Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Εμείς βάζουμε και pampers και libero και με τις δυο είμαστε ευχαριστημένοι!

Απλά ήθελα να ρωτήσω τα pampers έχουν λοσιόν?Γιατί στα libero γράφει απ'εξω lotion free και καλά δεν έχουν λοσιόν...επιπλέον στα libero δεν αναγράφονται συστατικά....ΓΙΑΤΙ???

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρησιμοποίησα μια φορά - ένα πακέτο - τις πάνες από το lidl και άλλο ένα πακέτο από τα nannys. Του λιντλ δεν τις ξαναχρησιμοποίησα για 2 λόγους α. από οτι είδα φτιάχνονται τουρκία μια χώρα που δεν εμπιστέυομαι και β. έχουν μια περίεργη μυρωδιά σαν πετρέλαιο.

Έτσι, χρησιμοποιώ μόνο babylino καθώς και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα και έχουν συνεχώς προσφορές τις οποίες συνδυάζω μει τα κουπόνια και η τιμή τους βγαίνει ακόμα και χαμηλώτερα απο του λιντλ.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά που είχα πάρει αποτο LIDL δεν ήταν καλές γιατί ήταν σκληρές , αυτές που έφερε όμως τώρα και τις δοκίμασα στο νεογέννητο μας είναι εξίσου καλές με τις libero. Oι PAMPERS κατά τη γνώμη μου είναι οι καλύτερες αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να ξοδεύεις τοσα χρήματα για κάτι που πετάς μια ώρα μετά..

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις φοραμε λιμπερο γιατι τα παμπερς μας συγκαψανε με το που τα βαλαμε νεογεννητο και κολλουσε το διχτυ του παμπερς στο ποπο της μπεμπας μου.κι εγω εχω ακουσει για του lidl οτι ειναι πολυ καλα,αλλα λεω να τα δοκιμασω οταν χρονισουμε,οχι ακομα

Link to comment
Share on other sites

Συντοπίτισσα elenada !!! Για τον ίδιο ακριβώς λόγω είχα πει κι εγώ να δοκιμάσω τα libero....(λόγω του ότι στα pampers κολλούσε το διχτάκι στο ποπουδάκι του...)

Όμως τελικά και στα libero κολλάει το διχτάκι.....όταν είχε λερωθεί κάμποση ώρα και δεν τον έβλεπα....έτσι ξαναγυρίσαμε στα pampers λόγω του ότι σαν νούμερο είναι μια χαρά και πιο μαλακά για κινήσεις από τα libero....και με το να τον αλλάζω κάθε 2 ώρες δεν κολλάει τίποτα πάνω στο ποπουδάκι του....!!!!!! ;) ούτε διχτάκια ούτε τίποτα....!!!

Ενώ με τα libero πρέπει να αλλάζουμε νούμερο κάθε 20 μέρες....και είναι και πιο σκληρά....οπότε pampers και πάλι pampers....χιχιχιχι :) :) :)

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις φοραμε λιμπερο γιατι τα παμπερς μας συγκαψανε με το που τα βαλαμε νεογεννητο και κολλουσε το διχτυ του παμπερς στο ποπο της μπεμπας μου.κι εγω εχω ακουσει για του lidl οτι ειναι πολυ καλα,αλλα λεω να τα δοκιμασω οταν χρονισουμε,οχι ακομα

:rolleyes: Είσαι σύγουρη ότι συγκάηκε από τα pampers? Από ότι γνωρίζω για τα pampers έχουν ένα διπλό πυρήνα με ένα μαλακό κάλυμμα, που επιτρέπει την καλύτερη απορροφητικότητα από οποιαδήποτε άλλη πάνα για νεογέννητα. Ειδικά το νεογέννητο όμως πρέπει να το αλλαζουμε κάθε 2 ώρες για αυτό το λόγο. Έτσι δεν συγκαίγεται.

 

Εμένα ο Δημητράκης που έχει ευαισθησία μεγάλη με το δέρμα του μόνο με τα pampers έμεινα ευχαριστημένη. Μάλιστα είχε εμφανίσει ένα έκζεμα στον ποπούλι του και δοκιμάζοντας ένα δείγμα από άλλη πάνα που μου έστειλαν, έγινε χειρότερα. Ποτέ όμως δεν μου συγκάηκε.

 

Εγώ γενικά είμαι της άποψης πως ότι πληρώνεις παίρνεις, χωρίς όμως προς Θεού να θέλω να κάνω διαφήμιση.Αυτή είναι η αποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιήσα τα Pampers μεχρι που ηταν 3 μηνών. Τωρα χρησιμοποιώ του Lidl ή του Aldi και ειμαι πολυ ικανοποιημένη. Δεν εχει συγκαεί ποτέ , ειναι πολύ απορροφητικά και του Αldi που παίρνω τα 70 ή 80 τεμαχια(7-18 kg) έχουν 14 €

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κι εμεις κάναμε τις δοκιμές μας καταλήξαμε στο να φοράμε το βράδυ Pampers Baby Dry (μια πάνα δηλαδη) και τις υπόλοιπες ώρες Libero.

Τα active fit δεν μας βόλεψαν, lidl πεταμενα λεφτα γιατι έπρεπε να τον αλλαζω καθε μια ώρα.

Πάντως προσπαθω να τα σταματησω τα παμπερς γιατι ειναι εμποτισμένα με χημικά και εχουν και parabens!!! Για διαβαστε λιγο προσεχτικά την συσκευασία.....

 

Α και για τα κουπόνια εχω δωσει άλλο όνομα ;)

Link to comment
Share on other sites

yogini μου τα συστατικά στα pampers τα έχω διαβάσει αλλά στα libero δεν βλέπω ΚΑΝΕΝΑ συστατικό όπως έχω γράψει παραπάνω....ΓΙΑΤΙ???

Α και για να μην το ξεχάσω....μυρίζουν και τα pampers και τα libero εξίσου αυτήν την "πλαστικίλα" να το πω?? Για μένα προσωπικά είναι το ίδιο αλλιώς δεν θα μύριζαν..... ;)

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ και στα δύο μου παιδά όσο ήταν μωρά χρησιμοποιούσα τα pambers και τα libero και στον 1 1/2 χρόνο αγόραζα τις πάνες του DIA. Οι οποίες είναι οικονομικότατες και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα τα παμπερς ηταν μια χαρα της εβαλα και λιμπερο γιατι μου ειχαν στειλει κουπονια και συγκαηκε:twisted::twisted:..επισης και τα ντια ειναι ποιο οικονομικα και ιδια ποιοτητα και τα καρφουρ ειναι σαν τα παμπερς τα συνηστω ανεπιφυλακτα:cool::cool:http://www.image.php?id=f384e http://www.line_flow1_beg_minie_time_1193284800_text_f4ef20ecf0eff5ecf0eff5eae1eae92020eceff5.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια - και αγορια - διαβασα οτι μπορειτε και αγοραζετε πανες για τα μωρα σας με κουπονια.

 

Πως γινεται αυτο;

 

Γεννησα ενα αγορακι στις 28 Μαιου, δεν εχει κλεισει τους 2 μηνες ακομα, και στο μαιευτηριο πριν παρουμε εξιτηριο μας εδωσαν κουπονια για να αγορασουμε μονο 2 φορες πανες - παμπερς για την ακριβεια-.Εσεις απο οτι διαβαζω λαμβανετε συνεχεια ή ανα τακτα χρονικα διαστηματα.

Μπορειτε να μου δωσετε οδηγιες; Μηπως πρεπει κατι να κανω; Μηπως θα μου στειλουν αυτοι καποια στιγμη απο μονοι τους;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το μωρακι σου.Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα εσυ.Θα σου στελνουν τα κουπονια στο σπιτι απο τα στοιχεια που εδωσες στο μαιευτηριο.Αυτο γινεται συνηθως 1 φορα το μηνα(πανω κατω)

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοιτα στις μικρες αγγελιες του φορουμ και θα δεις τα χρησιμα τηλεφωνα απο καθε εταιρεια.Θα παιρνεις τηλ.μια φορα το μηνα και θα τους λες οτι θελεις κουπονια.Εγω σου δινω τα παρακατω αλλα ριξε και μια ματια εκει που σου ειπα

 

LIBERO 800 11 542376

 

BABYLINO 800 11 84200

 

PAMPERS 800 11 4022 (τηλεφωνήστε πρώτη του μήνα και περιμένετε με υπομονή στην αναμονή)

 

 

Να σου ζησει το μωρακι σου..!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζησει το μωρακι σου.Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα εσυ.Θα σου στελνουν τα κουπονια στο σπιτι απο τα στοιχεια που εδωσες στο μαιευτηριο.Αυτο γινεται συνηθως 1 φορα το μηνα(πανω κατω)

 

 

 

μαλλον πρεπει να κανω κατι....εχει περασει μηνας και δεν μου εστειλαν τιποτα.

Σημερα περασε μια κυρια με ενα κουτι που ειχε διαφημιστικα μινι προιοντα για το μωρο και εμενα....μου τα αφησε στην πορτα και εφυγε. ειχε κουπονια μονο για ενα αντισιπτικο (0,50 - 1,00 ευρω ).

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το μωρακι σου.Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα εσυ.Θα σου στελνουν τα κουπονια στο σπιτι απο τα στοιχεια που εδωσες στο μαιευτηριο.Αυτο γινεται συνηθως 1 φορα το μηνα(πανω κατω)

Στα δυο μου μεγαλα γινοταν αυτο που λες,αλλα στο τριτο που θα γινει 12 μηνων την αλλη εβδομαδα εχω λαβει μονο 2 φορες

Ετσι κι εγω ξεκινησα απο τον Φεβρουαριο και τηλεφωνω για κουπονια

Μαλλον θα εμαθαν οτι πλουτισα ξαφνικα και σταματησαν
:cool:

4

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δοκιμάσαμε όλες σχεδόν τις πάνες που κυκλοφορούν στην αγορά. Με καμία πάνα δεν συγκαϊκε η μικρή μας. Ξεκινήσαμε με Pampers και καταλήξαμε στις πάνες του LIDL. Τώρα πρόσφατα μάλιστα έχουν βελτιώσει την πάνα, μοιάζει πολύ με αυτή των pampers στην ποιότητα, διαφέρει όσον αφορά την χρήση χρωμάτων εξωτερικά (ειναι πιο μουντή-λιγότερα φανταχτερά χρώματα) και βεβαίως στην τιμή. Την ίδια δουλειά κάνει πάντως, προτιμώ να δίνω τα χρήματα αυτά για όμορφα σουσούδικα ρουχαλάκια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω ξεκίνησα με pampers και libero για να δοκιμάσω και συνέχισα έτσι μέχρι περίπου 5 μηνών.

Ανάμεσα στις 2 ψηφίζω libero!

Μετα διάβασα στο forum για τις πάνες lidl και είπα να δοκιμάσω..

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και αυτό που κάνω είναι ότι βάζω μόνο το βράδυ πλέον pampers και όλη την άλλη μέρα lidl..Κι αυτό όχι, γιατί δεν είμαι ευχαριστημένη το βράδυ, αλλά γιατί λόγω κουπονιών είχα τρελό stock από pampers και δεν ήθελα να τις πετάξω (τόσα λεφτά έχουν..)

Αλλά τόσο καιρό δεν μου έχει συγκαεί, όπως επίσης δεν έχω διαρροές.

Και δεν αλλάζουμε πάνα πολύ συχνά, τις έχω τεστάρει για πολλές ώρες και ήταν μια χαρά.

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεκίνησα με pampers και libero για να δοκιμάσω και συνέχισα έτσι μέχρι περίπου 5 μηνών.

Ανάμεσα στις 2 ψηφίζω libero!

Μετα διάβασα στο forum για τις πάνες lidl και είπα να δοκιμάσω..

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και αυτό που κάνω είναι ότι βάζω μόνο το βράδυ πλέον pampers και όλη την άλλη μέρα lidl..Κι αυτό όχι, γιατί δεν είμαι ευχαριστημένη το βράδυ, αλλά γιατί λόγω κουπονιών είχα τρελό stock από pampers και δεν ήθελα να τις πετάξω (τόσα λεφτά έχουν..)

Αλλά τόσο καιρό δεν μου έχει συγκαεί, όπως επίσης δεν έχω διαρροές.

Και δεν αλλάζουμε πάνα πολύ συχνά, τις έχω τεστάρει για πολλές ώρες και ήταν μια χαρά.

 

εχω δοκιμάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. απ' όλες τις μάρκες εχω μέινει ευχαριστημένη (είμαι τυχερη;). ότι κουπόνι, λοιπόν πέφτει στα χέρια μου, αυτη τη μάρκα θα αγοράσω. όταν ξεμένω από από κουπόνια... αγοράζω lidl.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις δοκιμασα ολες στην αρχη....τελικα κατεληξα στα babylino,δεν εχει συγκαει ποτε κ δεν εχει βραχει ποτε.Βεβαια τωρα χρησιμοποιω και παμπερς γιατι μου κανανε δωρο 2 πακετα....αλλα τα babylino δεν τα αλλαζω με τιποτα.

Πολυ δυσαρεστημενη εμεινα απο τα λιμπερο....μονιμως διαρροες ειχανε,δεν ξερω γιατι.

Αυτες του lidl ειναι πολυ ωραιες,τις χρησιμοποιησα κ εγω για κανενα μηνα απλα τα babylino μου αρεσουν καλυτερα!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

για οσες ρωτανε για κουπονια¨:

μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος μπηκα σε ολα τα σαιτ με πανες κ κρεμες κ οπου υπηρχε αιτηση για να γινεις μελος την συμπληρωσα.

σημερα μου ηρθε ενα πακετακι απο την λιμπερο με ενα βιβλιαρακι για οδηγιες προς νεες μανουλες 3 κουπονια για πανες το ενα αξιας 5ευρω κ δυο των 2 ευρω καθως κ ενα εκπτωτικο κουπονι απορρυπαντικου για μωρα περσιλ αξιας 2 ευρω.γραφουν οτι θα μου ξαναστειλουν κουπονια.

τελος με συμβουλευουν να μην πεταω τα μπαρκοντ απο τις συσκευασιες γιατι κληρωνουν δωρα.εχει παρει καμια τετοια δωρα ?τι δωρα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

για οσες ρωτανε για κουπονια¨:

μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος μπηκα σε ολα τα σαιτ με πανες κ κρεμες κ οπου υπηρχε αιτηση για να γινεις μελος την συμπληρωσα.

σημερα μου ηρθε ενα πακετακι απο την λιμπερο με ενα βιβλιαρακι για οδηγιες προς νεες μανουλες 3 κουπονια για πανες το ενα αξιας 5ευρω κ δυο των 2 ευρω καθως κ ενα εκπτωτικο κουπονι απορρυπαντικου για μωρα περσιλ αξιας 2 ευρω.γραφουν οτι θα μου ξαναστειλουν κουπονια.

τελος με συμβουλευουν να μην πεταω τα μπαρκοντ απο τις συσκευασιες γιατι κληρωνουν δωρα.εχει παρει καμια τετοια δωρα ?τι δωρα ειναι?

 

το πρώτο δώρο που στέλνει η libero είναι μία χρωματιστή πάντα. μετά στέλνουν ένα κουκλάκι-κουκλοθεάτρου από μαλακό ύφασμα και τρίτο δώρο ένα λουλούδι λούτρινο; νομίζω;

 

όταν με το καλό αρχίσετε κρέμες, η νουνού δίνει ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΔΩΡΑ και τα advanced τα γιαουρτάκια.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο δώρο που στέλνει η libero είναι μία χρωματιστή πάντα. μετά στέλνουν ένα κουκλάκι-κουκλοθεάτρου από μαλακό ύφασμα και τρίτο δώρο ένα λουλούδι λούτρινο; νομίζω;

 

όταν με το καλό αρχίσετε κρέμες, η νουνού δίνει ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΔΩΡΑ και τα advanced τα γιαουρτάκια.

 

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

να σε ρωττησω αυτα στα στελνουν ετσι κ αλλιως η με καποιο αριθμο μπακορντ που θα εχεις μαζεψει κ πρεπει να τους στειλεις?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...