Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Εγω παντως οταν εκανα διαγνωστικη λαμπαροσκοπηση πονουσα και δεν πηγα 2 μερες στη δουλεια.Μετα επεφτε σκ οποτε ηταν σαν 4ημερο.Οπως και να εχει ειναι χειρουργειο και σιγουρα καποιες ενοχλησεις θα τις εχεις την επομενη!Και λιγο αιματακι σιγουρα!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε καμία περίπτωση μην πας δουλειά μετά από λαπαροσκόπηση.

Ο οργανισμός είναι πολύ ταλαιπωρημένος, αισθάνεσαι κούραση όπως και νάχει.

Κι εμένα ο γιατρός μου είχε πει θυμάμαι ότι θα είναι όλα οκ και είχα κανονίσει ταξίδι εκτός έδρας 5 μέρες μετά και μην νομίζετε ότι πήγα σε κανένα 5άστερο ξενοδοχείο, χωράφια πήγα να επιθεωρήσω, χωράφια με λάσπες, κρύο και αέρα. Αναθεμάτιζα την ώρα και τη στιγμή που δεν έκατσα σπίτι για ανάπαυση...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cristy και maela

θα δω αν μπορώ να πάρω ρεπό... για μενα προοριζονταν το μηνυμα, ε;;; :roll:

σας ευχαριστω για τις συμβουλες παντως. δεν ξερω τι θα εκανα χωρις εσας!!!

και margi - πανταχου παρων! οταν εχεις πολλα "θεματα" να λυσεις εισαι παντου. τι να κανουμε. μακαρι να μπορουσα και εγω να βοηθαω καποια ή καποιες με συμβουλες και θετικα σχολια... καλο θα ηταν να υπηρχε ενα κεντρο για την προληψη ΣΜΝ ή και την αντιμετωπιση τους όπως στο εξωτερικο εστω να υπαρχει μια ενημερωση για τα νεα κοριτσια να ξερουν τι να προσεξουν απο μικρες για να μην τραβανα αυτα που τραβαμε καποιες. μιλάω μονο για οσες εχουμε (ειχαμε) κολλησει χλαμυδια (ειδικα χλαμυδια αλλα και τα αλλα τα ωραια ΣΜΝ βεβαιως βεβαιως)- για μας που τωρα πληρωνουμε για παραμεληση εαυτου. αλλα ρε γαμωτο εδω δεν τα ξερουν ουτε ολοι οι γιατροι για να μας ενημερωνουν! θα ηθελα πολυ να παω να βρω το γιατρο απο την πρωτη μου σαλπιγγογραφια που μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος για αλλες εξετασεις και μου εφαγε και ενα χρονο και μου κοστισε πιθανων και την καλη σαλπιγγα! τι βλακας!

(αναπνοες.... )

παρα την στεναχωρια μου παραμενω θετικη. μακαρι να μην βγαλει μ****α παλι ο χρονος. φιλια σε ολες

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Για να σου πω και εγώ την γνώμη μου την επόμενη μέρα από τιις επεμβάσεις θα είσαι κουρασμένη.Θα νιώθεις πρησμένη και δεν θα μπορείς να σκύψεις ούτε για να βάλεις τα παπούτσια σου.¨Ασε που θα περπατάς κάπως περίεργα:PΌσο για τα χλαμύδια σου έκαναν εξέταση κολπικού υγρού;΄Πήρες αντιβίωση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ευχομαι γρηγορα να ξεπεραστουν τα προβληματα που εχουμε και να αποκτησουμε μωρακια...μιλησα σημερα με τον γυναικολογο αφου χθες αδιαθετησα και μετα απο δυο χρανια προσπαθειας εξετασεις σπερματος σαλπιγγογραφια ορμονες χλαμυδια ουρεοπλασμα κλπ(ολα καλα)και τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με συμβουλεψε πως το επομενο βημα ειναι η λαπαροσκοπηση.αλλα φοβαμαιιιι:rolleyes:και ποιο πολυ τρεμω τη ναρκωση..:eek:αλλα μου ειπε πως ειναι κριμα να επιβαρυνθεις και με αλλα φαρμακα για εξωσωματικη και να αποτυχει.ετσι θα καλυψουμε οτι σιγουρα ειναι καλα ο εσωτερικος μου κοσμος:Dθελω εμπειριες απο τις κοπελες που εχουν κανει λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια ευχομαι γρηγορα να ξεπεραστουν τα προβληματα που εχουμε και να αποκτησουμε μωρακια...μιλησα σημερα με τον γυναικολογο αφου χθες αδιαθετησα και μετα απο δυο χρανια προσπαθειας εξετασεις σπερματος σαλπιγγογραφια ορμονες χλαμυδια ουρεοπλασμα κλπ(ολα καλα)και τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με συμβουλεψε πως το επομενο βημα ειναι η λαπαροσκοπηση.αλλα φοβαμαιιιι:rolleyes:και ποιο πολυ τρεμω τη ναρκωση..:eek:αλλα μου ειπε πως ειναι κριμα να επιβαρυνθεις και με αλλα φαρμακα για εξωσωματικη και να αποτυχει.ετσι θα καλυψουμε οτι σιγουρα ειναι καλα ο εσωτερικος μου κοσμος:Dθελω εμπειριες απο τις κοπελες που εχουν κανει λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση..

 

Πολύ καλά σου είπε η γιατρός σου. Εγώ την έκανα 15 Φεβρουαρίου 2011. (Αν γυρίσεις πίσω στις δημοσιεύσεις εκείνων των ημερομηνιών, τα έχω πει αναλυτικά). Μακάρι να μπορούσα να την είχα κάνει νωρίτερα. Επεμβατικές και η λαπ και η υστ, έμεινα έγκυος αμέσως μετά, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε στην 9η εβδομάδα.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά σου είπε η γιατρός σου. Εγώ την έκανα 15 Φεβρουαρίου 2011. (Αν γυρίσεις πίσω στις δημοσιεύσεις εκείνων των ημερομηνιών, τα έχω πει αναλυτικά). Μακάρι να μπορούσα να την είχα κάνει νωρίτερα. Επεμβατικές και η λαπ και η υστ, έμεινα έγκυος αμέσως μετά, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε στην 9η εβδομάδα.

 

 

γεια σου cristy ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Κριμα που δεν πηγε καλα η εγκυμοσυνη.Ευχομαι γρηγορα ομως να τα καταφερεις και αυτη τη φορα να ερθει και να μεινει το μωρακι...:-Pνα χαιρεσαι και την κορουλα σου..γιατι το μετανιωσες που δεν την εκανες νωριτερα?ειχες καποιο προβλημα και απλα το ανεβαλες γιατι εγω δεν εχω κατι.τουλαχιστον απο οσα μπορουμε να δουμε..βαση υπερηχων και σαλπιγγογραφιας.αλλα ο γιατρος μου λεει πως ποτε δεν ξερεις.μπορει κατι να υπαρχει και να ειναι καλα κρυμμενο..

Link to comment
Share on other sites

γεια σου cristy ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Κριμα που δεν πηγε καλα η εγκυμοσυνη.Ευχομαι γρηγορα ομως να τα καταφερεις και αυτη τη φορα να ερθει και να μεινει το μωρακι...:-Pνα χαιρεσαι και την κορουλα σου..γιατι το μετανιωσες που δεν την εκανες νωριτερα?ειχες καποιο προβλημα και απλα το ανεβαλες γιατι εγω δεν εχω κατι.τουλαχιστον απο οσα μπορουμε να δουμε..βαση υπερηχων και σαλπιγγογραφιας.αλλα ο γιατρος μου λεει πως ποτε δεν ξερεις.μπορει κατι να υπαρχει και να ειναι καλα κρυμμενο..

 

Καλημέρα.

Την ανέβαλα λόγω κόστους. Περίμενα να περάσει ένα χρονικό διάστημα για να έχω ασφαλιστική κάλυψη από την αφαλιστική του συζύγου. Δεν υπήρχαν ενδείξεις ώστε να δρομολογηθώ για δημόσιο νοσοκομείο. Η μόνη ένδειξη ήταν ανεξήγητη υπογονιμότητα και μία μετατόπιση της θέσης της δεξιάς ωοθήκης, οπότε είχαμε υποψία σύμφησης.

Σύμφηση δεν υπήρχε, υπήρχε όμως ενδομητρίωση που καυτηριάστηκε και ενδομητρικός πολύποδας που αφαιρέθηκε.

Δύο φορές έμεινα έγκυος από τότε (Η δεύτερη έληξε σχεδόν άμεσα:βιοχημική). Και σημειωτέον, δεν κάνω πλέον ωορρηξία σε κάθε κύκλο. Απλά μ΄ αυτά και με τα άλλα, 40άρισα και ζόρισε η κατάσταση από απόψεως "ποιότητας" των παραγόμενων ωαρίων.

Βάσει λοιπόν της προσωπικής μου εμπειρίας και μόνο, συμφωνώ με τα λεγόμενα του γιατρού σου.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ευχομαι γρηγορα να ξεπεραστουν τα προβληματα που εχουμε και να αποκτησουμε μωρακια...μιλησα σημερα με τον γυναικολογο αφου χθες αδιαθετησα και μετα απο δυο χρανια προσπαθειας εξετασεις σπερματος σαλπιγγογραφια ορμονες χλαμυδια ουρεοπλασμα κλπ(ολα καλα)και τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις με συμβουλεψε πως το επομενο βημα ειναι η λαπαροσκοπηση.αλλα φοβαμαιιιι:rolleyes:και ποιο πολυ τρεμω τη ναρκωση..:eek:αλλα μου ειπε πως ειναι κριμα να επιβαρυνθεις και με αλλα φαρμακα για εξωσωματικη και να αποτυχει.ετσι θα καλυψουμε οτι σιγουρα ειναι καλα ο εσωτερικος μου κοσμος:Dθελω εμπειριες απο τις κοπελες που εχουν κανει λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση..

 

Καλημέρα σε όλες. Και εγώ είμαι της άποψης να την κάνεις την λαπαροσκόπηση. Την ανέβαλα και εγώ αυτή την επέμβαση και γιατί φοβόμουνα και για οικονομικούς λόγους. Το απότέλεσμα ήταν να κάνω εξωσωματική και να καταλήξει σε εξωμήτριο, λόγω του ότι η αριστερή ήταν υδροσάλπιγγα. Έφαγα όλη την ταλαιπωρία της εξωσωματικής, του εξωμητρίου, της αποβολής και τελικά έκανα λαπαροσκόπηση. Πάρε δύναμη και πήγαινε αποφασισμένη να τα καταφέρεις. Έχω κάνει και εγώ πολλές φορές πίσω λέγοντας στον εαυτό μου ότι δεν πειράζει και να μην κάνω παιδί αν είναι να ταλειπωρούμε έτσι, αλλά όλο αυτό με πάει πίσω και χάνω χρόνο. Σου εύχομαι να τελειώσουν όλα πολύ γρήγορα.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως μπορώ να ξεκολλήσω από το μυαλό μου ότι κάνουμε έρωτα για την απόλαυση και οχι για να κάνουμε παιδί?

πιειτε κανενα ποτηρακι παραπανω δεν κανει κακο!!!!Θα χαλαρωσεις

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την ακολουθήσαμε και αυτή την μέθοδο και παραχαλαρώσαμε και πήγαμε κατευθείαν για ύπνο. Χιχιχι! Το θέμα είναι ότι αυτή η βδομάδα είναι η γόνιμη και έχω το μυαλό μου μόνο εκεί ,σε σημείο να μην θέλω να κάνω έρωτα. Πως να ξεκολλήσω? Αγχώθηκα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα. εχω καλα νεα. την εκανα την λαμπαροσκοπιση χτες το πρωι, ολα καλα πηγανε, ξεβουλωσαν την υδροσαλπιγγα και αφαιρεσαν συμφυσεις απο την δεξια. τωρα εχω δυο σαλπιγγες! δεν το πιστευω! ξεκιναμε θεραπεια μια βδομαδα αντιβιωση και μετα σιγα σιγα ξεκιναμε παλι προσπαθιες!

ειπε ο γιατρος οτι η δεξια σαλπιγγα ηταν σαν σγουρο συννεφακι απο τις συμφυσεις, οτι φανηκε τι ζημια κανανε τα χλαμυδια και οτι αυτα τα διαβολικα μικροβια ηταν χρονια σε δουλεια να καταστρεψουν τις σαλπιγγες μου.

ποναω εκει που κανανε τις τρυπουλες (σαν να εκανα 500 κοιλιακους και μετα με μαχαιρωσε καποιος πανω απο τον οφαλο) και λιγο στους ωμους απο τον αερα που βαζουν κατα την διαρκεια της επεμβασης αλλα ευτυχως πηρα αδεια απο την δουλεια μεχρι αυριο. περιμενω περιοδο σε μια βδομαδα, και μετα ξεκιναμε! πραγματικα αν δεν πονουσα τοσο και δεν εφερνα βολτες σαν καμπουριασμενη γιαγιουλα θα χοροπηδουσα απο την χαρα μου. :-D

ευχαριστω και για τις συμβουλες σας. :lol:

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! τη Δευτερα εκανα διαγνωστικη υστεροσκόπηση οχι επεμβατικη χωρις ναρκωση κρατησε 3 λεπτά.. ηθελα να ρωτησω εχω σκουρο αιμα ενιοτε και κομμάτια! μη φανταστειτε πολυ αλλα οχι αμελητεα ποσοτητα η σερβιετα γεμιζει συγγνωμη για την περιγραφη αλλα δεν μπορώ να το πω διαφορετικα, ειναι φυσιολογικο αυτο αφου δεν ηταν επεμβατικη??? επισης αισθανομαι μια μικρη ενοχληση απο κατω.. βοηθηστε με σας παρακαλω γιατι με εχει πιασει μια ανησυχια!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!! τη Δευτερα εκανα διαγνωστικη υστεροσκόπηση οχι επεμβατικη χωρις ναρκωση κρατησε 3 λεπτά.. ηθελα να ρωτησω εχω σκουρο αιμα ενιοτε και κομμάτια! μη φανταστειτε πολυ αλλα οχι αμελητεα ποσοτητα η σερβιετα γεμιζει συγγνωμη για την περιγραφη αλλα δεν μπορώ να το πω διαφορετικα, ειναι φυσιολογικο αυτο αφου δεν ηταν επεμβατικη??? επισης αισθανομαι μια μικρη ενοχληση απο κατω.. βοηθηστε με σας παρακαλω γιατι με εχει πιασει μια ανησυχια!!!

 

πρωτα απ ολα τον γιατρο σου τον πηρες;;; αυτος θα ξερει καλυτερα απο εμας. εγω τελικα εκανα επεμβατικη, ολικη ναρκωση και κρατησε 1,5 ωρες. ειχα λιγο αιμα τις πρωτες ωρες και κομματια μαυρα αλλα μπηκε ο γιατρος και η προϊσταμενη μαζι μου στο μπανιο να δουνε ... και ειπαν οτι τα κομματια ηταν απο τον αερα που βαζουν κατα τη διαρκεια της λαμπαροσκοπισης και οτι ειναι φυσιολογικο. ενοχλησεις απο κατω δεν ειχα, οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω. να σε ρωτησω. την λαμπαροσκοπιση δηλαδη την καταλαβες; δεν κανανε ουτε τοπικη ναρκωση; :confused:

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απ ολα τον γιατρο σου τον πηρες;;; αυτος θα ξερει καλυτερα απο εμας. εγω τελικα εκανα επεμβατικη, ολικη ναρκωση και κρατησε 1,5 ωρες. ειχα λιγο αιμα τις πρωτες ωρες και κομματια μαυρα αλλα μπηκε ο γιατρος και η προϊσταμενη μαζι μου στο μπανιο να δουνε ... και ειπαν οτι τα κομματια ηταν απο τον αερα που βαζουν κατα τη διαρκεια της λαμπαροσκοπισης και οτι ειναι φυσιολογικο. ενοχλησεις απο κατω δεν ειχα, οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω. να σε ρωτησω. την λαμπαροσκοπιση δηλαδη την καταλαβες; δεν κανανε ουτε τοπικη ναρκωση; :confused:

ειναι λιγο περιεργη η περιπτωση δεν μπορω να παρω το γιατρο.. μεγαλη ιστορια.. ναι χωρις ναρκωση επειδη ηταν καθαρα διαγνωστικη! καταλαβα μια μικρη ενοχληση οταν μπηκε προφανως το μικροσκοπιο και αυτο ητανε! απο οτι διαβασα σε επιπεδο ιατρειου γινεται χωρις ναρκωση αν εχει απλα ενημερωτικο χαρακτηρα και κρατησε 3 λεπτά...

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

οκ τελικα μιλησα με γιατρο, ειναι φυσιολογικο ακομα και στη διαγνωστικη....

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

οκ τελικα μιλησα με γιατρο, ειναι φυσιολογικο ακομα και στη διαγνωστικη....

 

καλα εκανες. επρεπε να σε καθησυχασει καπως... και γω τον πηρα τον δικο μου χτες το βραδυ γιατι πονουσα τοσο που δυσκολευομουν να σηκωθω - μιλαμε για ολο το στηθος και τους ωμους μου. και οι κοιλιακοι φυσικα! νομιζα οτι θα παθω κατι! αλλα ευτυχως περασε.

θελω να ρωτησω....

εχει κατσει καμια σας να δει το dvd της επεμβασης της;;;;

και αν ναι, καταλαβε τιποτα;

 

επισης, χαλαει ο κυκλος μετα την λαμπαροσκοπιση/υστεροσκοπιση;;;;

με πιανουν παλι οι αμφηβολιες μου... δεν υπαρχει περιπτωση να μου ειπε οτι καθαρισα εντελως και να μην ειναι ετσι.... εε;

ελπιζω πως οχι.

μου φανηκαν πολυ μπερδεμενα ολα εκει μεσα (στο βιντεο). εψαξα να δω πως ειναι οι συμφυσεις γενικα (εικονες απο ιντερνετ) και ειδα οτι ναι μαλλον ηταν πολλες. αλλα δεν καταλαβα αν οντως τις καθαρισε ολες. τι σας λεω....

 

αφηστε το.

 

donatella τι εδειξε η διαγνωστικη αν επιτρεπετε; ελπιζω παντως να αισθανεσαι καλυτερα σημερα. καλη αναρρωση.

monicaa σε ευχαριστω πολυ. να εισαι καλα. και μεις το ιδιο ελπιζουμε!

αντε μια μια να ανακοινωνει τα ευχαριστα!:mrgreen:

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα

 

Πρόσφατα έκανα επεμβατική υστεροσκόπηση - είχα τοξοειδής μήτρα και διορθώθηκε (ελπίζω) με την αφαίρεση του διαφράγματος που την καθιστούσε έτσι. Ούτε οιστρογόνα πήρα ούτε κάτι αλλο (μόνο αντιβίωση), πιθανόν να μην τα χρειαζόμουν. Απλά έχω απορια πότε είναι καλύτερα να προχωρήσω στην εμβρυομεταφορά (έχω εμβρυάκια στην κατάψυξη). Οι γιατροί μου είπαν οτι μπορώ μετά τον πρώτο κύκλο δηλαδή ουσιαστικά αμέσως. Διαβάζοντας ομως τις δικες σας εμπειρίες δεν βρηκα αλλη κοπελα να εχει προχωρήσει αμέσως. Οι γιατροι μου δεν θα διακινδύνευαν κάτι τετοιο αλλά απ την άλλη βλέποντας οτι η συνήθης πρακτική είναι να περάσουν 2 κύκλοι τουλάχιστον, είμαι σε αμφιβολίες...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

στης 18Νοεμβριου εκανα την τελευταια μηνιαια ARVECAP των 3,75-εκανα δλδ 3 συνολικα -λοιπον απο συμπτωματα παμε καλα,εξαψεις τη μια ζεστη την αλλη κρυο,ημικρανιες,ξηροτητα,νευρα ,ποτε-ποτε ασπρα υγρα και πονο στο σημειο που μου καναν την ενεση!στον γιατρο πηγα πριν 15 μερες μου ειπε 28μερες μετα την τελευταια ενεση δλδ στισ 15Δεκεμβρη να αρχισουμε προσπαθειες και συγκεκριμενα να κανουμε σεξ σαν εραστες στο πατωμα,στο αυτοκινητο κτλ!αντε να δουμε τι θα δουμε!ρε κοριτσια η περιοδος ποτε θα μου ερθει?αα και μου ειπε επουδενι να μην κανουμε τεστ ωοορηξιας ,γιατι φερνουν αγχος!εγω ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο,οταν θα εχω ωοορηξια (στο διαστημα μεχρι να ερθει η περιοδος)θα εχω υγρα κτλ οπως παλια??εν τελει ,λεω να παρω αυτα τα ωοορηξιας ,αλλα παλι θα πρεπει να τα κανω απο ποτε? ,ειναι πολλες οι μερες θαχρειαστω δεκαδες τεστ!

ααααααχ ρε κοριτισια τι τραβαμε και μεις,ετσι μου 'ρχεται να παω σε αλλον πλανητη,να τα παρατησω ολα!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω όσες κοπέλες με βοήθησαν σε αυτό το θέμα να βρω έναν άριστο γιατρό να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση,διακοπή περιόδου με αρβεκαπ και μετά από 3 μήνες να κρατήσω επιτέλους θετικό τεστ εγκυμοσύνης και χοριακή 2500.Στον γιατρό θα πάω την πέμπτη και δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται μέσα μου απλά θέλω να δώσω κουράγιο σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και φυσικά να βοηθήσω όσες το επιθυμούν.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω όσες κοπέλες με βοήθησαν σε αυτό το θέμα να βρω έναν άριστο γιατρό να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση,διακοπή περιόδου με αρβεκαπ και μετά από 3 μήνες να κρατήσω επιτέλους θετικό τεστ εγκυμοσύνης και χοριακή 2500.Στον γιατρό θα πάω την πέμπτη και δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται μέσα μου απλά θέλω να δώσω κουράγιο σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και φυσικά να βοηθήσω όσες το επιθυμούν.

 

Πω πω πόσο μα πόσο χαίρομαι!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Συγχαρητήρια κοπέλα μου και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να την ευχαριστηθείς!!!!!:D

Χάρηκα παρα πολύ και πραγματικά όλες οι υπόλοιπες θα μείνετε έγκυες σύντομα!!!;)

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...