Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Κι εμενα με ζυγιζε σε καθε επισκεψη απο την αρχη αλλα πιεση μου μετρουσε απο το δευτερο τριμηνο και μετα.... Μου εξηγησε οτι εαν δεν υπαρχει θεμα υπερτασης απο πριν, η υπερταση κυησης εμφανιζεται απο το δευτερο τριμηνο και μετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο Κοτανίδης που λέτε είναι ο Κοτανίδης Αναστάσιος που είναι στη Γούναρη;

 

Παρεμπιπτόντως, εγώ πήγαινα στον Τσάκο εδώ και 10 χρόνια. Ήταν ο 3ος γιατρός που δοκίμαζα και εκεί έμεινα αρκετά ευχαριστημένη, ειδικά σε σχέση με τους προηγούμενους. Παρόλ' αυτά πλέον η συννενόηση μαζί του είναι Γολγοθάς. Ή με τις γραμματείς του μιλούσα πλέον ή με τους συνεργάτες του (τους οποίους δε βρίσκω στο επίπεδο του ιδίου και εν πάσει περιπτώσει εγώ αυτόν επέλεξα για γιατρό μου). Όταν επιτέλους κατάφερα να τον δω (πρέπει να κλείσεις οπωσδήποτε 3 εβδομάδες πριν, ευτυχώς στο τέλος εγώ επέμενα, παρ' ό,τι με "κούραρε" συνεργάτης του και παρά τις αντιρρήσεις της γραμματέως του, να έχω και με τον ίδιο ένα ραντεβού για 3 βδομάδες μετά), είχα 10 λεπτά μαζί του και ένα κλίμα ότι πρέπει να τελειώνουμε γιατί έχει και άλλα ραντεβού. Έχω ένα άσχημο πρόβλημα το οποίο παραμένει εδώ και 2 μήνες. Δε βρίσκω κάποιον γυναικολόγο που να αισθάνομαι εμπιστοσύνη. Αν κάποια κοπέλα ήταν ευχαριστημένη από τον Τσάκο και τώρα έχει βρει κάποιον άλλον, ας μου στείλει παρακαλώ πμ, γιατί δοκίμασα κάποιους που αναφέρθηκαν εδώ και απογοητεύτηκα. Προφανώς η κάθε μία έχει τελείως διαφορετικά κριτήρια.

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση????[/quote

ο δικος μου γιατρος ειναι αλλος, αλλα και αυτος δεν με ζυγιζε. την πιεση αρχιζουν να μετρανε στο δευτερο τριμηνο.

δεν ζυγιζουν τις αδυνατες κοπελες γιατι οσο κιλα και να βαλουν δεν ειναι ενδειξη για καισαρικη, ενω στις ευσωμες παιζει μεγαλο ρολο το βαρος και αυξανονται οι παραγοντες κινδυνου. οποτε μην ανησυχεις ,δεν εισαι μονη, ειναι καινουργιες αποψεις. αλλιως δε θα ηταν κοπος, αφου το κανουν οι μαιες στα ιατρεια

δεν με απασχολει καθολου το θεμα του ζυγισματος γιατι σε γυναικολογο πηγαινω οχι σε διαιτολογο! φυσικα εχω παρει λιγα κιλα κ ζυγιζομαι μονη μου πραγμα που θα εκανα ουτως ή αλλως κ να με ζυγιζε! για την πιεση θα τον ρωτησω στο επομενο ραντεβου κ θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

δεν με απασχολει καθολου το θεμα του ζυγισματος γιατι σε γυναικολογο πηγαινω οχι σε διαιτολογο! φυσικα εχω παρει λιγα κιλα κ ζυγιζομαι μονη μου πραγμα που θα εκανα ουτως ή αλλως κ να με ζυγιζε! για την πιεση θα τον ρωτησω στο επομενο ραντεβου κ θα σας πω!

 

 

 

να ξερεις μελλοντικα οτι ακομα και το ασβεστιο μπορει να μη σου δωσει, γιατι τωρα δεν θεωρεται απαραιτητο στις φυσιολογικες εγκυμοσυνες! μονο σε καποιες περιπτωσεις οπως ληψη κορτιζονης κ.λ. χρειαζεται. ειναι καινουργιες αποψεις , οπως βλεπουμε η επιστημη προχωραει!!!!!

αυτο μου εχει εξηγησει ο γιατρος μου και το δεχτηκα . οποτε εισαι απο τις μοντερνες!!!!! εγκυες!!!!!!

σου ευχομαι ολα καλα να πανε

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

να ξερεις μελλοντικα οτι ακομα και το ασβεστιο μπορει να μη σου δωσει, γιατι τωρα δεν θεωρεται απαραιτητο στις φυσιολογικες εγκυμοσυνες! μονο σε καποιες περιπτωσεις οπως ληψη κορτιζονης κ.λ. χρειαζεται. ειναι καινουργιες αποψεις , οπως βλεπουμε η επιστημη προχωραει!!!!!

αυτο μου εχει εξηγησει ο γιατρος μου και το δεχτηκα . οποτε εισαι απο τις μοντερνες!!!!! εγκυες!!!!!!

σου ευχομαι ολα καλα να πανε

τον ιδιο γιατρο εχουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον ιδιο γιατρο εχουμε?

 

 

οχι, αλλα βλεπεις οτι οι αποψεις συμφωνουν οποτε δεν πρεπει να συμβαινει λαθος.

και αφου ακολουθησα αυτο το προγραμμα και εχω γεννησει τελεια σου το λεω.

το βασικο στοιχειο να μην εχουμε αγχος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος και έχω διαβάσει αρκετά θέματα σας! Δεν είμαι μανούλα ακόμη! Είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου στη Θεσσαλονίκη ο οποίος να εργάζεται και σε δημόσιο νοσοκομείο. Θα ενδιαφερόμουν να μάθω για τον Θανάση Παντελή πληροφορίες καθώς και για το κινητό του αν το έχει κάποια! Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση????

 

 

γειά σου μελισσούλα ! δεν ξέρω το γιατρό σου.. θα σου πω τη δική μου εμπείρία μέχρι τώρα ..

από την πρώτη φορά που πήγα για την επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης , ο γιατρός μου μου μέτρησε κιλά και πίεση και τα καταχώρισε στο ιστορικό μου και από τότε το κάνει πάντα , σημειώνοντας κάθε φορά τις μεταβολές .

Από οτι καταλαβαίνω οι μετρήσεις αυτές είναι μάλλον κρίσιμες γιατί μπορεί να προλάβουν δύσκολες καταστάσεις όπως υπέρταση , προεκλαμψία , διαβήτη κύησης κλπ..

Ο δικός μου τα τηρεί ευλαβικά..

Link to comment
Share on other sites

rlita συμφωνώ και εγώ με την penny... Τον ξέρω απο τότε ποθ ήταν στο νοσοκομείο των Σερρών... Εγώ έχω να σου προτείνω τον Καραβά Γιώργο που είναι και αυτός στο Ιπποκράτειο, έχει και ιατρείο. Πάνω από όλα άνθρωπος και ένας εξαίρετος γιατρός..

Άν ενδιαφέρεσαι στείλε μου π.μ...

Τα παιδιά θέλουν την αγάπη μας!!!!

 

fd1dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες σας.εδω και καιρο σας παρακολουθω αλλα μολις σημερα εκανα εγγραφη για να παρω μερος στις ωραιες κουβεντουλες σας

χρειαζομαι λοιπον τα φωτα σας.μετακομισα απο επαρχια στην ομορφη Θεσσαλονικη και ψαχνω εναν γυναικολογο να με παρακολουθηση και να βαλει σε μια σειρα την περιοδο μου γιατι θελω να γινω για τριτη φορα μανουλα αλλα το προσπαθω εδω κ καιρο χωρις αποτελεσμα

σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι δεν εχω ιδεα....

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον

πες μου σε πρρακαλω σε ποιες κλινικες παει΄΄ποσο κοστιζει η επισκεψη,

θελω να βρω καποιον που να τον εμπιστευθω και να νοιωθω ανετα μαζι του,να μηνφοβαμαι να ρωτησω οτιδηποτε

η προηγουμενηγιατροσ μου ηταν λιγο αποτομη αλλα στιςμικρες πολεις οι επιλογες ειναι περιορισμενς

ελπιζω εδω να βρω επιτελους εναν σωστο ανθρωπο......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα

θα ήθελα να με βοηθήσετε με πληροφορίες για δύο γιατρούς

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

πραγματικά δεν ξέρω ποιον από τους δύο να διαλέξω.

είναι τελείως διαφορετικο,ί τους γνωρίζω αλλά πρέπει να αποφασίσω ποιον να εμπιστευτω για την εγκυμοσύνη μου

ευχαριστώ:-P

Link to comment
Share on other sites

Μπυρος Αποστολος-Σταυρουπολη

καταπληκτικος γιατρος.πολυ ευχαριστος χωρος,καινουρια μηχανιματα

και γω οταν εψαχνα για γιατρο πηγα στον κΜπυρο μετα απο συστασεις κοριτσιων απο το forum.εμεινα πολυ ευχαριστημενη και εννοειται πως εγινε ο γιατρουλης μου...

παω για εξεταση και ανοιγει η ψυχη μου ειναι τοσο ηρεμος κα8ι καλος που νοιωθω μαζι του μεγαλη σιγουρια.στην εξεταση ειναι πολυ λεπτομερεις και προσεκτικος με το καθετι,και μου τα εξειγει ολα

τον συστηνω και γω ενεπιφυλακτα...

Link to comment
Share on other sites

Κατσίκης Ηλίας, Στρ. Καλλάρη (Ηλίσσια).Απλά άνθρωπος... 2/2012 edit admin αλλαγή κειμένου μετά από παράκληση του μέλους

 

Δεν υπαρχει!!!Δεν τον αλλαζω με τιποτα!!!!Καλος επιστημονας, ανθρωπος και αληθευει και αυτο με τα χρηματα.Δεν περνει επισκεψεις, αυχενικες κλπ τα κανει αυτος χωρις χρεωση, και στο τελος ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικο τοκετο παιρνει τα ιδια.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον

πες μου σε πρρακαλω σε ποιες κλινικες παει΄΄ποσο κοστιζει η επισκεψη,

θελω να βρω καποιον που να τον εμπιστευθω και να νοιωθω ανετα μαζι του,να μηνφοβαμαι να ρωτησω οτιδηποτε

η προηγουμενηγιατροσ μου ηταν λιγο αποτομη αλλα στιςμικρες πολεις οι επιλογες ειναι περιορισμενς

ελπιζω εδω να βρω επιτελους εναν σωστο ανθρωπο......

sorry που δεν απαντησα νωριτερα

λοιπον στο θεμα μας,πηγαινει σε οποια κλινικη θελεις η επισκεψη ειναι 40ε και σου δινει παντα DVD.

ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος θα τον λατρεψεις

περιμενω νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα τον επισκεφτηκα μια φορα πριν 5 εβδομαδες για να κανω τεστ παπ και να τον γνωρισω,γιατι κι εγω ακουσα και διαβασα τα καλυτερα,και τελικα ηταν καλυτερα απο οτι φανταζομουν.Εγω δεν ειμαι εγκυος,αλλα εχω μια παλλίνδρομη πισω μου που με πονεσε πολυ,οποτε ειχα αναγκη να εμπιστευτω καποιον που και να ειναι καλος επιστημονας και ανθρωπος και τον βρηκα.Ειναι και πολυ θετικος σαν ανθρωπος,δεν κοιταξε την τσεπη μου,συζητουσαμε 1 ωρα και,ειχε παει 11:30 το βραδυ και δεν δυσανασχετησε,κερδισε πολυ και τον αντρα μου,γιατι τα ελεγε απλα και κατανοητα.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Kybele εγώ έχω τον Αργυρίου γιατρό όπου κατέληξα μετά από 2 άλλους γυναικολόγους και μια αποβολή.Μου τον σύστησε η κουμπάρα μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Είναι πολύ πρόσχαρος και κατατοπιστικότατος.Το μόνο μείον είναι ότι έχει πάρα πολύ κόσμο και περιμένεις κανα 2ωρο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα.εμενα την γυναικολογο την λενε βουντιωνη τινα κ ειναι εθνικης αμυνης,δεν την ηξερα αλλα μου τη συστυσε μια φιλη μου οταν εμεινα εγκυος.ειμαι ευχαριστιμενη μεχρι στιγμης!!!!!αν καποια απο εσας γνωριζει κατι ας μου το στειλει.........:rolleyes:

 

Μου την σύστησε η γιατρός μου που είχα όταν έμενα Καβάλα. Τώρα την άλλη παρασκευή θα με αναλάβει αυτή για να μην πηγαινοέρχομαι Θεσσαλονίκη Καβάλα. Μου είπε τα καλύτερα λόγια για αυτήν. Αν σου είναι εύκολο μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις το κινητό της? Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια...

Ταλαιπωρημένο θέμα αυτό του γυναικολόγου....δεν ξέρω.

Ξεκίνησα με τον Πλέσσια, με τον οποίο ήμουν αρκετά ευχαριστημένη και γέννησα μαζι του το 1. παιδάκι. Ποτέ δεν μου μέτρησε την πίεση, ποτέ δεν με ζύγισε αλλά πάντα πολύ φιλικός και απαντούσε σε όλες τις απορίες μου. Δυστυχώς στην καισαρική κάτι στράβωσε και έκτοτε έχασα την εμπιστοσύθνη μου σ' αυτόν και δεν θέλω να ξαναπάω.

Απο αρχές τις χρονιάς ταλαιπωρούμαι με ενα πρόβλημα (κολπίτιδα;τραχιλίτιδαςστρεπτόκοκκος) και περιφέρομαι για να βρω ενα σωστο γιατρό που θα με γιατρέψει αλλά....!!!!! Πήγα στον Κατσίνη. Δεν μπορώ να πω, φαίνεται έμπειρος (μιας και μεγάλος σε ηλικία), είναι απότομος στις κινήσεις του, παλιατζούρα ιατρείο, και μετά απο 2 μήνες θεραπείες με ανιβιώσεις (και για το σύζυγο) και κολπικές κρέμες δε λύθηκε το πρόβλημα και μου πρότεινε κρυοπηξία. Έφυγα απο κει. Και το τεστ παπ έπρεπε εγώ να το πάω σε μικροβιολογικό....τέλος πάντων.

Μετά απο το διάβασμα εδώ στο φόρουμ απευθύνθηκα στη Βάτση. Με δέχτηκε σχεδόν αμέσως, έκανε ένα ιστορικό μου. Απο κει και πέρα, το μόνο που έκανε ήταν να μου πάρει δείγμα κολπικών υγρών. Και μου είπε να το πάω στο μικροβιολογικο. Καμία περαιτέρω εξέταση. Με τα αποτελέσματα πήρα για 2 μήνες πάλι αντιβίωσεις, δε λύθηκε το πρόβλημα. Μετά έκανα θεραπεία με κολπική κρέμα. πάλι δεν λύθηκε το πρόβλημα. Όλα αυτά γίνονται κατόποιν τηλεφωνικών συστάσεων. Τώρα έχω 3 βδομάδες που προσπαθώ να την πάρω τηλέφωνο για να της μιλήσω, αλλά δεν μπορώ να τη βρώ. Το κινητό δεν απαντάει, στο ιατρείο όσες φορές έχω πάρει ¨εξετάζει¨και δεν μπορεί να μιλήσει. Έχω αγανακτήσει..... Δεν είναι δυνατόν να μην μπορώ να μιλήσω με τη γιατρό μου;;;;

Τώρα σκέφτομαι να πάω στον Κοτανίδη, μιας και μένω Μετέωρα και θα πάω πρώτα να τον δω στο Ικα......

Τι να πω βρε κορίτσια;;;;

 

αν και δεν ειναι γιατρος μου ο κοτανιδης ειναι πολυ καλος..

απλα σε μενα φανηκε ακριβος και δεν μπορουσα να παω αλλα ειναι καλος γιατρος..καλη επιτυχια..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι εντελώς νέα στο φόρουμ και γενικά στη Θεσσαλονίκη. Ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο που να μπορώ να τον εμπιστευτώ, γιατί μόλις έμεινα έγκυος και έχχω λίγο αγχωθεί. Μια γνωστή μου μου σύστησε τον Αργυρίου Χρήστο στον Αγ. Λουκά. Τον ξέρει καμιά σας; Είναι αλήθεια τόσο καλός όσο μου τον περιέγραψε ή να ψάξω αλλού;

Παρα πολύ καλός, γέννησα τον Απρίλιο την κορούλα μου, ήταν μαζί μου 12 ώρες και περίμενε να γεννήσω φυσιολογικά. Πραγματικά είναι πάνω απ΄ολα άνθρωπος και καταλαβαίνει την ψυχολογία της γυναίκας. Εμένα πάντα καταφέρνε σε όλη την εγκυμοσύνη μου να είμαι πολύ ήρεμη και ενημερωμένη. Αξίζει η αναμονή στο ιατρείο του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...