Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαβητης κύησης/Διαβητης στο μέλλον


Recommended Posts

Αχ κοριτσια ευχαριστω πολυ ολες για τις συμβουλες!!!!!Δεν εχω καταφερει ακομα να το ριξω το νηστειας αλλα σημερα θα βαλω ρολοι να ξυπνησωτο βραδυ να πιω μισο ποτηρι γαλα και θα σας πω τα αποτελεσματα!!!

Lydias ,αυτο που λες για το κρεας κρεας κρεας το ειδα και εγω οταν τρωω κοτοπουλο, μοσχαρι ψητα παντα τρωω λιγο παραπανω αλλα δεν παω πανω απο 110!!!

καλημερα και απο εμενα !!σε μενα ο διατροφολογος εχει το τελευταιο γευμα 8.30 με 9.00 του ειπα οτι κοιμαμαι στις 12 και μου ειπε δεν θα πεινασεις μεχρι τοτε !πολλες φορες ομως πειναω !!:-(οτι συμβουλες εχετε να τις γραφετε να τις δοκιμαζουμε και εμεις!!!!με το καλο σε ολες !!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 545
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα και απο εμενα !!σε μενα ο διατροφολογος εχει το τελευταιο γευμα 8.30 με 9.00 του ειπα οτι κοιμαμαι στις 12 και μου ειπε δεν θα πεινασεις μεχρι τοτε !πολλες φορες ομως πειναω !!:-(οτι συμβουλες εχετε να τις γραφετε να τις δοκιμαζουμε και εμεις!!!!με το καλο σε ολες !!!!!:-P

 

Εγω με το νηστειας εχω προβλημα που ειναι 100!!Γιαυτο ψαχνω κολπα να το ρυθμισω...ολα τα αλλα ειμαι οκ..

 

Τι ωρα ξυπνας το πρωι για να μετρησεις το νηστειας αν τρως μεχρι τις 9?

 

Με το καλο και σε σενα και υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το νηστειας εχω προβλημα που ειναι 100!!Γιαυτο ψαχνω κολπα να το ρυθμισω...ολα τα αλλα ειμαι οκ..

 

Τι ωρα ξυπνας το πρωι για να μετρησεις το νηστειας αν τρως μεχρι τις 9?

 

Με το καλο και σε σενα και υπομονη!!

 

ξυπναω γυρω στις 9.30 για να μετρηθω αλλα ξυπναω 2-3 φορες μεσα στην νυχτα και δεν με πιανει ο υπνος !!εχω και αυπνιες υπομονη σε ολες !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γιατρός μου θεωρεί ότι το νηστείας, αν είναι λίγο τσιμπημένο μέχρι 100, μπορεί να οφείλεται σε κακό ύπνο ή άγχος. Θέλω να πω πως ίσως η Μαρκέλλα δεν είναι τόσο ήρεμη και γι'αυτό ανεβαίνει η τιμή το πρωί, εφόσον οι άλλες τιμές είναι καλές.

 

Κρίμα τα όσπρια και τα λαδερά είναι τόσο καλές τροφές, αλλά ανεβάζουν το ζάχαρο. Αυτή τη φορά βαρέθηκα την κρεατοφαγία πριν καν την αρχίσω...

 

Υπομονή, κορίτσια!

Όλα να πάνε καλά σε όλες!

Επεξεργάστηκαν by γαρυφαλλάκι
έκφραση
w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το υδραμνιο που παρουσίασα ξαφνικά στο τέλος του όγδοου δεν μειώνεται ...τα ζαχαρα στις μετρησεις είναι οκ ...η γλυκοζηλιωμενη 5,4... Η γιατροί δεν το συνδέουν με το ζαχαρο...

 

Οπότε εγώ τώρα βάζω στο μυαλό μου μήπως έχει κάτι το μωρό μου...

Στον υπέρηχο δείχνει καλή ανάπτυξη σε βάρος και ότι καταπίνει κανονικά

Το ντοπλερ είναι άριστο και το βάρος του περίπου 3 κιλά

 

Τη Παρασκευή πάω στο γιατρό για να δει αν είναι έτοιμος ο τραχήλος

 

Οσες κάνατε υδραμνιο τα μωράκια σας ήταν εντάξει μετά? τους κάνατε κάποια εξέταση έξτρα όταν γεννήθηκαν?

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρκελλα κι εγώ είχα πρόβλημα με το νηστειας σε αυτή την εγκυμοσύνη...σε όλο το πρώτο τρίμηνο είχα 90-100 με μέση τιμή το 95....

 

Είχα δοκιμάσει ότι κόλπο υπάρχει...

 

Η γιατρός μου έλεγε ότι επειδή δεν κοιμάμαι καλά από το άγχος μου (είχα και μια αποβολή πριν) και το ανέβαζα μονη μου και ότι μόλις χαλάρωσω θα πέσει

 

Κι εγώ ξυπνάγα συνέχεια μέσα την νύχτα και τελικά σηκωνομουν από τις 6 με την αγωνια της μετρησης αφού δεν άντεχα άλλο να στριφογυριζω στο κρεβάτι

 

Πχ. ειχα 97 νηστειας 97 μεταγευματικο πρωινού!!!

 

Τελικά μόλις έκανα την αυχενικη έπεσε στο 80-90 ξαφνικά και παρέμεινε έτσι σε όλο το δεύτερο τρίμηνο... Στο τρίτο ανέβαινε πάλι 95-97 μια δυο φορές ανα 10 μετρήσεις

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ο διαβήτης που είχατε στην εγκυμοσύνη εξαφανίστηκε μετά ή έμεινε ενθύμιο? Ρωτάω για να είμαι προετοιμασμένη για το αποτέλεσμα της καμπύλης, όπου να ΄ναι θα την κάνω (ένα χρόνο μετά την γέννα). Τρείς μήνες αφού γέννησα είχα βγεί προδιαβητική και τρέμω τι θα δείξει αυτή η καμπύλη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ο διαβήτης που είχατε στην εγκυμοσύνη εξαφανίστηκε μετά ή έμεινε ενθύμιο? Ρωτάω για να είμαι προετοιμασμένη για το αποτέλεσμα της καμπύλης, όπου να ΄ναι θα την κάνω (ένα χρόνο μετά την γέννα). Τρείς μήνες αφού γέννησα είχα βγεί προδιαβητική και τρέμω τι θα δείξει αυτή η καμπύλη.

 

Εγώ έκανα 9 μήνες μετά την γέννα και ήμουνα προδιαβητική. Πριν λίγο καιρό κανένα μήνα (15μήνες μετά την γέννα) έκανα ξανά και η καμπύλη και η γλυκωζηλιωμενη βγήκαν φυσιολογικότατα

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Αχ.. μακάρι να βγεί και σε μένα εντάξει.. Φοβάμαι γιατί δεν πρόσεχα καθόλου την διατροφή μου, έκανα το ακριβώς αντίθετο από ότι μου είπε ο γιατρός, ρίχτηκα με τα μούτρα στο φαί.. Εσύ έκανες διατροφή μετά την γέννα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου.ίΣα ίσα την είχα πέσει στα γλυκά...

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβητολόγος ή ενδοκρινολόγος? Ξέρεις αν μπορεί να την γράψει ο ενδοκρινολόγος? Γιατί παίρνω το χαπάκι Τ4 και επειδή θα πάω να μην κλείνω ξεχωριστό ραντεβού για διαβητολόγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε ενδοκρινολόγο διαβητολόγο πήγα.Λογικά μπορεί,γιατί όχι?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το υδραμνιο που παρουσίασα ξαφνικά στο τέλος του όγδοου δεν μειώνεται ...τα ζαχαρα στις μετρησεις είναι οκ ...η γλυκοζηλιωμενη 5,4... Η γιατροί δεν το συνδέουν με το ζαχαρο...

 

Οπότε εγώ τώρα βάζω στο μυαλό μου μήπως έχει κάτι το μωρό μου...

Στον υπέρηχο δείχνει καλή ανάπτυξη σε βάρος και ότι καταπίνει κανονικά

Το ντοπλερ είναι άριστο και το βάρος του περίπου 3 κιλά

 

Τη Παρασκευή πάω στο γιατρό για να δει αν είναι έτοιμος ο τραχήλος

 

Οσες κάνατε υδραμνιο τα μωράκια σας ήταν εντάξει μετά? τους κάνατε κάποια εξέταση έξτρα όταν γεννήθηκαν?

 

Για την γλυκοζυλιωμένη τι σου είπε?? Εμένα την ήθελε κάτω από 5,3!

Gdt4p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρά την βρίσκουν...βασικά διαβαζω ότι στις εγγύες το όριο είναι 5,5...

 

και η ενδοκρινολογος και ο γυναίκολογος πιστεύουν ότι δεν φταίει το ζαχαρο...γιατί είναι ρυθμισμενο και σταθερό...

 

Την γλυκοζηλιωμενη την έκανα από μονη μου δεν μου τη ζήτησαν σε όλη την εγκυμοσύνη...

Λόγω αναιμιας και χαμηλής αιμοσφαιρινης δεν την θεωρούν και πολύ εμπιστη για την περίπτωση μου...

 

Σήμερα στην εξέταση τραχήλου μου είπε ότι δεν είμαι ακόμα έτοιμη και δεν μπορούμε να πάμε σε πρόκληση...θα περιμένουμε μια εβδομάδα ακόμα και τη Τρίτη ξανά υπέρηχος...

 

 

Μου είπε ότι θα μου κρατήσουν πιθανότατα το μωρό για εξετάσεις 2 με 3 εικοσιτετράωρα και στεναχωριεμαι....ας είναι καλά....

 

Οσες είχατε πολύ υγρο έτσι σας κάνανε?

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ . ΣΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΧΑ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ 18.5 ΣΤΑ ΑΝΩΤΕΡΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ? ΕΙΜΑΙ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ. ΤΟ ΣΑΚΧΑΡΟ ΝΗΣΤΕΙΑΣ ΜΟΥ ΠΡΟ ΜΗΝΟΣ ΗΤΑΝ 77 ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΑ-ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ-.ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑ Η ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΜΝΙΑΚΟΥ(ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΙΣΟΦΑΓΟ ΚΛΠ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΕΒΡΥΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ? ΑΥΞΟΜΕΙΩΝΕΤΑΙ? ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΙΔΙΟΠΑΘΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΤΙ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ . ΣΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΧΑ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ 18.5 ΣΤΑ ΑΝΩΤΕΡΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ? ΕΙΜΑΙ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ. ΤΟ ΣΑΚΧΑΡΟ ΝΗΣΤΕΙΑΣ ΜΟΥ ΠΡΟ ΜΗΝΟΣ ΗΤΑΝ 77 ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΑ-ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ-.ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑ Η ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΑΜΝΙΑΚΟΥ(ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΙΣΟΦΑΓΟ ΚΛΠ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΕΒΡΥΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ? ΑΥΞΟΜΕΙΩΝΕΤΑΙ? ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΙΔΙΟΠΑΘΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΤΙ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Γεια σου Ύριδα και με το καλό το μωράκι σου να πάνε όλα καλά!Θεωρώ πως μπορεί να επανέλθει ναι,δεν σημαίνει ότι κάτι έχεις με το σάκχαρο.Είχε η νονά του μικρού μου σε έναν υπέρηχο αυξημένο υγρό και στον επόμενο ήτανε οκ. Προσπάθησε να χαλαρώσεις γιατί αυτό όντως μπορεί να σου δώσει λανθασμένα αποτελέσματα στην καμπύλη!Θα περιμένουμε νέα σου:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΝΕΙΡΑΚΙ.ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ,ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΟΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΦΑΓΑ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΣΑΦΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΚΤΡΑΠΗΚΑ-ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 4 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΟΤΕ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΑ, ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΟΛΑ(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΑΚΧΑΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΟΛΓΟΘΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα..κακά τα ψέματα όσα και να λέμε εδώ όσο δύσκολο και αν είναι όλο το θέμα του σακχάρου όσο άγχος και αν έχει προκαλέσει σε όλες μας (εγώ έκανα και ινσουλίνη) το θέμα είναι ότι διορθώνεται. Θέλω να πω πως υπάρχουν ένα σωρό θέματα που μπορεί να προκύψουν σε μία εγκυμοσύνη,δεν διαβάζουμε και λίγα καθημερινά εδώ..Αυτό δεν έχει να κάνει τόσο με το μωρό,όσο με το ότι ο δικός μας οργανισμός κλατάρει λόγω εγκυμοσύνης..Επίσης μην έχεις την ενυ΄πωση ότι αν μπεις πχ σε διατροφή θα πεινάς. Δεν είναι έτσι..Απλώς θα πρέπει να περιορίσεις γλυκά & υδατάνθρακες και να τρως περισσότερη πρωτείνη. Σε σένα θα κάνει πιο πολύ καλό γιατί α) θα είσαι στην τελιή μία φιτ και σέξυ εγκουλά που θα πάρεις πολύ λίγα κιλά όχι γιατί δεν θα τρως αλλά γιατί δεν θα τρως πράγματα που δεν σου προσφέρουν κάτι και β) θα χάσεις τα κιλά μέσα στον 1ο μήνα με μεγάλη ευκολία!Οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου,αυτά δεν είναι τίποτα τελικά:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα..κακά τα ψέματα όσα και να λέμε εδώ όσο δύσκολο και αν είναι όλο το θέμα του σακχάρου όσο άγχος και αν έχει προκαλέσει σε όλες μας (εγώ έκανα και ινσουλίνη) το θέμα είναι ότι διορθώνεται. Θέλω να πω πως υπάρχουν ένα σωρό θέματα που μπορεί να προκύψουν σε μία εγκυμοσύνη,δεν διαβάζουμε και λίγα καθημερινά εδώ..Αυτό δεν έχει να κάνει τόσο με το μωρό,όσο με το ότι ο δικός μας οργανισμός κλατάρει λόγω εγκυμοσύνης..Επίσης μην έχεις την ενυ΄πωση ότι αν μπεις πχ σε διατροφή θα πεινάς. Δεν είναι έτσι..Απλώς θα πρέπει να περιορίσεις γλυκά & υδατάνθρακες και να τρως περισσότερη πρωτείνη. Σε σένα θα κάνει πιο πολύ καλό γιατί α) θα είσαι στην τελιή μία φιτ και σέξυ εγκουλά που θα πάρεις πολύ λίγα κιλά όχι γιατί δεν θα τρως αλλά γιατί δεν θα τρως πράγματα που δεν σου προσφέρουν κάτι και β) θα χάσεις τα κιλά μέσα στον 1ο μήνα με μεγάλη ευκολία!Οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου,αυτά δεν είναι τίποτα τελικά:)

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΗΡΕΜΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΙΓΟΦΑΓΗ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΤΡΩΩ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 4 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 23. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΗΡΑ ΣΧΕΔΟΝ 10 ΚΙΛΑ ΤΑ 6 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΦΥΓΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΗΛΑΣΑ 12 ΜΗΝΕΣ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ 8.ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΕΙΝΑ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ!!!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΕΦΥΓΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΗΛΘΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ, ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΩ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...