Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περίεργη αντίδραση??


antigoni84

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πήρα τώρα τηλέφωνο και μου είπε η μαμά της οτι είναι πολύ ταραγμένη και της έδωσε ενα χάπι βαλεριάνας και έχει κλειστεί στο δωμάτιο της,νιώθω λίγο άσχημα γιατί της φώναξα και έβαλε τα κλάματα,όμως φοβήθηκα πολύ.Μου είπε οτι ενω ήταν περιθωριακόφατσα της έβγαλεκάτι καλο,οτι και καλά εχει μπέσα παροτι αλητάκος,ασε που κάπνισε ενα στριφτό εκείνη την ωρα και εγώ της είπα οτι μπορεί να ήταν χασίσι και να τους επιανε η αστυνομία,είμαι και γω υπερβολική!

 

Σοβαρολογεις? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη... 25 χρονών κοπέλα γυάλισε ένα παληκάρι, τάχα μου αλητάκο (που το ξέρετε? το γράφει στο κούτελο?) και αυτός προσφέρθηκε να την πάει στο σπίτι (του γυάλισε και αυτού). Ξέρω πολλούς που δεν έχουν δίπλωμα αλλά οδηγούν πολύ καλύτερα από άλλους που έχουν (από εμένα για παράδειγμα).

Ίσως ο παρορμητισμός (αυτός ο λογικός της αμοιβαίας έλξης) να μπει σε αμάξι αγνώστου που δεν διαθέτει δίπλωμα να την απασχόλησε

Αλλά να το πει στη μάνα της, στην ξαδέλφη της, στο μπαρμπα γιάννη και να τη χαπακώσουν κιόλας γιατί την τρομοκρατήσατε για κάτι που τελικά δεν έκανε, εξηγεί γιατί είναι ο χαρακτήρας που μας περιγράφεις.

Αφήστε το κορίτσι να αναπνεύσει! Άλλες στην ηλικία της έχουν πάρει τη ζωή τους στα χέρια τους, κουμαντάρουν επιχειρήσεις και οικογένειες. Και εσείς τρομοκρατείτε ένα κορίτσι και το δίνετε βαλεριάνα για να ηρεμήσει από κάτι που εσείς του φορτώσατε και του λέτε να δει και ψυχολόγο!

 

Υ.Γ. Α! Και οι μισοί καπνιστές καπνίζουν στριφτό πια για λόγους οικονομίας! Και αλητάκος, και ναρκωμανής, και ανώμαλος και δεν ξέρω εγώ τι...

 

εν τω μεταξυ το ολο προφιλ ειναι λες και περιγραφεις εμενα....χαχαχαχα. Εκτος που απο εμφανιση δε με λες τοσο περιθωριακη, οσο ....γυφτακι!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συνέβει δεν είναι καθόλου περίεργο. Το περίεργο είναι που έχει γίνει θέμα σε όλη την οικογένεια, λες και η κοπέλα είναι 15 χρονών!!!!

 

Περισσότερο θα ανησυχούσα για κάποιον που βλέπει στριφτό τσιγάρο και φαντασιώνεται ναρκωτικά, παρά για κάποιον που μπαίνει σε αυτοκίνητο με οδηγό χωρίς δίπλωμα, με την έννοια ότι είναι χειρότερο να είσαι υπερβολικά φοβικός παρά ελαφρά παρορμητικός.

 

Αλήθεια, το ξέρουμε σίγουρα ότι ο νεαρός δεν είχε δίπλωμα; Δεν δίνουν όλοι σήματα για τον ίδιο λόγο, π.χ. μπορεί να έχεις δίπλωμα αυτοκινήτου και να δίνεις σήματα για επαγγελματικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια, το ξέρουμε σίγουρα ότι ο νεαρός δεν είχε δίπλωμα; Δεν δίνουν όλοι σήματα για τον ίδιο λόγο, π.χ. μπορεί να έχεις δίπλωμα αυτοκινήτου και να δίνεις σήματα για επαγγελματικό.

 

Έεεεεεεελα…. Από το στόμα μου το πήρες!!!!!!

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

οχι δίνανε για ιχ και εκείνος είχε δώσει ο έρμος πολλές φορές και εκείνη τη μερα πέρασε,εντωμεταξύ τωρα στεναχωριέται που τον προσέβαλε!!Μάλλον ηταν ωραίος!!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι εξετάζονταν μαζί δεν σημαίνει ότι εξετάζονταν στα ίδια, ο ένας μπορεί να έδινε για επαγγελματικό, ο άλλος για μηχανή, ο άλλος για Ι.Χ.

 

Όπως και να 'χει, δεν είναι πια τόσο τραγικό να μπεις σε αυτοκίνητο με οδηγό που δεν έχει δίπλωμα, εκτός αν νομίζει κανείς ότι όσοι έχουν δίπλωμα είναι καλοί οδηγοί μόνο και μόνο επειδή έχουν δίπλωμα.

 

Η κοπέλα έκανε ό,τι θα έκανε οποιαδήποτε άλλη κοπέλα της ηλικίας της (και μεγαλύτερη μπορώ να πω) αλλά εσείς αντιδράτε λες και είναι μαθήτρια Α' Γυμνασίου που πήγε να βρει χασικλή γκόμενο στα Εξάρχεια. Λίγο μέτρο δεν βλάπτει.

 

Άμα παίρνει βαλεριάνα για κάτι τέτοιο, τα δύσκολα πώς τα αντιμετωπίζει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως θα έπρεπε να πάμε σ ενα ψυχολόγο??

Με όλο το θάρρος και αφού ζητάς τη γνώμη μας, αν κάποιος πρέπει να πάει σε ψυχολόγο είναι η μαμά της που της έδωσε βαλεριάνα και εσύ που της έβαλες τις φωνές. Αφήστε την κοπέλα να ζήσει και μη της δημιουργείτε φοβίες.

Δε γνωρίζονται όλοι από γραφείο συνοικεσίων και αφού εγκρίνουν και οι γονείς τον υποψήφιο... υπάρχουν και άνθρωποι που βγαίνουν ραντεβού με αγνώστους! δεν θεωρείται καν εξτριμ σπορ.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα βρε antigoni84, ηρέμησε !!! :lol::lol::lol: Ξέρεις πόσες λαλακίες έκανα εγώ στα 25 μου; Όχι μόνο σε αμάξι μπήκα, αλλά και σε σπίτι αγνώστου πήγα κι η μάνα μου νόμιζε ότι με φιλοξενούσε η κολητή. Βέβαια, άλλες εποχές τότε θα μου πεις, αλλά και πάλι κίνδυνοι υπήρχαν.

 

Διακοπές μόνη σου δεν έχεις πάει; Δεν καβάλησες ποτέ μηχανάκι κάποιου νεαρού που προσφέρθηκε να σε πετάξει στην πιο κοντινή παραλία; Δεν έφυγες ποτέ για βόλτα με κάποιον νεαρό που γνώρισες ένα βράδυ σε μπαρ; Δεν έκανες ποτέ κάτι με λίγο ρίσκο στη ζωή σου; Πιο πάνω σου έγραψε κάποια κοπέλα ότι πολλοί άνθρωποι συνηθίζουν να κάνουν σεξ με άτομα που γνωρίζουν μόνο λίγα λεπτά. Λογικά αυτοί μετά θα'πρεπε να αναρωτιούνται πώς το έκαναν αυτό, γιατί θα μπορούσαν να τους είχαν βρει ακρωτηριασμένους σε κάποια ντουλάπα ξενοδοχείου το επόμενο πρωί. Ε;

 

Το στριφτό τσιγαρο δεν θέλω ούτε να το σχολιάσω, η μισή Ελλάδα στριφτά κάνει (και πολύς κόσμος που δε φαντάζεσαι, βάζει και το "καλό το πράμα" μέσα) :mrgreen: Το να το αναγάγετε σε μέγα θέμα, το θεωρώ αν μη τι άλλο υπερβολικό. Και βαλεριάνα; Μα... βαλεριάνα; :shock: Ειλικρινά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί ταραχτήκατε όλοι οικογενεικώς τόσο. Όχι και να πάει σε ψυχολόγο η κοπέλα! Άλλοι θέλουν ψυχολόγο μου φαίνεται. Ας την αφήσουν ν' ανασάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε αν ήταν δικια μου ξαδέρφη θα τη ρώταγα πρωτίστως αν το αλάνι "έλεγε".

Αν μου έλεγε οτι ήταν και ωραίος (εκτός από αλάνι που το θεωρώ προσόν) τότε θα της έβαζα τις φωνές που βγήκε από το αμαξι.

Μια ευκαιρία είχε η κοπέλα να ξεχαρμανιασει και την έχασε. Εύχομαι να τον ξανασυναντήσει όταν θα δίνει οδήγηση (το ότι οδηγούσε χωρίς δίπλωμα το βρίσκω εξίσου εξάιτιν). Ασε που πιστεύω ότι έχει καταλάβει το σφάλμα της για αυτό τώρα στεναχωριέται.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ως σφάλμα εννοείς που τους το είπε και βγήκε από το αμάξι έτσι;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ως σφάλμα εννοείς που τους το είπε και βγήκε από το αμάξι έτσι;

 

Βασικά θεωρώ σφάλμα ΜΕΓΑ το ότι βγήκε από το αμάξι.

Το άλλο, χμμμμ πράγματι πρέπει να προσέχουμε τι λέμε αλλά κυρίως ΠΟΥ το λέμε:cool:.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα είναι 25 χρονών...

σου έδωσε αναφορά του τί έκανε (?)...

της φώναξες (?)...

η μαμά της έκανε βαλεριάνα να ηρεμήσει γιατί την τάραξες (?)....

θέλετε να την πάτε σε ψυχολόγο (?)...

ακόμα συζητάτε σενάρια για τον "φερόμενο ως" αλητάκο (?)....

 

 

Μάλλον εγώ χρειάζομαι ψυχολόγο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ξαδέρφη μου,25 ετών και άτομο αρκετά φοβικό μου είπε οτι της συνέβη σήμερα το εξής, έδινε σήματα και μιλούσε με το διπλανό της,ενα νεαρό γύρω στα 20,η εμφάνιση του δεν ήταν του τυπικού" καλού παιδιού"απ οτι μου είπε,ήταν λίγο αλητάκος,μαγκάκος, ενα τέτοιο στυλ. Όταν τελείωσε τις εξετάσεις και εκείνος είχε ήδη βγει γιατί είχε περάσει και ήταν πολύ χαρούμενος,βγαίνοντας έξω τον είδε να ξεπαρκάρει το αμάξι του και τη ρώτησε αν πέρασε και εκείνη του είπε ναι,τη ρώτησε που μένει,ειπε και εκείνη και αυτός της είπε και γω ελα να σε πάω, και εκείνη μπήκε, βέβαια μετά απο λίγο του είπε οτι ξέχασε κάτι και κατέβηκε. Το θέμα είναι οτι έχει θορυβηθεί με το τρόπο που σκέφτηκε,και εμένα μου έκανε εντύπωση,αν είναι δυνατόν να μπει σε ένα ξένο αμάξι,καποιου που δεν τον ήξερε,τον είχε δει μόνο 15 λεπτά στις εξετάσεις,οδηγούσε ενώ δεν είχε δίπλωμα και ήταν και περιθωριακή φυσιογνωμία.Εντελώς αψυχολόγητη κίνηση, με προβλημάτισε δε οτι μου είπε οτι ενώ το μυαλό της της είπε μη το κανεις,ανοιξε και μπήκε.Μήπως θα έπρεπε να πάμε σ ενα ψυχολόγο??

 

 

 

απο την εμφάνιση έκρινε οτι ήταν αλητάκος;επειδή μάγκιζε;(σ'αυτή την ηλικία ΟΛΟΙ μαγκίζουν)

25 χρονώ τόσο φοβική γιατί;αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει και γι'αυτό θέλει ψυχολόγο.

το πιο φυσιολογικό είναι να κάνεις μια γνωριμία κάπως έτσι..δε βγαίνει;δεν εργάζεται;σπουδάζει;στους χώρους τους οποίους κινείται πως κάνει γνωριμίες;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε αν ήταν δικια μου ξαδέρφη θα τη ρώταγα πρωτίστως αν το αλάνι "έλεγε".

Αν μου έλεγε οτι ήταν και ωραίος (εκτός από αλάνι που το θεωρώ προσόν) τότε θα της έβαζα τις φωνές που βγήκε από το αμαξι.

Μια ευκαιρία είχε η κοπέλα να ξεχαρμανιασει και την έχασε. Εύχομαι να τον ξανασυναντήσει όταν θα δίνει οδήγηση (το ότι οδηγούσε χωρίς δίπλωμα το βρίσκω εξίσου εξάιτιν). Ασε που πιστεύω ότι έχει καταλάβει το σφάλμα της για αυτό τώρα στεναχωριέται.

 

Απίθανη απάντηση! :D:lol::D

Συμφωνώ!

Link to comment
Share on other sites

Eχω μπει σε αυτοκινητα ξενων σαν πιτσιρικα κ εγω κ οι φιλες μου ουυυυυυυυυυυυ......!!!!! κ μαλιστα στα 16 μου οχι στα 25 μου!Ελεος γιατι δεν την πυροβολησατε την κοπελα καλε που της δωσατε κ ηρεμιστικα?Για μενα το ΜΕΓΑ λαθος σας ειναι που την κανατε να νιωθει ενοχες κ ειναι κριμα για μια κοπελα 25 χρονων να ντραπει τοσο κ να μην μπορει να εμπιστευετε την κριση της:confused:

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

χειροτερη εμπειρια απο μενα , δεν μπορει να τυχει σε ανθρωπο..

 

γεναρης το 03..

 

εχω βγει με φιλες και εχουμε παει στο αλφα (ιστορικο κλαμπ στην κηφισιας... τι σας θυμησα τωρα, ε????)

 

εχω γινει γκολ...

 

βγαινω, παω να παρω το αμαξι μου, συνειδητοποιω στα σοβαρα πλεον οτι ειμαι κομματια και λεω, αντε να παρω ταξι..

 

παραπαταω, καθοτι και κουνουπιδι απο τις τεκιλες, και φοραω και ψηλοτακουνες μποτες.... παω να σκασω κατω σα καρπουζι, και ακουμπαω σε εναν τυπο με μακρυα μαλλια, μουσια, δερματινα που καπνιζει -οχι στριφτο, λολ- καθισμενος πανω στη μηχανη του..

 

με πιανει λοιπον ο τυπακος, και μου λεει 'που πας ρε ατομο σ αυτο το χαλι, ποιος σ αφησε να κυκλοφορεις ασυνοδευτο?'

πηγα να του απαντησω κατι, αλλα με προλαβε το στομαχι μου, γκαααααααααπ φευγει η πρωτη ρουκετα τεκιλας-στομαχικων υγρων στη ροδα της μηχανης του...

 

-θυμασαι που μενεις ρε ορεστη μακρη?

-μφφφφφφφμχφμμμμμμμμμμ -δευτερη ρουκετα στις μποτες μου μπλιχ-

-καλα, σαλτα πανω..

 

δε θυμαμαι πως ανεβηκα πανω στη μηχανη..

θυμαμαι οτι μου περασε στιγμιαια η σκεψη 'που πας ρε, με τον μαλλια μηχανοβιο 4 τα ξημερωματα', αλλα μετα μυρισα το αρωμα του και καθησυχαστικα.... λεω 'αποκλειεται να μου κανει κακο αντρας που μυριζει τοσο ωραια'

 

 

 

 

αυτα..

εντ οφ στορυ..

 

 

-να θυμηθω να 1)βρω εκεινες τις θεεικες μποτες.. που τις εχω βαλει???? 2)να ξυπνησω τον -πρωην- μαλλια να παει για δουλεια, θελω και σουπερ μαρκετ, δεν εχουμε μωρομαντηλα και μακαρονακια ντορα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Αντιγονάκι, ευτυχώς το κατάλαβες...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...