Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

στο ebay καλή μου στο ebay :mrgreen::mrgreen: αυτά τα ρούχα τα έχω ερωτευτεί :mrgreen::mrgreen:

Στο ebay.co.uk ή το αμερικάνικο τα βρίσκεις; μπορεις να δώσεις λινκ καποιου πωλητη; ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο ebay.co.uk ή το αμερικάνικο τα βρίσκεις; μπορεις να δώσεις λινκ καποιου πωλητη; ευχαριστώ!

έχει και τα δύο εγώ προτιμώ το Αγγλικό γενικώς μπορείς να δείς αυτόν εδώ τον πωλητή http://stores.ebay.co.uk/Playmates-Traditional-Childrenswear έχει πολύ καλό feedback αλλά αν βάλεις σαν Keyword την λέξη Bonnie Jean θα σου βγάλει και άλλους πωλητές

Link to comment
Share on other sites

Ουυυυ φτάσαμε στις σιξ σιξ σιξ σελίδες... ουυυ ουυυ ουυυ... :-))

 

Μόλις παρέλαβα το άλμπουμ από το http://www.saal-digital.de/... δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη... η εκτύπωση αν και είναι τεχνικά καλή, το αποτέλεσμά της δεν είναι, φαίνονται μαύρα-σκούρα στίγματα στις περισσότερες φωτογραφίες, ειδικά όσες έχω κάνει μεγάλες ή ζουμ... δεν πιστεύω να φταίνε οι φωτογραφίες μου, αλλά τι να πω... κατά τ' άλλα οι σελίδες είναι ωραίες, χοντρότερες από περιοδικό, σαν χαρτόνι ας πούμε... επίσης το καλό είναι το ότι ανοίγει φλατ και είναι ωραίες οι φωτό που πιάνουν δύο σελίδες (αν ήταν φυσικά και καλή η εκτύπωση...) το πρόγραμμα είναι εύχρηστο αλλά έχει λίγες σχετικά επιλογές σε layout, backround, εφέ και τέτοια... το καλό είναι ότι είχε δωρεάν μεταφορικά και ήρθε σε 6 ημέρες...

δε νομίζω όμως να ξαναπαραγγείλω...

Edit... για να μην παρεξηγηθώ... δεν το συστήνω :wink:

τώρα θα δοκιμάσω και το fotoinsight... για να δούμε :-)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον εννοείς..

http://www.everyday-trade.com/

 

Κορίτσια επειδή βλέπω πως ψάχνετε αγορές από κίνα κλπ.. Λοιπόν δασμούς και τελωνεία δεν πληρώνετε τίποτα πέρα από 4 ευρώ που είναι στάνταρ fee.. Επίσης δεν παίζει ρόλο η αξία των αγορών σας. Εμείς είχαμε μαζευτεί 5-6 άτομα, κάναμε παραγγελία 900 ευρώ και πληρώσαμε πάλι 4 ευρώ.

Επειδή έχουμε παραγγείλει αρκετες φορές πάντα αυτά πληρώνουμε

 

Μηπως παιζει ρολο ο ογκος? Ας πουμε αν παργγειλουμε ενα καροτσι πάλι 4 ευρώ θα πληρωσουμε?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Μηπως παιζει ρολο ο ογκος? Ας πουμε αν παργγειλουμε ενα καροτσι πάλι 4 ευρώ θα πληρωσουμε?

 

κοίτα η παραγγελία που είχαμε βάλει των 900 ευρώ είχε όγκο γιατί είχε φαντάσου καμια 10αρια μπουφαν, πέντε αθλητικά παπούτσια, καπαρτίνα, μπλούζες, τσάντες και άλλα. Ε νομίζω ένα καροτσι, λιγότερο΄χώρο πιάνει;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!

Είχα καιρό να μπω και τι να δω... 666 σελίδες;;; αθεόφοβες!!! :)

Στο θέμα μας: βρήκα το παρακάτω σάιτ σουζ-τρέιντερ τελεία κομ.

Μα γιατί μου βγάζει αστεράκια;;;;;;;;

Έχει πολλά... παπούτσια, ζώνες, πορτοφόλια και τσάντες που τόοοοσο μου αρέσει να αγοράζω.

Ερώτηση λοιπόν: Μήπως έχει κάποια ψωνίσει από εκεί να μου πει αν έμεινε ευχαριστημένη; Είναι πολύ μαϊμού ή αξίζουν τα λεφτά τους;

Και κάτι τελευταίο: έψαχνα να βρω τη συγκεντρωτική λίστα με τα προτεινόμενα site, έψαξα 5-6 σελίδες πίσω αλλά τίποτα. Δεν την ξανα-"σηκώνετε" γιατί βολεύει το μαζεμένο;

Ευχαριστώωωωω.

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Είχα καιρό να μπω και τι να δω... 666 σελίδες;;; αθεόφοβες!!! :)

Στο θέμα μας: βρήκα το παρακάτω site: ************ τελεία κομ. Μα γιατί μου βγάζει αστεράκια;;;;;;;;

 

Έχει πολλά... παπούτσια, ζώνες, πορτοφόλια και τσάντες που τόοοοσο μου αρέσει να αγοράζω.

Ερώτηση λοιπόν: Μήπως έχει κάποια ψωνίσει από εκεί να μου πει αν έμεινε ευχαριστημένη; Είναι πολύ μαϊμού ή αξίζουν τα λεφτά τους;

Και κάτι τελευταίο: έψαχνα να βρω τη συγκεντρωτική λίστα με τα προτεινόμενα site, έψαξα 5-6 σελίδες πίσω αλλά τίποτα. Δεν την ξανα-"σηκώνετε" γιατί βολεύει το μαζεμένο;

Ευχαριστώωωωω.

 

για ξαναγράψτο δεν φαίνεται τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω το μέλος katinaki για την ευγενική της χειρονομία, να χαρίσει το 2ο ζευγάρι μπότες, που της έστειλε το αμαζον από λάθος, το οποίο και δεν αναγνώριζε (κακό δικό του).

 

Οι μπότες είναι πραγματικά πολύ ζεστές και μαλακές, ότι καλύτερο για τις μέρες που έχει πολύ κρύο.

 

Σαν αποδέκτρια του δώρου, την ευχαριστώ πολύ.

 

Συγγνώμη αν είμαι οφ τοπικ.

 

Να σαι καλά και να τις χαρείς!!

Αφου δεν ήθελαν!

 

Κορίτσια αυτό με το alibaba το διαβάζω τις τελευταίες μέρες θα το τολμήσει καμία??

Εγω μπαίνω αλλά χάνομαι λίγο δεν μπορώ να ψάξω σωστά μάλλον...

Αν έχετε τπτ καινούριο ενημερώστε να βρώ και εγώ χρόνο να ασχοληθώ βασικά...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο: έψαχνα να βρω τη συγκεντρωτική λίστα με τα προτεινόμενα site, έψαξα 5-6 σελίδες πίσω αλλά τίποτα. Δεν την ξανα-"σηκώνετε" γιατί βολεύει το μαζεμένο;

Ευχαριστώωωωω.

 

Καλημερα,δες σελ.663 το ποστ 19877 της kalamaraki.Τα e-shop ειναι στην υπογραφη της.

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή έχω παραγγείλει πολλές φορές από Gymboree, παραγγελίες μέχρι τα $125 είναι $20 έξοδα αποστολής με το standard delivery. Συνήθως σε 2 εβδομάδες είναι εδώ.

 

ευχαριστώ...τα βρήκα και στο ebay φθηνότερα.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

βρε μαμα του λευτερακι σου (φανταζομαι!) ,ή όποια αλλη μαμα μπορει να μου απαντησει, να σε ρωτησω κατι, εσυ που το κατεχεις το αθλημα?ebay και amazon ή απο οποιοδηποτε site κ αν αγορασεις μπορεις να πληρωσεις αντικαταβολη ή σε καποια τραπεζα?Εγω ως ΑΣΧΕΤΗ απο αγορες του εξωτερικου (τη γλωσσα την ρυθμισαμε με μεταφραστικο,οπως ειπε κ αλλη συμφορουμισα) αυτο το paypal πως το ρυθμιζεις. Φανταζομαι εχει αναφερθει ξανα αυτη η διευκρυνηση αλλαειναι πολλες οι σελιδες ρε κοριτσια...soooorrrryyyy:-(

 

Λευτέρης είναι ο άντρας μου:mrgreen:

 

Είδα ότι με πρόλαβαν οι παλιότερες και σου απάντησαν. Αν μελετήσεις τα λινκ που έχει στην υπογραφή του το καλαμαράκι και κάποιες άλλες κοπέλες, είμαι σίογυρη ότι θα είσαι οκ. Αν όχι ξαναρωτάς;).

 

Τις λίστες και τις οδηγίες τις έχω κι εγώ στην υπογραφή μου αν και είμαι σίγουρη ότι όλο και κάποια ανανέωση θα θέλουν.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

reepect στο amazon και από μένα και για τις τιμές. Παρήγγειλλα και μου ήρθε σε μέρες το lego zoo που στην Ελλαδα το έβρισκα 134 ευρώ σε 5 καταστήματα .Στο κουκου δεν το συζητώ , έκανε 180λιανική και 160μέσω internet. Το πήρα μόνο 67 ευρώ και χωρίς μεταφορικά!!

 

για δωσε μας κανενα λινκ να χαζεψουμε και εμεις καλε :-D

 

Καλημερα κοριτσια.Παραγγειλα ενα βιβλιο απο Amazon uk 6/2 ,μου το εστειλαν απ' οτι λενε 7/2 με royal mail και επρεπε να το ειχα παραλαβει μεχρι τις 14/2.Το βιβλιο ομως ειναι ακομη αφαντο.:(Τι μπορω να κανω?Εχει συμβει και σε καποια αλλη κοπελα κατι αντιστοιχο με το amazon?

 

Να τους στειλεις μειλ αναφερομενη στον κωδικο της παραγγελιας σου λεγοντας οτι δεν εχει ερθει ακομα, το πιθανοτερο ειναι να σου προτεινουν να σου γυρισουν τα χρηματα σου ή να σου αποστειλουν νέο απο την αρχη.

 

καλημερα σας!!!

παρελαβα απο εδω http://www.sophiasstyle.com/

ενα φουστανακι εφτασε μετα απο ενα μηνα χωρις να πληρωσω τελωνειο με απλο ταχυδρομειο

 

αν θες μου το στελνεις σε πμ να μη το χασω εως την επομενη ανανέωση :-D

 

http://www.planet-sports.com/

 

Κοριτσια καλημερα!

 

Παρελαβα απο το παραπανω site . Ολα καλα! Για να θυμησω λιγο την περιπτωση....

 

ωραια ε? :):):)

 

Τελεια με γιες με γιες

στειλε μου το αν θες σε πμ :-D

 

Κοριτσια παρήγγειλα και εγώ απο το boohoo.com....Περιμένω να έρθουν τα φουστανάκια μου....

 

4 φουστάνια μακρυά μαζί με τα μεταφορικά 75 λίρες/85 ευρώ...Είναι ακριβά???

Πλακα κανεις μια χαρα τα πηρες για 4 φορέματα γυναικεια :mrgreen:

 

ευχαριστώ...τα βρήκα και στο ebay φθηνότερα.

 

Συμφωνω και επαυξάνω

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Είχα καιρό να μπω και τι να δω... 666 σελίδες;;; αθεόφοβες!!! :)

Στο θέμα μας: βρήκα το παρακάτω σάιτ σουζ-τρέιντερ τελεία κομ.

Μα γιατί μου βγάζει αστεράκια;;;;;;;;

Έχει πολλά... παπούτσια, ζώνες, πορτοφόλια και τσάντες που τόοοοσο μου αρέσει να αγοράζω.

Ερώτηση λοιπόν: Μήπως έχει κάποια ψωνίσει από εκεί να μου πει αν έμεινε ευχαριστημένη; Είναι πολύ μαϊμού ή αξίζουν τα λεφτά τους;

Και κάτι τελευταίο: έψαχνα να βρω τη συγκεντρωτική λίστα με τα προτεινόμενα site, έψαξα 5-6 σελίδες πίσω αλλά τίποτα. Δεν την ξανα-"σηκώνετε" γιατί βολεύει το μαζεμένο;

Ευχαριστώωωωω.

 

Ο λογος που δεν ανεβάζουμε τη λιστα καθε μερα ή μερα παρα μερα ειναι γιατι ειναι τοσο μεγάλη πια που και πιανει μια σελιδα εικονικα, και σαν ογκος δεδομένων ειναι πια τεράστια και για να μην επιβαρρύνουμε το ήδη σερνομενο σαιτ(που καθε μερα πέφτει και ξαναπέφτει...:roll:) την ανεβάζουμε σποραδικά καθε δυο τρεις βδομάδες περιπου.

 

Αλλά την λιστα την εχουν στην υπογραφη τους εγω , η AGE,η maria_s, η kikileyteris,η kornilia και ισως και αλλα κοριτσια που μου διαφευγουν τώρα.

 

Οτι αλλο χρειαστεις εδώ ειμαστε

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας!!!

παρελαβα απο εδω http://www.sophiasstyle.com/

ενα φουστανακι εφτασε μετα απο ενα μηνα χωρις να πληρωσω τελωνειο με απλο ταχυδρομειο

 

επισης να πω για τα pediped οτι εχω παραλαβει 4 φορες ,ποτε δεν πληρωσα τελωνειο και ερχονται με fedex σε 3 εργασιμες

 

λεω να τολμησω και απο gymboree εχει ωραια ρουχαλακια αλλα εχει 20$ μεταφορικα

νομιζω οτι καποιο κοριτσακι ειπε κατι για 1,5 ή κανω λαθος??

 

Από το sophiasstyle, τι μεταφορικά πλήρωσες ? 10 ή 26 δολλάρια ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ειχε προσφορα και δε την ειδα???

ντροπη μου!

 

για το δωρεαν ειχε μια προσφορα για λιγο καιρο το φοτομεμορις αν κανεις 5 νεα μελη, με αυτο το καταφερα!

η εκτυπωση ειναι ιδια και στα δυο! πολυ καλη!

 

Καλέ μην φανταστείς ότι την είχε τώρα την προσφορά...Πριν κανένα εξάμηνο την είχε αλλά έληγε το κουπόνι τέλος του μηνός και αποφάσισα επιτέλους να κάτσω να το φτιάξω...:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Κι εγώ μόνη μου το έφτιαξα αλλά ήταν λιγότερες οι σελίδες..:P:p

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου...Επίσης αυτό με το prestige που λέτε είναι για το άλλο το foto.com έτσι???Γιατί ψιλομπερδεύτηκα λιγάκι...Στο photomemories δεν είδα κάπου τέτοια επιλογή...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβαμε κι εμεις τα babybanz μας σημερα...μολις 5 μερες μετα την παραγγελια (και παρεμβαλοταν και Σ/Κ) τσουπ στην πορτα μας! Ο καλος μας κος ταχυδρομος μας εκανε τη χαρη και δεν τρεχαμε στα ταχυδρομεια!!!!

Παντως οταν θα βλεπω μωρο στο δρομο με baby ή kidsbanz θα αναρωτιεμαι αν η μανουλα του ειναι συμφορουμιτισσα!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ουυυυ φτάσαμε στις σιξ σιξ σιξ σελίδες... ουυυ ουυυ ουυυ... :-))

 

Μόλις παρέλαβα το άλμπουμ από το http://www.saal-digital.de/... δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη... η εκτύπωση αν και είναι τεχνικά καλή, το αποτέλεσμά της δεν είναι, φαίνονται μαύρα-σκούρα στίγματα στις περισσότερες φωτογραφίες, ειδικά όσες έχω κάνει μεγάλες ή ζουμ... δεν πιστεύω να φταίνε οι φωτογραφίες μου, αλλά τι να πω... κατά τ' άλλα οι σελίδες είναι ωραίες, χοντρότερες από περιοδικό, σαν χαρτόνι ας πούμε... επίσης το καλό είναι το ότι ανοίγει φλατ και είναι ωραίες οι φωτό που πιάνουν δύο σελίδες (αν ήταν φυσικά και καλή η εκτύπωση...) το πρόγραμμα είναι εύχρηστο αλλά έχει λίγες σχετικά επιλογές σε layout, backround, εφέ και τέτοια... το καλό είναι ότι είχε δωρεάν μεταφορικά και ήρθε σε 6 ημέρες...

δε νομίζω όμως να ξαναπαραγγείλω...

Edit... για να μην παρεξηγηθώ... δεν το συστήνω :wink:

τώρα θα δοκιμάσω και το fotoinsight... για να δούμε :-)

 

Tella εμενα ακομα να μου στειλουν απο tictacphoto! Μολις σημερα εγινε dispatced αρα βαλε 3-4 μερες ακομα!:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mπορει να το εχουμε ξαναπει αλλα να ρωτησω, αν μπορουμε να βαλουμε δυο καρτες στο paypal?

Και αν ναι οταν θελω να πληρωσω μεσω paypal μου βγαζει πια καρτα θελω να επιλέξω?

Επισης οσες χρησιμοποιηται προπληρωμενη πειραιως χρεωνει κατι επιπλεον για καθε συναλλαγη?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

πως ανοιγεις case? τι περιπου ειναι αυτό?
θα πας εδω...

http://contact.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactUsNextGen

μετα εδω...

 

What can I do when I get an item that's not as described?

 

θα σου βγαλει τις προσφατες αγορες.....επιλεγεις την προβληματικη...

συνεχιζεις και σε βγαζει σ ενα λινκ

open a case......και σε καθοδηγει μετα βημα βημα......

ανοιγεις θεμα και περιμενεις απαντηση απο τον πωλητη ,αν δεν απαντησει αναλαμβανει το ebay...παιρνει λιγες μερες αλλα παντα εχει αποτελεσμα!!Σε μενα τουλαχιστο....

Διαβασε λιγο γι αυτο και θα καταλαβεις περι τινος προκειται...εχουν γινει πολλες αναφορες και εδω,κανε μια αναζητησουλα.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να το εχουμε ξαναπει αλλα να ρωτησω, αν μπορουμε να βαλουμε δυο καρτες στο paypal?

Και αν ναι οταν θελω να πληρωσω μεσω paypal μου βγαζει πια καρτα θελω να επιλέξω?

Επισης οσες χρησιμοποιηται προπληρωμενη πειραιως χρεωνει κατι επιπλεον για καθε συναλλαγη?

 

 

ναι μπορεις να βαλεις 2 καρτες και καθε φορα θα σε ρωταει απο ποια να βγαλει(θα σου εμφανιζει τα 4 τελευταια ψηφια της καρτας).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...