Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η επειδη εχει θυμωσει μαζι μου,να λεει το παιδι τη μαμα μου θελω πχ να με αλλαξει,κ να μην τον αφηνει να του βγαλει τα ρουχα,κ να του λεει η μαμα σου πεθανε....

Αυτό είναι ένα φανταστικό/υποθετικό γεγονός, έτσι δεν είναι?:shock:

 

Δυο λοιπον ειναι οι επιλογες σου.Ειτε θα βουτηξεις τον αντρουλη σου απο τη μουρη και θα τον πας σερνοντας σε παιδοψυχολογο...ειτε θα τον απομακρυνεις απο το παιδι σου.Πολλες φορες ευχηθηκα να χωριζαν οι γονεις μου.Το να μπαινεις στη μεση και να απομακρυνεις τη μικρη δε βοθαει ιδιαιτερως.Κσαι πιστεψε με στην εφηβεια που θα αρχισουν και τα ραντεβουδακια θα γινουν τραγικα τα πραγματα.

 

Αυτη τη στιγμη οφειλεις σα μανα να βρεις λυση...με το να καθεσαι αμετοχη ειναι σα να συμφωνεις μαζι του.Λυπαμαι που στο λεω αλλα σκηνικα που εζησα δε θελω κανενα παιδι αν τα ζησει.ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ...ΧΘΕΣ ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ.

Απομονώνω - για την οικονομία του χώρου - αυτό το κομμάτι από το συγκινητικό μήνυμα της Νίκης και... φίλη θεματοθέτρια, διάβασέ το προσεχτικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Η αντίδραση θα έπρεπε να είναι δικιά σου όχι του παιδιού. Από τη στιγμή που αυτά γίνονται μπροστά σου και δεν παίρνεις εσύ θέση τί περιμένεις να κάνει το παιδί? Να τον βρίσει? Βλέπει ΔΥΟ γονεις να του φέρονται έτσι (και εσύ είσαι συνυπεύθυνη), πώς λες να αισθάνεται? Αν δεν την υπερασπιστείς εσύ που είσαι μαμά της ποιός θα το κάνει???

Συμφωνω. Εσυ τι ακριβως καθεσαι και παρακολουθεις σαυτη την ιστορια;

Κακοποιηται ψυχολογικα το παιδι σου-και ισως αυριο και σωματικα-και δεν εχεις κανει ακομα κατι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

αυτος μαζι μου εχει προβλημα(για διαφορους λογους)

αλλα ξεσπαει πανω στην μικρη,αδυναμος κρικος ειναι η κορη μας:(οταν ειναι καλα μαζι μου,τοτε ειναι τελειος μαζι της!!!γιαυτο και της λεει

"να ξερεις για ολα φταιει η μανα σου"!!!

το αλλο που με εκνευριζει ειναι που εχουμε και αλλο ενα παιδακι πολυ μικροτερο στην ηλικια,το οποιο το λατρεβει!!!!ολη την ωρα το φιλαει,αγαλιαζει,του μιλαει ομορφα

σε λατρεβω,

εισαι το φαρμακο μου,

εισαι η ψυχη μου,...κτλ..oι γυναικες ειναι σκατ@.....

ολα μπροστα της,ταυτοχρονα σε εκεινη μιλαει οπως ειπα,κανε αυτο,κανε εκεινο,φυγε,σε βαριεμαι,.......

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ AΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!

Αηδιασα βρε παιδι μου! Ειναι αυτος ο συζυγος που ηθελες για πατερα των παιδιων σου; Ντρεπεσε για το τι θα πει η γειτονια και δεν χωριζεις; Θες να λενε ολοι:ο κυριος και η κυρια ταδε;

Συγνωμη για τον τροπο μου αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμαρτίες γονέων...πόσο ζημιά του κάνει του παιδιού μόνο να ξερε. η αμαρτία βαραίνει και σένα όμως...μη σου πω εσένα θα κατηγορεί περισσότερο αργότερα.κάνε κάτι γρήγορα

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελια ΞΥΠΝΑ!Αυτο ειναι ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Τι περιμενεις να γινει για να παρεις χαμπαρι;Να διαλυθει τελειως το παιδακι ψυχολογικα;

Ποιος θα το υπερασπιστει αυτο το παιδι;Για ποιο λογο να περναει ολα αυτα; Επειδη ο "πατερας" του τα εχει με τη μαμα του;Ειλικρινα θα ηθελα να σε εχω απεναντι μου να σε ταρακουνησω τοσο δυνατα μπας και καταλαβεις τι γινεται.ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ!

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τον εστελνα να μην σου πω που! εγω νομιζω οτι εσυ φταις που ακομα δεν κανεις κατι και το αφήνεισ να συμβαίνει σε λιγο καιρο η μικρη δεν θα θελει ουτε εσενα και θα εχει δικιο για σκέψου εσυ τι κανεισ για αυτο???:evil::evil:

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως αντεχει το παιδι σου...

 

επισης, δεν ξερω πως αντεχεις και συ, να στο πληγωνουν και να εισαι θεατης..

 

τι παει να πει 'τον μισω' κλπ κλπ και αλλα θεωρητικα......

 

στην πραξη.. τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου ξύπνα την ΜΆΝΑ μέσα σου γιατί την πήρε ο ύπνος:?...Θα μίλαγε ο άντρας μου έτσι στο παιδί μας και θα ζούσε;Θα τον έτρωγα ,σκύλα θα γινόμουν και θα δάγκωνα:mad:.Τι λες καλή μου που θα επιτρέψω να μου ¨χαλάσει ¨ το παιδί:mad:...Δεν επιτρέπεται τέτοια συμπεριφορά.ΤΕΛΟΣ:mad:.

Link to comment
Share on other sites

ο αντρας μου πανω στα νευρα του (τα οποια τελευταια ειναι ολοο και πιο συχνα,λεει στην κορη μου

"....και να ξερεις δεν σε συμπαθω και πολυ,σε βαριεμαι παρααα πολυ

να το ξερεις"

και να ξερεις για αυτο παιδακι μου ολα φταιει η μαμα σου!!!...........................και διαφορες δικαιολογιες στο παιδι 10 χρονων:cry:

απο το πρωι εως το βραδυ της φωναζει και μουρμουραει συνεχως,ουτε μια καλη λεξη δεν της λεει,

γιατι δεν κανεις τα μαθηματα?

γιατι ξυνεις την μυτη?

γιατι βαζεις τα ποδια στο καναπε,?

γιατι βαζεις το ποτηρι στο τραπεζι,?

γιατι δεν πλενεις τα δοντια,?

γιατι δεν τρως?

γιατι πηρες αυτο απο εδω και εβαλες εκει,κτλ,κτλ.

γατι,ολη την ωρα,δεν μπορω αλλο,δεν αντεχω αλλο να των ακουω,μπαινω για λιγο στην θεση της και τρελενομαι,

ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?????.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ???ολη την ωρα,?

δεν λεω οτι ειναι το τελιο παιδι αλλα δεν ειναι και απο τις χειροτερες,στο σχολειο ειναι μετρια αλλα τι σημαινει αυτο???ψυχολογικο πολεμο της κανει,εγω τσακονομαι μαζι του συνεχεια,μπροστα της η οχι,αλλα το μονο που καταφερνω ειναι να ξεσπαει αυτος ολο και περισσοτερο πανω στη μικρη!!!

αρχιζω και τον μισω!!!!

 

Ολο αυτο που υπομενει το παιδι ειναι μια μορφη βιας, κακοποιησης. Μπορει να ειναι λεκτικη αλλα η γλωσσα κοκαλα δεν εχει και κοκαλα τσακιζει. Κανε κατι τωρα!

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1) του ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙΣ να ξαναμιλήσει άσχημα στο παιδί.

2) Του δηλώνεις και το εννοείς ότι την επόμενη φορά θα αναγκαστείς να ζητήσεις διαζύγιο λόγω κακής συμπεριφοράς του προς το παιδί.

3) Μίλησε με το παιδί σου. Πώς νιώθει γενικά? Τι σκέφτεται για τον πατέρα της?

4) Συμβουλέψου κάποιον ειδικό. Και για εσάς τους γονείς, και για το παιδί.

 

 

Συμφωνω.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ανθρωπος στην "αρχη μας "ηταν ενας τελειος αντρας,πραγματικα,!!

μετα απο πολλα χρονια γαμου εγω τον εκανα ετσι, το παραδεχομαι!...Ο γάμος μας πέρασε από πολλές δυσκολίες .....αυτος παντα ηταν συναισθηματικα πιο ώριμος, πιο ψύχραιμος ,... κάτι που λειτουργούσε θεραπευτικά για μενα

εγω ομως του εκανα (αθελα μου)ψυχολογικο πολεμο επι χρονια καθημερινα,για διαφορους λογους,Έχει τσακωθεί με όλη του την οικογενεια για μενα,με αντεξε και πολυ,ο αλλος θα με εστελνε στο διαβολο .....περνουσαν μηνες χωρις να εχουμε καμοια επαφη σαν ανδρογυνο,δεν με παρατησε ομως,ηταν διπλα μου.....καποιος αλλος θα ειχε βρει αλλη,......ολα αυτα και πολαααα αλλα τον αλαξαν,δεν ειναι πια ιδιος..........

τα νευρα του εχουν γινει σμπαραλια........

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω απο αυτο που εγραψες οτι τον αγαπας και οτι δεν θελεις να κανεις κατι για να το τραβηξεις στα ακρα...επισης καταλαβαινω οτι νιωθεις ενοχες και ισως κατηγορεις τον εαυτο σου για αυτο που κανει με την κορη σας...Ομως αν δεν λαβεις τα μετρα σου αυριο θα κατηγορεις τον εαυτο σου που επετρεψες να συμβαινει αυτο με το παιδι σου... Για μενα πρωτα μιλα με την κορη σου και δες πως το βλεπει αυτη, πως αισθανεται (αν και ειναι φως φαναρι πως αισθανεται αλλα αυτα πρεπει να τα συζητας με το παιδι σου). Επειτα εξηγησε στον ανδρα σου πως αισθανεται το παιδι. Πατερας ειναι θελει να δημιουργησει ψυχολογικα στην κορη του; Και απο τη στιγμη που με το αλλο παιδι ειναι καλα (αγορι ειναι;) καποιο προβλημα εχει με τις γυναικες;

Ποιος ο λογος να ξεσπαει στο παιδι; Δεν εχει κανενα δικαιωμα να το κανει αυτο.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ!Τα παιδιά μας δεν φταίνε να πληρώνουν τα λάθη τα δικά μας.Τα προβλήματα μας είναι προβλήματα μας και όχι των παιδιών μας.Τα λύνουμε μεταξύ μας και αφήνουμε τα παιδιά μας απ΄ έξω.Σκέψου την ζημιά που κάνετε στο παιδί σας και το τι θα τραβήξει στο μέλλον ίσως από τον σύντροφο της λόγο της χαμηλής αυτοεκτίμησης που θα έχει και βρείτε λύση.Άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Σφίχτηκε η ψυχή μου με όσα διάβασα! Μα είναι δυνατόν η ίδια η μάνα να επιτρέπει στον πατέρα να φέρεται έτσι στο παιδί; ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ, αυτό να κάνεις. Όσο προλαβαίνεις ακόμα. Πριν ρημάξει η ψυχούλα του τελείως.

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ανθρωπος στην "αρχη μας "ηταν ενας τελειος αντρας,πραγματικα,!!

μετα απο πολλα χρονια γαμου εγω τον εκανα ετσι, το παραδεχομαι!...Ο γάμος μας πέρασε από πολλές δυσκολίες .....αυτος παντα ηταν συναισθηματικα πιο ώριμος, πιο ψύχραιμος ,... κάτι που λειτουργούσε θεραπευτικά για μενα

εγω ομως του εκανα (αθελα μου)ψυχολογικο πολεμο επι χρονια καθημερινα,για διαφορους λογους,Έχει τσακωθεί με όλη του την οικογενεια για μενα,με αντεξε και πολυ,ο αλλος θα με εστελνε στο διαβολο .....περνουσαν μηνες χωρις να εχουμε καμοια επαφη σαν ανδρογυνο,δεν με παρατησε ομως,ηταν διπλα μου.....καποιος αλλος θα ειχε βρει αλλη,......ολα αυτα και πολαααα αλλα τον αλαξαν,δεν ειναι πια ιδιος..........

τα νευρα του εχουν γινει σμπαραλια........

Αυτό τώρα ποιόν δικαιολογεί βρε καλή μου; Εσένα ή αυτόν;

Αφήστε επιτέλους τα παιδιά σας έξω από το τι συμβαίνει με εσάς τους δύο και λύστε τα προβλήματά σας σαν ζευγάρι ή διαλύστε το, το μαγαζί αν δεν πάει άλλο. Χειρότερα δεν είναι από δύο δυστυχισμένους γονείς να είναι μια ολόκληρη οικογένεια δυστυχισμένη και διαλυμένη από λάθος χειρισμούς;

Ζήτα βοήθεια από κάποιον...δεν είναι δυνατόν να συνεχίσετε έτσι.

Δεν είναι δίκαιο για τα παιδιά σας και ειδικά για την κόρη σας.

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ανθρωπος στην "αρχη μας "ηταν ενας τελειος αντρας,πραγματικα,!!

μετα απο πολλα χρονια γαμου εγω τον εκανα ετσι, το παραδεχομαι!...Ο γάμος μας πέρασε από πολλές δυσκολίες .....αυτος παντα ηταν συναισθηματικα πιο ώριμος, πιο ψύχραιμος ,... κάτι που λειτουργούσε θεραπευτικά για μενα

εγω ομως του εκανα (αθελα μου)ψυχολογικο πολεμο επι χρονια καθημερινα,για διαφορους λογους,Έχει τσακωθεί με όλη του την οικογενεια για μενα,με αντεξε και πολυ,ο αλλος θα με εστελνε στο διαβολο .....περνουσαν μηνες χωρις να εχουμε καμοια επαφη σαν ανδρογυνο,δεν με παρατησε ομως,ηταν διπλα μου.....καποιος αλλος θα ειχε βρει αλλη,......ολα αυτα και πολαααα αλλα τον αλαξαν,δεν ειναι πια ιδιος..........

τα νευρα του εχουν γινει σμπαραλια........

 

Kι εσύ για να τον ανταμείψεις για την υπομονή και τη μεγαλοθυμία του, τον αφήνεις να ξεσπάει πάνω στην κόρη σας τα απωθημένα που έχει μαζί σου. Ωραία. Δε μου λες, στις φωτογραφίες από τις πόρνες με το AIDS έριξες καμια ματιά; Θα σε συμβούλευα να πάρεις τον άντρα σου και να κάτσετε παρέα να τις κοιτάξετε καλα καλά...οι περισσότερες είναι Ελληνίδες, ξέρεις...που έτρεχαν από κάπου να ξεφύγουν, να γλυτώσουν...και βρέθηκαν εκεί που βρέθηκαν.

 

Σου είναι πολύ δύσκολο να πιάσεις τον άντρα σου και να του πεις "ακου να δεις, από δω και στο εξής, ό,τι πρόβλημα έχεις μαζί μου, θα το λύνεις μαζί μου. Μη σε ξανακούσω να μιλάς έτσι στο παιδί, δε σου φταίει σε τίποτα". του το έχεις πει αυτό ποτε;

 

Αλήθεια, η κόρη σου πώς την αντιμετωπίζει αυτη την κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ανθρωπος στην "αρχη μας "ηταν ενας τελειος αντρας,πραγματικα,!!

μετα απο πολλα χρονια γαμου εγω τον εκανα ετσι, το παραδεχομαι!...Ο γάμος μας πέρασε από πολλές δυσκολίες .....αυτος παντα ηταν συναισθηματικα πιο ώριμος, πιο ψύχραιμος ,... κάτι που λειτουργούσε θεραπευτικά για μενα

εγω ομως του εκανα (αθελα μου)ψυχολογικο πολεμο επι χρονια καθημερινα,για διαφορους λογους,Έχει τσακωθεί με όλη του την οικογενεια για μενα,με αντεξε και πολυ,ο αλλος θα με εστελνε στο διαβολο .....περνουσαν μηνες χωρις να εχουμε καμοια επαφη σαν ανδρογυνο,δεν με παρατησε ομως,ηταν διπλα μου.....καποιος αλλος θα ειχε βρει αλλη,......ολα αυτα και πολαααα αλλα τον αλαξαν,δεν ειναι πια ιδιος..........

τα νευρα του εχουν γινει σμπαραλια........

 

Οκ..οποτε καλα κανει και σε εχειστη μπουκα και σου τη λεει...ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ?????

Ειναι μια ψυχη ...μια ζωη...δεν εχετε κανενα δικαιωμα να την καταστρεφετε.Στο ξαναειπα στην εφηβεια ετοιμασου για τρελλα γλεντια.Οταν η κορη σου θα γυρισει και θα σου πει εσυ τοσα χρονια τι εκανες μαμα για να τον σταματησεις τοτε να δω τι θα της απαντησεις.

 

Προφανως τον αγαπας...δικο σου θεμα αυτο...προφανως δε θελεις να τον χασεις...και προκειμενου να μην τον χασεις κανεις τα στραβα ματια.

 

Κατα καιρους ακουω στην τηλεοραση για πατεραδες που κακοποιουν σεξουαλικα τα παιδια τους και απο πισω μια μανα η οποια γνωριζε αλλα δε μιλαγε...δεν εκανε τπτ...και τρελαινομαι....και λεω πως μπορουσε αυτη η μανα?Εσυ αληθεια πως μπορεις και το κανεις?

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ανθρωπος στην "αρχη μας "ηταν ενας τελειος αντρας,πραγματικα,!!

μετα απο πολλα χρονια γαμου εγω τον εκανα ετσι, το παραδεχομαι!...Ο γάμος μας πέρασε από πολλές δυσκολίες .....αυτος παντα ηταν συναισθηματικα πιο ώριμος, πιο ψύχραιμος ,... κάτι που λειτουργούσε θεραπευτικά για μενα

εγω ομως του εκανα (αθελα μου)ψυχολογικο πολεμο επι χρονια καθημερινα,για διαφορους λογους,Έχει τσακωθεί με όλη του την οικογενεια για μενα,με αντεξε και πολυ,ο αλλος θα με εστελνε στο διαβολο .....περνουσαν μηνες χωρις να εχουμε καμοια επαφη σαν ανδρογυνο,δεν με παρατησε ομως,ηταν διπλα μου.....καποιος αλλος θα ειχε βρει αλλη,......ολα αυτα και πολαααα αλλα τον αλαξαν,δεν ειναι πια ιδιος..........

τα νευρα του εχουν γινει σμπαραλια........

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι η ψυχολογική βία που και οι δύο ασκείτε στο παιδί είναι ισάξια με το να το δέρνετε όλη μέρα...

Αφού του έκανες κι εσύ ψυχολογικό πόλεμο (αν έκανες μόνο στον άντρα σου), φαντάσου τι εικόνες έχει το παιδί. Το πρόβλημα τελικά δεν είναι μόνο του άντρα σου είναι όλης της οικογένειας.

Βρειτε εναν ειδικό να σας βοηθήσει. Το φόρουμ δεν μπορει να κάνει κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ψυχοπλακώθηκα με πολλά, τα οποία διάβασα σε αυτό το θέμα...

 

Το ότι έφτασες τουλάχιστον να γράψεις εδώ, σημαίνει ότι έχεις καταλάβει το κακό που κάνετε στο παιδί και οι 2 σας.

 

Δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά πρέπει να αντιδράσεις άμεσα προς όφελος της μικρής σου και να κοιτάξεις να επανορθώσεις σιγά σιγά τα λάθη σου.

 

Προηγείται φυσικά το παιδί. Πάνω από όλα είναι τα παιδιά, έχουμε χρέος να προστατεύουμε την ψυχική τους υγεία, ειδάλλως αρρωσταίνουν και σωματικά.

 

Νίκι, με συγκλόνισε το μήνυμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ψυχοπλακώθηκα με πολλά, τα οποία διάβασα σε αυτό το θέμα...

 

Το ότι έφτασες τουλάχιστον να γράψεις εδώ, σημαίνει ότι έχεις καταλάβει το κακό που κάνετε στο παιδί και οι 2 σας.

 

Δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά πρέπει να αντιδράσεις άμεσα προς όφελος της μικρής σου και να κοιτάξεις να επανορθώσεις σιγά σιγά τα λάθη σου.

 

Προηγείται φυσικά το παιδί. Πάνω από όλα είναι τα παιδιά, έχουμε χρέος να προστατεύουμε την ψυχική τους υγεία, ειδάλλως αρρωσταίνουν και σωματικά.

 

Νίκι, με συγκλόνισε το μήνυμα σου.

 

 

και εγω το ιδιο συμφωνω απολυτα μαζι σου, δεν θα μπορουσα να τα διατιποσω καλυτερα, κανε κατι τωρα, δεν εχει σημασια πιος φταιει αλλα βγαλτε το κοριτσακι σας εξω απο τα αποθυμενα σας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαβάζοντας τέτοια θέματα αναρωτιέμαι: ΓΙΑΤΙ κάποιοι άνθρωποι γίνονται γονείς; Για να αναπαράγουν τα τομάρια τους;;; Όλοι είμαστε κουρασμένοι, άυπνοι, περνάμε φάσεις αλλά αυτές οι ψυχές δεν μας φταίνε σε τίποτα. Εγώ θα τον εστελνα στο διάολο κ ακόμα παραπέρα!

 

 

ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ανθρωπος στην "αρχη μας "ηταν ενας τελειος αντρας,πραγματικα,!!

μετα απο πολλα χρονια γαμου εγω τον εκανα ετσι, το παραδεχομαι!...Ο γάμος μας πέρασε από πολλές δυσκολίες .....αυτος παντα ηταν συναισθηματικα πιο ώριμος, πιο ψύχραιμος ,... κάτι που λειτουργούσε θεραπευτικά για μενα

εγω ομως του εκανα (αθελα μου)ψυχολογικο πολεμο επι χρονια καθημερινα,για διαφορους λογους,Έχει τσακωθεί με όλη του την οικογενεια για μενα,με αντεξε και πολυ,ο αλλος θα με εστελνε στο διαβολο .....περνουσαν μηνες χωρις να εχουμε καμοια επαφη σαν ανδρογυνο,δεν με παρατησε ομως,ηταν διπλα μου.....καποιος αλλος θα ειχε βρει αλλη,......ολα αυτα και πολαααα αλλα τον αλαξαν,δεν ειναι πια ιδιος..........

τα νευρα του εχουν γινει σμπαραλια........

 

Καλημέρα,

απ'οσα διάβασα εως τώρα, καταλαβαίνω ότι το θέμα δεν το έχει μόνο ο άντρας σου αλλά και εσύ. Ακόμη δεν είσαι σίγουρη απ'οτι φαίνεται ότι φταίει ο ίδιος για τη συμπεριφορά του αυτή...

Θα έπρεπε και οι δύο να πάρετε συμβουλές από ειδκούς οχι μόνο για το πως θα φέρεστε στα παιδια απο δω και περα, αλλα και να μετριάσετε ίσως τη ζημια που ήδη εχετε κάνει...αλήθεια ξέρεις πόσο μεγάλη είναι η ζημιά που έχει γίνει στην ψυχολογία της μικρής;:?:

Ξεκαθάρισέ τα λίγο με τον εαυτό σου...αναρωτήσου τι είδους άνθρωποι θέλεις να γίνουν τα παιδιά σου (γιατί και το δεύτερο παιδί θα μάθει να αντιμετωπίζει τους άλλους σαν τον μπαμπα του).

Και πράξε αναλόγως. Αλλά η ευθύνη θα είναι και δική σου....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...