Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

βρε κοριτσια απ το Pramworld οπου δεχτηκα κ τα εξοδα μεταφορας μου εστειλαν:

Please sign for your consignment as ʽuncheckedʼ and double check with

the courier that you are signing for the correct number of parcels.

Failure to do so may result in delays if there are shortages or damages

with your order.

 

Πού πρεπει να το κανω αυτο??δ καταλαβαινω!απλα να το αγνοησω απλως??:confused:

 

 

να το αγνοησεις.το ιδιο εκανα και εγω!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια, εχω βρει αυτο το σαητ κ κοιταζα λιγο τις τιμες διαφορων προιοντων οπως sudocrem κτλ στελνει Ελλαδα. Ειδα διαφορες στις τιμες...

http://www.chemistdirect.co.uk/sudocrem_v_633.html

Εχει παραγγειλει καμια σας απο κει?

 

 

ναι ειχα παραγγειλει εγω.αργουν να ερθουν τα πραγματα(εμενα εκαναν 25 μερες)και καποια κοριτσια εστελναν μειλ και δεν απαντουσαν η αργουσαν να απαντησουν.εγω παντως θα ξαναπαραγγειλω.σε καποια πραγματα εχει φοβερες τιμες!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Koρες....οσον αφορα το pramworld!!!Για ακουστε ενα κουφο.....εστειλε μια φιλη μειλ για ενα καροτσι και της απαντησαν το εξης...εφοσον πουλιεται στη χωρα που μενεις,δυστυχως δεν μπορουμε να το στειλουμε!!

Εχω παρει κι εγω καροτσι απο εκει το οποιο πουλιοταν εδω.....εχουν αλλαξει πολιτικη...ξερει καμμια σας τιποτα..

Εσεις που παραγγειλατε,τι πηρατε,αν επιτρεπεται?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σχετικα με alflens πιστευω ανετα μπορει να μπει στην λιστα...δεν ξερω τι προβλημα υπηρξε με το κιουριερ..οπως σας ειπα πιο πανω μετα απο mail μου για την καθυστερηση ο ανθρωπος απο το μαγαζι με πηρε τηλεφωνο στο σπιτι και μου ειπε θα το κοιταξει ο ιδιος ......σημερα το απογευμα ηρθαν τα πραγματα!!

μιλαμε απο εξυπηρετηση πελατων μια χαρα!!μαλιστα με πηραν και τηλεφωνο γυρω στις 8 το βραδακι για να ελεγξουν αν τα πηρα αλλα ειχα βγαλει το μωρο βολτα...

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Koρες....οσον αφορα το pramworld!!!Για ακουστε ενα κουφο.....εστειλε μια φιλη μειλ για ενα καροτσι και της απαντησαν το εξης...εφοσον πουλιεται στη χωρα που μενεις,δυστυχως δεν μπορουμε να το στειλουμε!!

Εχω παρει κι εγω καροτσι απο εκει το οποιο πουλιοταν εδω.....εχουν αλλαξει πολιτικη...ξερει καμμια σας τιποτα..

Εσεις που παραγγειλατε,τι πηρατε,αν επιτρεπεται?

 

 

:?::?::?::?::?::?:παρακαλω???????????maclaren αγορασα!!!!!

 

να δεις που θα συμβει οτι συνεβη με το mothercare!

 

 

 

 

αν και πιο πανω ενα μελος εγραψε οτι σημερα εφυγε η παραγγελια της για ελλαδα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια, εχω βρει αυτο το σαητ κ κοιταζα λιγο τις τιμες διαφορων προιοντων οπως sudocrem κτλ στελνει Ελλαδα. Ειδα διαφορες στις τιμες...

http://www.chemistdirect.co.uk/sudocrem_v_633.html

Εχει παραγγειλει καμια σας απο κει?

 

διαφορα στη soudocream δεν υπάρχει.

απο τα jumbo παιρνω τα 250μλ 4.99.

μια η αλλη δηλαδή ,βαλε κ τα εξοδα αποστολής.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Koρες....οσον αφορα το pramworld!!!Για ακουστε ενα κουφο.....εστειλε μια φιλη μειλ για ενα καροτσι και της απαντησαν το εξης...εφοσον πουλιεται στη χωρα που μενεις,δυστυχως δεν μπορουμε να το στειλουμε!!

Εχω παρει κι εγω καροτσι απο εκει το οποιο πουλιοταν εδω.....εχουν αλλαξει πολιτικη...ξερει καμμια σας τιποτα..

Εσεις που παραγγειλατε,τι πηρατε,αν επιτρεπεται?

 

επισης ενα κουφο για το πραμ.!!

εμενα μου εστειλαν τα πραγματα (3κουτες 142 λιρες μεταφορικα)στο νησι που μενω..(quinny που πουλιέτε εδω)

μετα απο 1 μηνα μια φιλη μου ηθελε καροτσακι ,της εστειλα λοιπον λινκ με το καροτσακι που ηθελε κ το παράγγειλε απο εκει.

της απαντησαν ομως οτι δεν στέλνουν στο συγκεκριμένο νησι...:roll::roll:

κ αναγκάστηκε κ εβαλε διεύθυνση αθηνας.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

πραγματι κουφο αυτο με το pramworld!!!!!!!!

Κι εμενα ολα τα προιοντα που πηρα πουλιουνται στην Ελλαδα αλλα τα εστειλαν...

Δεν καταλαβαινω γιατι να μην στελνουν....γι'αυτο υπαρχει το διαδικτυο και τα "ιντερνετικα καταστηματα",για να εχουμε επιλογες...και δεν καταλαβα..τι δυναμη εχει ο εκαστοτε εισαγωγεας ενος προιοντος να ζητησει να μην στελνουν σε καποια χωρα????Και η διευθυνση του καθε pramworld γιατι ειναι υποχρεωμενη να τον ακουσει και να μην διαθετει προιοντα ???????

Δεν ειμαστε καλα λεω εγω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

διαφορα στη soudocream δεν υπάρχει.

απο τα jumbo παιρνω τα 250μλ 4.99.

μια η αλλη δηλαδή ,βαλε κ τα εξοδα αποστολής.

 

Εγω πηρα απο το chemistdirect την sudocream των 400γρ 4λίρες....μια μερα που το ειχε προσφορα και εκανα και εγω παραγγελια! Τωρα την εχει 6λιρες

 

Link to comment
Share on other sites

Και για να ειμαστε ποιο ακριβεις....Στο τζάμπο πουλαει οτι και στα αλλα μαγαζια ,

Τζάμπο των 125γρ στα 4,99ευρω Chemist των 125γρ στις 2,77λιρες(σε ευρώ 3,26)

Τζάμπο των 250γρ στα 9,99ευρω Chemist των 250γρ στις 4,09λιρες(σε ευρώ 4,82)

Στην ελλαδα δεν πουλάνε άλλο μεγεθος.... Ενω το Chemist εχει και των 400γρ στις 6λιρες(7,07euro.....)

....Δηλαδη καμια σχεση με ελλαδα, πολυ φτηνοτερα το Chemist Εντωμεταξυ εχει και των 60γρ και μια μικρη σωληναριο για την τσάντα....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για να ειμαι καθ' όλα σωστη ιδου και τα link

σε ελληνικο ιντερνετικο κατάστημα.... http://www.ra1.gr/search.asp?q=sudocrem

 

και στο chemist..... http://www.chemistdirect.co.uk/sudocrem_v_633.html

 

Εγω πηρα των 400γρ στις 4λιρες προσφορα και ληγει 22/7/14........... μπορει και να την εχω ακομη στο επόμενο μπεμπε καθως δεν βαζουμε καθε μερα ουτε καθε φορα στην αλλαγη της πανας!!

 

Link to comment
Share on other sites

ναι δικιο εχεις.. κοίταξα το κουτακι μου 125 ειναι..

ειχα την εντύπωση οτι παιρνω 250:mrgreen:

 

τα μεταφορικά ποσο ειναι?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

χε χε το ξερω καλα το προιον καθως μονο αυτο βαζω απο την γεννηση της...και οταν το ειχα βρει τοοοοσο φτηνοτερο στο κεμιστ πηρα το μεγαλο κουτι πριν 9 μηνες και το σωληνάριο για την τσαντα ωμου της..!

Συμφερει αρκει να παρεις και αλλα πραγματα πχ το Ντετολ που χρησιμοποιω πολυ...το εχει μια λιρα...θα σκασω λεμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα 10 λίρες έχει μεταφορικά? Να δω αν με συμφέρει μπας και κάνω καμιά μαζική ντετόλ υγρο κρεμοσάπουνο που θέλω ένα κάθε 2 εβδομάδες. 2.30 με αντλία και εδώ 3 χωρις αντλία.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα δω και θα σε πω...μισοοοοοοοοοοοο

 

ναι ναι ναι 10λιρες μεταφορικα...

Υποψιν Ραβ μου...μπορει να κανει και 20μερες να ερθουν...εχουν ενα θεματακι απο τοτε με τις παραδοσεις , σε αλλες πανε στις 5-7εργάσιμες σε αλλες πηγαν στο μηνα....

 

Link to comment
Share on other sites

ναι το chemist συμφερει αν παραγγειλεις ποσοτητα και αν πετυχεις τα προιοντα που χρησιμοποιεις σε προσφορα.π.χ(θα τα γραφω σε ευρω)

 

listerine = 4 ευρω (εδω απο 7 και πανω)

 

pampers μωρομαντηλα= 1 ευρω (εδω 2 ευρω)

 

οδοντοκρεμα colgate αλλα τα 100ml 1 ευρω(εδω 2,50)

 

οδοντοβουρτσα colgate τα 3 τεμαχια 1 ευρω(εδω η μια 2 ευρω).

 

εγω ειχα παραγγειλει 10 πακετα μωρομαντηλα οποτε ειχα ηδη βγαλει τα μεταφορικα.οποτε ολα τα αλλα ηταν κερδος.στην συγκριση που ειχα κανει το κερδος μου ηταν 45-50 ευρω.αλλα θα ξαναπαραγγειλω ασχετα απο τον χρονο παραδοσης.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ρόλο και τα κιλά? Γιατί έχει πάμπερς νο 4 jumbo pack ούτε 8 λίρες....

Ναι ξέρω για τις καθυστερήσεις, αλλά αν έχει paypal θα το ρισκάρω. Παω να δω...

 

σου κανω copy paste(μελος ichristou) απο το θεμα αγορα απο σαιτ στην αγγλια

 

 

 

 

Η τελευταία μου παραγγελία είχε....

2 τσουβάλια τροφή για τον σκύλο, 24 κιλά.

μια κούτα με 5-6 κιλά ( 10 πακέτα μωρομάντηλα Pampers, 2 listerine, Ποτηράκια avent, Μια τσαντούλα thermabag avent, θηλές μπιμπερό και 2 πακέτα χάπια Alli.

9.95 πλήρωσα για όλα αυτά :-)

στην χειρότερη διπλασιάζουν το ποσό απ οτι μου είχαν απαντήσει Online.

user_offline.gifreport.gif quote.gif

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ρόλο και τα κιλά? Γιατί έχει πάμπερς νο 4 jumbo pack ούτε 8 λίρες....

Ναι ξέρω για τις καθυστερήσεις, αλλά αν έχει paypal θα το ρισκάρω. Παω να δω...

 

rav βαλε λινκ αν μπορεις γιατι εγω δεν βλεπω jumbo pack:roll::roll::roll:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...