Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Συγχαρητήρια, boo! Ευχομαι να πάνε όλα καλά. Μην ανησυχείς...2500 η χοριακή σου είναι πάρα πολύ καλή. Με πόσες μέρες καθυστέρησς έκανες την χοριακή; Μάλλον θα δειτε και σάκο την Πέμπτη! Μπράβο!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω πόσο μα πόσο χαίρομαι!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Συγχαρητήρια κοπέλα μου και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να την ευχαριστηθείς!!!!!:D

Χάρηκα παρα πολύ και πραγματικά όλες οι υπόλοιπες θα μείνετε έγκυες σύντομα!!!;)

Αχ marilyn χίλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την ψυχολογική υποστήριξη.Τα έλεγες εσύ αλλά εγώ είχα τις αμφιβολίες μου:-PΤελικά ο γιατρός κάνει καλή δουλειά :wink:Να φανταστείς μου είχε πει μέχρι τα χριστούγεννα πως θα μείνω έγκυος και έλεγα εντάξει τα έχω ξανακούσει:?:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, boo! Ευχομαι να πάνε όλα καλά. Μην ανησυχείς...2500 η χοριακή σου είναι πάρα πολύ καλή. Με πόσες μέρες καθυστέρησς έκανες την χοριακή; Μάλλον θα δειτε και σάκο την Πέμπτη! Μπράβο!!

Σε ευχαριστώ margi μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μείνεις και εσύ σύντομα.Το θέμα είναι πως δεν ξέρω τι καθυστέρηση είχα γιατί δεν μου ήρθε περίοδος μετά τις ενέσεις που έκανα.Την 90η μέρα έκανα τεστ και χοριακή που βγήκε 406 και μετά την 94η μέρα,από την τελευταία ένεση η χοριακή πήγε 2500.Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να δει ο γιατρός.Θα πάω την Πέμπτη και θα σας ενημερώσω:P

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια boo,ολα να πανε καλα,να σου πω την αληθεια το διαισθανομουν για σενα.Φιλάκια!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια boo,ολα να πανε καλα,να σου πω την αληθεια το διαισθανομουν για σενα.Φιλάκια!

Σοφουλικάκι δεν θα ξεχάσω ποτέ που μου απαντούσες στα δεκάδες μηνύματα που σου έστελνα σχετικά με την λαπαροσκόπηση και τον γιατρό.Δεν ξέρω αν πιάνουν οι ευχές μου πάντως σου εύχομαι μέχρι το Πάσχα να μας ανακοινώσεις και εσύ τα ευχάριστα και να μπορώ επιτέλους να σε βοηθήσω και εγώ.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγχαρητήρια boo_!!!!!! μπράβο! σου εύχομαι να πάνε ολα καλά και μια τελιόμηνη εγκυμοσύνη! πολύ καλά νεα! να πέρνουμε κουράγιο οι άλλες! ;):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

τωρα να ρωτήσω κάτι; κορίτσια... μετά την επέμβαση αλλάζει ο κύκλος; και αν ναι μέχρι πότε περιμένουμε να έρθει η περίοδος; ξέρω είναι διαφορετικό για όλες αλλά αν ξέρει καποια να με φωτίσει εστω και για το περίπου... δεν εχω ούτε ενα σημάδι οτι θα έρθει η "φίλη μου". τιποτα. ισα ισα σαν να έκανα ωορηξία μετά την επέμβαση. ???? :shock: ευχαριστώ. :)

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω όσες κοπέλες με βοήθησαν σε αυτό το θέμα να βρω έναν άριστο γιατρό να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση,διακοπή περιόδου με αρβεκαπ και μετά από 3 μήνες να κρατήσω επιτέλους θετικό τεστ εγκυμοσύνης και χοριακή 2500.Στον γιατρό θα πάω την πέμπτη και δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται μέσα μου απλά θέλω να δώσω κουράγιο σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και φυσικά να βοηθήσω όσες το επιθυμούν.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ boo!O Aγιος Βασιλης ηρθε πολυ νωρις για σενα!ευχομαι απο καρδιας καλη κυηση!να παιρνουμε καμια ανασα που και που με ευχαριστα,ολες εμεις που ταλαιπουρουμαστε!Βοο ηθελα να σε ρωτησω μεσα σε αυτες τισ 90μερες πωσ καταλαβες την ωορηξια ?εκανες τεστ ωορηξιας ?'η κανατε οποτε να 'ναι!εγω εκανα τελευταια ενεση 18/11/11

και μετα απο 28μερες ,δλδ απο τις 15δεκ ειπε ο αργυριου να προσπαθησουμε ,μου τονισε να μη κανουμε τεστ ωορηξιας γιατι θα μασ αγχωσουν!περιμενω εναγωνιως απαντηση σου και παλι θερμα συγχαρητηρια!

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια boo_!!!!!! μπράβο! σου εύχομαι να πάνε ολα καλά και μια τελιόμηνη εγκυμοσύνη! πολύ καλά νεα! να πέρνουμε κουράγιο οι άλλες! ;):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Για αυτό γράφω lucciola για να σας δώσω κουράγιο όπως μου έδιναν και μένα πολλές κοπέλες που τα κατάφεραν:P

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ boo!O Aγιος Βασιλης ηρθε πολυ νωρις για σενα!ευχομαι απο καρδιας καλη κυηση!να παιρνουμε καμια ανασα που και που με ευχαριστα,ολες εμεις που ταλαιπουρουμαστε!Βοο ηθελα να σε ρωτησω μεσα σε αυτες τισ 90μερες πωσ καταλαβες την ωορηξια ?εκανες τεστ ωορηξιας ?'η κανατε οποτε να 'ναι!εγω εκανα τελευταια ενεση 18/11/11

και μετα απο 28μερες ,δλδ απο τις 15δεκ ειπε ο αργυριου να προσπαθησουμε ,μου τονισε να μη κανουμε τεστ ωορηξιας γιατι θα μασ αγχωσουν!περιμενω εναγωνιως απαντηση σου και παλι θερμα συγχαρητηρια!

Καταρχάς σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου σου εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να σου φέρει ένα γλυκό μωράκι:P.Προς το παρόν είμαι λίγο σαν χαμένη και περιμένω να πάω αύριο στον γιατρό να δω τι γίνεται.Μετά τις 35 μέρες που και που ένιωθα πονάκια αριστερά στην σάλπιγγα και νόμιζα ότι κάτι γινόταν.Τελικά ήταν της φαντασίας μου μάλλον γιατί πήγα την 50η μέρα για τεστ ΠΑΠ και όλα κοιμόντουσαν.Από εκεί και πέρα κάθε 10 μέρες περίπου πονούσα στην σάλπιγγα.Τελευταία φορά που πόνεσα ήταν την 71 μέρα.Δεν ξέρω αν ήταν τότε όντος η ωορρηξία,θα το μάθω φαντάζομαι αύριο από τον γιατρό.Επειδή όμως το είχα νιώσει πολλές φορές δεν έδωσα σημασία και ήρθαμε σε επαφή μετά από 2 μέρες:oops:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Boo καλημέρα, Πήγες στον γιατρό? Τι σου είπε??

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον σου.Πήγα, είμαι σχεδόν 6 εβδομάδων αλλά είδαμε μόνο σάκο.Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος είπε ότι αυτό έπρεπε να δούμε και να πάω σε 10 μέρες για να ακούσουμε και καρδούλα.Μέχρι τότε ξάπλα και χάπια.Να σου πω την αλήθεια αν δεν το δω δεν μπορώ να το χαρώ.Προς το παρόν μόνο άγχος και φόβο αισθάνομαι.Βέβαια εύχομαι σε όλες να δείτε τον σάκο και το μωράκι σας .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον σου.Πήγα, είμαι σχεδόν 6 εβδομάδων αλλά είδαμε μόνο σάκο.Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος είπε ότι αυτό έπρεπε να δούμε και να πάω σε 10 μέρες για να ακούσουμε και καρδούλα.Μέχρι τότε ξάπλα και χάπια.Να σου πω την αλήθεια αν δεν το δω δεν μπορώ να το χαρώ.Προς το παρόν μόνο άγχος και φόβο αισθάνομαι.Βέβαια εύχομαι σε όλες να δείτε τον σάκο και το μωράκι σας .

 

Μην αγχώνεσαι καλή μου...δεν υπάρχει λόγος!

Η καρδούλα ακούγεται από την 7η εβδομάδα και μετά. Οπότε είστε μια χαρά!!!!

Να σκέφτεσαι θετικά και να μη φοβηθείς καθόλου!!! Αυτό βοηθάει στο μικρό μωράκι σου!!!! Είναι εκεί και μεγαλώνει!!!:eek::eek::eek:

Να το χαρείς γιατί και στις 10 ημέρες το ίδιο θα βλέπεις....τον σάκο και θα ακούσετε την καρδούλα. Μια χαρά θα πάνε όλα!!!

 

Ξεκουράσου και απόλαυσέ το!:-P

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ marilyn πάντα εδώ για να μας ηρεμείς:P.Απλά είχα διαβάσει ότι βλέπεις και κάτι μέσα στον σάκο και απογοητεύτηκα .Ο γιατρός είπε να μην το πω πουθενά ακόμα και να περιμένουμε να ακούσουμε την καρδούλα 5/12.Υπομονή και πάλι:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλω να ευχαριστήσω όσες κοπέλες με βοήθησαν σε αυτό το θέμα να βρω έναν άριστο γιατρό να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση,διακοπή περιόδου με αρβεκαπ και μετά από 3 μήνες να κρατήσω επιτέλους θετικό τεστ εγκυμοσύνης και χοριακή 2500.Στον γιατρό θα πάω την πέμπτη και δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται μέσα μου απλά θέλω να δώσω κουράγιο σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και φυσικά να βοηθήσω όσες το επιθυμούν.

boo συγχαρητήρια, μπράβο μπράβο.Δεν ξέρω αν με θυμάσαι έχουμε μιλήσει και σε άλλο θέμα σχετικά με ενδομητρίωση, έχουμε τον ίδιο γιατρό και εγώ έμεινα έγκυος πρίν μου έρθει πρώτη περίοδος, είναι φοβερός ο doctor μας.Συγχαρητήρια και πάλι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, εγώ αισίως έφτασα την 19η εβδομάδα και περιμένουμε αγοράκι!

Link to comment
Share on other sites

boo συγχαρητήρια, μπράβο μπράβο.Δεν ξέρω αν με θυμάσαι έχουμε μιλήσει και σε άλλο θέμα σχετικά με ενδομητρίωση, έχουμε τον ίδιο γιατρό και εγώ έμεινα έγκυος πρίν μου έρθει πρώτη περίοδος, είναι φοβερός ο doctor μας.Συγχαρητήρια και πάλι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, εγώ αισίως έφτασα την 19η εβδομάδα και περιμένουμε αγοράκι!

EVIL όχι απλά σε θυμάμαι αλλά σε είχα και πρότυπο:P.Ήσουν η πρώτη κοπέλα που διάβασα να έχει μείνει έγκυος πριν την περίοδο και μου έδωσες τόσο κουράγιο:P.19η εβδομάδα;Ουάου πως περνάει ο καιρός.Είδες και το φύλο;Με το καλό κοπέλα μου .Καλά από πότε μπορεί να δει το φύλο ο γιατρός;Πότε έχεις ΠΗΤ;

Link to comment
Share on other sites

EVIL όχι απλά σε θυμάμαι αλλά σε είχα και πρότυπο:P.Ήσουν η πρώτη κοπέλα που διάβασα να έχει μείνει έγκυος πριν την περίοδο και μου έδωσες τόσο κουράγιο:P.19η εβδομάδα;Ουάου πως περνάει ο καιρός.Είδες και το φύλο;Με το καλό κοπέλα μου .Καλά από πότε μπορεί να δει το φύλο ο γιατρός;Πότε έχεις ΠΗΤ;

 

boo καλημέρα!!! συγχαρητήρια!!!!!!!!!εύχομαι απο καρδίας να έχεις μια εγκυμοσύνη τέλεια!!!!!!! θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής: γνώριζες ότι είχες ενδομητρίωση, φαινόταν δηλαδή σε υπέρηχο ή το υπέθεσε ο γιατρός σου??

ρωτάω γιατί έχω περάσει πολλά!! πολλά χρόνια ταλαιπωρούμαι έχοντασ κάνει τα πάντα.... και δεν έχουμε τίποτα...

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

Αχ marilyn πάντα εδώ για να μας ηρεμείς:P.Απλά είχα διαβάσει ότι βλέπεις και κάτι μέσα στον σάκο και απογοητεύτηκα .Ο γιατρός είπε να μην το πω πουθενά ακόμα και να περιμένουμε να ακούσουμε την καρδούλα 5/12.Υπομονή και πάλι:evil:

 

Κι εμένα αυτό μου είχε πει, αλλά το είχα διατυμπανίσει παντού!!!:P:p:p

Είμουν πάντα πολύ αισιόδοξη και σκεφτόμουν θετικά!

Έλεγα ότι αφού ο Θεός μου το χάρισε όλα θα πάνε καλά!!! Είσαι σε καλά χέρια, μην ανησυχείς!!!

Έχουμε γιατρό που βοηθάει και συμπαραστέκεται σε κάθε στιγμή!!! Όταν γέννησα την 2η κορούλα μου, έσκυψε και με φίλησε λίγο πριν με πάνε στο δωμάτιο της κλινικής, χαρούμενος!!! Μου είπε να μην ξεχάσω να τον καλέσω στους γάμους τους!!! Τι να λέμε τώρα!!!:) Στιγμές που δεν τις ξεχνάς και εύχομαι να τις ζήσεις και να τις απολαύσεις όπως εγώ!!!

Καλή συνέχεια και περιμένουμε νεότερα!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

boo καλημέρα!!! συγχαρητήρια!!!!!!!!!εύχομαι απο καρδίας να έχεις μια εγκυμοσύνη τέλεια!!!!!!! θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής: γνώριζες ότι είχες ενδομητρίωση, φαινόταν δηλαδή σε υπέρηχο ή το υπέθεσε ο γιατρός σου??

ρωτάω γιατί έχω περάσει πολλά!! πολλά χρόνια ταλαιπωρούμαι έχοντασ κάνει τα πάντα.... και δεν έχουμε τίποτα...

Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου.Δεν φαίνονταν τίποτα από τους υπέρηχους.Τελικά μετά την λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση βρήκε ο γιατρός 3 πολύποδες,ενδομητρίωση και μια κύστη.Να σου δώσω μια συμβουλή μην μένεις σε έναν γιατρό πάρε και μια δεύτερη και μια τρίτη γνώμη.Η πρώην γιατρός μου με γέμιζε με ενοχές ότι φταίω εγώ που έχω άνχος γιατί έλεγε ότι βλέπει την μήτρα μου πεντακάθαρη:twisted::twisted::twisted:

 

Κι εμένα αυτό μου είχε πει, αλλά το είχα διατυμπανίσει παντού!!!:P:p:p

Είμουν πάντα πολύ αισιόδοξη και σκεφτόμουν θετικά!

Έλεγα ότι αφού ο Θεός μου το χάρισε όλα θα πάνε καλά!!! Είσαι σε καλά χέρια, μην ανησυχείς!!!

Έχουμε γιατρό που βοηθάει και συμπαραστέκεται σε κάθε στιγμή!!! Όταν γέννησα την 2η κορούλα μου, έσκυψε και με φίλησε λίγο πριν με πάνε στο δωμάτιο της κλινικής, χαρούμενος!!! Μου είπε να μην ξεχάσω να τον καλέσω στους γάμους τους!!! Τι να λέμε τώρα!!!:) Στιγμές που δεν τις ξεχνάς και εύχομαι να τις ζήσεις και να τις απολαύσεις όπως εγώ!!!

Καλή συνέχεια και περιμένουμε νεότερα!

Εγώ το έχω πει σε γονείς,αδέρφια και σε εσάς;)Πιστεύω στο μάτι και πείτε με τρελή αλλά κρατάω και μια πισινή.Ο γιατρός με έχει ηρεμήσει και ότι έχει πει μέχρι στιγμής έχει πέσει μέσα.Η πρώην γιατρός μου μου έλεγε μέχρι τα χριστούγεννα θα είσαι έγκυος,μετά γίνονταν μέχρι το Πάσχα,μετά γίνονταν μέχρι τις καλοκαιρινές διακοπές και έτσι περάσαν 3 χρόνια:twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου.Δεν φαίνονταν τίποτα από τους υπέρηχους.Τελικά μετά την λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση βρήκε ο γιατρός 3 πολύποδες,ενδομητρίωση και μια κύστη.Να σου δώσω μια συμβουλή μην μένεις σε έναν γιατρό πάρε και μια δεύτερη και μια τρίτη γνώμη.Η πρώην γιατρός μου με γέμιζε με ενοχές ότι φταίω εγώ που έχω άνχος γιατί έλεγε ότι βλέπει την μήτρα μου πεντακάθαρη:twisted::twisted::twisted:

 

boo σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου... έχω αλλάξει πάμπολους γιατρούς έχω΄κάνει σπερματεγχύσεις , εξωσωματικες σε φυσικό κύκλο έχω πάθει υπερδιεγέρσεις ,εχω νοσηλευτεί έχω τραβηξει πάρα πολλά 4,5 χρόνια! πάμε για 5!!!! δεν έχει βρεθεί κάτι ... σαλπιγγογραφία καθαρή , huhner test θετικο και γενικα όλα καλά , το μόνο που δεν έχω κάνει είναι λαπαροσκόπηση, την οποία μου την ανέφερε ο τωρινός γιατρός μου αλλά για αρχή παιρνω clomiphene για να γίνονται καλής ποιότητας ωορρηξίες... μέχρι στιγμής τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εσύ δεν είχες κανένα μα κανένα σημάδι ενδομητρίωσης??? μπορείς να μας γράψει την ιστορία σου , μήπωσ πάρω λίγο κουράγιο που το έχω τόσο μα τόσο πολύ ανάγκη????????????????

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου κάνε λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση.Πήρα και εγώ κλομιφεν για 3 μήνες.πρεγκνύλ για 5 μήνες.Παρακολούθηση ωορρηξίας σχεδόν 1,5 χρόνο.¨Επαθα και υπερδιέγερση και τα σταμάτησα.Μετά έκανα ενέσεις μενοπουρ και σπερματέγχυση.Όταν τέλειωσα με όλα αυτά με έστειλε για εξωσωματική:twisted:.Αν δεν μου άνοιγε τα μάτια η γιατρός που κάνει εξωσωματικές τώρα θα κρατούσα στα χέρια μου το αρνητικό αποτέλεσμα της χοριακής.Οϋτε η ενδομητρίωση ούτε οι πολύποδες φαίνονταν πουθενά.Δεν είχα καμιά αλλαγή στην περίοδο και πάντα πονούσα.Μου είπε κοπέλα μου αν ήσουν καθαρή μέσα σου τώρα θα έπρεπε να είχες 10 παιδιά και όχι ένα.Πόνεσε αλλά είχε δίκαιο.Ο γιατρός που με χειρούργησε είπε ότι ούτε μία στο δισσεκατομμύριο να έμενα έγκυος ακόμη και με εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα η άποψή μου είναι να κάνεις λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση έστω και διαγνωστική εάν δεν υπάρχει κάποιο εμφανές πρόβλημα. Εγώ τις έκανα και τις δύο, δεν βρέθηκε τίποτα, άλλα είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου κάνε λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση.Πήρα και εγώ κλομιφεν για 3 μήνες.πρεγκνύλ για 5 μήνες.Παρακολούθηση ωορρηξίας σχεδόν 1,5 χρόνο.¨Επαθα και υπερδιέγερση και τα σταμάτησα.Μετά έκανα ενέσεις μενοπουρ και σπερματέγχυση.Όταν τέλειωσα με όλα αυτά με έστειλε για εξωσωματική:twisted:.Αν δεν μου άνοιγε τα μάτια η γιατρός που κάνει εξωσωματικές τώρα θα κρατούσα στα χέρια μου το αρνητικό αποτέλεσμα της χοριακής.Οϋτε η ενδομητρίωση ούτε οι πολύποδες φαίνονταν πουθενά.Δεν είχα καμιά αλλαγή στην περίοδο και πάντα πονούσα.Μου είπε κοπέλα μου αν ήσουν καθαρή μέσα σου τώρα θα έπρεπε να είχες 10 παιδιά και όχι ένα.Πόνεσε αλλά είχε δίκαιο.Ο γιατρός που με χειρούργησε είπε ότι ούτε μία στο δισσεκατομμύριο να έμενα έγκυος ακόμη και με εξωσωματική.

 

boo μου να σε ρωτήσω... εσύ είχες συμφύσεις απο ότι διαβασα και σου πρότειναν λαπαροσκόπηση? και απο που φαινόντουσαν?? εγώ είχα και μια βιοχημική απο εξωσωματική αλλά η χαρα κράτησε ελαχιστα...

πόσοι μληνες πέρασαν χωρις περίοδο ? εκανες ενεσεις???

χιλια συγγνωμη αν σε κουραζω...........

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

EVIL όχι απλά σε θυμάμαι αλλά σε είχα και πρότυπο:P.Ήσουν η πρώτη κοπέλα που διάβασα να έχει μείνει έγκυος πριν την περίοδο και μου έδωσες τόσο κουράγιο:P.19η εβδομάδα;Ουάου πως περνάει ο καιρός.Είδες και το φύλο;Με το καλό κοπέλα μου .Καλά από πότε μπορεί να δει το φύλο ο γιατρός;Πότε έχεις ΠΗΤ;

Απο το πρώτο ραντεβού ακούσαμε καρδούλα και τότε μου είπε πως θα είναι αγόρι και αυτό από τον τρόπο που χτυπούσε η καρδούλα του δηλαδή πολύ γρήγορα τα κοριτσάκια έχουν πιο αργό χτύπο, μετά στην αυχενική φάνηκε και αρχές νοεμβρίου ήταν πια 100% σίγουρο ότι είναι αντράκι.Έπεσε μέσα ο γιατρός!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...