Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Άντε να συγκρατηθώ, θα προσπαθήσω να περιμένω τι θα γράψεις αλλά δεν νομίζω να τα καταφέρω.... 3 μακρυμάνικα φορμάκια, 2 σετ με παντελονάκι, 2 τι σερτ 53,5 λίρες = good choice !!!!!!!!!

 

Να σου πω την αληθεια δε ξερω αν εχουν μεγαλο στοκ γιατι προχθες που ψωνισα ειχε κατι σετ που τωρα δεν τα βλεπω στο νουμερο μας. Τωρα ελπιζω να ερθουν γρηγορα γιατι αν ειναι καλα θα βαλω συμπληρωματικη παραγγελια σε μπλουζακια.Και ναι η τιμη ειναι δελεαστικη επομενως εαν δε με περιμενεις θα σε καταλαβω χιχι!!!

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου πω την αληθεια δε ξερω αν εχουν μεγαλο στοκ γιατι προχθες που ψωνισα ειχε κατι σετ που τωρα δεν τα βλεπω στο νουμερο μας. Τωρα ελπιζω να ερθουν γρηγορα γιατι αν ειναι καλα θα βαλω συμπληρωματικη παραγγελια σε μπλουζακια.Και ναι η τιμη ειναι δελεαστικη επομενως εαν δε με περιμενεις θα σε καταλαβω χιχι!!!

πολυ καλο site αλλα εχει πολλα μπλουζακια που εμεις ηδη εχουμε απο βαφτιστηρι...

εγω ψαχνω σετ σορτσακια-μπλουζακια για καθε μερα...

αλλα επειδη τα σχεδιακια στα μπλουζακια ειναι γλυκα ολο και κατι θα παρω...

θα περιμενουμε εντυπωσεις!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως να μην είμαι ενθουσιασμένη με το customer service τους.

Είχα παραγγείλει ένα ζευγάρι σκουλαρίκια.

Με το που τα έλαβα, πάω να τα δοκιμάσω αλλά το κλιπ ήταν λίγο χαλαρό.

Πάω στον καθρέφτη του μπάνιου, το φοράω, το σφίγγω κι εκεί που αναρωτιέμαι αν είναι επικίνδυνο να ξεκουμπώσει και να χαθεί, μου πέφτει, χώνεται στην τρύπα το νιπτήρα και ....χάθηκε, ούτε 5 λεπτά δεν έμειναν στην κατοχή μου.....κλαψ.

Δεν ήταν ιδιαίτερα ακριβό και δε με ένοιαξε αλλά σήμερα σκέφτηκα να στείλω επιστολή στο άμαζον και να τους ενημερώσω για το θέμα του χαλαρού κλιπ.

Σε μία ώρα (και Κυριακάτικα) μου απάντησαν ότι λυπούνται πολύ και μου έκαναν αυτόματα refund όλο το ποσό που είχα ξοδέψει.

Και φυσικά τρελλάθηκα γιατί ούτε καν το είχα σκεφτει να το ζητήσω.

Τι να λέμε οι άνθρωποι είναι άψογοι !!!

Link to comment
Share on other sites

Πως να μην είμαι ενθουσιασμένη με το customer service τους.

Είχα παραγγείλει ένα ζευγάρι σκουλαρίκια.

Με το που τα έλαβα, πάω να τα δοκιμάσω αλλά το κλιπ ήταν λίγο χαλαρό.

Πάω στον καθρέφτη του μπάνιου, το φοράω, το σφίγγω κι εκεί που αναρωτιέμαι αν είναι επικίνδυνο να ξεκουμπώσει και να χαθεί, μου πέφτει, χώνεται στην τρύπα το νιπτήρα και ....χάθηκε, ούτε 5 λεπτά δεν έμειναν στην κατοχή μου.....κλαψ.

Δεν ήταν ιδιαίτερα ακριβό και δε με ένοιαξε αλλά σήμερα σκέφτηκα να στείλω επιστολή στο άμαζον και να τους ενημερώσω για το θέμα του χαλαρού κλιπ.

Σε μία ώρα (και Κυριακάτικα) μου απάντησαν ότι λυπούνται πολύ και μου έκαναν αυτόματα refund όλο το ποσό που είχα ξοδέψει.

Και φυσικά τρελλάθηκα γιατί ούτε καν το είχα σκεφτει να το ζητήσω.

Τι να λέμε οι άνθρωποι είναι άψογοι !!!

Ρε, λες να το έχουν Κινέζοι ?:lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & Χρόνια Πολλά σε όλες τις μανούλες!

 

chiffon velvet = βελουδινο σιφον = υφασμα πολυ λεπτο

 

είναι ένα είδος υφάσματος :lol::lol: λίγο ποιό τραχύ να το πω από το απλό σιφόν το χρησιμοποιούν και για να φτιάξουν και νυχτικά. Επειδή όμως στο μάθημα της υφασματολογίας έκανα πολλές κοπάνες και δεν το έχω δουλέψει ποτέ ως υλικό μήπως να πήγαινες να δείς την ποιότητα σε ένα φυσικό μαγαζί που πουλάει υφάσματα ?? (προτίμησε ένα ακριβό) :wink:

 

Λοιπόν, τελικά μέσα σε ένα κάρο ερωτήσεις που είχα για το edressit, τους ρώτησα και για αυτό με mail & μου έστειλαν το εξής για τη διαφορά του με το απλό chiffon: Chiffon velvet fabric is thinner, more flexible, οπότε λέω να το τολμήσω αν καταλήξω και στο χρώμα η αναποφάσιστη!

 

Επίσης,έστειλα μαιλ και στη Λίσα για να τσεκάρει στοκ σε 1.5UK και ρώτησα και για sizing infos. Μου έστειλε αυτόν το σύνδεσμο: http://en.wikipedia.org/wiki/Shoe_size, που είναι αρκετά κατατοπιστικός.

 

Καλά το http://www.littleonesclothing.co.uk/index.asp έχει πολύ ωραία ρουχαλάκια.Έχε χάρη που περιμένω από othercare & asda, οπότε προς το παρόν θα κρατηθώ.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν νομίζω οτι τα μαγαζιά χάνουν τα λεφτά τους, πρεπει να αποζημιωνονται απο τα ελτα (η τα οποια ταχυδρομεια). Νομιζω ειχε ξανααναφερθει εδω αυτο και εμενα μια φορα που ειχα στειλει πισω πραματα και το ενα ειχε καταστραφεί λογω ελτα μου ανεφεραν το γεγονος αλλα ειπαν οτι θα τα παρουν απο το ταχυδρομειο τα λεφτα..

 

και μενα τα little woods ειπαν ότι θα κάνουν claim against the carriers. Σίγουρα αποζημιώνονται. Δεν υπάρχει περιπτωση να χανουν οι εταιρειες έτσι τα λεφτα τους αν φαίνεται ότι τα ταχυδρομεια ή οι κουριερ χανουν τα πακετα.

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θελω και εγω αλλη μια φορα την βοήθεια σας κοριτσια

 

Εσεις που ψωνιζετε φακους επαφής απο τα καταστηματα τις λιστας.

 

Εχω μυωπια και αστιγματισμό

Υπαρχουν στο εμποριο φακοι που εχουν και τα δυο αλλα εδω ελλαντα καιει η τιμή τους

 

(Φορουσα παλιά επι 4 χρονια....μετά μια μερα ξαφνικα βαρεθηκα και δεν ξαναφορεσα)

 

να πω κατι μπορει και ασχετο, εχεις πολυ αστιγματισμο; αν εχεις λιγο μπορει να ζαλιζεσαι αν βαλεις φακους με μυωπια+αστιγματισμο μαζι, λογω του οτι ο φακος ειναι πολυ κοντα στο ματι. Εχω και εγω λιγο αστιγματισμο 0.5-1 κατι τετοιο αλλα δε εχω βαλει ουτε στα γυαλια ουτε στους φακους γιατι ουσιαστικα δεν επηρεαζει τοσο την οραση. Τωρα αν εχεις ξαναβαλει ξερεις καλυτερα. Σορυ για το οφφ

Link to comment
Share on other sites

Αμαν με το mandco μου έχει σπασει τα νεύρα. Είχα προ εβδομάδων προσπαθήσει να βάλω παραγγελία και μου έβγαινε το μήνυμα "Mackays do not currently deliver Internationally".

Είχα στείλει email και μια ηλίθια μου είχε απαντήσει ότι για να παραγγείλω πρέπει να κάνω εγγραφή πρώτα στο site. Ούτε που της απάντησα γιατί αν το έκανα θα τη μπινελίκωνα άγρια, λες και σε βγάζει στο τσεκάουτ αν δεν έχεις κάνει εγγραφή πρώτα. Τέλος πάντων, αφού είχα χάσει την ημερομηνία που ίσχυε ο εκπτωτικός κωδικός δεν ξανασχολήθηκα.

Σήμερα, προσπαθώ να βάλω πάλι παραγγελία και λαμβάνω πάλι το ίδιο error "Mackays do not currently deliver Internationally". Σκέπτομαι, βρε λες να με έχουν κάνει ban? Αλλά από την άλλη, όσες φορές μου έχουν κάνει refund, είναι γιατί τους έχω επιστρέψει κάποια κομμάτια, ποτέ δεν έχασα δέμα... Τί να πω, είχαμε τη chatziko με τα littlewoods (καλά δε θυμάμαι; ), τώρα έχουμε εμένα με τα mandco.

 

Και εντάξει θα πειτε, άνοιξε νέο account να δεις, έλα μου όμως που δικαιούμαι το SORRY. Άμα ανοίξω νέο account θα το παίρνει;;;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάθος mini boden ήθελα να πώ.

Εγώ έχω ψωνίσει πολλές φορές.

Σίγουρα δεν τα είναι από τα φθηνά αλλά η ποιότητά και τα σχέδιά τους δεν παίζονται.

Στην παραλαβή δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μου στειλαν mail απο iherb με ενα reward code που οποιος το χρησιμοποιήσει εχει έκπτωση 5$ και αν κατάλαβα καλά θα έχω κι εγώ σε κάποια μελλοντική αγορά..εχουν στείλει κάτι αντιστοιχο σε κάποια άλλη; Να βάλω εδώ τον κωδικό;

 

έστειλαν και σε εμένα. Βάλτο είναι τελικά για πρώτη αγορά όπως μου εξήγησε και η chatziko. και εγώ που νόμιμα ότι θα προσφέρουμε και κάτι στην κοινότητα των ιντερνετικων αγορών... :-P

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Αμαν με το mandco μου έχει σπασει τα νεύρα. Είχα προ εβδομάδων προσπαθήσει να βάλω παραγγελία και μου έβγαινε το μήνυμα "Mackays do not currently deliver Internationally".

Είχα στείλει email και μια ηλίθια μου είχε απαντήσει ότι για να παραγγείλω πρέπει να κάνω εγγραφή πρώτα στο site. Ούτε που της απάντησα γιατί αν το έκανα θα τη μπινελίκωνα άγρια, λες και σε βγάζει στο τσεκάουτ αν δεν έχεις κάνει εγγραφή πρώτα. Τέλος πάντων, αφού είχα χάσει την ημερομηνία που ίσχυε ο εκπτωτικός κωδικός δεν ξανασχολήθηκα.

Σήμερα, προσπαθώ να βάλω πάλι παραγγελία και λαμβάνω πάλι το ίδιο error "Mackays do not currently deliver Internationally". Σκέπτομαι, βρε λες να με έχουν κάνει ban? Αλλά από την άλλη, όσες φορές μου έχουν κάνει refund, είναι γιατί τους έχω επιστρέψει κάποια κομμάτια, ποτέ δεν έχασα δέμα... Τί να πω, είχαμε τη chatziko με τα littlewoods (καλά δε θυμάμαι; ), τώρα έχουμε εμένα με τα mandco.

 

Και εντάξει θα πειτε, άνοιξε νέο account να δεις, έλα μου όμως που δικαιούμαι το SORRY. Άμα ανοίξω νέο account θα το παίρνει;;;

 

Εγώ και τα littlewoods δεν έχουμε κάνει σχέση :-).... ακόμα ... :wink:και δεν το βλέπω, από αυτά που ακούω:rolleyes:. Με το MUM και το VERTBAUDET έχω θέμα, αλλά και τα ρούχα είναι καλά και άλλη οικονομική εναλλακτική δεν έχει βρεθεί ακόμα, οπότε ..........

 

έστειλαν και σε εμένα. Βάλτο είναι τελικά για πρώτη αγορά όπως μου εξήγησε και η chatziko. και εγώ που νόμιμα ότι θα προσφέρουμε και κάτι στην κοινότητα των ιντερνετικων αγορών... :-P

Δεν θυμάμαι ποιά κοπέλα το είχε γράψει, αλλά κάνει χρήση του κωδικού βάζοντας νέα κάρτα κάθε φορά, οπότε αν σε παίρνει, κάντο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, χρόνια μας πολλά να μας χαίρονται τα βλαστάρια μας.

Δευτεριάτικα και άνοιξα την ημέρα με μια παραγγελία στο wallis. Βρήκα εκπτωτικό κωδικό VCWL20 (ΈΚΠΤΩΣΗ -20%) και τον χρησιμοποίησα!

Maanton εγώ έχω την κακή σχέση με τα Littlewoods αλλά δεν θα το αφήσω έτσι. Σήμερα θα πάω να αλλάξω τις διευθύνσεις στην τράπεζα και αν δεν μπορέσω και πάλι να κάνω παραγγελία θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!!!

Κορίτσια αυτά τα squeaky shoes τι φόρμα έχουν? Ο μικρός μου φοράει τώρα 23άρη αλλά μερικά 23άρια δεν του κάνουν. Τι νούμερο λέτε να παραγγείλω? Θέλω ένα πεδιλάκι λευκό για το καλοκαίρι.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΕΟ, που χάθηκε το Ταμαράκι ? Γέννησε ή ακόμα ψωνίζει ?

 

Και εντάξει θα πειτε, άνοιξε νέο account να δεις, έλα μου όμως που δικαιούμαι το SORRY. Άμα ανοίξω νέο account θα το παίρνει;;;

Σιγά βρε, το ΣΟΡΡΥ παίζει γενικώς και αδιακρίτως.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

 

Μηπως μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε απο littlewoods με τι ερχονται?

 

Τελικα ψώνισα με κάρτα και όχι με paypal

 

Εμένα είχε έρθει η μία και μοναδική παραγγελία με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα απο swimbabes.

αποτυχια αυτη η αγορα..γιαλια julbo (ροζ-γκρι) k crocs (φουξια).

τα αυτιά μας ειναι σχετικά πεταχτά κ οι βραχιονες ειναι πλατιοι με αποτελεσμα να πεταγονται περισσοτερο και εχω παιδι ελεφαντακι.

δεν πρόκειται να της τα βαλω..

τα crocs 4-5 νουμερο μας ειναι βαρκες.:cry:

αν ενδιαφέρεται καμια κοπελα κ τα θελει να μου πει.

 

καλαμαρακι εσας σας κάθονται καλα τα γυαλια?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

τι νουμερο φορατε κανονικα πεταλουσδτσα?? εχει και λιγο καιρο ακομα μπροστα για καλοκαιρι

και εμενα βαρκες μου φανηκαν οταν τα πηρα...τωρα καλα τα βλεπω

με το 6-7 (23-24) και εμεις μπαινουμε τωρα στο 23 οποτε ειχαμε θεματακι

ο αλλος με τα βαρκοποδαρα του μια χαρα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

20 φοραμε τωρα,που σε μερικα παπουτσια τησ ειναι μπόλικο.

λεσ μεχρι το καλοκαιρι να μας κανουν?παντως τωρα δεν μπορει να τα περπατήσει της βγαινουν.

πολυ στεναχωρηθηκα με αυτη τη παραγγελια.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα απο swimbabes.

αποτυχια αυτη η αγορα..γιαλια julbo (ροζ-γκρι) k crocs (φουξια).

τα αυτιά μας ειναι σχετικά πεταχτά κ οι βραχιονες ειναι πλατιοι με αποτελεσμα να πεταγονται περισσοτερο και να εχω παιδι ελεφαντακι.

δεν πρόκειται να της τα βαλω..

τα crocs 4-5 νουμερο μας ειναι βαρκες.:cry:

αν ενδιαφέρεται καμια κοπελα κ τα θελει να μου πει.

 

καλαμαρακι εσας σας κάθονται καλα τα γυαλια?

 

Πεταλουδιτσα μου εγω της πηρα αυτό το μοντέλο στο γκρι ασπρο

 

http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=298

 

αλλα καθονται τελεια ρε συ...!!! Ειναι και ψιλονταμπο η δικια μου με τα αυτια της αλλα δεν της τα πεταει ποιο εξω , ουτε εχει γκρινιαξει οταν τα φοραει. Τι να σου πω....

 

Και τα κροκς που της πηρα εχουν εναν αερα πισω στη φτέρνα μισο προς ενα εκατοστο αλλα οκ της τα πηρα τον Μαρτιο.. Βαρκες παντως δεν της ειναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...