Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗ ουρητηροκήλη


Recommended Posts

ποτε κιολας καλε τελειωσατε?ενα μεγαλο μπραβο στην κατια μας και σε ολους εσας.ξερω τι περασατε αλλα πλεον ειναι παρελθον.μεινατε ελαχιστα μεσα και αυτο ειναι πολυ καλο απο ολες τις αποψεις.ημινεφρεκτομη εγινε?

ειχαμε κανει κουκλα μου τις εξετασεις αυτες αλλες 3 φορες.αλλα στο mag3 που καναμε τωρα νομιζω οτι δεν φαινεται ουλη ενω στο dmsa φαινεται.δεν ξερω αν ο πυρετος ειναι απο την παλινδρομηση θα ερθει ο γιατρος μας την παρασκευη και θα μαθουμε.

ενα μεγαλο ευχαριστω στον γιατρο της παρεας μας το κυριο μαρινοπουλο που παντα μας βοηθαει και μας λυνει τις αποριες μας.

 

περαστικα στην κατια μας και την επομενη φορα που θα χρειαστει να ξανα μπει σε νοσοκομειο να ειναι για να σε κανει γιαγια!!!

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοπελάρα μου εύχομαι ποτέ ξανά να μην περάσει το νινάκι σου κάτι τέτοιο. Περαστικά και αγύριστα!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! σήμερα που την έκανα το πρώτο της μπάνιο και ανοίξαμε πάλι τη γάζα στεναχωρήθηκα. Αχ.... περασμένα να ΄ναι! Είδα και ένα αγοράκι που είχε κάνει ημινεφρεκτομή πριν από 8 μήνες και φαινόταν αμυδρά η τομή. Επουλώνονται πολύ γρήγορα σε αυτή την ηλικία φαίνεται.

 

Ναι Βίκυ ημινεφρεκτομή έκανε. Την Πέμπτη το πρωί και βγήκαμε Κυριακή γιατί δεν έκανε πυρετό μόνο τη δεύτερη μέρα 37.8 και μετά έπεσε.

Τελειώσαμε γρήγορα αλλά ήταν και η ουρολοίμωξη, άλλες 5 μέρες στο νοσοκομείο πριν και γενικά ήταν δύσκολη η περίοδος της αναμονής. Εσείς τέτοιο καιρό πέρυσι τα περνούσατε θυμάμαι.. χρονιάρες μέρες μέσα... Τί να πούμε, καλά να 'ναι και να μην ξαναδούμε χειρουργείο ποτέ!

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΤΟΜΗ ΤΗΣ.ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΩΡΑ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΦΡΑΚΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΑΜΕ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΑΦΗΣΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ .

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΩΡΑ ΠΕΣ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ.

 

ΒΙΚΥ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΜΑΣ ΜΑΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαμε κιόλας από το νοσοκομείο χθες! Είμαστε πολύ αισιόδοξοι οτι δεν θα χρειαστεί να ασχοληθούμε ξανά με το θέμα, παρά μόνο για εξετάσεις ρουτίνας.. Το χειρουργείο πήγε πολύ καλά αν και περάσαμε πολύ δύσκολα στο νοσοκομείο. Πονούσε κυρίως από τον ουροκαθετήρα απ'ό,τι μας εξήγησε ο χειρουργός. Την πείραξε και η νάρκωση και έκανε εμετούς, αλλά και γενικότερα ήταν μια μεγάλη δοκιμασία για όλους μας. Το μωράκι μου συχνά πυκνά πλάνταζε στο κλάμα και μόνο που δεν φώναζε "βοήθεια". Τώρα όμως χορεύει και τραγουδάει. Είναι ξανά ένα νήπιο που κλαίει από πείσμα :lol::lol:.

 

Πολύ χαίρομαι που όλα πέρασαν!!!!!! Μπράβο στην Κατιούσκα!!!!!! Είδες ΣανΣαν μου, μόνο εσείς θα το θυμάστε, εκείνη ήδη το έχει ξεχάσει!!!!!!!

Μόνο χαρές απο εδώ και πέρα!!!!

Αντε θα βάλουμε μπρός για το 2ο??? Φιλιά πολλά στην μικρή και στον άντρα σου!!!!

Βικάκι μου και εσύ να φιλήσεις την μικρούλα και την γιαγιά της!!!!!!

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια (και σόρυ για τις οφ τόπικ αλλά επίκαιρες ευχές!)

Κύριε Μαρινόπουλε σας ευχαριστούμε για τον χρόνο σας! Καλές γιορτές και σε σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά Χριστούγεννα σε όλες τις οικογένειες του parents.gr.

Φυσικά η επικοινωνία και οι συμβουλές συνεχίζονται 24 ώρες/μέρα, 7 μέρες/βδομάδα αδιάκοπα.

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε χθες στον γιατρο,οι εξετασεις μας ειναι πολυ καλες,η συμμετοχη των νεφρων ειναι 59% το αριστερο και 41% το δεξι το χειρουργημενο.δεν φαινονται ουλες απο την καλοκαιρινη ουρολοιμωξη και μονο για την παλλινδρομηση που ειναι και μικρου βαθμου μας ειπε να συνεχισουμε μεχρι τα 5 της περιπου την χημειοπροφυλαξη,μου ειπε να κανουμε καλλιεργεια καθε 3-4 μηνες και σε καποια φαση πολυ αργοτερα θα επαναλαβουμε τις εξετασεις που καναμε και τωρα.

καλα χριστουγεννα σε ολο τον κοσμο με υγεια

η ευχη μου και φετος θα ειναι να μην ξανα αρρωστησει κανενα παιδακι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι για σας Βικυ μου! να ειναι παντοτε καλα η Φωτεινουλα και να μην χρειαστει ποτε ξανα να περασει τετοια περιπετεια!! Υγεια πανω απ'ολα, και κανενα παιδακι να μην βασανιζεται με τετοια προβληματα! Να μας φιλησεις την Φωτεινουλα σου και καλα να περασετε στις γιορτες!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι για σας Βικυ μου! να ειναι παντοτε καλα η Φωτεινουλα και να μην χρειαστει ποτε ξανα να περασει τετοια περιπετεια!! Υγεια πανω απ'ολα, και κανενα παιδακι να μην βασανιζεται με τετοια προβληματα! Να μας φιλησεις την Φωτεινουλα σου και καλα να περασετε στις γιορτες!

να ηξερες ποσο σε σκεφτομαι...ποσο θα ηθελα να σας στειλει για δωρο ο αγιος βασιλης αυτο που χρειαζεται το αγορακι σας.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

περασε ενας χρονος απο το δευτερο χερουργειο!!!

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κύριε Μαρινόπουλε στον υπέρηχο που κάναμε πριν από 15 μέρες φάνηκε οτι δεν εξαφανίστηκε η ουρητηροκήλη. Είναι νωρίς πιστεύετε να καταλήξουμε στο οτι δεν θα εξαφανιστεί; Ξέρω οτι η "σχάση" δεν είναι τίποτα σε σχέση με αυτό που περάσαμε, αλλά και μόνο στο ενδεχόμενο να χρειαστεί να ακουμπήσει γιατρός το κορμάκι της (που λέει ο λόγος) τρελαίνομαι.

Δεν έχουμε προλάβει να πάμε τις εξετάσεις στον γιατρό μας γιατί δεν βρίσκαμε ραντεβού.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

κουκλιτσα μου μπορει να παρει και 6 μηνες να αρχισει να εξαφανιζεται ετσι μου ειχαν πει και εμενα.εμεις καναμε το δευτερο χειρουργειο γιατι υπηρχε προβλημα,αν δεν την επηρεαζε πουθενα δεν θα το καναμε.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βικάκι αυτό μας είπε τελικά και ο γιατρός μας. Οτι 90% εξαφανίζεται και το περιεχόμενο που φαίνεται να 'χει είναι πιθανόν να είναι λίγο αιματάκι από το χειρουργείο. Η ακτινολόγος μας μάλλον δεν το ήξερε οτι θέλει 6 μήνες και μας άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να χρειάζεται "σχάση". Όλα καλά δηλαδή!!

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Τελικά έχουν περάσει 9 μήνες και ακόμη δεν έχει εξαφανιστεί. Υπάρχει και είναι 2.4 εκ. Λίγο μικρότερη από την προηγούμενη μέτρηση. Θα πάμε πάλι στον γιατρό μας...

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή sunsun

 

Η πιο λογική αντιμετώπιση στη φάση αυτή είναι απλά η αναμονή.

 

Η ουρητηροκήλη δεν έχει θεαματικές διαστάσεις για να δρά πιεστικά στα γύρω ουρητηρικά στόμια και επιπλέον δεν συνδέεται άλλο πια με νεφρικό παρέγχυμα.

 

Οποιαδήποτε επεμβατική προσπάθεια σχάσης τώρα θα μπορούσε να οδηγήσει σε παλινδρόμηση ούρων στο τυφλό τελικό της άκρο με συνέπεια συνεχείς ουρολοιμώξεις στο επίπεδο της ουροδόχου κύστης.

 

Πολλές φορές το να μην κάνουμε κάτι είναι πράγματι η καλύτερη λύση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ. ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΡΗΚΕ ΔΙΠΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙΟ ΝΕΦΡΟ ΜΕ 18 ΧΙΛ ΥΔΡΟΝΕΦΡΟΣΗ ΣΤΟΝ ΑΝΩ ΝΕΦΡΟ , 5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗ.Ο ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ.ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ. ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΡΗΚΕ ΔΙΠΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙΟ ΝΕΦΡΟ ΜΕ 18 ΧΙΛ ΥΔΡΟΝΕΦΡΟΣΗ ΣΤΟΝ ΑΝΩ ΝΕΦΡΟ , 5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗ.Ο ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ.ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.

 

Αγαπητέ Κε

 

Η απόφαση για χειρουργική διόρθωση είναι σύνθετη και εξαρτάται από πολλές παραμέτρους οι οποίες θα εκτιμηθούν μετά τη γέννηση του μωρού σας και την επανάληψη του υπερηχογραφήματος.

 

Σας εύχομαι μια εύκολη υπόλοιπη περιγεννητική περίοδο.

 

Θα χαρώ να σας συμβουλεύσω με την ειδική μου γνώμη.

 

 

Με εκτίμηση

 

 

 

Μαρινόπουλος Γιάννης

Παιδοχειρουργός

Μέλος της Ελληνικής κ Ευρωπαικής

Παιδοχειρουργικής Εταιρείας

Ε.Αμύνης 32α

54621 Θεσσαλονίκη

2310240697 κιν 6946452138

MSN [email protected]

email: [email protected]

http://alldoctorsmess.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Η ΔΙΑΤΑΣΗ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΠΟΛΥ 33 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ

με το καλο να ερθει το μωρακι σας στον κοσμο και οταν κανετε τις εξετασεις εξω απο την κοιλια πλεον θα δειτε πως θα κινηθειτε.

ολα θα πανε καλα και εμεις ειμαστε εδω για να σας βοηθησουμε οσο μπορουμε.

αν θελετε μπορουμε να μιλησουμε και προσωπικα οποιαδηποτε στιγμη.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
η ουρητηροκήλη ακόμα εκεί.. κάναμε και μια κυστεογραφία όπου φαίνεται οτι δεν υπάρχει παλλινδρόμηση.

δεν εχει ατροφησει ακομη?υπαρχει περιπτωση να την βγαλετε?

εμεις πριν μια βδομαδα καναμε mag3 και η συμμετοχη ειναι 54-46 %.

του χρονου παλι θα κανουμε και κυστεογραφια για να δουμε αν υπαρχει εκεινη η μικρη παλινδρομηση που ευτυχως δεν φαινεται να ενοχλει πουθενα.

αντιβιωση συνεχιζουμε και θα παρει ως τουλαχιστον τα 5.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΜΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 3240 ΑΓΟΡΙ.ΚΑΝΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΥΠΕΡΗΧΟ Η ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗ ΗΤΑΝ 5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ 26ΧΙΛ ΣΤΟ ΠΑΝΩ 21ΧΙΛ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΔΙΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ 12 ΧΙΛ.ΠΑΝΙΚΟΣ!!!ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ.ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΑ Σ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΡΙΓΓΕΙΟ ΚΑΙ ΚΡΥΨΟΡΧΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΔΕΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝ ΣΥΡΙΓΓΕΙΟ.ΚΑΘΗΣΑΜΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΣΧΑΣΗ ΤΗΣ ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗΣ.ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΧΑΣΗ Η ΟΥΡΗΤΗΡΟΚΗΛΗ ΕΓΙΝΕ 3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ Η ΠΑΝΩ ΔΙΑΤΑΣΗ 21 ΧΙΛ Η ΚΑΤΩ ΔΙΑΤΑΣΗ 15 ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΦΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΤΑΣΗ.ΔΕΝ ΥΠΟΧΩΡΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΗΡΧΕ ΒΕΛΤΙΩΣΗ. 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΧΑΣΗ ΕΝΩ ΤΟΝ ΟΡΧΗ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΦΡΟ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ MAG 3 ME ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΝΕΦΡΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ . ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΥ ΕΙΚΟΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΜΗΝΩΝ 7 ΚΙΛΑ 68 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΠΙΝΕΙ 800-900 ML ΓΑΛΑ .ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΕΡΝΕ 0,7 ML CECLOR TON ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ 1,3 ΚΑΙ ΤΩΡΑ 1,7 ML.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

χθες πηγαμε για υπερηχο και η ουρητηροκηλη επιτελους υποχωρησε "θεαματικα" μετα απο πανω απο 1,5 χρονο! εμειναν 15 χιλιοστα!

 

ευτυχως καναμε ολες τις σωστες κινησεις απο την αρχη (αφου ψαξαμε πολυ και δεν βιαστηκαμε) και δεν δημιουργηθηκε κανενα προβλημα (αν ειχαμε κανει σχαση επιπλεον για να φυγει η ουρητηροκηλη πιθανως να μας ειχε δημιουργηθει παλλινδρομηση). Φωτιστηκαμε, τι να πω, και πηραμε τις σωστες αποφασεις και εμπιστευθηκαμε τους σωστους γιατρους!

 

diopapa φαινεται πως κανατε και εσεις τις σωστες κινησεις ;) Το Ceclor παει αναλογα με τα κιλα μη σε προβληματιζει

 

vickypap εμεις δεν παιρνουμε αντιβιωση απο περυσι το Δεκεμβρη αν θυμαμαι καλα.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μπράβο σας! Κι εμείς έχουμε ουρητηροκήλη με διπλό πυελοκαλυκικό και μάλλον θα κάνουμε επέμβαση σε κανένα τρίμηνο...

Αυτή η αντιβίωση μου έχει κάτσει τελείως στραβά! Κάθε φορά που της τη δίνω πονάω... Άντε να δούμε πότε θα γλιτώσουμε κι εμείς....

 

Sunsun μήπως μπορείς να που στείλεις σε πμ το όνομα του γιατρού σας? Έχουμε βέβαια έναν πολύ καλό, απ ότι φαίνεται, αλλά δε χάνουμε τίποτα να πάρουμε και μία δεύτερη γνώμη. Ευχαριστώ!

eOSyp3.png BwuCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...