Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

...και εκεί που θα καθόμουνα και αναρωτιόμουν που πάμε στην χώρα αυτή...τρώω φλασιά!!!

 

έχετε δει κυρίες μου τιμές του ικέα αγγλίας; υπάρχει διαφορά;

 

γιατί στο σαιτ τους γράφει το παρακάτω:

 

Can I get products delivered abroad?

 

We are unable to deliver orders outside of mainland England and Wales however we are happy to deliver your order to your shipping agent for onward transfer.

 

 

maraki φυγαμε απο το μαδερ και περασαμε στο ικεα?????????????? ειχα δει παλαιοτερα οτι του ιταλικου ικεα ειναι αρκετα φθηνοτερα τα ιδια πραγματα... ειχε γινει θεμα στο παρεντς....

για ψαξτο να δουμε μπας και βρουμε καμια ακρη κι εκει! η αδελφη μου που ετοιμαζει το σπιτι της τωρα θα πεταγε τη σκουφια της για delivery Ικεα!!!!!!!! χαχαχαχαχα

 

τελικα με το parcel2go αξιζε το κοπο? γιατι κι εγω αυτο θα χρησιμοποιησω.... και ποσες μερες εκανε το μαδερ να τα παει στο φιλο σας????????? 4 εργασιμες οπως λεει????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια

ειμαι καινουρια στο σαιτ και μελλουσα μαμα. θα ηθελα να ρωτησω τι γινεται τελικα με το mothercare και αν υπαρχει τροπος να παραγγειλω απο εκει. προσπαθησα να παρακολουθησω την συζητηση σας αλλα τα εχω χασει!

 

 

 

τζιφος η δουλεια αλλα δεν το βαζουμε κατω ..απο το ελληνικο προσωπικα εγω δεν ξαναπερναω ουτε απ εξω :)

 

τωρα δυστυχως λυση δεν υπαρχει αλλα μπορεις να ψωνισεις απο σαιτ που στελνουνε ελλαδα αν κοιταξεις την λιστα μας

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια! Περιττό να σας πω πόσο απογοητεύτηκα κι εγώ με την υπόθεση του mothercare. Εδώ στα Χανιά 2-3 μαγαζιά με βρεφικά που έχουμε είναι απλησίαστα και τον έχω σχεδόν ξεβράκωτο τον μικρούλη μου. Δεν έχουμε και καμιά αλυσίδα της προκοπής. Έχω ενημερώσει όλες τις φίλες και τις γνωστές για την κατάσταση εδώ για να μην πέφτουν θύματα κερδοσκοπίας αλλά και τι να κάνεις όταν αυτό είναι το μοναδικό μαγαζί που συμφέρει εδώ για όσους δεν ψωνίζουν μέσω ίντερνετ? Κι όσες φορές δοκίμασα να πάρω από άλλο online κατάστημα ή που δεν ευχαριστήθηκα με την ποιότητα ή που έγραφαν πόντους και βάρος, τα πήρα πολύ μεγαλύτερα κι όμως έπεσαν 3 μήνες έξω με αποτέλεσμα να πάνε απευθείας στο πατάρι! Κι εγώ θέλω πμ για ότι αποφασίσετε!

 

Το άλλο θέμα... Μετά την πόρτα που έφαγα από το mytoys.de αποφάσισα να στραφώ στο kidsroom.de όπου είχε και μεγαλύτερη ποικιλία του καθίσματος που ήθελα. Εδώ έχει και αγγλικά οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω κάτι λάθος. Ανοίγω λογαριασμό, φτιάχνω το καλαθάκι η καλή σου και χαρωπή ωσάν την Κοκκινοσκουφίτσα προχωρώ με το καλαθάκι μου να παραγγείλω. Δίνω στοιχεία κλπ.... πάω στην κάρτα την 1η και μου γράφει: "The financial institution has declined the transaction. Please check the data you have entered." Όλα σωστά από μέρους μου, παίρνω ανάποδες και δοκιμάζω και την άλλη κάρτα! Τα ίδια! Στέλνω μέιλ ευγενικότατο να ενημερώσω ότι προχωρώ σε παραγγελία και λαμβάνω αυτό το μνμ χωρίς να έχω κάνει κάποιο λάθος, επίσης ότι με λύπη μου μαθαίνω ότι πολλά γερμανικά online καταστήματα τελευταία έχουν την πολιτική να στέλνουν με κάποιο περιορισμό στην Ελλάδα και ζητώ να με ενημερώσουν αν ακολουθούν κι αυτοί την ίδια τακτική γιατί δεν μπορώ να εξηγήσω το μνμ που λαμβάνω!

 

Ωστόσο ο άντρας μου δοκιμάζει μέσω paypal την ώρα που ταΐζω τον μπέμπη. Λαμβάνουμε μνμ ότι η παραγγελία πραγματοποιήθηκε και επίσης το ίδιο από την paypal και μέσω της ιστοσελίδας της τράπεζας βλέπουμε ότι τα λεφτά τραβήχτηκαν. Περιμένουμε εξελίξεις φυσικά...

Το θέμα είναι ότι μετά που ξαναδοκίμασα να μπω ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ και δεν μπορώ να κάνω login!!!!! :evil: Και φυσικά για απάντηση στο μέιλ μου ούτε λόγος! Αν το είχα πάρει νωρίτερα χαμπάρι θα τους έστελνα ένα μνμ να τους ξεχέσω κανονικά (και δε μου το επιτρέπει η διαγωγή μου και η θέση μου! :lol: ) και φυσικά δεν θα παράγγελνα από αυτούς!!!! Τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει με την παραγγελία αλλά είμαι πολύ "φορτωμένη"!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Α...και υπόψιν...σημερα μου ηρθε το χαρτάκι να παω να παραλάβω απο ελτα το δεματακι μου απο το childrensalon!! Ειχε φτασει χτες στις 18/5.......Δηλαδη έκανε τρεις μερες μονο!!!

 

kalamaraki μπορείς να μας ενημερώσεις για την παραγγελία από το childrensalon??? Μου αρέσουν πολύ τα ρουχάκια του...

Στείλε και σ' εμένα τη διεύθυνση του φεις για mothercare γιατί τα 'χω πάρει κι εγώ με το όλο θέμα...

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Βρε κορίτσια μου ειλικρινά στενοχωριέμαι, που από τη μια τα οικομικά της χώρας μας πάνε χάλια και από την άλλη πρέπει να πληρώνουμε τα περίσσοτερα, ενώ παίρνουμε τα λιγότερα.

Θα βρεθεί μια λύση, είμαι σίγουρη!!!!

Η πεθερά μου κορίτσια μου είχε πάρει ζιπουνάκια και φορμάκια για μέσα στο σπίτι πάρα μα πάρα πολύ φτηνά από motherbaby και ήταν μια χαρά ποιοτικά.

Πουλάνε και για εγκύους διάφορα, έχουν μεγάλη ποικιλία και πριν λίγο μπήκα και είδα ότι μπορείς να παραγγέλνεις και μέσα από την σελίδα τους, βέβαια πρέπει μέσω τηλεφώνου, αλλά έχει και δωρεάν γραμμή.

Τι να πω, με έχει ψυχοπλακώσει που όλοι τα έχουν βάλει με τους Έλληνες και δεν κάνουν τίποτα για να μας ξελαφρώσουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω φέϊς ( και δεν διατίθεμαι να βγάλω) πως θα ενημερώνομαι για το mothercare που με καίει;;;;!!!!!!!!! :confused:

ουτε εγω εχω face-book και το φατσοβιβλιο δεν ξερω τι ειναι...:confused:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχτες πηγαμε παιδοτοπο.....ασχετο εεεεε

και η φιλεναδα γειτονισσα μου λεει ερχεται ο γνωστος της απο αγγλια και σημερα κανει παραγγελια σε μαδερκερ.....αυτααααααα

ενταξει κρατηθηκα....2 πραματακια μονο χιχιχιχιχιχι

 

 

ρε σεις πατε καλααααααααααααααααααα

450 λιρες?????????????

 

 

τελικα παμε για πιο φτηνα και δε κρατιεσται και θα παρετε ολη την πολη χαχαχαχαχαχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω face-book και το φατσοβιβλιο δεν ξερω τι ειναι...:confused:

 

 

οσες γνωστες δεν εχετε φεις μπουκ θα δουμε τι θα κανουμε...

 

αλλα σε ανθρωπους που ειναι ''υποπτοι'' δεν θα τους κανουμε την χαρη .... δεν θα μαθουν τιποτα

 

και όσες δεχεστε ερωτηση μεσω πμ με το ονομα του γκρουπ να μην απαντατε άπλά να αναφερετ ότι και εγω '' Η ντουβλη και το πουρο ''

 

 

Συγνωμη αλλα στο μετωπο δεν γραφει Βλάκας ;)

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες!Καταρχήν θέλω και εγώ τη σελίδα για το φατσοβιβλίο, ελπίζω να μην κατατάσομαι στις ύποπτες!!!:lol::lol:

Και θέλω και λίγη βοήθεια μην κάνω καμμιά πατάτα αν και μελαχροινή!Στέλνω για αλλαγή μία πυτζάμα και ένα εσώρουχο στο λα σένζα λόγω λάθος μεγέθους.Ο κυριούλης που μου απάντησε στο μέηλ μου είπε οτι θα πληρώσω εγώ το ταχυδρομείο.Οκ, το στέλνω και βάζω εγώ τα απαραίτητα γραματόσημα.Όταν μου στείλουν πίσω τα σωστά μεγέθη τι ακριβώς γίνεται;πως χρεώνομαι εγώ και αυτή την αποστολή;Έχει κάνει αλλαγή καμμία;

το χαρτί που μου στείλαν για την αλλαγή έχει αυτό: if you would like to exchange a product it is necessary to issue a refund for the returned items and then a new order will be raised for the requested replacements, which will be charged to the card details provided at the time of the original order.

Στέλνω μαζί και το invoice;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλές καλημέρες!Καταρχήν θέλω και εγώ τη σελίδα για το φατσοβιβλίο, ελπίζω να μην κατατάσομαι στις ύποπτες!!!:lol::lol:

 

 

χαχαχαχααχαχχααχαχχαχα υποπτο το αισθημα σου υποπτο ...

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες!Καταρχήν θέλω και εγώ τη σελίδα για το φατσοβιβλίο, ελπίζω να μην κατατάσομαι στις ύποπτες!!!:lol::lol:

Και θέλω και λίγη βοήθεια μην κάνω καμμιά πατάτα αν και μελαχροινή!Στέλνω για αλλαγή μία πυτζάμα και ένα εσώρουχο στο λα σένζα λόγω λάθος μεγέθους.Ο κυριούλης που μου απάντησε στο μέηλ μου είπε οτι θα πληρώσω εγώ το ταχυδρομείο.Οκ, το στέλνω και βάζω εγώ τα απαραίτητα γραματόσημα.Όταν μου στείλουν πίσω τα σωστά μεγέθη τι ακριβώς γίνεται;πως χρεώνομαι εγώ και αυτή την αποστολή;Έχει κάνει αλλαγή καμμία;

το χαρτί που μου στείλαν για την αλλαγή έχει αυτό: if you would like to exchange a product it is necessary to issue a refund for the returned items and then a new order will be raised for the requested replacements, which will be charged to the card details provided at the time of the original order.

Στέλνω μαζί και το invoice;

 

δεν μπορει να τα βολευτει καμια απο μας ?? πρεπει να μπαινεις σε αυτη την διαδικασια ?

 

 

αν εισια ομως αδυνατη πολύ καλα να πάθεις αν εισαι λίγο πιο χοντρουλα κατι θα κανουμε αχχαχαχα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Σουτιέν θηλασμού με δωρεάν μεταφορικά, δείτε εδώ:

http://www.nursingbra-shop.co.uk/default.asp

 

Εκανα μια παραγγελία εχθές, σημερα μου ήρθε μεηλ ότι απεσταλλει. Θα σας ενημερώσω μόλις παραλάβω. Πάντως έχει τις μάρκες που πουλάνε τα εδώ καταστήματα και σε πολύ καλύτερες τιμές, εγώ παρήγγειλα δυο σουτιέν και ένα εσώρουχο 62 ευρώ, ενώ εδώ παίρνω 60-65 ευρώ το ενα σουτιέν. Ημαρτον πια!

 

Α, θελω κι εγώ πμ με fb!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki μπορείς να μας ενημερώσεις για την παραγγελία από το childrensalon??? Μου αρέσουν πολύ τα ρουχάκια του...

Στείλε και σ' εμένα τη διεύθυνση του φεις για mothercare γιατί τα 'χω πάρει κι εγώ με το όλο θέμα...

 

Μου ήρθαν βρε , σε λιγο θα φυγω παω να τα παρω. Απλα εμενα σε ευρω μου βγάζει τις τιμές αλε ντελον και τα βαζω σε λιρες για να τα βλεπω καλυτερα.

Κανουν απο 3εως 6εργάσιμες να ερθουν , εμενα ήρθαν σε 3εργάσιμες

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια! Περιττό να σας πω πόσο απογοητεύτηκα κι εγώ με την υπόθεση του mothercare. Εδώ στα Χανιά 2-3 μαγαζιά με βρεφικά που έχουμε είναι απλησίαστα και τον έχω σχεδόν ξεβράκωτο τον μικρούλη μου. Δεν έχουμε και καμιά αλυσίδα της προκοπής. Έχω ενημερώσει όλες τις φίλες και τις γνωστές για την κατάσταση εδώ για να μην πέφτουν θύματα κερδοσκοπίας αλλά και τι να κάνεις όταν αυτό είναι το μοναδικό μαγαζί που συμφέρει εδώ για όσους δεν ψωνίζουν μέσω ίντερνετ? Κι όσες φορές δοκίμασα να πάρω από άλλο online κατάστημα ή που δεν ευχαριστήθηκα με την ποιότητα ή που έγραφαν πόντους και βάρος, τα πήρα πολύ μεγαλύτερα κι όμως έπεσαν 3 μήνες έξω με αποτέλεσμα να πάνε απευθείας στο πατάρι! Κι εγώ θέλω πμ για ότι αποφασίσετε!

 

Kοριτσάκι έχεις δοκιμάσει τα dpam? Κάπου στη λιστα ειναι το site. Είναι στη Γαλλια και τα ρουχαλάκια του είναι πολύ όμορφα και πολύ καλής ποιότητας. Τα νούμερα είνα ακριβώς ό,τι γράφει και παράδοση κάνουν μέσα σε 2 μέρες (τουλάχιστον στην Αθήνα). Και οι τιμές τους είναι χαμηλότερες από των ελληνικών καταστημάτων.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

οσες γνωστες δεν εχετε φεις μπουκ θα δουμε τι θα κανουμε...

 

αλλα σε ανθρωπους που ειναι ''υποπτοι'' δεν θα τους κανουμε την χαρη .... δεν θα μαθουν τιποτα

 

και όσες δεχεστε ερωτηση μεσω πμ με το ονομα του γκρουπ να μην απαντατε άπλά να αναφερετ ότι και εγω '' Η ντουβλη και το πουρο ''

 

 

Συγνωμη αλλα στο μετωπο δεν γραφει Βλάκας ;)

 

 

χαχαχαχα Η ντουβλη και το πουρο....χαχαχα

βρε μηπως να το ονόμαζα έτσι...?> Η ντουβλη ειναι η αγγλια... ξανθοι ολοι τους και το πουρο ειναι το παλ@#κι που φάγαμε με την διακοπή του μοδερ χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια και εγώ ενημέρωση για το facebook.

 

Τhanks και ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση, αν και έχω την αίσθηση ότι μας δουλεύουν, δυστυχώς έπεσα και εγώ στην παγίδα και έκανα παραγγελία μέσω e-best, τα αποτελέσματα τα ξέρετε.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ τη Διευθυνση φατσοβιβλιου και φεις!!!!!

έχω πολύ καιρό να γράψω.

Επίσης επειδή έχω διαβάσει και τις 157 σελίδες να σας πω ότι έχω ψωνίσει από

Α)figleaves =έμεινα πολύ ευχαριστημένη

Β)lenscatcher=τις καλύτερες τιμές πιστεύω

Γ)strawberrynet (πληρωμη με paypal)=πολύυυυυυυυυυυυυυ ευχριστημένη με τις τιμές και την ταχύτητα

δ) και από το http://www.achilleasaccessories.gr ήρθαν γρήγορα και με αντικαταβολή

Μου αρέσουν πολύ τα ψώνια μέσω ιντερνετ

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσάκι έχεις δοκιμάσει τα dpam? Κάπου στη λιστα ειναι το site. Είναι στη Γαλλια και τα ρουχαλάκια του είναι πολύ όμορφα και πολύ καλής ποιότητας. Τα νούμερα είνα ακριβώς ό,τι γράφει και παράδοση κάνουν μέσα σε 2 μέρες (τουλάχιστον στην Αθήνα). Και οι τιμές τους είναι χαμηλότερες από των ελληνικών καταστημάτων.

 

Εγω παντως ενω μου αρέσουν τα δπαμ....δεν τα βρισκω κανονικα σε μεγεθος...δηλαδη για την μικρη μου πχ ενω σε μοδερ επαιρνα παντα οτι ελεγε το κανονικο σε ηλικια πχ τωρα θα της εβαζα το 2-3χρονων στα dpam θελω ενα μεγαλυτερο νουμερο. οσες φορες πηγα και χαζευα μοντελάκια.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...