Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Εντωμεταξύ μια ρητορική ερώτηση...ποιος ο λόγος αν αγοράσουμε καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου ππυ κουμπώνει στον σκελετό του καοτσιού ,να αγοράσουμε και το πορτ-μπεμπέ?? Το κάθισμα αυτοκινήτου μέχρι να μπορέσει η μικρή να κάτσει στο καροτσάκι δεν κάνει την ίδια δουλειά με το πορτ μπεμπέ??

 

Εγώ έχω αγοράσει και τα 3 και μέχρι σήμερα που ο μικρός είναι 5 μηνών χρησιμοποιώ μόνο το πορτ-μπεμπέ και στο αυτοκίνητο(με το κιτ του αυτοκινήτου φυσικά) και στο καρότσι. Και ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι πιο καλό το πορτ-μπεμπέ γιατί η πλάτη του μωρού είναι ίσια και δεν ζορίζετε ενώ στο ριλαξάκι όπως και να το κάνεις είναι κάπως μαζεμένο το μωρό. Τώρα αν το θέμα είναι το οικονομικό δεν ξέρω τι επιλογή πρέπει να κάνεις. Ελπίζω να σε βοήθησα. Με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια βοήθεια απο τις Γερμανομαθείς !!!!

Βρήκα αυτό το site

http://www.cookplanet.com

Στέλνει Ελλάδα άλλα αν κατάλαβα καλά θέλει παραγγελία άνω των 499,00 Ευρώ για να τα στείλει??

 

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&ie=UTF-8&sl=de&tl=en&u=http://www.cookplanet.com/cms/index.php%3Fid%3D15&prev=_t&rurl=translate.google.gr&usg=ALkJrhgHDtrCoTW8Lo9bN1xp--aXJsEFdQ#101

 

πείτε μου ότι είμαι ξανθιά pls:lol::lol: έχει ένα σετακι τις φισλερ μούρλια

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια απο τις Γερμανομαθείς !!!!

Βρήκα αυτό το site

http://www.cookplanet.com

Στέλνει Ελλάδα άλλα αν κατάλαβα καλά θέλει παραγγελία άνω των 499,00 Ευρώ για να τα στείλει??

 

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&ie=UTF-8&sl=de&tl=en&u=http://www.cookplanet.com/cms/index.php%3Fid%3D15&prev=_t&rurl=translate.google.gr&usg=ALkJrhgHDtrCoTW8Lo9bN1xp--aXJsEFdQ#101

 

πείτε μου ότι είμαι ξανθιά pls:lol::lol: έχει ένα σετακι τις φισλερ μούρλια

 

:) :) :)

 

Versandkosten = 49,95 EUR ειναι τα εξοδα αποστολης για Ελλαδα

Versandkostenfreigrenze =499 ΕUR σημαινει οτι ΠΑΝΩ απ οαυτο το ποσο (παραγγελια) στα στελνουν ΔΩΡΕΑΝ !!!

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια απο τις Γερμανομαθείς !!!!

Βρήκα αυτό το site

www.cookplanet.com

Στέλνει Ελλάδα άλλα αν κατάλαβα καλά θέλει παραγγελία άνω των 499,00 Ευρώ για να τα στείλει??

 

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&ie=UTF-8&sl=de&tl=en&u=http://www.cookplanet.com/cms/index.php%3Fid%3D15&prev=_t&rurl=translate.google.gr&usg=ALkJrhgHDtrCoTW8Lo9bN1xp--aXJsEFdQ#101

 

πείτε μου ότι είμαι ξανθιά pls:lol::lol: έχει ένα σετακι τις φισλερ μούρλια

 

Καλημέρα, τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα είναι 49,95, αν παραγγείλεις πάνω από 499 ευρώ δεν θα πληρώσεις έξοδα αποστολής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα τα φώτα σας.....Έχει ψωνίσει κανείς από το http://www.baby2travel.co.uk?????

Δεν βρήκα πουθενά πληροφορίες σχετικά με τη δυνατότητα παράδοσης προιόντων στην Ελλάδα, ούτε για τα μεταφορικά. Έχω κάνει μια παραγγελία για καρεκλάκι φαγητού αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμη και το τηλ που υπάρχει στο site φαίνεται να μη λειτουργεί (ή εγώ δεν καλώ σωστά...βάζω μπροστά το 0044...θέλει κάτι άλλο?????). Ξερει κανείς τίποτα γι' αυτό το κατάστημα????

chUom7.png

 

 

t5ycn1ruabb63qw3.png

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση? Είναι καμιά σας που περιμένει ακόμα την παραγγελία της από FragranceX ?

Η δικιά μου έφυγε στις 16/12 και δεν έχει φτάσει ακόμα. Ετοιμάζομαι να ξεκινήσω διαδικασία αμφισβήτησης μέσω paypal ή μήπως να περιμένω λίγο ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα τα φώτα σας.....Έχει ψωνίσει κανείς από το http://www.baby2travel.co.uk?????

Δεν βρήκα πουθενά πληροφορίες σχετικά με τη δυνατότητα παράδοσης προιόντων στην Ελλάδα, ούτε για τα μεταφορικά. Έχω κάνει μια παραγγελία για καρεκλάκι φαγητού αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμη και το τηλ που υπάρχει στο site φαίνεται να μη λειτουργεί (ή εγώ δεν καλώ σωστά...βάζω μπροστά το 0044...θέλει κάτι άλλο?????). Ξερει κανείς τίποτα γι' αυτό το κατάστημα????

 

Μα καλα...πως παραγγελνεις αν δεν δεις η επικοινωνησεις μαζι τους για το αν στελνουν στην Ελλαδα???

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση? Είναι καμιά σας που περιμένει ακόμα την παραγγελία της από FragranceX ?

Η δικιά μου έφυγε στις 16/12 και δεν έχει φτάσει ακόμα. Ετοιμάζομαι να ξεκινήσω διαδικασία αμφισβήτησης μέσω paypal ή μήπως να περιμένω λίγο ακόμα?

 

Γιουλι κανε υπομονη λιγο ακομη...λενε 3εργασιμες εβδομαδες αλλα επειδη ηταν τα χριστουγεννα δωστους λιγο ακομα χρονο εγω θα περιμενα εως τελη του μηνα..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα καλα...πως παραγγελνεις αν δεν δεις η επικοινωνησεις μαζι τους για το αν στελνουν στην Ελλαδα???

 

Δεν έγραφε κάπου ότι δεν κάνει αποστολές στο εξωτερικό. Έγραφε ότι η αποστολή εντός Αγγλίας είναι δωρεάν και ότι πριν γίνει χρέωση της κάρτας κάποιος από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών θα επικοινωνίσει μαζί μου εντός 3-5 ημερών. Το διάστημα αυτό δεν έχει παρέλθει ακόμα.

Απλώς ήθελα να μάθω αν κανεις έχει παραλάβει από το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Η παραγγελία που έκανα ήταν ασφαλής γιατί πήγε μέσω PAYPAL. Το paypal δε μου δειχνει χρέωση στην κάρτα μέχρι στιγμής

Anyway, δε νομίζω ότι έκανα τόσοοοο φοβερό παράπτωμα....

chUom7.png

 

 

t5ycn1ruabb63qw3.png

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου ποιος μίλησε για παράπτωμα? απ ότι είδα δεν κάνει διεθνεις αποστολές οπότε δε νομίζω να προχωρήσει η παραγγελία σου...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πάντως, η φόρμα για την υποβολή της παραγγελίας είχε επιλογές για αποστολή στην Ελλάδα. (διεύθυνση, ΤΚ, χώρα κλπ). Θα προσπαθήσω ξανά να επικοινωνίσω.

Απλώς εξέλαβα το σχόλιο (....μα καλά, πως.....) ως επικριτικό, χωρίς να καταλάβω το λόγο. Το μόνο που ρώτησα ήταν αν είχε κανείς άλλος εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Και πάλι ευχαριστώ και συγγνώμη αν παρανόησα....

chUom7.png

 

 

t5ycn1ruabb63qw3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει και τα 3 και μέχρι σήμερα που ο μικρός είναι 5 μηνών χρησιμοποιώ μόνο το πορτ-μπεμπέ και στο αυτοκίνητο(με το κιτ του αυτοκινήτου φυσικά) και στο καρότσι. Και ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι πιο καλό το πορτ-μπεμπέ γιατί η πλάτη του μωρού είναι ίσια και δεν ζορίζετε ενώ στο ριλαξάκι όπως και να το κάνεις είναι κάπως μαζεμένο το μωρό. Τώρα αν το θέμα είναι το οικονομικό δεν ξέρω τι επιλογή πρέπει να κάνεις. Ελπίζω να σε βοήθησα. Με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου.

 

koritsia συμφωνω πορτ μπεμπε μονο εγω το εβγαζα ημερων βολτα και το εβαζα σε καθισματακι αυτοκινητου για νεογεννητα και ταλαιποριωτανε καλυτερα πορτ μπεμπε να κοιμαται σαν να ειναι στο κρεβατακι του !!!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η άλλη εκδοχή! Να μην χωράει το παιδί στο πορτ μπεμπέ! Ο δικός μου γεννήθηκε 56 πόντους και σε ένα μήνα έφτασε τους 66. Το πορτ μπεμπέ είναι 70 οπότε μας έπεφτε μικρό. Για μεταφορά δεν ήταν ό,τι καλύτερο γιατί είναι βαρύ, βαρής και ο μπέμπης που να τα κουβαλάς και τα δυο μαζί. Γενικά δεν μας βόλεψε, άχρηστη αγορά. Κοιμήθηκε μέσα ελάχιστα και μόνο κατά την διάρκεια της ημέρας και από τον 1,5 μήνα κατέληξε στην αποθήκη!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει και η άλλη εκδοχή! Να μην χωράει το παιδί στο πορτ μπεμπέ! Ο δικός μου γεννήθηκε 56 πόντους και σε ένα μήνα έφτασε τους 66. Το πορτ μπεμπέ είναι 70 οπότε μας έπεφτε μικρό. Για μεταφορά δεν ήταν ό,τι καλύτερο γιατί είναι βαρύ, βαρής και ο μπέμπης που να τα κουβαλάς και τα δυο μαζί. Γενικά δεν μας βόλεψε, άχρηστη αγορά. Κοιμήθηκε μέσα ελάχιστα και μόνο κατά την διάρκεια της ημέρας και από τον 1,5 μήνα κατέληξε στην αποθήκη!

 

 

μιλαμε για πορτ μπεμπε που κουμπουνει σε καροτσι ε????

 

ειμαι και ξανθια η ατιμη να σε πω ποια μαρκα ειχες ????

 

επίσης κανα νεο με μαδερκερ εχουμε ????

 

ευχαιρστω

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πάντως, η φόρμα για την υποβολή της παραγγελίας είχε επιλογές για αποστολή στην Ελλάδα. (διεύθυνση, ΤΚ, χώρα κλπ). Θα προσπαθήσω ξανά να επικοινωνίσω.

Απλώς εξέλαβα το σχόλιο (....μα καλά, πως.....) ως επικριτικό, χωρίς να καταλάβω το λόγο. Το μόνο που ρώτησα ήταν αν είχε κανείς άλλος εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Και πάλι ευχαριστώ και συγγνώμη αν παρανόησα....

 

Εχεις απολυτα δικιο το σχολιο μου ηταν εκτος οριων , συγνωμη αν σε εκανα να νιωσεις ασχημα δεν το ηθελα!

Απλα αναρωτιεμαι και για αυτο το εγραψα αλλωστε αφου δεν καταλαβες αν στελνει ελλαδα πως εκανες την παραγγελια...Δηλαδη με ποια σιγουρια η με ποιο τροπο? Γιατι δεν ηξερα στο πρωτο μυνημα σου τις λεπτομερειες απο την φορμα υποβολης..

Τεσπα εσυ δεν εχεις κανενα λογο να ζητας συγνωμη

Η συγνωμη ειναι ολη δικη μου για το λαθος τροπο μου

Και παλι συγνωμη αν σου μιλησα ασχημα!!

Φιλικα

Καλαμαρακι

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, παρέλαβα από sportsdirect!

Αψογες συσκευασίες και τα ρούχα εκπληκτικά!!! Είχα μια μικρή επιφύλαξη λόγω των πολύ χαμηλών τιμών τους αλλά αδίκως....!

6 εργάσιμες η παράδοση και τα μεταφορικά standar 45e, για κάθε παραγγελία!

Εστειλαν και δωράκια, μια κούπα του καφέ κ ένα ημερολόγιο, χαχαχα

Aν και δεν είμαι ξανθιά όμως (χιχι) 2 ζευγάρια παπούτσια που παρήγγειλα τα πήρα λάθος νούμερο.......... Αντί να κοιτάξω στον πίνακα με τα size τα UK, κοίταζα τα USA ... Τους έστειλα mail κ αναμένω απάντηση για να δω μήπως υπάρχει κάποια λύση!

 

Μεταξύ άλλων αγόρασα κ αυτά τα μποτάκια που είναι ΤΕΛΕΙΑ, (αν και μου είναι τεράστια, χαχα)

http://www.sportsdirect.com/playboy-radical-boot-ladies-232004

 

Αντε να δω τι θα κάνω τώρα η χαζή...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, παρέλαβα από sportsdirect!

Αψογες συσκευασίες και τα ρούχα εκπληκτικά!!! Είχα μια μικρή επιφύλαξη λόγω των πολύ χαμηλών τιμών τους αλλά αδίκως....!

6 εργάσιμες η παράδοση και τα μεταφορικά standar 45e, για κάθε παραγγελία!

Εστειλαν και δωράκια, μια κούπα του καφέ κ ένα ημερολόγιο, χαχαχα

Aν και δεν είμαι ξανθιά όμως (χιχι) 2 ζευγάρια παπούτσια που παρήγγειλα τα πήρα λάθος νούμερο.......... Αντί να κοιτάξω στον πίνακα με τα size τα UK, κοίταζα τα USA ... Τους έστειλα mail κ αναμένω απάντηση για να δω μήπως υπάρχει κάποια λύση!

 

Μεταξύ άλλων αγόρασα κ αυτά τα μποτάκια που είναι ΤΕΛΕΙΑ, (αν και μου είναι τεράστια, χαχα)

http://www.sportsdirect.com/playboy-radical-boot-ladies-232004

 

Αντε να δω τι θα κάνω τώρα η χαζή...

 

 

τι νουμερο ειναι και σου ειναι τεραστια ???

 

αν κανει σε καμια αλλη να τα αγορασουμε εμεις ...

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, παρέλαβα από sportsdirect!

Αψογες συσκευασίες και τα ρούχα εκπληκτικά!!! Είχα μια μικρή επιφύλαξη λόγω των πολύ χαμηλών τιμών τους αλλά αδίκως....!

6 εργάσιμες η παράδοση και τα μεταφορικά standar 45e, για κάθε παραγγελία!

Εστειλαν και δωράκια, μια κούπα του καφέ κ ένα ημερολόγιο, χαχαχα

Aν και δεν είμαι ξανθιά όμως (χιχι) 2 ζευγάρια παπούτσια που παρήγγειλα τα πήρα λάθος νούμερο.......... Αντί να κοιτάξω στον πίνακα με τα size τα UK, κοίταζα τα USA ... Τους έστειλα mail κ αναμένω απάντηση για να δω μήπως υπάρχει κάποια λύση!

 

Μεταξύ άλλων αγόρασα κ αυτά τα μποτάκια που είναι ΤΕΛΕΙΑ, (αν και μου είναι τεράστια, χαχα)

http://www.sportsdirect.com/playboy-radical-boot-ladies-232004

 

Αντε να δω τι θα κάνω τώρα η χαζή...

 

 

πολλα δεν ειναι τα μεταφορικα ???????

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Φιλίτσα μου

για να είμαι ειλικρινής μόλις πριν λίγο τα χάρισα τα μποτάκια! (Νο41)

 

Και αυτα τα nike αγόρασα http://www.sportsdirect.com/nike-air-divine-ladies-273003?colcode=27300343 σε Νο8 που αντιστοιχεί στο 42 αλλά είναι σε στενή φόρμα...

Ευχαρίστως να τα στείλω αν τα θέλει κάποια...

(θέλω να τα πάρω κ στο νουμερό μου, μου αρέσουν ποοοολυ!)

 

Τα μεταφορικά είναι πράγματι πολλά (πάρα πολλά θα έλεγα!) αλλά σε μεγάλη παραγγελία και με τέτοιες τιμές που έχουν , συμφέρει!!!

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για πορτ μπεμπε που κουμπουνει σε καροτσι ε????

 

ειμαι και ξανθια η ατιμη να σε πω ποια μαρκα ειχες ????

 

επίσης κανα νεο με μαδερκερ εχουμε ????

 

ευχαιρστω

 

Ναι για αυτό μιλάμε. Έχω το chicco trio for me.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, γεννάμε το Μάρτη και ψάχνω στο ιντερνετ να βρω το bebecomfort Loola up ή high treck καρότσι 3 σε 1.

Είναι όπως τα λέτε πιο φθηνά από τα καταστήματα εδώ, αλλά στο ebaby.gr δεν έχει πολλές επιλογές και έχει παράδοση σε 2 μήνες.

Ξέρει καμία σας κάπιο άλλο site που να έχει bebecomfort???

 

Εντωμεταξύ μια ρητορική ερώτηση...ποιος ο λόγος αν αγοράσουμε καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου ππυ κουμπώνει στον σκελετό του καοτσιού ,να αγοράσουμε και το πορτ-μπεμπέ?? Το κάθισμα αυτοκινήτου μέχρι να μπορέσει η μικρή να κάτσει στο καροτσάκι δεν κάνει την ίδια δουλειά με το πορτ μπεμπέ??

 

Ευχαριστώ κορίτσια για τη βοήθεια

Ελενα

 

Eγώ πάντως αγόρασα όλο το σετ tou quinny καθώς και το κάθισμα αυτοκινήτου αλλά το πορτ μπεμπέ τελικά ήταν η πιο άχρηστη αγορά μου...!

Στον μπέμπη μου δεν άρεσε καθόλου το τόσο ξαπλωτό , ούτε αυτό το "χουχούλισμα" ! Από 8 ημερών βγαίνουμε βόλτες αλλά με το maxi cosi ςω 3 μηνών (στο αμάξι και στο καρότσι), και με το κανονικό καρότσι έπειτα ...

Νόμίζω είναι θέμα παιδιού τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό μιλάμε. Έχω το chicco trio for me.

 

ρε συ και εγω αυτο εχω αλλα ειναι 77εκ. το πορτ μπεμπε.

εγω στο αυτοκινητο δεν μπορω να τα βαλω γιατι στο μακρος δεν τα περνει και τα δυο,αλλα με βολεψαν να τα εχω στο σαλονι να κοιμουνται ολη μερα και με αυτα τα εβγαλα και βολτα.τωρα ο μπεμπης(56εκ.) που ειναι πιο ψηλος απο την μπεμπα χωραει ακομα μια χαρα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...