Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ αύριο με καθαρό μυαλό θα διαβάσω και τις οδηγίες που μου έδωσες και θα αποφασίσω! Μάλλον όμως θα πάρω τις δυο γιατί 40 ευρω για δυο τσάντες μου φαίνεται σούπερ τιμη! Εδω μια που είχα βρει είχε 37! Λοιπόν σε αφήνω παω να θηλασω τη μικρη που ξύπνησε και να την πεσω μετα για νανι! Σε ευχαριστω και πάλι και να χαίρεσαι την κορούλα σου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε κοριτσια οσες εχετε ψωνισει απο crocs.eu, πως χρησιμοποιησατε τον κωδικο 20% που σας εστειλαν για την πρωτη σας αγορα?

δεν μπορω να τον κανω copy απο το mail που μου εστειλαν με τιποτα, και δυο χαρακτηρες που περιεχει δεν μπορω να τους βρω στο πληκτρολογιο μου . καμμια ιδεα?γιατι θα καταληξω οτι ειμαι πολυ ξανθια! και εχει και δωρεαν μεταφορικα μεχρι αυριο το βραδυ για αγορες απο 40 ευρω και πανω

χατζικο να σου ζησει η κορουλα!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια οσες εχετε ψωνισει απο crocs.eu, πως χρησιμοποιησατε τον κωδικο 20% που σας εστειλαν για την πρωτη σας αγορα?

δεν μπορω να τον κανω copy απο το mail που μου εστειλαν με τιποτα, και δυο χαρακτηρες που περιεχει δεν μπορω να τους βρω στο πληκτρολογιο μου . καμμια ιδεα?γιατι θα καταληξω οτι ειμαι πολυ ξανθια! και εχει και δωρεαν μεταφορικα μεχρι αυριο το βραδυ για αγορες απο 40 ευρω και πανω

χατζικο να σου ζησει η κορουλα!

 

θα σου στειλω πμ, να μου κανεις προώθηση το γραμμα απο το κροκς να το δω να σου πω τι θα γραψεις

 

Link to comment
Share on other sites

KAI NAI! τα καταφερα , με εξωτερικη βοηθεια απο καλαμαρακιον!!

δυο ωρες παιδευομουνα, ειχα σκυλιασει και το θεμα μου λυθηκε σε 3 λεπτα!

καλυτερο customer service απο εδω μεσα δεν υπαρχει!

καλαμαρακι@ support ξανθιεςολουτουκοσμου.gr

ειμαι πολυ χαρουμενη!

μηπωσ θελει καμια crocs? εχω δωρεαν μεταφορικα και 20% off. θα παρω δυο ζευγαρια και ειμαι οκ, αν καποια θελει ενα , ασ μου πει να της τα παραγγειλω και τα βρισκουμε!αθηνα, μαρουσι η κεντρο-αμπελοκηπους κινουμαι!

ειμαι χαρουμενη, το ειπα?

ευχαριστω καλαμαρακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια συγνωμη για την παρενθεση αλλα η συγκεκριμενη ενοτητα εχει καπως ξεφυγει.

Ειναι πολυ ωραια η ιδεα να υπαρχουν ολα τα ιντερνετομαγαζα συγκεντρωμενα καπου και να γραφουμε την εμπειρια μας οταν αγοραζουμε απο εκει, αλλα οταν καποιος θελει να κανει μια αγορα και δεν γνωριζει τιποτα απο ebay με αποτελεσμα να γεμιζουν 10 σελιδες για να παραγγειλει μια τσαντουλα ή δυο καρφιτσες, αυτο κανει πολυ δυσκολη την αναζητηση για κατι πιο ουσιαστικο και κουραζει.

Επισης το να αναφερει κανεις, τι αγορασε απο το ebay και μαλιστα πριν καν το παραλαβει, το θεωρω εντελως ανουσιο εκτος αν προκειται για μια ευκαιρια να παρουν και αλλοι κατι ευρεως διαδεδομενο στα παιδια (πχ τα παπουτσακια τα κοκκινα απο τον αγαπημενο πωλητη του καλαμαρακιου)

Το να πω εγω οτι πηρα απο auction ενα ζακετακι για τη μεγαλη μου, επιδεικνυω απλα τα ψωνια μου.

Κι'επειδη ειναι σιγουρο οτι καποιοι θα πεσουν να με φανε μετα απο αυτα που γραφω, πριν το κανετε σκεφτειτε μια δευτερη φορα αν εχω αδικο.

Φαναστειτε ο καθενας που θελει να ξεκινησει να χρησιμοποιει το ebay να μπαινει και να κανει ακριβως τις ιδιες ερωτησεις και να γεμιζουν ο σελιδες.

Αυτο δειχνει οτι δεν μπηκε καν στον κοπο για τα ματια του κοσμου να αναζητησει πληροφοριες στις προηγουμενες σελιδες (αν βρει ακρη βεβαια με τοσα πολλα ασχετα ποσταρισματα)

Και επειδη ειναι αδικο να νομισουν οι τελευταιες κοπελες οτι αναφερομαι σ'αυτες, δεν ειναι ετσι.

Αναφερομαι γενικα απλα ετυχε να το γραψω τωρα.

Ευχαριστω και μια-μια να αρχισει να πεταει ντοματες. Οχι ολες μαζι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

KAI NAI! τα καταφερα , με εξωτερικη βοηθεια απο καλαμαρακιον!!

δυο ωρες παιδευομουνα, ειχα σκυλιασει και το θεμα μου λυθηκε σε 3 λεπτα!

καλυτερο customer service απο εδω μεσα δεν υπαρχει!

καλαμαρακι@ support ξανθιεςολουτουκοσμου.gr

ειμαι πολυ χαρουμενη!

μηπωσ θελει καμια crocs? εχω δωρεαν μεταφορικα και 20% off. θα παρω δυο ζευγαρια και ειμαι οκ, αν καποια θελει ενα , ασ μου πει να της τα παραγγειλω και τα βρισκουμε!αθηνα, μαρουσι η κεντρο-αμπελοκηπους κινουμαι!

ειμαι χαρουμενη, το ειπα?

ευχαριστω καλαμαρακι!

 

χαχαχαχα Πολύ χαιρομαι που τα κατάφερες!!:D:D

 

Σου ειπα και εγω ετσι την ειχα πατήσει χε χε

 

αντε καλώς να τα δεχτεις!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια συγνωμη για την παρενθεση αλλα η συγκεκριμενη ενοτητα εχει καπως ξεφυγει.

Ειναι πολυ ωραια η ιδεα να υπαρχουν ολα τα ιντερνετομαγαζα συγκεντρωμενα καπου και να γραφουμε την εμπειρια μας οταν αγοραζουμε απο εκει, αλλα οταν καποιος θελει να κανει μια αγορα και δεν γνωριζει τιποτα απο ebay με αποτελεσμα να γεμιζουν 10 σελιδες για να παραγγειλει μια τσαντουλα ή δυο καρφιτσες, αυτο κανει πολυ δυσκολη την αναζητηση για κατι πιο ουσιαστικο και κουραζει.

Επισης το να αναφερει κανεις, τι αγορασε απο το ebay και μαλιστα πριν καν το παραλαβει, το θεωρω εντελως ανουσιο εκτος αν προκειται για μια ευκαιρια να παρουν και αλλοι κατι ευρεως διαδεδομενο στα παιδια (πχ τα παπουτσακια τα κοκκινα απο τον αγαπημενο πωλητη του καλαμαρακιου)

Το να πω εγω οτι πηρα απο auction ενα ζακετακι για τη μεγαλη μου, επιδεικνυω απλα τα ψωνια μου.

Κι'επειδη ειναι σιγουρο οτι καποιοι θα πεσουν να με φανε μετα απο αυτα που γραφω, πριν το κανετε σκεφτειτε μια δευτερη φορα αν εχω αδικο.

Φαναστειτε ο καθενας που θελει να ξεκινησει να χρησιμοποιει το ebay να μπαινει και να κανει ακριβως τις ιδιες ερωτησεις και να γεμιζουν ο σελιδες.

Αυτο δειχνει οτι δεν μπηκε καν στον κοπο για τα ματια του κοσμου να αναζητησει πληροφοριες στις προηγουμενες σελιδες (αν βρει ακρη βεβαια με τοσα πολλα ασχετα ποσταρισματα)

Ευχαριστω και μια-μια να αρχισει να πεταει ντοματες. Οχι ολες μαζι. :lol:

 

Ε μα και εσυ....τετοια ωρα που γραφεις.... ειναι νωρις ακομη....

Μονο εγω και εσυ ειμαστε εδω...

 

Οι ντομάτες θα αρχισουν απο τις 8 και μετα !! :mrgreen::mrgreen:

(εγώ δεν εχω μου τελειωσαν!! :cool:)

 

Link to comment
Share on other sites

Ε μα και εσυ....τετοια ωρα που γραφεις.... ειναι νωρις ακομη....

Μονο εγω και εσυ ειμαστε εδω...

 

Οι ντομάτες θα αρχισουν απο τις 8 και μετα !! :mrgreen::mrgreen:

(εγώ δεν εχω μου τελειωσαν!! :cool:)

 

ειμαι και εγω εδω! εχεις δικιο για τις πολλες σελιδες, καθε βραδυ μετα που κοιμαται η μικρη και μπαινω, λεω αμαν τοσες σελιδες, τισ διαβαζω βεβαια ολες,για αυτο και ειμαι ξυπνια τετοια ωρα..

αλλα...τωρα το κατεχω το αθλημα νομιζω, δεν εχω ρωτησω ποτε κατι πρακτικο, περαν της προηγουμενης ερωτησης μου, αλλα ξερεις ποσο με εχει βοηθησει αυτα που ρωτανε αλλες κοπελες? αλλιωσ δεν θα ειχα καταλαβει ποτε πως κανεισ μπιντ με δυο οθονες ή πως παρακαμπτεις πωλητες που δεν στελνουν ελλαδα ή πως επιλεγεις το amazon για seller για να γλιτωσεις τα μεταφορικα!

νομιζω οτι δηλαδη πρεπει να υπαρχει οπωσδηποτε ενα μετρο, επαναλαμβανω οτι και εμενα με εχει κουρασει ή και εκνευρισει αν θες ο καταιγισμος επαναλαμβανομενων ερωτησεων, αλλα με εχει βοηθησει κιολας!

θα περιμενω τις ντοματες!

Link to comment
Share on other sites

E αυτο ομολογω οτι δεν το περιμενα!

2 απαντησεις και καμια ντοματα ακομα!!! :lol:

Θα τις φαω ολες μαζι κατα το μεσημερακι που θα ξυπνησω (καταραμενη βαρδια!, Παλι ξεπατωθηκα :mad: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρακολουθώ το τόπικ 1,5 χρόνο και ξεκίνησα δειλά δειλά να αγοράζω από ebay τους τελευταίους 2 μήνες.

Προσπάθησα πρώτα να κατανοήσω το 50% της λειτουργίας του και μετά να αναζητήσω βοήθεια για το υπόλοιπο 50.

Τα γραφόμενα των έμπειρων υπήρξαν ανεκτίμητη βοήθεια για μένα και προσπάθησα να "ενοχλήσω" μόνο όταν δεν είχα διαβάσει κάτι παρόμοιο με αυτό που μου έτυχε.

Το θέμα της επίδειξης των αγορών αλλά και οι πολλές ερωτήσεις για τα απλούστερα θέματα, είναι ένα ζήτημα όντως.

Για το πρώτο, νιώθω ότι συμβαίνει γιατί μετά από τόσο καιρό και τόσα ποστ, τα σταθερά μέλη νιώθουν τόσο οικεία και χαίρονται να μοιράζονται τις αγορές τους, σαν να ήταν με face to face φίλες, γεμίζουν σελίδες μεν αλλά είναι ευχάριστο κατά τ' άλλα.

Το δεύτερο είναι περισσότερο ενοχλητικό, το έχουν επισημάνει πάμπολες φορές οι πιο παλιές αλλά κάποιες τα θέλουν όλα στο πιάτο, δεν έχω λύση σ' αυτό, είναι θέμα παιδείας

Και τώρα ρίξτε και κατά δω ντομάτες ελέυθερα :):):)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια συγνωμη για την παρενθεση αλλα η συγκεκριμενη ενοτητα εχει καπως ξεφυγει.

Ειναι πολυ ωραια η ιδεα να υπαρχουν ολα τα ιντερνετομαγαζα συγκεντρωμενα καπου και να γραφουμε την εμπειρια μας οταν αγοραζουμε απο εκει, αλλα οταν καποιος θελει να κανει μια αγορα και δεν γνωριζει τιποτα απο ebay με αποτελεσμα να γεμιζουν 10 σελιδες για να παραγγειλει μια τσαντουλα ή δυο καρφιτσες, αυτο κανει πολυ δυσκολη την αναζητηση για κατι πιο ουσιαστικο και κουραζει.

Επισης το να αναφερει κανεις, τι αγορασε απο το ebay και μαλιστα πριν καν το παραλαβει, το θεωρω εντελως ανουσιο εκτος αν προκειται για μια ευκαιρια να παρουν και αλλοι κατι ευρεως διαδεδομενο στα παιδια (πχ τα παπουτσακια τα κοκκινα απο τον αγαπημενο πωλητη του καλαμαρακιου)

Το να πω εγω οτι πηρα απο auction ενα ζακετακι για τη μεγαλη μου, επιδεικνυω απλα τα ψωνια μου.

Κι'επειδη ειναι σιγουρο οτι καποιοι θα πεσουν να με φανε μετα απο αυτα που γραφω, πριν το κανετε σκεφτειτε μια δευτερη φορα αν εχω αδικο.

Φαναστειτε ο καθενας που θελει να ξεκινησει να χρησιμοποιει το ebay να μπαινει και να κανει ακριβως τις ιδιες ερωτησεις και να γεμιζουν ο σελιδες.

Αυτο δειχνει οτι δεν μπηκε καν στον κοπο για τα ματια του κοσμου να αναζητησει πληροφοριες στις προηγουμενες σελιδες (αν βρει ακρη βεβαια με τοσα πολλα ασχετα ποσταρισματα)

Και επειδη ειναι αδικο να νομισουν οι τελευταιες κοπελες οτι αναφερομαι σ'αυτες, δεν ειναι ετσι.

Αναφερομαι γενικα απλα ετυχε να το γραψω τωρα.

Ευχαριστω και μια-μια να αρχισει να πεταει ντοματες. Οχι ολες μαζι. :lol:

ειμαι και εγω εδω! εχεις δικιο για τις πολλες σελιδες, καθε βραδυ μετα που κοιμαται η μικρη και μπαινω, λεω αμαν τοσες σελιδες, τισ διαβαζω βεβαια ολες,για αυτο και ειμαι ξυπνια τετοια ωρα..

αλλα...τωρα το κατεχω το αθλημα νομιζω, δεν εχω ρωτησω ποτε κατι πρακτικο, περαν της προηγουμενης ερωτησης μου, αλλα ξερεις ποσο με εχει βοηθησει αυτα που ρωτανε αλλες κοπελες? αλλιωσ δεν θα ειχα καταλαβει ποτε πως κανεισ μπιντ με δυο οθονες ή πως παρακαμπτεις πωλητες που δεν στελνουν ελλαδα ή πως επιλεγεις το amazon για seller για να γλιτωσεις τα μεταφορικα!

νομιζω οτι δηλαδη πρεπει να υπαρχει οπωσδηποτε ενα μετρο, επαναλαμβανω οτι και εμενα με εχει κουρασει ή και εκνευρισει αν θες ο καταιγισμος επαναλαμβανομενων ερωτησεων, αλλα με εχει βοηθησει κιολας!

θα περιμενω τις ντοματες!

 

Για το πρώτο, νιώθω ότι συμβαίνει γιατί μετά από τόσο καιρό και τόσα ποστ, τα σταθερά μέλη νιώθουν τόσο οικεία και χαίρονται να μοιράζονται τις αγορές τους, σαν να ήταν με face to face φίλες, γεμίζουν σελίδες μεν αλλά είναι ευχάριστο κατά τ' άλλα.

Το δεύτερο είναι περισσότερο ενοχλητικό, το έχουν επισημάνει πάμπολες φορές οι πιο παλιές αλλά κάποιες τα θέλουν όλα στο πιάτο, δεν έχω λύση σ' αυτό, είναι θέμα παιδείας

Και τώρα ρίξτε και κατά δω ντομάτες ελέυθερα :-):smile::-)

 

οι ντομάτες είναι ακριβές ............δεν τις πετάμε τις τρώμε :lol::lol::lol:

εγώ πάντως δεν διαφωνώ με τα παραπάνω

 

Το δεύτερο είναι περισσότερο ενοχλητικό, το έχουν επισημάνει πάμπολες φορές οι πιο παλιές αλλά κάποιες τα θέλουν όλα στο πιάτο, δεν έχω λύση σ' αυτό, είναι θέμα παιδείας

αυτό

όταν λέω διάβαστε πρώτα και μετά ρώτα (όχι εσύ ούτε οι κοπέλες στα τελευταία ποστ) γενικά το λέω, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου τα τελευταία χρόνια.

Με κατηγορούν ότι γίνομε κακιά με τα νέα μέλη μα φαίνεται ο άνθρωπος που έχει πρώτα διαβάσει και μετά σου εκφράζει την απορία του εκεί να τον βοηθήσεις και στην ποίο "ηλίθια" ερώτηση (καμιά ερώτηση δεν είναι ηλίθια) και να του το πείς ξανά και ξανά, αλλά όταν μπαίνει ο άλλος και κάνει την ερώτηση του χωρίς να έχει ρίξει μια ματιά 3 πόστ ποιο πάνω δεν λέω 3 σελίδες για την τελευταία σελίδα λέω έτσι ρε γμτ για την περιέργεια νοιώθω μ@λ@κ@ς ρε γμτ για τις ώρες που πέρασα μπροστά στο πισι για να μάθω 2 πράγματα.

 

annagrig1980 γι αυτό προσπαθήσαμε να φτιάξουμε ένα νέο θέμα όπου εκεί ποστάρουμε μόνο οδηγίες http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67896 πολύ λίγα πράγματα λείπουν από μέσα εκεί πλέον ελπίζουμε κάποια στιγμή να τα συμπληρώσουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Έχετε απόλυτο δίκιο στο θέμα που θίγεται (μου τέλιωσαν και εμένα οι ντομάτες). Είναι πραγματικά κουραστικό οι επαναλμβανόμενες ερωτήσεις. Προχθές σκεφτόμουν πόσες φορές ρώτησαν διάφορες κοπέλες από που να αγοράσουν κροκς. Συμβαίνει όμως και σε μένα να διαβάζω κάτι ή μάλλον να το προσπερνάω στα γρήγορα επειδή στην παρούσα φάση δεν με ενδιαφέρει και μετά όταν έρθει η ώρα μου, να έχω κάποιες απορίες. Λογικό είναι απλά λίγο προσοχή στα όσα γράφονται, μια αναζήτηση πριν θέσουμε την ερώτηση θα κάνει το θέμα αυτό πιο βατό και ευκολοδιάβαστο.

Για την ανάρτηση των αγορών πολλές φορές μ'αρέσει να ανοίγω τα ποστ να βλέπω τι πήρε ο καθένας και να ζητάω και την γνώμη των κοριτσιών για κάτι που θέλω να αγοράσω εγώ (βλέπε kickers) αλλά αυτά με μέτρο.

Όσον αφορά στα νέα μέλη λογικό να έχουν πολλές ερωτήσεις. Το καλύτερο θα ήταν ίσως να αναλαμβάνει μια έμπειρη να τις καθοδηγεί με πμ και όχι δημόσια. Κουραστικό και αυτό αλλά προς το παρόν εγώ προσπερνώ πολύ γρήγορα τέτοια ποστ μέχρι να φτάσω σε κάτι που ουσιαστικά με ενδιαφέρει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααα

σχετικα με οσα ειπωθηκαν στα τελευταια ποστ

προσωπικα, παιρνω ιδεες απο τις αγορες των αλλων, μερικες φορες προκειται για πολυ χρησιμα πραγματα που δεν θα εβρισκα ποτε μονη μου,πχ απωθηση κουνουπιων, αλλες ανακαλυπτω μαρκες πολυ ωραιες....

επισης ξεκουραζομαι κ χαλαρωνω οταν διαβαζω τα αστειακια των φιλεναδων

οσο για τις επαναλαμβανομενες ερωτησεις, εγω τουλαχιστων τα κατανοω ετσι καλυτερα.( μεσα σε τοσο αγχος , κουραση κ το μωρο ολη μερα...μια φορα δεν φτανει...)

συμφωνω οτι οταν θελω κατι, τωρα, ειναι δυσκολο να το βρω μεσα σε τοσες καταχωρησεις....αλλλα για αυτο φταιω εγω που δεν εφτιαξα ενα τετραδιακι απο την αρχη να σημειωνω...εχει να κανει κ με αυτο που ειπε η φιλη πιο πριν , οτι οταν το πρωτοδιαβασα θεωρησα οτι δεν με ενδιαφερει, ενω μετα απο καιρο ισως με αφορα

ντοματες ουτε εγω πεταω..ποτε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στα νέα μέλη λογικό να έχουν πολλές ερωτήσεις.

Αν έχουν διαβάσει λίιιιιιγο τις οδηγίες και και 10 σελίδες πιο πίσω, το λογικό είναι να έχουν και λιγότερες ερωτήσεις

 

Το καλύτερο θα ήταν ίσως να αναλαμβάνει μια έμπειρη να τις καθοδηγεί με πμ και όχι δημόσια.

Με προκαταβολική κατάθεση 1 ευρώ / ερώτηση στο paypal της, πως το βλέπετε? :)

 

Κουραστικό και αυτό .

Αλλά τουλάχιστον επικερδές, δε χάνεις το χρόνο σου άδικα ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέρες...

Έχουμε πει οι περισσότερες κατά καιρούς πόσο κουράζει να διαβάζεις τα ίδια ξανά και ξανά... Και όταν αντιδρούμε στα μέλη που τα θέλουν όλα στο πιάτο και δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν τίποτα, τα ακούμε κιόλας...

Συμφωνούμε στο κουραστικό και εκνευριστικό του πράγματος.

Διαφωνώ στο ότι επιδεικνύουμε τα ψώνια μας...

Πάρα πολλές φορές, βλέποντας το λινκ από κάτι που ψώνισε κάποια συνφορουμίτισα παίρνω ιδέες, σκέφτομαι ότι χρειάζομαι και εγώ κάτι τέτοιο ή έστω ότι ο πωλητής αυτός έχει πολύ καλά πράγματα και δεν τον είχα βρει.

Αν δεν ήταν αυτή η "επίδειξη" δεν θα υπήρχε το θέμα αυτό.

Δεν θα είχε καταγραφεί κανένα site και καμία οδηγία

Δεν θα ήμασταν εδώ να τα λέμε, οι περισσότερες καθημερινά

Μέσα απ αυτό το θέμα έχουν δημιουργηθεί φιλίες προσωπικές και έχουμε γίνει κίνημα! Ξυπνήσαμε και ξυπνάμε και κόσμο εκτός φόρουμ

 

Αν το θεωρείς ντομάτα, φάτην :-P Αλλά εγώ δε τις έχω για πέταμα, θα φτιάξω γεμιστά!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να πω κι εγώ πως το θέμα με τις αγορές μέσω e-shops είναι το αγαπημένο μου και μου αρέσει να βλέπω τι ψωνίζουν οι συμφορουμίτισσες μου, παίρνω κι εγώ ιδέες κτλ,

μπορεί κάποιες φορές να έχουν γραφτεί πολλά και πολλές ερωτήσεις, αλλά θα έλεγα ψέματα εαν έγραφα ότι με ενοχλεί.

Καλό είναι να μπορούμε να συζητάμε ανοιχτά και με ειλίκρινεια όταν κάτι δεν μας αρέσει, για μένα μετράει ο τρόπος που το κάνουμε και δεν με πειράζει να διαφωνούμε.

Είμαστε τόσες πολλές εδώ, που θα ήταν βαρετό εαν μας άρεσαν όλα :lol:!!!

Τις ντοματούλες μην τις πετάτε! Είναι κρίμα! :-)

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ στο ότι επιδεικνύουμε τα ψώνια μας...

Πάρα πολλές φορές, βλέποντας το λινκ από κάτι που ψώνισε κάποια συνφορουμίτισα παίρνω ιδέες, σκέφτομαι ότι χρειάζομαι και εγώ κάτι τέτοιο ή έστω ότι ο πωλητής αυτός έχει πολύ καλά πράγματα και δεν τον είχα βρει.

Αν δεν ήταν αυτή η "επίδειξη" δεν θα υπήρχε το θέμα αυτό.

¨

Εχεις απόλυτο δίκιο.

Και πιστεύω ότι το μέλος που το επισήμανε αρχικά, δεν είχε κάτι τέτοιο στο μυαλό του, αλλά ανέφερε ότι μιλάει κυρίως για auction καταστάσεις που απλά δείχνουμε χωρίς άλλο λόγο.

Τεσπα αυτό είναι το λιγότερο, δε θέλεις δε βλέπεις, ούτε χρειάζεται να απαντάς.

Εγώ πάντως βλέπω σχεδόν όλα τα ψώνια σας αλλά λίγες έχετε παιδιά συνομήλικα της κόρης μου και δεν βρίσκω νούμερα γμτ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Για το θέμα που συζητάτε:

Εγώ διάβαζα το thread σχεδόν απο την αρχή.Μου πήρε ένα εύλογο χρονικό διάστημα να πάρω απόφαση να αγοράσω μέσω ιντερνετ.Διάβασα όοοοοοολες τις οδηγίες και ξεκίνησα με τα απλά.Πρώτα amazon και μετά e-bay.Χάρη στη λίστα που έχουν διάφορες κοπέλες στην υπογραφή τους βοηθήθηκα πολύ και αγοράσα απο συγκεκριμένους πωλητές.σιγά-σιγά ξεθάρεψα:D

Με το paypal έγινα κατευθείαν verify user μάλλον καταλάθος:rolleyes:απλά διαπίστωσα μετά οτι ήταν το σωστό;)

Για ένα πράγμα όμως θα ρωτάω πάντα:το size guide για τα παπούτσια:lol:μου είναι απλά αδύνατον να το καταλάβω:lol::lol:

Και εμένα μου αρέσει να χαζεύω τι αγόρασαν τα κορίτσια:rolleyes::rolleyes:

Και για να μην είμαι τελείως εκτός θέματος:http://cgi.ebay.com/New-Crocs-kids-color-Cars-clog-shoes-Sandals-Rose-/120730353933?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&hash=item1c1c17010d#ht_6120wt_1141

έχει δωρεάν μεταφορικά

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με μια ντοματουλα που με πηρε ξωφαλτσα και κατεληξε στο ταψι με τα γεμιστα χαιρομαι που κατα βαθος ολοι συμφωνουμε. :D

Ισχυει αυτο ακριβως που ειπε το kolibigi. Τα ψωνια απο πωλητες του ebay και μενα μου αρεσει πολυ να τα χαζευω γιατι μπορει να βρω κατι που να βολευει και μενα. Για τα υπολοιπα το ανεφερα μονο.

Ασχετο.

Στο τελευταιο λινκ που εδωσε η ΔΗ+ΧΡ για Ελλαδα ειναι free-shipping και για Αγγλια χρεωνουν 5 λιρες! :shock:

Μας λυπηθηκαν οι Κινεζουληδες λογω μνημονιου;;; :lol:

 

Την καλημερα μου. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο λινκ που εδωσε η ΔΗ+ΧΡ για Ελλαδα ειναι free-shipping και για Αγγλια χρεωνουν 5 λιρες! :shock:

Μας λυπηθηκαν οι Κινεζουληδες λογω μνημονιου;;; :lol:

Με την Κίνα έχουμε υπογράψει διακρατική εμπορική συμφωνία.

Εξ ου και δεν υπάρχει τελωνείο και πολύ φθηνά ή καθόλου μεταφορικά.

Το είχα διαβάσει παλαιότερα, νομίζω σε κάποια από τις σελίδες αυτού του τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας !!!!

 

θα σου στειλω πμ, να μου κανεις προώθηση το γραμμα απο το κροκς να το δω να σου πω τι θα γραψεις

 

Καλά εγώ μέχρι τις 2 κάθισα και δεν ήταν καμμιά. Να σου στείλω και εγώ πμ γιατί αυτός ο κωδικός των κροκς σας τον κώδικα ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ένα πράγμα. Δεν το σκέφθηκα να ρωτήσω εδώ, είδες μπούρδας που είμαι.

 

Μέρες...

Έχουμε πει οι περισσότερες κατά καιρούς πόσο κουράζει να διαβάζεις τα ίδια ξανά και ξανά... Και όταν αντιδρούμε στα μέλη που τα θέλουν όλα στο πιάτο και δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν τίποτα, τα ακούμε κιόλας...

Συμφωνούμε στο κουραστικό και εκνευριστικό του πράγματος.

Διαφωνώ στο ότι επιδεικνύουμε τα ψώνια μας...

Πάρα πολλές φορές, βλέποντας το λινκ από κάτι που ψώνισε κάποια συνφορουμίτισα παίρνω ιδέες, σκέφτομαι ότι χρειάζομαι και εγώ κάτι τέτοιο ή έστω ότι ο πωλητής αυτός έχει πολύ καλά πράγματα και δεν τον είχα βρει.

Αν δεν ήταν αυτή η "επίδειξη" δεν θα υπήρχε το θέμα αυτό.

Δεν θα είχε καταγραφεί κανένα site και καμία οδηγία

Δεν θα ήμασταν εδώ να τα λέμε, οι περισσότερες καθημερινά

Μέσα απ αυτό το θέμα έχουν δημιουργηθεί φιλίες προσωπικές και έχουμε γίνει κίνημα! Ξυπνήσαμε και ξυπνάμε και κόσμο εκτός φόρουμ

 

Αν το θεωρείς ντομάτα, φάτην :-P Αλλά εγώ δε τις έχω για πέταμα, θα φτιάξω γεμιστά!

 

Είμαι σχετικά νέα στο σπορ των ονλαιν αγορών, τα χριστούγεννα μόλις αγόρασα πρώτη φορά. Μπορώ να καταλάβω την ψυχολογία κάποιου που ξαφνικά ανακαλύπτει ότι μπορεί να γλυτώσει πολλά χρήματα αγοράζοντας από σάιτς του εξωτερικού αλλά δεν ξέρει ΤΙΠΟΤΑ !!!

 

Γεγονός είναι ότι μπορεί να κουράζουν οι πολλές ερωτήσεις για όλα τα πράγματα εξ αρχής και γενικά λέω στα κορίτσια να διαβάσουν το τοπικ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ, είναι καλός μπούσουλας για να αποκτήσεις μια ιδέα, για το πως παίζεται αυτό το παιχνίδι:wink:

 

Στην αρχή πάντως, φοβόμουν να ρωτήσω το παραμικρό, γιατί αφενός θα έκανα βλακεία ερώτηση και αφετέρου και κάποιες φορές δεν μου απάντησε κανείς. Τότε αποφάσισα να ψάξω λίγο παραπάνω μόνη μου. Το έχω ξαναπεί, διάβασα ΟΛΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ από την αρχή για να καταλάβω τι γίνεται, μου βγήκαν τα μάτια λέμε αλλά μου έκανε πολύ καλό. Δεν την λέω σε κανέναν, εντάξει ? Αυτή ήταν η δική μου επιλογή, επειδή αποφάσισα να εντρυφήσω στο θέμα. Αν κάποιος θέλει να κάνει μια αγορά και πάπαλα, ε, δεν θα ασχοληθεί παραπάνω. Εντάξει είναι και το θέμα χρόνος που πονάει. Αλλά οι περισσότεροι εδώ έχουν κάνει τετράγωνα μάτια από τις ώρες στην οθόνη :wink:

 

Σε ότι αφορά τα ψώνια από το ebay, νομίζω ότι ούτε επίδειξη ούτε χάσιμο χρόνου είναι. Πολλές φορές έχω πάρει ιδέες από τις αγορές άλλων εδώ, για δικές μου. Καμμιά φορά κοιτάω τι έχετε πάρει και λέω, καλά, έχει και τέτοια ? Αφού το ξέρω ότι μέχρι τσέσνα μπορείς να πάρεις από το ebay :!: Ή μπορεί να θυμηθώ κάτι που χρειάζομαι από την αγορά κάποιας εδώ. Εξάλλου, δεν είναι κακό να κάνεις και window shopping:wink:, στο μυαλό μου έχω όταν μπαίνω, ότι για να δούμε τι πήραν οι φίλες μου σήμερα. Μόνο ο καφές λείπει, συζητάμε τα ψώνια μας και ψωνίζουμε !!!!!!!!

 

λοιπον τα carters εινα πολυ ωραια ρουχαλακια , ειδικα για κοριτσακια....κριμα που δεν στελνει ελλαδα, αλλα στο e-bay εχει αρκετα

 

Ναι πολύ κρίμα .....

 

Καλημέρα!

Για το θέμα που συζητάτε:

Εγώ διάβαζα το thread σχεδόν απο την αρχή.Μου πήρε ένα εύλογο χρονικό διάστημα να πάρω απόφαση να αγοράσω μέσω ιντερνετ.Διάβασα όοοοοοολες τις οδηγίες και ξεκίνησα με τα απλά.Πρώτα amazon και μετά e-bay.Χάρη στη λίστα που έχουν διάφορες κοπέλες στην υπογραφή τους βοηθήθηκα πολύ και αγοράσα απο συγκεκριμένους πωλητές.σιγά-σιγά ξεθάρεψα:D

Με το paypal έγινα κατευθείαν verify user μάλλον καταλάθος:rolleyes:απλά διαπίστωσα μετά οτι ήταν το σωστό;)

Για ένα πράγμα όμως θα ρωτάω πάντα:το size guide για τα παπούτσια:lol:μου είναι απλά αδύνατον να το καταλάβω:lol::lol:

Και εμένα μου αρέσει να χαζεύω τι αγόρασαν τα κορίτσια:rolleyes::rolleyes:

Και για να μην είμαι τελείως εκτός θέματος:http://cgi.ebay.com/New-Crocs-kids-color-Cars-clog-shoes-Sandals-Rose-/120730353933?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&hash=item1c1c17010d#ht_6120wt_1141

έχει δωρεάν μεταφορικά

 

Εγώ την διαδικασία του verified user να φανταστείς την ξεκίνησα εχθές !!! ΜΑΡΙΛΙΑ 12 THANK YOU, τελικά δεν την είχα κάνει και κάποια στιγμή, θα υπερέβαινα το όριο αγορών του μη πιστοποιημένου χρήστη και δεν θα με άφηνε να συνεχίσω ..

 

Στην αρχή για να καταλάβω τι γίνεται με το ebay, έκανα μερικές αγορές πολύ μικρής αξίας, 1-2 δολλάρια (το τι ρολογάκι κίτυ και γουίνι έχω πάρει δεν λέγεται, χάρισα μερικά χθές στο πάρτυ της μικρής!) για να πιάσω την διαδικασία.

 

Όταν έκανα εγγραφή στο MUM, εκεί να δεις έγνοια, ούτε τσέσνα να ξαναέπαιρνα !!!!!!!! Η ACTIVE MEMBER μου εξήγησε πολλά πράγματα και με καθοδήγησε, οφείλω άλλο ένα ευχαριστώ :wink::wink: Όταν είχα θέμα με το MUM, δίσταζα να το γράψω γιατί είπα κάτι λάθος έκανα εγώ, τέτοια ανασφάλεια !!!!

 

Ποιό είναι το θέμα σου με το μεγεθολόγιο παπουτσιών ? Εγώ συμβουλεύομαι αυτό http://hubpages.com/hub/Shoe-Sizes εκεί που λέει conversion chart. Αν εννοείς αυτό με τις μετρήσεις, δεν είναι και τίποτα πολύ δύσκολο να το κάνεις. Δεν το έχω κάνει γιατί συνήθως έχω ξεχάσει να μετρήσω τα παιδιά πριν κοιμηθούν και όταν αγοράζω εκείνα κοιμούνται. Πάντως για τις τελευταίες αγορές παπουτσιών, που ήθελα συγκεκριμένα μπραντς (ΆΓΚΑΘΑ, ΓΚΑΡΒΑΛΙΝ), τα πήγα πριν σε φυσικό κατάστημα και τους δοκίμασα, είδα το νούμερο στο κουτί - το αγγλικό εννοώ - και έτσι ψώνισα.

 

Ο πωλητής που έβαλες φαίνεται πολύ καλός !!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...