Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

liliana καλημερα.Τις συμφυσεις τις ανακαλυψες με την σαλπιγγογραφια?Εμενα η σαλπιγγογραφια μου ηταν πεντακαθαρη αλλα το ενδομητριο ειναι για κλαματα.Τα cyclacur θα σε βοηθησουν.Αφου καθαρισες τις συμφυσεις ολα θα πανε καλα!

Γεια σου! Εκανα σαλπιγγογραφία αρχικά όπου οι σάλπιγγες ήταν διαβατές αλλά στην μήτρα φάνηκαν συμφύσεις.

Τι πρόβλημα έχεις με το ενδομήτριο? Δεν φαίνεται με την σαλπιγγογραφία? μόνο στην υστεροσκόπηση φαίνεται το πρόβλημα?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου! Εκανα σαλπιγγογραφία αρχικά όπου οι σάλπιγγες ήταν διαβατές αλλά στην μήτρα φάνηκαν συμφύσεις.

Τι πρόβλημα έχεις με το ενδομήτριο? Δεν φαίνεται με την σαλπιγγογραφία? μόνο στην υστεροσκόπηση φαίνεται το πρόβλημα?

 

Τι να σου πω τωρα...Οπως προειπα εκανα προσφατα υστεροσαλπιγγογραφια οπου ηταν φυσιολογικοτατη χωρις κανενα προβλημα.Ουτε συμφυσεις ουτε τιποτα...Το ενδομητριο ομως μουλαρωμενο.Κανουμε με τον γιατρο συνδυασμους θεραπειων καθε μηνα χωρις αποτελεσμα μεχρι τωρα.Οποτε θελοντας και μη θα πρεπει αναγκαστικα να κανω υστεροσκοπηση να δουμε τι συμβαινει εκει μεσα.Θα την ειχα κανει ηδη αλλα επειδη εχω ξανακανει στο παρελθον και το dvd δειχνει πως εκτος απο εναν μικρο πολυποδα που αφαιρεθηκε δεν υπαρχει κατι αλλο γιαυτο ειπα να μην μπω παλι στην διαδικασια δεν ειναι και λιγα τα λεφτα...Διανυουμε κι αυτον το μηνα και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τωρα...Οπως προειπα εκανα προσφατα υστεροσαλπιγγογραφια οπου ηταν φυσιολογικοτατη χωρις κανενα προβλημα.Ουτε συμφυσεις ουτε τιποτα...Το ενδομητριο ομως μουλαρωμενο.Κανουμε με τον γιατρο συνδυασμους θεραπειων καθε μηνα χωρις αποτελεσμα μεχρι τωρα.Οποτε θελοντας και μη θα πρεπει αναγκαστικα να κανω υστεροσκοπηση να δουμε τι συμβαινει εκει μεσα.Θα την ειχα κανει ηδη αλλα επειδη εχω ξανακανει στο παρελθον και το dvd δειχνει πως εκτος απο εναν μικρο πολυποδα που αφαιρεθηκε δεν υπαρχει κατι αλλο γιαυτο ειπα να μην μπω παλι στην διαδικασια δεν ειναι και λιγα τα λεφτα...Διανυουμε κι αυτον το μηνα και βλεπουμε...

Καλημέρα! Εύχομαι να σου πάνε καλά τα πράγματα κ ελπίζω να έχεις καλό γιατρό γιατί ειναι το α και το ω.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εύχομαι να σου πάνε καλά τα πράγματα κ ελπίζω να έχεις καλό γιατρό γιατί ειναι το α και το ω.

 

Ο γιατρος που εχω τωρα ειναι φοβερος...Αν τον ειχα απο την αρχη πιστευω πως θα ειχα γλιτωσει απο πολλα βασανα...Σε ευχαριστω πολυ και σου ευχομαι και εγω τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τωρα...Οπως προειπα εκανα προσφατα υστεροσαλπιγγογραφια οπου ηταν φυσιολογικοτατη χωρις κανενα προβλημα.Ουτε συμφυσεις ουτε τιποτα...Το ενδομητριο ομως μουλαρωμενο.Κανουμε με τον γιατρο συνδυασμους θεραπειων καθε μηνα χωρις αποτελεσμα μεχρι τωρα.Οποτε θελοντας και μη θα πρεπει αναγκαστικα να κανω υστεροσκοπηση να δουμε τι συμβαινει εκει μεσα.Θα την ειχα κανει ηδη αλλα επειδη εχω ξανακανει στο παρελθον και το dvd δειχνει πως εκτος απο εναν μικρο πολυποδα που αφαιρεθηκε δεν υπαρχει κατι αλλο γιαυτο ειπα να μην μπω παλι στην διαδικασια δεν ειναι και λιγα τα λεφτα...Διανυουμε κι αυτον το μηνα και βλεπουμε...

 

Αχ αυτο το ενδομήτριο...πολύ μας ταλαιπωρεί....:rolleyes: σου εύχομαι να πάνε όλα καλα...και γω περιμένω να δω αποτελεσματα.

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αυτο το ενδομήτριο...πολύ μας ταλαιπωρεί....:rolleyes: σου εύχομαι να πάνε όλα καλα...και γω περιμένω να δω αποτελεσματα.

 

Να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ ευχομαι και σε εσενα να εχεις συντομα το πολυποθητο αποτελεσμα...Εγω τον επομενο μηνα ξεκιναω ενεσεις μια και με τα χαπια δεν εγινε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ ευχομαι και σε εσενα να εχεις συντομα το πολυποθητο αποτελεσμα...Εγω τον επομενο μηνα ξεκιναω ενεσεις μια και με τα χαπια δεν εγινε τιποτα...

 

 

Ωχ!!!!! :(:(:( υπάρχει και αυτή η επιλογή?

Εχω πρόβλημα με τις ενέσεις...το φθινόπωρο που θα κα΄νω τη 2η εξωσωματικη μου αυτο σκέφτομαι πιο πολύ.

 

Ποιες ειναι οι ενέσεις?

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. σημερα εκανα κι εγω υστεροσκοπιση. ολα καλα εκτος απο ενα ελαχιστο προβληματακι. στο δεξιο μητρικο στομιο(τι ειναι παλι αυτο;;;;;; η εξοδος για τη σαλπιγγα;;;;;;;)μερικη αποφραξη απο μικρο πολυποειδες μορφωμα ή τμημα του λειτουργικου ενδομητριου εγινε αφαιρεση του μορφωματος και ελαφρα αποξεση της περιοχης...ακομη, το ενδομητριο ειναι σε παραγωγικη φαση ενω ειμαι στη 10η μερα του κυκλου!!! μαλλον δεν ειναι και πολυ καλο αυτο το τελευταιο απ οτι καταλαβαινω .... για ολα τα πιο πανω δεν ξερω τι εννοει ο καλιτεχνης κι αν εναι προβλημα ωστε να μη μενω πρακτικα εγκυος!!! μου εδωσε να παρω cyclacour. αυτο τι κανει; βοηθαει το ενδομητριο να παχυνει; εχει και αντισυλληπτικη δραση;;;; εγω παλαιοτερα δεν ειχα προβλημα με το ενδομητριο, μονο τωρα και τον προηγουμενο μηνα συναιβει. τυχαιο ή θα εχω κι εκει εμποδιο στο μελλον;

επομενως εξωσωματικη απο το φθνοπωρο!!!:(:(:(

τουλαχιστον ειδαμε τι γινεται κι εκει μεσα:!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο που σου βρήκαν δεν ξέρω να σου πω...πιστεύω ότι αφού στο διόρθωσαν θα επανέλθει η περιοχή και δε θα έχεις πρόβλημα. Ta cyclacur ειναι ΚΑΙ για το ενδομήτριο...και γω θα τα ξεκινήσω μόλις μου ρθει περίοδος...το θέμα είναι ότι το ψάχνω ακόμαν αν εχουν αντισυλληπτική δράση...δεν είναι σίγουρα αντισυλληπτικά...αλλά καποιοι λένε ότι όσο τα παίρνεις είναι δύσκολη η σύλληψη..αν μάθεις κάτι παραπάνω ενημέρωσε με...

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αυτά που περιγράφεις είναι καθησυχαστικά, να μην ανησυχείς. Ο μικρός πολύποδας στο στόμιο της σάλπιγγας αφαιρέθηκε οπότε δεν τίθεται πλέον θέμα. Το ενδομήτριο πρέπει να βρίσκεται σε παραγωγική φάση στη 10η μέρα, αυτό είναι καλό όχι κακό! Το Cyclacur δεν ανήκει στα αντισυλληπτικά αλλά στα ρυθμιστικά του κύκλου εντούτοις σε ένα βαθμό έχει και αντισυλληπτική δράση. Δηλαδή ενώ δεν είναι φάρμακο που παίρνεις για αντισύλληψη, επηρεάζει την ωορρηξία (απελευθέρωση ωαρίων) άρα και την πιθανότητα να μείνεις έγκυος όσο το παίρνεις. Ρώτα και το γιατρό σου να σου εξηγήσει γιατί στο έδωσε.

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

 

Αυτά που περιγράφεις είναι καθησυχαστικά, να μην ανησυχείς. Ο μικρός πολύποδας στο στόμιο της σάλπιγγας αφαιρέθηκε οπότε δεν τίθεται πλέον θέμα. Το ενδομήτριο πρέπει να βρίσκεται σε παραγωγική φάση στη 10η μέρα, αυτό είναι καλό όχι κακό! Το Cyclacur δεν ανήκει στα αντισυλληπτικά αλλά στα ρυθμιστικά του κύκλου εντούτοις σε ένα βαθμό έχει και αντισυλληπτική δράση. Δηλαδή ενώ δεν είναι φάρμακο που παίρνεις για αντισύλληψη, επηρεάζει την ωορρηξία (απελευθέρωση ωαρίων) άρα και την πιθανότητα να μείνεις έγκυος όσο το παίρνεις. Ρώτα και το γιατρό σου να σου εξηγήσει γιατί στο έδωσε.

 

Γιώργος

 

Γιώργο όταν λες την επηρεάζει εννοείς το ΠΟΤΕ θα γινει ή ΑΝ θα γίνει? Εγώ πριν την 1η μου εξωσματική έπαιρνα cyclacur και με τα τεστ ειχα βρει μέρα ωορρηξίας....

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το αν θα γίνει, όχι τόσο το πότε. Η αλήθεια είναι ότι όντως στις περισσότερες γυναίκες δεν επηρεάζει την ωορρηξία ιδιαίτερα, λόγω του ότι η δόση οιστρογόνου που περιέχει είναι χαμηλή. Γι'αυτό και δεν είναι καλό αντισυλληπτικό! ;) Σε ένα μικρό ποσοστό όμως, όπως και πολλά άλλα ορμονικά χάπια, μπορεί να παρέμβει στην τακτική ωορρηξία. Γι'αυτό και άποψή μου είναι ότι γυναίκες που προσπαθούν για παιδί καλό είναι να παίρνουν όσο το δυνατό λιγότερες ορμόνες εκτός κι αν ακολουθούν πρωτόκολλο εξωσωματικής.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το αν θα γίνει, όχι τόσο το πότε. Η αλήθεια είναι ότι όντως στις περισσότερες γυναίκες δεν επηρεάζει την ωορρηξία ιδιαίτερα, λόγω του ότι η δόση οιστρογόνου που περιέχει είναι χαμηλή. Γι'αυτό και δεν είναι καλό αντισυλληπτικό! ;) Σε ένα μικρό ποσοστό όμως, όπως και πολλά άλλα ορμονικά χάπια, μπορεί να παρέμβει στην τακτική ωορρηξία. Γι'αυτό και άποψή μου είναι ότι γυναίκες που προσπαθούν για παιδί καλό είναι να παίρνουν όσο το δυνατό λιγότερες ορμόνες εκτός κι αν ακολουθούν πρωτόκολλο εξωσωματικής.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δε μπορώ να βρω άκρη εδώ και μέρες με τα cyclacur αν κάνουν ή δεν κάνουν ωορρηξία...Εχω ρωτήσει όλο τον κόσμο...:P

 

Να σε ρωτήσω και τελευταίο? :oops:

 

Αν όμως τα τεστ δείξουν όντως ωορρηξία όσο θα παίρνω τα cyclacur θα είναι πραγματική ή λόγω των ορμονών μπορεί να έχει μπερδευτεί το τεστ και ίσως δεν είναι?

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα είναι κανονική ωορρηξία. Ο λόγος είναι ότι η ορμόνη που ανιχνεύει το τεστ (LH) είναι αυτή που δίνει το έναυσμα για την ωορρηξία και δεν περιέχεται στο φάρμακο. Γενικά μόνο φάρμακα που περιέχουν LH ή HCG επηρεάζουν τα τεστ ωορρηξίας και αυτά δίνονται σχεδόν αποκλειστικά σε θεραπεια εξωσωματικής.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα είναι κανονική ωορρηξία. Ο λόγος είναι ότι η ορμόνη που ανιχνεύει το τεστ (LH) είναι αυτή που δίνει το έναυσμα για την ωορρηξία και δεν περιέχεται στο φάρμακο. Γενικά μόνο φάρμακα που περιέχουν LH ή HCG επηρεάζουν τα τεστ ωορρηξίας και αυτά δίνονται σχεδόν αποκλειστικά σε θεραπεια εξωσωματικής.

 

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ! Ήσουν κατατοπιστικότατος! ;););)

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ!!!!! :(:(:( υπάρχει και αυτή η επιλογή?

Εχω πρόβλημα με τις ενέσεις...το φθινόπωρο που θα κα΄νω τη 2η εξωσωματικη μου αυτο σκέφτομαι πιο πολύ.

 

Ποιες ειναι οι ενέσεις?

 

Εμενα ο γιατρος μου εδωσε τις puregon...μην νομιζεις πως εγω ειμαι πιο θαρραλεα...τις pregnyl μου τις εκανε ο συζυγος (που δεν εχει ιδεα πανω μου εμαθε) και ημουν συνεχεια περιμενε περιμενε :wink: ...Εχουμε κανει τοσα και τοσα εκει θα κολλησουμε?Καλα αποτελεσματα να εχουμε μονο...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος μου εδωσε τις puregon...μην νομιζεις πως εγω ειμαι πιο θαρραλεα...τις pregnyl μου τις εκανε ο συζυγος (που δεν εχει ιδεα πανω μου εμαθε) και ημουν συνεχεια περιμενε περιμενε :wink: ...Εχουμε κανει τοσα και τοσα εκει θα κολλησουμε?Καλα αποτελεσματα να εχουμε μονο...

 

 

:P:p:p και γω στο "περιμενε, περιμενε..." ήμουν συνέχεια....:cool::cool::cool::cool:

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

:P:p:p και γω στο "περιμενε, περιμενε..." ήμουν συνέχεια....:cool::cool::cool::cool:

 

Την εχω την εικονα ολοζωντανη :cool: αφου δεν ηξερα αν πρεπει να γελαω η να κλαιω :confused: Απο που κι ως που μου λεει εγω θα σου κανω ενεση αφου δεν εχω ιδεα...ναι του λεω αλλα απο που κι ως που θα βρω εγω το κουραγιο να σου κατσω αφου ξερω οτι δεν εχεις ιδεα :P...Να δω πως θα κανω τις ενεσεις στην κοιλια τον αλλο μηνα εκει δεν αντεχει με τιποτα να συμμετεχει...

Link to comment
Share on other sites

Την εχω την εικονα ολοζωντανη :cool: αφου δεν ηξερα αν πρεπει να γελαω η να κλαιω :confused: Απο που κι ως που μου λεει εγω θα σου κανω ενεση αφου δεν εχω ιδεα...ναι του λεω αλλα απο που κι ως που θα βρω εγω το κουραγιο να σου κατσω αφου ξερω οτι δεν εχεις ιδεα :P...Να δω πως θα κανω τις ενεσεις στην κοιλια τον αλλο μηνα εκει δεν αντεχει με τιποτα να συμμετεχει...

 

 

:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p τι τραβάμε ρε κορίτσια....τι τραβάνε κι αυτοί....

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προχθες εκανα διαγνωστηκη υστεροσκοπηση κ παρουσιαστηκε οτι το ενδομητριο ειναι ερεθισμενο κ ενα μικρο πολυποδακι θα σταλθει για βιοψια κ θα γινει ιστολογικη εξεταση κ σε 7 μερες θα ξερουμε το αποτελεσμα, αλλα εγω φοβαμαι μην ειναι κατι αλλο δεν ξερω τι αλλα φοβαμαι αν κ ο γιατρος που μου εκανε την υστεροσκοπηση κ ο γιατρος οπου θα κανω την εξωσωματικη μου ειπαι οτι δεν ειναι κατι ανησυχιτικο μου εδωσε αντιβιωση vibramicin για 10 μερες.

εχει τυχη σε καμια κοπελα κατι παρομοιο κ μετα νε εμεινε εγκυος με τα την υστεροσκοπιση?

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προχθες εκανα διαγνωστηκη υστεροσκοπηση κ παρουσιαστηκε οτι το ενδομητριο ειναι ερεθισμενο κ ενα μικρο πολυποδακι θα σταλθει για βιοψια κ θα γινει ιστολογικη εξεταση κ σε 7 μερες θα ξερουμε το αποτελεσμα, αλλα εγω φοβαμαι μην ειναι κατι αλλο δεν ξερω τι αλλα φοβαμαι αν κ ο γιατρος που μου εκανε την υστεροσκοπηση κ ο γιατρος οπου θα κανω την εξωσωματικη μου ειπαι οτι δεν ειναι κατι ανησυχιτικο μου εδωσε αντιβιωση vibramicin για 10 μερες.

εχει τυχη σε καμια κοπελα κατι παρομοιο κ μετα νε εμεινε εγκυος με τα την υστεροσκοπιση?

 

Λιν εχω κανει κι εγω υστεροσκοπηση για πολυποδακι, το αφαιρεσαμε, καθως και δυο μικρα διαφραγματακια και βρεθηκε το ενδομητριο μου με φλεγμονη. Στη βιοψια βρεθηκε ενδομητριτιδα, πηρα Augmentin για 10 μερες και μετα απο ενα μηνα εκανα καλλιεργια οπου βρεθηκε ecoli. Παιρνω παλι αντιβιωση, zinadol αυτη τη φορα και βλεπουμε. Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ανησυχιτικο γιατι το ενδομητριο αμα υπαρχει φλεγμονη, γινεται τοξικο και αφιλόξενο οποτε δεν μπορει να γινει εμφυτευση. Αφου τελειωσω με την αντιβιωση θα ξανακανω καλλιεργια να δουμε αν το ξεφορτωθηκα και εξεταση με ιστο περιοδου να ερευνησουμε μηπως υπαρχει και καποιο αλλο (οπως χλαμυδια ουρεοπλασμα μυκοπλασμα) που δεν φανηκε με την καλλιεργια!

Εσυ εχεις κανει ολες τις αλλες εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites

Λιν εχω κανει κι εγω υστεροσκοπηση για πολυποδακι, το αφαιρεσαμε, καθως και δυο μικρα διαφραγματακια και βρεθηκε το ενδομητριο μου με φλεγμονη. Στη βιοψια βρεθηκε ενδομητριτιδα, πηρα Augmentin για 10 μερες και μετα απο ενα μηνα εκανα καλλιεργια οπου βρεθηκε ecoli. Παιρνω παλι αντιβιωση, zinadol αυτη τη φορα και βλεπουμε. Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ανησυχιτικο γιατι το ενδομητριο αμα υπαρχει φλεγμονη, γινεται τοξικο και αφιλόξενο οποτε δεν μπορει να γινει εμφυτευση. Αφου τελειωσω με την αντιβιωση θα ξανακανω καλλιεργια να δουμε αν το ξεφορτωθηκα και εξεταση με ιστο περιοδου να ερευνησουμε μηπως υπαρχει και καποιο αλλο (οπως χλαμυδια ουρεοπλασμα μυκοπλασμα) που δεν φανηκε με την καλλιεργια!

Εσυ εχεις κανει ολες τις αλλες εξετασεις?

 

εχω κανει αρκετες εξετασεις στο παρελθον τωρα ο γιατρος οπου θα κανω εξωσωματικη μου ειπαι επιπλεον καρυοτυπο ζευγους, καμπυλη ζαχαρου κ για κυστικη ινωση. μου ειπαι να μην ανησηχο οτι ειναι σαν πολυποδακι δεν ξερω τι να πω θα δειξη η βιοψια

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κ πάλι. Πριν 12 ημερες έκανα υστεροσκόπηση για λύση συμφύσεων. Τις τελευταίες 3-4 μέρες παρατηρώ αίμα καφετί αρκετούτσικο,δεδομένου ότι πριν δεν είχα καθόλου. Η μαία του γιατρού μου μου είπε ότι μάλλον ζορίστηκα ή κουράστηκα. Έχετε παρόμοια εμπειρία?

Να πω εδω ότι παίρνω κ cyclacur.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Δεν γνωρίζω πολλά για τα διαφορα αυτά χειρουργεία. Σήμερα που πήγα στον γιατρό για κάποιες μικροανωμαλίες της περιόδου αλλά κυρίως για να τον ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω καποιες προληπτικές εξετάσεις επειδή σκεφτόμαστε για δεύτερο παιδάκι μου βρήκε ότι ένα ινομύωμα που είχαμε εντοπίσει απο τον οκτώβριο έχει μεγαλώσει πολύ και πρέπει να το αφαιρέσουμε λαπαροσκοπικά. Εκτός ότι φοβάμαι το χειρουργείο στεναχωρήθηκα διπλά επειδή μου είπε ότι μετά απο 6-8 μήνες μπορούμε να βάλουμε μπρος για παιδάκι. Εχει καποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;

JZyMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...