Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

Αχαχαχαχαχα xris την ιδια απορια εχω. Αλλα λογικα ναι. Αλλιως θα το ελεγαν.

 

Πλακα εχουμε...στη διεγερση ειναι 3 μερες πριν. Θα ρωτησω αυριο να ειμαστε σιγουροι

 

Ο γιατρός μου ειπε να κανω εξετασεις την 8η ημερα lh και οιστραδιολη και να με δει τοτε σε υπερηχο. Συνηθως έχω γυρω στο 39 την 3η ημερα και ωορρηξια κανω την 11η ημερα. Τωρα μαλλον παω για πιο νωρις;

 

Και εγω την 8η μερα θα παω για υπερηχο και ορμονικες. Ειναι η πρωτη φορα που κανω τφκ μονο διεγερση εχω κανει.

Τα αποτελεσματα σου τα λεει ο γιατρος; Δεν σου ειπε αν κατι δεν παει καλα;

 

Κοριτσια λυστε μου μια απορια.δεν μου ειπε να κανω ξανα ορμονικες εξετασεις? Ουπς...

Μηπως στον φυσικο κυκλο κανεις μονο 2η με 3η μερα ενω στον τροποποιημενο ξανακανεις κ την 8η? Λετε να μην καταλαβα καλα?

Θαλασσα την βοηθεια σου σε παρακαλω.....ειχες κανει στον φκ ξανα ορμονικες εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια λυστε μου μια απορια.δεν μου ειπε να κανω ξανα ορμονικες εξετασεις? Ουπς...

Μηπως στον φυσικο κυκλο κανεις μονο 2η με 3η μερα ενω στον τροποποιημενο ξανακανεις κ την 8η? Λετε να μην καταλαβα καλα?

Θαλασσα την βοηθεια σου σε παρακαλω.....ειχες κανει στον φκ ξανα ορμονικες εξετασεις?

 

Xris μου το αν θα ξανακανεις ορμονολογικες περαν της 3ης μερας επαφίεται στη διακριτική ευχέρεια του γιατρου σου απο οτι εχω καταλαβει..εμενα τον πρωτο μηνα δεν με εβαλε να κανω αλλες ορμονολογικες (μονο στην αρχη)ομως οταν στο δευτερο κυκλο δεν πηραμε ωαριο στον επομενο κυκλο με εβαλε να μετρησω οιστραδιολη και προγεστερωνη 2 μερες πριν την ωοληψια..κατα τη γνωμη μου ειναι και ολιγον σχετικες οι τιμες, δεν αντικατροπτιζουν παντα την πραγματικοτητα..εγω παντως παντα τη μερα της ovitrelle εχω οιστραδιολη 180-200 ακομα κι αν τελικα το ωοθηλακιο ειναι τζουφιο (μου εχει συμβει 2 φορες)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας κανω μια ερωτηση???το σεξ επιτρεπεται αυτες τις ημερες?

Ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο κ ο ανδρας μου αρχισε τα παραπονα χαχα

 

Νομιζω δεν υπαρχει προβλημα κοριτσια..απλα να θυμαστε αποχη 3 μερες πριν την ωοληψια, μονο και μονο για να ειναι δυνατο το σπερμα του συζηγου.. Τον πρωτο μηνα που καναμε φυσικο (ημασταν και εντελως ασχετοι απο εξωσωματικη γενικα) ηρθαμε σε επαφη με το συζηγο 2 μερες πριν την ωοληψια και οταν πηγα για τον τελεταιο υπερηχο μας ρωτησε ποτε ειχαμε τελεταια επαφη και του ειπαμε σημερα..μετα αρχισε να μου δινει οδηγιες για την προετοιμασια της ωοληψιας σε καποια φαση ο αντρας μου εντελως αφελως γυρναει και τον ρωταει ''εγω πρεπει να κανω κατι?''οποτε του λεει ο γιατρος ''οχι εσεις δεν θα κανετε κατι..οτι ηταν να κανετε το κανατε''...χαχαχα...ακομα γελαω με αυτο το διαλογο..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν υπαρχει προβλημα κοριτσια..απλα να θυμαστε αποχη 3 μερες πριν την ωοληψια, μονο και μονο για να ειναι δυνατο το σπερμα του συζηγου.. Τον πρωτο μηνα που καναμε φυσικο (ημασταν και εντελως ασχετοι απο εξωσωματικη γενικα) ηρθαμε σε επαφη με το συζηγο 2 μερες πριν την ωοληψια και οταν πηγα για τον τελεταιο υπερηχο μας ρωτησε ποτε ειχαμε τελεταια επαφη και του ειπαμε σημερα..μετα αρχισε να μου δινει οδηγιες για την προετοιμασια της ωοληψιας σε καποια φαση ο αντρας μου εντελως αφελως γυρναει και τον ρωταει ''εγω πρεπει να κανω κατι?''οποτε του λεει ο γιατρος ''οχι εσεις δεν θα κανετε κατι..οτι ηταν να κανετε το κανατε''...χαχαχα...ακομα γελαω με αυτο το διαλογο..

 

Αχαχαχαχα αυτοι οι αντρες. ....αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω δεν υπαρχει προβλημα κοριτσια..απλα να θυμαστε αποχη 3 μερες πριν την ωοληψια, μονο και μονο για να ειναι δυνατο το σπερμα του συζηγου.. Τον πρωτο μηνα που καναμε φυσικο (ημασταν και εντελως ασχετοι απο εξωσωματικη γενικα) ηρθαμε σε επαφη με το συζηγο 2 μερες πριν την ωοληψια και οταν πηγα για τον τελεταιο υπερηχο μας ρωτησε ποτε ειχαμε τελεταια επαφη και του ειπαμε σημερα..μετα αρχισε να μου δινει οδηγιες για την προετοιμασια της ωοληψιας σε καποια φαση ο αντρας μου εντελως αφελως γυρναει και τον ρωταει ''εγω πρεπει να κανω κατι?''οποτε του λεει ο γιατρος ''οχι εσεις δεν θα κανετε κατι..οτι ηταν να κανετε το κανατε''...χαχαχα...ακομα γελαω με αυτο το διαλογο..

 

Χαχαχα φανταζομαι την αντιδραση του ανδρα σου μολις του ειπε αυτο ο γιατρος

 

Το πρωτο ωαριο του φυσικου ηταν καλης ποιοτητας? Γονιμοποιηθηκε κ σε ποια μερα το καταψυξατε?

Link to comment
Share on other sites

Xris μου το αν θα ξανακανεις ορμονολογικες περαν της 3ης μερας επαφίεται στη διακριτική ευχέρεια του γιατρου σου απο οτι εχω καταλαβει..εμενα τον πρωτο μηνα δεν με εβαλε να κανω αλλες ορμονολογικες (μονο στην αρχη)ομως οταν στο δευτερο κυκλο δεν πηραμε ωαριο στον επομενο κυκλο με εβαλε να μετρησω οιστραδιολη και προγεστερωνη 2 μερες πριν την ωοληψια..κατα τη γνωμη μου ειναι και ολιγον σχετικες οι τιμες, δεν αντικατροπτιζουν παντα την πραγματικοτητα..εγω παντως παντα τη μερα της ovitrelle εχω οιστραδιολη 180-200 ακομα κι αν τελικα το ωοθηλακιο ειναι τζουφιο (μου εχει συμβει 2 φορες)

 

Eγώ πάω για ωοληψία την Κυριακή κι ευχομαι αυτή τη φορά και να το προλάβουμε και να έχει μέσα!

Αν και τωρα,στην 4η προσπάθεια δεν καταφερουμε και πάλι να ξεπερασουμε αυτό το στάδιο,δεν ξερω και γω τι θα κάνω!!!:evil:

Εσύ θάλασσα εχεις και ωαριακια,εγώ το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου ειπε να κανω εξετασεις την 8η ημερα lh και οιστραδιολη και να με δει τοτε σε υπερηχο. Συνηθως έχω γυρω στο 39 την 3η ημερα και ωορρηξια κανω την 11η ημερα. Τωρα μαλλον παω για πιο νωρις;

 

ουτε εγω ξερω να σου πω..γνωριζω πως αυτο συμβαινει καμια φορα και οπως λες και συ θα κανεςι νωριτερα ωορρηξια αλλα δεν ξερω αν επιρρεαζεται η ποιοτητα της. θα σου πει ο γιατρος σου..καλη επιτυχια κοπελα μου!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ωαριο του φυσικου ηταν καλης ποιοτητας? Γονιμοποιηθηκε κ σε ποια μερα το καταψυξατε?

 

Ναι Xris μου το πρωτο ηταν καλο, γονιμοποιηθηκε, διαιρεθηκε και μπηκε στη κρυοσυντηρηση τη 3η μερα. Ημουν τυχερη στο θεμα αυτο γιατι τους επομενους 2 κυκλους βγαλαμε τζουφια ωαρια.. αρα για μενα στο θεμα φυσικος παιζει μεγαλο ρολο ο παραγοντας τυχη..αν δεν ειχα βρει το πρωτο μηνα ενα καλο θα ειχα απογοητευτει με τη συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάω για ωοληψία την Κυριακή κι ευχομαι αυτή τη φορά και να το προλάβουμε και να έχει μέσα!

Αν και τωρα' date='στην 4η προσπάθεια δεν καταφερουμε και πάλι να ξεπερασουμε αυτό το στάδιο,δεν ξερω και γω τι θα κάνω!!!:evil:

Εσύ θάλασσα εχεις και ωαριακια,εγώ το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ![/quote']

 

Miss sunshine πηρες τις τιμες των εξετασεων? αυτη τη φορα θα βρεις συγουρα ωαριο!για αυτο πηρες και αυτη την ελαχιστη δοση ορμονων, για να εξασφαλισετε την ευρεση του και τη ακεραιοτητα του τη σωστη μερα!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Xris μου το πρωτο ηταν καλο, γονιμοποιηθηκε, διαιρεθηκε και μπηκε στη κρυοσυντηρηση τη 3η μερα. Ημουν τυχερη στο θεμα αυτο γιατι τους επομενους 2 κυκλους βγαλαμε τζουφια ωαρια.. αρα για μενα στο θεμα φυσικος παιζει μεγαλο ρολο ο παραγοντας τυχη..αν δεν ειχα βρει το πρωτο μηνα ενα καλο θα ειχα απογοητευτει με τη συνεχεια..

 

Εγινε κ ο πρωτος υπερηχος... ενα ωοθυλακιο γυρω στα 11. Μου ειπε θα κανουμε ξανα υπερηχο την Δευτερα κ λογικα Τεταρτη ωοληψια.

Εκανες σε ολες τις φορες μεθη? Με ρωτησε αν θελω να προχωρησουμε χωρις αφου ειναι ενα. Ποναει πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάω για ωοληψία την Κυριακή κι ευχομαι αυτή τη φορά και να το προλάβουμε και να έχει μέσα!

Αν και τωρα,στην 4η προσπάθεια δεν καταφερουμε και πάλι να ξεπερασουμε αυτό το στάδιο,δεν ξερω και γω τι θα κάνω!!!:evil:

Εσύ θάλασσα εχεις και ωαριακια,εγώ το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ!

 

Κοριτσάκι περιμένουμε νέα.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε κ ο πρωτος υπερηχος... ενα ωοθυλακιο γυρω στα 11. Μου ειπε θα κανουμε ξανα υπερηχο την Δευτερα κ λογικα Τεταρτη ωοληψια.

Εκανες σε ολες τις φορες μεθη? Με ρωτησε αν θελω να προχωρησουμε χωρις αφου ειναι ενα. Ποναει πολυ?

 

Xris μου μια χαρα πανε τα πραγματα!!αντε με το καλο η ωοληψια τη Τεταρτη!!Εγω εκανα και τις 4 φορες μεθη, δεν μπορω να διανοηθω κατι διαφορετικο..τωρα αυτο ειναι και προσωπικη επιλογη..εγω δεν ειμαι τοσο γενναια..παντως να εχεις υποψην σου οτι οσο εισαι σε μεθη δινεις μια πολυ καλη ευκαιρια στο γιατρο σου να ''εξερευνησει'' πιο προσεκτικα το ενδομητριο σου, μπορει να σου κανει ακομα και υστεροσκοπηση μετα την ωοληψια..αν θες συζητησε αυτο που σου λεω μαζι του..περιμενουμε αυριο νεοτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.

Miss πως πηγε η ωοληψια;

Θαλασσα κανα νεο;

 

Miss πως πηγε? Εγω εκανα χτες ορμονολογικες..δεν ειναι και πολυ καλες..δεν εχω μιλησει ακομα με το γιατρο να δουμε τι θα κανουμε αυτο το μηνα..λογικα ή εντελως φυσικο θα κανουμε ή τιποτα..δεν μας βλεπω για τροποποιημενο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Miss πως πηγε? Εγω εκανα χτες ορμονολογικες..δεν ειναι και πολυ καλες..δεν εχω μιλησει ακομα με το γιατρο να δουμε τι θα κανουμε αυτο το μηνα..λογικα ή εντελως φυσικο θα κανουμε ή τιποτα..δεν μας βλεπω για τροποποιημενο..

Ο γιατρος μου δεν ειναι θετικος στον φυσικο απο οτι καταλαβα. Μονο στον τροποποιημενο. Να δουμε αν η κλομιφαινη θα με βοηθησει.

Οκ μακαρι και φυσικο και ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Xris μου μια χαρα πανε τα πραγματα!!αντε με το καλο η ωοληψια τη Τεταρτη!!Εγω εκανα και τις 4 φορες μεθη, δεν μπορω να διανοηθω κατι διαφορετικο..τωρα αυτο ειναι και προσωπικη επιλογη..εγω δεν ειμαι τοσο γενναια..παντως να εχεις υποψην σου οτι οσο εισαι σε μεθη δινεις μια πολυ καλη ευκαιρια στο γιατρο σου να ''εξερευνησει'' πιο προσεκτικα το ενδομητριο σου, μπορει να σου κανει ακομα και υστεροσκοπηση μετα την ωοληψια..αν θες συζητησε αυτο που σου λεω μαζι του..περιμενουμε αυριο νεοτερα!!

 

Δεν το ειχα σκεφτει αυτο...θα τον ρωτησω αυριο την γνωμη του

Πες μου κατι...κανοντας υστεροσκοπηση μπορεις τον αλλο μηνα να συνεχισεις παλι την προσπαθεια για συλλογη ή πρεπει να περιμενεις να περασει ενα διαστημα?

 

Miss πως πηγε? Εγω εκανα χτες ορμονολογικες..δεν ειναι και πολυ καλες..δεν εχω μιλησει ακομα με το γιατρο να δουμε τι θα κανουμε αυτο το μηνα..λογικα ή εντελως φυσικο θα κανουμε ή τιποτα..δεν μας βλεπω για τροποποιημενο..

 

Γιατι δεν ειναι καλες? Τι τιμες ειχες?

 

 

Μαριζα μου εσυ πως εισαι?

Miss πως πηγε σημερα με την ωοληψια?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα το πρωί τη δευτερη ωοληψία μου,πρώτη χωρίς ναρκωση.Μήνας νούμερο 4,πρώτος με τροποποιημένο!

Προς τιμήν του, ο γιατρός,η μαία και η εμβρυολόγος επιστρατεύτηκαν Κυριακή μόνο για μένα!

Μάλιστα μας είπε ο γιατρός''το πρωινό είναι αφιερωμένο σε σας!!!''

Λοιπόν,5 λεπτά υπόθεση!

Το μόνο ενοχλητικό είναι το κομμάτι που είναι σαν το Παπ τεστ,με τον κολποδιαστολέα.Ουτε που καταλαβα πότε μου το πήρε!Μια πίεση μόνο,κανενα πόνο!

Και πάλι μου είπαν ότι δεν το βλέπουν αμεσως αν περιέχει ωάριο,αλλά αυριο θα μάθω!!!!!!Πολύ περίεργο πάντως αυτό!

Θαλασσα,εμενα καθε μηνα καλές είναι οι ορμόνες μου,αλλά πέραν της ωοληψίας δεν προχώρησα ακόμη.

Σημερα στον υπέρηχο,10μέρα του κύκλου το ωάριο ηταν 18 χιλ.Στο τσακ το προλάβαμε.

Εχω αγωνία πάλι για αύριο,έστω να βρεθεί βρε παιδί μου ωάριο αυτή τη φορά,να πάμε επιτελους στο επόμενο στάδιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα το πρωί τη δευτερη ωοληψία μου,πρώτη χωρίς ναρκωση.Μήνας νούμερο 4,πρώτος με τροποποιημένο!

Προς τιμήν του, ο γιατρός,η μαία και η εμβρυολόγος επιστρατεύτηκαν Κυριακή μόνο για μένα!

Μάλιστα μας είπε ο γιατρός''το πρωινό είναι αφιερωμένο σε σας!!!''

Λοιπόν,5 λεπτά υπόθεση!

Το μόνο ενοχλητικό είναι το κομμάτι που είναι σαν το Παπ τεστ,με τον κολποδιαστολέα.Ουτε που καταλαβα πότε μου το πήρε!Μια πίεση μόνο,κανενα πόνο!

Και πάλι μου είπαν ότι δεν το βλέπουν αμεσως αν περιέχει ωάριο,αλλά αυριο θα μάθω!!!!!!Πολύ περίεργο πάντως αυτό!

Θαλασσα,εμενα καθε μηνα καλές είναι οι ορμόνες μου,αλλά πέραν της ωοληψίας δεν προχώρησα ακόμη.

Σημερα στον υπέρηχο,10μέρα του κύκλου το ωάριο ηταν 18 χιλ.Στο τσακ το προλάβαμε.

Εχω αγωνία πάλι για αύριο,έστω να βρεθεί βρε παιδί μου ωάριο αυτή τη φορά,να πάμε επιτελους στο επόμενο στάδιο!!!!!

 

Κοριτσακι μου πραγματικα χαιρομαι λες και συνεβει σε μενα, γιατι εχω διαβασει για τις προσπαθειες σου. Μπραβοοοοοο. Ολα να πανε κατ ευχη. Μπραβο και στο γιατρο που εκανε ωοληψια κυριακη. Αντε με το καλο τα θετικα νεα αυριο!!!

 

Χris μου εγω στην αναμονη για την πεμπτη που θα παω για υπερηχο και αιματος. Εχω αγχος να μην το κρυβω. Περιμενω πως και πως. Γιατι με τις διεγερσεις οπως εχω πει επαθα σοκ με το αρνητικο αποτελεσμα. Ολο σκεφτομαι θα υπαρχει ωαριο; θα μεγαλωσει;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου πραγματικα χαιρομαι λες και συνεβει σε μενα, γιατι εχω διαβασει για τις προσπαθειες σου. Μπραβοοοοοο. Ολα να πανε κατ ευχη. Μπραβο και στο γιατρο που εκανε ωοληψια κυριακη. Αντε με το καλο τα θετικα νεα αυριο!!!

 

Χris μου εγω στην αναμονη για την πεμπτη που θα παω για υπερηχο και αιματος. Εχω αγχος να μην το κρυβω. Περιμενω πως και πως. Γιατι με τις διεγερσεις οπως εχω πει επαθα σοκ με το αρνητικο αποτελεσμα. Ολο σκεφτομαι θα υπαρχει ωαριο; θα μεγαλωσει;

 

Μαριζακι σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Η αλήθεια είναι πως είμαστε πολύ ταλαιπωρημένοι.

Μακάρι να εχουμε ευχαριστα αύριο,αν και προσπαθώ να είμαι προετοιμασμένη για δυσαρεστα.

Ο αντρας μου ο καημενος το παίρνει πολύ κατακαρδα!

Τεσπα,θετική σκέψη,αυτό λέω συνεχεια στον εαυτό μου!

Και σκέφτομαι επίσης,πως μετά από τόσο καιρό απογοητεύσεων και αποτυχίας,οταν με το καλό τα καταφέρουμε,θα μας πάρει πολύυυυ καιρό να το πιστεψουμε!!!

Αχ βρε κορίτσια,εδώ η μία καταλαβαίνει απόλυτα την αλλη,κι όλες σκεφτόμαστε το ίδιο κι ας μη γνωριζόμαστε προσωπικά!

Link to comment
Share on other sites

Μiss θα κανεις εμβρυομεταφορα αμεσως ή καταψυξη;

Απο χρηματα, ποσο σου κοστιζει καθε ωοληψια;

 

500 η ωοληψία με μέθη,450 χωρις.

Εχω κανει 2 ωοληψίες.

Ο γιατρός μου δεν ειναι υπέρ της συλλογης.Βαζει το ενα ωαριο του κύκλου.

Θα προχωρησουμε σε μεταφορά μόνο με βλαστοκύστη 5ης ημερας.

Link to comment
Share on other sites

500 η ωοληψία με μέθη,450 χωρις.

Εχω κανει 2 ωοληψίες.

Ο γιατρός μου δεν ειναι υπέρ της συλλογης.Βαζει το ενα ωαριο του κύκλου.

Θα προχωρησουμε σε μεταφορά μόνο με βλαστοκύστη 5ης ημερας.

 

Εγω δεν το εχω προχωρησει τοσο στο μυαλο μου μια και δεν εχω κανει ακομα ωοληψια. Αλλα ο γιατρος μου θελει 3 το λιγοτερο καλα. Οποτε ακομα δεν σκεφτομαι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα σκεφτει αυτο...θα τον ρωτησω αυριο την γνωμη του

Πες μου κατι...κανοντας υστεροσκοπηση μπορεις τον αλλο μηνα να συνεχισεις παλι την προσπαθεια για συλλογη ή πρεπει να περιμενεις να περασει ενα διαστημα?

 

 

 

Γιατι δεν ειναι καλες? Τι τιμες ειχες?

 

 

Απο οσο ξερω μπορεις να συνεχισεις κανονικα..η υστεροσκοπιση, ειδικα αν ειναι απλα αναγνωριστικη και οχι παρεμβατικη ειναι μια παρα πολυ απλη διαδικασια, χωρις πονο και αναιμακτη...δεν καταλαβαινεις τιποτα οπως και στην ωοληψια..

Η fsh ειναι σχεδον 15- δεν με προβληματιζει αυτο την εχω βρει και υψιλοτερη-ο γιατρος μου εχει πει πως οταν ειναι πανω απο 15 δεν θα κανουμε κατι εκοινο το μηνα..γενικα εχω θεμα με αυτη την ορμονη..το εχω παρει αποφαση και κανω υπομονη..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα το πρωί τη δευτερη ωοληψία μου,πρώτη χωρίς ναρκωση.Μήνας νούμερο 4,πρώτος με τροποποιημένο!

Προς τιμήν του, ο γιατρός,η μαία και η εμβρυολόγος επιστρατεύτηκαν Κυριακή μόνο για μένα!

Μάλιστα μας είπε ο γιατρός''το πρωινό είναι αφιερωμένο σε σας!!!''

Λοιπόν,5 λεπτά υπόθεση!

Το μόνο ενοχλητικό είναι το κομμάτι που είναι σαν το Παπ τεστ,με τον κολποδιαστολέα.Ουτε που καταλαβα πότε μου το πήρε!Μια πίεση μόνο,κανενα πόνο!

Και πάλι μου είπαν ότι δεν το βλέπουν αμεσως αν περιέχει ωάριο,αλλά αυριο θα μάθω!!!!!!Πολύ περίεργο πάντως αυτό!

Θαλασσα,εμενα καθε μηνα καλές είναι οι ορμόνες μου,αλλά πέραν της ωοληψίας δεν προχώρησα ακόμη.

Σημερα στον υπέρηχο,10μέρα του κύκλου το ωάριο ηταν 18 χιλ.Στο τσακ το προλάβαμε.

Εχω αγωνία πάλι για αύριο,έστω να βρεθεί βρε παιδί μου ωάριο αυτή τη φορά,να πάμε επιτελους στο επόμενο στάδιο!!!!!

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο αγωνια ειχα.χαιρομαι που επιτελους κανατε το πρωτο βημα. Ευχομαι να εχουμε ευχαριστα νεα αυριο. Αληθεια γιατι δεν σου ειπαν αμεσως αν υπηρχε ωαριο? Επειδη ειναι κυριακη? Ή ετσι γινεται γενικα???

Κ εγω να σου πω δεν θελω να κανω μεθη γιατι θελω να βλεπω τι γινεται

Με φοβιζε η ανασφαλεια για τον αν ποναει αλλα αφου λες οτι δεν ειναι τιποτα θα το δοκιμασω

 

Κοριτσακι μου πραγματικα χαιρομαι λες και συνεβει σε μενα, γιατι εχω διαβασει για τις προσπαθειες σου. Μπραβοοοοοο. Ολα να πανε κατ ευχη. Μπραβο και στο γιατρο που εκανε ωοληψια κυριακη. Αντε με το καλο τα θετικα νεα αυριο!!!

 

Χris μου εγω στην αναμονη για την πεμπτη που θα παω για υπερηχο και αιματος. Εχω αγχος να μην το κρυβω. Περιμενω πως και πως. Γιατι με τις διεγερσεις οπως εχω πει επαθα σοκ με το αρνητικο αποτελεσμα. Ολο σκεφτομαι θα υπαρχει ωαριο; θα μεγαλωσει;

 

Καταλαβαινω το αγχος σου. Και εγω ετσι ειμαι μη νομιζεις

Θα υπαρχει?θα το προλαβουμε?θα ειναι ωριμο?θα δωσει καλες διαιρεσεις?

Ολα αυτα ειναι ερωτηματικα που θα απαντηθουν σε λιγες μερες

Ας κανουμε υπομονη...κ οτι κ αν γινει εμεις θα συνεχισουμε να παλευουμε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...