Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

Το πιστευεις οτι ηθελα να σε ρωτησω αν μπορεις να κανεις ξανα στον επομενο κυκλο?

Οποτε πρεπει να περιμενεις ενα μηνα? Αν θελεις ομως να κανεις σε φκ κ οχι σε τροποποιημενο? Τοτε μπορεις?

Ξεκουραση ε? Εγω μετα απο 2-3μερες πηγα γυμναστηριο.οτι να ναι...😉

Μην ανησυχεις. Θα δεις που αυριο θα μας πει ευχαριστα νεα η εμβρυολογος.

Προφανως η κοιλιτσα σου ειναι τουμπανο απο την ταλαιπωρια που τραβηξε.ισως να ηταν σε κακη θεση τα ωοθυλακια κ να ζοριστηκαν λιγο για να τα παρουν

Σε καμια ωοληψια δεν ειδα αιμα ομως θυμαμαι οτι μου ειπαν οτι ισως δω.

Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε να χαλαρωσεις. Ειμαι σιγουρη οτι αυτη τη στιγμη θα εχουν αρχισει ηδη να διαιρουνται

 

Αχαχαχαχ ειδες οταν περνας την ιδια διαδικασια με ενα ανθρωπο οι σκεψεις ειναι ιδιες. Φυσικο μπορεις να κανεις με την προυποθεση οτι οι ορνονικες σου ειναι καλες. Ομως ο δικος μου δεν ειναι fan του εντελως φυσικου.

Ισως, λεω εγω μπορει επειδη ηταν 3 τα τριπηματα, για το αιμα.

Μακαρι παναγια μου να πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχαχαχαχ ειδες οταν περνας την ιδια διαδικασια με ενα ανθρωπο οι σκεψεις ειναι ιδιες. Φυσικο μπορεις να κανεις με την προυποθεση οτι οι ορνονικες σου ειναι καλες. Ομως ο δικος μου δεν ειναι fan του εντελως φυσικου.

Ισως, λεω εγω μπορει επειδη ηταν 3 τα τριπηματα, για το αιμα.

Μακαρι παναγια μου να πανε καλα.

 

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε κατ ευχην.πιστεψε το κ θα δεις οτι ετσι θα γινει

Κ εσας θα τα καταψυξουν αυριο ε?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε κατ ευχην.πιστεψε το κ θα δεις οτι ετσι θα γινει

Κ εσας θα τα καταψυξουν αυριο ε?

 

Ναι καταψυξη κατευθειαν. Ο συζυγος θελει εμβρυομεταφορα. Εγω λεω ενα κυκλο ακομα. Τωρα θα δουμε αυριο. Να γονιμοποιηθουν και τα δυο και θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταψυξη κατευθειαν. Ο συζυγος θελει εμβρυομεταφορα. Εγω λεω ενα κυκλο ακομα. Τωρα θα δουμε αυριο. Να γονιμοποιηθουν και τα δυο και θα δουμε

 

 

Μπραβο κοριτσακι μου!!!!ολα τελεια!!δοξα το θεο!!λοιπον εμεις οι 2 να ξερεις με την ιδια ακριβως αγωγη ειχαμε ακριβως την ιδια ανταποκριση!!καλα κανεις και περιμενεις και ενα 3ο!!κατα τη γνωμη μου αυτη ειναι η καλητερη τακτικη..να ξερεις πως κανεις μαι ολοκληρωμενη εβρυομεταφορα βρε αδερφε!!ποσων ημερων α τα καταψυξει με το καλο??

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσακι μου!!!!ολα τελεια!!δοξα το θεο!!λοιπον εμεις οι 2 να ξερεις με την ιδια ακριβως αγωγη ειχαμε ακριβως την ιδια ανταποκριση!!καλα κανεις και περιμενεις και ενα 3ο!!κατα τη γνωμη μου αυτη ειναι η καλητερη τακτικη..να ξερεις πως κανεις μαι ολοκληρωμενη εβρυομεταφορα βρε αδερφε!!ποσων ημερων α τα καταψυξει με το καλο??

 

Μμμμμ με βρισκεις αδιαβαστη. Αυτο δεν το ρωτησα. Αυριο θα ρωτησω και θα σου πω. Ο αντρας μου λεει αν ειναι γραφτο ενα παιδι θα ερθει ενα οσα και να βαλεις.

Σημερα δεν το συζητησα με το γιατρο. Αυριο με το καλο ομως θα κλεισω ραντεβου να μου πει και αυτος την αποψη του.

Δεν ειχαμε κουβεντιασει πολλα με το γιατρο μετα την κατραπακια της μηδενικης ανταποκρισης. Του ειχα πει τοτε οτι ξεκιναμε και οπου μας βγαλει. Να ξερεις οτι εγω απο δω θα φυγω με παιδι.

Και σε καποιον υπερηχο του ειχα πει θα τα καταφερω; και μου ειπε ναι αλλιως δεν θα σου ελεγα συνεχιζουμε.

Θα σε ενημερωσω αυριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mariza

 

Καταρχην σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!

Αν μπορεις εστω σε πμ να μου πεις με ποιο γιατρο προσπαθεις σε φυσικο κυκλο..

Ευχαριστω πολυ, σου εστειλα μηνυμα κοριτσι

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ με βρισκεις αδιαβαστη. Αυτο δεν το ρωτησα. Αυριο θα ρωτησω και θα σου πω. Ο αντρας μου λεει αν ειναι γραφτο ενα παιδι θα ερθει ενα οσα και να βαλεις.

Σημερα δεν το συζητησα με το γιατρο. Αυριο με το καλο ομως θα κλεισω ραντεβου να μου πει και αυτος την αποψη του.

Δεν ειχαμε κουβεντιασει πολλα με το γιατρο μετα την κατραπακια της μηδενικης ανταποκρισης. Του ειχα πει τοτε οτι ξεκιναμε και οπου μας βγαλει. Να ξερεις οτι εγω απο δω θα φυγω με παιδι.

Και σε καποιον υπερηχο του ειχα πει θα τα καταφερω; και μου ειπε ναι αλλιως δεν θα σου ελεγα συνεχιζουμε.

Θα σε ενημερωσω αυριο.

 

Ρωτα αυριο το γιατρο σου ειναι μια συμαντικη πληροφορια για σενα αυτη..καλα εχουν πλακα οι αντρες μας..ο δικος μου εχει ακριβως την αντιθετη αποψη με τον δικο σου..μολις βρηκαμε και το 2ο εμβρυο δεν ηθελε να τα βαλουμε γιατι λεει το 3ο που δεν εχουμε ακομη μπορει να ειναι το τυχερο..

Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia..vlepw oti synexizontai akathektoi oi fysikoi kai to ithiko einai anevasmeno.bravo,bravo! Euxomai na pane ola super..

Xris79 eimai Athina. Elega mipws ton epomeno mina,Ioulio, dokimaza enan fysiko prin tis diakopes, etsi giati mou exei kollisei kai ithela na dokimasw. Alla skeftomai kai ta xrimata kai to an tha prolavw na vrw ema kalo kentro pou na ypostirizei tous fysikous kai na m kanei enas giatroulis kateytheian mia prospatheia.

Gi'auto zitaw ti voitheia sas koritsakia!An mporeite steilte mou minima. An k den xerw pou einai auta ta minimata. Nomizw mariza77 eipes oti mou esteiles e??

Ta xanaleme loipon..ante k me kala nea apo oles! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα εχω δυο τελεια εμβρυα με πηρε ο γιατρος. Απο το κλαμα δεν μπορω να παρω ανασα. Πως απο τη δωρεα ωαριων εφτασα να εχω δικα μου εμβρυα......

Θελω απο τα βαθυ της καρδιας μου να σας πω χιλια ευχαριστω για την υποστηριξη σας και για τα καλα σας. Μου βγηκε ολο το αγχος ολη η πιεση. Αν ειχα τα τηλεφωνα σας μία μια θα σας επαιρνα. Ουφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι μου με το καλο μια καλη χοριακη και να μην χρειαστει να ξανασκεφτεις τιποτα. Στο δικο μου κεντρο δεν ειναι της αποψης αυτης. Προτειμουν 2-3 ωαρια μαζι. Ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες να μην αντεξουν την αποψυξη. Ασε που ειναι και πολυ ψυχοφθορο. Οπως και να εχει σου ευχομαι καλα αποτελεσματα.

 

μακαρι να ειναι η τυχερη μου και να μην χρειαστει να κανω αλλο .ας περιμενω τη χοριακη και παλι εδω θα ειμαι να σας πω τα νεα μου .αν καταλαβα καλα σημερα κανεις ωοληψια ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια μαριζα μου...!!! Κατι μου λεει οτι αυριο θα εχουμε δυο ωραια εμβρυακια

Τι ωρα θα σε παρουν να σου πουν?

 

 

 

Καλησπερα angelika. Και εγω δεν ειχα καλη ανταποκριση οποτε ξεκινησαμε την προσπαθεια με τους φυσικους.

Ευχομαι να εχει γαντζωθει το εμβρυακι σου ηδη στην κοιλιτσα σου κ να μην χρειαστεις να ξανακανεις απ την αρχη την διαδικασια

Εμας προτειναν να μαζεψουμε τουλαχιστον 4 κ μετα να βαλουε τα 2 καλυτερα.

Μας ειπαν οτι οι πιθανοτητες να μην αντεξουν την αποψυξη ειναι λιγες

Τωρα τι να σου πω? Θα δειξει...

 

τι να κανουμε με λιγο υπομονη θα τα καταφέρουμε.εμενα στη Λαρισα στο νοσοκομειο με το που ειδαν οτη ειχα μονο δυο ωαρια με 450 μλ γοναλ την μερα μου ειπαν κατευτια πως ο φυσικος κυκλος ειναι η καλυτερη λυσι

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα εχω δυο τελεια εμβρυα με πηρε ο γιατρος. Απο το κλαμα δεν μπορω να παρω ανασα. Πως απο τη δωρεα ωαριων εφτασα να εχω δικα μου εμβρυα......

Θελω απο τα βαθυ της καρδιας μου να σας πω χιλια ευχαριστω για την υποστηριξη σας και για τα καλα σας. Μου βγηκε ολο το αγχος ολη η πιεση. Αν ειχα τα τηλεφωνα σας μία μια θα σας επαιρνα. Ουφφφφφφφ

 

ολα καλα να πανε κοριτσι,τα ιδια κανω και εγω οταν με παιρνει τηλεφωνο ο εμβρυολογος.μια απορια εχω πος και εχεις 2 ωαρια με φυσικο κυκλο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομορφη παρεα....ειμαι καινουργια στο θεμα και θελω σιγα σιγα να μαθω πληροφοριες οσον αφορα την εξωσωματικη, διοτι οπως φαινεται ειναι μονοδρομος στην περιπτωση μας, επειτα απο 3 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις.

Αρχικα θα ηθελα να μαθω ποτε αποφασιζεται η εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο και αν ακολουθειτε φαρμακευτικη αγωγη οπως σε μια κανονικη εξωσωματικη.

Γενικα οτι πληροφοριες θεωρειται οτι μπορουν να πληροφορησουν ενα ατομο που δεν εχει γνωση επι του θεματος.

Σας ευχαριστω και σας ευχομαι ολες συντομα με ομορφα χαμογελαστα και υγιη μωρακια!!!

Link to comment
Share on other sites

τι να κανουμε με λιγο υπομονη θα τα καταφέρουμε.εμενα στη Λαρισα στο νοσοκομειο με το που ειδαν οτη ειχα μονο δυο ωαρια με 450 μλ γοναλ την μερα μου ειπαν κατευτια πως ο φυσικος κυκλος ειναι η καλυτερη λυσι

 

Κοριτσι μου ειναι μεγαλη η ποσοτητα των 450. Ο γιατρος μου ειπε οτι πανω απο 300 δεν αλλαζει τιποτα. Εγω μετα απο δυο αποτυχημενες διεγερσεις ειχα αποτελεσμα με τροποποιημενο. Σε εμας που εχουμε χαμηλη ανταποκριση ισως να ειναι μονοδρομος ο φυσικος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολα καλα να πανε κοριτσι,τα ιδια κανω και εγω οταν με παιρνει τηλεφωνο ο εμβρυολογος.μια απορια εχω πος και εχεις 2 ωαρια με φυσικο κυκλο

 

Εκανα τροποποιημενο και ειχα 3. Αλλα τα δυο ηταν ωριμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομορφη παρεα....ειμαι καινουργια στο θεμα και θελω σιγα σιγα να μαθω πληροφοριες οσον αφορα την εξωσωματικη, διοτι οπως φαινεται ειναι μονοδρομος στην περιπτωση μας, επειτα απο 3 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις.

Αρχικα θα ηθελα να μαθω ποτε αποφασιζεται η εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο και αν ακολουθειτε φαρμακευτικη αγωγη οπως σε μια κανονικη εξωσωματικη.

Γενικα οτι πληροφοριες θεωρειται οτι μπορουν να πληροφορησουν ενα ατομο που δεν εχει γνωση επι του θεματος.

Σας ευχαριστω και σας ευχομαι ολες συντομα με ομορφα χαμογελαστα και υγιη μωρακια!!!

 

Καλως ηρθες στην παρεα μας. Αρχικα πρεπει να δεις τι ανταποκριση εχεις στα φαρμακα. Το ορμονικο προφιλ το βλεπει ο γιατρος απο τον υπερηχο και απο τις ορμονικες εξετασεις. Αν αυτα ειναι καλα προσπαθησε με κανονικη διεγερση. Εγω δεν ειχα ανταποκριση στα φαρμακα γι αυτο προχωρησα σε τροποποιημενο κυκλο.

Ελπιζω λιγο να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα εχω δυο τελεια εμβρυα με πηρε ο γιατρος. Απο το κλαμα δεν μπορω να παρω ανασα. Πως απο τη δωρεα ωαριων εφτασα να εχω δικα μου εμβρυα......

Θελω απο τα βαθυ της καρδιας μου να σας πω χιλια ευχαριστω για την υποστηριξη σας και για τα καλα σας. Μου βγηκε ολο το αγχος ολη η πιεση. Αν ειχα τα τηλεφωνα σας μία μια θα σας επαιρνα. Ουφφφφφφφ

 

ΑΑΑΑ..μαριζΑΑΑΑ μου!!τι τελεια νεα!!πολυ χαιρομαι για σενα..αντε τωρα βαστα γερα να βρεις αλλο ενα και βουρ για εμβρυομεταφορα!!!μπραβω κοριτσι μου!!τελικα ποια μερα α στα καταψυξει σου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα εχω δυο τελεια εμβρυα με πηρε ο γιατρος. Απο το κλαμα δεν μπορω να παρω ανασα. Πως απο τη δωρεα ωαριων εφτασα να εχω δικα μου εμβρυα......

Θελω απο τα βαθυ της καρδιας μου να σας πω χιλια ευχαριστω για την υποστηριξη σας και για τα καλα σας. Μου βγηκε ολο το αγχος ολη η πιεση. Αν ειχα τα τηλεφωνα σας μία μια θα σας επαιρνα. Ουφφφφφφφ

 

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαρουμενη ειμαι αυτη τη στιγμη...αχ Μαριζα μου αυτος ηταν ο τυχερος μας μηνας και ευχομαι ακομα πιο τυχερος να ειναι ο μηνας που θα τα μεταφερουμε στην κοιλιτσα μας.

Παρε ανασες και προχωραμε γερα!!!!!😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊

 

Καλημερα στην ομορφη παρεα....ειμαι καινουργια στο θεμα και θελω σιγα σιγα να μαθω πληροφοριες οσον αφορα την εξωσωματικη, διοτι οπως φαινεται ειναι μονοδρομος στην περιπτωση μας, επειτα απο 3 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις.

Αρχικα θα ηθελα να μαθω ποτε αποφασιζεται η εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο και αν ακολουθειτε φαρμακευτικη αγωγη οπως σε μια κανονικη εξωσωματικη.

Γενικα οτι πληροφοριες θεωρειται οτι μπορουν να πληροφορησουν ενα ατομο που δεν εχει γνωση επι του θεματος.

Σας ευχαριστω και σας ευχομαι ολες συντομα με ομορφα χαμογελαστα και υγιη μωρακια!!!

 

Καλησπερα κοριτσακι μου.

Ο φκ προβλεπεται για οσες δεν εχουν ανταποκριση στα φαρμακα κ για οσες δεν θελουν να ντομπαριστουν με εξτρα ορμονες.Ανηκω στην πρωτη κατηγορια.

Φαντασου οτι το προβλημα μας ηταν το σπερμα κ ξεκινησαμε εξωσωματικη με διεγερση. Ειχα 7 ωοθυλακια αλλα 2 ηταν τα ωριμα που γονιμοποιηθηκαν.

Οταν πηραμε το αρνητικο αποτελεσμα κ ηρθε η ωρα να ξεκινησουμε αποφασισα ( μετα απο πολυ σκεψη ) οτι η επομενη προσπαθεια θα ειναι σε φκ

Περισσοτερο για να δω την ποιοτητα του ωαριου.

Απλα να ξερεις οτι σε φκ πρεπει να εχεις υπομονη κ να εισαι προετοιμασμενη οτι μπορει κ να μην βρεθει ωαριο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου ειναι μεγαλη η ποσοτητα των 450. Ο γιατρος μου ειπε οτι πανω απο 300 δεν αλλαζει τιποτα. Εγω μετα απο δυο αποτυχημενες διεγερσεις ειχα αποτελεσμα με τροποποιημενο. Σε εμας που εχουμε χαμηλη ανταποκριση ισως να ειναι μονοδρομος ο φυσικος.

 

Και εγώ ξέρω πως 300 μονάδες παίρνουμε μάξιμουμ τόσο πείρα στη πρώτη προσπάθεια στη δεύτερη ξεκινήσα με 300 και μετά από το πρώτο υπέρηχο μου είπαν να κάνω 450 για να μην πάει τελείως χαμένος ο κύκλος

Link to comment
Share on other sites

μαριζα συγχαρητηρια!!!!!!Με το καλό να εμφυτευτούν!!

Χρις,7 ωάρια και 2 γονιμοποιημένα δεν είναι ασχημη ανταπόκριση πάντως.

Ισως να μη σου ταιριαξε το συγκεκριμένο πρωτόκολλο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τροποποιημενο και ειχα 3. Αλλα τα δυο ηταν ωριμα

 

Εγώ στη τρίτη προσπάθεια με φυσικος κύκλος έκανα της τελευταίες μέρες 2 μέρες γοναλ από 150 μονάδες και ολγαλουτραν και τελευταία μία ονιτρελι .το θέμα είναι πως στο υπέροχο είχα 4 ωοθιλακια το ένα το καλό και 3 λίγο πιο μικρά αλλά στην ωοληψια ούτε καν κειταξαν τα άλλα εγώ είπα στη ιατρό να δει μήπως μεγάλοσε κάποια ακόμα και μου είπε πως σε φυσικό μεγαλονι μόνο ένα. Τι να πω να πω πως είναι δημόσιο και δεν νειαζοντε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη τρίτη προσπάθεια με φυσικος κύκλος έκανα της τελευταίες μέρες 2 μέρες γοναλ από 150 μονάδες και ολγαλουτραν και τελευταία μία ονιτρελι .το θέμα είναι πως στο υπέροχο είχα 4 ωοθιλακια το ένα το καλό και 3 λίγο πιο μικρά αλλά στην ωοληψια ούτε καν κειταξαν τα άλλα εγώ είπα στη ιατρό να δει μήπως μεγάλοσε κάποια ακόμα και μου είπε πως σε φυσικό μεγαλονι μόνο ένα. Τι να πω να πω πως είναι δημόσιο και δεν νειαζοντε

 

Μα και εσυ κοριτσακι τροποποιημενο εκανες. Και εγω ετσι εκανα 3-4 ενεσεις. Αρχικα ειχα 4 ωαρια και τελικα μεγαλωσαν τα 3.

Φυσικος ειναι οταν κανεις μονο την πρεγκνιλ.

Link to comment
Share on other sites

μαριζα συγχαρητηρια!!!!!!Με το καλό να εμφυτευτούν!!

Χρις,7 ωάρια και 2 γονιμοποιημένα δεν είναι ασχημη ανταπόκριση πάντως.

Ισως να μη σου ταιριαξε το συγκεκριμένο πρωτόκολλο.

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου και εσυ με το καλο.

Καλα αποτελεσματα να εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Χris μου σε ευχαριστω πολυ. Ασε τι χαρα ηταν αυτη

Μολις με πηρε τηλ ο γιατρος ετρεμαν τα ποδια μου. Και μετα εβαλα τα κλαματα. Τα εχασα.

Θαλασσα μου δεν μπορουσα να μιλησω μου εχει στειλει email αλλα δεν μπορω να το διαβασω απο το τηλ. Την δευτερα θα παω να τον δω απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...