Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

p3n έχεις δίκιο,κι εγώ γι'αυτό το σκέφτομαι...ο άντρας μου δεν θέλει με τίποτα πάντως..όλο και κάτι θα βρούμε σε καινούριο...δεν μπορεί...

 

MIAMAMMA, γιατί δεν κοιτάς στο ebay ? Εχει πραγματάκια αρκετά, τι ηλικία θές και για τι φύλο ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας!

 

Θελω να παραγγειλω ρουχα απο mandco, αλλα με προβληματιζει λιγο το θεμα του μεγεθους.

Αγοραζω απο m&s απο αθηνα ρουχα νουμερο 8. Φανταζομαι οτι και απο mandco θα παρω επισης το 8. Στους πινακες με τα μεγεθη ωστοσο φαινεται οτι οι διαστασεις για το 8 ειναι πολυ μικρες. Πχ. εχω μπουστο 93 και οχι 82....

 

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

MIAMAMMA Θελεις κατι συγκεκριμένο?Να σε βοηθησουμε...

Οπως ειπε και η chatzico για καθημερινα ρουχα δε θα συνιστουσα να ρισκαρεις.Εχει το εμπευ πολυ καινουργιο και οικονομικο...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Θελω να παραγγειλω ρουχα απο mandco, αλλα με προβληματιζει λιγο το θεμα του μεγεθους.

Αγοραζω απο m&s απο αθηνα ρουχα νουμερο 8. Φανταζομαι οτι και απο mandco θα παρω επισης το 8. Στους πινακες με τα μεγεθη ωστοσο φαινεται οτι οι διαστασεις για το 8 ειναι πολυ μικρες. Πχ. εχω μπουστο 93 και οχι 82....

 

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια!

 

Νομίζω πως καλύτερα να εμπιστευτείς τα μεγέθη του m& spencer. Και εγώ συμφωνά σε αυτά με το mandco. Το size guide του νομίζω έχει αναφερθεί παλιότερα εδώ μέσα πως δεν είναι αντιπροσωπευτικό.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανακάλυψε τι έγινε με την παραγγελία μου στο littlewoods. Την έστειλα 27.02 αλλά για κάποιον λόγο μου την έστειλαν 19.03.

Τώρα προσπαθώ να βάλω άλλη παραγγελία και δεν μπορώ να πληρώσω με κανέναν τρόπο. Έτυχε σε καμιά άλλη? Ο advisor μου είπε πως έχει πρόβλημα το σύστημά τους.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτήσω κάτι για το ebay?αγοράζετε ρούχα used για τα μικρά σας??σε τι κατάσταση έρχονται??

 

Εξαρταται. Παντως σε βαμβακερα για καθημερινο ντυσιμο ρισκαρεις.

Για πιο καλα ρουχαλακια συνηθως ειναι σαν καινουρια.

Εγω ευχαριστω τον θεο που μου εχουν δωσει κοπελες απο αυτο το φορουμ ρουχαλακια. Δεν εχω προβλημα που ειναι απο αλλο παιδακι. Τα πλενω, βαζω και την ειδικη σκονη για τα μικροβια της OMINO BIANCO, τα σιδερωνω και ειναι αψογα!

Δυσκολοι καιροι! Μακαρι να ειχαμε ολοι την δυνατοτητα να ψωνιζουμε μονο καινουρια. Ολοι θα το θελαμε για τα παιδια μας. :(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχω καταλήξει στα παπουτσάκια

REF B3210 - Clarks TINY LIGHTS INF

blue leather/suede shoes with velcro fastenings, red stitch detail & FLASHING lights in heels!

 

απο εδω http://www.shoesforkids.co.uk/size8boys.asp?RSstartat=41&kw=

αλλά γράφει οτι εχει φωτάκια πισω. Αυτά αναβοσβήνουν συνέχεια και δεν μπορείς να τα κλείσεις/βγάλεις; Μου φαινονται χαζομαρα, χωρια που αν παρω στον ενα με φωτακια θα πρεπει να παρω και στον αλλο..

 

Καλησπερα.

Τα παπουτσακια Clarks της μικρης μου σχεδον ολα εχουν φωτακια. Ειναι διακριτικα και αναβουν καθε φορα που ακουμπαει το ποδι στο εδαφος. Το φως ειναι κοκκινο ή μπλε-μωβ.

Δεν μπορεις να τα απενεργοποιησεις καπως γιατι τα φωτακια κι'ο μηχανισμος ειναι "κλεισμενα" στη σολα.

Παντως εμεις τους εχουμε αλλαξει τα φωτα και αναβουν κανονικα.

Σε ενα ζευγαρακι μονο τα επλυνα ολοκληρα και μουσκεψαν πολυ και σταματησαν να αναβουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανακάλυψε τι έγινε με την παραγγελία μου στο littlewoods. Την έστειλα 27.02 αλλά για κάποιον λόγο μου την έστειλαν 19.03.

Τώρα προσπαθώ να βάλω άλλη παραγγελία και δεν μπορώ να πληρώσω με κανέναν τρόπο. Έτυχε σε καμιά άλλη? Ο advisor μου είπε πως έχει πρόβλημα το σύστημά τους.

 

 

Κοριτσια εμαθα κατι τελευταια απο την εξυπηρετηση της alpha.

εδω και 3 εβδομαδες χρειαζεται να εχεις στο λογαροασμο σου εκτος απο το ποσο της αγορας επιπλεον το 15% αυτης. Με το που γινεται η παραγγελια η τραπεζα δεσμευει αυτο το ποσοστο και το αποδεσμευσει μολις τραβηχτουν τα χρηματα. Κατι σα ποσο ασφαλειας, μου ειπαν.

Δε ξερω αν ισχυει βεβαια για ολες τις τραπεζες

 

female μηπως να μιλησεις με την εξυπηρετηση πελατων της τραπεζας σου?

Μπορει να συμβαινει αυτο.

Και εγω πριν απο λιγο καιρο προσπαθουσα να παραγγειλω κατικαι μου εβγαζε λαθος το paypal ενω μεσα ειχε κανονικα τα χρηματα.

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Πειραιώς που έχω εγώ λογαριασμό δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Βέβαια εμένα ο λογαριασμός μου είναι συνδεδεμένος με την prepaid...

 

Έχω ξαναρωτήσει και σε άλλο θέμα αλλά επειδή δεν απάντησε καμία γιατί μπορεί να μην διαβάζετε το θέμα, χωρίς να θέλω να γίνομαι κουραστική, θα ξαναρωτήσω:

Μy Uk Mail ή Parcel2go? Ποιο είναι καλύτερο; Πρέπει να ανοίξω άμεσα λογαριασμό....

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Πειραιώς που έχω εγώ λογαριασμό δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Βέβαια εμένα ο λογαριασμός μου είναι συνδεδεμένος με την prepaid...

 

Έχω ξαναρωτήσει και σε άλλο θέμα αλλά επειδή δεν απάντησε καμία γιατί μπορεί να μην διαβάζετε το θέμα, χωρίς να θέλω να γίνομαι κουραστική, θα ξαναρωτήσω:

Μy Uk Mail ή Parcel2go? Ποιο είναι καλύτερο; Πρέπει να ανοίξω άμεσα λογαριασμό....

 

Ταμαράκι καλημέρα και καλημέρα σε όλες τις συμφορουμίτισσες !!!!!!!

 

Συμφωνώ για την Πειραιώς.

 

Τι εννοείς για MUM και Parcel2Go ? Θέλεις να κάνεις αγορές από Αγγλία από σαιτ που δεν στέλνουν Ελλάδα ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω παρει αλλα φορεματακι party dress που τα λενε οι Αγγλοι το οποιο ήταν σε παραπολυ καλή κατασταση.Αλλωστε ειναι ρουχα που δεν μπορουν να φορεθουν τοσο ωστε να φθαρουν.

Εννοειται το πλενω πριν το φορεσω στη μικρη οπως και αν ηταν και καινουργιο.

Καλα, εχει να κανει με τον ανθρωπο και πως αισθανεται. Εγω δεν εχω προβλημα να βαλω used ρουχα στα παιδια μου αρκει να ειναι σε καλη κατασταση, τι μπορει να εχουν τα παιδακια. Αλλα εγω ειμαι γενικως της ανακυκλωσης . Αλλα παντα το λεω ειναι πως αισθανεται ο καθενας να μην παρεξηγουμε.

 

Και εγω μια απο τα ιδια, οτι εχω παρει σε used εχει έρθει σε αψογη κατάσταση!!

 

Μόλις το αγόρασα!!!!

Εκανα και την πρώτη μου αγορά από ebay γιατί συνήθως ψωνίζω από amazon.

Ευχαριστώ για το post.

 

Παρακαλώ βρε , χαιρομαι που σου άρεσαν !!

 

με γεια ειναι τελεια τα beaba!

Τελεια κουταλοπιρουνακια, πιατακια και οτι θελετε για παιδακια εχει και εδω http://www.vupbaby.co.uk/

εχω παρει πολλά πραματάκια, ειναι και bpa free. Και *παρα* πολυ εξυπηρετικοι (μεχρι και τηλ με πηρανε για μια επιστροφή).

 

Αν μπορεις στειλτο μου σε πμ το σαιτ να το βαλω στην επομενη ανανέωση της λιστας μας

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Το MUM έχει εγγραφή, μπορεί να παραγγείλει για εσένα, σου φτιάχνει μια αγγλική διεύθυνση, συσκευάζει και αποστέλλει. Το άλλο είναι κούριερ μόνο, τι μπορεί να κάνει ? Συγγνώμη αλλά έχω κενό εδώ. Νομίζω ότι έχει αναφερθεί στο τόπικ ότι το χρησιμοποιούν οι κοπέλες τύπου ΣΑΛΟΠΕΤΑ για να σου στείλουν τα πράγματα που έχεις ψωνίσει εσύ και τους έχεις στείλει ή έχουν ψωνίσει εκείνες για εσένα. Σωστά ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως καλύτερα να εμπιστευτείς τα μεγέθη του m& spencer. Και εγώ συμφωνά σε αυτά με το mandco. Το size guide του νομίζω έχει αναφερθεί παλιότερα εδώ μέσα πως δεν είναι αντιπροσωπευτικό.

 

Σ'ευχαριστω πολυ! Θα κανω μια μικρη παραγγελια αρχικα για να ειμαι σιγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας.

Χθες εμαθα απο υπαλληλο της εμπορικης τραπεζας οτι τις επομενες ημερες θα εχουμε τη δυνατοτητα αποκτησης προπληρωμενη της εμπορικης. Εμενα θα με βολεψει καθως εχω ιντερνετ banking της ιδιας τραπεζας και δεν θα τρεχω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!

Χθες ειχαμε παει να φωτοσυνθεσουμε κι ετσι απουσιαζα...;)

Να σας ρωτηξω κατι... οταν θελετ να παρετε αρκετα πραγνατακια απο εναν πωλητη του κανετε παζαρια για τις τιμες των προιοντων - οχι δηλαδη μονο για τα μτφ??? Φυσικα αναφερομαι στο πολυαγαπημενο ebay....

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

εκανα παραγγελια πριν μια εβδομαδα και μου εδωσε. τα εστειλαν με dhl απο Γερμανια και τη Παρασκευη ηρθε ειδοποιηση να το παρω απο το ταχυδρομειο. μαλλον τα δικα σου θα τα στειλουν ολα με royal mail.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

 

Το αμαζον εχει σταματησει να δινει tracking number? Εχω βαλει 4-5 ξεχωριστες παραγγελιες και σε κανενα δε μου εδωσε....

 

Νομίζω ότι tracking number έχουν τα συστημένα. Μάλλον τα έχει περιορίσει και στέλνει περισσότερες απλές παραγγελίες. Πάντως δεν τα έχει κόψει, έχω πρόσφατα tracking number. Τα κριτήρια παραμένουν αδιευκρίνιστα. Η ίδια παραγγελία έχει έρθει με και άνευ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

royal mail....καλο ειναι αυτο ή κακο? :rolleyes:

 

Και πολύ καλό δεν το λες πάντα, είναι το ξαδερφάκι εξ Αγγλίας των ΕΛΤΑ, ότι σημαίνει αυτό..........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

απλο ταχυδρομειο ειναι. δηλαδη 10 μερουλες στο νερο. κι εμενα που μου εδωσαν tracking number, σταματησε στη φαση που εφυγε απο Γερμανια. απο εκει και μετα χαθηκαν τα ιχνη του για 2 μερες, ωσπου ηρθε το ειδοποιητηριο απο τα ΕΛΤΑ

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ραννια εμενα παντως οτι μου εχει ερθει με royal mail απο amazon (δηλαδη ολα) τα ειχα το πολυ σε 5 εργασιμες...2-3 πακετακια που τα παρελαβα αργοτερα ηταν εξαιτιας των αγαπημενων μας ΕΛΤΑ :evil: που για καποιον ανεξηγητο λογο τα ειχαν και καθοντουσαν στα ραφια τους καμια 10 μερες χωρις να μου στειλουν ειδοποιητηριο...αβυσσος η ψυχη του ταχυδρομικου υπαλληλου:rolleyes:

 

Κορες θελω τη γνωμη σας...θελω να παρω mixer χειρος...καμια ιδεα???

Εγω εχω δει αυτα απο amazon http://www.amazon.co.uk/Martin-Wahl-Executive-Collection-Digital/dp/B002HRE06O/ref=wl_it_dp_o?ie=UTF8&coliid=I70CX5URCMJCR&colid=304U9DKABYXE2 και

http://www.amazon.co.uk/Kenwood-HM326-3-Speed-Mixer-Chrome/dp/B0000C6WPT/ref=wl_it_dp_o?ie=UTF8&coliid=I16G5HDX1LG1RQ&colid=304U9DKABYXE2

απλα στο 2ο με προβληματιζουν λιγο οι κριτικες...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

 

Το αμαζον εχει σταματησει να δινει tracking number? Εχω βαλει 4-5 ξεχωριστες παραγγελιες και σε κανενα δε μου εδωσε....

 

 

Ράνια σήμερα παρέλαβα το τελευταίο πακέτο της παραγγελίας μου από amazon χωρίς tracking number και μάλιστα κάναν 10 μέρες να έρθουν (πρώτη φορά τόση καθυστέρηση απ' αυτούς):rolleyes:

Ήρθαν στο σπίτι με το πόρτα-πόρτα των ελτα. Τα άλλα πακέτα που ήταν άλλοι οι πωλητές ήρθαν με απλό ταχυδρομείο και ας ήταν τα μεταφορικά πανάκριβα...με έφαγε το διπλοπαρκάρισμα στην Μαιζώνος:rolleyes: ενώ του αμαζόν ήταν δωρεάν....;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...