Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοιτα εγω εχω πληρώσει δυο φορες τελωνειο με δεματα των 80ευρω...βεβαια πληρωσα μονο 3ευρω..αλλα πλήρωσα! Δεν νομιζω οτι υπαρχει κανονας...απλα ισως λεω ισως...εγω δεν πληρωσα γιατι απο εξω δεν ελεγε τι ειναι τι μαρκα τι επωνυμια απλα ηταν ενα γκρι δεματακι ,,,,μηπως το βικτωρια ελεγε οτι ειναι βικτωρια σικρετ και κακιωσε η ελτου??????

χαχαχα ε μα...80ευρω τελωνειο???????

 

Δεν υπάρχει κανόνας. Κάποιες φορές ζυγίζουν το δέμα (αν είναι από χώρα εκτός Ε.Ε.) και πληρώνεις 3 ευρώ αν είναι πάνω από 2 κιλά.

Μην ξεχνάτε να ζητάτε σε αμερικάνικα site να αναγράφουν τη λέξη gift πάνω στο δέμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν υπάρχει κανόνας. Κάποιες φορές ζυγίζουν το δέμα (αν είναι από χώρα εκτός Ε.Ε.) και πληρώνεις 3 ευρώ αν είναι πάνω από 2 κιλά.

Μην ξεχνάτε να ζητάτε σε αμερικάνικα site να αναγράφουν τη λέξη gift πάνω στο δέμα

 

δυστηχως δεν το κανουν ολα τα αμερικανικα σαιτ γιατι ειναι παρανομο(εννοω για το gift) και δυστηχως ουτε και αυτο ειναι εγγυηση οτι δεν θα περασει τελωνειο.ευτυχως μεχρι στιγμης εχω σταθει τυχερη στα ψωνια απο αμερικα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι, ευχαριστω για την απαντηση:)!

Εκει που λεει payments γραφει και credit card, kai paypal , bank transfer αλλα δεν μου λεει με ποιο τροπο θα τους δωσω τα στοιχεια! Eχω και paypal.... αλλα δεν βγαζω ακρη παλι!!!!!!!:evil: τα νευρα μου........

και ειναι και e-shop o seller! Mηπως να παρω τηλεφωνο?

 

και δεν παιρνεις ?????να ξερεις παντως οτι το e-bay συμβουλευει να μην κανουμε συναλλαγες εκτος του χωρου του e-bay.αν δηλαδη σου ζητησει ο πωλητης να πληρωσεις μεσω αλλου σαιτ να μην το κανεις.ουφ!δεν ειμαι κατανοητη ωρες-ωρες σορυ..........

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από boden Μαράκι. Μόλις έκανα εγγραφή (πριν την παραγγελία ε) μου έστειλαν -10% έκπτωση! Παρήγγειλα εννοείται και έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Και μου έχουν ξαναστειλει κανα δυο φορές -10 και -20%. Απλά δεν έχει μεγάλη ποικιλία στα παιδικά...

 

α ωραία κοριτσάκι μου ευχαριστώ πολύ!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφακι, ευχαριστω για την απαντηση:)!

Εκει που λεει payments γραφει και credit card, kai paypal , bank transfer αλλα δεν μου λεει με ποιο τροπο θα τους δωσω τα στοιχεια! Eχω και paypal.... αλλα δεν βγαζω ακρη παλι!!!!!!!:evil: τα νευρα μου........

και ειναι και e-shop o seller! Mηπως να παρω τηλεφωνο?

 

Θα σου στείλει μαιλ ο seller λογικά με οδηγίες και λινκ για να μπεις με paypal να πληρώσεις. Αν διαβάσεις την περιγραφή προίοντος κάπου θα τα λέει αυτά...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

επειδη παντα κοβω τις ετικετες θα ειχες την καλοσυνη να μου πεις για το πρωτο σαιτ με τα σουτιεν πως μπορω να βρω το νουμερο μου??σε ευχαριστω πολυ!!

 

 

Oυσιαστικά πρέπει να μετρηθείς.Δες εδώ: http://www.nursingbra-shop.co.uk/fitting-guide.asp Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα να δοκιμάσω σουτιέν σε κάποιο κατάστημα, θα τσέκαρα το νούμερο, και θα παράγγελνα μετά!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα η παραγγελία από το myshoe.gr

Όλα άψογα, πολύ καλή σχέση ποιότητας και τιμής!!

Πήρα 2 ζευγάρια δικά μου και ένα του συζύγου.

Ήρθε και το δεματάκι από alfalens.gr

Όλα μια χαρά και από εκεί!!

Περιμένω τώρα από το pharmacy4u

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξερετε κανενα site με βρεφικα παπουτσακια?

Θελω να δω πεδιλακια για τα διδυμακια μου.

Για πειτε εσεις που τα παιζετε στα δαχτυλα αυτα γιατι εγω ειμαι σκραπας...

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χεχεχεχε εγώ το ξεκαθάρισα...του είπα πολύ προβληματισμένη ότι φοβάμαι το τελωνείο και αυτός μου απάντησε ότι τσάμπα αγχώνομαι...βέβαια ήταν και λίγο αφηρημένος όταν του το είπα, διάβαζε κάτι, αλλά εγώ το είπα! χεχεχεχεχε

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την έκανα...παρήγγειλα από victoria's secret...αναμένονται 29/06...ο θεός βοηθός με το τελωνείο...wish me luck my online gatonia! :)

 

Εύχομαι ο τελωνειακός που θα πάρει το δέμα σου το πρωί να έχει περάσει ένα καλό βράδυ........;);)

 

Επίσης εκτός από το απλό ταχυδρομείο που συνιστούν για αγορές από την Αμερικά συμβουλεύουν να σπάμε την παραγγελία σε μικρότερα κομμάτια έτσι ώστε η ονομαστική τους αξία μαζί με τα μεταφορικά να είναι μικρή..

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι ο τελωνειακός που θα πάρει το δέμα σου το πρωί να έχει περάσει ένα καλό βράδυ........;);)

 

Επίσης εκτός από το απλό ταχυδρομείο που συνιστούν για αγορές από την Αμερικά συμβουλεύουν να σπάμε την παραγγελία σε μικρότερα κομμάτια έτσι ώστε η ονομαστική τους αξία μαζί με τα μεταφορικά να είναι μικρή..

 

ευχαριστώ κοριτσάρα μου! επέλεξα απλή αποστολή και αναμένω! :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Bounitsa εγώ παράγειλα προχθές απο http://www.nursingbra-shop.co.uk/ (ακόμα τα περιμένω) και είχαν και δωρεάν παράδοση.Είχα πάρει ένα απο www.seraphine.co.uk που έχει και ρούχα εγκυμοσύνης και το φοράω ήδη, είναι άψογο!

Τα νούμερα θα τα βρείς εύκολα.Επάνω σε αυτά που ήδη φοράς γράφει τα νούμερα για Ευρώπη,Αμερική κτλ.Οπότε απλά βρίσκεις την αντιστοιχία.

 

αν σου ειναι ευκολο, οταν παραλαβεις στειλε μου ενα πμ να μουπεις εντυπωσεις....

ευχαριστω.......

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει στο παρελθον απο Βικτορια χωρις προβλημα και μπλουζακια και μαγιω. Δεν το ειχα ξεσκισει κιολας αλλα δεν πληρωσα τιποτα αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Ευχομαι το καλυτερο. Και μην ξεχνας η τυχη βοηθαει τους τολμηρους ;)

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξερετε κανενα site με βρεφικα παπουτσακια?

Θελω να δω πεδιλακια για τα διδυμακια μου.

Για πειτε εσεις που τα παιζετε στα δαχτυλα αυτα γιατι εγω ειμαι σκραπας...

 

Ριξε μια ματια στο http://www.mouger.gr καλες τιμες και την αλλα μερα στην πορτα σου!!!!

Καλες αγορες!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα Boden είναι απλά καταπληκτικά! Έχω πάρει και καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα και ήταν όλα υπέροχα! Τα χειμωνιάτικα τα πήρα με τις εκπτώσεις και μου βγήκαν πολύ καλά σε τιμή αλλά το κυριότερο μου άρεσε η ποιότητα και τα σχέδια! Τώρα περιμένω τις καλοκαιρινές εκπτώσεις!!!

Και σε 1 βδομάδα ήταν σπίτι μου...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...