Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

Και πως γίνεται με τον ίδιο γιατρό κάποιοι να είναι κατενθουσιασμένοι και άλλοι τελείως απογοητευμένοι?

Εγώ νομίζω ότι υπάρχουν κ αλλά κριτήρια με τα οποία κρίνουμε το γιατρό. Μακάρι να ήταν η ανθρωπιά και ο επαγγελματισμός όπως λες.

Εγώ από την εμπειρία μου είδα ότι η εμπιστοσύνη μου στο γιατρό και στο κέντρο αμφισβητήθηκε συχνά και δεν ήταν επειδή ο γιατρός δεν ήταν καλός. Απλά κατάλαβα ότι πίσω από τις εξωσωματικες κρύβεται μια ολόκληρη βιομηχανία με πολύ χρήμα και δυστυχώς όχι αρκετή γνώση (ακόμα). Οι γιατροί δε μας βλέπουν σαν ξεχωριστά περιστατικά, αλλά σαν "άλλη μία" περίπτωση, δε μας αφιερώνουν τον απαραίτητο χρόνο και τελικά είναι τόσα τα στάδια τα οποία μπορεί κάτι να μην πάει καλά, που κ εμείς μέσα στο άγχος μας κάπου πρέπει να ρίξουμε το φταίξιμο. :oops:

Ίσως ακόμα εγώ να μην έχω βρει έναν γιατρό που να μου ταιριάζει.

Μακάρι να ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα, να ήταν κάποιοι καλοί στους φυσικούς, άλλοι κάπου αλλού, πιο ολοκληρωμένη προσέγγιση και όχι μόνο ότι ξέρει ο καθένας, δεν ξέρω, νιώθω ότι υπάρχει ένα χάος.

Περίεργη είμαι?? Χαχαχα..

Εχω εμπειρια απο δυο γιατρους. Στον πρωτο ενιωθα σαν να ειμαι σε βιομηχανια. Ο γιατρος δεν θυμοταν ουτε καν ποια ειμαι το ιστορικο μου, τα προβληματα υγειας που εχω, εννοειται δεν ηξερε το ονομα μου. Ηταν αρπα κωλα. Αν κατσει κ οταν δεν εκατσε μου ειπε εισαι σχεδον 40 δεν εχεις ωαρια πρεπει να αγορασεις.

Ο δευτερος ξερει ποια ειμαι ξερει την αγωγη μου απεξω τι εκανα την προηγουμενη τι πρεπει να κανω τωρα, ξερει τα προβληματα υγειας μου. Και μου ειπε εισαι δυσκολη περιπτωση, εχουμε περιθωρια ακομα, θα τα καταφερουμε θα φυγεις με παιδι απο δω. Και τελος για οτιδηποτε μιλαω μονο μαζι του με ενημερωνει μονο ο ιδιος.

Αυτα που σου ειπα εμενα με καλυπτουν και νομιζω οτι ειναι τα πιο ουσιαστικα για εναν ασθενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και πως γίνεται με τον ίδιο γιατρό κάποιοι να είναι κατενθουσιασμένοι και άλλοι τελείως απογοητευμένοι?

Εγώ νομίζω ότι υπάρχουν κ αλλά κριτήρια με τα οποία κρίνουμε το γιατρό. Μακάρι να ήταν η ανθρωπιά και ο επαγγελματισμός όπως λες.

Εγώ από την εμπειρία μου είδα ότι η εμπιστοσύνη μου στο γιατρό και στο κέντρο αμφισβητήθηκε συχνά και δεν ήταν επειδή ο γιατρός δεν ήταν καλός. Απλά κατάλαβα ότι πίσω από τις εξωσωματικες κρύβεται μια ολόκληρη βιομηχανία με πολύ χρήμα και δυστυχώς όχι αρκετή γνώση (ακόμα). Οι γιατροί δε μας βλέπουν σαν ξεχωριστά περιστατικά, αλλά σαν "άλλη μία" περίπτωση, δε μας αφιερώνουν τον απαραίτητο χρόνο και τελικά είναι τόσα τα στάδια τα οποία μπορεί κάτι να μην πάει καλά, που κ εμείς μέσα στο άγχος μας κάπου πρέπει να ρίξουμε το φταίξιμο. :oops:

Ίσως ακόμα εγώ να μην έχω βρει έναν γιατρό που να μου ταιριάζει.

Μακάρι να ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα, να ήταν κάποιοι καλοί στους φυσικούς, άλλοι κάπου αλλού, πιο ολοκληρωμένη προσέγγιση και όχι μόνο ότι ξέρει ο καθένας, δεν ξέρω, νιώθω ότι υπάρχει ένα χάος.

Περίεργη είμαι?? Χαχαχα..

Η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ υποκειμενικό θέμα η επιλογή γιατρού! Σιγουρα θα υπαρχουν καλές και κακές εμπειρίες! Δεν θα βρεις γιατρο που να μην ακούσεις κάποιο αρνητικό σχόλιο απο κάποιον. Εγω εκανα κατευθείαν εξωσωματικη( όχι με φυςικο κυκλο) στον Μαστρομηνα( σιγουρα θα διαβάσεις και γι αυτόν καποια αρνητικά) και πέτυχαμε με την πρώτη για καλη μας τύχη. Εγω τον εχω σαν θεό, και όχι απο το αποτελεσμα. Και αρνητικό αποτελεσμα να ειχα παλι σε αυτόν θα πήγαινα. Ο πρώτος πιυ λέγαμε μας δούλευε κανονικά με τις σπερματεγχυσεις( σε όποιον γιατρο το είπα γελούσε) και ενώ φαινοταν πολυ φιλικός σαν άνθρωπος, μας έβλεπε σαν πορτοφόλι. Το νιωθεις και απο την πρώτη στιγμη που μπαίνεις στο κεντρο με το χρυςο σαλόνι( οπως λεω) , ειναι για την ελίτ! Αλλα αυτη ειναι μονο η δικη μου άποψη. Αν εχω καταλάβει καλα η chara εχει πετύχει με τον συγκεκριμένο και ειναι πολυ ευχαριστημένη! Και αυτο ειναι θετικο!Δεν θα βγάλεις άκρη, ειναι ποιος θ σου κανει κλικ που λένε, ποιος θα σου ταιριάξει, που θα νιωςεις ασφάλεια. Πρεπει να κανεις καποια ραντεβού πριν καταληξεις( και μιλαμε για 100-150αρια για κάθε πρώτο ραντεβού με ενα κεντρο. Χρονο, χρήμα και υπομονη να εχουμε δηλαδή....

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που με τρελαίνει, τα λεφτά τι νομίζουν, ότι τα γενναμε?? Αν γεννήσουμε παιδι, τότε ναι να πάρουνε και τα λεφτά!! Έξυπνο ε??

Αλλά δε γίνεται να θες να πας για μια ενημέρωση και να σου λένε 150 ευρώ.. είναι τρελό, sorry!

Σίγουρα αυτό που λες mariza77, να ξέρει τα βασικά είναι σημαντικό, όπως επίσης το να μιλάς με το γιατρό τον ίδιο για κάποια σοβαρά θέματα που προκύπτουν, εντάξει όχι για ψύλλου πήδημα.;)

Πάντως δεν είναι μόνο ο γιατρός που παίζει ρόλο για το αποτέλεσμα, είναι η ηλικία, το πρόβλημα της υπογονιμοτητας, είναι πολλά.

Όντως eleni1986 είναι το κλικ..αλλά 400+ ευρώ μόνο μέχρι να διαλέξεις? Αυτό το οικονομικό ξεζούμισμα μου φαίνεται κάπως υπερβολικό. Τύπου σε βρίσκω στα δύσκολα και θα σε γονατισω..με ενοχλεί! Και με ενοχλεί που δεν υπάρχει καμία υποστήριξη από το κράτος. Μετά σου λέει έχουμε υπογεννητικότητα.. Άντε, γιατί τα πήρα τώρα:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι καλησπερα. Σημερα ειχα ραντεβου με το γιατρουλι μου. Το θεμα ηταν προχωραμε με δυο εμβρυα ή μαζευουμε κι αλλα. Εγω ελεγα περιμενουμε να μαζεψουμε κι αλλα ο αντρας μου ελεγε τωρα. Τελικα ο γιατρουλης μου συνταχθηκε μαζι μου. Οποτε αναμονη. Και φυσικα ειμαι χαρουμενη για αυτο. Οποτε Θαλασσα και Χris προχωραμε μαζι.....εδω δυνατα το παρεακι μας.

Σας φιλω προσωρινα.

****Χris πλησιαζουν οι μερες σου;;;; χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ υποκειμενικό θέμα η επιλογή γιατρού! Σιγουρα θα υπαρχουν καλές και κακές εμπειρίες! Δεν θα βρεις γιατρο που να μην ακούσεις κάποιο αρνητικό σχόλιο απο κάποιον. Εγω εκανα κατευθείαν εξωσωματικη( όχι με φυςικο κυκλο) στον Μαστρομηνα( σιγουρα θα διαβάσεις και γι αυτόν καποια αρνητικά) και πέτυχαμε με την πρώτη για καλη μας τύχη. Εγω τον εχω σαν θεό, και όχι απο το αποτελεσμα. Και αρνητικό αποτελεσμα να ειχα παλι σε αυτόν θα πήγαινα. Ο πρώτος πιυ λέγαμε μας δούλευε κανονικά με τις σπερματεγχυσεις( σε όποιον γιατρο το είπα γελούσε) και ενώ φαινοταν πολυ φιλικός σαν άνθρωπος, μας έβλεπε σαν πορτοφόλι. Το νιωθεις και απο την πρώτη στιγμη που μπαίνεις στο κεντρο με το χρυςο σαλόνι( οπως λεω) , ειναι για την ελίτ! Αλλα αυτη ειναι μονο η δικη μου άποψη. Αν εχω καταλάβει καλα η chara εχει πετύχει με τον συγκεκριμένο και ειναι πολυ ευχαριστημένη! Και αυτο ειναι θετικο!Δεν θα βγάλεις άκρη, ειναι ποιος θ σου κανει κλικ που λένε, ποιος θα σου ταιριάξει, που θα νιωςεις ασφάλεια. Πρεπει να κανεις καποια ραντεβού πριν καταληξεις( και μιλαμε για 100-150αρια για κάθε πρώτο ραντεβού με ενα κεντρο. Χρονο, χρήμα και υπομονη να εχουμε δηλαδή....

τι σας ελεγε δηλαδη για τις σπερματεγχυσεις?και εμεις κανουμε με ενα μικρο προβλημα στην κινητικοτητα του σπερματος,αυτος ειναι λογος για να παψω να ελπιζω στην επιτυχια σπερματεγχυσης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι καλησπερα. Σημερα ειχα ραντεβου με το γιατρουλι μου. Το θεμα ηταν προχωραμε με δυο εμβρυα ή μαζευουμε κι αλλα. Εγω ελεγα περιμενουμε να μαζεψουμε κι αλλα ο αντρας μου ελεγε τωρα. Τελικα ο γιατρουλης μου συνταχθηκε μαζι μου. Οποτε αναμονη. Και φυσικα ειμαι χαρουμενη για αυτο. Οποτε Θαλασσα και Χris προχωραμε μαζι.....εδω δυνατα το παρεακι μας.

Σας φιλω προσωρινα.

****Χris πλησιαζουν οι μερες σου;;;; χιχιχιχι

 

Καλημερα Μαριζα μου. Νομιζω οτι πηρατε την καλυτερη αποφαση.

Οποτε συνεχιζουμε παρεουλα 😊😊😊

Αυτο τον κυκλο μπορεις να κανεις προσπαθεια σε φυσικο ή πρεπει να περιμενεις ενα μηνα?

Πλησιαζουν οι μερες...κ ναι ανυπομονω οσο ποτε για να αδιαθετησω😉😉😉

 

Θαλασσα μου τι κανεις? Φανταζομαι οτι γυρισε ο γιατρος σου κ αυτο το μηνα θα ειμαστε παρεουλα ε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια . οπως σας εγραψα μερικεσ μερες πριν αυριο κανω χοριακη στη τριτη μου προσπαθεια.φοβαμαι πολυ χθες οταν εβαλα την vasclor ειδα κομματια απο παλια κρεμα καφετι ,ξερω πως ειναι αιμα και δεν ειναι απαραιτητα κακο ,δεν νιωθω τιποτα αλλο να περασει και σημερινη μερα να κανω τη χοριακη .καθε φορα πιστευω πως απο καρδια θα φυγο,δεν εχει σημασια ποσες προσπαθειες κανεις παντα το ιδιο αγχος εχω

Link to comment
Share on other sites

τι σας ελεγε δηλαδη για τις σπερματεγχυσεις?και εμεις κανουμε με ενα μικρο προβλημα στην κινητικοτητα του σπερματος,αυτος ειναι λογος για να παψω να ελπιζω στην επιτυχια σπερματεγχυσης

Καλημέρα γλυκιά μου! Οι σπερματεγχυσεις δεν εχουν μεγάλο ποσοστό επιτυχίας αλλα σιγουρα ειναι μια διαδικαςια που προηγείται της εξωςωματικης γιατι ειναι πολυ πιο light και σωστά προτείνεται πρωτα! Ωστόσο πολλά ζευγάρια εχουν πετύχει μεσα απο τη διαδικαςια της σπερματεγχυσεις! Άρα δεν υπαρχει λόγος να μην ελπίζεις!!! Οςο για το θέμα με το σπερμα, αν έχετε μικρο προβλημα δεν τίθεται θέμα, ενδείκνυται σπερματέγχυση. Εμείς ειχαμε 0%ζωηρη,1-2% με επιτόπια κίνηση, 100% ανώμαλες μορφες! Πιο χαλια δεν γινεται δηλαδή!!!! Και μας μιλούσε για σπερματέγχυση! Εδω με το ζορι( μετα απο 3 μήνες βρήκαμε 2 σπερματοζωαρια για την εξωσωματικη! Εςεις μια χαρα ειςτε!!!! Με τον έναν ή με τον αλλον Τροπο θα γίνεις μανούλα συντομα! Αυτο να σκέφτεσαι!!!!!! ❤️

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...

Την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου με το γιατρο μου μετα απο αποτυχημενη χοριακη..

Η επομενη προσπαθεια μου απο την επιτροπη ειναι για Οκτωβριο και σκεφτομουν να συζητησουμε το ενδεχομενο τους 4 μηνες που μεσολαβουν να προσπαθησουμε να παρουμε ωαρια με φυσικο κυκλο..Δεν τον ακουσα πολυ θετικο...αλλα θα το συζητησουμε

Θελω να μου πειτε αν μπορειτε περιπου πως εχει η διαδικασια..κι οσες μαζευετε με φυσικο κυκλο περιπου ανα ποσους κυκλους παιρνετε ωαριο..Στο φτωχο μου μυαλο οταν με την εξωσωματικη πηρα μονο ενα ακομα κι ενα να παρω ακομα με τους φυσικους ειναι κατι..

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαριζα μου. Νομιζω οτι πηρατε την καλυτερη αποφαση.

Οποτε συνεχιζουμε παρεουλα 😊😊😊

Αυτο τον κυκλο μπορεις να κανεις προσπαθεια σε φυσικο ή πρεπει να περιμενεις ενα μηνα?

Πλησιαζουν οι μερες...κ ναι ανυπομονω οσο ποτε για να αδιαθετησω😉😉😉

 

Θαλασσα μου τι κανεις? Φανταζομαι οτι γυρισε ο γιατρος σου κ αυτο το μηνα θα ειμαστε παρεουλα ε?

 

Πρεπει να κανω αποχη ενα μηνα. Τον ιουλιο δεν τον προλαβαινουμε γιατι αρχες αυγουστου κλεινει το κεντρο. Θα προλαβω ομως τελη αυγουστου και αρχες σεπτεμβριου θα παμε παλι για ωοληψια οποτε......ξεκιναω τα μπανια για να παρω φορα το σεπτεμβριο!!!

Ομως θα ειμαι εδω για να ακουσω για το επομενπ εμβρυακι σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρεπει να κανω αποχη ενα μηνα. Τον ιουλιο δεν τον προλαβαινουμε γιατι αρχες αυγουστου κλεινει το κεντρο. Θα προλαβω ομως τελη αυγουστου και αρχες σεπτεμβριου θα παμε παλι για ωοληψια οποτε......ξεκιναω τα μπανια για να παρω φορα το σεπτεμβριο!!!

Ομως θα ειμαι εδω για να ακουσω για το επομενπ εμβρυακι σου!!!!!

 

 

ιιιιιιιι κλεινουν κι ολας???αυτο δεν το ειχα υπολογισει...:oops::?

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...

Την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου με το γιατρο μου μετα απο αποτυχημενη χοριακη..

Η επομενη προσπαθεια μου απο την επιτροπη ειναι για Οκτωβριο και σκεφτομουν να συζητησουμε το ενδεχομενο τους 4 μηνες που μεσολαβουν να προσπαθησουμε να παρουμε ωαρια με φυσικο κυκλο..Δεν τον ακουσα πολυ θετικο...αλλα θα το συζητησουμε

Θελω να μου πειτε αν μπορειτε περιπου πως εχει η διαδικασια..κι οσες μαζευετε με φυσικο κυκλο περιπου ανα ποσους κυκλους παιρνετε ωαριο..Στο φτωχο μου μυαλο οταν με την εξωσωματικη πηρα μονο ενα ακομα κι ενα να παρω ακομα με τους φυσικους ειναι κατι..

 

Η διαδικασια με τους φυσικους εχει ως εξης

Δευτερη μερα περιοδου ορμονικες εξετασεις. Εαν κ εφοσον ειναι καλες προχωρας

Πρωτος υπερηχος περιπου 7η μερα. Δευτερος μετα απο 2-3μερες οπου οριζεται ποια μερα θα γινει η pregnyl κ ποτε θα γινει η ωοληψια

Μετα απο εκει παρακαλαμε να προλαβουμε την ωορηξια κ εννοειται να υπαρχει ωαριο που θα ειναι ποιοτικο

Αν σου πει ο γιατρος οτι η ποιοτητα των ωαριων που ειχες με διεγερση δεν ηταν κ η καλυτερη, γνωμη μου ειναι να το κυνηγησεις με τους φυσικους

Οποια κ να ειναι η αποφαση σου, ευχομαι η επομενη φορα να ειναι κ η τυχερη σου

 

Πρεπει να κανω αποχη ενα μηνα. Τον ιουλιο δεν τον προλαβαινουμε γιατι αρχες αυγουστου κλεινει το κεντρο. Θα προλαβω ομως τελη αυγουστου και αρχες σεπτεμβριου θα παμε παλι για ωοληψια οποτε......ξεκιναω τα μπανια για να παρω φορα το σεπτεμβριο!!!

Ομως θα ειμαι εδω για να ακουσω για το επομενπ εμβρυακι σου!!!!!

 

😦😦😦😦να εισαι εδω να μου στελνεις την θετικη σου ενεργεια ομως ε????

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εαν γινει βλαστοκυστη το μεταφερεις αλλιως οχι?

Αν εννοεις αυτο ειναι προτιμοτερο απο το ενα ενα εμβρυο 2-3ης ημ γιατι εχει πολυ χαμηλα ποσοστα επιτυχιας.

εγω μαζεψα οκτω εμβρυα κ εγιναν τα 4 βλαστοκυστεις. Οι πιο πολλοι προτεινουν συλλογη.

ο Μπομποτης ειχε ονομα στους φυσικους..

 

 

 

 

 

 

Καλημερα θα ηθελα πληροφοριες για μπομποτη

 

Ποια η γνωμη σας για το 1-1 μεταφορα? Σε βλαστοκυστη νομιζω αυτο υποστηριζει ο μπομποτης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη μου isis αυτο εννοω να παει αν παει βλαστοκυστη και να μεταφερθει

 

Αλλα μονο 1?

Το μαζεμα καλυτερο ειναι αλλα χρονοβορο ειμαι μπερδεμενη και απογοητευμενη κυριως

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια μου!ειμαι σε διακοπες και δεν μπαινω συχνα, ωστοσο σας διαβαζω..Μαριζα μου καλα κανεις και περιμενεις και το τριτο της παρεας για να τα βαλεις ολα μαζι!!Xris μου φανταζομαι σε λιγες μερες ξεκινας νεο κυκλο ε?και γω σε λιγες μερες αδιαθετω..οποτε ''μπαινω'' παλι στο χορο..φιλια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα πληροφοριες για μπομποτη

 

Ποια η γνωμη σας για το 1-1 μεταφορα? Σε βλαστοκυστη νομιζω αυτο υποστηριζει ο μπομποτης

 

Πολύυυυυυυυυ χρονοβόρο και ψυχοφθόρο.Και πολυέξοδο!Εγώ έφαγα 4 μήνες ταλαιπωρίας κι είμαι ακόμα στο μηδέν.:(

Με πολύ καλές τιμές ορμονών και οκ σπέρμα δεν προχώρησα ποτέ ούτε πέραν του σταδίου της γονιμοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κάνω και μια ευχή μέρα που είναι..του χρόνου τετοια μερα να χουμε κανει τους αντρες μας μπαμπαδες ή εστω εν δυναμει μπαμπαδες και ετσι να γιορταζουν!!!να χαιρομαστε και τους δικους μας μπαμπαδες..

Link to comment
Share on other sites

Πολύυυυυυυυυ χρονοβόρο και ψυχοφθόρο.Και πολυέξοδο!Εγώ έφαγα 4 μήνες ταλαιπωρίας κι είμαι ακόμα στο μηδέν.:(

Με πολύ καλές τιμές ορμονών και οκ σπέρμα δεν προχώρησα ποτέ ούτε πέραν του σταδίου της γονιμοποίησης.

 

Miss sunshine σε τη φαση εισαι φιλη μου?ξεκινησες τη διεγερση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια μου!ειμαι σε διακοπες και δεν μπαινω συχνα, ωστοσο σας διαβαζω..Μαριζα μου καλα κανεις και περιμενεις και το τριτο της παρεας για να τα βαλεις ολα μαζι!!Xris μου φανταζομαι σε λιγες μερες ξεκινας νεο κυκλο ε?και γω σε λιγες μερες αδιαθετω..οποτε ''μπαινω'' παλι στο χορο..φιλια σε ολες!!

 

Γεια σου κοριτσακι μου, με το καλο ο νεος κυκλος. Εδω θα ειμαι να σας εμψυχωνω.

Η ευχη σου να ειναι ανοιχτοι οι ουρανοι και να την ακουσει ο θεουλης.

Φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα πληροφοριες για μπομποτη

 

Ποια η γνωμη σας για το 1-1 μεταφορα? Σε βλαστοκυστη νομιζω αυτο υποστηριζει ο μπομποτης

 

Ο δικος μου ο γιατρος ειναι υπερ της συλλογης, αλλα θελει υπομονη μεγαλη

Link to comment
Share on other sites

Miss sunshine σε τη φαση εισαι φιλη μου?ξεκινησες τη διεγερση?

 

Γιεά σου κορίτσι μου!

Σας διαβάζω κι εδώ αλλά γράφω στο θέμα ''κορίτσια που ξεκινούν βραχύ πρωτόκολλο''.

Ναι,έκανα την πρώτη μου διέγερση με αποτέλεσμα 7 ωοθυλάκια.

Τελευταίος υπέρηχος Τετάρτη και ωοληψία Παρασκευή ή Σάββατο!

Η αγωνία κορυφώνεται!!!

Εσύ καλά πας με τη συλλογη?

Link to comment
Share on other sites

Γιεά σου κορίτσι μου!

Σας διαβάζω κι εδώ αλλά γράφω στο θέμα ''κορίτσια που ξεκινούν βραχύ πρωτόκολλο''.

Ναι,έκανα την πρώτη μου διέγερση με αποτέλεσμα 7 ωοθυλάκια.

Τελευταίος υπέρηχος Τετάρτη και ωοληψία Παρασκευή ή Σάββατο!

Η αγωνία κορυφώνεται!!!

Εσύ καλά πας με τη συλλογη?

 

Εχω 2 εμβρυακια 3η ημερων και περιμενω να αρχισω παλι προκειμενου να βρω και ενα ακομα ωστε να κανω εμβρυομεταφορα!μια χαρα τα πηγες με τη διΕγερση..ευχομαι να εχεις μια τελεια ωοληψια που θα εχει σαν αποτελεσμα πολλα και καλα εμβρυακια.... και αυτο το μηνα να κανεις μια τελεσφορη εμβρυομεταφορα!!ενημερωνε μας για τις εξεληξεις!!φιλακια!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.τη παρασκευή πηρα την 3 αρνητικη χοριακη .την πεμπτη παο στο γυναικολογο για μετρηση και τιν τριτι τεταρτι λαρισα ξανα για ωοληψια ,ειπα στο γιατρο στο τηλεφωνο πως θελο να μαζεψουμε μερικους μηνες να μπορουμε να μεταφερουμε περισσοτερα απο ενα δεν συμφωνησε αλλα εμεινε να μιλησουμε απο κοντα οταν θα παω για ωοληψια .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...