Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

Να βρεις γιατρο να εμπιστευεσαι. Δεν επιτρεπεται να χανεις ωαριο γιατι εχει γινει ωορηξια. Κ εγω ειχα χασει ωαριο ετσι δυο φορες κ με το γιατρο που ειχα μετα δεν ξανασυνεβει αυτο ενω δεν αλλαξα κεντρο.

 

 

Εγώ το έμαθα την επομένη αφου τους πηρα τηλέφωνο.

Τιμές ορμονών αυτό το μήνα δεν έμαθα κι ένα μόνο μία φορά υπέρηχο και ορμόνες εφόσον έπεφτε μέσα στο τριήμερο.

Την πρώτη φορά ο γιατρός δεν το πρόλαβε οπότε μου περναει από το μυαλό μήπως για να μη γινει το ίδιο και τώρα μου πήρε ένα άδειο/εκφυλισμένο ωάριο.

Επίσης,ο γιατρός μου είπε ότι ηταν σε δύσκολη θέση οποτε το σκέφτηκα και αυτό με τη δυσκολία αναρρόφησης.

Εσείς όταν κάνατε ωοληψία ενός ωαρίου είχατε καφέ υγρά ή πονούσατε?Εγώ δεν είχα τίποτα.

Ισως να είμαι καχύποπτη με τους γιατρούς αλλά μακάρι να κάνω λάθος αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να βρεις γιατρο να εμπιστευεσαι. Δεν επιτρεπεται να χανεις ωαριο γιατι εχει γινει ωορηξια. Κ εγω ειχα χασει ωαριο ετσι δυο φορες κ με το γιατρο που ειχα μετα δεν ξανασυνεβει αυτο ενω δεν αλλαξα κεντρο.

 

Πώς θα ξέρω ποίος κάνει σωστά τη δουλειά του?:?

Μου είπε την τιμή της οιστραδιολης 8η μέρα κύκλου και μου είπε ότι βάσει αυτής αλλά και του υπερήχου η ωορρηξία δεν έπρεπε να γίνει πιο νωρίς αρα ήταν πρόωρη με όχι ποιοτικό ωάριο.

Βεβαια,μου εκανε υπέρηχο και ορμόνες μία μόνο φορά.Ισως επειδή ο κύκλος μου είναι σταθερότατος?

Ο ίδος εξαρχής μου πρότεινε το φυσικό κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

Isis73 σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Παντως ο δικος μου γιατρος,οταν ειχαμε συζητησει το θεμα του τροποποιημενου φυσικου (με λιγα φαρμακα), μου ειχε πει οτι προτιμαει να τα τοποθετησουμε κατευθειαν! Απ'οτι καταλαβα δεν θα αντεξουν την αποψυξη αν δεν ειναι καλης ποιοτητας.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθειτε κάθε μηνα να συλλεξετε το ωαριακι σας!!! Εγω είμαι σε φαση ανασυγκρότησης και θα ξεκινησω σε λιγους μηνες...όμως το ψαχνω πολυ! Πρεπει να βρω γιατρο που να συμφωνει με τη μεθοδο του φυσικου κυκλου και σιγουρα ενα καλό κεντρο!:lol::-D

 

Καλή επιτυχία και σε σένα!

Το θέμα της αναζήτησης καλού γιατρού ζόρικο.

Εγω βρηκα μεν ένα γιατρο ο οποιος το προτεινε μόνος του αλλα οι δυο πρωτες προσπάθειες μου ήταν άτυχες οπότε είμαι επιφυλακτική...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν δεν ειναι καλης ποιοτητας θα εμφυτευθουν? Εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με την αποψυξη ολα αποψυχονταν χωρις προβλημα.

 

Αυτο με την ποιοτητα παντως ειναι μεγαλο θεμα! Γιατι και τα αριστα δεν δινουν απαραιτητα το επιθυμητο αποτελεσμα! Και γνωριζω περιπτωσεις γυναικων που τα καταφεραν με τα κατεψυγμενα!

 

Miss sunshine νομιζω οτι οσο πιο πολυ προσπαθουμε τοσο περισσοτερες πιθανοτητες εχουμε να πετυχουμε! Αυτο εχω καταλαβει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα τα καταφέρετε, δεν υπάρχει περίπτωση!!!!! Και εμένα όταν μου το έλεγαν δεν το πίστευα. Τη μοναδική φορά που είπα "θα πετύχει" ήταν στην εμβρυομεταφορά του φ.κ. Και αυτό το είπα μέσα μου, δεν το ομολογούσα σε κανέναν. Ναι, το ξέρω, θέλει τεράστια υπομονή οι φ.κ. - εγώ ειλικρινά σας λέω έκανα 9 μήνες, όσο μία εγκυμοσύνη - και ναι μπορεί να κοστίσει παραπάνω από μία συμβατική εξωσωματική. Αλλά κατά τη δική μου ταπεινή γνώμη αξίζει τον κόπο. Εγώ είχα αποφασίσει να μην πάω διακοπές, να μην ψωνίζω, να μην πολυβγαίνω, αλλά τη μέθοδο δε θα την εγκατέλειπα. Την πίστευα και την πιστεύω. Και αν ποτέ αποφασίσω για δεύτερο παιδάκι - λέω !!αν!! κορίτσια μου γιατί είναι πολύ μεγάλη κούραση το μπεμπάκι, να το έχει ο Θεός καλά!!!!!! - και δε μου έρθει μόνο του πάλι φ.κ. θα ακολουθήσω. Πιστεύω όμως πολύ κορίτσια και στην καλή ψυχολογία. Πιστέψτε το βαθιά μέσα σας ότι θα γίνει!!!! Σας φιλώ γλυκά όλες.... Κουράγιο κορίτσια, θα γίνει!!!! Σας το λέω εγώ!!! Το πιστεύω για όλες σας!!!

 

Καλησπέρα moth μου. Να σου ζήσει το μωράκι σου.

Διάβασα την ιστορία σου και ομολογώ ότι μου έδωσες πολύ δύναμη.

Δυστυχώς οι περισσότεροι γιατροί δεν υποστηρίζουν την εξωσωματική σε φυσικο κύκλο

Θα ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις μήνυμα ποιος γιατρός σε παρακολουθουσε και σε ποιο κέντρο την έκανες

Το προηγούμενο Σάββατο πήρα μια αρνητική χοριακη

Θα ήθελα να ξεκινήσω να μαζεύω καλά ωάρια γιατί έχω την εντύπωση ότι ότι μετά από διέγερση χάνεται λίγο η ποιότητα

Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου

Ούτε μία εβδομάδα μετά από μια αρνητική χοριακη και έχω ήδη βάλει μπρος για τις επόμενες κινήσεις μου

Αν έχετε χρόνο πείτε μου σας παρακαλώ πώς λειτουργεί αυτό με τον φυσικό κύκλο

Δεν παίρνεις καθόλου ορμονες;

Έχω την εντύπωση ότι χαλάει η ποιότητα των ωαρίων μετά από διέγερση. Εμένα μου πήραν 7 και γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα επτα κατεψυγμενα εμβρυα μιας ημερας κ ενα φρεσκο. Εγιναν τεσσερις βλαστοκυστεις που οδηγησαν σε τρια εμβρυα. Τωρα εχω τρια υπεροχα μωρακια

 

 

Αυτο με την ποιοτητα παντως ειναι μεγαλο θεμα! Γιατι και τα αριστα δεν δινουν απαραιτητα το επιθυμητο αποτελεσμα! Και γνωριζω περιπτωσεις γυναικων που τα καταφεραν με τα κατεψυγμενα!

 

Miss sunshine νομιζω οτι οσο πιο πολυ προσπαθουμε τοσο περισσοτερες πιθανοτητες εχουμε να πετυχουμε! Αυτο εχω καταλαβει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα επτα κατεψυγμενα εμβρυα μιας ημερας κ ενα φρεσκο. Εγιναν τεσσερις βλαστοκυστεις που οδηγησαν σε τρια εμβρυα. Τωρα εχω τρια υπεροχα μωρακια

 

 

 

Να σου ζήσουν!!κ τα 3, αλλα δεν κατάλαβα εκανες εξωσωματική με φυσικό κύκλο ή με φάρμακα; τα 7 κατεψυγμένα τα μαζευες από φυσικούς;

αν επιτρέπεται πριν τον σφακιανούδη ποιον ειχες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου

Ούτε μία εβδομάδα μετά από μια αρνητική χοριακη και έχω ήδη βάλει μπρος για τις επόμενες κινήσεις μου

Αν έχετε χρόνο πείτε μου σας παρακαλώ πώς λειτουργεί αυτό με τον φυσικό κύκλο

Δεν παίρνεις καθόλου ορμονες;

Έχω την εντύπωση ότι χαλάει η ποιότητα των ωαρίων μετά από διέγερση. Εμένα μου πήραν 7 και γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 2.

 

Δεν χανεις τιποτα να δοκιμάσεις. ξεκινα απο αυτό τον κύκλο την συλλογή.όχι δεν παιρνεις φαρμακα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι καινούρια στο φορουμ. Προσπαθούμε με τον άντρα μου να βρούμε κέντρο και γιατρό να κάνουμε εξωσωματική στον φυσικό κύκλο. Έχουμε ήδη επισκεφτεί 3 γιατρούς και μόνο ο ένας ήταν σχετικά πρόθυμος να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία. Οι άλλοι αρνητικοί. Θα ήθελα όποια τα έχει καταφέρει σε φυσικό κύκλο ή έχει καλές εντυπώσεις για κάποιο κέντρο σε αυτό το θέμα αν είναι να μου στείλει π.μ. Ευχαριστώ!:):)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έμαθα την επομένη αφου τους πηρα τηλέφωνο.

Τιμές ορμονών αυτό το μήνα δεν έμαθα κι ένα μόνο μία φορά υπέρηχο και ορμόνες εφόσον έπεφτε μέσα στο τριήμερο.

Την πρώτη φορά ο γιατρός δεν το πρόλαβε οπότε μου περναει από το μυαλό μήπως για να μη γινει το ίδιο και τώρα μου πήρε ένα άδειο/εκφυλισμένο ωάριο.

Επίσης,ο γιατρός μου είπε ότι ηταν σε δύσκολη θέση οποτε το σκέφτηκα και αυτό με τη δυσκολία αναρρόφησης.

Εσείς όταν κάνατε ωοληψία ενός ωαρίου είχατε καφέ υγρά ή πονούσατε?Εγώ δεν είχα τίποτα.

Ισως να είμαι καχύποπτη με τους γιατρούς αλλά μακάρι να κάνω λάθος αυτή τη φορά.

 

Εγώ εχω καφέ υγρά για 4-5 μερες τωρα. εκανα ωοληψία την κυριακή.

επισης ειχα τσιμπήματα την κυριακή από την μερια που μου πηρε το ωοθηλάκιο.

πηρες ovitrelle για να ελεγξεις την ωοληψία;

Link to comment
Share on other sites

Ναι με φυσικους εκανα γυρω στις δεκα ωοληψιες. Τους φυσικους τους ξεκινησαστο γενεσις με τον παντο κ συνεχισαι στο ιδιο κεντρο με τον Σφ. Πριν ειχα κανει διεγερση στον παντο. Διεγερση σε κεντρο της περιφ κ δυο διεγερσεις κ τρεις φυσικους στο λητω με γιατρο τον Ν Β. Μεταφορες τεσσερις συνολο. οι δυο πρωτες διεγερσεις δεν κατεληξαν σε μεταφορα.

 

 

Να σου ζήσουν!!κ τα 3, αλλα δεν κατάλαβα εκανες εξωσωματική με φυσικό κύκλο ή με φάρμακα; τα 7 κατεψυγμένα τα μαζευες από φυσικούς;

αν επιτρέπεται πριν τον σφακιανούδη ποιον ειχες;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι καινούρια στο φορουμ. Προσπαθούμε με τον άντρα μου να βρούμε κέντρο και γιατρό να κάνουμε εξωσωματική στον φυσικό κύκλο. Έχουμε ήδη επισκεφτεί 3 γιατρούς και μόνο ο ένας ήταν σχετικά πρόθυμος να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία. Οι άλλοι αρνητικοί. Θα ήθελα όποια τα έχει καταφέρει σε φυσικό κύκλο ή έχει καλές εντυπώσεις για κάποιο κέντρο σε αυτό το θέμα αν είναι να μου στείλει π.μ. Ευχαριστώ!:):)

 

Καλως ορισες spring! Σου εχω στειλει πμ, τσεκαρε τα μηνυματα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ εχω καφέ υγρά για 4-5 μερες τωρα. εκανα ωοληψία την κυριακή.

επισης ειχα τσιμπήματα την κυριακή από την μερια που μου πηρε το ωοθηλάκιο.

πηρες ovitrelle για να ελεγξεις την ωοληψία;

 

Πήρα pregnyl.

Eγώ δεν έχω απολύτως τίποτα.:confused:

Ψιλλιάζομαι ότι οταν είδαμε το ωοθυλάκιο στον υπέρηχο την ημέρα της ωοληψίας να είχε ήδη αρχίσει η ωορρηξία ή μέχρι να μου το πάρει να έγινε και να μη θέλησε να μας πει ότι το χάσαμε δεύτερη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα pregnyl.

Eγώ δεν έχω απολύτως τίποτα.:confused:

Ψιλλιάζομαι ότι οταν είδαμε το ωοθυλάκιο στον υπέρηχο την ημέρα της ωοληψίας να είχε ήδη αρχίσει η ωορρηξία ή μέχρι να μου το πάρει να έγινε και να μη θέλησε να μας πει ότι το χάσαμε δεύτερη φορα.

 

το Pregnyl γιατι το πηρες;ελεγχει την ωορρηξία;

μην σκέφτεσαι ετσι. μπορει απλα να ήταν αδειο.

σε καταλαβαινω όσο δεν μπορείς να φανταστείς.

κ εγω είμαι πολυ δύσπιστη.

θα πω στον γιατρό όλα όσα σκέφτομαι κ αν δω οτι δεν μπορω να συννενοηθω θα παω σε αλλον.

κανε κ εσυ το ίδιο. απο το να το κρατάς μεσα σου

μια απλή ερωτηση που μπορεις να του κανεις ειναι:δεν το ειδε οτι ηταν αδειο όταν το πηρε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι με φυσικους εκανα γυρω στις δεκα ωοληψιες. Τους φυσικους τους ξεκινησαστο γενεσις με τον παντο κ συνεχισαι στο ιδιο κεντρο με τον Σφ. Πριν ειχα κανει διεγερση στον παντο. Διεγερση σε κεντρο της περιφ κ δυο διεγερσεις κ τρεις φυσικους στο λητω με γιατρο τον Ν Β. Μεταφορες τεσσερις συνολο. οι δυο πρωτες διεγερσεις δεν κατεληξαν σε μεταφορα.

 

10 ωοληψίες;;;;;;χαρα στο κουράγιο σου.

εγω ουτε την μία δεν αντεξα.

κ γιατί μαζεψες 7; θα μπορουσες να μαζεψεις 2 κ να τα βαλεις

Link to comment
Share on other sites

Για να εχω αρκετα ωστε να παω για βλαστοκυστεις. Ειχαμε ασχημο ιστορικο κ επρεπε να εχουμε αρκετα για να αυξηθουν οι πιθανοτητες.

 

 

10 ωοληψίες;;;;;;χαρα στο κουράγιο σου.

εγω ουτε την μία δεν αντεξα.

κ γιατί μαζεψες 7; θα μπορουσες να μαζεψεις 2 κ να τα βαλεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου

Ούτε μία εβδομάδα μετά από μια αρνητική χοριακη και έχω ήδη βάλει μπρος για τις επόμενες κινήσεις μου

Αν έχετε χρόνο πείτε μου σας παρακαλώ πώς λειτουργεί αυτό με τον φυσικό κύκλο

Δεν παίρνεις καθόλου ορμονες;

Έχω την εντύπωση ότι χαλάει η ποιότητα των ωαρίων μετά από διέγερση. Εμένα μου πήραν 7 και γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 2.

 

Αν δεν έχεις σοβαρό πρόβλημα και κάνεις τα ωαριάκια σου κάθε μήνα. Ο φυσικός κύκλος έιναι καλός, σχεδον κάθε μήνα θα βρεις ώαριο, υπάρχει και η περίπτωση βέβαια κάποιες φορές να έιναι άδειο.

Αν πάρεις και μερικά χαπάκια sepafar μπορεις να κάνεις και 3-4 στον κύκλο σου. Εγω μετα την αποτυχημενη προσπάθεια πήγα για υπέρηχο ώστε να ξεκινήσω πάλι τον επόμενο μήνα με διέργεση. Ειδε το ώαριο του κύκλου μου και μου λεει έλα μεθάυριο να το πάρουμε. Πήγα και τό πήραμε χωρις φάρμακα μονο pregnyl.

Ετσι έχω και 1 εμβρυάκι που με περιμένει απο φυσικό κύκλο! Το σπέρμα έιναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

Ηταν άδειο...δυστυχώς....

Πάμε για τρίτη προσπάθειο τον αλλο μήνα.

Κορίτσια πόσο σύνηθες είναι να είναι άδεια τα ωοθυλάκια?

Από τί εξαρτάται?

 

Καλησπέρα κοπέλα μου εμενα αυτο το μηνα μου βρηκαν δευτερη σερι φορα αδειο ωοθηλακιο..πρωτο μηνα βρηκαν και πηραν ενα ωαριο καλο το οποιο και γονιμοποιηθηκε.. Δευτερο μηνα κενο ωοθυλακιο..χτες (τριτος μηνας)παλι κενο..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις σοβαρό πρόβλημα και κάνεις τα ωαριάκια σου κάθε μήνα. Ο φυσικός κύκλος έιναι καλός, σχεδον κάθε μήνα θα βρεις ώαριο, υπάρχει και η περίπτωση βέβαια κάποιες φορές να έιναι άδειο.

Αν πάρεις και μερικά χαπάκια sepafar μπορεις να κάνεις και 3-4 στον κύκλο σου. Εγω μετα την αποτυχημενη προσπάθεια πήγα για υπέρηχο ώστε να ξεκινήσω πάλι τον επόμενο μήνα με διέργεση. Ειδε το ώαριο του κύκλου μου και μου λεει έλα μεθάυριο να το πάρουμε. Πήγα και τό πήραμε χωρις φάρμακα μονο pregnyl.

Ετσι έχω και 1 εμβρυάκι που με περιμένει απο φυσικό κύκλο! Το σπέρμα έιναι καλο?

 

Λιζακι μου δυστυχώς το σπέρμα δεν είναι πολύ καλό

Χαμηλή κινητικότητα και κακή ποιότητα. Είμαστε στον δεύτερο μήνα με τις βιταμίνες

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω ειλικρινά

Link to comment
Share on other sites

το Pregnyl γιατι το πηρες;ελεγχει την ωορρηξία;

μην σκέφτεσαι ετσι. μπορει απλα να ήταν αδειο.

σε καταλαβαινω όσο δεν μπορείς να φανταστείς.

κ εγω είμαι πολυ δύσπιστη.

θα πω στον γιατρό όλα όσα σκέφτομαι κ αν δω οτι δεν μπορω να συννενοηθω θα παω σε αλλον.

κανε κ εσυ το ίδιο. απο το να το κρατάς μεσα σου

μια απλή ερωτηση που μπορεις να του κανεις ειναι:δεν το ειδε οτι ηταν αδειο όταν το πηρε;

 

Το είδαμε ,γρήγορα,στον υπέρηχο το πρωι της ωοληψίας αλλά επειδή ούτε καθόλου πόνο ούτε και καφέ υγρα είχα υποψιάζομαι είτε ότι είχε αρχίσει η ωορρηξία είτε ότι κάτι στράβωσε και δε μπόρεσε να το πάρει.

Επίσης,με ενόχλησε ότι επέμενε να μου κάνει μέθη λέγοντας μου ότι είναι σε δύσκολη θέση και θα πονέσω όσο δεν πάει.

Τέλος μου εκανε μόνο έναν υπέρηχο και ορμονικές που νομίζω πως ακόμα κι όταν έχεις σταθερότατο κύκλο όπως εγώ στο φυσικό σου κάνουν τουλάχιστον 2 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε ,γρήγορα,στον υπέρηχο το πρωι της ωοληψίας αλλά επειδή ούτε καθόλου πόνο ούτε και καφέ υγρα είχα υποψιάζομαι είτε ότι είχε αρχίσει η ωορρηξία είτε ότι κάτι στράβωσε και δε μπόρεσε να το πάρει.

Επίσης,με ενόχλησε ότι επέμενε να μου κάνει μέθη λέγοντας μου ότι είναι σε δύσκολη θέση και θα πονέσω όσο δεν πάει.

Τέλος μου εκανε μόνο έναν υπέρηχο και ορμονικές που νομίζω πως ακόμα κι όταν έχεις σταθερότατο κύκλο όπως εγώ στο φυσικό σου κάνουν τουλάχιστον 2 φορές.

 

Εχω κανει 3 φορες ωοληψια μεχρι τωρα (η πιο προσφατη χτες) ουτε εγω πονεσα σε καμια και φυσικα δεν ειχα καφε υγρα..νομιζω πως ο κανονας ειναι αυτος οταν μιλαμε για φυσικο που ο γιατρος ''τσιμπαει'' ενα μόνο ωάριο..

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει 3 φορες ωοληψια μεχρι τωρα (η πιο προσφατη χτες) ουτε εγω πονεσα σε καμια και φυσικα δεν ειχα καφε υγρα..νομιζω πως ο κανονας ειναι αυτος οταν μιλαμε για φυσικο που ο γιατρος ''τσιμπαει'' ενα μόνο ωάριο..

 

Μάλιστα,ίσως να είμαι υπερβολική.

Πάντως περιμενα να μου κανουν τουλαχιστον 2 φορές υπερηχο και ορμόνες.

Το ότι μου έκαναν 1 φορά οδηγησε μαλλον στο να μην προληφθεί η ωορρηξία.

Ιδωμεν,θα δωσω μαλλον στο γιατρό άλλη μια ευκαιρία και βλέπουμε..

Εσύ θα πάρεις καθολου φάρμακα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...