Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μινούλα και εγώ φοράω 38, δηλαδή το αγγλικό 5άρι και 5 χρόνια που έμενα Αγγλία αυτό ψώνιζα χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα.

Και για να είμαι πιο συγκεκριμένη είχα ψωνίσει παπούτσια και από το Newlook.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας κ είπα να γράψω την εμπειρία μου. Παρήγγειλα Τετάρτη μεσημέρι παπούτσια από το shoe.gr κ μόλις μου ήρθαν!! Δεν το πίστευα. Παμφθηνα κ ακριβώς όπως φαίνονται. Εντάξει δεν έιναι κ πρώτη ποιότητα, αλλά με 13 ευρώ ποιος νοιάζεται;

Σας ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια.

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Βρήκα κάτι παπουτσάκια πολυ όμορφα που παρόμοια έχει πάρει η αδερφή μου απο κατάστημα της Λάρισας 70 ευρω, τα βρήκα στο www.newlook.com με 20 λίρες και μεταφορικα 3,95(αν θυμαμαι καλα).

Ειναι λιγο επιφοβο να ψωνιζουμε παπουτσια μεσω νετ; φοβαμαι για τα νουμερα. Φοραω 38 και στο αγγλικο του ειναι 5.

Μου αρεσουν πολυ και νομιζω οτι ειναι καλη ευκαιρια. Εχει παραγγειλει αλλη κοπελα απο αυτο το σαιτ;

 

 

 

Φοβερο σαιτ .... Λοιπον κοριτσια πειτε αν ελλαδα ειναι μεσα και με τι τροπο μπορεις να παραγγειλεις....

 

Ωραια ρουχα και παπουτσια σε φοβερες τιμες εχει και εκπτωσεις !!!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και ομως! τις κουνιτσες μας τις εδωσαν διδυμες που αλλαζαν κρεββατι σε κουκετα οταν εγιναν 5 ετων!!! ειαι στο παιδι, το 140 ειαι πολυ διαφορετικο απο το 120

 

Αααα, ΔΙΔΥΜΕΣ, κορίτσια δλδ! Πες το ντε! Εγώ έχω 2 αγόρια, αλλά το λέμε & με φίλες μου που έχυν αγόρια, είναι σβούρες στον ύπνο! Σου λέω ο μικρός είναι 16 μηνών & ο καημός του είναι να σκαρφαλώσει να φύγει χαχα! Πάντως για κουκέτα ούτε λόγος τόσο νωρίς, θα πέσει τρελή βουτιά! Απο 5+ ετών, μου το είχαν πει και απο εκεί που πήρα το κρεβάτι του μεγάλου. Εκτός θέματος πάλ αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Μινούλα και εγώ φοράω 38, δηλαδή το αγγλικό 5άρι και 5 χρόνια που έμενα Αγγλία αυτό ψώνιζα χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα.

Και για να είμαι πιο συγκεκριμένη είχα ψωνίσει παπούτσια και από το Newlook.

Σε ευχαριστώ πολύ female για την απαντηση σου.

Θελω να τα παραγγειλω, εχω ξετρελαθει!

Έχω καρτα visa πειραιως, χρεωστική, θα βαλω ενα ποσο μεσα για να τα "τραβήξει" το σαιτ. Paypal και τέτοια δεν εχω.

 

Nantia

Φοβερο σαιτ .... Λοιπον κοριτσια πειτε αν ελλαδα ειναι μεσα και με τι τροπο μπορεις να παραγγειλεις....

 

Ωραια ρουχα και παπουτσια σε φοβερες τιμες εχει και εκπτωσεις !!!!!

 

Οντως πολυ ωραια ρουχα αλλα λεω να αρχισω με τα παπουτσια που τα εχω και αναγκη και μετα αν μεινω ευχαριστημενη, βλεπουμε!!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα marks&spencer εχουν καλες τιμες στα βρεφικα??αλλιως να το τολμισω και να ψωνισω on line απο dpam???διαβασα οτι καποιες εχετε ψωνισει απο εκει μεινατε ευχαριστημενες???εχει φτασει 60 ποντους 40 ημερων μωρο και δεν του κανουν πλεον τα ρουχαλακια που του ειχα χρειαζεται για 3 μηνων και θελω να του παρω και για 6 μηνων για το καλοκαιρι!!

 

 

dpam με τα χίλια!

αυτές τις μέρες έχουν και 5 ευρώ έκπτωση για παραγγελιες πάνω από 50 ευρώ, βάζεις promo κωδικό ΜΑΙ2010 ;)

ψώνισε άφοβα πάντως, είναι δοκιμασμένο site. και παράδοση το πολύ σε 2 μέρες!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ηθελα και εγω να γραψω για το σαιτ με τα lamaze παιχνιδια και ολο ξεχναγα!!!παραγγειλα ενα παιχνιδι και σε 3 εργασιμες εφτασε!γενικα εχει λιγα μεταφορικα.π.χ 4 παιχνιδακια 5 λιρες μεταφορικα.φυσικα εκανα ερευνα αγορας πρωτα αλλα τζαμπα την εκανα,διπλη τιμη εδω οπως εγραψε και η φιλης μας!

 

καποια εγραψε για καδο για πανες.δεν ξερω για τον angelcare αλλα αυτος που πηρα εγω

 

http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Sangenic-Hygiene-Starter/dp/B002L213KQ/ref=sr_1_5?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1274308274&sr=8-5

 

ναι μεν με εχει βολεψει αλλα με την καμια δεν κανει αυτα που λεει,δηλαδη τον καδο τον αλλαζω καθε 2 μερες(ενω λεει οτι χωραει 28 πανες)και το βασικο η ανταλλακτικη κασετα.γραφει οτι κραταει περιπου ενα μηνα!!!!ξερετε ποσο κραταει??????7-8 μερες!!!!!!τους εστειλε μειλ και τους ξεχεσα κανονικα και μου ειπαν το θεικο οτι η μετρηση εγινε με πανες Νο1:roll::roll::roll::roll: και οτι πρεπει να τις κανω πολυ μικρες για να τις βαζω στον καδο:roll::roll::roll:!τι να πρωτοσχολιασω!!!!!

 

ελπιζω ο angelcare να ειναι καλυτερος.για σιγουρια στειλτε μειλ στην ετσιρεια και ρωτηστε τα ΠΑΝΤΑ!!!!!

 

επισης παραγγειλα απο ενα σαιτ που προτεινε μια κοπελα

 

http://www.newlook.com/

 

πηρα ρουχα για εμενα,θα σας ενημερωσω μολις παραλαβω!

 

Αγαπούλα κάτι δεν κάνεις καλά! Το ίδιο κάδο έχω και γω, ο Νικόλας μέχρι 6 μηνών έκανε κακά 4-8 φορές τη μέρα και από τότε 2-3 φορές τη μέρα. Χώρια τα τσίσα...παρόλαυτα, η κάθε κασέτα μας κρατά 30-40 μέρες! :confused:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ female για την απαντηση σου.

Θελω να τα παραγγειλω, εχω ξετρελαθει!

Έχω καρτα visa πειραιως, χρεωστική, θα βαλω ενα ποσο μεσα για να τα "τραβήξει" το σαιτ. Paypal και τέτοια δεν εχω.

 

Nantia

Φοβερο σαιτ .... Λοιπον κοριτσια πειτε αν ελλαδα ειναι μεσα και με τι τροπο μπορεις να παραγγειλεις....

 

Ωραια ρουχα και παπουτσια σε φοβερες τιμες εχει και εκπτωσεις !!!!!

 

Οντως πολυ ωραια ρουχα αλλα λεω να αρχισω με τα παπουτσια που τα εχω και αναγκη και μετα αν μεινω ευχαριστημενη, βλεπουμε!!

 

Μινούλα ψώνισε άφοβα απο newlook!

πριν απο 20 μέρες παρέλαβα παπουτσάκια δικά μου και μπλούζες του άντρα μου! μια χαρά!!!

5 λίρες μεταφορικά έχει!

κι εγώ σαν τη female. φοράω 38 και πήρα το 5άρι το αγγλικό και είναι τέλεια!!!!

 

με προπληρωμένη της τράπεζας Κύπρου πλήρωσα εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Μινούλα ψώνισε άφοβα απο newlook!

πριν απο 20 μέρες παρέλαβα παπουτσάκια δικά μου και μπλούζες του άντρα μου! μια χαρά!!!

5 λίρες μεταφορικά έχει!

κι εγώ σαν τη female. φοράω 38 και πήρα το 5άρι το αγγλικό και είναι τέλεια!!!!

 

με προπληρωμένη της τράπεζας Κύπρου πλήρωσα εγώ!

 

Σε ευχαριστω fairytale!

Τωρα βλεπω το σαιτ για να παραγγειλω.

ΠΑει ο μισθος, το βλεπω εγω!!!!:shock:

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπούλα κάτι δεν κάνεις καλά! Το ίδιο κάδο έχω και γω, ο Νικόλας μέχρι 6 μηνών έκανε κακά 4-8 φορές τη μέρα και από τότε 2-3 φορές τη μέρα. Χώρια τα τσίσα...παρόλαυτα, η κάθε κασέτα μας κρατά 30-40 μέρες! :confused:

 

βρε ολα σωστα τα κανω!τι θα μπορουσε να γινει λαθος οεο???:?:-?:?αυτη την στιγμη χαλαμε 7-8 περιπου πανες την ημερα.ε παραπανω απο 8 μερες δεν μου κραταει η κασετα!την ημερα που το παρελαβα και σε μια συζητηση που ειχα με μια γνωστη μου μου ειπε οτι το εχει και εκεινη και δεν της κραταει η κασετα πανω απο 8 μερες και της εκανε εντυπωση που ο κατασκευαστης γραφει ενα μηνα!

σε πληροφορω οτι ειχε δικιο!!!!!καθε φορα που αλλαζω κασετα και μετραω τις μερες 8 μου βγαινουν!

 

αλλιως ελα σπιτι να πιουμε καφε και να μου πεις τι κανω λαθος:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οποια ψωνισει απο new look βρηκα στο ιντερνετ ενα κωδικο για -20%.

 

ειναι ο FFMAY10,γραφει οτι ισχυει μεχρι 23 μαιου.ειχα βρει και εγω εναν κωδικο την ημερα που παραγγειλα για -10% αλλα δεν μου τον περναγε.αλλα δεν χανετε τιποτα να δοκιμασετε!

 

 

http://www.vouchercodes.co.uk/newlook.co.uk?ea=0076200510dm&oi=76764&ep=01&utm_medium=email&utm_source=code-alert&utm_campaign=0076200510dm&utm_content=newlook.co.uk&utm_term=0076200510dm_newlook.co.uk_76764_p1_code-alert&ui=18cc61&safeanchor=1

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

dpam με τα χίλια!

αυτές τις μέρες έχουν και 5 ευρώ έκπτωση για παραγγελιες πάνω από 50 ευρώ, βάζεις promo κωδικό ΜΑΙ2010 ;)

ψώνισε άφοβα πάντως, είναι δοκιμασμένο site. και παράδοση το πολύ σε 2 μέρες!

α ωραια ευχαριστω!!εκανα ενα καλαθι πανω απο 100 ευρω!!

κατι που διαβασα πιο πανω για προβλημα με τα μεγεθη ισχυει???

εμενα ο μπεμπης μεσα σε 40 μερες απο την γεννα πηρε 1800 βαρος και 10 παντους υψος <συνολο ειναι 5 κιλα 60 ποντους> εχω σκοπο τα καλοκαιρινα του να του τα παρω μεγεθος 6 μηνων....

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

οποια ψωνισει απο new look βρηκα στο ιντερνετ ενα κωδικο για -20%.

 

ειναι ο FFMAY10,γραφει οτι ισχυει μεχρι 23 μαιου.ειχα βρει και εγω εναν κωδικο την ημερα που παραγγειλα για -10% αλλα δεν μου τον περναγε.αλλα δεν χανετε τιποτα να δοκιμασετε!

 

 

http://www.vouchercodes.co.uk/newlook.co.uk?ea=0076200510dm&oi=76764&ep=01&utm_medium=email&utm_source=code-alert&utm_campaign=0076200510dm&utm_content=newlook.co.uk&utm_term=0076200510dm_newlook.co.uk_76764_p1_code-alert&ui=18cc61&safeanchor=1

 

Aχ μπράβο βρε κοριτσάκι, κι ό,τι ετοιμαζόμουν για παραγγελία, ευχαριστούμε πολύ!

Αν διαβάσεις τα terms and conditions, η έκπτωση ισχύει μονο από 20 εως 23 Μαίου και για πράγματα που δεν είναι σε προσφορά. Επίσης όταν γράψεις τον κωδικό, πρεπει να πατήσεις ADD (είναι ακριβως διπλα στο κουτάκί) για να τον δεχθεί και ξαναυπολογίζει τις τιμες με την έκπτωση.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Aχ μπράβο βρε κοριτσάκι, κι ό,τι ετοιμαζόμουν για παραγγελία, ευχαριστούμε πολύ!

Αν διαβάσεις τα terms and conditions, η έκπτωση ισχύει μονο από 20 εως 23 Μαίου και για πράγματα που δεν είναι σε προσφορά. Επίσης όταν γράψεις τον κωδικό, πρεπει να πατήσεις ADD (είναι ακριβως διπλα στο κουτάκί) για να τον δεχθεί και ξαναυπολογίζει τις τιμες με την έκπτωση.

 

τα ειχα κανει αυτα που λες αλλα και παλι δεν μου το περναγε το 10%:(:(!ο κωδικος που ειχα βρει εγω ηταν μεχρι 16 μαιου και τα παραγγειλα στις 16 αλλα δεν μου την περασε την εκπτωση.αλλα ετοιμασα σημερα αλλο ενα μικροοοοοοοοο καλαθακι :-P:-P:-P και ελπιζω να μου περασει το 20% αυτη την φορα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Για βρεφικα καλης ποιοτητας(και τα τζαμπο μια χαρα ειναι) να εχετε υποψη και τα Η&Μ...

 

Ασχετο αλλα πηρα ωραιτοτο μπικινι πανω κατω για την κορη μου 6 ευρω απο Η&Μ...

 

Δυστυχως για ονλινε δεν το εχω ψαξει εχει σιγουρα γερμανικο σαιτ δεν ξερω που στελνει...

 

Καλησπέρα κι από εμένα!

Παρακολουθώ εδώ και καιρό την κουβέντα σας και ήθελα να στείλω κι εγώ το H&M σαν μια από τις καλύτερες επιλογές για όσες βέβαια μένουν σε Αθήνα, Θεσ/κη και Λάρισα(νομίζω).

Ψώνιζα όλα τα ρουχαλάκια του μικρού μας-από βρέφος μέχρι και σήμερα που είναι 19 μηνών-και μπορώ να πω ότι έχει πολύ καλύτερη ποιότητα από τα mothercare και πολύ οικονομικά.

Μου στοίχισε λίγο τώρα που μετακομίσαμε στην Κέρκυρα γιατί εκτός των άλλων,το e-shop τους είναι μόνο για τις εκάστοτε χώρες(το γερμανικό για τους Γερμανούς κλπ).

 

Καλή συνέχεια στο ψάξιμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψώνιζα όλα τα ρουχαλάκια του μικρού μας-από βρέφος μέχρι και σήμερα που είναι 19 μηνών-και μπορώ να πω ότι έχει πολύ καλύτερη ποιότητα από τα mothercare και πολύ οικονομικά.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Εμένα τα σχέδια του mothercare δεν μου αρέσουν καθόλου.

Τα H&M έχουν πιο όμορφα ρουχαλάκια και πιο φνηνα βέβαια, από ποιότητα είναι super.

Εφτά χρόνια τώρα τον γιο μου με αυτά τον ντύνω.

Αν δεν κάνω λάθος οι τιμές είναι παντού ίδιες, μην ψάχνετε άδικα να βρείτε σελίδα από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

οποια ψωνισει απο new look βρηκα στο ιντερνετ ενα κωδικο για -20%.

 

ειναι ο FFMAY10,γραφει οτι ισχυει μεχρι 23 μαιου.ειχα βρει και εγω εναν κωδικο την ημερα που παραγγειλα για -10% αλλα δεν μου τον περναγε.αλλα δεν χανετε τιποτα να δοκιμασετε!

 

 

http://www.vouchercodes.co.uk/newlook.co.uk?ea=0076200510dm&oi=76764&ep=01&utm_medium=email&utm_source=code-alert&utm_campaign=0076200510dm&utm_content=newlook.co.uk&utm_term=0076200510dm_newlook.co.uk_76764_p1_code-alert&ui=18cc61&safeanchor=1

Eyxaristoume sofaki:D

Link to comment
Share on other sites

οποια ψωνισει απο new look βρηκα στο ιντερνετ ενα κωδικο για -20%.

 

ειναι ο FFMAY10,γραφει οτι ισχυει μεχρι 23 μαιου.ειχα βρει και εγω εναν κωδικο την ημερα που παραγγειλα για -10% αλλα δεν μου τον περναγε.αλλα δεν χανετε τιποτα να δοκιμασετε!

 

 

http://www.vouchercodes.co.uk/newlook.co.uk?ea=0076200510dm&oi=76764&ep=01&utm_medium=email&utm_source=code-alert&utm_campaign=0076200510dm&utm_content=newlook.co.uk&utm_term=0076200510dm_newlook.co.uk_76764_p1_code-alert&ui=18cc61&safeanchor=1

Ευχαριστουμε σοφακι, θα τον χρησιμοποιησω και γω!!!!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια ερωτηση σχετικα με το newlook: Παω να κανω λογαριασμο και δεν μου δεχεται με τιποτα την διευθυνση μου. Μου γραφει "Please enter a valid email address"

Με ποια μορφη το εχετε περασει;

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, μήπως μπορεί να μου ξαναστείλει κάποια τη σελίδα στο φέις; Αυτή για τα μάδερ. Μου την έστειλε ένα καλό κοριτσάκι αλλά δεν μου ανοίγει με τίποτα, με πάει στην αρχική τη δική μου. Αντίθετα η φατσοσελίδα για τις "αγορές μέσω ίντερνετ" μου άνοιξε μια χαρά.... Εσείς απλά πατήσατε στον σύνδεσμο και σας άνοιξε η καλέσατε η μία την άλλη μέσω φέις;;;

 

Επίσης, παρήγγειλα και εγώ από myshoe.gr ένα ζευγάρι πέδιλα δώρο για τη μαμά μου που γιορτάζει αύριο. Για την τιμή που έιχαν καλά φαίνονται. Ελπίζω μόνο να αρέσουν και στη μαμά μου. Ήρθαν πάντως άμεσα, Τρίτη απόγευμα έκανα παραγγελία και σήμερα ήταν εδώ:-)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, μήπως μπορεί να μου ξαναστείλει κάποια τη σελίδα στο φέις; Αυτή για τα μάδερ. Μου την έστειλε ένα καλό κοριτσάκι αλλά δεν μου ανοίγει με τίποτα, με πάει στην αρχική τη δική μου. Αντίθετα η φατσοσελίδα για τις "αγορές μέσω ίντερνετ" μου άνοιξε μια χαρά.... Εσείς απλά πατήσατε στον σύνδεσμο και σας άνοιξε η καλέσατε η μία την άλλη μέσω φέις;;;

 

εδώ:-)

βρε κοριτσακια μου εγω που δεν εχω σελιδα στο φατσοβιβλιο τι να κανω?????

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...