Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

θα μπορουσες να μου πεις και εμενα τον γιατρό σου σε παρακαλώ? ευχαριστώ

 

γεια σου κοριτσακι!!οπως εχω ξανααναφερει ο γιατρος μου λεγετε καλκακος περικλης.εγω γεννησα στο ελενα αλλα τωρα ο γιατρος μου θα σταματησει να ειναι εκει.

απο δω και περα θα ειναι στο γαια και στο λητω.για μενα ειναι πολυ καλος γιατρος αν και ειναι νεος.οποια κοπελα ενδιαφερεται παρολο που θα ειναι σε ιδιωτικες κλινικες ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα και θα στειλω τα στοιχεια του.

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΕΝΑ????

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝ!!!!!

ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ!!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΛΕΛΗ!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΕΝΑ????

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝ!!!!!

ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ!!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΛΕΛΗ!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Κι εγώ αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα, όταν προσπαθούσα να κλείσω απογευματινό ραντεβού και τελικά δεν απάντησε ποτέ κανένας στο τηλέφωνο. Τι να κάνω, αναγκάστηκα να πάω στο μαιευτήριο για να κλείσω το ραντεβού από εκεί. Η κοπέλα που κλείνει τα ραντεβού είναι ευγενέστατη κι όταν της είπα ότι προσπαθούσα να κλείσω το ραντεβού τηλεφωνικά αλλά δεν απαντούσε ποτέ, μου έδειξε την τηλεφωνική συσκευή, όπου εκείνη την ώρα αναβόσβηναν περί τα 20 λαμπάκια. Μου είπε ότι είναι μόνη της κι ότι εξυπηρετεί τον κόσμο που πηγαίνει που πηγαίνει και κλείνει τα ραντεβού από το μαιευτήριο, οπότε δεν προλαβαίνει να σηκώνει το τηλέφωνο. Λογικό μου φάνηκε, τι να πω. Έκτοτε, όποτε πηγαίνω για το απογευματινό μου ραντεβού, κλείνω στο καπάκι το επόμενο. Έχεις προσπαθήσει να τηλεφωνήσεις πολύ πρωί, δηλ. κατά τις 8-8:30 που δεν υπάρχει πολύς κόσμος να απασχολεί την κοπέλα;

 

Edit: Εκ των υστέρων είδα πόσο παλιό ήταν το μήνυμα στο οποίο απάντησα. Δεν πειράζει, μπορεί να φανεί χρήσιμο και σε κάποιον άλλον.

8R4Vp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα.

Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η χρέωση για δωμάτιο μονόκλινο ή Lux στο Έλενα; Και αν χρεώνονται η επισκληρίδιος και οι εξετάσεις του μωρού;

οι τιμες συνολο για μονοκλινο ή lux στο ελενα εξαρτονται και απο το ποσο που σου καλυπτει το ταμειο σου...παντως σε γενικες γραμμες απο οτι εχω ακουσει κυμαινονται 450-750 ευρω <νοσηλεια 3-4 ημερων συνολο>

απο οτι μου εχει πει και η γιατρος μου για την επισκληριδιο θελουν λαδωμα οι αναισθησιολογοι περιπου 200 ευρω:? μας το ειχαν τονισει και στα μαθηματα ανωδυνου που εκανα γιατι λεει ειναι συγκεκριμενοι αυτοι που την κανουν και θα πρεπει να τους εχεις <κλεισει> απο πριν...στο ελενα γενικα δεν γινεται επισκληριδιος ....εμενα μουφα μου ακουγεται για να παιρνουν φακελακι αλλα τελος παντων,,,,

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

οι τιμες συνολο για μονοκλινο ή lux στο ελενα εξαρτονται και απο το ποσο που σου καλυπτει το ταμειο σου...παντως σε γενικες γραμμες απο οτι εχω ακουσει κυμαινονται 450-750 ευρω <νοσηλεια 3-4 ημερων συνολο>

απο οτι μου εχει πει και η γιατρος μου για την επισκληριδιο θελουν λαδωμα οι αναισθησιολογοι περιπου 200 ευρω:? μας το ειχαν τονισει και στα μαθηματα ανωδυνου που εκανα γιατι λεει ειναι συγκεκριμενοι αυτοι που την κανουν και θα πρεπει να τους εχεις <κλεισει> απο πριν...στο ελενα γενικα δεν γινεται επισκληριδιος ....εμενα μουφα μου ακουγεται για να παιρνουν φακελακι αλλα τελος παντων,,,,

Ρώτησα τελικά σήμερα που πήγα στο Έλενα. Η κάθε μέρα σε lux δωμάτιο στοιχίζει 200 ευρώ και σε μονόκλινο ή 130 ή 140 ευρώ. Δε θυμάμαι καλά. Αυτές τις τιμές μου είπαν αφού τους είπα ότι είμαι ασφαλισμένη στο ΤΣΜΕΔΕ.

Και συγγνώμη, εγώ που δε σκοπεύω να γεννήσω με καισαρική τι ακριβώς θα σημαίνει να έχω "κλείσει "αναισθησιολόγο; Θα είναι stand by όπως ο γιατρός μου;

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η χρέωση για δωμάτιο μονόκλινο ή Lux στο Έλενα; Και αν χρεώνονται η επισκληρίδιος και οι εξετάσεις του μωρού;

εγω πληρωσα 792 ευρω για το δωματιο και 40 την τηλεοραση.το μωρο μου εμεινε 11 μερες στα προωρα και δεν πληρωσα τιποτα απολυτως αφου ειχα βιβλιαριο του ικα

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τελικά σήμερα που πήγα στο Έλενα. Η κάθε μέρα σε lux δωμάτιο στοιχίζει 200 ευρώ και σε μονόκλινο ή 130 ή 140 ευρώ. Δε θυμάμαι καλά. Αυτές τις τιμές μου είπαν αφού τους είπα ότι είμαι ασφαλισμένη στο ΤΣΜΕΔΕ.

Και συγγνώμη, εγώ που δε σκοπεύω να γεννήσω με καισαρική τι ακριβώς θα σημαίνει να έχω "κλείσει "αναισθησιολόγο; Θα είναι stand by όπως ο γιατρός μου;

δεν ξερω ακριβως πως γινεται με τον αναισθησιολογο..εμενα η γιατρος μου ειχε πει οτι αν θελω επισκληριδιο ειναι ενα ποσο που θα πρεπει να δωσω για τον αναισθησιολογο...

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας...

 

 

ειμαι 9 εβδομαδων πρωτη μου εγκυμοσυνη και ψαχνω να βρω ενα γιατρο στο ελενα που να ειναι λιγο συνεργασιμος και να μπορω να συζηταω μαζι του...θελω να γεννησω με φ.τ μιας και ειναι το πρωτο μου....δυστηχως μεχρι τωρα εχω δει τεσσερις διαφορετικους γιατρους....δυο στο κρατικο νοσοκομειο της χαλκιδας που δεν ημουν ευχαριστημενη και μετα σε εναν που ξεγενναει στο γαια.δυστηχως λογο οικονομικου δεν μπορω να παω εκει...οποτε πρεπει να βρω καποιο στο ελενα.μου προτειναν τον κυριο ροσολυμο,τον ξερει καμμια σας τι ανθρωπος ειναι και να μου πει καποιες λεπτομεριες η να μου προτεινει καποιον αλλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ SAIT ΚΑΙ ΝΕΑ ΜΕΛΟΥΣΑ ΜΑΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ 9Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗ ΜΟΥ ΕΧΙΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΝ ΜΑΙΟ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ.ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ''ΕΛΕΝΑ'' ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΝΟΜΑΤΑ 1. ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 2.ΓΑΖΗΣ 3. ΔΑΓΛΑΣ 4.ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ 5. ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ 6.ΔΙΑΚΑΚΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΗ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας...

 

 

ειμαι 9 εβδομαδων πρωτη μου εγκυμοσυνη και ψαχνω να βρω ενα γιατρο στο ελενα που να ειναι λιγο συνεργασιμος και να μπορω να συζηταω μαζι του...θελω να γεννησω με φ.τ μιας και ειναι το πρωτο μου....δυστηχως μεχρι τωρα εχω δει τεσσερις διαφορετικους γιατρους....δυο στο κρατικο νοσοκομειο της χαλκιδας που δεν ημουν ευχαριστημενη και μετα σε εναν που ξεγενναει στο γαια.δυστηχως λογο οικονομικου δεν μπορω να παω εκει...οποτε πρεπει να βρω καποιο στο ελενα.μου προτειναν τον κυριο ροσολυμο,τον ξερει καμμια σας τι ανθρωπος ειναι και να μου πει καποιες λεπτομεριες η να μου προτεινει καποιον αλλο?[/quote

 

Τον γνωρίζω εγώ τον κ. Ροσόλυμο. Είναι μια χαρά άνθρωπος. Ό,τι θέλεις να ρωτήσεις, στείλε μου π.μ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ SAIT ΚΑΙ ΝΕΑ ΜΕΛΟΥΣΑ ΜΑΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ 9Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗ ΜΟΥ ΕΧΙΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΝ ΜΑΙΟ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ.ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ''ΕΛΕΝΑ'' ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΝΟΜΑΤΑ 1. ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 2.ΓΑΖΗΣ 3. ΔΑΓΛΑΣ 4.ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ 5. ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ 6.ΔΙΑΚΑΚΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΗ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Καλημέρα Μαρία. Εγώ και τα δύο μου παιδάκια τα γέννησα με τον Γαζή και έχω να πω τα καλύτερα λόγια γιατί πάνω από όλα είναι αυτό που λες "άνθρωπος". Απλά θέλει να αναλαμβάνει τις εγκυμοσύνες από την αρχή, οπότε το καλύτερο είναι να τον πάρεις τηλέφωνο να κλείσετε ραντεβού άμεσα.

Ο γυναικολόγος πιστεύω είναι πολύ υποκειμενικό θέμα και δεν σημαίνει ότι ο καλύτερος για μένα είναι ο καλύτερος για σένα. Οπότε μια επαφή θα είναι αυτή που θα σε πείσει φαντάζομαι.

Πάντως προσωπικά τον συστήνω τον Γαζή σε όποια φίλη με ρωτήσει, τονίζοντάς της να τον δει από κοντά και να κρίνει.

Με το καλό σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

 

ετοιμαζομαι οσο κ αν φαινεται περιεργο για δευτερη εγκυμοσυνη... (δεν ειμαι ακομα).. και θελω να αλλαξω τον γυναικολογο μου . στην πρωτη εγκυμοσυνη νοσηλευτικα ενα βραδυ στο ελενα κ ειδα την κα δημοπουλου!! μου εκανε τρομερη εντυπωση,βεβαια μετα δεν ετυχε να την ξαναδω αλλα τωρα θελω πληροφοριες... την ξερει καποια προσωπικα και αν ειναι ακομα στο ελενα? επισεις αν ξερετε απο χρηματα τι παιρνει? παλι αν δεν ξερει καποιος να μου πει για αλλο γιατρο... προτιμω γυναικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ SAIT ΚΑΙ ΝΕΑ ΜΕΛΟΥΣΑ ΜΑΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ 9Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗ ΜΟΥ ΕΧΙΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΝ ΜΑΙΟ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ.ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ''ΕΛΕΝΑ'' ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΝΟΜΑΤΑ 1. ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 2.ΓΑΖΗΣ 3. ΔΑΓΛΑΣ 4.ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ 5. ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ 6.ΔΙΑΚΑΚΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΗ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

maria egw gennisa me tin gewrgiadou. exw kai kataggelia sto antistoixo section tou site.an exeis polla na diatheseis tha eisai i kaluteri tis pelatissa. an oxi dn tha koitaksei oute kan an exeis aimorragia meta! emena "me ksexase" meta ti genna- epsaxna giatro na mou pei ti farmaka na parw kai oles tis sumboules gia to thilasmo kai ti loxeia! kai auto giati ws zeugari 20 xronwn eixame mono 500 eurw maura na tis dwsoume kai oxi 1200 pou ithele!eprepe na plirwsw kai to dwmatio vlepeis..katarameni ftwxeia!:P

alla an ta exeis einai kali-adiafori alla kali. vevaia egw dn eixa kamia epiploki..

Link to comment
Share on other sites

maria egw gennisa me tin gewrgiadou. exw kai kataggelia sto antistoixo section tou site.an exeis polla na diatheseis tha eisai i kaluteri tis pelatissa. an oxi dn tha koitaksei oute kan an exeis aimorragia meta! emena "me ksexase" meta ti genna- epsaxna giatro na mou pei ti farmaka na parw kai oles tis sumboules gia to thilasmo kai ti loxeia! kai auto giati ws zeugari 20 xronwn eixame mono 500 eurw maura na tis dwsoume kai oxi 1200 pou ithele!eprepe na plirwsw kai to dwmatio vlepeis..katarameni ftwxeia!:P

alla an ta exeis einai kali-adiafori alla kali. vevaia egw dn eixa kamia epiploki..

 

Γεια σου!

 

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και λυπάμαι πολύ για την εμπειρία σου. Κι εγώ με την κυρία Γεωργιάδου γέννησα. Την ευγνωμονώ γιατί έσωσε το παιδί μου (εγκυμοσύνη με επιπλοκές μετά από αποβολή), αλλά παρά τα 1200 ευρώ που της έδωσα παρέμεινε σχετικά αδιάφορη. Ήρθε 2 φορές μετά τον τοκετό στο δωμάτιο, αλλά απ΄όσο ξέρω από άλλες γυναίκες οι μαιευτήρες περνάνε κάθε μέρα. Επομένως, δεν ξέρω αν στην περίπτωσή σου της έφταιγαν τα 500.

 

Είναι μάλλον το στυλ της αυτό, καθώς και ότι βλέπει πάρα πολύ κόσμο. Εμένα άρχισε να με θυμάται από τον 6ο μήνα και μετά περίπου και μετά από 2 νοσηλείες στο νοσοκομείο. Επιπλέον ακόμη και τώρα δεν θυμάται ποτέ το ιστορικό μου και της ξαναλέω όλη την ιστορία από την αρχή.

 

Πάντως αν έχεις πρόβλημα θα σε βοηθήσει ό,τι και να γίνει, είτε της δώσεις χρήματα είτε όχι.

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα, όταν προσπαθούσα να κλείσω απογευματινό ραντεβού και τελικά δεν απάντησε ποτέ κανένας στο τηλέφωνο. Τι να κάνω, αναγκάστηκα να πάω στο μαιευτήριο για να κλείσω το ραντεβού από εκεί. Η κοπέλα που κλείνει τα ραντεβού είναι ευγενέστατη κι όταν της είπα ότι προσπαθούσα να κλείσω το ραντεβού τηλεφωνικά αλλά δεν απαντούσε ποτέ, μου έδειξε την τηλεφωνική συσκευή, όπου εκείνη την ώρα αναβόσβηναν περί τα 20 λαμπάκια. Μου είπε ότι είναι μόνη της κι ότι εξυπηρετεί τον κόσμο που πηγαίνει που πηγαίνει και κλείνει τα ραντεβού από το μαιευτήριο, οπότε δεν προλαβαίνει να σηκώνει το τηλέφωνο. Λογικό μου φάνηκε, τι να πω. Έκτοτε, όποτε πηγαίνω για το απογευματινό μου ραντεβού, κλείνω στο καπάκι το επόμενο. Έχεις προσπαθήσει να τηλεφωνήσεις πολύ πρωί, δηλ. κατά τις 8-8:30 που δεν υπάρχει πολύς κόσμος να απασχολεί την κοπέλα;

 

Edit: Εκ των υστέρων είδα πόσο παλιό ήταν το μήνυμα στο οποίο απάντησα. Δεν πειράζει, μπορεί να φανεί χρήσιμο και σε κάποιον άλλον.

 

Όντως φάνηκε χρήσιμο...

Κι εγώ προσπάθησα να κλείσω απογευματινό ραντευού, αλλά μάλλον δεν έχω τα σωστά τηλέφωνα, γιατί δεν μου έκλειναν. Αλλά ούτε μου έλεγαν πού πρέπει να απευθυνθώ!!! Μήπως μπορείς να μου δώσεις τα νούμερα που παίρνεις για απογευματινό ραντεβού; Είναι ίδια για όλους ή ο κάθε γιατρός έχει το δικό του;

Πήγα πρωί για τεστ ΠΑΠ και με είδε μια γιατρός της Α μαιευτικής. ΤΣΟΥΜΑΣΗ ΕΛΙΟΝΑ την λένε. Μήπως έχετε πληροφορίες γι αυτήν; Είναι καλή;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου!

 

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και λυπάμαι πολύ για την εμπειρία σου. Κι εγώ με την κυρία Γεωργιάδου γέννησα. Την ευγνωμονώ γιατί έσωσε το παιδί μου (εγκυμοσύνη με επιπλοκές μετά από αποβολή), αλλά παρά τα 1200 ευρώ που της έδωσα παρέμεινε σχετικά αδιάφορη. Ήρθε 2 φορές μετά τον τοκετό στο δωμάτιο, αλλά απ΄όσο ξέρω από άλλες γυναίκες οι μαιευτήρες περνάνε κάθε μέρα. Επομένως, δεν ξέρω αν στην περίπτωσή σου της έφταιγαν τα 500.

 

Είναι μάλλον το στυλ της αυτό, καθώς και ότι βλέπει πάρα πολύ κόσμο. Εμένα άρχισε να με θυμάται από τον 6ο μήνα και μετά περίπου και μετά από 2 νοσηλείες στο νοσοκομείο. Επιπλέον ακόμη και τώρα δεν θυμάται ποτέ το ιστορικό μου και της ξαναλέω όλη την ιστορία από την αρχή.

 

Πάντως αν έχεις πρόβλημα θα σε βοηθήσει ό,τι και να γίνει, είτε της δώσεις χρήματα είτε όχι.

 

 

ναι αυτό είχα ακούσει κι εγώ, ότι περνάνε κάθε μέρα. Το θέμα είναι ότι εμένα πέρασε την επόμενη της μέρας που γέννησα, έκανε πλακίτσα(όπως και τη μέρα που γέννησα-αντίθετα με ότι είχα συνηθίσει ως τότε) και μετά από εκείνο το απόγευμα που έγινε το θέμα των χρημάτων δεν ξαναπάτησε το πόδι της, ενώ είχε πει ότι θέλει να με δει πριν το εξιτήριο να μου πει τι θα κάνω από εκεί και μετά.και έψαχνα προισταμένη για συμβουλές μετά-η προισταμένη μου είιπε θα δω ποιά εφημερεύει να σε βοηθήσει και δυστυχώς για τη γεωργιάδου αυτή εφημέρευε και αναγκάστηκε να με ξαναδει.Βέβαια δεν ήρθε αυτή,έτρεχα εγώ στους ορόφους να τη βρω-πάλι καλά που ήταν κι ο άντρας μου να κρατήσει το νεογέννητο..

Ελεος, να τα λες και να γελάς είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , είμαι καινούρια στην όμορφη παρέα σας . Είμαι έγγυος στην 30 εβδομάδα κύησης , και ψάχνω καλό γιατρό στο Έλενα. Ο γιατρός που με παρακολουθούσε μέχρι τώρα , είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο , εκεί γέννησα και το πρώτο μου παιδί με καισαρική.

Χθες πήγα στο Έλενα και συνάντησα τον Κο Γεωργακόπουλο.

Ξέρετε να μου πείτε κάτι για τον συγκεκριμένο Γιατρό ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που ζήτησα επισκληρίδιο, μου έκανα χωρίς 2η κουβέντα και μάλιστα ο αναισθησιολόγος με συνεχάρη...Και αναρωτιώταν γιατί οι γυναίκες κάνουν γενική. Τώρα τι παίζει ακριβώς δεν ξέρω...

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ GOOFY ,

ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ , ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΥ ΣΟΥ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου!

 

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και λυπάμαι πολύ για την εμπειρία σου. Κι εγώ με την κυρία Γεωργιάδου γέννησα. Την ευγνωμονώ γιατί έσωσε το παιδί μου (εγκυμοσύνη με επιπλοκές μετά από αποβολή), αλλά παρά τα 1200 ευρώ που της έδωσα παρέμεινε σχετικά αδιάφορη. Ήρθε 2 φορές μετά τον τοκετό στο δωμάτιο, αλλά απ΄όσο ξέρω από άλλες γυναίκες οι μαιευτήρες περνάνε κάθε μέρα. Επομένως, δεν ξέρω αν στην περίπτωσή σου της έφταιγαν τα 500.

 

Είναι μάλλον το στυλ της αυτό, καθώς και ότι βλέπει πάρα πολύ κόσμο. Εμένα άρχισε να με θυμάται από τον 6ο μήνα και μετά περίπου και μετά από 2 νοσηλείες στο νοσοκομείο. Επιπλέον ακόμη και τώρα δεν θυμάται ποτέ το ιστορικό μου και της ξαναλέω όλη την ιστορία από την αρχή.

 

Πάντως αν έχεις πρόβλημα θα σε βοηθήσει ό,τι και να γίνει, είτε της δώσεις χρήματα είτε όχι.

 

Κοριτσια, κάπως ετσι κάνουν σχεδον ολοι οι ΜΕΓΑΛΟΓΙΑΤΡΟΙ...Δεν θυμουνται και πολλά πολλά...Και προ και μετά χρηματων...

Αλλά ευτυχως επεσα σε καλους γιατρους και στις 2 γεννες και μου εξηγησαν τα πάντα για το μετά-γεννας-σταδιο...

Ξεγενουν παρα΄πολλές γυναικες ολη τη μερα και τα παιζουν ελαφρως...

Το θεμα ειναι να ειναι καλοι οχι αν σε θυμουνται...

Εγω τωρα να παρω τον Γεωργακοπουλο θα πρεπει να του εξηγω 1 ωρα ποια ειναι -ευτυχως εχω και σπανιο επάγγελμα οποτε του το πετάω και με θυμαται πιο ευκολα...Μονο ετσι...

Κια κάτι αλλο...ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ...αν καθεστε στο δωματιο και περιμενεται δεν γινινται και πολλά...Παρτε τους στο κινητό η στο σταθερο και ζητηστε να ερθουν να σας δουν.

Ρωτήστε αυτο που σας ενδιαφέρει ευγενικά και απαιτήστε συνάντηση...Ολη τη μέρα εκει μέσα τριγυρίζουν...Καποια στιγμή θα μπορέσουν να βρουν να έρθουν...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ....

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

ΕΙΜΑΙ ΕΝΟΣ ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΑΒΑΡΗ..(ΣΩΣΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΛΕΩ;..) ΣΤΟ <ΕΛΕΝΑ>;....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...