Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα παρέλαβα μια μεγάλη παραγγελία που είχα κάνει από Αγγλία και μάλιστα από "πηγές" που δεν στέλνουν Ελλάδα. Ήμουν έτοιμη να εγγραφώ στο myukmail ή να απευθυνθώ στη Σαλοπετα όταν μια φίλη μου που μένει μόνιμα Κύπρο μου είπε για μια κοπέλα που κάνει personal shopping από την οποία ψωνίζει η ίδια. Αποφάσισα να παραγγείλω αφού αυτή είχε μείνει ευχαριστημένη.

Πήρα pampers New Baby Size 1 για τον μπεμπη που έρχεται, pampers change mats ένα προστατευτικό καθίσματος αυτοκινήτου, κρέμα Λανολίνης, επιθέματα στήθους και ζώνη για μετά τον τοκετό από Amazon (δεν τα στέλνει Ελλάδα). Για τον άντρα μου μπλούζες Ralph lauren από το Αγγλικό site (σε απίστευτες τιμές) που πάλι όμως δεν στέλνουν Ελλάδα και τσάντα αλλαξιέρα από Happybags. Μου βγήκε δηλαδή μία κούτα 10 κιλά. Τώρα τι πλήρωσα? Πλήρωσα 29 λίρες μεταφορικά με parcel force, 10% του συνολικού ποσού των αγορών ήταν η αμοιβή της κοπέλας ( γιατί οι αγορές μου ξεπερνούσαν τις 100 λίρες ) και το paypal fee που αντιστοιχούσε στις αγορές μου ήταν 10,8 λίρες.Το paypal fee όμως το γλύτωσα αφού μου έδωσε την επιλογή να πληρώσω με έμβασμα που μου κόστισε μόνο 50 λεπτά (ebanking). Αυτό που περισσότερο με χαροποίησε ήταν οτι η κοπέλα ήταν πολύ συνεργάσιμη, με ενημέρωνε τακτικά για τις παραγγελίες μου και τα πράγματά μου ήρθαν άψογα. Σίγουρα θα ξαναπαραγγείλω και μάλιστα πάνες αφού τώρα έχω και το κουτί για να δώ πόσες χωράνε με τα ίδια μεταφορικά.

Για όσες θέλετε να μάθετε περισσότερα, στείλτε μου πμ να σας δώσω το mail της.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει δημιουργησει καμια photobook απο το mymemory.com? Εαν ναι μπορει να μου πει εντυπωσεις?

Αλλιως εχετε να μου προτεινετε δοκιμασμενο site γι'αυτο το λογο?

 

Thanxs!!!!

Δεν έχω δοκιμάσει το mymemory.com. Έχω όμως άριστες εντυπώσεις από το www.foto.com από το οποίο έχω φτιάξει 2 ημερολόγια κουζίνας, 2 κούπες και 1 ψηφιακό άλμπουμ με φωτογραφίες της μπέμπας! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Έμαθα και το σύστημά του και έχω γίνει εξπέρ!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάθει ΄πλάκα με την UPS.

Εκανα παραγγελλία από amazon στις 1/2 φύγανε εχθές και σήμερα το μεσημέρι ήτανε σπίτι μου!!!!!! Τρελλάθηκα με το tracking information. Αψογοι!!!!!!!!

Μεταξύ των άλλων πήρα κι αυτά σε σουπερ τιμή και είναι τέλεια για τα παιδιά.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/140710330X/ref=oss_product

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1843405008/ref=oss_product

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000EB55RS/ref=oss_product

και για τον άντρα μου.......

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000EB55RS/ref=oss_product

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites

εμπειρα κοριτσια καλησπερα!

εχω παραγγειλει εδω και 1 μηνα απο mandco kai απο adventino και σημερα μου ηρθαν 2 e-mail απο post office να λενε το εξης:

Your package has been returned to the Post Express office.

The reason of the return is "Incorrect delivery address of the package"

Attached to the letter mailing label contains the details of the package delivery.

You have to print mailing label, and come in the Post Express office in order to receive the packages.

Ποιο ταχυδρομειο το στελνει? της Αγγλιας? αν ναι, πως θα παω εκει να το παρω? αν ειναι της Έλλαδας δεν υπαρχει τιποτα. και το θεμα ειναι οτι εχουν την σωστη διευθυνση.

τι να κανω? εχω χασει τα πραγματα μου?

 

 

κοριτσια προσοχη!!!!

το ιδιο e-mail παρελλαβα σημερα, και μου εκανε φοβερη εντυπωση, μιας και δεν ειχα καμια παραγγελια σε εξελιξη

επειδη ομως μου εχει τυχει η παραγγελια μου να μεινει κολλημενη στην κουριερ λογω λαθος διευθυνσης,τοτε ομως κανεις δεν μου ειχε στειλε ε-μειλ , εγω ειχα ψαξει να βρω τι εγινε..

προσπαθησα λοιπον σημερα να το ανοιξω οπως λεει...το αποτελεσμα το norton να μου βγαζει συνεχως σημειωση οτι δεν θα το ανοιξει γιατι προκειται για ιο!!! το εσβησα στη συνεχεια χωρις να ξαναασχοληθω

αργοτερα το συζητησα με φιλη κ μου ειπε οτι αυτα γινονται συνεχως κ προκειται πραγματικα για ιους...

το φοβερο ειναι οτι το μηνυμα ηρθε αυτη τη χρονικη στιγμη που πραγματι κανω αγορες κ οχι πριν 2 χρονια πχ....

παντως αν ηταν μηνυμα απο καποιο γνωστο μας σαιτ οπου εχουμε κανει αγορα θα υπηρχε καποιο στοιχειο της εταιριας...εδω κανενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω πάθει ΄πλάκα με την UPS.

Εκανα παραγγελλία από amazon στις 1/2 φύγανε εχθές και σήμερα το μεσημέρι ήτανε σπίτι μου!!!!!! Τρελλάθηκα με το tracking information. Αψογοι!!!!!!!!

Μεταξύ των άλλων πήρα κι αυτά σε σουπερ τιμή και είναι τέλεια για τα παιδιά.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/140710330X/ref=oss_product

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1843405008/ref=oss_product

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000EB55RS/ref=oss_product

και για τον άντρα μου.......

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000EB55RS/ref=oss_product

 

μαρκαδορους πηρες και στον αντρα σου; χα! χα!

μαλλον μπερδεψες τα link!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βρήκα εντελώς τυχαία αυτό το σάιτ με κωδικούς έκπτωσης...δε θυμάμαι να το έχουμε ξαναπεί....έχει κωδικούς και για το vertbaudet....

Αν έχει ξαναειπωθεί απλά αγνοήστε με!!!Αλλιώς καλά ψώνια!

 

http://www.mfiles.co.uk/codes/category-womens-clothes-codes.htm

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα μια μεγάλη παραγγελία που είχα κάνει από Αγγλία και μάλιστα από "πηγές" που δεν στέλνουν Ελλάδα. Ήμουν έτοιμη να εγγραφώ στο myukmail ή να απευθυνθώ στη Σαλοπετα όταν μια φίλη μου που μένει μόνιμα Κύπρο μου είπε για μια κοπέλα που κάνει personal shopping από την οποία ψωνίζει η ίδια. Αποφάσισα να παραγγείλω αφού αυτή είχε μείνει ευχαριστημένη.

Πήρα pampers New Baby Size 1 για τον μπεμπη που έρχεται, pampers change mats ένα προστατευτικό καθίσματος αυτοκινήτου, κρέμα Λανολίνης, επιθέματα στήθους και ζώνη για μετά τον τοκετό από Amazon (δεν τα στέλνει Ελλάδα). Για τον άντρα μου μπλούζες Ralph lauren από το Αγγλικό site (σε απίστευτες τιμές) που πάλι όμως δεν στέλνουν Ελλάδα και τσάντα αλλαξιέρα από Happybags. Μου βγήκε δηλαδή μία κούτα 10 κιλά. Τώρα τι πλήρωσα? Πλήρωσα 29 λίρες μεταφορικά με parcel force, 10% του συνολικού ποσού των αγορών ήταν η αμοιβή της κοπέλας ( γιατί οι αγορές μου ξεπερνούσαν τις 100 λίρες ) και το paypal fee που αντιστοιχούσε στις αγορές μου ήταν 10,8 λίρες.Το paypal fee όμως το γλύτωσα αφού μου έδωσε την επιλογή να πληρώσω με έμβασμα που μου κόστισε μόνο 50 λεπτά (ebanking). Αυτό που περισσότερο με χαροποίησε ήταν οτι η κοπέλα ήταν πολύ συνεργάσιμη, με ενημέρωνε τακτικά για τις παραγγελίες μου και τα πράγματά μου ήρθαν άψογα. Σίγουρα θα ξαναπαραγγείλω και μάλιστα πάνες αφού τώρα έχω και το κουτί για να δώ πόσες χωράνε με τα ίδια μεταφορικά.

Για όσες θέλετε να μάθετε περισσότερα, στείλτε μου πμ να σας δώσω το mail της.

 

Άρα πλήρωσες 40 λίρες για κούτα 10 κιλών. Με my-uk αν είσαι ήδη μέλος πληρώνεις 47,5 λίρες για κούτα 30 κιλών...

 

Avirginia και εγώ απ το ακατανόητο αυτό κείμενο κατάλαβα ότι είναι ιός...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα παρέλαβα μια μεγάλη παραγγελία που είχα κάνει από Αγγλία και μάλιστα από "πηγές" που δεν στέλνουν Ελλάδα. Ήμουν έτοιμη να εγγραφώ στο myukmail ή να απευθυνθώ στη Σαλοπετα όταν μια φίλη μου που μένει μόνιμα Κύπρο μου είπε για μια κοπέλα που κάνει personal shopping από την οποία ψωνίζει η ίδια. Αποφάσισα να παραγγείλω αφού αυτή είχε μείνει ευχαριστημένη.

Πήρα pampers New Baby Size 1 για τον μπεμπη που έρχεται, pampers change mats ένα προστατευτικό καθίσματος αυτοκινήτου, κρέμα Λανολίνης, επιθέματα στήθους και ζώνη για μετά τον τοκετό από Amazon (δεν τα στέλνει Ελλάδα). Για τον άντρα μου μπλούζες Ralph lauren από το Αγγλικό site (σε απίστευτες τιμές) που πάλι όμως δεν στέλνουν Ελλάδα και τσάντα αλλαξιέρα από Happybags. Μου βγήκε δηλαδή μία κούτα 10 κιλά. Τώρα τι πλήρωσα? Πλήρωσα 29 λίρες μεταφορικά με parcel force, 10% του συνολικού ποσού των αγορών ήταν η αμοιβή της κοπέλας ( γιατί οι αγορές μου ξεπερνούσαν τις 100 λίρες ) και το paypal fee που αντιστοιχούσε στις αγορές μου ήταν 10,8 λίρες.Το paypal fee όμως το γλύτωσα αφού μου έδωσε την επιλογή να πληρώσω με έμβασμα που μου κόστισε μόνο 50 λεπτά (ebanking). Αυτό που περισσότερο με χαροποίησε ήταν οτι η κοπέλα ήταν πολύ συνεργάσιμη, με ενημέρωνε τακτικά για τις παραγγελίες μου και τα πράγματά μου ήρθαν άψογα. Σίγουρα θα ξαναπαραγγείλω και μάλιστα πάνες αφού τώρα έχω και το κουτί για να δώ πόσες χωράνε με τα ίδια μεταφορικά.

Για όσες θέλετε να μάθετε περισσότερα, στείλτε μου πμ να σας δώσω το mail της.

ενδιαφέρον ακούγεται δηλαδή το φεε της κοπέλας είναι 10% ακόμα και αν πάρω 600 λίρες πράγματα ?? η είναι κλιμακωτό

 

και άλλη μία ερώτηση, πριν της κάνεις κατάθεση για να σου αγοράσει τα πράγματα εσύ εγώ ο δίπλα (καλά άσε την Κύπρια φιλενάδα σου αυτές είναι γνωστές είπες ) πως καταλείπεται ότι θα πάρει τα πράγματα και θα τα στείλει ?? δηλαδή είναι νόμιμη εταιρεία δηλωμένη ως personal shopper ?? θα πάρω απόδειξη για τα 10% φεε ??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!

Θελω τη βοηθεια σας, κυριως απο οσες εχετε κανει photobook!

Ειπα κι εγω χθες να επιδοθω στο συγκεκριμενο αθλημα...2 ωρες εβαζα φωτο, εβγαζα φωτο, εβαζα frames, αλλαζα backgrounds. Εντελει και αφου η ωρα ειχε φτασει 2πμ ειπα να παραγγειλω (απο photo.com ολα αυτα). Στη σελιδα που μεταφερει τα αρχεια μου στο server τους κολλαει το θεμα!!!!!!!!!!!!! Μοπυ βγαζει το εξης μυνημα:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

The transfer of your picture has been interrupted (σωπα!!!!!!!!!!!!)

The following picture was not found. Και δινει τα στοιχεια της φωτο.

Γιατι μου συμβαινει αυτο????????????????????

Στο preview τα εμφανιζε ολα κανονικα....

Τι να καμνω η δολια μανα (του δειλινου καμπανα)????????????

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άρα πλήρωσες 40 λίρες για κούτα 10 κιλών. Με my-uk αν είσαι ήδη μέλος πληρώνεις 47,5 λίρες για κούτα 30 κιλών...

 

 

Αυτή η κοπέλα ίσως συμφέρει αν έχεις να παραγγείλεις λίγα πράγματα και δεν θές να πληρώσεις 37,5 λίρες μεταφορικά, αλλά και πάλι ....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

το αστείο είναι ότι διάβασε μόνο τις πρώτες σελίδες .....ούτε καν τις τελευταίες .......:mrgreen::mrgreen:

 

ναι οντως!! Δεν πειράζει.....θα λάβει γράμμα :mrgreen::mrgreen: και θα ενημερωθει!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!

Θελω τη βοηθεια σας, κυριως απο οσες εχετε κανει photobook!

Ειπα κι εγω χθες να επιδοθω στο συγκεκριμενο αθλημα...2 ωρες εβαζα φωτο, εβγαζα φωτο, εβαζα frames, αλλαζα backgrounds. Εντελει και αφου η ωρα ειχε φτασει 2πμ ειπα να παραγγειλω (απο photo.com ολα αυτα). Στη σελιδα που μεταφερει τα αρχεια μου στο server τους κολλαει το θεμα!!!!!!!!!!!!! Μοπυ βγαζει το εξης μυνημα:

 

Επειδη η Γατουλα εχει κανει πολλά φωτομπουκ αλλα οχι σε αυτο ισως να μπορει να σε βοηθησει, αν την δεις ον λαιν σφυρα της

 

Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα, κοιμούνται τα κορίτσια ακόμα ?

 

Νομίζω είναι το 3ο κρούσμα από αρχής αυτού του τόπικ.

 

Φοβερή χρήστρια, γράφτηκε πριν από ένα χρόνο, έγραψε 2 μυνήματα πληροφοριακού περιεχομένου (!) και σήμερα το πρωί ξαφνικά, χτύπησε κρίση και γράφει 7 μυνήματα για το ίδιο θέμα - αχ, αυτές οι ΝΕΕΣ ελληνίδες .....

 

Φοβερή ανακάλυψη .........................

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ραννιάαααααααααααααααααααα που το βρήκες το πρόβατο θέλω να το βάλω άβαταρ pls pls pls στείλε πμ με το λινκ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

(sorry για το οφ τοπικ κόρες αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ) :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Άρα πλήρωσες 40 λίρες για κούτα 10 κιλών. Με my-uk αν είσαι ήδη μέλος πληρώνεις 47,5 λίρες για κούτα 30 κιλών...

 

Avirginia και εγώ απ το ακατανόητο αυτό κείμενο κατάλαβα ότι είναι ιός...

 

Εγώ δεν είμαι μέλος στο my-uk και επειδή δεν ήξερα αν θα ξανακάνω τόσο μεγάλη παραγγελία νόμισα οτι αυτό με συμφέρει περισσότερο. Τί εννοείς ' οτι 'είναι ιός'?

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...