Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλεσμένοι από νονούς???


venia

Recommended Posts

Ειπε πουθενά οτι αυτά που διάλεξε η μητέρα του μωρου ειναι πανω απο τις δυνατότητες της; Δεν μπορει να θα πει τι όριο ειναι διατεθειμένη να βάλει; Τοςο δύσκολο ειναι;

 

Όσο δύσκολο δεν είναι να θέσει χρηματικό όριο άλλο τόσο δύσκολο δεν είναι να συμμετέχει ενεργά σε ότι έχει να κάνει με τις αγορές της βάφτισης. Ενεργά και όχι μόνο ως πορτοφόλι. Και να ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ, όχι να τα κάνει όλα μόνη της, φυσικά και θα έχει λόγο η μαμά!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όσο δύσκολο δεν είναι να θέσει χρηματικό όριο άλλο τόσο δύσκολο δεν είναι να συμμετέχει ενεργά σε ότι έχει να κάνει με τις αγορές της βάφτισης. Ενεργά και όχι μόνο ως πορτοφόλι. Και να ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ, όχι να τα κάνει όλα μόνη της, φυσικά και θα έχει λόγο η μαμά!

 

Δηλαδή το να κανει Χριστιανό ενα μωρακι εκείνη την μερα και για ολη του τη ζωη, δεν δείχνει συμμετοχή; Οι κάμερες και τα φουστάνια εχουν σημασία ;

 

Περα απο αυτο η οικογένεια της δεν θα παει στα βαφτησια? ποιον άλλον πρεπει να καλέσει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το να κανει Χριστιανό ενα μωρακι εκείνη την μερα και για ολη του τη ζωη, δεν δείχνει συμμετοχή; Οι κάμερες και τα φουστάνια εχουν σημασία ;

 

Περα απο αυτο η οικογένεια της δεν θα παει στα βαφτησια? ποιον άλλον πρεπει να καλέσει;

 

Από όσο έγραψε, ζήτησε τα αδέρφια της να παρευρεθούν, δηλαδή την οικογένεια της..

Και συγγνώμη, μίλησα εγώ για κάμερες και φουστάνια?? :roll:

Μίλησα μόνο για ενεργή συμμετοχή γενικά και σε συνεργασία πάντα με τη μαμά.

Ότι πιο δίκαιο και όμορφο για δυο ανθρώπους που στην ουσία συγγενεύουν.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

παντρεψαμε ενα ζευγαρι πριν κατι χρονια,ειχα πει στη νυφη να παμε να διαλεξει οτι θελει.....και μια μερα μου τηλεφωνησε να μοτ πει οτι πηρε οτι ηταν να παρει και να της εδινα τα χρηματα,ηταν απαραδεκτη για μενα,δεν ειπα τιποτα αλλα χαλαστηκα πολυ.μονο να πληρωνει δηλαδη ο καημενος ο κουμπαρος?και ουτε καν ρωτησε ποσα διαθετουμε.ηταν φιλοι του αντρα μου

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

και στο τραπεζι δεν ειχε χωρο να καθισουμε με τα νιογαμπρα παρα μονο ο ενας.εγω πηγα και καθισα με τους γονεις μας σε λιγο ηρθε και ο αντρας μου.το πιστευετεοτι εκλαψα?κρυφα εννοειται

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από όσο έγραψε, ζήτησε τα αδέρφια της να παρευρεθούν, δηλαδή την οικογένεια της..

Και συγγνώμη, μίλησα εγώ για κάμερες και φουστάνια?? :roll:

Μίλησα μόνο για ενεργή συμμετοχή γενικά και σε συνεργασία πάντα με τη μαμά.

Ότι πιο δίκαιο και όμορφο για δυο ανθρώπους που στην ουσία συγγενεύουν.

 

Σχήμα λόγου ηταν, μην σκέφτεσαι φουστάνια, σκέψου βαπτηστικα μωρου

Οσο για την συνεργασία, καλα ειπε κανένας το αντίθετο; Η κοπέλα πρεπει να καταλάβει οτι πρόκειται για βάπτιση μωρου και οχι για θέαμα για να θελει να καλέσει φίλες κλπ. Ας πει και τη ποςο της στην μαμα για να παρει κατι που θα αρέσει στην μαμα μιας και μιλάμε για το παιδι της

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχεις με την ολη κουμπαριά και θες να κανεις το δικό σου; Υποθέτω δεν εχεις παιδια, αν είχες θα καταλάβαινες πως το βλέπει μια μητέρα και γιατι θελει να εχει τον κάποιο έλεγχο

Γιατι σε καίει τοςο που θα διαλέξει τι θα παρεις; Μωρακι βαφτίζεις , τι πιο σημαντικό! Δεν σου αρκεί; Αν δεν το θες μην το κανεις αλλα βαφτηση δεν ειναι ουτε για να δείχτεις ουτε για ευκαιρία για shopping!δεν εχει να κανει με σένα αλλα με το μωρακι

 

Τέτοια τοπικς ειναι πολυ λυπηρά

 

Σου αντιστρέφω την ερώτηση: Γιατί την καίει την μαμά τόσο το να διαλέξει η νονά; Το μωρό της δεν βαπτίζεται; Τι πιο σημαντικό! Δεν της αρκεί! Η βάπτιση δεν είναι ευκαιρία για shopping με ξένο πορτοφόλι (της νονάς)

 

Δηλαδή το να κανει Χριστιανό ενα μωρακι εκείνη την μερα και για ολη του τη ζωη, δεν δείχνει συμμετοχή; Οι κάμερες και τα φουστάνια εχουν σημασία ;

 

Περα απο αυτο η οικογένεια της δεν θα παει στα βαφτησια? ποιον άλλον πρεπει να καλέσει;

 

Εγώ συμπεραίνω ότι για τη μαμά έχουν σημασία οι κάμερες και τα φουστάνια για να μην αφήνει στη νονά τη χαρά να διαλέξει.

Και στην τελική που τελειώνει αυτό; Σήμερα δεν αφήνουμε τη νονά να διαλέξει βαπτιστικά, αύριο δεν την αφήνουμε να διαλέξει λαμπάδα, μεθαύριο παιχνίδι, ε ας μας βάζει ένα ποσό το χρόνο να ψωνίζουμε μόνες μας να γλυτώνουμε και τις αλλαγές.

 

Και δεν τα λέω εκ του ασφαλούς: η νονά στο γιο μου πήρε πράγματα που δεν ήταν καθόλου του γούστου μου. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έκανα την υπόλοιπη βάπτιση όπως την ήθελα, ή ότι δεν χάρηκα τη βάπτιση ή οτι η νονά δεν αγαπάει το παιδί μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...