτη και ηταν super ευχαριστημενη αλλα δεν το ανεφερα ποτε γιατι ημουν σιγουρη οτι στο τελος θα στρεφοταν εναντιον μου! (αστειευομαι βεβαια):rolleyes:

Τωρα τι μ'έπιασε και το εγραψα χτες,ο θεος κι'η ψυχη μου!!! :-D

Παντως αν θελετε μπορω να της πω να σας αναφερει τις εντυπωσεις της μιας και ειναι ενεργο μελος του φορουμ (αν το θελει βεβαια)

 

Kαλέ γιατί μου στενοχωριέσαι; Όπως είπε και η ravT εδώ ψάχνουμε όλες για το καλύτερο και ταυτόχρονα ασφαλές. Προσωπικά εγώ που δεν έχω ιδέα από συναλλαγές δεν σκέφτηκα καν τα όσα επισήμαναν τα κορίτσια (π.χ. ΑΦΜ). Μου φάνηκε και συνεχίζει να μου φαίνεται καλό. Απλά θα κάνω κι ένα googlesearch. Λέω μάλιστα να το τολμήσω. Δεν ξέρω γιατί αλλά το ΜUM το ψιλοφοβάμαι με όσα έχω διαβάσει...Θα το ψάξω όσο μπορώ και μάλλον θα το τολμησω...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν εχω κανει αποδοχη σε refund και ειναι κανονικα πιστωμενα στην καρτα μου οταν βλεπω λογαριασμο

 

εγω εχω κανει αποδοχή μονο σε πληρωμη απο αλλο μελος που αγοραζει απο εμενα και με πληρωνει μεσω πευπαλ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε good luck ποιος στράφηκε εναντίον σου και ποιος σε κατηγόρησε?

 

...αλλα δεν το ανεφερα ποτε γιατι ημουν σιγουρη οτι στο τελος θα στρεφοταν εναντιον μου! (αστειευομαι βεβαια)...

 

κανεις δε σε κατηγορει φυσικα:D

 

απλα ως παλιοτερες στο θεμα

σας λεμε οτι εχει αναφερθει φυσικα αυτη η σελιδα στο στησιμο της

και τοτε παλι δεν υπηρχε ονομα αφμ, εγω επιμενω νομιζω πως υπηρχε μονο διεθυνση

και σε ερωτω(ρητορικά ε...).....γιατι δεν τα εχει αυτα στο σαιτ?

γιατι δεν εχει αναρτημένο τον τιμοκαταλογο για τις χρεώσεις του?...

 

Ti να σου πω βρε Καλαμαρακι μου; Παντως εσυ εγραψες οτι η σελιδα φτιαχτηκε νομιζω πριν απο 1,5 χρονο. Ε, φανταζομαι οτι θα τους ειχαν κλεισει μεσα αν ηταν απατεωνες!

Απ'την αλλη θα μου πεις οτι αυτο δεν ειναι επιχειρημα. Ο Τσοχατζοπουλος και ενα σωρο αλλοι ελευθεροι γυρνανε... :lol::lol::lol:

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου έδωσαν όνομα.

 

"Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία σας.

 

Για την Global Sales,

 

.................................

 

 

Λες δηλαδή να είναι μούφα;...Κάτσε θα κάνω κανα google search...

 

tamar θα σε παρακαλούσα να κάνεις edit και να σβήσεις τo όνομα της κοπέλας και εσύ καλαμαράκι μου από το quote της tamar

για να μην τα έχει στο σιτε της και τα στέλνει μόνο μέσω email καποιό λόγο θα έχει μην βρούμε και κανα μπελά ............;);)

Link to comment
Share on other sites

tamar θα σε παρακαλούσα να κάνεις edit και να σβήσεις τα στοιχεία της κοπέλας και εσύ καλαμαράκι μου από το quote της tamar

για να μην τα έχει στο σιτε της και τα στέλνει μόνο μέσω email καποιό λόγο θα έχει μην βρούμε και κανα μπελά ............;);)

 

ok.Συγγνωμη.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Ti να σου πω βρε Καλαμαρακι μου; Παντως εσυ εγραψες οτι η σελιδα φτιαχτηκε νομιζω πριν απο 1,5 χρονο. Ε, φανταζομαι οτι θα τους ειχαν κλεισει μεσα αν ηταν απατεωνες!

Απ'την αλλη θα μου πεις οτι αυτο δεν ειναι επιχειρημα. Ο Τσοχατζοπουλος και ενα σωρο αλλοι ελευθεροι γυρνανε... :lol::lol::lol:

Φιλια

 

χμ....ποιιος θα τους εκλεινε???

εδω εχει ιστοσελιδα ο πρωην εργοδοτης μου απο το 2003 που δουλευα σε φροντιστηριο και εχει ακομα το ονομα μου στο δυναμικο του προσωπικου ως καθηγητές.......

το φροντιστηριο εχει κλεισει εδω και τρια χρονια......

 

δεν νομιζω οτι θα την εκλεινε την ιστοσελιδα καποιος....

εδω ουτε η μυνηση δεν θα ειχε ελεγχθει σε ενα χρονο

χαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Age, τις περισσοτερες φορες οταν μου κανουν refund απο αγορες μεσω paypal, εμφανιζεται στον λογαριασμο μου (στη σελιδα paypal) ενα πορτοκαλι σηματακι που γραφει διπλα pending.

ΑΝ το εχεις αυτο στη σελιδα σου πρεπει να κανεις αποδοχη. :D

Πατας το κουμπακι που λεει details και σου εμφανιζει τις επιλογες σου (accept, και κατι αλλα που δε θυμαμαι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tamar θα σε παρακαλούσα να κάνεις edit και να σβήσεις τo όνομα της κοπέλας και εσύ καλαμαράκι μου από το quote της tamar

για να μην τα έχει στο σιτε της και τα στέλνει μόνο μέσω email καποιό λόγο θα έχει μην βρούμε και κανα μπελά ............;);)

 

Done!

 

δικιο εχεις ..........δεν το σκεφτηκα ετσι!

 

Link to comment
Share on other sites

χμ....ποιιος θα τους εκλεινε???

εδω εχει ιστοσελιδα ο πρωην εργοδοτης μου απο το 2003 που δουλευα σε φροντιστηριο και εχει ακομα το ονομα μου στο δυναμικο του προσωπικου ως καθηγητές.......

το φροντιστηριο εχει κλεισει εδω και τρια χρονια......

 

δεν νομιζω οτι θα την εκλεινε την ιστοσελιδα καποιος....

εδω ουτε η μυνηση δεν θα ειχε ελεγχθει σε ενα χρονο

χαχαχαχαχα

 

Έλα μωρέ. Μην με αγχώνεις τώρα. Και χάρηκα πως θα παραγγείλω σε Έλληνες. Το MUM ίσως λόγω της γλώσσας με αγχώνει...

 

EXEI και facebook. Βρείτε το ως globalsales.gr

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ. Μην με αγχώνεις τώρα. Και χάρηκα πως θα παραγγείλω σε Έλληνες. Το MUM ίσως λόγω της γλώσσας με αγχώνει...

 

δεν θελω να σε αγχωσω βρε

απλα αυτο δεν στεκει ως επιχειρημα οτι η σελιδα λειτουργει ακομα και ειναι ον λαιν

 

προχθες δεν ελεγαν για ενα σαιτ που ενω ειναι ακομα απ , η εταιρεια ειχε κλεισει και δεχοταν κανονικα παραγγελιες και χρηματα μεσω πευπαλ........

 

για ελληνικο καταστημα φυσικα ε.....χαχαχαχ

 

απλα σου επισημαινω οτι δεν στεκει ως επιχειρημα

 

δεν υπαρχει αστυνομια ιστοσελιδων για να τις κατεβαζει οταν οι επιχειρησεις παψουν να υφιστανται ή εχουν νομικά θεματα...

 

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σε αγχωσω βρε

απλα αυτο δεν στεκει ως επιχειρημα οτι η σελιδα λειτουργει ακομα και ειναι ον λαιν

 

προχθες δεν ελεγαν για ενα σαιτ που ενω ειναι ακομα απ , η εταιρεια ειχε κλεισει και δεχοταν κανονικα παραγγελιες και χρηματα μεσω πευπαλ........

 

για ελληνικο καταστημα φυσικα ε.....χαχαχαχ

 

απλα σου επισημαινω οτι δεν στεκει ως επιχειρημα

 

δεν υπαρχει αστυνομια ιστοσελιδων για να τις κατεβαζει οταν οι επιχειρησεις παψουν να υφιστανται ή εχουν νομικά θεματα...

 

Ναι βρε. Το ξέρω πως ότι κι αν λες το λες για το καλό όλων. Απλά για λίγο το χάρηκα. Η αλήθεια είναι και google search που έκανα δεν βρήκα κάποια περαιτέρω πληροφορία για το globalsales.gr.

Εκεί που ηρέμησα πως βρήκα τρόπο τελικά να πάλι το άγχος του MUM. Αλήθεια στο ΜUM πρέπει να στειλω ταυτότητα; Δεν έχω scanner...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου έδωσαν όνομα.

 

Λες δηλαδή να είναι μούφα;...Κάτσε θα κάνω κανα google search...

 

για κατσε..κάνω κι εγω.......

τι σου ειναι το google search ομως εεεε! ουδεν κρυπτον...:wink:;-)

καλαμαράκι συμφωνω κι εγω, οταν βλεπω ρισκο ή αντικαταβολή ή τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πειτε με ευκολοπιστη, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε να εμπιστευτω τοσα χρονια καποια Salopeta που μενει στο πουθενα και αν χρειαζοταν δε θα ειχα τροπο να τη βρω, ενω σ'αυτη την περιπτωση πρεπει να βρω μονο τρωτα σημεια.

Εδω και καιρο μου ειχε πει μια κοπελα οτι χρησιμοποιησε την εταιρια αυτη και ηταν super ευχαριστημενη αλλα δεν το ανεφερα ποτε γιατι ημουν σιγουρη οτι στο τελος θα στρεφοταν εναντιον μου! (αστειευομαι βεβαια):rolleyes:

Τωρα τι μ'έπιασε και το εγραψα χτες,ο θεος κι'η ψυχη μου!!! :-D

Παντως αν θελετε μπορω να της πω να σας αναφερει τις εντυπωσεις της μιας και ειναι ενεργο μελος του φορουμ (αν το θελει βεβαια)

 

Δίκιο έχεις. Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί αν η ίδια η κοπέλα είναι ευχαριστημένη δεν το λέει μόνη της. Καλό θα μας κάνει. Τουλάχιστον μπορείς να τη ρωτήσεις αν αργούν να τα στείλουν.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω το ανεφερα και ενιωσα λιγο ασχημα με ολες αυτες τις επισημανσεις που γραψατε, επικοινωνησα κι'εγω και μου εδωσαν στοιχεια, ονομα διευθυνση,ΑΦΜ και επισης δινουν και ΑΠΟΔΕΙΞΗ! Πειτε με ευκολοπιστη, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε να εμπιστευτω τοσα χρονια καποια Salopeta που μενει στο πουθενα και αν χρειαζοταν δε θα ειχα τροπο να τη βρω, ενω σ'αυτη την περιπτωση πρεπει να βρω μονο τρωτα σημεια.

Εδω και καιρο μου ειχε πει μια κοπελα οτι χρησιμοποιησε την εταιρια αυτη και ηταν super ευχαριστημενη αλλα δεν το ανεφερα ποτε γιατι ημουν σιγουρη οτι στο τελος θα στρεφοταν εναντιον μου! (αστειευομαι βεβαια):rolleyes:

Τωρα τι μ'έπιασε και το εγραψα χτες,ο θεος κι'η ψυχη μου!!! :-D

Παντως αν θελετε μπορω να της πω να σας αναφερει τις εντυπωσεις της μιας και ειναι ενεργο μελος του φορουμ (αν το θελει βεβαια)

 

πάντως αυτο που κανουμε ή κανω τελοσπαντων

δεν ειναι να ψάχνω τα τρωτα σημεια.....

 

απλα υποδεικνύω την προχειροτητα κατ' εμε....

την ελλειψη γενικοτερα που μου κανει αυτη η σελιδα

και τα σημεια που δεν μου αρεσουν και δεν με πειθουν....

 

αλλωστε ουτε τη σαλοπετα μπορεις να βρεις αλλα ουτε και αυτην...

υποθετικά παντα ε....

 

ΜΑΚΑΡΙ ομως να την δοκιμασετε εσεις

 

και να φάω τα λογια μου!!! ;):D

 

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ τον πόνο μου.

Περίμενα από 16 Μαρτίου από το amazon.co.uk κάτι ecoballs για το πλυντήριο ρούχων.Πέφτει και η 25η Μαρτίου ενδιάμεσα οπότε λέω άστους.Σ'ημερα στελνω την πεθερά μου να ρωτήσει αν εχει έρθει το δέμα-μιας και με νεογέννητο δεν μπορώ να κάνω άσκοπες βόλτες- και το πήρε!!!!Ποιος ξέρει από πότε είχε έρθει.

Και για 3η φορά ο καλός μας ταχυδρόμος άφησε πληρωμένο δέμα έξω από την πολυκατοικία.Για 3η φορά δεν έκανε τον κόπο να χτυπήσει το κουδούνι....

 

Επίσης,εκανα παραγγελία στο pharmacy4u την περασμένη Τετάρτη και ακόμη περιμένω να δουν την διαθεσιμότητα από 1-2 προϊόντα.Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε το σέρβις τους.Από το e-pharmacy που παρήγγειλα 2 φορές στο παρελθόν την επόμενη μέρα είχαν έρθει (ή την μεθεπόμενη).

 

Τέλος,αν κπ κοπέλα από Κέρκυρα το σκέφτεται για να παραγγείλει από την κοπέλα στην Αγγλία,ίσως μπορούσαμε να μοιραστούμε την παραγγελία κπ στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης,εκανα παραγγελία στο pharmacy4u την περασμένη Τετάρτη και ακόμη περιμένω να δουν την διαθεσιμότητα από 1-2 προϊόντα.Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε το σέρβις τους.

 

Eγώ παρήγγειλα προϊόντα 21/3 και σήμερα μου έστειλαν mail (μετά από δικό μου σχετικό) ότι μέχρι την Παρασκευή θα τα έχω. Έχε χάρη που μόνο αυτοί είχαν την ΑTTACHE την αντιηλιακή. Ούτε στα αγγλικά site δεν την έβρισκα. Μόνο σε αμερικάνικα αλλά φοβάμαι το τελωνείο...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια στο mummyandlittleme -15% με τον κωδικο spring15 για 2 μερες...

 

Στις τσάντες αλλαγής έχει 10%. Αν βάλω εκεί που λέει coupon/voucher τον κωδικό που έδωσες θα έχω επιπλέον 15%?

 

 

Ποια από τις δύο σας αρέσει;

http://www.pinklining.co.uk/shop/changing-bags/yummy-mummys/ss11-yummy-mummy-grey-doves-laminate

 

http://www.pinklining.co.uk/shop/changing-bags/blooming-gorgeous-bags/blooming-gorgeous-love-birds

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω γιατι και το -10% παλι με κωδικο το εχει...νομιζω ή το ενα ή το αλλο αρα στην προκειμενη περιπτωση σε συμφερει το 15%...παντως εαν κανεις εικονικη παραγγελια θα δεις αν σε αφηνει να χρησιμοποιησεις και τους 2 κωδικους

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω γιατι και το -10% παλι με κωδικο το εχει...νομιζω ή το ενα ή το αλλο αρα στην προκειμενη περιπτωση σε συμφερει το 15%...παντως εαν κανεις εικονικη παραγγελια θα δεις αν σε αφηνει να χρησιμοποιησεις και τους 2 κωδικους

Εκανα μια εικονικη παραγγελια, χωρις να πατησω checkout και δεχεται κ τους 2 κωδικους. Μια χαρα!!!!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια εικονικη παραγγελια, χωρις να πατησω checkout και δεχεται κ τους 2 κωδικους. Μια χαρα!!!!

 

Εννοείς τους έγραψες. Γιατί αν πατήσεις check out δεν δέχεται και τους 2.

Ποια τσάντα από τις 2 σας άρεσε; Η διαφορά είναι και στις διαστάσεις

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

...προχθες δεν ελεγαν για ενα σαιτ που ενω ειναι ακομα απ , η εταιρεια ειχε κλεισει και δεχοταν κανονικα παραγγελιες και χρηματα μεσω πευπαλ...

 

Ναι βρε παιδια, αλλα ενα site εχει κλεισει και σου απαντανε την ιδια μερα και με τοσες λεπτομερειες;

Συμφωνα μ'αυτο που λες και το paypal δεν ειναι δειγμα φερεγγυοτητας. Απλα μπλεκεις σε μια διαδικασια να παρεις πισω τα χρηματα σου.

 

Δίκιο έχεις. Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί αν η ίδια η κοπέλα είναι ευχαριστημένη δεν το λέει μόνη της. Καλό θα μας κάνει. Τουλάχιστον μπορείς να τη ρωτήσεις αν αργούν να τα στείλουν.

 

Αν διαβασεις ξανα το ποστ μου θα δεις οτι γραφω:

"αν θελετε να της πω να σας αναφερει τις εντυπωσεις της"

Που να ξερει η κοπελα οτι εμεις εδω συζηταμε γι'αυτο το θεμα;;;; :confused::confused::confused:

 

Και οπως ειπα στο προηγουμενο μηνυμα μου αστειευομενη, να που βρεθηκα να προσπαθω να απολογηθω τελικα!

Αν θελει καποια κοπελα μπορω να της στειλω το ονομα της κοπελας που παρηγγειλε για λεπτομερειες.

Οχι για να κανει καποιος χρηση της ιστοσελιδας βεβαια! Ουδολως μ'ενδιαφερει. Απλα για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...