Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κορίτσια δεν ξέρω αν θυμόσαστε την περίπτωσή μου! Είχα πάει το Καλοκαίρι και έκανα υστεροσκόπηση και λαπαροσκόπηση μαζί στην Θεσσαλονίκη ! Αφαιρέθηκαν από την μήτρα πολύποδας και ινομύωμα. Επειδή δεν έμεινα έγκυος ειπαμε να ξεκινήσουμε εξωσωματική. Στη διευρεύνηση λοιπόν του αν έχει επουλωθεί η μήτρα από την αφαίρεση του ινομυώματος, ο γιατρός με έστειλε για μαγνητική μήτρας και ωοθηκών. Δεν θα πιστέψετε το πόρισμα! Μερικώς διαχωρισμένη μήτρα!!! Είναι δυνατόν να έχω κάνει 500 υπερήχους όλα αυτά τα χρόνια, δύο υστεροσκοπήσεις και να μην μου έχει πει κανείς τίποτα;;; Τώρα έρχομαι πάλι πίσω στις προσπαθειες μου, καθώς πρέπει ( μάλλον) να ξανακάνω υστεροσκόπηση.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω αν θυμόσαστε την περίπτωσή μου! Είχα πάει το Καλοκαίρι και έκανα υστεροσκόπηση και λαπαροσκόπηση μαζί στην Θεσσαλονίκη στον κ. Α........! Αφαιρέθηκαν από την μήτρα πολύποδας και ινομύωμα. Επειδή δεν έμεινα έγκυος ειπαμε να ξεκινήσουμε εξωσωματική. Στη διευρεύνηση λοιπόν του αν έχει επουλωθεί η μήτρα από την αφαίρεση του ινομυώματος, ο γιατρός με έστειλε για μαγνητική μήτρας και ωοθηκών. Δεν θα πιστέψετε το πόρισμα! Μερικώς διαχωρισμένη μήτρα!!! Είναι δυνατόν να έχω κάνει 500 υπερήχους όλα αυτά τα χρόνια, δύο υστεροσκοπήσεις και να μην μου έχει πει κανείς τίποτα;;; Τώρα έρχομαι πάλι πίσω στις προσπαθειες μου, καθώς πρέπει ( μάλλον) να ξανακάνω υστεροσκόπηση. Τι γιατροί είναι αυτοί, ρε κορίτσια;;;;Και τον είχα για πολύ καλό γιατρό μετά από όσα διάβασα εδώ! Τώρα τον ψάχνω στο τηλ να μου δώσει εξηγήσεις, αλλά δεν τον βρίσκω......

 

Margi μου τι ειναι αυτο παλι? Καλα ηλιθιος ειναι ο γιατρος? Εδω στο φορουμ τον εχουν και για θεο το συγκεκριμενο, τσαντιζομαι!!!! μηπως να κατεβεις Αθηνα να παρεις και μια δευτερη γνωμη σε καποιον ειδικο στις λαπαρουστεροσκοπησεις? Νομιζω οτι το διαφραγμα δεν φαινεται απο τους υπερηχους! Αν ισχυει αυτο θα κανεις παλι υστεροσκοπηση!

Link to comment
Share on other sites

Margi μου τι ειναι αυτο παλι? Καλα ηλιθιος ειναι ο γιατρος? Εδω στο φορουμ τον εχουν και για θεο το συγκεκριμενο, τσαντιζομαι!!!! μηπως να κατεβεις Αθηνα να παρεις και μια δευτερη γνωμη σε καποιον ειδικο στις λαπαρουστεροσκοπησεις? Νομιζω οτι το διαφραγμα δεν φαινεται απο τους υπερηχους! Αν ισχυει αυτο θα κανεις παλι υστεροσκοπηση!
Δεν ξέρω αν έχω τη δύναμη να ξαναμπώ σε χειρουργείο. Μέσα σε 6 μήνες έκανα δύο υστεροσκοπήσεις επεμβατικές, παρακαλώ!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσο για το ποιος είναι γιατρός- Θεός η καθεμία κρίνει τελικά εξ ιδίων και δεν πρέπει να ακούμε κανέναν!

 

Εχεις δικιο κοριτσακι, ειναι απαραδεκτος το λιγοτερο που μπορω να πω!!! Πρεπει ομως να παρεις γνωμη ή γνωμες απο αλλους οπωσδηποτε πριν κανεις οτιδηποτε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω πλέον να έχω επαφή με κανέναν. Θέλω να ξεχάσω ότι κάποτε ήθελα τόσο πολύ ένα παιδι......Θέλω απλά να ξυπνήσω και να πω ότι ήταν ένας κακός εφιάλτης και πως δεν χρειάζεται να αγχώνομαι αφού δεν θέλω παιδιά. Μακάρι να μου έβγαινε από το μυαλό κάθε επιθυμία για παιδί. Να συνέχιζα την ζωούλα μου χωρίς άγχος, νοσοκομεία, γιατρούς.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, επειδή δεν θέλω να κατηγορώ κανέναν γιατρό γιατί δεν είναι σωστό να θίγουμε ονόματα και υπολήψεις να σας πω ότι μίλησα με τον εν λόγω γιατρό, ο οποίος μου μίλησε πολύ καλά και μου είπε πως το διάφραγμα είναι τόσο μικρό που δεν επηρεάζει σε τίποτα ούτε σύλληψη ούτε εγκυμοσύνη.....Δεν πειράζουμε είπε τόσο μικρά διαφράγματα ( είναι απλά καρδιόσχημη η μήτρα ) και σε καμία περίπτωση να μην μπω σε νέο χειρουργείο. Επέμενε να δείχνω σε οποιν γιατρό πηγαίνω το dvd της επέμβασης.....Η αλήθεια είναι πως το έχω δείξει στον γιατρό μου και είπε ότι έγινε σωστή δουλειά. Ηρέμησα λίγο, για να είμαι ειλικρινής. Ισως βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω πλέον να έχω επαφή με κανέναν. Θέλω να ξεχάσω ότι κάποτε ήθελα τόσο πολύ ένα παιδι......Θέλω απλά να ξυπνήσω και να πω ότι ήταν ένας κακός εφιάλτης και πως δεν χρειάζεται να αγχώνομαι αφού δεν θέλω παιδιά. Μακάρι να μου έβγαινε από το μυαλό κάθε επιθυμία για παιδί. Να συνέχιζα την ζωούλα μου χωρίς άγχος, νοσοκομεία, γιατρούς.

 

Κορίτσια, επειδή δεν θέλω να κατηγορώ κανέναν γιατρό γιατί δεν είναι σωστό να θίγουμε ονόματα και υπολήψεις να σας πω ότι μίλησα με τον εν λόγω γιατρό, ο οποίος μου μίλησε πολύ καλά και μου είπε πως το διάφραγμα είναι τόσο μικρό που δεν επηρεάζει σε τίποτα ούτε σύλληψη ούτε εγκυμοσύνη.....Δεν πειράζουμε είπε τόσο μικρά διαφράγματα ( είναι απλά καρδιόσχημη η μήτρα ) και σε καμία περίπτωση να μην μπω σε νέο χειρουργείο. Επέμενε να δείχνω σε οποιν γιατρό πηγαίνω το dvd της επέμβασης.....Η αλήθεια είναι πως το έχω δείξει στον γιατρό μου και είπε ότι έγινε σωστή δουλειά. Ηρέμησα λίγο, για να είμαι ειλικρινής. Ισως βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα!

 

Margi μου μη χανεις το κουραγιο σου, εχεις περασει τοσα, τωρα εισαι πιο κοντα στο ονειρο σου απο ποτε! Ευτυχως που του μιλησες και εξακριβωσες τι γινεται! Οπωσδηποτε θα παρεις και το dvd μαζι σου σε οποιον γιατρο πας για να δει τον εσωτερικο σου κοσμο απο κοντα! Κοιτα να ηρεμησεις τωρα γιατι η κακη ψυχολογια δεν βοηθαει καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, επειδή δεν θέλω να κατηγορώ κανέναν γιατρό γιατί δεν είναι σωστό να θίγουμε ονόματα και υπολήψεις να σας πω ότι μίλησα με τον εν λόγω γιατρό, ο οποίος μου μίλησε πολύ καλά και μου είπε πως το διάφραγμα είναι τόσο μικρό που δεν επηρεάζει σε τίποτα ούτε σύλληψη ούτε εγκυμοσύνη.....Δεν πειράζουμε είπε τόσο μικρά διαφράγματα ( είναι απλά καρδιόσχημη η μήτρα ) και σε καμία περίπτωση να μην μπω σε νέο χειρουργείο. Επέμενε να δείχνω σε οποιν γιατρό πηγαίνω το dvd της επέμβασης.....Η αλήθεια είναι πως το έχω δείξει στον γιατρό μου και είπε ότι έγινε σωστή δουλειά. Ηρέμησα λίγο, για να είμαι ειλικρινής. Ισως βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα!

 

 

αχ margi μου, μπράβο, όλα καλά λοιπόν,μην ανησυχείς αφού στο έχει επιβαιβεώσει κι ο γιατρός σου..τώρα έχεις ήδη γυρίσει σελίδα, προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη και ήρεμη...σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου καλή επιτυχία!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

margi μου χαίρομαι που τελικά τα ξεκαθάρισες με τον γιατρό.Να σου πω πως και εγώ έχω ένα ινομύωμα πάνω στην μήτρα που δεν μου το έβγαλε.¨Οταν είδα το dvd τον ρώτησα γιατί το άφησε και είπε πως ότι δεν μας ενοχλεί δεν το ενοχλούμε.Το έδειξα και σε άλλους γιατρούς και μου είπαν το ίδιο.Γιατί να μην στο έλεγε αν υπήρχε πρόβλημα;

'Οσο για το αν θεωρείτε ο γιατρός Θεός για μένα έχω να πω πως σίγουρα ένας είναι ο Θεός.Κανένας γιατρός δεν ξέρει τα πάντα και καλό είναι κανέναν να μην εμπιστευόμαστε τυφλά.'Αποψή μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! να ρωτησω κατι , boo ?

επειδη εχω παρομοια περιπτωση , το ινομυωμα που εχεις και δεν σου αφαιρεσαν, ειναι μεσα ή εξω απο τη μητρα ?

Καλησπέρα.Είναι ακριβώς πάνω στην μήτρα.Απο έξω σαν φάρος:P.Το είδα στο dvd και τρόμαξα αλλά μου είπε πως αν το βγάζαμε μετά θα έπρεπε να περιμένω καιρό για να μείνω έγκυος και θα έκανα καισαρική οπότε δεν είχε όφελος .¨Αλλωστε μου είπε δεν εμποδίζει την σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

margi μου χαίρομαι που τελικά τα ξεκαθάρισες με τον γιατρό.Να σου πω πως και εγώ έχω ένα ινομύωμα πάνω στην μήτρα που δεν μου το έβγαλε.¨Οταν είδα το dvd τον ρώτησα γιατί το άφησε και είπε πως ότι δεν μας ενοχλεί δεν το ενοχλούμε.Το έδειξα και σε άλλους γιατρούς και μου είπαν το ίδιο.Γιατί να μην στο έλεγε αν υπήρχε πρόβλημα;

'Οσο για το αν θεωρείτε ο γιατρός Θεός για μένα έχω να πω πως σίγουρα ένας είναι ο Θεός.Κανένας γιατρός δεν ξέρει τα πάντα και καλό είναι κανέναν να μην εμπιστευόμαστε τυφλά.'Αποψή μου

 

 

Συμφωνώ τόσο μα τόσο πολύ μαζί σου!!!!

Να μη ξεχνάμε ότι ο συγκεκριμένος γιατρός που μιλάμε έχει βοηθήσει τόσες πολλές κοπέλες να γίνουν μανούλες πριν φτάσουν στην εξωσωματική! Δεν θα έπρεπε να τον καταδικάζουμε με τη μία, που τελικά δεν είχε και άδικο από όσο φάνηκε....

Αλλά άνθρωπος είναι πάνω από όλα -όπως και όλοι οι γιατροί -και θα μπορούσε να είχε κάνει και κάτι λάθος.....το σύνολο της δουλειάς του κοιτάμε νομίζω....

margi καλή επιτυχία και όταν με το καλό γίνεις μανούλα, θα δεις θα τα ξεχάσεις όλα αυτά και θα λες ότι άξιζε κάθε προσπάθεια και αγώνας για το μωράκι σου....

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω ,Μαιρυλιν, μέχρι στιγμής μόνο αγώνες κάνω.....και πάντα ηττημένη είμαι! Και νομίζω πως δεν θα ξεχάσω ποτέ την ταλαιπωρία που πέρασα και περνάω όλα αυτά τα χρόνια! Τα εμπόδια που μπαίνουν μπροστά μου είναι τόσο μα τόσο ανυπερβλητα που πολύ απλά δεν έχω την δύναμη να τα προσπερνάω συνέχεια και μετά να τα βρίσκω ( παλι τα ίδια) μπροστά μου!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi μου καλημέρα!

καταρχήν αυτά που περιγράφεις ότι νιώθεις...... είναι σαν να είμαι εγώ..

επειδή δεν έχω διαβάσει, έχεις κάνει υστεροσκοπήσεις? ή λαπαροσκοπήσεις?

τι είχες???

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου,γιατι ρε κοπέλα μου να ταλαιπωρείσαι έτσι?Το καλό ειναι οτι μιλησες με τον Κο Αργυρίου.Εγω περιμένω περίοδο αυριο και θα τον επισκεφτώ μόλις τελειώσει,σε κανα 15ημερο.Οσο για μενα dvd δεν πήρα κορίτσια.Δεν ηξερα οτι παιρνουμε dvd,και οταν πηγα 3 μερες μετά να μου βγάλει τα ράμματα,μου λεει "ειδες την επέμβαση στο dvd?".Ειδα , ξαναειδα τον φάκελο του εξιτηριου,τίποτα.Εκει εμαθα για το dvd.Πηρα τηλέφωνο στα γραφεια του Αγιου Λουκά, τιποτα.Το χω ενα βάρος εδω και καιρό.Σκεψου θετικά,ειδες τι επαθα με την νευροπάθεια...Φιλάκια!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου,γιατι ρε κοπέλα μου να ταλαιπωρείσαι έτσι?Το καλό ειναι οτι μιλησες με τον Κο Αργυρίου.Εγω περιμένω περίοδο αυριο και θα τον επισκεφτώ μόλις τελειώσει,σε κανα 15ημερο.Οσο για μενα dvd δεν πήρα κορίτσια.Δεν ηξερα οτι παιρνουμε dvd,και οταν πηγα 3 μερες μετά να μου βγάλει τα ράμματα,μου λεει "ειδες την επέμβαση στο dvd?".Ειδα , ξαναειδα τον φάκελο του εξιτηριου,τίποτα.Εκει εμαθα για το dvd.Πηρα τηλέφωνο στα γραφεια του Αγιου Λουκά, τιποτα.Το χω ενα βάρος εδω και καιρό.Σκεψου θετικά,ειδες τι επαθα με την νευροπάθεια...Φιλάκια!

 

Σοφουλικάκι, καλημέρα...

Είχες κάνει λαπαροσκόπηση? φαίνοταν κάτι απο σαλπιγγογραφία και έκανες??

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε κανένα πρόβλημα,μονο λιγο ορμονικο στην fsh & lh,εκανα σαλπιγγογραφια τον Δεκεμβριο του 2009,διαβατα ολα και φυσιολογικοτατη ανατομια,λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση εκανα τον Μαιο του 2011, 3 χρονια μετα την παλλινδρομη του 2008 για να δουμε αν υπηρχαν συμφησεις απο τον προηγουμενο γιατρό ή αν η σκωλικοειδιτιδα δεν καθαριστηκε σωστα οταν ημουν 3,5 ετών!!!Τελικα βρεθηκε αμυδρη ενδομητριωση που καυτηριαστηκε,αλλα βρεθηκε κατι που οπως μου ειπε ο γιατρός δεν το βλεπεις συχνα, αλλά δεν ειναι και σπανιο,ειχα αρχεγονα ωοθηλακια που δεν εσκαγαν ποτε,το περιβλημα της ωοθηκης ηταν τοσο σκληρο που δεν εβγαιναν και καναμε drilling (τρυπανισμο ωοθηκών).Ουτε συμφυσεις βρεθηκαν,ολα τελεια!Ουτε διακοπη περιόδου εκανα.Απλα δεν προσπάθησα ποτε μετα την λαπαροσκοπηση,γιατι συνεβη κατι δυσαρεστο στην υγεια μου.Τωρα που ξεπεραστηκε ξεκινησα να προσπαθώ δειλα δειλά.Margi, διαβασα για την μαγνητικη ωοθηκών,εγω εκανα αξονική πυέλου που ειναι σχεδον το ίδιο,ολα τελεια πεντακάθαρα.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε κανένα πρόβλημα,μονο λιγο ορμονικο στην fsh & lh,εκανα σαλπιγγογραφια τον Δεκεμβριο του 2009,διαβατα ολα και φυσιολογικοτατη ανατομια,λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση εκανα τον Μαιο του 2011, 3 χρονια μετα την παλλινδρομη του 2008 για να δουμε αν υπηρχαν συμφησεις απο τον προηγουμενο γιατρό ή αν η σκωλικοειδιτιδα δεν καθαριστηκε σωστα οταν ημουν 3,5 ετών!!!Τελικα βρεθηκε αμυδρη ενδομητριωση που καυτηριαστηκε,αλλα βρεθηκε κατι που οπως μου ειπε ο γιατρός δεν το βλεπεις συχνα, αλλά δεν ειναι και σπανιο,ειχα αρχεγονα ωοθηλακια που δεν εσκαγαν ποτε,το περιβλημα της ωοθηκης ηταν τοσο σκληρο που δεν εβγαιναν και καναμε drilling (τρυπανισμο ωοθηκών).Ουτε συμφυσεις βρεθηκαν,ολα τελεια!Ουτε διακοπη περιόδου εκανα.Απλα δεν προσπάθησα ποτε μετα την λαπαροσκοπηση,γιατι συνεβη κατι δυσαρεστο στην υγεια μου.Τωρα που ξεπεραστηκε ξεκινησα να προσπαθώ δειλα δειλά.Margi, διαβασα για την μαγνητικη ωοθηκών,εγω εκανα αξονική πυέλου που ειναι σχεδον το ίδιο,ολα τελεια πεντακάθαρα.

 

 

Έγκυος όμωσ έμεινες.... άρα πωσ και δεν έσκαγαν???? Δεν είχαν δει ποτέ ότι γινόταν ωορηξία σε υπέρηχο? εννοω το ωχρό σωμάτιο που μένει , υποδηλώνει ότι έσκασε το ωοθηλακιο.

πέρασες πολλά!!! εύχομαι απο καρδιάς όλα να τελιώσουν εδω... και να έρθει το μωράκι σου γρήγορα!!! έχω περάσει διάφορα κι ε΄γω!!! 5 χρόνια τώρα.......... ουφ..........

Έχω μια απορία που ακόμα δεν την έχω εκφράσει στο γιατρό μου... Το μόνο που δεν έχω κάνει απο όλες τις εξετάσεις είναι λαπαροσκόπηση...

Απο τη μαγνητική φαίνεται αν υπάρχει κάποια εστία ενδομητρίωσης, για να μην προχωρήσω αμέσως σε επέμβαση?????????????????

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου,γιατι ρε κοπέλα μου να ταλαιπωρείσαι έτσι?Το καλό ειναι οτι μιλησες με τον Κο Αργυρίου.Εγω περιμένω περίοδο αυριο και θα τον επισκεφτώ μόλις τελειώσει,σε κανα 15ημερο.Οσο για μενα dvd δεν πήρα κορίτσια.Δεν ηξερα οτι παιρνουμε dvd,και οταν πηγα 3 μερες μετά να μου βγάλει τα ράμματα,μου λεει "ειδες την επέμβαση στο dvd?".Ειδα , ξαναειδα τον φάκελο του εξιτηριου,τίποτα.Εκει εμαθα για το dvd.Πηρα τηλέφωνο στα γραφεια του Αγιου Λουκά, τιποτα.Το χω ενα βάρος εδω και καιρό.Σκεψου θετικά,ειδες τι επαθα με την νευροπάθεια...Φιλάκια!

Σοφουλικάκι μου το dvd το έδωσε ο νοσοκόμος στον άντρα μου όταν με πήγε στο δωμάτιο μετά την επέμβαση.Δεν είχε να κάνει με το εξιτήριο.Πάντως εγώ το είχα ζητήσει επίμονα από τον γιατρό γιατί μου το ζητούσαν από εκεί που πήγα να κάνω εξωσωματική.Πάντως βάρος να μην το έχεις το θέμα είναι να γίνεται καλή δουλειά.Στο νοσοκομείο που είχα ρωτήσει δεν δίνουν καν dvd.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Το σαββατο θα κανω υστεροσκοπηση λογω καποιου πολυποδα που εχω

Μπορει καποια κοπελα που εχει κανει , να μου πει την εμπειρια της . Εχω αγχωθει λιγο.

Σας ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Η υστεροσκόπηση μπορεί να δώσει απάντηση για ένα λεπτό ενδομήτριο ή για ένα ασταθή κύκλο που δεν υπάρχουν πολυκυστικές ωοθήκες? Μπορεί να δείξει δηλαδή ότι υπάρχει πιθανόν κάποιο μικρόβιο στο οποίο να οφείλεται το λετπό ενδομήτριο ή και ο πολύ ασταθής κύκλος???

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...