Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΕΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ;


VAIA

Recommended Posts

Πλάκα κάνεις έτσι; Πες μου ότι κάνεις πλάκα! Για ρώτα... πόσα πήραν οι αστυνομικοί αυτό το μήνα μισθό;

 

Εκτός από το παρεντς και την τηλεόραση... υπάρχει και το ιντερνετ για ενημέρωση! Για ρίξε μια ματιά!

Πεστα, και αν δεν πειθεται, να της στειλω το εκκαθαριστικο του μηνος :rolleyes:

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και ο μονος λογος που δεν κλαιγομαι παρολο που το 2005 στον ιδιωτικο τομεα επαιρνα οσα παιρνουμε και οι δυο μαζι ειναι γιατι ήταν επιλογή μου!!!!!

δεν δεχομαι ομως να ακουω και ολα αυτα πλεον οπως και να φωναζουν ολοι του ιδιωτικου τομεα για την αρση της μονιμοτητας, γιατι για να εχει δικαιωμα ο καθε δημαρχος να προσλαμβανει και να απολυει τους δικους του ανα 4ετια, να απειλει με απολυσεις οποιον του παει κοντρα? και στον ιδιωτικό τομεα γνωριζεται ολοι οτι μαζι με τους εργατικους και αξιους πληρωνονται και παρα πολύ λογω γνωριμιων και για να καθοντια και οι υπολοιποι τρεχουν να κανουν την δουλεια τους γιατι ειναι οι ευνοουμενοι του εκαστοτε διευθυντη φανταστειτε τι θα γινοταν αν δεν υπηρχε η μονιμοτητα στο δημοσιο!!!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατοχυρώσει το ΜΟΝΑΔΙΚΟ δικαίωμα;

 

προς τι η επιθεση? απο συνηθεια μαλλον...σου κλαφτηκα????

εμενα ο ξαδερφος μου αστυνομικος επαιρνε παντα 1400 και

ειναι 45 χρονω και συνταξιουχος με 80000 εφαπαξ, οκ?

διαλεξατε και μπηκατε και συγνωμη να ζητησω γιατι δεν ηξερα οτι παιρνουν τοσο λιγα ειχα μεινει στους μισθους που μου ελεγε η ξαδερφη για το συζυγο της

αλλα να τονισω και κατι

τον αστυνομικο δεν μπορει κανεις να τον πει τεμπελη ουτε να τον πληρωσει ουσιαστικα

εννοω εχει νυχτες, εχει γηπεδα, εχει κινδυνους, εχει πανε εδω τρεχα εκει, οι γυναικες τους ολο με τις ειδησεις ειναι να δουν αν θα γυρισει σπιτι ο αντρας τους

για μενα ο αστυνομικος και ο πυροσβεστης και 5000 να παρουν το μηνα γιατι κινδυνευουν ανα πασα στιγμη και ολοι τα αξιζουνε

μην τα ισοπεδωνουμε ολα ΟΚ???

 

αλλα οχι και οι μπαρμπαδες μας που προσπαθουν να μας πεισουν οτι το ανοιγμα του σκαφους και των 3 εξοχικων πρεπει να το κλαψουμε επειδη μειωθηκε ο υπερμισθος.........

δε μπορω να πω τι δουλεια κανουν δυστυχως

 

εγω δεν παω να κλαφτω σε κανεναν δε μ αρεσει να προκαλω

αερικο αφιερωμενο το ασμα

"χτυπα κι αλλο, θα τ αντεξω........." εγω ειμαι το τερας σημερα...........

Link to comment
Share on other sites

ο ξαδερφος μου πληρωθηκε προχθες...( ειναι στρατιωτικος )

του κοψανε απο τον μισθο του 160 ευρω.. επεσε στα 820 ευρω....

με υπηρεσιες, σαββατοκυριακα και αλλα πολλα..

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλλον μου λενε ψεμματα δεν εξηγειται αλλιως

ο ανηψιος μου ειναι στρατιωτικος = 1300 μετα τα κοψιματα

ο φιλος του αντρα μου δημοτικη αστυνομια = 1300 με τα επιδοματα -- για να μην πω οτι γεννησε η γυναικα του και πηρε εκεινος αδεια 9 μηνες πληρωμενα ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ο αλλος ανηψιος μου ειναι αστυνομικος στην κρητη = 1200 τωρα με τα ψαλιδια

δεν ξερω ρε παιδια μες τα σπιτια κανενος δεν ειμαι

και δεν εχετε καταλαβει κατι

δε μιλαω για τη διαφορα 1000 με 1300

μιλαω για τη διαφορα 1000 με 4000

απο εκει δε θελω κλαψες...........

Link to comment
Share on other sites

προς τι η επιθεση? απο συνηθεια μαλλον...σου κλαφτηκα????

εμενα ο ξαδερφος μου αστυνομικος επαιρνε παντα 1400 και

ειναι 45 χρονω και συνταξιουχος με 80000 εφαπαξ, οκ?

διαλεξατε και μπηκατε και συγνωμη να ζητησω γιατι δεν ηξερα οτι παιρνουν τοσο λιγα ειχα μεινει στους μισθους που μου ελεγε η ξαδερφη για το συζυγο της

αλλα να τονισω και κατι

τον αστυνομικο δεν μπορει κανεις να τον πει τεμπελη ουτε να τον πληρωσει ουσιαστικα

εννοω εχει νυχτες, εχει γηπεδα, εχει κινδυνους, εχει πανε εδω τρεχα εκει, οι γυναικες τους ολο με τις ειδησεις ειναι να δουν αν θα γυρισει σπιτι ο αντρας τους

για μενα ο αστυνομικος και ο πυροσβεστης και 5000 να παρουν το μηνα γιατι κινδυνευουν ανα πασα στιγμη και ολοι τα αξιζουνε

μην τα ισοπεδωνουμε ολα ΟΚ???

 

αλλα οχι και οι μπαρμπαδες μας που προσπαθουν να μας πεισουν οτι το ανοιγμα του σκαφους και των 3 εξοχικων πρεπει να το κλαψουμε επειδη μειωθηκε ο υπερμισθος.........

δε μπορω να πω τι δουλεια κανουν δυστυχως

 

εγω δεν παω να κλαφτω σε κανεναν δε μ αρεσει να προκαλω

αερικο αφιερωμενο το ασμα

"χτυπα κι αλλο, θα τ αντεξω........." εγω ειμαι το τερας σημερα...........

 

Εισαι απολυτα σαφης. Συμφωνω.

Υπαρχουν αδικιες και στον Δησμοσιο και στον Ιδιωτοκο τομεα.

Φανταζομαι ολοι συμφωνουμε σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι απολυτα σαφης. Συμφωνω.

Υπαρχουν αδικιες και στον Δησμοσιο και στον Ιδιωτοκο τομεα.

Φανταζομαι ολοι συμφωνουμε σε αυτο.

 

μη συμφωνεις μαζι μου, κινδυνευεις!

εγω ξερεις ειμαι η κλαψο ----- του παρεντς

παντα προσπαθω η αποψη μου να εισαι σφαιρικη να λεω και τα καλα και τα κακα

αλλα αυτο σημερα ειναι καθαρα επιθεση προς το προσωπο μου και οτι αντιπροσωπευω

προσεχε μην ταμπελοποιηθεις

το μη μου απτου να μην ειχαμε εδω μεσα θα ημασταν πρωτοι!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μου λενε ψεμματα δεν εξηγειται αλλιως

ο ανηψιος μου ειναι στρατιωτικος = 1300 μετα τα κοψιματα

ο φιλος του αντρα μου δημοτικη αστυνομια = 1300 με τα επιδοματα -- για να μην πω οτι γεννησε η γυναικα του και πηρε εκεινος αδεια 9 μηνες πληρωμενα ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ο αλλος ανηψιος μου ειναι αστυνομικος στην κρητη = 1200 τωρα με τα ψαλιδια

δεν ξερω ρε παιδια μες τα σπιτια κανενος δεν ειμαι

και δεν εχετε καταλαβει κατι

δε μιλαω για τη διαφορα 1000 με 1300

μιλαω για τη διαφορα 1000 με 4000

απο εκει δε θελω κλαψες...........

 

βρε φιλεναδα με κοροιδευεις ο ανηψιος σου ειναι αστυνομικος και πηρε αυτο το μηνα 1300!!!! ποσα χρονια υπηρεσια εχει? τι 5 παιδια εχει και ειναι αξιωματικος η μας κοροιδευεις ή σε κοροιδευουν τι να πω

 

και συγνωμη αλλα τα εχω παρει και περισοοτερο απο ολα γιατι ο αντρουλης μου ειπε οτι θα παει να δωσει και την εισφορα που μας ηρθε 500 ευρω σχεδον ολα μαζι να ξεμπερδευουμε!!!!! ωραια εεεε

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε φιλεναδα με κοροιδευεις ο ανηψιος σου ειναι αστυνομικος και πηρε αυτο το μηνα 1300!!!! ποσα χρονια υπηρεσια εχει? τι 5 παιδια εχει και ειναι αξιωματικος η μας κοροιδευεις ή σε κοροιδευουν τι να πω

 

και συγνωμη αλλα τα εχω παρει και περισοοτερο απο ολα γιατι ο αντρουλης μου ειπε οτι θα παει να δωσει και την εισφορα που μας ηρθε 500 ευρω σχεδον ολα μαζι να ξεμπερδευουμε!!!!! ωραια εεεε

 

ειναι 3 χρονια στην υπηρεσια απο σχολη αξιωματικων περασε ειναι ελευθερος χωρις παιδια και τον στειλανε στην κρητη

ημουν μπροστα με ανοιχτη ακροαση οταν ελεγε στο μπαμπα του οτι αυτο το μηνα θα παρει 1300 και να του στειλει κι αλλα

τι να πω ρε παιδια μπορει να παιζει και ο βαθμος η κατι που εγω δε γωνριζω τι να πω

δεν εχω κανενα λογο να πω ψεμματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε μιλαω για τη διαφορα 1000 με 1300

μιλαω για τη διαφορα 1000 με 4000

απο εκει δε θελω κλαψες...........

 

Μάλιστα! Διατάξτε! Αφού δεν θέτε να μην τις έχετε!

 

Σκέφτηκες ποτέ πως αυτός που παίρνει 1400 έχει διαμορφώσει τη ζωή του με βάση αυτά τα 1400??? Ότι έχει πάρει ένα μαμωσπίτι και το πληρώνει με αυτά τα 1400????

 

Σκέφτηκες ποτέ ότι η πλειοψηφία του ελληνικού λαού δεν είναι ο μικρόκοσμος της οικογενείας σου που μπορεί στα δικά σου μάτια να φαντάζει 'τυχερός σε σύγκριση με εσένα' αλλά εκεί έξω υπάρχουν μονογονεϊκές που προσπαθούν να τα βγάλουν πέρα με 400? τον μήνα ή και με δουλειές του ποδαριού και αν τύχει;

 

Ποια είσαι εσύ που θα πεις 'μην κλαίγεσαι'; Τι κάνεις δηλαδή εσύ όλη μέρα εδώ μέσα;

 

Για τον καθένα από μας αυτή η κρίση ΜΑΣ ΑΓΓΙΖΕΙ με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και το δράμα το δικό μου δεν γίνεται ευτυχία επειδή το δράμα του διπλανού μου είναι μεγαλύτερο ούτε γίνεται μεγαλύτερο επειδή κάποιον άλλον τον άγγιξαν λιγότερο τα μέτρα!

 

Τι νοοτροπία είναι αυτή; :shock:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Σταματα να κυνηγας φαντασματα κουβεντα κανουμε και υπαρχουν διαφορετικες αποψεις. Απλα αυτο που προσπαθουμε να πουμε ειναι οτι δεν ειναι ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι με παχυλους μισθους και σε καλυτερο επιπεδο παντα απο τους ιδιωτικους

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου είναι εποχικός προσβέστης και παίρνει 750 το μήνα...με 2 παιδιά...Οι αστυνομικοί πληρώθηκαν τον προηγούμενο μήνα 400 ευρώ μηνιάτικο...ο μόνος δυ που ακόμη είναι οκ είναι ο δάσκαλος...1300, από αυτά που ξέρω εγώ...Και συμφωνώ με Μάρκο. Φταίνει πρωτίστως οι πολιτικοί που δημιούργησαν και συντηρούν αυτήν την πελατειακή σχέση.

 

Φταίμε όμως κι εμείς...γιατί δε λέμε να τη σταματησουμε. Μας ενδιαφέρει μόνο πως θα τη διαιωνίσουμε.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

μη συμφωνεις μαζι μου, κινδυνευεις!

εγω ξερεις ειμαι η κλαψο ----- του παρεντς

παντα προσπαθω η αποψη μου να εισαι σφαιρικη να λεω και τα καλα και τα κακα

αλλα αυτο σημερα ειναι καθαρα επιθεση προς το προσωπο μου και οτι αντιπροσωπευω

προσεχε μην ταμπελοποιηθεις

το μη μου απτου να μην ειχαμε εδω μεσα θα ημασταν πρωτοι!

 

 

Χαχαχα!!!

Ελα να το παρουμε και λιγο στη πλακα!!!!

Ελα να ανεβαινουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω αποχωρω.........

δεν ειπα κανενα ψεμμα, ειπα οτι γνωριζα

δεν ηθελα να θιξω κανεναν αλλα ολων τα νευρα κρεμονται απο μια κλωστη και δε μου αρεσει ουτε να διαπληκτιζομαι ουτε να στοχοποιουμαι

λυπαμαι πολυ που η συζητηση πηρε τετοια τροπη

επαναλαμβανω τελος, οτι δε μιλουσα για μισθους τοσο μικρους οσο λετε, αλλα για κατι χιλιαρικα που εμεις ουτε απο τζοκερ δε θα τα δουμε

ζητω και παλι συγνωμη σε περιπτωση που οι ελλειπεις μου γνωσεις σε οτι αφορα βαθμους, και καταταξεις επαγγελματων με εκαναν να βγαλω γενικα συμπερασματα

 

ελπιζω για ολους μας να ξημερωσουν καλυτερες μερες

γιατι ετσι οπως παμε θα φαγωθουμε μεταξυ μας

και αυτο θελανε εξ αρχης

καλυτερα να φυγω γιατι θρηνω χαμενες φιλιες σημερα

σας φιλω και καλη τυχη σε ολους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαμενες φιλιες σημερα

σας φιλω και καλη τυχη σε ολους!

 

Αυτό το drama queen να μην είχες και τι στον κόσμο! :cool:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Επιασες το νοημα το να φαγωθουμε ποιος παιρνει 10 πανω 10 κατω δεν εχει νοημα αλλος ειναι ο εχθρος οχι ο διπλανος που ειναι σε παρομοια φαση απο εμας λιγο η πολυ. Αυτοι που παιρνουν αποφασεις ειναι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Διατάξτε! Αφού δεν θέτε να μην τις έχετε!

 

Σκέφτηκες ποτέ πως αυτός που παίρνει 1400 έχει διαμορφώσει τη ζωή του με βάση αυτά τα 1400??? Ότι έχει πάρει ένα μαμωσπίτι και το πληρώνει με αυτά τα 1400????

 

δε μιλησα για 1400 αλλα για 4000---ξερεις μαθηματικα????????βλεπεις τη διαφορα????

 

 

 

 

Ποια είσαι εσύ που θα πεις 'μην κλαίγεσαι'; Τι κάνεις δηλαδή εσύ όλη μέρα εδώ μέσα;

 

βγαλτο απο μεσα σου, ελα, ΟΟΟΛΗ μερα εγω εδω μεσα κλαιγομαι????? Σε ποσα απ τα δεκαδες τοπικ που συμμετεχω????? Τι προσωπικη επιθεση ειναι αυτη??? Εχεις κατι μαζι μου???? Να το λυσουμε χωρις να ενοχλουμε την οπτικη αισθητικη των αλλων....

 

 

Τι νοοτροπία είναι αυτή;

ειναι η νοοτροπια του να μετρας τα κουτια το γαλα και ο αλλος να προσπαθει να σε πεισει οτι ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ με το να δωσει τη δοση για το ΣΚΑΦΟΣ ΤΟΥ!!!!!! να τα γραψω και σε αλλες γλωσσες η καταλαβαμε??????

Link to comment
Share on other sites

Θεωρεις δηλαδη οτι η χωρα εφτασε εδω απο τον δημοσιο υπαλληλο που παιρνει 500 ευρω περισσοτερα απο σενα???? Βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος, οι κλεφτες πολιτικοι και τα μεγαλα ψαρια ειναι το θεμα που οδηγησαν εδω την χωρα.

 

Και δεν ειμαι δημοσιος υπαλληλος και τα λεω αυτα απλα πιστευω οτι το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι και το να αλληλοκατηγοορυμε ο ενας τον αλλον δεν εχει νοημα.

 

Εκτός θέματος, αλλά έχω ξαναγράψει τη γνώμη μου, φυσικά και είναι κλέφτες οι πολιτικοί και τα μεγάλα ψάρια έκαναν τη ζημιά, αλλά από την άλλη εννοείται ότι το πρόβλημα διογκώνεται και με τις δαπάνες του δημοσίου για μισθούς. Βάλε 1.000.000 μισθοδοσίες (ενώ μπορεί να χρειάζονται οι μισοί ΔΥ) έστω και για σχετικά χαμηλόμισθους και υπολόγισε πόσο επιβαρύνεται το θέμα.

 

Τελοσπάντων σταματώ εδώ γιατί είναι οφ τόπικ, κι εγώ προσωπικά όταν κρίνω μια κατάσταση, δεν βάζω στην άκρη και τα επιμέρους και ίσως μικρότερα προβλήματα που την επιδεινώνουν, αλλά στηλιτεύω ό,τι θεωρώ ότι τη δημιούργησε, ανάλογα με την σπουδαιότητά του.

Link to comment
Share on other sites

Για ΄μένα έχει σημασία αυτός που βγάζει, να το αξίζει. Γιατί άλλο να βγάζει κάποιος με προσόντα, που δουλεύει σκληρά, κι άλλο να βγάζει ο καθένας !

 

αυτο ειναι το θεμα. βλεπω εναν φυλακα σε ενα ''μνημιο'' της θεσσαλονικης. 4 ωρες η 6 ΚΑΘΕΤΕ και παιρνει γυρω στα 2 χιλιαρικα!!! εστω και να περνει 1,5 χιλιαρικο! και τι κανει παει καθετε, πινει τον καφε του και φευγει!!!

 

παντως εμεις με την κριση συμαζευτηκαμε και οργανωθηκαμε. ισα ισα καλο μας εκανε. βασικ ανα πω οτι δε μας λειπει απολυτως τιποτα. αλλα οτι περνουμε πλεον το βαζουμε σε προγγραμα και το υπολογιζουμε. οχι απλα παω αγορα και περνω οτι βρω μπροστα μου.. τα ψωνια του σουπερ τα κανει ο αντρας μου επειδη βολευει οταν σχολαει απτη δουλεια να μη τρεχω εγω και κουβαλαω. εχει γινει εξπερ σε καθε προσφορα του καθε σουπερ και σιγκρινει. αν δει κατι πολυ καλο που το χρειαζομαστε περνει πιο πολυ ποσοτητα κοκ. κατα ταλλα δεν βιωνουμε την κριση ευτυχως οπως αλλοι. δοξα τον θεο εχουμε δουλιτσα. δε βγαζουμε πολλα μη νομιζετε σχεδον 1400 το μηνα και ειμαστε 4 ατομα και σε λιγες μερες 5. δε ξερω αλλα μια χαρα ειμαστε. να σημειωσω εδω οτι δε βγαινουμε εξω. οχι λογω κρισης αλλα δεν ειμαστε του καθε κυριακη εξω. προτιμαμε να πηγαινουμε η να ερχοντε φιλοι στο σπιτι

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

με τον ιδιο τροπο που ο καθε καρεκλας επιχειρηματιας εκανε 4ωρο η διπλοθεσιτη η εδιωξε τον καθε αντρα μου η αντρα σου.......και δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει ναι.......

αλλα ας ειμασταν εμεις δημοσιοι υπαλληλοι και δε θα παραπονιομασταν!

και ναι ηταν ειναι και θα ειναι παντα διπλα τα λεφτα τους.........μερικων και πολλαπλα!

 

(δε θες να λυπηθω καποιον που τον εβαλε ο μπαρμπας του σε καποια θεση οπου ΤΩΡΑ θα του κανουν τα 1800 που παιρνει χροοονια 1400 ενω εγω ζω χροοοοονια με 670 ετσι?)

 

 

Δεν είναι όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι το ίδιο και ούτε έπαιρναν όλοι παχυλούς παχυλούς μισθούς! Α! Δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος και ούτε και ο σύζυγος!

Δεν πρέπει να πέφτουμε στην παγίδα του κράτους, πόλεμος μεταξύ ιδιωτικών και δημοσίων υπαλλήλων, προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι το ίδιο και ούτε έπαιρναν όλοι παχυλούς παχυλούς μισθούς! Α! Δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος και ούτε και ο σύζυγος!

Δεν πρέπει να πέφτουμε στην παγίδα του κράτους, πόλεμος μεταξύ ιδιωτικών και δημοσίων υπαλλήλων, προσοχή!

 

ενταξει ειπαμε πρεπει να μεινουμε ενωμενοι τωρα ειναι δυσκολη η ωρα

Link to comment
Share on other sites

επισης εφαπαξ αναλογα με τις εισφορες παιρνουν και οι ιδιωτικοι υπαλληλοι και οι ελευθεροι επαγγελματιες, αναλογα με τις εισφορες!!!!

 

Από ποιόν το παίρνουν το εφάπαξ οι ιδιωτικοί?? Σε παρακαλώ ενημέρωσέ με γιατί δεν το γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι γενικώς οι ΔΥ βρε κορίτσια. Το πρόβλημα είναι τα βύσματα των ΔΕΚΟ (οι περισσότεροι έχουν τελειώσει απλώς το δημοτικό) που παίρνουν και θα συνεχίσουν παχυλότατους μισθούς, αλλά δεν μπορεί να τους κουνήσει κανείς απ' τη θέση τους, γιατί μπήκαν εκεί ως κομματόσκυλα και λύνουν και δένουν. Κι επειδή δεν μπορουν να διώξουν αυτούς, θα μπουν οι υπόλοιποι σε αναγκαστική εφεδρεία και θα μειωθεί κατά το ήμισυ ο μισθός μου κι ο μισθός σου κι όλα καλά.

 

Ζητάει η τρόικα να πληρώσουν οι φοροφυγάδες, ζητάει αποκρατικοποιήσεις και μείωση των προσλήψεων. Και τι κάνει ο Γιωργάκης; Βάζει φόρους σε όλους μας επειδή δεν μπορεί να εισπράξει απ΄οσους χρωστάνε της Μιχαλούς, δεν κάνει αποκρατικοποιήσεις και προσλαμβάνει 25000 δικούς του τη στιγμή που το δημόσιο είναι ήδη υπερ-πλήρες. Ωραίος τρόπος να βγούμε από το οικονομικό αδιέξοδο. Εύγε!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...