Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ολιγοασθενοσπερμια και nolvadex


FOP

Recommended Posts

Καλησπερα !!

Οπως ειχα πει σε καποιο αλλο θεμα ο αντρας μου ειχε κανει 2 σπερμοδιαγραμματα

 

Το 1ο εδειξε αρ. σπερμ. 5εκ /ml με 85% κινητικοτητα και 9% φυσιολογικες μορφες

και το 2ο που εγινε 3 μερες μετα εδειξε 12εκ./ml και ιδια κινητικοτητα και μορφολογια !!!

 

Μετα απο επισκεψη στον ουρολογο μας προτεινε nolvadex 20mg eviol 3-4 την ημερα και καρνιτινη 1 την ημερα !!

Μας ανησυχει λιγο το Nolvadex γιατι διαβασαμε οτι ειναι κ για τον καρκινο του μαστου!

 

Γνωριζετε το nolvadex, εχει αποτελεσματα???

Καθε πληροφορια, εμπειρια ειναι χρησιμη !! Ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα !!

Οπως ειχα πει σε καποιο αλλο θεμα ο αντρας μου ειχε κανει 2 σπερμοδιαγραμματα

 

Το 1ο εδειξε αρ. σπερμ. 5εκ /ml με 85% κινητικοτητα και 9% φυσιολογικες μορφες

και το 2ο που εγινε 3 μερες μετα εδειξε 12εκ./ml και ιδια κινητικοτητα και μορφολογια !!!

 

Μετα απο επισκεψη στον ουρολογο μας προτεινε nolvadex 20mg eviol 3-4 την ημερα και καρνιτινη 1 την ημερα !!

Μας ανησυχει λιγο το Nolvadex γιατι διαβασαμε οτι ειναι κ για τον καρκινο του μαστου!

 

Γνωριζετε το nolvadex, εχει αποτελεσματα???

Καθε πληροφορια, εμπειρια ειναι χρησιμη !! Ευχαριστω πολυ !

 

Καλημέρα! Τέλειο σπερμοδιάγραμμα έχετε μιας και σημασία έχει η κινητικότητα και όχι τόσο ο αριθμός.

Όσον αφορά τα Nolvadex τα είχε πάρει και ο άντρας μου αλλά δεν βοήθησαν καθόλου. Βέβαια έχει κιρσοκήλη και γιαυτό δεν είχέ αποτέλεσμα γενικά η θεραπεία. Όντως είναι για τον καρκίνο του μαστού και τα χορηγούν οι γιατροί από παλιά. Όταν το είχα διαβάσει κι εγώ φρίκαρα. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς πάντως.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

το νολβαντεξ καταστελλει τις ορμονες (οιστρογονα) και με καποιον τροπο ενισχυει τη τεστοστερονη του οργανισμου , τις ανδρικες ορμονες γι αυτο ενδυκνειται για θεραπεια στο καρκινο του μαστου

εμας δε μας βοηθησε καθολου ισα ισα που εκανε και αντιστροφη και χειροτερεψαν τα νουμερα. βεβεαια ακουσα περιπτωσεις που βοηθησαν πολυ τον αριθμο

η καρνιτινη θα βοηθησει την κινητικοτητα. εκει σε εμας εκανε θαυματα η καρνιτινη!

 

καλη συνεχεια!

 

επισης το νολβαντεξ ειναι για συγκεκριμενη θεραπεια και οχχι για μακροχρονη χρηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!

 

Εχω 2 στα 2 αρνητικες απαντησεις λοιπον για το nolvadex!

 

Νικη-Αντωνια ευτυχως ναι η κινητικοτητα και η μορφολογια ειναι καλες, αλλα ο γιατρος (γυναικολογος) δεν μας εδωσε πολλες ελπιδες για φυσιολογικη συλληψη κατευθειαν η αποψη του ηταν για σπερματεγχυση!

Ο ανδρολογος βεβαια ειχε την αποψη οτι μπορει να επιτευχθει συλληψη με αυτον τον αριθμο! Δυσκολα μεν μπορει δε !

Περα απο το σπερμοδιαγραμμα δεν καναμε αλλες εξετασεις ! Δεν μας καθοδηγησε κανεις για αλλες για να ξερω κιολας ! Βλεπω κοπελες που γραφουν για καλλιεργεια σπερματος και κιρσοκηλη (οπως μου αναφερεις και εσυ) αλλα δεν ξερω ποτε τελικα χρειαζεται να γινουν ολες αυτες οι εξετασεις !

 

Καρκινακι για 3 μηνες μας συστησε την θεραπεια και μετα να κανουμε μια επανεξεταση αν δεν τυχει μεχρι τοτε εγκυμοσυνη ! Εσας επεσε ο αριθμος αλλα ανεβηκε η κινητικοτητα με την καρνιτινη ?! Ποιες πηρατε??

Υπαρχουν ενα σωρο σκευασματα ! Κ σε υγρο και σε σκονη και δεν ξερω τι να παρω !

Δεν ξερω ρε κοριτσια αντε με τις βιταμινες ολα οκ !! Αυτο με κολλαει λιγο

 

Παντως αν και καποια αλλη κοπελα εχει παρομοιες εμπειριες και αποτελεσματα με το φαρμακο (αρνητικα ή θετικα) θα ηθελα να ακουσω !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!

 

Εχω 2 στα 2 αρνητικες απαντησεις λοιπον για το nolvadex!

 

Νικη-Αντωνια ευτυχως ναι η κινητικοτητα και η μορφολογια ειναι καλες, αλλα ο γιατρος (γυναικολογος) δεν μας εδωσε πολλες ελπιδες για φυσιολογικη συλληψη κατευθειαν η αποψη του ηταν για σπερματεγχυση!

Ο ανδρολογος βεβαια ειχε την αποψη οτι μπορει να επιτευχθει συλληψη με αυτον τον αριθμο! Δυσκολα μεν μπορει δε !

Περα απο το σπερμοδιαγραμμα δεν καναμε αλλες εξετασεις ! Δεν μας καθοδηγησε κανεις για αλλες για να ξερω κιολας ! Βλεπω κοπελες που γραφουν για καλλιεργεια σπερματος και κιρσοκηλη (οπως μου αναφερεις και εσυ) αλλα δεν ξερω ποτε τελικα χρειαζεται να γινουν ολες αυτες οι εξετασεις !

 

Καρκινακι για 3 μηνες μας συστησε την θεραπεια και μετα να κανουμε μια επανεξεταση αν δεν τυχει μεχρι τοτε εγκυμοσυνη ! Εσας επεσε ο αριθμος αλλα ανεβηκε η κινητικοτητα με την καρνιτινη ?! Ποιες πηρατε??

Υπαρχουν ενα σωρο σκευασματα ! Κ σε υγρο και σε σκονη και δεν ξερω τι να παρω !

Δεν ξερω ρε κοριτσια αντε με τις βιταμινες ολα οκ !! Αυτο με κολλαει λιγο

 

Παντως αν και καποια αλλη κοπελα εχει παρομοιες εμπειριες και αποτελεσματα με το φαρμακο (αρνητικα ή θετικα) θα ηθελα να ακουσω !!

Καλημέρα εμάς μας το έδωσε είχαμε μια μικρή βελτίωση και μετά πτώση και μάλιστα μας είπε ο ουρολόγος ότι δεν ξέρει αν θα επανέλθει και πότε! ΠΡΟΣΟΧΗ με το συγκεκριμένο φάρμακο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα, ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!

 

Εχω 2 στα 2 αρνητικες απαντησεις λοιπον για το nolvadex!

 

Νικη-Αντωνια ευτυχως ναι η κινητικοτητα και η μορφολογια ειναι καλες, αλλα ο γιατρος (γυναικολογος) δεν μας εδωσε πολλες ελπιδες για φυσιολογικη συλληψη κατευθειαν η αποψη του ηταν για σπερματεγχυση!

Ο ανδρολογος βεβαια ειχε την αποψη οτι μπορει να επιτευχθει συλληψη με αυτον τον αριθμο! Δυσκολα μεν μπορει δε !

Περα απο το σπερμοδιαγραμμα δεν καναμε αλλες εξετασεις ! Δεν μας καθοδηγησε κανεις για αλλες για να ξερω κιολας ! Βλεπω κοπελες που γραφουν για καλλιεργεια σπερματος και κιρσοκηλη (οπως μου αναφερεις και εσυ) αλλα δεν ξερω ποτε τελικα χρειαζεται να γινουν ολες αυτες οι εξετασεις !

 

Καρκινακι για 3 μηνες μας συστησε την θεραπεια και μετα να κανουμε μια επανεξεταση αν δεν τυχει μεχρι τοτε εγκυμοσυνη ! Εσας επεσε ο αριθμος αλλα ανεβηκε η κινητικοτητα με την καρνιτινη ?! Ποιες πηρατε??

Υπαρχουν ενα σωρο σκευασματα ! Κ σε υγρο και σε σκονη και δεν ξερω τι να παρω !

Δεν ξερω ρε κοριτσια αντε με τις βιταμινες ολα οκ !! Αυτο με κολλαει λιγο

 

Παντως αν και καποια αλλη κοπελα εχει παρομοιες εμπειριες και αποτελεσματα με το φαρμακο (αρνητικα ή θετικα) θα ηθελα να ακουσω !!

 

Γεια σου φίλη μου.

Η καλλιέργεια σπέρματος γίνεται για να δει ο γιατρός αν κι εφόσον υπάρχει κάποιο μικρόβιο. Στην περίπτωση αυτή χορηγείται αντιβιωτικό. Όσον αφορά την κιρσοκήλη συνίσταται υπέρηχος όταν η κινητικότητα είναι χαμηλή. Τώρα τι να σου οπω για τα nolvadex:rolleyes:.O άντρας μου πάντως πιστεύει ότι του έκαναν κακό. Μείωσαν δηλ την κινητικότητα.

Μήπωε να έπαιρνες 2η γνώμη;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλη μου.

Η καλλιέργεια σπέρματος γίνεται για να δει ο γιατρός αν κι εφόσον υπάρχει κάποιο μικρόβιο. Στην περίπτωση αυτή χορηγείται αντιβιωτικό. Όσον αφορά την κιρσοκήλη συνίσταται υπέρηχος όταν η κινητικότητα είναι χαμηλή. Τώρα τι να σου οπω για τα nolvadex:rolleyes:.O άντρας μου πάντως πιστεύει ότι του έκαναν κακό. Μείωσαν δηλ την κινητικότητα.

Μήπωε να έπαιρνες 2η γνώμη;

 

Καλησπερα γλυκια μου, ευχαριστω για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σου!

Βλεπω τελικα οτι δεν υπαρχει και καλο αποτελεσμα απ αυτα τα χαπια, το αντιθετο μαλιστα....

Ημουν κ εγω λιγο επιφυλακτικη αλλα και ο αντρας μου σχετικα με αυτα τα χαπια εξ αρχης και τωρα οσο παει και επιβεβαιωνουμε τις αρχικες ανησυχιες μας!! Θα ξεκινησουμε λοιπον μονο με τις εβιολ και την καρνιτινη (διαβασα σε καποιο αλλο ποστ πως εκαναν καλη δουλεια και στην ποσοτητα και στην κινητικοτητα!

Η κιρσοκυλη προκαλεσε σε σας μονο χαμηλη κινητικοτητα ??

Τι κανετε τωρα? Συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη , αν θελεις δεν απαντας :)¨

 

 

 

Καλημέρα εμάς μας το έδωσε είχαμε μια μικρή βελτίωση και μετά πτώση και μάλιστα μας είπε ο ουρολόγος ότι δεν ξέρει αν θα επανέλθει και πότε! ΠΡΟΣΟΧΗ με το συγκεκριμένο φάρμακο

 

Καλησπερα ΧΡΥΣ :-) ευχαριστω για την απαντηση !

Σας προτεινε ο ουρολογος τα συγκεκριμενα χαπια και μετα ο ιδιος σας ειπε οτι δεν ξερει αν θα επανελθει ?!

Τι αλλες λυσεις σας εδωσε ?!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γλυκια μου, ευχαριστω για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σου!

Βλεπω τελικα οτι δεν υπαρχει και καλο αποτελεσμα απ αυτα τα χαπια, το αντιθετο μαλιστα....

Ημουν κ εγω λιγο επιφυλακτικη αλλα και ο αντρας μου σχετικα με αυτα τα χαπια εξ αρχης και τωρα οσο παει και επιβεβαιωνουμε τις αρχικες ανησυχιες μας!! Θα ξεκινησουμε λοιπον μονο με τις εβιολ και την καρνιτινη (διαβασα σε καποιο αλλο ποστ πως εκαναν καλη δουλεια και στην ποσοτητα και στην κινητικοτητα!

Η κιρσοκυλη προκαλεσε σε σας μονο χαμηλη κινητικοτητα ??

Τι κανετε τωρα? Συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη , αν θελεις δεν απαντας :)¨

 

 

 

 

 

 

Καλησπερα ΧΡΥΣ :-) ευχαριστω για την απαντηση !

Σας προτεινε ο ουρολογος τα συγκεκριμενα χαπια και μετα ο ιδιος σας ειπε οτι δεν ξερει αν θα επανελθει ?!

Τι αλλες λυσεις σας εδωσε ?!

 

Καλησπέρα και πάλι. Δεν γίνεσαι αδιάκριτη,μην ανησυχείς. Κάθε άλλο. Η αρχική κινητικότητα ήταν 12% την πρώτη ώρα πάντα σε ταχεία κίνηση και μετα από 3μηνη θεραπεία με καρνιτίνη,nolvadex μειώθηκε στο 9%:shock:. Για την χαμηλή κινητικότητα ευθύνεται η κιρσοκήλη(το γνωρίζαμε απ΄την αρχή) και την Δευτέρα θα κάνει την επέμβαση.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Δεν γίνεσαι αδιάκριτη,μην ανησυχείς. Κάθε άλλο. Η αρχική κινητικότητα ήταν 12% την πρώτη ώρα πάντα σε ταχεία κίνηση και μετα από 3μηνη θεραπεία με καρνιτίνη,nolvadex μειώθηκε στο 9%:shock:. Για την χαμηλή κινητικότητα ευθύνεται η κιρσοκήλη(το γνωρίζαμε απ΄την αρχή) και την Δευτέρα θα κάνει την επέμβαση.

 

 

Καλη επιτυχια με ολη μου την ψυχη σας ευχομαι !!!! Να εχετε πιστη στο Θεο και ολα θα πανε καλα !!!!!!

Μακαρι αυτο να ειναι το τελευταιο εμποδιο σας !!!

Θα περιμενω νεα οπωσδηποτε !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια με ολη μου την ψυχη σας ευχομαι !!!! Να εχετε πιστη στο Θεο και ολα θα πανε καλα !!!!!!

Μακαρι αυτο να ειναι το τελευταιο εμποδιο σας !!!

Θα περιμενω νεα οπωσδηποτε !!!

 

Καλησπέρα! Επιστρέψαμε και όλα πήγαν τέλεια. Σε 6μήνες περίπου θα γνωρίζουμε κατά πόσο βελτιώθηκε το σπέρμα. Στο 3μηνο θα κάνει βέβαια ένα σπερμοδιάγραμμα αλλά θα είναι σχετικά νωρίς.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Επιστρέψαμε και όλα πήγαν τέλεια. Σε 6μήνες περίπου θα γνωρίζουμε κατά πόσο βελτιώθηκε το σπέρμα. Στο 3μηνο θα κάνει βέβαια ένα σπερμοδιάγραμμα αλλά θα είναι σχετικά νωρίς.

 

 

:-P:-P:-P:-P:-P

Τελεια !! Καλη αναρωση ευχομαι !

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο αυτο το χειρουργειο αλλα διαβαζα σε ενα αλλο φορουμ οτι καποιος εκανε το 08 την επεμβαση και το 10 ειχαν το παιδακι τους!! Περνει καιρο ελεγε η κοπελα αλλα φτιαχνει !! Οποτε ουτε στο 3μηνο ουτε στο 6μηνο μην αγχωθειται !!

Αντε μπραβο μπραβο !!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!! :-P

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια καλησπερα και παλι !

Εκτος απ τα nolvadex μας εγραψε και καρνιτινη ο γιατρος την συγκεκριμενα εγραφε "καρνιτινη (ασια??????)ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!!! και οταν τον ρωτησα ποια ακριβως μου ειπε trinalin ή indelecta !

Τις γνωριζετε αυτες τις βιταμινες???

Τα φωτα σας κοριτσια !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο μενα...Εχω ξαναγραψει στο forum.Εν ολιγοις ο αντρας μου ξεκινησε με υψηλη fsh και ελαφρια κιρσοκοιλη με αποτελεσμα χαλια σπερμοδιαγραμμα..Εκανε θεραπεια με evio,nolvadex και restandol για 3 μηνες.Η ορμονη εστρωσε,τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος αρκετα καλυτερα.Τωρα ενα χρονο μετα απο αυτα εχει σπερμοδιαγραμμα σχεδον ιδιο με το πρωτο του...Βεβαια του δινω καρνιτινη και eviol και μπορω να πω οτι η ζωηρη κινητικοτητα ειναι 1% ενω στα προηγουμενα τεστ ηταν 0!Αυτο που με ανησυχει ιδιαιτερα τωρα ειναι οτι εχει ph 9! Στα προηγουμενα τεστ ηταν φυσιολογικο..Τι ειναι παλι αυτο γνωριζει καποια;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα...Εχω ξαναγραψει στο forum.Εν ολιγοις ο αντρας μου ξεκινησε με υψηλη fsh και ελαφρια κιρσοκοιλη με αποτελεσμα χαλια σπερμοδιαγραμμα..Εκανε θεραπεια με evio,nolvadex και restandol για 3 μηνες.Η ορμονη εστρωσε,τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος αρκετα καλυτερα.Τωρα ενα χρονο μετα απο αυτα εχει σπερμοδιαγραμμα σχεδον ιδιο με το πρωτο του...Βεβαια του δινω καρνιτινη και eviol και μπορω να πω οτι η ζωηρη κινητικοτητα ειναι 1% ενω στα προηγουμενα τεστ ηταν 0!Αυτο που με ανησυχει ιδιαιτερα τωρα ειναι οτι εχει ph 9! Στα προηγουμενα τεστ ηταν φυσιολογικο..Τι ειναι παλι αυτο γνωριζει καποια;

 

Ωχ Παναγία μου τι γίνεται με τα σπέρματα πια; Δεν ξέρω ρε κορίτσι τι να σου πω. Μήπως έγινε κάποιο λάθος στην εξέταση; Στο ίδιο κέντρο έγινε; Γιατί δεν ρωτάτε τον γιατρό;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ Παναγία μου τι γίνεται με τα σπέρματα πια; Δεν ξέρω ρε κορίτσι τι να σου πω. Μήπως έγινε κάποιο λάθος στην εξέταση; Στο ίδιο κέντρο έγινε; Γιατί δεν ρωτάτε τον γιατρό;

 

Το Τελευταιο εγινε σε μικροβιολογικο εργαστηριο τα υπολοιπα στο ΜΗΤΕΡΑ.Θα κλεισω ραντεβου στον ουρολογο αλλα ελεγα να παρω μια πρωτη γνωμη απο δω να παω υποψιασμενη..το ph δε σημαινει φλεγμονη;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Δηλαδη eviol σε συνδυασμό με καρνιτίνη εχουν καλα αποτελεσματα στο σπερμα ε?

 

Όταν λετε καρνιτινη ποιο σκευασμα εννοειτε?

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Δηλαδη eviol σε συνδυασμό με καρνιτίνη εχουν καλα αποτελεσματα στο σπερμα ε?

 

Όταν λετε καρνιτινη ποιο σκευασμα εννοειτε?

 

Καλημέρα leuta. Και βέβαια έχουν αποτέλεσμα. Στην περίπτωση του άντρα μου βέβαια δεν είχαν λόγω της μεγάλης κιρσοκήλης την οποία και αφαίρεσε τελικά. Δεν θυμάμαι το σκεύασμα αλλά ήταν΄αμπούλες. Ελπίζω να βοήθησα.;)

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα leuta. Και βέβαια έχουν αποτέλεσμα. Στην περίπτωση του άντρα μου βέβαια δεν είχαν λόγω της μεγάλης κιρσοκήλης την οποία και αφαίρεσε τελικά. Δεν θυμάμαι το σκεύασμα αλλά ήταν΄αμπούλες. Ελπίζω να βοήθησα.;)

 

Σ΄ευχαριστώ για την απαντηση!

Σε ενα αλλο θεμα ειδα οτι καλα αποτελέσματα εχει και το σκεύασμα wellman conception. Το σκεφτομαι και γι αυτο...

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ για την απαντηση!

Σε ενα αλλο θεμα ειδα οτι καλα αποτελέσματα εχει και το σκεύασμα wellman conception. Το σκεφτομαι και γι αυτο...

 

Το έχω διαβάσει αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συνηθίζεται. Ξέρω κι εγώ,τι να πω. Ο γιατρός τι λέει;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συνηθίζεται. Ξέρω κι εγώ,τι να πω. Ο γιατρός τι λέει;

 

Σκεφτομαι να παμε τον αλλο μήνα...

Απλα να παμε σε ανδρολογο ή σε εναν καλό ενδοκρινολογο που εχει στη θεσσαλονικη ειδικευμενο σε θεματα αναπαραγωγης?

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παμε τον αλλο μήνα...

Απλα να παμε σε ανδρολογο ή σε εναν καλό ενδοκρινολογο που εχει στη θεσσαλονικη ειδικευμενο σε θεματα αναπαραγωγης?

 

Ο ανδρολόγος ειδικεύεται σε θέματα σπέρματος. Για τον άλλο δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει. Ναι μεν είναι ειδικευμένος στην αναπαραγωγή αλλά στη θεραπεία του σπέρματος είναι; Πήγαινε και στους 2 αν υπάρχει δυνατότητα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα με ορμόνες, ο ενδοκρινολόγος δεν βοηθάει σε τπτ.

Εμείς χτες πήγαμε σε ουρολόγο που ασχολήθηκε απ'οτι λέει στο βιογραφικό του με εξωσωματικές

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο άντρας μου έπαιρνε nolvadex για να βελτιωθεί η κινητικότητα αλλά τα σταματήσαμε γιατι είχαμε μια μικρή μείωση στην κινητικότητα

Επεξεργάστηκαν by billybo
Link to comment
Share on other sites

εμένα ο άντρας μου έπαιρνε nolvadex για να βελτιωθεί η κινητικότητα και τα σταματήσαμε γιατί χειροτέρεψε τα πράγματα αντί να τα καλυτερέψει.Έχω ακούσει πάντως οτι βοηθάνε στην αύξηση του αριθμού

 

Και του δικού μου μειώθηκε η κινητικότητα λίγο αλλά δεν πιστεύω ότι είναι από τα nolvadex και αυξήθηκε ο αριθμός αλλά λόγω ενέσεων pregnyl. Τώρα δεν ξέρω αν είναι βλαβερά ή όχι. Άντε να βγάλεις άκρη. Σημασία έχει ότι το σπέρμα από μια ηλικία και μετά δύσκολα βελτιώνεται.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...